Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) Somatom válasza tordaitibi (#40750) üzenetére


Somatom
veterán

Az Opera -ra még talán látok reális indokot. Úgy tudom, hogy kínai. Na, de a Firefox -ra mi lehet a kifogás? Annál tisztább hátterű böngésző sztem nincs.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40752) Bozek válasza crok (#40747) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért kell átverni? A Simple appot tudtommal nem zavarja a root, csak a SmartBank-ot. Legalábbis amikor még volt root a telefonomon, nem problémázott miatta.

(#40753) crok válasza Bozek (#40752) üzenetére


crok
Topikgazda

SafetyNet-re sirt..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40754) tordaitibi válasza Somatom (#40751) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem kinai az Opera, norveg az eredete, a Presto motor mar a multe es jelenleg Chrome alapu, ugyanugy mint a Vivaldi, az Edge es meg sok mas bongeszo

(#40755) Somatom válasza tordaitibi (#40754) üzenetére


Somatom
veterán

Az eredete valóban skandináv, de EZT találtam. Ráadásul zárt forráskódú. Ezzel szemben a Firefox egy amerikai nonprofit alapítvány tulajdonában van és nyílt forráskódú.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40756) tordaitibi válasza Somatom (#40755) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

2016-os cikk, akkor már nem váltok böngészőt, 4 év alatt már úgyis mindent tudnak rólam. :) Köszi az infót.

(#40757) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!
Tudtok valaki droidos profit?
Egy régi telefonom (Huawei P9) szerettem volna életre kelteni.
Volt egy factory reset, majd ezek után nem lehet elindítani. Pontosabban a nyelv, Wi-Fi hálózat csatlakozása után be szeretnék jelentkezni a Google fiókomba, a hitelesítést kétszer kéri, ami rendben meg is történik majd kiírja, h "hiba történt". Ezek után kezdi az elejétől, nyelv kiválasztása stb. Elvittem egy szervizbe (Alle LCD Fix) ahol azt mondták, h "Google zár" van rajta. :F Először az enyém volt majd használta a nejem, és került a fiók mélyére. Most meg használhatatlan lett. :W

Joe

(#40758) crok válasza simonjoe (#40757) üzenetére


crok
Topikgazda

A feleseged fiokjaval probaltad akkor?
Az o Google fiokjaban lathato a keszulek?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40759) simonjoe válasza crok (#40758) üzenetére


simonjoe
senior tag

..persze, az Övével sem engedi, sőt, csináltam egy teljesen független fiókot, azzal sem. Előtte természetesen eltávolítottam a készüléket a fiókjából. A bejelentkezést látom mindkét fiókban, szóval a hitelesítés tuti jó, valamiért mégsem sikerül elindítani. Mondjuk azt sem értem, ha valakinek nincs google accountja akkor nem lehet használni a telefont?

Joe

(#40760) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Nem tudom teljesen idevaló-e?
Azon gondolkodom létezik-e androidos IPTV set top box, ami konkrétan a Telekom hálózatán használható?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#40761) tomy86 válasza mobilizmo (#40760) üzenetére


tomy86
addikt

A Telekomnál nem tudod kiváltani az ő boxukat. Azt kell használnod sajnos. De ezt talán inkább a Telekom topikban (bár a válasz ugyanez lesz).

[ Szerkesztve ]

(#40762) mobilizmo válasza tomy86 (#40761) üzenetére


mobilizmo
addikt

Oké, köszi. Ez a válasz nekem teljesen elég.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#40763) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok,
rádugom PC-re a telefont (redmi 4x) , és nem látom a DCIM mappa tartalmát.
Totál üres a mappa közbe telefon memóriája betelt a képek miatt... illetve ott telefonon file managerben a DCIM mappában ott vannak a képek.

(#40764) crok válasza friccccc (#40763) üzenetére


crok
Topikgazda

..de mást látsz? Csak ezt nem? Meg ha sokáig vársz akkor nem jelenik meg a file lista? Azért kérdezem, mert egy alkalommal egy brutálisan sok képet + videot tartalmazó DCIM mappával kapcsolatban találkoztam olyannal, hogy a Win nem tudta betölteni mert annyi bélyegképet akart csinálni hogy egyszerűen megállt a file listázás a könyvtárban MTP-n keresztül.. WIFI-n FTP-n lett áthúzva a DCIM tartalma és törölve belőle egy tekintélyes mennyiség.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40765) friccccc válasza crok (#40764) üzenetére


friccccc
tag

igen látok mást és ez is működött sokáig, aztán 1x csak ...
nem értem mi történhetett, hiába várok tovább nem tölti be a képeket egyből kapok egy mappa üres választ windowstól.. :(

(#40766) crok válasza friccccc (#40765) üzenetére


crok
Topikgazda

Van fent egy TWRP-d? Abban is van MTP alapból, abból se megy?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40767) friccccc válasza crok (#40766) üzenetére


friccccc
tag

Fast Share progival próbáltam, de hálózati hiba üzenetet kapok a zip fájl letöltésekor:S

(#40768) crok válasza friccccc (#40767) üzenetére


crok
Topikgazda

Milyen Fast Share? Minek? A MIUI filekezelőjében (is) van FTP szerver. Meg akkor TWRP?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40769) friccccc válasza crok (#40768) üzenetére


friccccc
tag

googleplayből szedtem le a legjobbra értékeltet :) amit kidobott file transfer kulcsszóra, nem igazán tudom ezeket h kell használni :)
de ha nem bonyolult, nagyon örülnék, ha segítenél benne.

(#40770) crok válasza friccccc (#40769) üzenetére


crok
Topikgazda

MIUI file manager -> bal felül menü -> FTP -> annak a beállításaiban átvitel legyen UTF8 -> port bármi ami 1024 felett van (pl. 2121) -> belépési adatoknál adj meg valami felhasználó és jelszó párost -> Win-en felcsatolhatod vagy használj rá egy FTP klienst pl. a FileZillát.
Windows-on felcsatolásnál majd arra figyelj, hogy mivel nem az alapértelmezett portot adod meg (azt nem tudod, az a 21, de azt root nélkül nem tudod használni) így majd a cím megadásakor azt add meg hogy [ip.címe.a.telefonnak]:2121 vagy ami portot megadtál. Szerencsés ha ugyanazon a Wifi-n van a készülék mint a gép (persze nem szükségszerű de nem akarok belemenni..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40771) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Google üzent, hogy nemrégiben valaki próbált belépni az egyik fiókomba. Annyit ír, hogy "nemrégiben" és "Magyarország".
Ki lehet deríteni, hogy mikor és honnan?
Mert tegnapelőtt FR volt, azóta jelentkezek be sok alkalmazásba (ma nem, tegnap még igen).

#?*@&!

(#40772) crok válasza zeon.hu (#40771) üzenetére


crok
Topikgazda

Ami így gyorsan eszembe jut:

https://myaccount.google.com/security -- itt is szétnézhetsz pl.

https://mail.google.com/ -- jobb alul van egy aktivitás link, ott is szétnézhetsz akkor ha már benned van a bugi de szerintem itt csak a sikeres belépések / session-ök vannak feltűntetve

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40773) zeon.hu válasza crok (#40772) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

5 perccel a google email előtt jelzi, de a város stimmel.
Közben beugrott, ma az Amazon-ba elentkeztem be, talán arra reagált.

#?*@&!

(#40774) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Egy app-ból szeretném megtartani a régi verziót, ne frissítse a google play. Hol találom ezt a lehetőséget, már mindent feltúrtam :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#40775) myckey


myckey
veterán

Üdv urak !

Van egy 5 éves WP Microsoft 950 telefonom, benne pár db sms.
Most áttértem droidra ( Xiaomi MI 10T L ) és szeretném láthatóvá tenni az üzeneteket, amik ott vannak a másik wines telefonomon.

Gugli fiókba belépéssel, a kontakt listámat rendeztem. Híváslista nem érdekel, telefonszám a fontos, az van. Képek és adatok videók sincsenek, ami fontos lenne.

Üzeneteket kellene átraknom.
Valami xml fileba mentő dolog, majd azt feltölteni felhőbe és onnan importálni droidomra?
De lehet leegyszerűsítettem.

:R
Ezeket találtam, de bonyolultnak hat :D vagyis inkább fáj nekikezdeni.
sms backup restore
dr. fone phonetransfer

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#40776) mobilizmo válasza myckey (#40775) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az sms backup restore teljesen jól működik droidon (wp-n nem tudom) és egyáltalán nem bonyolult.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#40777) nyikszi válasza nyikszi (#40774) üzenetére


nyikszi
őstag

Na végre, megtaláltam ez alapján:

[link]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#40778) Jona00


Jona00
csendes tag

Üdv, a problémám az, hogy véletlenül letiltottam, hogy a a háttérkép használja saját fotóimat, az-az be lehessen állítani saját fotókat háttérképnek. Hol tudom újra engedélyezni? (android 11-ben) Kösz.

(#40779) friccccc válasza crok (#40770) üzenetére


friccccc
tag

Köszi a segítséget !

(#40780) Jona00 válasza Jona00 (#40778) üzenetére


Jona00
csendes tag

Megtaláltam, tárgytalan.

(#40781) myckey válasza mobilizmo (#40776) üzenetére


myckey
veterán

Import sms from windows phone.....

Ez lett az alkalmazás.
Telefonból kimentettem backup segítségével. Droidra telepítettem másikat, és az meg helyre rakta a fileokat, teljesen jó. Ennyi volt a WP M950 masinámnak, marad tartaléknak.

Más!

Akinek Xiaomi MI készüléke van.....( vagy nincs de tapasztalattal bír stb )
Hogyan vélekedtek az MI fiók használatáról ( cloud is van, de gondolom ugyan az ) ? :F

X MI 10 T Lite a készülék, és egyelőre nem aktiváltam ezt a Xiaomi saját tervezésű védelmi rendszert. Láttam, hogy telefonkövetés-zárolás- adattörlés is lehetséges, HA bármi történne a teloval. Hasznosan hangzik, de azt is láttam hogy frissítések és gyári visszaállítás után is kérdezhet jelszóra és adatokra. Aki pedig nem tudja ezeket, az megszívja stb...

El lehet lenni nélküle ?

Nem is magamtól tartok.....de egy olyan személynek is van most X Note 9 telefonja, aki nagyon nem ebben a világban mozog, tartok tőle hogy rövid időn belül problémás lenne a dolog. ( face és google fiók adatokat sem jegyez meg ) Tehát nagyon nem az okostelefon az Ő mozgástere....

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#40782) lomposfarkas válasza nyikszi (#40774) üzenetére


lomposfarkas
tag

Érdemes lementeni a telepítő apk-t is, arra pl. a Total Commandernak van gyári pluginja is, egy sima másolással ki lehet menteni a kártyára.

(#40783) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Az Androidnak segít valamit az újratelepítés, vagyis inkább valami factory reset? Egy ~2-3 éves Xiaomi Redmi 5A telefonom van 8.1-es Androiddal (MIUI). Sosem volt egy bivaj erős teló, mindig is döcögött egy picit, de mostanában elkezdett néha fagyogatni, nagyon lassú lenni. Pl. többször előfordult a napokban hogy Spotify-on letöltöttem egy podcast-et, a teló pedig lefagyott 1-2 percre fekete képernyővel.
A szabad hely a belső tárhelyen is fokozatosan kevesebb lett, pedig nem sok app van fent, és a nagyobb dolgokat mindig a kártyára próbálom menteni, pl. Spotify offline tartalom, térképek.

Lehet hogy hallucinálok, de úgy emlékszem régen azért gyorsabb volt a teló, nem voltak tárhely problémák (mindig is kb. ugyanannyi app volt fent, és alig fotózok a telóval), nem voltak fagyások. Ezért gondoltam valami factory reset-re, esetleg más tipp hogy mit kéne csinálnom hogy olyasmi legyen a teló mint régen? :R

[ Szerkesztve ]

(#40784) mobilizmo válasza HollyBoni (#40783) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az FR erre teljesen megfelelő, nem kell ezért újra telepíteni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#40785) Zolabol


Zolabol
tag

Sziasztok.

Nekem is sms átvitelével van gondom.

Egy olyan telefont használok (Huawei p8) amin nem működik a wifi, bluetooth, mobilnet. Erről szeretném átvinni az összes sms-t egy másik telefonra. Tehát régi telefon -> PC -> új telefon.

Hisuitet használtam régen, de nem enged csatlakozni a telefonhoz, régi verzióra hivatkozik ( telefonon régi android verzió lenne, amit már az új hisuite nem támogat? ).

Töltöttem le több programot, volt amivel láttam, lementettem de vissza már nem engedett mert fizetős...

Nincs valami ingyenes program erre a problémára?

köszi

(#40786) crok válasza Zolabol (#40785) üzenetére


crok
Topikgazda

Először is: összefoglaló ;) ez a kérdés nem ide való hanem az Android alkalmazásokba.

Egyébként két app:
SMS Backup & Restore - Play link - APKPure link
Super Backup & Restore - Play link - APKPure link

Így le is tudod szedni a készülékre (mondjuk USB + MTP-vel) majd a mentést is le tudod róla pattintani majd áttenni a másik készülékre.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40787) F.E.K.. válasza Zolabol (#40785) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Régen nekem ez vált be (android-android között):

[link]

A play-ről levették sajnos a jogosultság kezelési szabályozás miatt, de azért még fel lehet lelni a neten szerencsére.

Elindít --> sms kezelő alkalmazásnak beálllít --> export --> sms alkalmazás eredetire visszaállít, a kiexportált (amúgy szöveges) állományt másik telefonra átmásol --> ott is ugyanez a program legyen ideiglenesen az sms kezelő alkalmazás --> import, majd az eredeti sms kezelőre lehet is visszaállni.

Vagy root, és az üzenettár direkt export--> import kézzel/sqlite programmal.

Vagy amiket crok is írt fentebb :)

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#40788) Zolabol válasza crok (#40786) üzenetére


Zolabol
tag

Igaz, bocsi :B

Köszönöm, ki fogom próbálni őket.

Köszönöm @F.E.K.. -nak is :)

(#40789) lomposfarkas válasza HollyBoni (#40783) üzenetére


lomposfarkas
tag

Ha egy darabig még használod, szerintem a legjobb lenne kábelen visszatenni rá egy nugát romot (android 7) A Redmi 5A megsínyli az android verzió ugrást (már a miui verzió ugrásnak sem örvendezett túlzottan) Persze részemről ez csak egy javaslat, mert nem 5 perc a megvalósítás, mindenesetre én az enyémen villámgyorsan visszamentem a 7-eshez egy rövid ismerkedés után és maradtam miui 9.2.2.-n :)

(#40790) HollyBoni válasza lomposfarkas (#40789) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi a tippet. Lehet hamarosan jön egy teló váltás, még nem tudom.
Igazából alig használom a telefont, de mostanában néha már nagyon idegesítően lassú volt, és/vagy fagyogatott. Egyelőre most nyomtam egy factory reset-et, meglátjuk hogy működik.

(#40791) brd válasza myckey (#40781) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem Mi 9-em van, de én azt nem értetem soha ezekben a gyártói hulladékokban, hogy mellette mi szól? Vajon mi olyat tudhat egy kínai dzsunka cég (na jó, azért szépen fejlődtek az utóbbi években) fejlesztője, amit pl. a Google nem (ha már mindenképpen ilyen megoldásokra van szüksége valakinek)? Amit írtál, azt mind tudja a Google, telefonfüggetlenül (és talán kevésbé él vissza a felhasználó adataival).

The only real valuable thing is intuition.

(#40792) crok válasza brd (#40791) üzenetére


crok
Topikgazda

Android 6..7 es felette (alatta nem) a Google is tudna SMS-t felhobe menteni, de mivel az eredeti leiras szerint "nem működik a wifi, bluetooth, mobilnet" es a backup managerbol (bmgr) is kigyalultak reges reg a regi lokalis transport megoldast (mentest) igy nem sok lehetoseg marad amugy ha a HiSuite is felejtos. ADB + SQLite db mentese es onnan kivakarni ami kell (mert a db file 1:1 nem lesz kompatibilis).. szoval nem annyira trivialis mint MTP-n egy AKP-t felmasolni, telepiteni, menteni, mentest visszamasolni PC-re es onnam ahova csak akarja.. majd visszaallitani. Ez azert mellette szol a modszernek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40793) brd válasza crok (#40792) üzenetére


brd
nagyúr

Én a "Más!"-ra válaszoltam. ;) 7-es (és alatta) droiddal amúgy szerintem már a Xiaomi sem ad el sok készüléket.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#40794) crok válasza brd (#40793) üzenetére


crok
Topikgazda

Oppardon!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40795) kidnou válasza myckey (#40781) üzenetére


kidnou
senior tag

Évek óta használom. Ha elfelejted a jelszót, akkor a regisztrált email cimre és telefonszámra is lehet kérni emlékeztetőt. Természetesen nélküle is lehet élni, ez csak egy opció. Ezek az adatok csak újratelepitésnél kellenek, napi használatban nem kéri

[ Szerkesztve ]

(#40797) crok válasza #90384640 (#40796) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem túlmisztifikálsz itt valamit vagy én nem is tudom..

"mennyire biztonságos a korlátozott felhasználói fiók használata?" -- mihez képest? Ez a lehetőség nem a biztonságra vagy biztonságos, homokozóban appfuttatásra van alapvetően kitalálva hanem arra hogy egy készüléket meg lehessen osztani mással / másokkal, nincs egy app sem olyan külön sandboxban futtatva amire te gondolsz. A user-ek pl. elérik ugyanazokat a WIFI SSID-kat, ugyanúgy használhatják a SIM mobilnetet, a rendszeralkalmazások ugyanúgy ugyanazon APK-k lesznek (frissítésekkel együtt), az összes fotót, videot, belső tárhely tartalmát.. de még az SMS-t és telefonhívást is ha megengeded. Amire te gondolsz az szerintem nem a user lesz hanem a profil. Itt találod a hivatalos leírását az egésznek, nem tudom ezt elolvastad-e már, szerintem kezdd ezzel.

"Hozzáférhet-e a korlátozott felhasználó által telepített program a Device Administrator user space-éhez, vagy neadjisten ugyanúgy képes exploiton keresztül akár megrootolni is a telefont, mintha device administrator lenne?" -- Igen, a korlátozott felhasználó is hozzáfér pl. közös tartalmakhoz, mint ahogy fentebb említettem. Device adminná egyátalán "nem tud válni" a secondary vagy restricted felhasználó. Aztán "megroot-olni" jajjj, nagyon naaagyon régen volt már hogy exploit-on keresztül lehetett kingoroot-al meg egyéb kínai szemetekkel root-olni készüléket, Android 5 volt az utolsó. Azóta meglehetősen sokat változott a teljes rendszer, ilyen ma már nincs, ennél 100x szofisztikáltabb megoldás van root-olásra de csak külső behatással (minimum bootloader nyitás kell).

"Tekinthető-e homokozónak a felhasználói user space, azaz ha egy program megfertőz , akkor az csak a user space fiókját fertőzi, vagy a teljes telefont?" -- nem, nem tekinthető jó homokozónak, nem erre való.

"És persze minden kérdéshez az érintett Android verziók (5-10) fejlődésében van-e különbség, tehát van-e olyan Android verzió amelyen már kellőképpen homokozónak tekinthető a korlátozott felhasználói user space?" -- 4.x-eken borzasztó kezdetleges volt.. 6-tól felfelé meg root-olni nem is tudsz már exploit-al. Szóval igen, fejlődött, nem is keveset de nem, nem homokozó, nem arra való.

"van-e olyan módja az Android telefonokon, az alkalmazások tesztelésére, mint pl. a fenti korlátozott felhasználó" -- hogyne lenne lehetőség csak nem egy ilyen "mód". Ha sandbox-ban akarsz appokat futtatni arra ott van az Island meg a Shelter ami mindkettő nyílt forrású alapból vagy talán esetleg mondjuk a Parallel Space (ezt használja a MIUI is egyébként, kínai fejlesztés..). Ezek ezt az említett multiuser (multiuser profile) technológiát használják csak erősen továbbgondolva és pontosan erre is kihegyezve.

"alkalmas-e ismeretlen / zárt kódú appok biztonságos tesztelésére a korlátozott felhasználói fiók?" -- nem, totálisan nem, nem erre való, nem erre lett kitalálva.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#40800) crok válasza #90384640 (#40799) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor oda válaszoltam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.