Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) szimi57 válasza svgyula (#48450) üzenetére


szimi57
őstag

Alapból nekem sincs, Xiaomi.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#48452) vacs válasza svgyula (#48450) üzenetére


vacs
veterán

"Én még nem láttam olyan androidos telót(nekem nem volt!) ami egy gombnyomásra a kezdőképernyőt hozta volna be."

Pedig ki lehet teljesen kapcsolni a védelmet!
Van 5 lehetőség: nincs, csúsztatás, minta, pinkód, jelszó.
Nekem a Pixel-en és feleségem Oneplus-án is ezek a lehetőségek vannak!

(^)(>.<)(^)

(#48453) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Sziasztok! Édesapám 2 napja elhunyt. A telefonját egy 4 jegyű kód védi. Rengeteg fotó és emlék lehet rajta. Hogyan tudom feloldani a készüléket adatvesztés nélkül?

(#48454) crok válasza FrankMonzano (#48453) üzenetére


crok
Topikgazda

Részvétem.. :( A kód ismerete nélkül viszont szerintem sehogy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48455) tordaitibi válasza svgyula (#48450) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Csak egy rootolt custom rom kell hozzá :)
[link]
Duplakoppra ébred. Kezdőlap gomb hosszan elalszik.
Fizikai gombokat én évek óta nem használok csak az újraindítás leállítás vagy a recoba kilépéshez. Hangerő le-fel is taperolásos.

(#48456) WhiteWalker válasza crok (#48454) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Láma kérdés , de esetleg van olyan szerviz ahol a telefonból kiműtik az adat tárolót és valamilyen spéci olvasó berakva ki tudják olvasni az adatot , mint egy vinyó esetében?

(#48457) crok válasza WhiteWalker (#48456) üzenetére


crok
Topikgazda

Van.. de akkor is encrypted ahogy egy titkosított partíció vagy teljes HDD/SSD esetében is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48458) WhiteWalker válasza crok (#48457) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Aha , értem. :R

(#48459) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

sziasztok, lenne egy számomra érdekes kérdésem. lehet nem ide tartozik, ezért lenézést ha rossz helyre írok :R
adott egy honor 90-es telefon.
steam linken szeretnék melóba játékot játszatni.
otthon egy egész tűrhető gépem van (RTX 3080, i5, 32 GB RAM) digi 300 Mbites feltöltődéssel kábelre kötve
melóban mobil net, és speedtest szerint olyan 80-90 Mbit amit tud a net.
itthon a steam beállítva 30 Mbit sávszélesség korlátra stream minőség 720p-re véve.
amikor elindítom a játékot melóban akkor először jól megy, és amire fiogyelmes lettem hogy a telefon eléggé felmelegszik és egy kis idő után nagyon szakadozik, akadozik.
ilyenkor ha rámérek a mobil net sebességre akkor 8-9 Mbit.
a játéknál a mobilt mindig kiveszem a tokjából mert ha tokban van hajlamos volt újra indulni.
ha nincs tokban akkor ilyen gond, de ilyenkor is nagyon forró a telefon.
létezik az hogy a hő kezelés miatt annyira visszaveszi a telefon az órajelet hogy ilyen problémákat tapasztalhatok?
gondoltam egy telefon cserére is, vagyis mondjuk beszerzek egy xaomi 14-et és csak azt használom erre vagyis természetesen az lenne a privát számom és a céges feladatok meg maradnák a mostani telefonon.
lehet a dual sim és minden egyéb feladat ennyire megfogja a telefont?
előre is köszönöm a választ és a segítséget és ötleteket :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48460) crok válasza Lacielvtárs (#48459) üzenetére


crok
Topikgazda

Thermal throttling, ahogy odaat irtam, es bizony ha ekkora a terheles akkor vagy gamer mobile cooler vagy masik keszulek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48461) svgyula válasza Lacielvtárs (#48459) üzenetére


svgyula
addikt

Mindegyik telefonnal így fogsz járni ami nem gamer vagyis játékra tervezett telefon. Inkább az Aaus ROG Phone körül kellene keresgélned amennyiben mindenképpen egérmozin akarsz játszani. Van teszt is.
A normál felhasználásra tervezett (értsd kevés játék belefér) telefonnak a hőelvezetése nem az extrém melegedésre van kitalálva. Lassan tudja leadni a hőt ezért egy idő után már elér
egy szintet amitől elkezd visszavenni majd lekapcsol. Ez a hővédelem a telefon védelmére szolgál olyanok miatt mint te :DDD
Ja még egy dolog minden melegedés miatti újraindulás egy szeg a telefon koporsójában! Az ilyen méretű hőingadozás az összes beforrasztott alkatrész kapcsolatát nagyon gyorsan kikezdi értsd a forrasztó ón megkeményedik és egyszerűen elreped->itt vége a dalnak. Amikor a kezedben 40c° körül van a telefon akkor belül az alkatrészek már lehet elérik a 100c°-ot is! Ezért kell olyan telefon amiben a hűtés/hőelvezetés meg van oldva.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#48462) Lacielvtárs válasza svgyula (#48461) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, szóval akkor egy xaomi 14 sem lenne erre megfelelő?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48463) FLATRONW válasza svgyula (#48461) üzenetére


FLATRONW
őstag

De itt inkább az a kérdés, hogy egyáltalán miért melegszik a telefon?

Játék streamelésről van szó, nem a telefon futtatja azt.

Például most játszom az Alien Isolationt egy Redmi note 13 Pro 5G-n, nem egy játékra tervezett mobil, de semmi gond nincs vele.

Pedig itt a telefon futtatja azt.

(#48464) Lacielvtárs válasza FLATRONW (#48463) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen mondjuk ez is igaz, lehet a mobil net is az oka?
mert ami érdekes hogy csak ilyen esetben melegszik fel, és igaz hogy az otthoni gépemen megy a játék, és nem akarom elhinni hogy a mobil net ennyire felfűti a telefont, vagy mégis?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48465) Teodor52 válasza FLATRONW (#48446) üzenetére


Teodor52
senior tag

Samsung galaxy A05s
Újraindítottm akkor kiírta, hogy Oneui optimalizálása, azóta nem csinálja.
Néha nehezen kapcsolódik a wifire, 3-4 próbálgatás után sikerül.

Ez mi lehet?

(#48466) vacs válasza Lacielvtárs (#48464) üzenetére


vacs
veterán

Sok mindentől függ a melegedés, pl hogy mennyire stabil ott a 4g/5g hálózat, mennyire kell a telefonnak küzdeni hogy tartsa a jelet, milyen kijelző fényerőn használod, éri-e a nap közben stb.
Mindenképpen gamer telefon ajánlott, azokban van "rendes" hűtés, a Xiaomi 14 nem lesz jó, nem gamer!

(^)(>.<)(^)

(#48467) Lacielvtárs válasza vacs (#48466) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, hát a térerős rendben van, már mint amit látok, hogy 4 volna van használat közben
mondjuk a fényerő alapvetően majdnem 90 %-on van
lehet akkor ezek a gondok nálam? :W
akkor lehet gamer világban kell nézelődnöm :R

még annyi hogy azért nem órákig játszanék vele, hanem fél óra max egy óra amire használnám és lenne benne pihenője is, azért furcsállom és gondoltam nem mindegy hogy mekkora teljesítményből vesz vissza, ezért is agyaltam a xaomi 14-ben ott azért eléggé combos a cpu :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48468) vacs válasza FrankMonzano (#48453) üzenetére


vacs
veterán

Nem írtad milyen telefonról van, de ha van magyar hivatalos szervize, pl Samsung, Xiaomi, akkor én felhívnám őket és megkérdezném, hogy ha tudod igazolni számlával hogy kié a telefon és viszed a halotti anyakönyvi kivonatot, akkor tudnak-e segíteni!?
Egy próbát megér!

Lacielvtárs:
lehet comboc a cpu, de mivel nincs komoly hűtése, így nem lennél sokkal előrébb!
Nekem az Xbox cloud gaming is melegíti a telefont, szóval nem egyedi eset!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#48469) wanted5 válasza Lacielvtárs (#48467) üzenetére


wanted5
őstag

Nézd meg wifiről, hogy milyen. Esetleg próbáld ki a geforce now-t, hogy azzal is csinálja-e.
Nehogy már egy stream-hez gamer telefon kelljen, akkor youtube-hoz meg twitch-hez is az kéne

(#48470) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Az miért van , hogy telefonról Solid Explorerrel nem tudok belépni a saját otthoni Windows gépre " hálózati kommunikáció során probléma lépett fel" hibát dob , míg Totál Commanderrel simán belépek.

Eddig nem volt gond a SE-vel sem , pár napja csinálja. :((

(#48471) Lacielvtárs válasza vacs (#48468) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az a gond hogy wifi is a melóhelyen egy mobil netről megy, így sajnos nem tudom kipróbálni
itthon működik rendben ,nem tapasztalom ezt a jelenséget, ami nagyon érdekes, de most hogy beszélünk róla, azt is megfigyeltem hogy amikor a vezeték nélküli fülesen is youtube videót nézek vagy hallgatok a telefonról, akkor is meg meg akadozik néha bár eddig nem volt jelentősége, lehet a telefon a hibás :W

wanted5: mondjuk ebben igazad van, szerintem is így gondolom, én arra gondolok hogy túl sok app van rajta ami fut a háttérben és az alapból lefogja, de ha a másik telefonon csak a game cuccok mennénk más nem akkor lehet jobb lenne a teljesítmény :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48472) crok válasza Lacielvtárs (#48471) üzenetére


crok
Topikgazda

A masik topikban irtam hogy nem a CPU hanem (foleg ha mobilnet) akkor a baseband miatt melegszik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48473) Lacielvtárs válasza crok (#48472) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

és ez mit jelent? baseband , bocsi a hülye kérdés miatt de nem igazán értek hozzá :W

még annyi hogy most próbálgattam itthon mobilnettel ugyanazt amit munkába próbáltam, és itthon nem melegszik és nincs szaggatás, sem semmi hasonló jenelég.
viszont itthon a mobil net 500/80 Mbit :K
szerintem ez lesz a gond, már mint a net sávszélesség

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48474) crok válasza Lacielvtárs (#48473) üzenetére


crok
Topikgazda

A "GSM/LTE" modul a keszulekben, az is egy kulon processzor es ha nem engedi futni mert forro akkor lassu is.. Minel messzebb vagy szarabbul erheto el s torony annal tobb power is kell, az szinten melegiti (a vegfokot) es ha tulmelegited kicsapja a komplett keszuleket.. gyak. megolod..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48475) Lacielvtárs válasza crok (#48474) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ooo így már tökéletesen értem, akkor nálam ez lehet a gond, így hogy mondod szinte ezt tapasztalom, akkor nem is erőltetem, főleg hogy itthon megfelelő mobilnet százszélességgel nincs ez a jelenség
köszönöm a válaszaitok :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48476) FrankMonzano válasza vacs (#48468) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Redmi Note 11. Felhívtam a Xiaomi szervizt már és mondták, hogy nem tudják megoldani. Nem akarom elhinni, hogy 2024-ben egy 4 jegyű pin kódot nem lehet feloldani valahogy. És ha valaki valamiért elfelejti, annak akkor törölnie kell az összes adatát? Google fiókból miért nem megoldható ez? Valami megoldás biztos van rá.

[ Szerkesztve ]

(#48477) crok válasza FrankMonzano (#48476) üzenetére


crok
Topikgazda

"Google fiókból miért nem megoldható ez?" -- mert megszuntettek az Android 5-el..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48478) vacs válasza FrankMonzano (#48476) üzenetére


vacs
veterán

"Nem akarom elhinni, hogy 2024-ben egy 4 jegyű pin kódot nem lehet feloldani valahogy"
Gondolj bele, ha pl ellopnak egy telefont és pár kattintással feltörhető lenne a pin kód ... a tiéd egy speciális eset, ez most téged nem vigasztal!

(^)(>.<)(^)

(#48479) szimi57 válasza FrankMonzano (#48476) üzenetére


szimi57
őstag

Ezt említetted nekik? "tudod igazolni számlával hogy kié a telefon és viszed a halotti anyakönyvi kivonatot"

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#48480) _DiEGO_ válasza FrankMonzano (#48476) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Próbálkozz születési dátumokkal! Lehet épp a tiéd az ! Vagy a vásárlás éve, netán az irányítószámotok.

(#48481) szimi57 válasza crok (#48477) üzenetére


szimi57
őstag

Úgy emlékszem régebben, amikor még lehetett 3 fájlt kellett törölni a telóról.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#48482) crok válasza szimi57 (#48481) üzenetére


crok
Topikgazda

Logout blogomban is ott van a leiras... es csak ha elered egyaltalan, de (mint irtal) ha titkositva is volt ugyanezzel akkor bezarult a kor, mert egyreszt nyitott bootloader, recovery es decrypt kene a file-ok torlesehez - de mivel nem tudod a PIN-t a decrypt-hez igy meg ha a tobbi feltetel teljesulne akkor se menne..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48483) Larus


Larus
friss újonc

Sziasztok! Nekem az a problémám, hogy hangfelvételt csináltam az androidos telefonommal, majd mentettem. Aztán nézem a listát, hogy visszahallgassam, de a felvétel sehol. Igaz, hogy kevés hely volt már a telefonon, de néhány MG-os fájl még bőven ráfért volna. 93% szabad terület volt még rajta, szóval egy pár GB-t. De csináltam azóta próbát is, hogy menti-e a hangfelvételt ennyi tárhellyel, és mentette, tehát ezek szerint nem az a probléma, hogy kevés volt a hely rajta.

Gondolkodtam rajta, de abban is határozottan biztos vagyok, hogy a mentésre kattintottam.

Egyszer volt így, hogy nem jelent meg rögtön a listában, de aztán nemsokára ott volt.
Mi lehet a gond szerintetek? A belső tárhelyet már átnéztem. Meg nyilván, a belső tárhelyen is csak azok vannak, amik a hangfelvétel listában is mentve vannak.

Nagyon- nagyon fontos lett volna ez a felvétel nekem, másik ilyet már nem tudok csinálni!

Köszi a válaszokat, és, ha segítetek ebben, hogy mit lehetne még tenni?

(#48484) vacs válasza Larus (#48483) üzenetére


vacs
veterán

Nem írtad milyen telefon, de pl a Xiaomi-ban lévő tisztító/optimalizáló simán törölheti.
Ha van lomtár/szemetes, akkor nézd meg ott.

(^)(>.<)(^)

(#48485) Larus


Larus
friss újonc

Már mindenhol megnéztem, sehol nem találom, pedig 100% elmentettem. Akkor pedig meg kell, hogy legyen.
Csináltam több próbafelvételt, hogy menti-e őket. Igen, simán mentette. A ma reggeli mentést viszont szintén nem találtam rögtön a listában, amint mentettem, de pár mp-es késéssel már ott volt. Samsung Galaxy a telefon

(#48486) svgyula válasza Larus (#48485) üzenetére


svgyula
addikt

Üdv a klubban! Nekem teljes könyvtárat tüntetett el "valami".
Én a gyökérben csináltam egy "saját" nevű könyvtárat ahova a pc-ről raktam át file-kat! Ez akkor' az újraindításig megvolt! Csak amikor a melóhoz raktam fel igen nagy PDF állományokat és a reggeli újrainduláskor nem volt meg azt nem találtam olyan viccesnek! Ja! És amikor csináltam egy "alkalmazások" könyvtárat
abból meg nem törölte! Ez nekem olyan volt mintha egy vírusírtó rossz adatbázis alapján törölget a telefon adatai között! A mostani telónál meg semmi ilyen nem történt! Volt akinek a download könyvtárat ürítette szelektíven "valami".....
Ez az android ördög! :DDD

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#48487) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Be lehet allitani valahogy Androidon (Samu a35), hogy az aktiv NFC pl. 30mp elteltevel magatol kikapcsoljon?
Nem talaltam ilyen beallitast...

Elore is koszi a segitseget! :R

(#48488) Oldman2 válasza Peterhappy (#48487) üzenetére


Oldman2
veterán

Automatizáló app segítségével egyszerű

Pl. Macrodroid, Tasker

(#48489) vacs válasza Peterhappy (#48487) üzenetére


vacs
veterán

Nem tudom miért szeretnéd kikapcsolni, de azt tudod hogy az nfc fogyasztása gyakorlatilag nulla?
(mondom ezt úgy, hogy kb 6-7 éve fizetek telefonnal)

A hívás közbeni internethez pedig a Volte-t (4G hívás) kapcsoltasd be a szolgáltatónál és te is a készüléken a sim kártya beállításainál, ha még nincs!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#48490) Peterhappy válasza Oldman2 (#48488) üzenetére


Peterhappy
őstag

Megnézem, köszönöm!

@Vacs: Biztonsági okokból gondoltam. Vagy felesleges? Ti 0-24 bekapcsolva tartjátok?
Én fizetéskor szoktam csak bekapcsolni, és ha elsőajtós buszra szállok, de szinte mindig elfelejtem utána kilőni... akkor nem is érdemes ezen stresszelnem?

Köszönöm a Volte-t :R Épp azt próbálom kideríteni, aktív-e. Kaptam most új SIM kártyát. Felhívom akkor a Vodát. Köszi!

(#48491) vacs válasza Peterhappy (#48490) üzenetére


vacs
veterán

Én soha nem kapcsolom ki, de én mindig mindenhol telefonnal fizetek, elég macerás lenne kapcsolgatni!
Nem írtad, hogy milyen fizetési appot használsz!
A Google nemrég szigorította a fizetést, csak akkor működik, ha ujjlenyomattal/pinkóddal/mintával fel van oldva a telefon, enélkül nem!
Simple helyett érdemes Google Pay Wallet-et használni!

(^)(>.<)(^)

(#48492) Peterhappy válasza vacs (#48491) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen!

Wallet-et, és a Rafi saját alkalmazását (RaiPay vagy mi).
Akkor lehet, hogy én is bekapcsolva felejtem :) Köszi a tippet!

A Volte-t szolgáltatói szinten kellett bekapcsoltatni, nem volt aktív, most már működik az is, az 5G is :)

(#48493) svgyula


svgyula
addikt

Üdv Urak! Van egy (számomra) nagyon idegesítő dolog! Használok több eszközön, több SSD, HDD, tárolót! A PC és a hagyományos(nem android rendszerű) TV-nél semmi gond!
Viszont bármikor berakom a kugli TV-be azonnal létrehoz rajta xdb könyvtárat! Hiába kattintok a ne használja rendszernek!
Ez azért elég gáz mert amikor egy másik eszközön listázom a tartalmat elég szívás egyenként átugrálni figyelve arra, hogy mi is az az androidos sz@rokat! Ezek sima tárhelyek. Nem kell rá semmi más csak amit én rátettem! Most kipróbáltam a windows alatt elvettem az egész lemezről az írás jogot! Ez viszont nem volt akadály az android tv-nek! Létezik erre valamilyen megoldás azon kívül, hogy már lassan csak monitornak lehet használni az ilyen rendszerrel "megáldott" TV-t? Vagy egyszerűen nézem a PC-n keresztül és elfelejtem ezeket a "remekbe (Ba)szabott" tulajdonságokat. Az kellene, hogy a rendszernek minden írási jogot meg kellene vonni a berakott tároló eszközöknél! Nem tudom erre esetleg a TC-n belül van-e valami hasonló mint a windows-nál?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#48494) tordaitibi válasza svgyula (#48493) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Milyen fájlrendszer van a háttértárakon?
Gondolom a Win miatt NTFS.
Azon lévő jogosultságokat Linux és származékai nem tudják érrtelmezni.

Amúgy egy szűz ntfs lemezt amit pl. Linux alatt formázol és bedugod Win alá, az is teleb... a lomtár és a egyébbel, a chkdsk futásakor keletkezet logokkal stb.
fordítva meg a Linux is a trash és lost+found könyvtárakkal.
Mivel nélkülözhettlenek a működésükhöz, pl. a trash a lomtár és ha nem lenne, nem lehetne egy véletlanül törölt fájlt visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#48495) modflow


modflow
veterán

Androidon a Chrome böngészőben hol lehet azt beállítani, hogy ha bezárom az app-ot, megnyitáskor pl. a www.google.hu jöjjön be mindig?
Mindig onnan folytatja, ahol abbahagytam. :(

(#48496) svgyula válasza tordaitibi (#48494) üzenetére


svgyula
addikt

De ez csak akkor igaz ha állandóra beraksz egy tárolót! Mekkora parasztság már android részről az, ha valaki odahoz nekem pl egy teszt videót pendrive-on és utána úgy viszi el azt, hogy tele van szarva könyvtárakkal, meg mindenféle .tumnbnails állományokkal! Ez a rendszer lemeznél érthető mert az fix! De ez elfogadhatatlan egy mobil tároló eszköz esetén!
Ez nem ugyanaz mint a windows-nál az az 1db könyvtár! :N
Amit létrehoz:
Alarms, Android, Audiobooks, Dcim, Dokuments, Downloads, Muvies, Music, Notifikations, Pictures, Podcasts, Ringtones.
Ezek közül egyiket sem használom soha! Ráadásul az "Android" még tartalmaz vagy ~150db! alkönyvtárat ami mind üres de létre van hozva! :(((
Ezt lehet nevezni digitális szemetelésnek, egy szarul(nincs rá szebb vagy enyhébb kifejezés!) megírt rendszer!
Egyszer már foglalkozhatna valaki ezzel is nem csak a fizikailag eldobott szeméttel! Nyilván a windows sem jobb csak az a rendszer lemezt szemeteli tele na meg a használt egyéb programok amit szintén selejtes fejlesztők hagytak befejezetlenül és tele szemetelik a rendszer lemezt!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#48497) tordaitibi válasza svgyula (#48496) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Erre nem tudok válaszolni.
Én sokat használok a telefonomon OTG-n egy 1TB hordozható ssd-t.
Soha nem szemetelte tele még se az én se az asszony telefonja, igaz ez nem Androidos okostévé.
Lehet megörül hogy van egy háttértár és azt hiszi örökre az övé marad, passz.

(#48498) Archttila válasza svgyula (#48493) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A user shell folders az harcoded, igy valoszinuleg nem lesz ra megoldas.. En azt javaslom, hogy ha van ra lehetoseged akkor csinalj otthon egy halozatot (RPI, vagy valami kesz megoldas, NAS stb) amit ezutan már minden gond nelkul betallozhatsz barmelyik media kliemsbe (plex, jellyfin, kodi)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48499) svgyula válasza Archttila (#48498) üzenetére


svgyula
addikt

A hálózaton már gondolkodtam csak nem minden eszköz van hálózaton, illetve az egyik tv-nél nincs is hálózati lehetőség. Az pedig nem megoldás, hogy csinálok egy szervert és még egy tv okosítót is. Ráadásul a kugli TV-hez alig van működő alkalmazás!
Egy egyszerű launcher sem jó mert csak addig megy amíg el nem indítok egy alkalmazást :D nincs opció "alapértelmezett" beállításra. Ezen csak az előretelepített általam nem használt sz@rságok működnek! Eljutok lassan odáig, hogy jön a lapos-USB páros és elkezdek takarítani rajta! :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#48500) Szirtimorc válasza svgyula (#48496) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Esetleg egy olyan pendrive, amin van írásvédő kapcsoló? Nem tudom létezik-e még ilyen, de régebben sokon volt.

(#48501) modflow válasza modflow (#48495) üzenetére


modflow
veterán

Senki nem ért ehhez? :(

(#48502) svgyula válasza Szirtimorc (#48500) üzenetére


svgyula
addikt

Hát igen az jó lenne. A probléma a mérettel/sebességgel van.
Sajna sok filmet nem tudok megnézni még HDD-ről sem mert
nincs megfelelő sebessége az adott USB porton. Amelyik film 4K és még sok csatornás hangja is van azt csak a 3.0 USB képes átvinni. Ezért van mindkettőben használva de ezeken nincs mechanikus írásblokkoló kapcsoló pedig ez lehetne a tökéletes
megoldás!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#48503) géeles válasza svgyula (#48496) üzenetére


géeles
aktív tag

Nálam is undorító, utálom én is.
Ugyan ez van.
Sima tárhelyként kellene felvegye, azt írjon rá amit én akarok.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#48504) tordaitibi válasza modflow (#48495) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem használtam soha Chromet deskopon se Androidon se, nem tudok válaszolni.
Kérdezd meg az [Android alkalmazások] topikba, az jobban passzol a kérdésedhez.

(#48505) vacs válasza modflow (#48501) üzenetére


vacs
veterán

Jobb felül három pötty, beállítások, kezdőlap!

(^)(>.<)(^)

(#48506) modflow válasza vacs (#48505) üzenetére


modflow
veterán

Sajnos nem. :(

(#48507) WhiteWalker válasza modflow (#48506) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Itt:

Majd itt:

[ Szerkesztve ]

(#48508) vacs válasza modflow (#48506) üzenetére


vacs
veterán

Pedig de! :K
WhiteWalker képekkel is mutatja neked!

(^)(>.<)(^)

(#48509) modflow válasza vacs (#48508) üzenetére


modflow
veterán

De mondom, nem. Az csak az, hogy ha a házikóra kattintok, bejön a beállított kezdőlap.

De próbáld ki, menj random oldalra, zárd be és nem a kezdőlap jön be.

[ Szerkesztve ]

(#48510) WhiteWalker válasza modflow (#48509) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#48511) Helga0203


Helga0203
tag

Sziasztok.
Régi, de működőképes Oneplus telefonom szeretném leadni újrahasznosítás/megsemmísítésre MM-ben.
Korábban voltak rajta kényes személyes adatok (privát képek pl), csináltam visszaállítást, de ezen kívül hogyan tudok full törölni mindent visszaállíthatatlanul?

[ Szerkesztve ]

(#48512) WhiteWalker válasza Helga0203 (#48511) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Szerintem ha tele írod a tárhelyet valamivel , mit tudom én , mondjuk Linux iso fájlt :D , az működik.

(#48513) rodi81


rodi81
tag

Sziasztok! Az mitől lehet, hogy a telefont ha egyszer lezárom akkor nem tudom újra feloldani.Újraindítom a telefont bebootol a rendszer, lehet használni minden működik egészen addig amíg le nem zárom a kijelzőt. Gombok működnek mert a hosszú nyomásra reagál amivel újraindítom. Már csináltam gyári beáll.visszaállítást, recoverybe wipeot de ugyan az a jelenség. Valami ötlet?

Update: Lejárt a feloldási időhatár a telefon szoftverének frissítéséhez, szoftver újra rakva, de változás nincs! Próbáltam régebbi szoftverrel is de semmi! Mi lehet hibás? Mi lehet a megoldás? (A teló Xiaomi Mi 10 Lite)

[ Szerkesztve ]

(#48514) Szirtimorc válasza svgyula (#48502) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

[link]

Vagy SD kártyákon is szokott lenni, és akkor egy USB-s adapterrel is mehet.

(#48515) FLATRONW válasza vacs (#48508) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az csak akkor működik, ha kilépés előtt minden oldalt bezársz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.