Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) jubilleum válasza jonnyjoker01 (#6999) üzenetére


jubilleum
senior tag

nincs valami elegánsabb? Hgoy maga rendszer is internalnak lássa az sd egy particióját? ne pedig egysével kelljen átmásolgatni? Ráadásul nagyrésze nemm megy át mert hogy system app...
Még egy hangouts, vagy messengert se tudtam telepíteni...

(#7002) 426os válasza Keeperv85 (#7000) üzenetére


426os
őstag

Elsősorban azért akarom előbb az eu romot felrakni, mert akkor utána látom, hogy a partíciók visszamásztak-e e helyükre rendesen.
A 4.2.2-t csak tiszta romra érdemes szerintem felrakni, mivel az cwm-ből telepíthető, és nem szeretném, hogy bármi is maradjon a régi rendszerből benne. Bár lehet, hogy egy cwm-ből indított wipe data/factory reset is elég lenne, de valahogy jobban bízom a frissen felflashelt rom tisztaságában.

Az akku töltöttséget a telefon nem feszültségből számolja? Mert azt korrekten olvassa ki, a rendszer is és külső alkalmazások is. Mondjuk van valami abban amit mondasz, lehet, hogy valami az elektronika környékén nem százas, mert néha rádugom a töltőt és nem érzékeli, csak restart után. Ja és minden rommal fennáll a kijelzés probléma, gondolom ezzel is kilőhető a kernel hiba.
Külföldi fórumokat olvasva egyetlen ehhez hasonló problémát láttam, ott valami akku driverrel volt probléma, nem küldött ki valamilyen eventet, ami frissítené a kijelzést. Többet nem tudtam belőle kibogarászni, csak ennyit értettem meg.

[ Szerkesztve ]

.

(#7003) Keeperv85 válasza 426os (#7002) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az akku töltöttséget nagy vonalakban úgy számolja ki, hogy a kernelben megvan a karakterisztika kód szinten, amihez hozzáolvassa a tényleges értéket. Tehát pl. benne van, hogy: "39 fokon, 3840 mV" > 40% (Biztos hatalmas baromságot írtam most ezekkel az értékekkel, mert csak hasra ütés szerűen írtam, de a lényege ez). A PMIC folyamatosan méri az akku állapotát és egy rakás paramétert küld még ezeken kívül. Belső nyomás, cellák állapota és így tovább. Ha valami gond van vele, akkor nem küld...

Az eu romnak akkor van értelme (teljes flash) ha a fw is más alatta,. mint amit használni akarsz (ebr-ek, preloader, secure stb-stb..). Ha csak a rom változott (system.img & boot.img) tökéletesen felesleges az egész FW-t újratenni.

(#7004) 426os válasza Keeperv85 (#7003) üzenetére


426os
őstag

Hm, értem, köszönöm a válaszokat. Akkor valószínű, hogy hardveres probléma lesz, de emiatt nem éri meg visszaküldenem kínába. Kicsit bosszantó hiba, de együtt tudok élni vele.
A romot mindenképp újrarakom majd flashtool-lal, hogy visszamásszon a felosztás az eredeti felállásba.
Amúgy a dsp_blt az micsoda? Eddig arról nem hallottam, hogy nem szabad piszkálni, csak a preloader-ről.

.

(#7005) Keeperv85 válasza 426os (#7004) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az maga a bootloader. Ő fele a kernel(ek) betöltésért. Ha megsérül, akkor nem nagyon fog a teló bekapcsolni...

Újabban össze szokták fordítani a preloaderrel, így aztán egy körben lesz tégla az egész... :U

(#7006) Sanyo77


Sanyo77
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy akksit E-Bay ről Motorola Defyhez. Ezek az akksik viszonylag jók, de a telefon nem jelzi ki az akku töltöttségét, véleményem szerint tölteni sem hajlandó. Mi lehet a probléma?

Üdv

(#7007) jonnyjoker01 válasza jubilleum (#7001) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Akkor int2ext.

Üdv. Johnny

(#7008) 426os válasza Keeperv85 (#7005) üzenetére


426os
őstag

Most álltam neki a telefonnak. A gyári rom nem hajlandó felmászni a rossz felosztás miatt, csak akkor, ha mindent flashelek. Ilyenkor mit tudok tenni? Egyszer élünk alapon flasheljem a preloadert is?

.

(#7009) tixem


tixem
addikt

Sziasztok!

Nem egészen androidhoz kapcsolódó téma, de talán mégis van köze hozzá: hogyan viszonyulnak ezek egymáshoz teljesítményben: adreno 225, 305 és 320? :R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#7010) air válasza tixem (#7009) üzenetére


air
nagyúr

Kezdetnek ezt és ezt nézd meg!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#7011) Keeperv85 válasza 426os (#7008) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Rossz a scatter fájl formátumod, valószínű nem ehhez a flashtoolhoz/lal készült... Ilyenkor a log fájlban írja, hogy mi volt a gond, az alapján kell kézzel javítani sajnos...

(#7012) 426os válasza Keeperv85 (#7011) üzenetére


426os
őstag

A gyári update pack-ban lévővel is ezt írja ki. Azt írja ugye, hogy próbáljam a firmware > update paranccsal felrakni, de az meg csak akkor működik, ha mindet bepipálom.
Mondjuk most egyelőre hagyom a francba, felraktam így az újabb romot twrp-ből. De azért érdekelne, hogy hogyan tudok majd alkalomadtán full gyári romra és állapotra visszatérni..

.

(#7013) tomcsa44


tomcsa44
tag

Üdv mindenkinek!

Nem találtam megfelelő topikot, így offolni fogok itt. Bocsánatot kérek azoktól, akiknek szúrni fogja a szemét, de fontos kérdésem lenne.

Tehát! Hogyan védjem a telefonomat a hidegtől? Ugyanis vettem egy Alcatel Pop C3-at, amit nagyon megkedveltem és vigyázni szeretnék rá. Műbőr tokba van téve, illyetve nedvesebb idő miatt szükség szerint vízálló tokba. Ennyi elég lenne? Mivel légmentesen is zár (persze belül nem légmentes). Vagy a vizálló tokot még béleljem ki valamivel vékonyan?

A kérdésem azért jött létre, mert a nagy hőmérsékletcsökkenés a készülék belső vizesedét okozhatja. Ezért is(!) van annyi rossz állapotú telefon a piacon. Meg hamar bedöglenek.

Köszönöm!

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#7014) MurdR


MurdR
veterán

Az mitől lehet, hogy az akkuhasználatnál a Térkép 25%-ot zabál, közben nem is használom?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#7015) air válasza MurdR (#7014) üzenetére


air
nagyúr

Ha nincs letiltva, akkor azért még futhat, akkor is ha nem használod. Vagy tiltsd le, vagy használd a Greenify-t!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#7016) LonGleY válasza tomcsa44 (#7013) üzenetére


LonGleY
veterán

Tartsd belső zsebben, jobbat nem tudsz.

Szerintem a vízálló tok azért nem megfelelő, mert lehűlve a páratartalom ugyanúgy kicsapódik benne, ráadásul el se tud távozni semerre. Nedvszívó granulátummal meg minek szórakoznál. :] Ha sarkvidéki kutató vagy, vegyél olyan körülményekhez illő telefont! Mo-on erre nem lesz szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#7017) 426os válasza tomcsa44 (#7013) üzenetére


426os
őstag

Ha ennyire félted a telefonod, akkor tényleg valamilyen ip védelemmel ellátott példányt kellene vásárolnod. Én nem tudnám elképzelni, hogy mindenféle tokokban hurcolásszam a telefonomat, így is elég nagy (számomra a 4,5" is már nagy). Bár az enyém semmilyen védelemmel nem dicsekedhet, azért a párás időtől nem félteném, nem az őserdőben vagyunk 90% páratartalommal. Ha meg zsebben hordod, akkor ott azért felmelegszik annyira, hogy ne fájjon neki a hideg.

.

(#7018) draco31


draco31
veterán

Az albumborítókat nem tudja rendesen kezelni a rendszer? MP3tag nevű programmal minden zenénél megcsinálom, gépen jók is, de a telefonon már nem, 1-2 borító ismétlődik az összes zenénél. Ez a gyári lejátszó LG Optimus L5 II-n. De ugyanezt csinálja a ha a Play Zene progin keresztül hallgatom őket, ezt csinálta az X8-asom is korábban. A programmal már minden mezőt kivettem a zenéknél, csak a borítók vannak, meg előadó és dalcím, semmi más kiegészítő információ. A borítók neve is különbözik, mert arra is gondoltam, hogy az kavarja össze. Minden zenénél természetesen csak 1 borítót használok. Egyedül a Power AMP képes megjeleníteni rendesen ahogyan kell. Lényegében e miatt vettem meg. Ja és az SD kártyán vannak a zenék, ha ez számít valamit még. Több mint fél éve próbálok rájönni, de nem tudok. Viszont főzött rammal már jó volt X8-on a gyári lejátszóval ez a borítós téma.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7019) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok! Rom csere előtt tudom valahogy ellenőrizni, hogy a Sd kártyára másolt Rom telepítő fájl nem sérült-e meg?

Egyébként milyen lépéseket kell/illik megtenni rom csere előtt? (Ha már valahova le van írva, elég a link is)

Előre is köszönöm.

-

(#7020) LonGleY válasza draco31 (#7018) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha vettél lejátszóprogramot és főzött rommal is jó, akkor mi a kérdés?

(#7021) cappa72 válasza 426os (#7012) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ebben az esetben mentsd le a preloaderedet, módosítsd az MTKDroidTools-zal "prepare files (blocks) for flashtool" a Flashtool számára emészthető formára. (Én manuálisan alakítottam át ;) )
Eztán amit fel akarsz tenni ROM-ot és bepipálja a preloadert-t, cseréld le a sajátodra.
És így "firmware update".
Természetesen saját felelősségre. Nem garantált a telefon életben maradása.
(A820 esetén meg mertem tenni, megmaradt a drága)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7022) jubilleum


jubilleum
senior tag

Mitől van az hogy telefonom bootloopba kerül. Tehát rom telepítés után csak egyszer tudom bekapcsolni, utána ha ujraíndítom akkor bootloop...
- HTC Desire
- Chromium ROM
- int2ext script.

(#7023) 426os válasza cappa72 (#7021) üzenetére


426os
őstag

Köszönöm, most egyelőre nem piszkálom inkább. Tegnap "kitelefonoztam" magam, majd ha megint használaton kívül tudom helyezni kis időre, akkor megcsinálom.
Egyébként ez a különbség a gyári és a telefonról származó scatter között. Ha jól látom, akkor a rendszer kisebb helyen van a telefonon, mint gyárilag. Vagy nem jól értelmezem az eltérést?

Visszatérve az akku kijelzés problémára, itt ugyanaz a a hibajelenség mint nálam. Viszont a megoldást nem teljesen értem, de sejtésem szerint a probléma mégsem az ami nálam fent áll.
Gondolom (ez most lehet, hogy hülye kérdés) a kernel, ami kiadja ezt a power_suply_changed eventet a romban van benne, amit már egy párszor lecseréltem és nem valahol külön a telefonban? Csakhogy pörögjek-e még ezen a témán, vagy barátkozzak meg a gondolattal végleg, hogy biztosan valami hardveres gixer van.
(Amúgy egyszer 1-2 órán keresztül egy erősebb mágnes volt az akku közelében, ez okozhatott ilyen jellegű meghibásodást? Bár még utána úgy emlékszem működött a % kijelzés egy ideig rendesen)

.

(#7024) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Az előző akksim megadta magát, most raktam be az újat. Hogyan tudok "vigyázni rá", hogy minél tovább húzza? Ha rajt hagyom töltőn az gáz, vegyem le, amint feltöltött, ilyesmik ?

(#7025) LonGleY válasza utgyuru (#7024) üzenetére


LonGleY
veterán

Szobahőmérsékleten töltsd lehetőleg (és hosszútávon is az a legjobb, ha 15 fok környékén leledzik a telefon, nem jégben, meg a tűző napon). Ne ejtsd le a telefont, mert az ütődés sincs jó hatással az élettartamra. Idáig tiszta sor.

Még pár dolog, amit bizonyítva sehol sem láttam még, de talán jó hatással lehetnek: vedd le töltőről 100%-nál, ne hagyd teljesen lemerülni, illetve ha már egyszer felraktad, hagyd ott, míg fel nem nyomja magát 100-ra.

Bizonyos cikk említi azt is, hogy a túl nagy nyomás sem tesz jót, amit a töltés végefelé produkálnak a cellák, de ennyire babonásnak már nem érdemes lenni. Eddig ahány mobilost megkérdeztem, mind azt mondta, hogy lényegtelen, mikor és hogy töltöd az újabb akksikat. Ez nagyjából gondolom így is van, de én azért a fentiekre szeretek odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

(#7026) utgyuru válasza LonGleY (#7025) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Köszi, ilyenekre gondoltam.

(#7027) Alone50 válasza LonGleY (#7025) üzenetére


Alone50
csendes tag

(#7028) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok, ha felteszem a Greenify-t újraindításnál angol lesz a telefon (Advance, 4.1) nem hibernálok rendszeralkalmazást. Mi lehet a bibi?

S23

(#7029) MurdR válasza air (#7015) üzenetére


MurdR
veterán

Létezik ''one-click'' fagyasztó progi? Tehát akár egy widget-kapcsoló, hogy egy kattintásra fel tudjam kelteni a térlépet,l? Vagy túl szép lenne hogy igaz legyen? :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#7030) LonGleY válasza MurdR (#7029) üzenetére


LonGleY
veterán

A mit?

(#7031) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Tudnátok jó olyan programot ajánlani, ami méri a hívásokat, esetleg még azt is tudja, mennyit telefonáltam hálozaton belül és kívül? :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#7032) jonnyjoker01 válasza LonGleY (#7030) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Gondolom térképet

Üdv. Johnny

(#7033) air válasza MurdR (#7029) üzenetére


air
nagyúr

A Greenify kattintás és widget nélkül is tudja. De lehet, hogy a Maps hibernálásához a fizetős kell.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#7034) MurdR válasza NandorHUN (#7031) üzenetére


MurdR
veterán

Call Meter 3G

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#7035) juve600


juve600
nagyúr

üdv
barátom samsung androidos telóján elfogyott a tárhely,elkezdte kitörölgetni a számára-szerinte fölösleges adatokat-alkalmazássokat,telo ezután ujraindit,szabad tárhely van viszont azóta nincs mobilnet a telón

mit ronthatott el???
THX

(#7036) alex devil válasza air (#7033) üzenetére


alex devil
senior tag

Helló, neked nem lesz angol a menüd a greenifytől?

S23

(#7037) air válasza alex devil (#7036) üzenetére


air
nagyúr

nem

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#7038) LámaZ


LámaZ
addikt

A problémám a következő:
Android 4.0-val (vagy 4.1-gyel?) szerelt tabletem egy idő óta véletlenszerűen újraindul, naponta 1-2-szer.
Szerintem valamelyik app okozza ezt, lehet, hogy a Facebook, lehet, hogy más.
Meg tudom nézni valahol, hogy mi? Esetleg van ilyen rendszernapló?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#7039) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok Mesterek!
Olyan program kellene nekem, amivel lehet az adatkapcsolatot ki-be kapcsolni időzítve. Tehát pl. napközben 8:00-16:00ig bekapcsolná a mobilnetet este meg kikapcsolná ha itthol vagyok.
Köszönöm szépen!

Dáccsika

(#7040) jonnyjoker01 válasza Mazsika (#7039) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Phone Schedule nevû app tudja ezt.

Üdv. Johnny

(#7041) LonGleY válasza jonnyjoker01 (#7032) üzenetére


LonGleY
veterán

Azt gondoltam, de valahogy így sem nyert értelmet. :]

[ Szerkesztve ]

(#7042) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok.
Lenne egy Wayteq Xtab 70dci tabletünk.
Aki ismeri a tabletet, az tudja, hogy az akku hullagyenge.
Viszont lehet állítani a processzor teljesítményén (energiatakarékos-normál-teljesítmény).
Felraktam rá a CyanogenMod 10.1-et, ahol szintén van ilyen lehetőség, de akármit állítok, a processzor sehogy sincs korlátozva. (tehát bármelyik opciót kiválasztva képes 1,5ghz-n menni)
Ezt hogy lehetne orvosolni? (az a cél, hogy valahogy le lehessen korlátozni a processzor órajelét, ha arra van szükség).
választ előre is köszi

#KeepFightingMichael

(#7043) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Tudnátok esetleg arra megoldást, hogha emailt kapok vagy SMS-t , Facebook üzenetet, akkor a telefonom kijelzője bekapcsoljon? Takert már próbáltam, de ott nem láttam ilyet.
Köszi :))

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#7044) ux1 válasza NandorHUN (#7043) üzenetére


ux1
addikt

Pl. olyan rom, ami tudja az ActiveDisplay-t. ( Carbon, PACman, PARANOID) :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#7045) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Nekem is van egy Zöld kukás telefonom, melynek van egy idegesítő tulajdonsága. Mégpedig az, hogy a háttérben majdhogynem minden fut. Ez inkább játék közben vehető észre, amikor hirtelen belagol a játék, vagy úgy elkezd akadni, hogy élvezhetetlen. Ekkor ránézek a RAM kezelésre és csutkán van a skála. Most feltettem ugyan egy Task Killer-t, de van még valami tuti megoldás, hogy ezt a jelenséget megszüntessem és tényleg csak az menjen, amit használok is? Köszönöm előre is válaszotok! :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#7046) jonnyjoker01 válasza 30z.Samu (#7045) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

1. Task Killernek semmi értelme

2. Valószínûleg a telefonod hardvere nem elég az adott játék futtatásához.

Üdv. Johnny

(#7047) 30z.Samu válasza jonnyjoker01 (#7046) üzenetére


30z.Samu
félisten

De van, amikor meg simán megy, akár órákon keresztül. :F

Sic Parvis Magna

(#7048) jonnyjoker01 válasza 30z.Samu (#7047) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Milyen telefonod van? Melyik játékról van szó?

Mellesleg ha úgy akarod kilõni a programokat, hogy ne induljanak újra, töltsd le a CCleanert. Abban azt hiszem van valami advanced kill vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#7049) 30z.Samu válasza jonnyjoker01 (#7048) üzenetére


30z.Samu
félisten

Galaxy Trendem van és CSR Racing-ről van szó.

Sic Parvis Magna

(#7050) jonnyjoker01 válasza 30z.Samu (#7049) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ennek nem kéne akadnia... Azéer próbáld meg a CCleanert, hátha segít.

Üdv. Johnny

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.