Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40401) tordaitibi válasza mirci18 (#40396) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez, a Google Play Szolgáltatások, erről oldalakat lehetne írni.
Valami beragadt az agyába.
Nem tudom hogy lehet-e ezt a NO1. Google alkalmazást leállítani, majd törölni az adatait (mivel én Google nélküli telefonon vagyok), ha lehet akkor elsőre ezeket próbáld.

(#40402) Siriusb


Siriusb
veterán

A tisztelt műértő közönséghez lenne egy kérdésem: naprakész leírást tud valaki a twrp-ben telepíthető zip fájl készítéséhez? Köszönöm.

(#40403) crok válasza Siriusb (#40402) üzenetére


crok
Topikgazda

Haaaat.. keresek de naprakesz nemigen lesz, max mukodo :D .. de en meguntam es magamnak csinalom.. dobj egy mailcimet es kuldok egy minta zipet szivesen.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40404) TheB


TheB
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre találtam a kérdésemmel.

A kérdés.
Adott egy androidos készülék. Android 9-es-el. A probléma az, hogy ha a készülékkel videófelvételt szeretnék készíteni. A felvétel akad. Látványosan, már a felvételkor is. De ugyan így visszajátszáskor is. Első gondolatban a belsőtárhely telítettségére gondoltam. Több GB-nyi helyet fel is szabadítottam. De az eredmény 0 , akad továbbra is. Találkozott már valaki ilyennel, lenne valami ötlet?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

(#40405) crok válasza TheB (#40404) üzenetére


crok
Topikgazda

Milyen keszulek milyen app..?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40406) TheB válasza crok (#40405) üzenetére


TheB
csendes tag

Motorola moto g6, gyári kamera app.

(#40407) crok válasza TheB (#40406) üzenetére


crok
Topikgazda

MicroSD-re mentesz?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40408) TheB válasza crok (#40407) üzenetére


TheB
csendes tag

Igen, már volt microsd csere is.

sandisck ultra 32gb A1-es van benne

[ Szerkesztve ]

(#40409) crok válasza TheB (#40408) üzenetére


crok
Topikgazda

A belso tarba rendesen megy, nem csak siman Class 4/lassu a microSD?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40410) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Üdv!

Kérdéseim:
- stock Android 10-en, hogy tudok képernyőt megosztani, hogy egyszerre 2 alkalmazást is lássak?
- Illetve, hogy tudom kikapcsolni az android rendszer frissítését?
- Illetve, ha a telefonomon több lencse is van, akkor azokat, hogy tudom külön külön használni, honnan tudom épp melyiket használja a telefon? Manuális beállítások kérdése?

Köszönöm előre is!

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#40411) brd válasza Fr@nkieWilde (#40410) üzenetére


brd
nagyúr

- Split screen.
- Gyártófüggő, a legtöbbször a beállításokban van egy system update/rendszerfrissítés(?) menüpont és azon belül tudod állítani (ha a telefonod gyártója úgy gondolta, hogy tudd).
- Ez a kamera software-től függ, hogy melyiket mikor használja (meg persze a kameráktól is, hogy milyen van). Ha máshogy nem, akkor úgy biztosan el tudod dönteni, az adott módban melyiket használja, hogy melyiknek az eltakarásakor tűnik el a kép. ;) (Kivéve persze, ha mondjuk van pl. egy külön szürkeárnyalatos kamera is, ezt szokták úgy felhasználni, hogy a kép készítésekor annak a képét is felhasznál(hat)ja a színes kép összeállításához, de ezt az "exponálás" előtt nem biztos, hogy felhasználja, csak az exponáláskor.)

The only real valuable thing is intuition.

(#40412) Fr@nkieWilde válasza brd (#40411) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm, azt elfelejtettem írni, hogy Motorola One Action a telefon, akin Nova launchert használok. Már régen én is néztem ezt a videót, de az alapján nem tudom osztani a képernyőt. :(
Nincs 3 pötty az alkalmazásoknál. Megnézem a gyári launcherrel, hátha.

Beállítások menüben nincs ilyen frissítés leállítás opció, így behoztam a fejlesztői beállításokat, ott kikapcsoltam az automatikus rendszerfrissítéseket, de tegnap este mégis frissített. Igaz az van az opcióhoz írva, hogy frissítések alkalmazása újraindítás után. Akkor lehet mindig frissít, csak nem fogja őket alkalmazni?

A gyári kamera app nagyon jó, csak nagyon lassú, nem is értem miért. Tud olyanokat, hogy raw mentés, fényerő szabályozás, ISO érzékenység, fehér egyensúly. Van egy széles, egy ultraszéles és egy mélység kamera. Nem tudom hogy pl mikor használja az ultraszéles kamerát, a mélységet portrénál. Csak nem értem, ha oly sok mindent be lehet állítani manuálisan, akkor a kamera használatot miért nem.
Olyan app van (fizetős akár), ami engedi raw mentés, fényerő szabályozás, ISO érzékenység, fehér egyensúly állítást és esetleg a kamera váltást?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#40413) brd válasza Fr@nkieWilde (#40412) üzenetére


brd
nagyúr

Google keresőszavak: "Motorola One Action split screen", nekem erre megtalálja ezt; igaz, a szöveg angolul van, de ha az ikonok ellenére mégsem érthető, akkor ott van pl. a https://translate.google.com/.

Akkor a te gyártód úgy gondolta, hogy ezt nem szabályozhatod. Van még olyan lehetőség is, hogy a frissítő app nethozzáférését akadályozod meg, így sosem talál frissítést, pl. egy NetGuard-hoz hasonló app segítségével. Vagy ki kell deríteni, konkrétan melyik app végzi a frissítés keresését (system update, vagy update, vagy hasonló néven szokott futni) és azt le lehet tiltani adb-vel, de ez már power user kategória és ha úgy van megírva a telefonod rendszere, ez okozhat némi bonyadalmat, pl. lefagyhat a settings, ha kommunikálna az update app-pal (pl. Windows parancssorból, ha van már adb-d:
adb shell pm disable-user --user 0 <letiltandó csomag neve; a com.-tal kezdődő>).

A gyári kamera app nagyon jó, csak nagyon lassú, nem is értem miért.

Az olcsó telefonok ilyenek, lassú a HW, a software optimalizációt meg nem fizetik meg.

Csak nem értem, ha oly sok mindent be lehet állítani manuálisan, akkor a kamera használatot miért nem.

Mert ezek a kamera appok nem profi fotósoknak készülnek, hanem átlag usereknek, ők nem akarnak/tudnak azzal foglalkozni a gyártók szerint, hogy pl. a makró felvételhez nem a legjobb az ultra wide kamera, ha van külön makró kamera (pl.). De igazából ez egy profinak is mindegy, ha tudja, hogy adott üzemmódban melyik kamerát használja az app (miután megnézte), mert akkor indirekt módon tudja használni az adott kamerát.

The only real valuable thing is intuition.

(#40414) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Van egy régi Samsung Galaxy Young telefon, ami biztonságos módban ragad. Visszaállítottam gyáriba, újraindítottam többször, de ugyanúgy kiírja a bal alsó sarokban. SIM nincs benne, de szerintem ettől még nem kellene abban indulnia.
Próbáltam hosszan nyomni a kikapcsolás opciót, de ezen a verzión még nem jön elő a biztonságos mód.

Hogyan tudnám normál módba indítani?

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40415) kiraly.andra válasza Fr@nkieWilde (#40412) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

(#40416) szerzol


szerzol
senior tag

Sziasztok!
Samu Note4 en, a galaxy store, óra számlap keresése közben rendszertelenül összeomlik és bezár.
Próbáltam már újrarakni és másik gyári ROM-ot, de nem változik.
Minden más működik rendesen.
Mi lehet? :F

(#40417) mirci18 válasza tordaitibi (#40401) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Csináltam egy wipe cache-t hátha az segít.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#40418) catan12


catan12
friss újonc

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Olyan gondom van, hogy a Gmail alkalmazásban pdf mellékletet nem tudom letölteni. Hiába megyek rá, hogy megnyitás vagy letöltés, csak végtelen ciklusban fut a folyamatjelző és áll 0%-on. Android 10
Valaki tudna segíteni? Előre is köszönöm!

(#40419) Somatom válasza catan12 (#40418) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem EZ a baj.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40420) Fr@nkieWilde válasza brd (#40413) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszi, az osztott képernyő megy.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#40421) Fr@nkieWilde válasza kiraly.andra (#40415) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm, ismertem már régről, de sajnos nem lehet ISO-t, fényérzékenységet állítani. :(

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#40422) Bozek válasza Fr@nkieWilde (#40421) üzenetére


Bozek
nagyúr

Beállítások - Camera API-nál válaszd ki a Camera2 API-t, ha tudja a telefonod.

(#40423) kiraly.andra válasza Fr@nkieWilde (#40421) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Tudja az, csak "Some features may not be available on all devices, as they may depend on hardware or camera features, the Android version, etc."

:a:

(#40424) Bozek válasza kiraly.andra (#40423) üzenetére


Bozek
nagyúr

És persze alapból nem a Camera2 API van beállítva. Anélkül meg nehezen megy bármely telefonon.

(#40425) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok,

Adott egy HDR10+ képes kijelzős mobil (Xiaomi POCO F2 Pro) Milyen videólejátszó programmal érdemes a HDR10+ videókat lejátszani, ami rendesen kezeli a dinamikus metaadatokat? :R

(#40426) Bozek válasza kormi0312 (#40425) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#40427) Bozek válasza kiraly.andra (#40415) üzenetére


Bozek
nagyúr

Amúgy köszi az ötletet, pont ilyen kamera alkalmazást kerestem a gyári helyett Sony Xperia 5-re. Ez végre kezeli mind a 3 hátlapi kamerát (a főkameránál megy a RAW is, a többi amúgy sem tudja), bár az ultraszéles kicsit fura előnézetben.

(#40428) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Ok. Megnyitottam az Open Camerát, beállításoknál rámentem a camera2 api-ra. Most enged már raw képeket készíteni. De iso-t és zársebesseget hol tudok állítani? Nekem bal felső sarokban mutatja, de autamata. Állítani nem tudom. Viszont durva, hogy így van benne focus peaking is.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#40429) Bozek válasza Fr@nkieWilde (#40428) üzenetére


Bozek
nagyúr

Megnyomod felül a -/+ fehér-fekete ikont. A felső sorban lesz Auto, M, 64, stb. Az Auto esetén automatikus ISO és zársebesség van, az M esetén pedig megjelenik a két csúszka. A 64 és a többi pedig fix ISO-val dolgozik, a számnak megfelelően.

De amúgy ez inkább az Android alkalmazások topikba tartozik, mint a szakmaiba.

(#40430) Fr@nkieWilde válasza Bozek (#40429) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ok köszi, sry.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#40431) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Osztott képernyőn lehet egyszerre két navit ( Waze/Gmaps) futtatni?

(#40432) tordaitibi válasza WhiteWalker (#40431) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem lehet (sose próbáltam csak tippelek) de a gps modulhoz szerintem csak az egyik fog hozzáférni, a kettő együtt nem.
Ez csak találgatás de általában 1 hardvert még asztali gépen sem képes több szoftver egyszerre használni.

(#40433) Somatom válasza tordaitibi (#40432) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam alap működés, hogy a GTérkép fölött, floating widgetként fut a CamSam. Mindkettő GPS -t használ. Szóval, elméletileg lehetséges. Multi resume csak 10 -es Android -tól van, (ha az appok is támogatják). Ettől régebbi rendszeren az egyik mindíg háttérben fog futni. Azt nem tudom, hogy a Waze tud-e ilyet, de a GTérkép igen, tehát elméletileg megoldható.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40434) Viktor0610 válasza WhiteWalker (#40431) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kipróbáltam, futottak rendben.
Persze, most egy helyben vagyok, így konkrétan a navigációt nem néztem, hogy egyszerre futtatja-e (mármint hogy mindkettőt frissíti-e folyamatosan).

Samsung Galaxy A54

(#40435) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Köszönöm mindenkinek! :R
Most megtudtam nézni , szóval tervez mindkettő ha útvonal változás van , mindkettő fut és navigál egyszerre , viszont hangja annak van amelyikre utoljára bök az User - nyilván ez használat közben is müködik.

(#40436) tordaitibi válasza Somatom (#40433) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Koszonom, akkor rosszul gondoltam.

(#40437) crok válasza tordaitibi (#40436) üzenetére


crok
Topikgazda

Az un. Location provider (rendszer komponens) er el minden helyadatot, azon keresztul tudjak az appok lekerni (jogosultsag fejeben).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40438) tordaitibi válasza crok (#40437) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Thanks,
erdemes ezt a topikot a kedevencek kozott tartanom :)

(#40439) RkTomi


RkTomi
friss újonc

Hello!
Samsung Galaxy Xcover 3-as készülék, állandóan átállítja a hangmódot némára. Ha hívnak csak rezeg a telefon csengőhang nincs. Mi lehet a gond? A múlt héten lett frissítve 4.4-ről 5.1-es Androidra.

(#40440) crok válasza RkTomi (#40439) üzenetére


crok
Topikgazda

Nincs benne esetleg Ne zavarj/DND/Do not disturb mód automatikusra állítva?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40441) RkTomi válasza crok (#40440) üzenetére


RkTomi
friss újonc

nincs, ezt már megnéztem. elkezd jelezni a telefon rezgéssel ha gyorsan ránézek látom hogy akkor vált át az ikon némára, de van amikor hívás nélkül átkapcsol némára.

(#40442) Mcrazy válasza RkTomi (#40441) üzenetére


Mcrazy
őstag

Hangerő gombot nem nyomja esetleg a tok lefelé? Ha nincs tokban, akkor lehet, hogy valami miatt mégis ugy viselkedik mintha nyomnák.

Üdv: Mcrazy

(#40443) RkTomi válasza Mcrazy (#40442) üzenetére


RkTomi
friss újonc

Szia!
Nincs tokban. AZ utóbbi lehetőséget, hogyan tudom kiszűrni?

(#40444) Mcrazy válasza RkTomi (#40443) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ha nyomogatod a hang.le gombot, akkor láthatod, hogy funkcionál-e. Valamint halgasd meg, hogy nyomkodás közben kattog-e. Ha minden ok, akkor is lehet még fizikai oka, pld hogy leragad az érintkező., mert anyaghibás vagy a rugó gyenge.

Üdv: Mcrazy

(#40445) Mcrazy válasza RkTomi (#40443) üzenetére


Mcrazy
őstag

Közben arra gondoltam, hogy amig nem derül ki, hogy valóban mi a gond, addig is egy automatizálóval megakadályozhatod, hogy néma vagy rezgő módra kapcsoljon a telefon kikapcsolt kijelző mellett.
Ha esetleg van már valamilyen automatizáló telepítve, akkor abban nézd meg, hogy van-e erre lehetőség, de ha még nem telepítettél, akkor Macrodroid-ot ajánlom, mert abban van ilyen esemény. Ha kell segítség, szívesen elkészítem a makrót neked. Akár privátban is kereshetsz.

Üdv: Mcrazy

(#40446) Mcrazy válasza RkTomi (#40443) üzenetére


Mcrazy
őstag

Csináltam egy tesztet a családi Samsung telefonokon. Ha le van zárva a kijelző, akkor inaktív a fizikai hangerőgomb. Ebből kifolyólag én a fizikai gombokat kizárnám a hibalehetőségek közül.(Kivéve, ha csak valami médialejátszó program nem fut a háttérben, mert az aktíválja a hangerő gombokat.) Amennyiben nálad lezárt módban is néma/rezgő módba kerül, akkor valami szoftveres gond lesz. Ajánlanék egy FR-t.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#40447) RkTomi válasza Mcrazy (#40446) üzenetére


RkTomi
friss újonc

Szia! Nem tudom hogy mi az FR. Ma próbálgattam a hívásokat. Beállítom a csengőhangot leghangosabbra bejövő hívásnál egyből mutatja hogy átvált rezgő módra és teljesen leveszi a csengőhangot némára. A telefont pár
napja használom vadi új de még nem volt használatban a gyári 4.4 es rendszer lett frissítve 5.1re. Mivel előtte nem használtam nem tudom hogy akkor is megvolt e ez a hiba

(#40448) Viktor0610 válasza RkTomi (#40447) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

FR=gyári adatok visszaállítása.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#40449) RkTomi válasza Viktor0610 (#40448) üzenetére


RkTomi
friss újonc

Köszönöm.

(#40450) Mcrazy válasza RkTomi (#40447) üzenetére


Mcrazy
őstag

Na akkor még nincs teljesen belakva a telefon, jöhet egy gyári visszaállítás. Fő verzióváltás esetén amúgy sem árt.

Üdv: Mcrazy

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.