Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) vilmose33 válasza CM11forP6 (#39700) üzenetére


vilmose33
őstag

Biztos úgy lesz ahogy Crok tanácsolta, nem rég csináltam egy LG optimus L9II-vel. Hagytam wifin, egyszer csak felajánlotta. Megy minden rendesen.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#39702) Winne válasza Somatom (#39696) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi, hogy leírtad. Ha nem találok ingyenes megoldást, akkor beújítom ezt, a commentet lementettem. Nem fillérb***ásból, csak ezt kétszer megvéve már egy nagy csomag pelust veszek inkább. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#39703) Somatom válasza Winne (#39702) üzenetére


Somatom
veterán

Miért kéne kétszer megvenni?
Egyébként a Servers Ultimate is tud WebDAV szervert és abból van free. Csak nem ilyen faék bekonfigolni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39704) CM11forP6 válasza vilmose33 (#39701) üzenetére


CM11forP6
újonc

Ment egész éjjel, mert elfelejtettem, egy idő után nem dobta hibát, csak ment az ellenőrző csík. Reggel újraindítás után ugyanúgy jött a hiba, úgyhogy felraktam rá az android 6-ot, amivel elindult.
Köszi a válaszokat.

(#39705) Winne válasza Somatom (#39703) üzenetére


Winne
nagyúr

Az nPlayert.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#39706) Somatom válasza Winne (#39705) üzenetére


Somatom
veterán

Miért kell kétszer? A megvásárolt appok nem a készülékhez, hanem a Google fiókhoz kötődnek. Jelentkezz be ugyanazzal a fiókkal mindkét készüléken és már telepítheted is az appot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39707) Winne válasza Somatom (#39706) üzenetére


Winne
nagyúr

Mert asszony telefonjára nem jelentkezek be a sajátommal. :U :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#39708) rjg válasza Winne (#39707) üzenetére


rjg
őstag

Én ezért csináltam néhány éve egy "családi fiókot" és kezdtem el abba (is) megvenni az alkalmazásokat. Azt pluszba felteszi mindenki a telefonjára és már telepítheti is a megszokott appokat. Azóta a Google itthon is elérhetővé tette a family library-t, így erre már nincs szükség.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#39709) Somatom válasza Winne (#39707) üzenetére


Somatom
veterán

Jaaa, hogy nincs külön fiók csak az appoknak, hanem kevered a privát dolgaiddal? Hát, ez bizony hiba.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39710) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni, hogy van egy ilyen rommal rendelkező Galaxy A40 mobiltelefon: BLG/XEH, XEH/BLG.
Ez mit jelent? Ez bolgár vagy magyar rom? Vagy mindkettő?

Van egy másik, az XEH/XEH, XEH/XEH. Ez egyértelműen magyar független.
Van egy A50 is, az ROM/ROM, ROM/ROM. Ez meg egyértelműen román rom.

Szóval a fennti vegyes mit jelent? :F

(#39711) rothfb válasza rothfb (#39710) üzenetére


rothfb
veterán

Elnézést módosítok. Rosszul írtam a romot. Helyesen:
BGL/XEH, XEH/BGL.
Valaki fel tudna világosítani?

[ Szerkesztve ]

(#39712) zeon.hu válasza rothfb (#39711) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

(#39713) rothfb válasza zeon.hu (#39712) üzenetére


rothfb
veterán

Ott is ott vagyok... De ez nem A40 specifikus kérdés.

(#39714) zeon.hu válasza rothfb (#39713) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

De ott mintha láttam volna linket, ahol írják ezeket.

#?*@&!

(#39715) rothfb válasza zeon.hu (#39714) üzenetére


rothfb
veterán

Azt tudom, hogy mit jelentenek egyenként a kódok. Országokat jelölnek. Engem az érdekelne, hogy miért van ilyen "mixben". Miért ilyen vegyes.

(#39716) Bozek válasza rothfb (#39711) üzenetére


Bozek
nagyúr

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39717) rothfb válasza Bozek (#39716) üzenetére


rothfb
veterán

:R Köszönöm.
Tehát. Az én esetemre átfordítva és mindkét link leírásából kiindulva a helyzet a következő:
BGL is the current CSC
XEH is the recommed CSC for your SIM (if this CSC is inside your current Multi-CSC)

BGL is the factory CSC of your phone and can´t be changed.

Bár akkor még mindig magas az, hogy pl az A50-em ROM/ROM, ROM/ROM. Ott a recommed CSC for your SIM is román, pedig Telekomos és Digis kártya van benne. Mindkettő magyar simkártya.
Na mindegy, azért okosabb lettem.:R

(#39719) Bozek válasza rothfb (#39717) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én csak találtam ezt, fogalmam sincs, hogy hogyan működik. Sony-s vagyok, ott nincs ilyen variálás.

(#39720) kenwood


kenwood
veterán

Miert van az, hogy a win 10 hajlamos random nem latni az androidos telok belso hattertarolojat?
Evek ota kuzdok ezzel, tobb gepen, tobb mobilon elojott.
Telon be van allitva az usb fajlatvitel, megy egyik nap,masnap radugom a gepre,es a kepen lathato szitu fogad.

Parszor ki-be huzom,es magatol megjavul.
Van ra valami gyorsabb megoldas a dugdosasnal ?
Az osszefoglalos MTP megoldas valszeg nem nekem van,mivel nalam a device manager kiirja, hogy A40, csak a fileokat nem latom az emmc-n.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#39721) kenwood válasza kenwood (#39720) üzenetére


kenwood
veterán

Kozben megjelent a meghajto. (5-10 perccel a bedugas utan)
Most meg kihuzas sem volt,a device managert ugyan megnyitottam,de ott nem modositottam semmit.
Valami otlet,mitol van ez?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#39722) vilmose33 válasza kenwood (#39721) üzenetére


vilmose33
őstag

Én úgy tudom ,hogy pár éve el rontották a Windowsban - hogy direkt vagy véletlenül az kérdés- , de azóta sem javították ki. Ezt ismered:1. Win+X billentyű kombináció.
2. Eszközkezelő.
3. Hordozható eszközök --> Ismeretlen eszköz ---> jobb klikk --> Illesztőprogram frissítése...
4. Illesztőprogramok keresése a számítógépen.
5. Választás a számítógépen található illesztőprogram-listából
6. Android device (vagy USB eszközök, akármi)
7. MTK USB DEVICE (a harmadik, utolsó)
8. Kész, a Windows már fel is ajánlja, hogy válaszd ki, mit szeretnél csinálni vele.

A jövő most van

(#39723) Bozek válasza vilmose33 (#39722) üzenetére


Bozek
nagyúr

A telefonokból vették ki az MTP lehetőségét, nem pedig a Windows-t rontották el.

(#39724) vilmose33 válasza Bozek (#39723) üzenetére


vilmose33
őstag

Érdekes , mert régebbi telefonnal pl. LG G2 is végig kell néha játszanom ,hogy felismerje. Vajon mért vették ki? Ezt amúgy hol olvastad?

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#39725) Bozek válasza vilmose33 (#39724) üzenetére


Bozek
nagyúr

Sorry, belekeveredtem. A Mass Storage módot vették ki, az MTP benne van, az a "Fájlátvitel".

(#39726) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Bocs, ha rossz helyre írok. Hogyan tudom androidon kikapcsolni az összes beszédirányításos vackot? Illetve, hogy a fülhallgatóm gombjaira abszolút ne reagáljon a telefon?

(#39727) crok válasza KisTücsök (#39726) üzenetére


crok
Topikgazda

Pl. az OK Google? Vagy milyen készülékről beszélünk? Mert a fülhallgatógombokat is át lehet állítani a legtöbb esetben - kikapcsolni mondjuk nemigen lehet..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39728) KisTücsök válasza crok (#39727) üzenetére


KisTücsök
addikt

Igen, pl az. Android 6 egyébként, Redmi 4A.

Valami van a fülhallgatómmal és egy ideje randomra állítgatja a hangerőt, vált zenét, stb. Meg olykor bejönnnek ezek a googles hangvezérléses izék is. Ezért lenne jó, ha pl teljesen kitudnám kapcsolni a gombok érzékelését.

(#39729) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Lg G Flex, 4.4 droid.

Bejövő gsm hívásnál újraindul a teló.
Kimenő gsm jól működik, voip szintén jó.
Menthető?

#?*@&!

(#39730) Diokhan válasza zeon.hu (#39729) üzenetére


Diokhan
addikt

Persze. Szerintem ez csak szoftveres gond.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39731) zeon.hu válasza Diokhan (#39730) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Részletesebben?

#?*@&!

(#39732) Diokhan válasza zeon.hu (#39731) üzenetére


Diokhan
addikt

Hát ha hardveres gond lenne, akkor a kimenő hívás sem menne , nem csak a bejövő, szerintem.
Próbáltad a hard resetet? Gyári állapot visszaálítása stb?
Állítsd át 3g-re, úgy is próbáld meg.
Minden hívásnál újraindul? Tesztelted?
Háttérfolyamatok? Szabad hely a telefonon? Nagyon sok oka lehet.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39733) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Adott egy SCL-L01, ami elvileg egy Y6-os Huawei. A telefon nem az enyém, egy ismerősömé.

Azt produkálja, hogy boot loopba kerül ha bekapcsolod. Odáig eljutottam, hogy a recovery mode nem jön be (volume up-power gomb, elenged power logonál), nagy feketeség a logó után. Fastboot (hangerő lenyomva tart, usb kábel csatlakoztatom) viszont bejön.
Hisuite nem látja. Phone locked és FRP locked-ot ír.

ADB és usb drivert telepítettem, de ott elakadtam, hogy adb devicesnél nem talál eszközt. adb shellnél is: error: no devices/emulators found

Feltételezem a windows eszközkezelőben az ADB interface error code 10 miatt vagyon a dolog. :DDD (Lehet rossz forrásból töltöttem le? Mondhattok jót is)

Ne üssetek, nem vagyok büfé ezen a területen, ezért is kérném a segítségeteket, hogy vissza tudjam hozni a telefont a halálbú. :)

Köszönöm szépen a tippeket előre is! :B :R
ps: Ha egyáltalán eljutok addig, hogy kommunikál majd ADB-vel, akkor utána mit érdemes tenni a továbbiakban. Adja az ég eljutni addig, hogy firmware-t tölteni rá, akkor azt is honnan? Független teló lett, Telekomos volt. (Írok S/N-t, meg IMEI-t is, ha kell) Bár lehet eljutok recovery-ig és tudok hard resetelni, akkor menni fog, az lenne a tuti. :)

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#39734) _ocsisajt válasza _ocsisajt (#39733) üzenetére


_ocsisajt
őstag

(kifutottam a szerkesztési időből. A függetlenítés már régi dolog, nem most lett bolygatva. Egyik napról a másikra "loop"-os lett a teló)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#39735) Diokhan válasza _ocsisajt (#39733) üzenetére


Diokhan
addikt

Ha jól emlékszem ezekre a huawei telefonokra lehet telepíteni új rendszert zipből memóriakártyáról, recoveryből, nem feltétlenül kell neked ADB hozzá. Szerintem először kell rá egy custom recovery, és utána mehet az új rendszer telepítés. Olvass utána szerintem, mert sok időt meg tudsz spórolni vele.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39736) _ocsisajt válasza Diokhan (#39735) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Bocsánat, de ha csak a fastboot&rescue mode jön be (és az nem kommunikál a PC-vel most jelenleg), akkor hogy telepítek rá TWRP-t? :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#39737) Diokhan válasza _ocsisajt (#39736) üzenetére


Diokhan
addikt

Pont úgy, fastboot-al.

[Nézd meg ezt a topicot]
[meg ezt]

"ADB és usb drivert telepítettem, de ott elakadtam, hogy adb devicesnél nem talál eszközt. adb shellnél is: error: no devices/emulators found" - telepítsd újra a drivereket és indítsd újra a gépet. Nekem ez segített Note8-nál. Eleinte nekem sem látta. Developer menüben engedélyezd az USB debugot, bár ha bootloop van, akkor nem fog menni. Viszont ha korábban nem volt engedélyezve, akkor nem fogja látni a gép. Ebben az esetben találni kell egy másik megoldást. Lehet tenni rá TWRP-t PC nélkül is, de ahhoz is kell a gyári recovery azt hiszem, a ZIP miatt.

[ezt is nézd meg, elvileg ha MTK procis, akkor másik driver is kell neki.]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39738) _ocsisajt válasza Diokhan (#39737) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Akkor ez egy ördögi kör, mert a loop miatt nem tudom engedélyezni, így viszont nem tudom elérni a telót. Amúgy a mediatekes driverrel már nincs error code 10, köszi!
De sajna error: device not found...

Én szerintem elengedem ezt... :((( :((( :(((

(driver install/restart/reinstall-t ha ma 23525x nem csináltam még, akkor semmi :DDD )

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#39739) mobilizmo válasza _ocsisajt (#39738) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az USB hibakeresésnek is bekapcsolva kell lennie ahhoz, hogy megtalálja. Ha ez nem tette meg korábban a tulaj a fejlesztői menüben, akkor a fastboot mód nem használható szerintem ilyesmire. A HiSuite-nak viszont talán anélkül is látnia kellene. A zip-es update-hez viszont szerintem nem kell custom recovery. Pontos módját nem tudom, de elvileg az update zip fájl, ext sd kell és még valahogy elindítani, de lehet bekapcsolás után rákérdez?

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39740) _ocsisajt válasza mobilizmo (#39739) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Sajnos nem aktiválta. Érdekes a fastboot.exe kommunikál a telefonnal***, tudok parancssorból rebootlni vele, de mivel nincs unlockolva, ezért nem eszi meg a flash és a sima boot parancsokat sem...

Update zipet rátettem external SD-re, bootolva a telefon figyelembe sem veszi. Meh... :)

Szerk: Hisuite sem látja... ***Pedig úgy néz ki a win (fastboot) látja a telefont...

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#39741) mobilizmo válasza _ocsisajt (#39740) üzenetére


mobilizmo
addikt

ha megy a fastboot akkor lehet nyitni a bootloadert (az oem fajtát), de természetesen mindent töröl

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39742) Diokhan válasza mobilizmo (#39739) üzenetére


Diokhan
addikt

De kell custom recovery, mivel a gyári nem indul el, ahogy a korábbiakban olvashatod.
Szerintem ezt a készüléket alapoktól kell újrakezdeni. Gyári hard resetet kellene valahogy csinálni rajta, az valószínüleg rendbe rakná a gyári recovery particiót is, és onnan mehetne minden tovább. Nem kérdez rá magától a telefon, hanem a recoveryben lehet kiválasztani, hogy updatelni szeretnéd, vagy más zipet szeretnél telepíteni.
A HiSuite anélkül is látni fogja, amennyiben felteszi az MTK drivereket.
ha nem látja mégsem, akkor másik gépen kell megpróbálni, vagy másik kábellal.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39743) szimi57 válasza _ocsisajt (#39740) üzenetére


szimi57
őstag

Nem ismerem a típust, de egy másikat úgy sikerült éleszteni, hogy leszedtem az akksi alaplapi csatlakozóját, majd különböző sorrendekben egyszerre nyomtam a Vol le-fel plusz bekapcs gombot legalább 30 mp-ig.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#39744) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! olyan appet tudtok ajanlani, hogy tavolrol tudjak masik mobilt vezerelni?
edesanyam aki mar kicsit idosebb tobbszor szorul segitsegre...beallitasok telepites es hasonlok...szoval tudtok valami alkalmas applikaciot erre?
elore is kosznom
b

(#39745) Diokhan válasza bazsimano (#39744) üzenetére


Diokhan
addikt

[itt érdeklődj]
Egyébként szerintem teamviewer.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39746) mobilizmo válasza Diokhan (#39742) üzenetére


mobilizmo
addikt

Tény, hogy elég rég volt a kezembe MTK-s telefon. De a Honor Mi-4C-nél pont úgy működött ahogy írtam. Amikor újraindult a teló és felmountolta a sd-t, ha volt rajta egy update.zip nevű fájl a gyökérben, akkor rákérdezett az update-re. Nem tudom mit értesz "gyári hard reset"-en, ha a factory reset-re gondolsz, az szerintem semmit nem csinál a recovery partícióval.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39747) mobilizmo válasza _ocsisajt (#39740) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha van fastboot és mindenáron twrp-t akarsz rá rakni, akkor előtte nyisd ki a bootloadert
fastboot oem unlock
ha egyáltalán lehet így és lefut, de mint korábban írtam, ez mindent töröl
utána mehet a
fastboot flash recovery xyz.zip
ahol xyz.zip a twrp, flashelhető, készülék specifikus fájlja

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39748) tordaitibi válasza Diokhan (#39745) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sajnos (szerintem) a teamwievert is elérte a szokásos folyamat, indult egy használható kis programnak és elmammutosodott.
Ez nekem a Nero-nál tűnt fel nagyon régen, egy pici gyors jól használható szoftverből a végén telepítve több mit fél Gb lett.
De a többi is ezen az úton jár.
W2000 és az XP korszakban 11 évig Radminoztam, annak nem kellett szerver oldal és így a biztonság is 101% volt, P2P alapon.
És a Skype is így működött, és portablébe 6,4Mb méretben. Jelenleg nem tudom hány 100 mega és a Microsoft a szerverbázisa. Meg is makkant a Skype rendesen, én amennyire szerettem és 10en x évig használtam, kiábrándultam belőle.
Az mp3 lejátszóm amit lassan 20 éve használok, 238kB méretű. Hm.

(#39749) Diokhan válasza mobilizmo (#39746) üzenetére


Diokhan
addikt

Az, amit az android menüből indítasz, az valóban nem.
[link] - de ez lehet, hogy rendbe rakja azt is.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39750) mobilizmo válasza Diokhan (#39749) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez is factory reset, nem véletlenül hívják ugyanúgy, ugyanazt csinálja.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.