Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) mobilizmo válasza crok (#39245) üzenetére


mobilizmo
addikt

Annó még nem kínai tulajdonú Motorola-nál is így volt. Egy hivatalos Moto weboldalon keresztül kérvényezted a nyitó kódot, ezt gyakorlatilag minden esetben megadták. Az eljárás csak azért volt, hogy ennél a pontnál visszavonhassák a gyári garanciát (ha még volt). A nyitott bootloaderen pedig már az eljárás a fentiekben elmondott volt.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39252) Somatom válasza crok (#39229) üzenetére


Somatom
veterán

"DE nem implementáltak benne értelmezhető backup megoldást akkor köszönd a fejlesztőjének"

Sztem meg a Google -nek, hogy ez a fejlesztők számára opcionális. A backup kötelező feature kéne legyen. Ez tök alap.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39253) ksanc válasza samujózsi (#39250) üzenetére


ksanc
őstag

Ne aggódj, én is le voltam. De crok helyretett :D

(#39254) crok válasza Somatom (#39252) üzenetére


crok
Topikgazda

És az F-Droid-ról, GitHub-ról, GitLab-ról, esetleg XDA-ról elérhető és nyílt forrású de Play Store-ban nem elérhető appok miatt is a Google a hibás? Vagy ez csak a Google Play-ben elérhető appokra legyen igaz? Vagy bármilyen APK amit bármilyen Android-ra lehet telepíteni tartalmazzon mentés funkciót? Akkor onnantól megbízol az írójában? És akkor helyben tárolod majd a szenzitív adataid clear text-ben? Vagy legyen erre is Google által írt kvázi szabvány (hiszen az AOSP tőlük jön) hogy mivel és hogy legyen kódolva ha helyi a mentés? Vagy miért is a Google most ebben a rossz fiú hogy nincs minden app-ban backup? Nem a fejlesztő fejleszti az appot hanem a Google? :F Szerintem mégiscsak inkább az app fejlesztőjének kell gondoskodnia erről. Legyen kötelező egy olyan appba is kötelezően backup-ot lefejleszteni ami semmi másra nem jó csak egy darab offline számológép?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39255) mobilizmo válasza crok (#39254) üzenetére


mobilizmo
addikt

A PlayStore-ba befogadott appoknál szerintem ki kellene kényszerítenie a Google-nek vagy a sajátját kellene kicsit szofisztikáltabbra megcsinálni. A technikai részével kapcsolatban egyáltalán nem vagyok képben, de azt hiszem azért ez megoldható probléma lenne, nem is túl nagy munkával. Inkább üzletpolitikai okot képzelek e mögé, azért nem csinálják.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39256) Somatom válasza crok (#39254) üzenetére


Somatom
veterán

Természetesen a Play appokra vonatkozna és innentől egyértelmű a backup útja/módja. Google felhő. A többi (pl. helyi mentés) lehet opcionális. Én a Whatsappot említeném példaként. Egyszerűen, könnyen ment és állít vissza akár többszáz MB -os állományt. Símán visszakaptam tok-vonó a fiókomat az új telón.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39257) SunMount3r válasza crok (#39249) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Huawwi P10-es telefon, de az Android verziószámot nem tudja.
Valami lekódolás az biztos van, mert jelszót kér hozzá és ő azt mondta, csak simán "átmásolta" az adatokat a gyári Files alkalmazással, legalábbis ahogy emlékszik rá.

Beletettem most a Tablet-embe, az még csak nem is látja az SD kártyát.
De azt mondja az ő új telefonja meg kódot kér, amikor belerakja.

Akkor ezt az "alapkódot" meg lehet próbálni egy másik telefonban is? Nem fogja letiltani/zárolni végleg, ha mégsem ez lenne a kód? Az "eredeti" régi teló kijelzője tönkrement, így az nem jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#39258) crok válasza mobilizmo (#39255) üzenetére


crok
Topikgazda

"A PlayStore-ba befogadott appoknál szerintem ki kellene kényszerítenie a Google-nek vagy a sajátját kellene kicsit szofisztikáltabbra megcsinálni." - hoppá, azért ez így már rögtön máshogy hangzik ám. A lokális mentést mint transport lehetőséget a bmgr-ből nem véletlen vették ki hanem pontosan azért mert nem volt megfelelően kódolva (lehetett volna csak akkor a user-nek kellett volna megadni, ez a pont egyébként a desktop backup password a fejlesztői menüben).
A 25MB korlátozás per app tudom miért van: az app mentés nem számolódik bele a GDrive foglalásba. Írtam már hogy hogy trükköznek amúgy ezzel is (pl. Google Games-be mentenek nem játék appok is..) és igen, ebben viszont egyetértünk, hogy ha Play-en elérhető és onnan lett telepítve akkor lehessen end-to-end encrypted módon menteni app-okat legalább felhőbe (vagy WIFI direct-en keresztül két eszköz közt kötvetlenül) hogy lehessen normálisan "költözni".

:K

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39259) SunMount3r válasza SunMount3r (#39257) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Huawwi. Huawei.

(#39260) crok válasza SunMount3r (#39257) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor lehet nem a "sima" adoptable storage lesz - ha egyik helyről a másikra másolt - hanem ilyen Huawei MicroSD Encryption? Mondjuk az a megoldás egy file alapú kódolás, akkor legalább a könyvtárstruktúrát látni kéne.. Ha kódot kér akkor kell a kód.. ha más nem az a default amit írtam. Más eszközben lehet fel lehetne mount-olni (LUKS encrypted storage) de ha még bekapcsol a készülék és visszakerül a kártya akkor inkább próbáljátok a saját készülékkel menteni a menthetőt: kártya vissza és PC-n MTP-vel (van TC plugin) vagy pl. ha az USB hibakeresést bekapcsoltátok véletlen akkor használjátok másolásra a Xiaomi ADB/Fastboot tool-nak az ADB File Explorer részét. Hátha ennyire még képes a készülék (nem tudom mi és hogy romlott el benne így nem tudom mit ajánlhatok). Esetleg a saját PC programja? A HiSuite? Ha az érintő még működik akkor esetleg tapicskold szét a kijelző azon részét ahol az OK gomb feljön a HDB kapcsolat kérésekor, hátha..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39261) SunMount3r válasza crok (#39260) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem, most mondta, hogy teljesen paff a régi telefon, a kijelzője nem jelez ki semmit, PC-re kötve sem látszik belőle semmi, csak a Chip-et érzékeli benne.

Akkor megpróbáljuk ezt a default_password -öt először az új telón (szintén Huawei)?

(#39262) crok válasza SunMount3r (#39261) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor a default_password -ön kívül a másik telefonban úgy nagyon mást nem tudok mondani, mert a másik lehetőség hogy linux alatt LUKS decrypt (linkeltem a #39260-ban) aztán mount de ahhoz is kell a pass.. meg ugye egy linux.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39263) SunMount3r válasza crok (#39262) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kipróbáltuk a default_password -öt az új telóban, de nem jött be. Linux "nincs a háznál". Akkor úgy tűnik mást nem lehet vele kezdeni? Esetleg ezen az alapjelszón kívül egy másik amivel lehetne próbálkozni?

(#39264) crok válasza SunMount3r (#39263) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha lehetne biztonságosnak ítélnéd az Android-ot? Ha a készülékből nem lett kivéve sose az SD kártya akkor bekért egy jelszót, ha soha az életben többet nem volt használva akkor azt a tulaj el is felejthette hogy egyáltalán valaha megadott valamit. Ez ennyi volt szerintem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39265) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Nem probléma, csak kíváncsiság, mert soha nem fordult elő korábban. Újraindítás után úgy telt el 22 óra, hogy mind a "screen on", mind a "screen off" fogyasztás 0%/óra. Igaz, hogy nem volt használva a tablet, ki volt kapcsolva a wifi (és nincs benne SIM), de ekkor sem reális a nullás akkumulátor használat. Szerintem általában sem, de ennél az eszköznél biztosan nem (0,5 és 1,0%/óra között szokott lenni a kikapcsolt képernyő melletti merülés). Mi lehet erre a magyarázat?

:a:

(#39266) fatal` válasza samujózsi (#39238) üzenetére


fatal`
titán

Olyan telefont kell venni, aminek nyitható a bootloadere. Van választék bőven.

(#39267) samujózsi válasza fatal` (#39266) üzenetére


samujózsi
tag

Na erre hadd ne mondjak semmit... :U

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39268) Fall-N válasza mobilizmo (#39255) üzenetére


Fall-N
veterán

Mivel az Android (Google) hozzáfér a data particióhoz (root jog) így bármikor tudna automatikusan Driveba feltölteni biztonsági mentést. Titkosítva is meg tudná tenni. Nem kéne ehhez semmilyen speciális nagy programozói tudás. Sőt még beleegyezés sem a fejlesztő részéről.

(#39269) Somatom válasza samujózsi (#39267) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, ez real. A Samsung pont nem a nyitottságáról híres. Lásd: KNOX. Ha felhasználói szintnél mélyebben akarod dúlni az OS -t, akkor erre a telóválasztásnál figyelni kell. Ez ugyanúgy szempont, mint pl. a dual SIM, Amoled, mikroSD, jack, stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39270) samujózsi válasza Somatom (#39269) üzenetére


samujózsi
tag

Nem, ez nem "real", de mindegy, hagyjuk, nem akarok flame-et.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39271) mobilizmo válasza samujózsi (#39270) üzenetére


mobilizmo
addikt

Android OS-t használók szakmai topikjában vagyunk. Mitől lenne ez itt probléma. Fejtsd ki a véleményedet. Lehet te jobban tudod mindenkinél.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39272) tordaitibi válasza Somatom (#39269) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Lehet nyitni Samut is gomnd nélkül, a knox nem akadályozza meg csak jelzi.
Garancia időn túl lényegtelen a knox állapota, esetleg egy jogi vitánál lehet szerepe ha rootolt telefonról pl. valamit ellopnak vagy hamisan bankolnak.

Amúgy tényleg nem értem ezt az egész root mizériát,
miért nem lehet ugyanúgy megoldani mint a Linuxokon.
Pl. a telefon első indításánál megkérdezné, akar-e rendszergazdai fiókot, ha nem akkor ezt az userek 90%-a egy "Nem" válasszal átugorhatná és mehetne minden ahogy eddig,
a maradék 10% meg csinálna egy root acc-t erős jelszóval és ha valamit mókolni kell akkor bejelentkezik a root fiókba, elvégzi amit akar teljes hozzáféréssel, majd visszabootol a normál fiókba és használja a telefont. Lehetne valami tök primitív védelem hogy ne maradjon rootként bejelentkezve, pl. ha nincs aktivitás akkor 1 perc múlva újraindul a telefon normál módban.
Így mindenki jól járna, az átlagnak semmi teendője, élvezhetik a gyári és Google appok csodálatos "áldásait",
a buherások meg mindenféle hóbelebanc, adb meg tökörészés nélkül törölhetnék a számukra szükségtelen appok tömkelegét, lehetne turkálni a datán, kimenteni fontos dolgokat (lásd appok beállításai, adatai költözéshez vagy csak átvinni egy másik készülékre),
majd reboot és ott a normálisan működő és rootolatlan rendszer.

(#39273) samujózsi válasza mobilizmo (#39271) üzenetére


samujózsi
tag

Pl. Samsung esetén biztosan, gondolom, néhány más gyártónál is ott a probléma, hogy ugrik a garancia.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39274) tordaitibi válasza samujózsi (#39273) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Látod ezt sem értem,
egy laptopon pc-n ugrana a garancia mert Linuxon rendszergazdai módban tevékenykedsz, vagy Win alatt a powershellben garázdálkodsz és kitörölsz UWP appokat?
El tudod ezt képzelni,
ugye milyen röhejes és nonszensz, pedig a lényeg ez.

A szoftver függvénye egy HARDVER garanciája..? Kissé furcsa pedig ez van.

(#39275) Vmf


Vmf
csendes tag

Sziasztok!

Telón minek a kijelző felbontàsa 1280x720, èrdemes a youtube videókat is erre a felbontásra állítani a legjobb képminőség elèréséhez?

(#39276) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Ennek mi lehet az oka?
Huawei P30 Pro legújabb Chrome
Legfrissebb Android.
Kezd behalni a telefon? (Memoria chace death)
Köszönöm szépen a segítséget

(#39277) samujózsi válasza tordaitibi (#39274) üzenetére


samujózsi
tag

Ezen kb azóta "dühöngök", mióta megvettem az első samsungomat.
Akkoriban olvastam egy olyan indoklást, hogy szoftveres úton megrongálható a telefon, ha root jog birtokában átírsz rajta bizonyos paramétereket és nem marad látható nyoma a rongálásnak.
De ez szerintem kamu indok.

Viszont a jelek szerint azt sikeresen meggátolja, hogy hiteles aláíróként állítsam be magam, a saját mobilomon és pl ellenőrizzem, mit társalognak az egyes appok a saját szervereikkel. (MitM attack/proxy)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#39278) mobilizmo válasza samujózsi (#39273) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem arra válaszolsz amire reagáltam. Azt én is leírtam, hogy vannak olyan gyártók akik ugyan a lehetőséget megadják, de ugrik a gari ha rootolsz. Miért nem real az amit Somatom írt és egyébként úgy is van?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39279) ksanc válasza tordaitibi (#39272) üzenetére


ksanc
őstag

"akar-e rendszergazdai fiókot, ha nem akkor ezt az userek 90%-a egy "Nem" válasszal"
Sajnos szerintem pont ellenkezőleg.. Az userek 90%-a egyből nyomná a rendszergazdát, minél kevésbé ért hozzá, annál lelkesebben. Aztán amikor szétcseszi az egészet, megy hőbörögni, hogy rossz a teló. A szolgáltató meg gyártó bizonyítsa be, hogy az user a hülye. Na ezért sincs alapból ilyesmi. De a lehetőség megvan, kelljen már hozzá valami tudás is és aklor talán feltételezhető, hogy a kedves felhasználónak van némi lövése arról, hogy mit csinál.

(#39286) brd válasza ksanc (#39279) üzenetére


brd
nagyúr

Számítógép gyártók eseten szerinted miért nincs ilyen gond? Ill. miért gondolod, hogy telefonok esetén többet kellene bizonygatniuk a gyártóknak?

The only real valuable thing is intuition.

(#39287) Somatom


Somatom
veterán

A Multi Resume az OS szinten "kényszerített" mód, vagy az adott alkalmazás támogatása is kell hozzá?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39288) brd válasza Somatom (#39287) üzenetére


brd
nagyúr

Önmagában a működéséhez nem kell támogatás. Viszont nem kényszerítésről van szó, ez egy állapota (RESUMED) az app-onak már sok éve (vagy a kezdetektől?). A 10-es rendszer bizonyos körülmények között több activity számára engedi meg az ilyen állapotban tartózkodást. Persze az más kérdés, hogy az app amúgy mit szól ahhoz, hogy nem teljes méretben fut (vagy fut-e egyáltalán osztott képernyővel a dev.options-ben található, erre vonatkozó beállítás nélkül), előfordulhat, hogy valamilyen kontrollja nem lesz elérhető, vagy egyéb grafikai bug lesz látható, súlyosabb esetben be is záródik.
(Btw. amúgy az vicces - vagy inkább elkeserítő :( -, hogy ez a gyári multi-window megoldás a mai napig nem tart ott, mint amit az LG G4-esem (egyébként még 5-ös droiddal) tud(ott) az LG saját programjával: bármi futott egymás mellett, teljesen szabadon átméretezhető elválasztóval (fektetve is) és mindkettő képe frissült is. Ill. nem is ezen kesergek, mert a Google-tól nem várok sokat, hanem azért, mert erre a feature-re hivatkozva nem készít senki olyan appot, ami ezt normálisan tudja. Ha valaki mégis tud ilyenről, kérem szóljon, kösz'!)

Kérdezek én is egy merész mélyet, ami ide illik: tart már ott így 10 főverzió után az Android, hogy el lehet azt érni senior app fejlesztővé válás nélkül, hogy egy háttérbe vonuló app továbbra is azt gondolja, hogy előtérben van (kivéve, hogy nyilván az input ne hozzá érkezzen be, meg ne próbáljon rajzolni az előtérbe)? Az appot nyilván nincsen lehetőségem módosítani, mert akkor nem kérdeznék. Konkrétan egy játékról van szó, amelyben vannak akár fél perces üresjáratok is és addig én csinálnék mást, de ez az idióta ilyenkor azt hiszi, hogy kiléptem belőle és eldobja a lábait, megszakítja (vagy inkább nem manageli, mert direkt megszakításról nincs szó) a hálózati kapcsolatát és ha visszaváltok rá, újra kell csatlakozzon.

The only real valuable thing is intuition.

(#39289) crok válasza brd (#39288) üzenetére


crok
Topikgazda

Root-al van. Esetleg van megegy otletem, megkeresem..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39290) brd válasza brd (#39288) üzenetére


brd
nagyúr

Annyival még azért kiegészíteném, hogy azért nem árt támogatás hozzá, mert bevezettek pl. egy új hívást is, amivel azt tudatják az appokkal, hogy változott az éppen aktív és ezt azoknak nem árt kezelniük, mert pl. ha kamerát/mikrofont használna több is, akkor lehetnek "furcsaságok" :).

crok: köszönöm, előre is! A root-os megoldás miben állna? Az mindig is volt és lesz is, mert nem vagyok hajlandó anélkül használni Androidot, ameddig legalább lokális rendszer- és appszintű backup/restore nem lesz (meg asszem' van pár dolog, de most nem akarom végigondolni).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#39291) crok válasza brd (#39290) üzenetére


crok
Topikgazda

Root nélkül macerás, tulajdonképp annyi lehetőséged van hogy kvázi service-ként indítod mondjuk az Autostart and StaY!-el, annak van egy funkciója miszerint "* Make an app always stay in the foreground (persistent mode)" és ha jól értem pont erre volna szükséged de nem tudom ez mennyire megy majd Android 10-en pl.

Root-al ezt úgy lehet talán megoldani a legegyszerűbben, hogy.. szóval induljunk a kályhától: az appok automatikus kilőhetőségét három dologhoz igazítja az Android ActivityManager: OOM Adj, az LMK és a memória kihasználtság aktuális (m)értékei. Az LMK meg maga a memóriakihasználtság most mindegy mert a lényeg most itt az, hogy azt hogy melyik app melyik "app kategóriába" esik éppen és taszkváltáskor melyik mibe essen (meg hogy melyik lesz service és melyik lesz pl. a home, melyik foreground amihez nagyon nem kellene nyúlni) azt az ActivityManager határozza meg, persze az alapján ahogy a dev. az appot megírta.. (nem kell seniornak lenni hogy a dokumentációt elolvasva a megfelelőképp írja meg az appot a dev. csak nyilván ez neki vagy nem volt lényeg vagy le-se-s.*rta) Minden process-nek lesz egy oom_adj értéke (Out-Of-Memory Adjacency) és OOM score adj. értéke az újabb rendszerekben de visszafelé kompatibilis ezt fogja változtatgatni az ActivityManager multitasking közben. Ezt befolyásolni úgy lehet, hogy kikeresed az appod PID-jét és a /proc/[PID]/oom_adj -t átírod (-17-el kikapcsolod hogy az ActivityManager egyáltalán hozzányúljon) vagy a oom_score_adj -t átírod -1000-re. Megtehetnéd azt is hogy egy script-el végtelen ciklussal rövid időnként 0-ra írod (az a "Foreground app" értéke) csak ez ugye nem akadályozza meg az ActivityManager-t hogy megváltoztassa.. azt meg nem tudom hogy ha a file jogosultságokkal játszol azt felülírja-e (pl. write jogot elvenni, de mivel amúgy is csak root által írható de az AM meg 0 user ID-s userként fut simán átírhatja..). Ezt a dolgot meg lehet tenni ugye kézzel, script-el.. vagy pl. a Memory Locker app-al (@Play @XDA) vagy a TeMeFI app-al (@XDA - Too Much F????? Info) a Főmenü - State - OOM - OOM an app to.. menüben állítsd az appod Superman-re (-17) és nem nyúl hozzá az AM. Én a TeMeFI-t egyébként is ajánlanám ha már úgyis van root a készüléken (Magsik + BusyBox + SQLite kell, mindkettőre van úgyis Magisk modul), eszméletlen mennyi infot kinyerhetsz vele a készülékből, erősen közelít a Battery Historian-hoz, vagyis pontosabban még sokkan többet is tud mert on-the-fly meg is változtathatsz dolgokat (doze paramétereket pl..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39292) Tav-Csoves válasza Tav-Csoves (#39276) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Esetleg erre valaki?

(#39293) crok válasza Tav-Csoves (#39276) üzenetére


crok
Topikgazda

Chrome Beta, Chrome Dev és a Chrome Canary is csinálja? Gyári állapot vagy van valami mod a telefonon? Túlhúzás, ilyesmi? Más appokkal is csinálja vagy nem? Más videok lejátszása közben (Youtube, VLC-n helyi video, saját kamerával felvett video) is csinálja vagy nem? Benchmark appok (pl. ezek) GPU tesztjein is hasal ugyanígy?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39294) Tav-Csoves válasza crok (#39293) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Szia! :)
Gyári állapot, csak a chrome csinálja, nem volt nyitva a bootloader, semmi módosítás nem történt a telefonon.
YouTube, és VLC nem produkálja.
Antutu GPU nem produkálja.
mi lehet az oka? :R

(#39295) crok válasza Tav-Csoves (#39294) üzenetére


crok
Topikgazda

Chrome tobbi verzioja amit irtam?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39296) Tav-Csoves válasza crok (#39295) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

A hiba azokban is előfordul.
Például egy videót egyik lejatsza a másik nem.
Negyed óra múlva mindegyik le tudja játszani.

(#39297) crok válasza Tav-Csoves (#39296) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor imho túlmelegszik a GPU.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39298) Tav-Csoves válasza crok (#39297) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Értem.
Hát mit lehet tenni? / Amellett, hogy leszedem a tokot?
Ez meg egy nem nagyon kényelmes megoldás, ráadásul ha túlmelegszik, a többi hw-re nem lesz negatív hatással?
Felmerülhet a gatanciáztatás?

[ Szerkesztve ]

(#39299) crok válasza Tav-Csoves (#39298) üzenetére


crok
Topikgazda

A működés nem normális. Bennem fel se merült hogy ezek után ne adnám le garanciáztatásra, egy snassz tizenkettő-egytucat tok ezen nem szabad hogy változtasson.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39300) Tav-Csoves válasza crok (#39299) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Köszönöm.
Hát azért kérdeztem, mert ugyebár cseretelefont nem biztosítanak - Euronics-ban vásárolt készülék - és a munkámból adódóan nehezen tudnám nélkülözni a telefonom.

Mennyire problémás, ha például - ex has - fél év múlva küldeném szervizbe? Károsodhat más hw? /
Azért kérdezem ezt, mert abból indulok ki, hogyha felküledném, akkor a gpu-t cserélnék. Ha viszont nem lehetséges - Integrált áramkör miatt - akkor meg úgyis alaplapcsere lenne így meg az egész kukában végezné a szervíz részéről....

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.