Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) richies


richies
senior tag

Sziasztok.
Alcatel onetouch pixie 3 (10)
Újra akartam húzni a rendszert, gyari oldalrol telefon kivalasztasa utan feldobta a progit. Feltettem, kiválasztottam a model számot. Usgyi neki.

Usb n nem ismerte fel, akkor volume up + pwr gomb megnyomásával kell próbálni.
(Maxra fel volt töltve)

Pár narancssárga sor felvillant s azóta se kép, se hang, win alatt ismeretlen USB eszköz.

Semmire nem reagál.

Support-ot felhivtam, sajnálják, de 5 évesnél idősebb tablet, így még a szerviz központban sem foglalkoznak vele.

Hurrá, szuper.

Xda-n id sok ember így járt, de nem láttam megoldást.

Esetleg van valakinek ötlete?

Köszi

Rozsomak of Power

(#40802) crok válasza tordaitibi (#40742) üzenetére


crok
Topikgazda

iCsekk frissites: mar nem kotelezo a Chrome hasznalata..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40803) tordaitibi válasza crok (#40802) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszi, jópár napja-hete írtam az OTP Simple ügyfélszolgálatnak [link] de a sablon mailon kívül nem jött még érdemi válasz.
Lehetséges hogy az én méltatlamkodásom is némileg hozzájárult a Chrome függés eltörléséhez..? :)

(#40804) Somatom válasza tordaitibi (#40803) üzenetére


Somatom
veterán

Tisztázzuk! Most akkor az iCsekk szokott le a Chrome-függőségről, vagy a Simple?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40805) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

A "com.android.contacts" app-ot lehet törölni? Vagy, ha nem, akkor el lehet hide-olni?
Mi8 rootolt készüléken nézem.

(#40806) Viktor0610 válasza Tarokk79 (#40805) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért szeretnéd törölni?
Ha jól emlékszem, a nevek kezelésére szolgál.

Samsung Galaxy A54

(#40807) Tarokk79 válasza Viktor0610 (#40806) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Csak zavar az alkalmazások között a telefon és a névjegyek ikon, ezért gondoltam eltüntetném, ha lehet. A drupe-t használom. Nem fontos, csak kíváncsi vagyok.

(#40808) tordaitibi válasza Somatom (#40804) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A Simple.
Írtam az Icsekk csapatának is, ez volt az első és nagyon gyorsan visszajött egy normális levél, emberien megfogalmazva hogy erről Ők nem tehetnek mert az Icsekk app az csak egy felület ami továbbdob a fizetésnél a Simple webes felületére, és ezért a Chrome függőségről ők abszolút nem tehetnek.
Elnézést is kértem tőlük és céloztam rá hogy ezt a szövege kitehetnék a PlayStore Icsekk app oldalára mert ott rettentő sokan őket fikázták a Chrome miatt.

(#40809) Somatom válasza tordaitibi (#40808) üzenetére


Somatom
veterán

Wow! Köszönöm az infót! Akkor talán a Netpincérnek is tudok majd fizetni, mert az is a Simple -t használja.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40810) tordaitibi válasza Somatom (#40809) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kérem uram, nagyon szívesen.
Az úttörő ahol tud segít. :D

(#40811) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Miért jön fel ez a popup üzenet?
Grant administrator rights to prevent unauthorized access to your camera. These rights also allow you to lock or wipe your devices remotely, and prevent app uninstallation.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#40812) lovi27 válasza tknof1871 (#40811) üzenetére


lovi27
addikt

Avira?

(#40813) tknof1871 válasza lovi27 (#40812) üzenetére


tknof1871
őstag

Avira Free Security telepítve van. Ez üzengeti? A popup-ban nincs semmi ami arra utalna melyik app küldi az üzenetet.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#40814) lovi27 válasza tknof1871 (#40813) üzenetére


lovi27
addikt

Nem mondtál semmit a mobilodról, de samsungosoknak ez okozta. Az Avira telepítve nálad és ha ráadásul még a mobilod is Samsung akkor igen nagy valószínűséggel az lesz az ok. ;]

(#40815) tknof1871 válasza lovi27 (#40814) üzenetére


tknof1871
őstag

LG G4, factory reset után, biztonsági mentésből visszaállítva.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#40816) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Létezik már megoldás arra, hogy egy másik telefon hívását átvegyem (átirányítás nélkül) ?
(Samsung képes erre másik Samsung eszközzel, de most Samu és Xiaomi játszik)
Sms-t tudok küldeni saját telefonon megírva, cégesen küldve, hátha a hívás is megy már :D

#?*@&!

(#40817) lovi27 válasza tknof1871 (#40815) üzenetére


lovi27
addikt

Megszűnt a jelenség?

(#40818) pellesmartin


pellesmartin
tag

Sziasztok! Létezik olyan funkció,hogy egyszerre használjam a Wifit,és a mobiladatot,úgy hogy egy alkalmazás csak mobiladatról menjen,az összes többi wifivel? Android 10,S9+ az alany. Köszi:)

(#40819) tknof1871 válasza lovi27 (#40817) üzenetére


tknof1871
őstag

1 hónapja volt a factory reset és a visszaállítás biztonsági mentésből. Azóta ugrál fel ez az üzenet.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#40820) lovi27 válasza tknof1871 (#40819) üzenetére


lovi27
addikt

Rendszergazdai jogot akar. Tipikus internet security kérés: "Adjon rendszergazdai jogokat a fényképezőgépéhez való illetéktelen hozzáférés megakadályozásához. Ezek a jogok lehetővé teszik Önnek eszközei távoli zárolását vagy törlését, és megakadályozzák az alkalmazás eltávolítását."
Mikor telepítetted az Avira-t rendszergazdává tetted? Mert ha igen akkor ezeket a jogokat ma már az Android nem engedi automatikusan visszaállítani. Újra kell engedélyezni azokat.
Erről lehet szó. link

(#40821) tordaitibi válasza tknof1871 (#40819) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha valóban víruskergető és telepítésnél meg lett adva neki minden jog, akkor egy FR. semmit se ér, dobtam ki már telefont antivírus+FR. miatt, addig nem indult el utána míg meg nem adtuk a jelszót.
A telefon egy barátomé volt, ő meg nem emlékezett a jelszóra, az antivírus jelszavára, amire meg a jelszóemlékeztetőt kérte azt a mailt meg már 2 éve megszüntette.
Neked még szerencséd van hogy elindult a készülék.

(#40822) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok! Melyik alkalmazás alkalmas csoportos videóhívásra, ahol egyszerre akár 3 személy is látszódik telefonon?

(#40823) Somatom válasza Hitch (#40822) üzenetére


Somatom
veterán

Android alkalmazások topik

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40824) Bozek válasza zeon.hu (#40816) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, átrakod a SIM-et. :D

Amúgy érdekes, mert például egy Wear OS eszköz tud BT "fülesként" működni, a TicWatch Pro-val simán lehet hívni így. Telefonra én még nem találkoztam hasonlóval.

[ Szerkesztve ]

(#40825) zeon.hu válasza Bozek (#40824) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A cél az lenne, hogy a saját telefonhoz (Xiaomi) párosított Gear S3 (Tizen fut rajta) tudja fogadni a céges (Samu) telefonra érkező hívásokat.
(Fordítva is jó lenne, tehát az óráról indítva a cégesen menne ki a hívás)
Join jelzi a hívást (sms-t pl tudok írni és fogadni a cégesről, ahogy fentebb már említetten), de átvenni sajnos nem tudja.

#?*@&!

(#40826) tknof1871 válasza lovi27 (#40820) üzenetére


tknof1871
őstag

Mikor telepítetted az Avira-t rendszergazdává tetted?
Nem tudom. Évekkel ezelőtt telepítettem. Rootolni kell a telefont, hogy rendszergazdává tegyem az Avira-t? Sose piszkáltam az OS-t. Nem rootoltam, nem állítottam be android fejlesztői módot.

#40821tordaitibi 2020-11-16 20:18
A telefon egy barátomé volt, ő meg nem emlékezett a jelszóra, az antivírus jelszavára, amire meg a jelszóemlékeztetőt kérte azt a mailt meg már 2 éve megszüntette.
Rákerestem az "avira" szóra de nincs találat az email-ek között. Ezek szerint nem adtam meg az Avira-nak minden jogot. Email fiókot kell megadni, regisztrálni kell az Avira-t, ezek nélkül nem lehet rendszergazdává tenni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#40827) tordaitibi válasza tknof1871 (#40826) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Erre a kerdesedre nem tudok valaszolni mert en 20 eve semmilyen rendszeremen nem hasznalok antivirus szoftvert.
Amit leirtam az egy baratom keszuleke volt

(#40828) lovi27 válasza tknof1871 (#40826) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor jobb ha leszeded, uninstallálod és nem használsz semmit. Ha nem vagy 'heavy user' nincs szükség rá. Gondold végig hányszor védett meg vagy riasztott az évek alatt. Ha az a szám nulla akkor az is csak a háttérben egy plusz akkumulátor fogyasztó. Az alapvető védelmet a Google (Android) biztosítja. Ezért az átlagos használathoz felesleges.
De ha valaki úgy érzi magát biztonságban, akkor viszont ne sajnáljon évi 2-3 ezer forintot és egy neves gyártó, megbízható termékére fizessen elő. Ezt szoktam ismerőseimnek javasolni.

(#40829) Bozek válasza zeon.hu (#40825) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem ez nem megoldható. Így a hívást kellene átirányítani a másik telefonra, ami tudtommal nem lehetséges. Max. ha a Samu-hoz is hozzárendeled az órát, bár nem próbáltam sose két eszközzel használni ugyanazt.

(#40830) zeon.hu válasza Bozek (#40829) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem lehet egyszerre két telefonhoz csatlakoztatni sajnos.

#?*@&!

(#40831) allein válasza crok (#40737) üzenetére


allein
addikt

Szia. Ha már megcsináltuk az adatok mentését a régi készülékről az újra, az új telefonról elvégezthető ugyanez a művelet egy Samsung tábla gépre?

#40832crok :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#40832) crok válasza allein (#40831) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem látom elvi akadályát.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40833) V@ns


V@ns
aktív tag

Sziasztok!
Bocsi, ha már volt téma: szeretnénk egy céges olcsó Androidos telefont befogni használatra (mondjuk egy Redmi 7A-t) de korlátozni akarjuk a készüléket.
Fontosak lennének a Messenger, SMS és telefonálási lehetőségek, azonban minden mást korlátoznánk (ne lehessen böngészni, ne lehessen kifelé telefonálni, letölteni dolgokat....)
Erre milyen megoldások léteznek? Van magában a rendszerben ilyen lehetőség, vagy egy 3rd party app kellene hozzá?

(#40834) Mcrazy válasza V@ns (#40833) üzenetére


Mcrazy
őstag

Konkrét alkalmazást nem ismerek, ami mindent tud, de Automatizálóval meg lehetne oldani. Ha érdekel, keress meg pm-ben

Üdv: Mcrazy

(#40835) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung A70 Android 10-el. Szeretném egy alkalmazás értesítéseit tiltani bizonyos időközönként. Konkrétan Outlook-ról lenne szó, zavaró hogy hétvégén is óránként kapok emaileket. Szundi módba max 2 óráig lehet tenni az értesítést. Manuálisan ki tudom kapcsolni, de akkor minden alkalommal újra kell engedélyeznem, amit nagy valószínűséggel elfelejtek. Van erre valami bevált módszer?

4 8 15 16 23 42

(#40836) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Anyukámnak vásároltunk egy Samsung A41 készüléket, nemsokára beüzemelem neki, a kérdésem annyi, hogy mi a legegyszerűbb módja a költöztetésnek? Korábbi telefonja is Samsung (J5 talán) ha ez számít.

iPhone-nál van olyan, hogy az új telefonnal beolvasom a régi telefonon megjelenő alakzatot és WiFi directen megoldja a két telefon a költöztetést. Van valami hasonló Samsungon ill. Androidon is?

[ Szerkesztve ]

(#40837) tonyrulez válasza tonyrulez (#40835) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én kérek elnézést, most sikerült megtalálnom az Outlookon belül a ne zavarjanak módot :)

4 8 15 16 23 42

(#40838) Viktor0610 válasza BaLee (#40836) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Smart Switch. A Playről. :K

Samsung Galaxy A54

(#40839) BaLee válasza Viktor0610 (#40838) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm! Már másolódnak is az adatok.

(#40840) V@ns válasza Mcrazy (#40834) üzenetére


V@ns
aktív tag

Köszönöm a felajánlást, nem nekem kellett személy szerint, az illetékesek pedig úgy döntöttek, hogy elindulnak más irányba. :)

(#40841) jpisti


jpisti
senior tag

Üdv mindenkinek!
Nem feltétlenül tudom, hogy a megfelelő helyen teszem-e fel a kérdést, de nem nagyon találtam jobb fórumot erre, tehát:
Lenne egy olyan kihívásom, hogy két készüléket kellene leválasztanom az éppen csatlakoztatott Google fiókjukról úgy hogy a következő bekapcsoláskor teljesen úgy viselkedjenek mint a boltban vásárolt új készülékek.
Mindkét készülék Huawei, az egyik egy P-smart Z a másik egy P-40 Lite. (a gazdáik elcserélték őket, mert a P-smatr gazdájának kellene a (némileg)nagyobb kraft, a P-40 Lite gazdájának meg a HMS-től kellene megszabadulnia és visszakapni a megszokott GMS környezetet.
Mivel már futottam bele olyan helyzetbe, hogy az alaphelyzetbe állított készülék csak a korábban kapcsolatban lévő fiókra volt hajlandó kapcsolódni és azt akkor nem tudtam megoldani, ezért gondoltam, hogy most megkérdezném a szakértőket, hogy miként is kell ezt csinálni a legegyszerűbb módon.
Illetve az hogyan csinálnátok, hogy a két készülék helyet cseréljen? jól gondolom, hogy elég lehet az egyikről biztonsági mentést csinálni, majd arra PhoneClone-nal átvinni a másik készüléket és a végén erre a másikra betölteni az első biztonsági mentését?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#40842) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Biztos hülyeség, de létezik olyan USB-C > RJ45-ös adapter, aminek segítségével nem a telefon kapja a netet (azt hiszem ilyen van), hanem a mobilnetet tudod megosztani más eszköz felé. Szoftveresen van-e egyáltalán erre lehetőség?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#40843) crok válasza tylerddd (#40842) üzenetére


crok
Topikgazda

Az elvi lehetőség adott (lesz?), kérdés milyen ROM-od van fent, hogy támogatja-e, mert egy gyors keresést követően Android 11-ben valószínű már lesz rá lehetőség natívan (már source.android.com-on is említve van). Az USB-C ethernet adaptereket megeszik amúgy a készülékek általában. [Szerk.:] Ja igen, nem az adapteren múlik ki kitől "kapja" a netet.
Csak ha ott van az USB-C ethernet az meríteni fogja, tölteni meg nem tudod max egy plusz hub-al - nem volna jobb egy apró Wifi Bridge amin van ethernet port és a telefon wifi hotspot-jára állítani? Akkor legalább tölteni tudod egyszerűen. Egyes wifi routerek is tudnak bridge-ként működni (nem WDS), egy régebbiből csinálhat az ember egy ilyen szükségmegoldást, a LAN portjaira meg mehetnek a PC-k. Ez kipróbáltan működik.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40844) spe88


spe88
senior tag

Ki tudom kapcsolni valahogy a telefonban azt a funkciót, hogy amikor töltőre csatlakoztatom, akkor ne oldja fel a képernyőt? Mert folyamatosan világít magától sem alszik el. Nem is tudom mi értelme ennek. Kontaktos a telóm és ha hozzáérek, hogy lezárjam a képernyőt már nem tölt. :D Mi A2, Android 10

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#40845) crok válasza spe88 (#40844) üzenetére


crok
Topikgazda

Fejlesztői opciókban nincs bekapcsolva hogy ébrentartás töltés közben?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40846) BoB


BoB
veterán

Hello

Van valamilyen mód arra hogy H.265 támogatás elérhető legyen az emulátorban (Android Studio)?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#40847) crok válasza BoB (#40846) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt viszont [itt] tenném fel inkább.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40848) tordaitibi válasza spe88 (#40844) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem vagyok mérvadó mert custom romot használok, 2 helyen is beállítható nálam hogy mit csináljon töltő csatlakoztatása és töltés közben.
Hogy ennek mi értelme, gondolom nem dolgoztál éveket olyan éjjeli munkahelyeken ahol a telefon egész éjjel töltőn van és mint óra működik, valamint a töltő le-fel csatlakozásakor hangosan jelez, ez utóbbi funkció ha épp elbóbiskolok és elmegy az áram, hihetetlen nagy segítség.

[ Szerkesztve ]

(#40849) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Egy kérdés, hátha valakinek van ötlete. Régi teló, lenovo k5 plus, lolli 5.1 volt rajta. Csináltam egy factory resetet és elajándékoztam. Állítólag nincs rajta magyar menü, ami meglepett. Sajnos nem ellenőriztem ezt, mielőtt tovább adtam. Lehetséges, hogy utólag hegesztették rá a magyar menüt?

(#40850) jpisti válasza jpisti (#40841) üzenetére


jpisti
senior tag

Csak csendben uppolnék egyet, hátha valaki tudna segíteni...
Előre is köszi!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.