Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) tomcsa44


tomcsa44
tag

Üdv mindenkinek!

Találtam egy praktikus microusb-usb átalakítót. Egy eszközhöz használnám (esetleg egy második): Nexus 7 2012 Androd 4.4.2 (illetve Lumia 625 majd, ugye WP8, tudom másik topic, bocsánat).

Szerintetek működne? Sima pendrive-ot szeretnék rátenni. (Olvasás miatt, szóval az esetek 90%-ban pdf-eket.)

Köszönöm szépen.

(Mindkét eszközöm OTG képes.)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#8002) Adamis válasza Sol@ (#8000) üzenetére


Adamis
őstag

képet tennél be a tabról?

(#8003) oldmoj


oldmoj
csendes tag

Sziasztok!
Egy eleg harmatos eszkozt hasznalok(Voda smart mini),el is vagyok vele,de
a Glu jatekai nem,vagy csak sz@rul mennek rajta.
Frontline commando d-day,Robocop
Azert furcsalom,mert a joval osszetettebb DT2,Dead space,Rage of gladiator
siman megy.
Valami beallitast qrok el,vagy egyszeruen keves a vas?
A nem kello dolgok (navi,krom,stb) tiltva vannak ,450 mega szabad hely mindig
van,250 mega szabad rammal inditom a jatekokat.
Esetleg van olyan chainfire-szeru progi,ami segitene.

(#8004) Sol@ válasza Adamis (#8002) üzenetére


Sol@
tag

Priviben küldöm holnap!

(#8005) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok! 4.1.2 alatt fagyasztanék. Mi az amit nem szabad? Vagy hol tudnék utánanézni?

-

(#8006) Adamis válasza 7Sony7 (#8005) üzenetére


Adamis
őstag

Nos, halat és borjút ne fagyassz, mert hajlamos levet engedni és annyi a telónak! ;] ;] ;] ;] ;]

Amúgy mire gondolsz? Írd le, mit szeretnél és megírjuk, lehet-e! ;)

(#8007) 7Sony7 válasza Adamis (#8006) üzenetére


7Sony7
addikt

Android 4.1.2 custom portolt rom. Kilőnék mindent ami felesleges. Ezek közül pl. mit lehet?
[L:/dl/upc/2014-01/22/446410_iujnyygmdp1hdcqr_screenshot_2014-01-22-22-26-10.jpg](IMG:/dl/upc/2014-01/22/446410_iujnyygmdp1hdcqr_screenshot_2014-01-22-22-26-10.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

-

(#8008) Adamis válasza 7Sony7 (#8007) üzenetére


Adamis
őstag

Ez hátha segít egy kicsit!

Igen, Blade-re van, de hátha használható ott is... ;)

[ Szerkesztve ]

(#8009) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Remélem nem tévesztettem topikot. Lenovo A820-ról és 4.1.2 rendszerről váltottam egy Moto G-re, amelyen 4.4.2 fut. A gondom az, hogy a multitasking illúziója meglehetősen leromlott. Hiába van még 250-300mb szabad memória, mégis újratöltődnek a weblapok a Chromeban, akár alkalmazáson belüli lapváltások között is, ugyanígy a Facebook is, ami talán még kellemetlenebb. Na most a Lenovo-n nem nagyon kellett bosszankodnom emiatt, pedig mindkét telefon csak 1gb RAM-mal operál. Ez lenne a Kitkat "hatékonyabb" memóriakezelése? Van rá valami megoldás, hogy legalább a kiválasztott appokat csak akkor töltse újra, ha elfogy a memória? Köszi!

(#8010) Salex1


Salex1
senior tag

A 4.1 gyári bill. magyar szótárat lehet valahogy frissíteni?

(#8011) gumorka


gumorka
csendes tag

Szevasztok!

Sajnos nem kapok választ egyik (nekem fontos) kérdésemre sem, ezért megkérdezem itt is:

- Okos-telefonomon (4.1.1) szeretném megváltoztatni a launchert erre. Sajnos nem úgy néz ki mint a képen. Az akksi és az idő nem jelenik meg. Ez akkor nem lenne baj, ha úgy egyébként az információs sáv méretét meg tudnám növelni. Sajnso ezt nem tudom hogyan kell csinálni.

- Szeretnék egy olyan óra widgetet, aminek kúszó másodpercmutatója van.

- Szeretném megtudni, hogy a GoogleTalk miért nem működik videóval? (A Pécémen megy.)

[ Szerkesztve ]

(#8012) air válasza gumorka (#8011) üzenetére


air
nagyúr

A státus sáv nem a launcher része, ezért nem tudod megváltoztatni.
Amit a képen látsz, az pedig widget kell legyen.

Óra widgetek

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8013) Viktor0610 válasza gumorka (#8011) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Az akksi és az idő nem jelenik meg."

Alapképernyőn - Menü - Beállítások - Megjelenés, majd itt pipáld be a Nagyméretű térerő kijelző és a Nagyméretű töltöttség jelző lehetőségeket. :)

"- Szeretnék egy olyan óra widgetet, aminek kúszó másodpercmutatója van." Nem értem a kérdésed. :D Illetve, ha jól értem, akkor ezzel az lesz a baj, hogy ha van is olyan widget, akkor az a folyamatos (másodpercenkénti) változtatás miatt sok akkumulátort ehet szerintem.

"Szeretném megtudni, hogy a GoogleTalk miért nem működik videóval?" Amennyiben a videóhívásra gondolsz, most kipróbáltam, a készüléken frissítettem Hangoutsra, majd felhívtam valakit, a hívás felépült, nem volt gond. A Gtalkban nem tudom, mi a helyzet, azt nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8014) gumorka válasza air (#8012) üzenetére


gumorka
csendes tag

A státus sáv nem a launcher része, ezért nem tudod megváltoztatni.

Értem, de nem akarok belenyugodni. Nincsen valami mód annak is a lecserélésére? Hátha abból is lenne valami BIG és akkor arra kicserélném.

Az óra widgetek közül már sokat kipróbáltam. mindnek ugrik a másodpercmutatója. Én olyat szeretnék, ami folyamatosan "úszik".

(#8013) Viktor0610 : Nekem nincsenek ilyen opcióim. csak a betüméret van és kész. Azt "óriási" módba tettem, de nem hat az információs sávra.

A kúszó másodpercmutató biztosan többet fogyaszt, mint aminél ugrik, de én mégis olyat szeretnék.

Szóval a Talkban neked sincsen videókép?

[ Szerkesztve ]

(#8015) Viktor0610 válasza gumorka (#8014) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Az óra widgetek közül már sokat kipróbáltam. mindnek ugrik a másodpercmutatója. Én olyat szeretnék, ami folyamatosan "úszik"." Szerintem ilyen nincs.

Samsung Galaxy A54

(#8016) LonGleY válasza gumorka (#8014) üzenetére


LonGleY
veterán

De van: custom rom.

(#8017) gumorka válasza LonGleY (#8016) üzenetére


gumorka
csendes tag

Picit részletezd kérlek!

(#8018) LonGleY válasza gumorka (#8017) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs mit.

(#8019) Viktor0610 válasza gumorka (#8014) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Meddig jutsz el? :D

Csak mert nálam az alapképernyőn (ahol a hat ikon van, felettük azokkal a dolgokkal, amiket meg akarsz változtatni) a menü gombot megnyomva behozza a Beállítások / Rendszerbeállítások menüt.
Itt Beállítások, majd Megjelenés, majd lejjebb görgetve éred el azokat a menüpontokat (Nagyméretű térerő kijelző, Nagyméretű töltöttség jelző), amiket be kell pipálj ahhoz, hogy lecserélje a dolgokat, amit szeretnél.

A Gtalkot nem tudom kipróbálni, jelenleg 4.4 van a készülékemen, ezen alapból Hangouts van.

Samsung Galaxy A54

(#8020) gumorka válasza Viktor0610 (#8019) üzenetére


gumorka
csendes tag

Igen, megtaláltam, köszönöm. Csakhogy lefagyott az egész. Ki kellett vennem az akksit. Ezt megcsináltam kétszer, már nem tudom mit csináljak vele, hogy ne fagyjon.

(#8021) gumorka válasza LonGleY (#8018) üzenetére


gumorka
csendes tag

Nem értem miért köszönöd meg "helyette". Egy mukkot nem értettem a válaszodból.

(#8022) Viktor0610 válasza gumorka (#8020) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy tudsz vele bármit is kezdeni... :(
Próbáld meg újratelepíteni, illetve a kapcsolókból csak az egyiket bekapcsolni egyszerre...

LonGleY nem megköszönte (bár először én is erre gondoltam), hanem arra utal, ha nem tudod,mi az a custom ROM, nincs mit magyarázni rajta.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8023) gumorka válasza Viktor0610 (#8022) üzenetére


gumorka
csendes tag

Próbálgatom még, köszi a segítséget! :R

(#8024) gumorka válasza Viktor0610 (#8022) üzenetére


gumorka
csendes tag

LonGleY nem megköszönte (bár először én is erre gondoltam), hanem arra utal, ha nem tudod,mi az a custom ROM, nincs mit magyarázni rajta.

nem túl szívélyes válasz

Egyébként másik launcher után kell néznem, mert ez fagy mint állat. És nem az állítgatástól, hanem csak úgy magától. Teljesen használhatatlan.

Ha tudtok olyan launchert, amiben jó nagyra lehet állítani mindent, ajánljátok légyszi!

[ Szerkesztve ]

(#8025) LonGleY válasza Viktor0610 (#8022) üzenetére


LonGleY
veterán

:K

gumorka: A launchertől semmi sem lesz nagyobb, legfeljebb az átméretezhető widgeteket tudod bennük.. átméretezni. Az ikonméret megnövelhetőségében már nem vagyok biztos (többnyire az ikoncsomagok is csak egy standard méretet használnak). A rendszerbeállításokban van még betűméret állítás. Nem lehet, hogy rosszul választottál masinát, és neked valami kisebb felbontású kellett volna?

[ Szerkesztve ]

(#8026) gumorka válasza LonGleY (#8025) üzenetére


gumorka
csendes tag

Köszi, értem.

(#8027) 7Sony7 válasza Adamis (#8008) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszönöm. Egyébként találkoztatok már olyannal, hogy ugyanazon a telón más rommal jobb vagy rosszabb a térerő?

-

(#8028) LobiDrg


LobiDrg
aktív tag

Sziasztok.Én csak arra lennék kíváncsi, hogy miért szidják olyan sokan az MTK procis telókat.Nem vagyok nagy szakértője a témának csak kíváncsiskodom.Nekem egy Alcatel SCRIBE HD-m van (MTK procis) és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.Villámgyorsan történik minden és a játékok is gyönyörűen mennek rajta :)

(#8029) Adamis válasza 7Sony7 (#8027) üzenetére


Adamis
őstag

de még hogy! a wifi az a legszembetűnőbb...

(#8030) 7Sony7 válasza Adamis (#8029) üzenetére


7Sony7
addikt

Affene! Lehet olyat, hogy az egyik romból átteszem az ezért felelős részt?

-

(#8031) bigmafa


bigmafa
tag

Sziasztok, érdeklődnék milyen billentyűzet javasolt magyar nyelvhez. SwiftKey - t használok, de a ragozás miatt nem túl hatékony és csak 3 javaslatot ad és így kézzel kell végig írni a szót ha más raggal akarom befejezni. A hosszú szavakra sem tud javaslatot adni. Van olyan billentyűzet ami ezekben a dolgokban jobb? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#8032) Adamis válasza bigmafa (#8031) üzenetére


Adamis
őstag

anysoft magyar kiegészítővel? nekem bevált! ;)

@7Sony7: legjobb tudásom szerint nem nagyon... :(

[ Szerkesztve ]

(#8033) rjg válasza krisi047 (#8009) üzenetére


rjg
őstag

Én Galaxy S3-on őrültem meg ettől és az S4 sem lett sokkal jobb, pedig a fő szempont a cserénél a 2GB RAM volt. Szerencsére ha a telefonod root-olt, van megoldás. Tedd fel az Xposed framework-ot, majd azon belül a Letöltéseknél szedd le, majd engedélyezd az App Settings modult. Újraindítás után futtasd az alkalmazások között az App Settings-et, válaszd ki azt az alkalmazást, amit állandóan futtatni szeretnél, - nálam ezek a MoonReaderPro és a Chrome - a Ki csúszkát állítsd Be állapotra és pipáld ki a Resident négyzetet. Innentől kezdve nem fogja kilövöldözni a memóriából az LMK az alkalmazást, mert az service-ként fog futni. Nem saját okosság, kurv@ sok keresgélés után - a Te általad is írt problémára - az xda-n találtam a tippet. Nálam megoldotta az alkalmazások újratöltését, szerintem ami az Android egyik legnagyobb hiányossága a rendszer beállításaiban nem állítható prioritáskezelés miatt.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#8034) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Galaxy Express telefon folyamatosan ledobálja a mobilnetet, majd pár másodpercig majd megint ledobja. Mitől lehet? Illetve hogyan lehetne orvosolni? Előre is köszi! :R

(#8035) Viktor0610 válasza reflxx (#8034) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Első körben SIM-kártya csere, bár ez már micro SIM-kártyás, tehát jó eséllyel új a kártyád...

Samsung Galaxy A54

(#8036) reflxx válasza Viktor0610 (#8035) üzenetére


reflxx
aktív tag

És van B terv ha ez nem jönne be?

(#8037) krisi047 válasza rjg (#8033) üzenetére


krisi047
aktív tag

Köszönöm, amint tudon ki is próbálom és beszámolok. :)

(#8038) Gorbesz


Gorbesz
tag

elnezest ha nem ide tartozik, de tudnatok abban segiteni hogy melyik a legjobb app orosz nyelvtanulasra? tenyleg, ami az abc-nel kezdi, es nem IAP-s :D

[ Szerkesztve ]

PS5/iOS

(#8039) #71562240


#71562240
törölt tag

Ha valaki tud működő módszert arra, hogy az androidos okostelefon böngészés közben mindig, minden weboldalt eleve desktop nézetben nyisson meg, és ne mobilnézetben, akkor kérem közölje velem.
"Természetesen" a böngészőben a UAString desktop-ra van állítva, de ez sajnos nem segít.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#8040) LonGleY válasza #71562240 (#8039) üzenetére


LonGleY
veterán

Az Opera Classic ha desktop módra van állítva, mindig azt a nézetet is hozza be.

(#8041) #71562240 válasza LonGleY (#8040) üzenetére


#71562240
törölt tag

No igen, gondolkodom is rajta, hogy "ráfanyalodok", de szeretném, ha az Android "beépített" böngészője is képes lenne erre. (Nem tudom, a Chrome konzekvens-e ezügyben, de nem is tudom próbálni, mert 2.2.2 Froyo az oprendszer.)
Köszi.

(#8042) LonGleY válasza #71562240 (#8041) üzenetére


LonGleY
veterán

És az mire lenne jó? Köztudott, hogy elavult és nem tudnak semmit.
Ez pont az a kategória, amit elsőként állít át az ember egy belakás során.
A második a launcher. A harmadik a háttérkép. Aztán jön a csengőhang.

Nem ráfanyalodni kell (bármit is jelentsen a macskakörmözés), hanem felrakni és használni.

Vagy lehet, hogy elébb telefont kéne venni. De már akkor sem fogsz
a tipikus beépített böngészővel találkozni, max. Chrome-al.

[ Szerkesztve ]

(#8043) Keeperv85 válasza LonGleY (#8042) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Meglepődnél mennyi Androidos telefon van, amin nem a Chrome az alapértelmezett böngésző. Az Opera pedig egy... elég csúnyán el lett rontva, amikor ketté vált a fejlesztés.

(#8044) #71562240 válasza LonGleY (#8042) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egyelőre szeretnék megmaradni az Android "tipikus" beépített böngészőjénél, mert azt a fenti hiányosságától eltekintve jobban kedvelem, mint az Operát, Dolphint, Firefoxot, amelyeket szintén kipróbáltam... Ellenben a beépített böngésző tárgyalt hiányossága nagyon zavar, tehát nem tudok tőle eltekinteni... Úgy tűnik, megoldhatatlan a dilemma, ezért lehetséges, hogy mégis "ráfanyalodok" külső böngészőre.

(#8045) LonGleY válasza #71562240 (#8044) üzenetére


LonGleY
veterán

Mondom, ez a ragaszkodás az, amit legelőször le kell vetkőzni. Ez olyan, mintha a windows beépített keresőjétől várnád el, hogy regex-eket kezeljen. Minden téren jobb a külső program.

[ Szerkesztve ]

(#8046) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

Remelem nem leragott csont, csak nem talalom...

Vadi uj Moto G vadi uj Telenor expressz simmel nem tud sms-t kuldeni. Fogadni tud.

Szervizmenube nem engedi bementeni az uzenetkozpont szamat.

Koszi elore is a segitseget!

Koszi,
ZP

(#8047) LonGleY válasza ZP67 (#8046) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor még vissza tudod vinni oda, ahonnan vetted.

(#8048) ZP67 válasza LonGleY (#8047) üzenetére


ZP67
tag

Azert nem ennyire rossz a helyzet... friss-ropogos T-s kartyaval siman megy...

????

(#8049) mijos


mijos
senior tag

Sziasztok. Meg tudnátok mondani, hol vagy hogy tudok számot letiltani?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8050) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv! Portolt 4.1.2 alatt a Google szolgáltatások keretrendszer ébren tartja a telót, és meríti is. Ha lefagyasztom, akkor újraindítás után nem megy a play áruház, stb.
Mit lehetne ezzel kezdeni?

-

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.