Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) crok válasza Frontiner (#39649) üzenetére


crok
Topikgazda

Fülhallgatót használ? Nincs beragadva az ikonja? Úgy értem ki van húzva de mégis látszik? Mert azt a részt a képről pont levágtad :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39652) bluuzia


bluuzia
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, remélem jó helyre írok.
Sokat hallgatok online zenét telefonról, bluetooth hangszórón, az udvaron.
Az lenne a gondom, hogy időnként elhallgat a zene. Mintha megszűnne a net. Ha ráfrissítek az oldalra, újra indul. Borzasztó idegesítő,
Van egy régebbi telefonom, amiben nincs kártya, csak filmezni, játszani és zenélni használom (használatban lévő telefonnal is csinálja) + több hangszóróval is előjön a probléma.
Telekomos Sagemcom routerem van, egy Xiaomi Pro 300M erőslti a jelet az udvaron.

Van ötletetek mi lehet a gond és hogyan lehet orvosolni?
Előre is köszi a választ.

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#39653) mobilizmo válasza bluuzia (#39652) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem első körben azt kellene kideríteni nem a wifi jel megy-e el valóban. Rá kellene nézned milyenek a vételi viszonyok azon a környéken például ezzel.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39654) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Sziasztok!

Arra van valami "okos" megoldás, ha valamelyik app újabb verziója a régebbi droidra már nem települ hivatalosan? (Pl. Aliexpress app a 6-os droidra már nem frissít.)

Köszi.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#39655) crok válasza Digitalpimp (#39654) üzenetére


crok
Topikgazda

Nincs, erre való a minSDK az appon belül, ha nem ütöd meg akkor nem fog települni, olyan függvényeket (is) használhat ami az alatta levő Android-ban nincs implementálva mert ugye még nem volt olyan mikor kiadták.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39656) bluuzia válasza mobilizmo (#39653) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Köszi a választ.
Wifi Signal Metert használtam eddig, azon 80-90%-os jelet mutat. Tehát jónak tűnik.
Feltettem az általad ajánlot Wifi Analyzert, ami ezt a képet mutatja:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

A Chanel 11 a Xiaomi repeaterem.
A másik kettő valamelyik szomszédé lehet.
Lehet, hogy ez csinál galibát?
Ha igen, akkor fogalmam sincs, hol tudom állítani a csatornákat a routeren.

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#39657) crok válasza bluuzia (#39656) üzenetére


crok
Topikgazda

Pedig nem ártana átállítani, meg kéne nézni, hogy a - lehetőleg nem átfedő csatornák közül - melyiken nincs zavar és|vagy másik sugárzó AP. Egy-egy ilyen másik SSID-n ha sok a forgalom és nagyon foglalt lesz tőle az RF tér akkor az elnyomja a stream-ed mert túl agresszíven forgalmaz, nálad meg ez nettó zavar.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39658) Digitalpimp válasza crok (#39655) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ok, köszi. Ezt a "megütést" mire érted?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#39659) crok válasza Digitalpimp (#39658) üzenetére


crok
Topikgazda

Bocsi, az valami autokiegészítés lehetett.. :\ Mindenesetre nem fog menni ha nem találsz olyan APK-t amiben a minSDK nem jó a rendszeredre, átírkálhatod az APK manifest-ben a minSDK-t de akkor se fog az app működni (települni lehet még települne de működni biztos nem fog, nyilván nem véletlen lett pont az meghatározva mint minSDK ami be van eredetileg írva).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39660) bluuzia válasza crok (#39657) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Talán sikerült.
Itt az Auto-ról átállítottam 5-re.

alt="" title=""

Azután az elemzés ezt a képet adta:

alt="" title=""

Remélem jó lesz. Majd jelzem. :)
Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#39661) bluuzia


bluuzia
aktív tag

Mire ezt leírtam, már újra átfedést jelez a program.
Bementem a routerbe, bár a csatorna választás 5-ösre van állítva, a jelenlegi újra 11-esre ugrott.
Hiába állítom be fixre automatán átugrik?

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#39662) crok válasza bluuzia (#39661) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem kellene neki fixről ugrálnia..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39663) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok.

Remélem jó helyen teszem fel a kérdést.

Adott 8db céges telefon, mindegyiken központilag szülői felügyelet beállítva.

Az IT-sunk felmondott és sajnos vitt magával minden jogosultságot is, kódokat ill. felhasználói fiókokat így elfelejthetjük.

Mivel a telefonokat napi szinten érzékeny ill bizalmas területeken használjuk, szeretnénk az összeset teljes gyári állapotra visszaállítani, szülői felügyelet és korábbi jogosultságok nélkül.

Mi lenne ennek a folyatnak a jogszerű és minél egyszerűbb módja? Fordulhatunk ilyen kéréssel a szolgáltató felé?

# ANTAL Tuning #

(#39664) mobilizmo válasza L4D1K (#39663) üzenetére


mobilizmo
addikt

Első sorban a volt IT-setekkel kellene felvenni a kapcsolatot. Gondolom az elválás nem volt szép, de ezt akkor sem teheti meg. Egyébként meg a google felé kell szerintem fordulni, szolgáltatónak ehhez semmi köze. Az fr nem biztos, hogy mindent megold, mert létezik az frp, ha a kollégának volt esze és kezdettől ő menedzselte a készülékeket, akkor nem kikerülhető. Illetve szervizben ha igazoljátok a tulajdon jogotokat, megcsinálják pénzért (nem tudom mennyi), de még mindig ott lehet a szülői felügyelet.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#39665) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Telefonfüggő vagy droid beállítás az alábbi?:
Minden újraindítás vagy kikapcsolás után elfelejti a gmail--nek beállított automatikus szinkronizálást. Bekapcsoláskor mindig jelzi, hogy állítsam be. Ezt meg lehet vele jegyeztetni?

F.K.T.

(#39666) crok válasza psg5 (#39665) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem ez egy bug - MIUI, Mi 9T? Esetleg töröld majd add hozzá a GMail-hez az account-ot (GMail app adattörlés után), meg nézd meg, hogy a telefon beállításokban a fiókoknál a Google fiók alatt szerepel-e a GMail egyáltalán (lehet nem sikerült "regisztrálnia" a GMail-nek a fiókod mint fiókot).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39667) psg5 válasza crok (#39666) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
Második ötletet értem megnéztem és nincs fiókként, illetve én a céges exchange fiókomat is gmaillel használom úgy látom exchange (gmailos levél ikonnal) fiókom van, de személyes gmail nincs. Megpróbáltam létrehozni, de azt írja hogy ezzel az email címmel már van fiók.

Első részét nem értem, illetve gondolom ha nem látom ezt a fiókot nem is tudom hozzá adni.
Illetve ha rámegyek az exchange (gmailos levél ikonos) fiókra ott fiókbeállításokban tudok válogatni a gmail-os és a céges e-mailom között.
Ha váltok közöttük akkor pl beljebb lépve a cégesnél van fióknév, gmailnál nincs. Céges kiválaszthatom a szinkronizálás gyakoriságát sima gmailnál nem.

ja és igen MI 9T

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#39668) crok válasza psg5 (#39667) üzenetére


crok
Topikgazda

A sima GMail frissítési gyakoriságát nem fogod tudni állítani (mert nem lehet, kb. Andoid 2.2 vagy 2.3 óta..) mert alapértelmezetten IMAP Push és nem állítható át időszakosra.. Az Exchange az úgyis IMAP és azt lehet állítani.

Viszont ha nincs ott a fiókod a fiókok listájában akkor nem sikerült a "regisztrálás". Én ilyenkor törlöm a GMail adatait és frissen újra hozzáadom a fiók(ok)at és olyankor már rendesen megjelenik majd mint fiók, a Google fiókbeállításoknál is ott lesz hogy szinkronizálható. Csak most neked ott az Exchange is, nem tudom milyen szabályozás alatt áll a készüléked hogy lehet-e, szabad-e eltávolítanod azt az account-ot.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39669) psg5 válasza crok (#39666) üzenetére


psg5
veterán

Gmail app adattörlés mit töröl?

#39668) crock: már hogyértve szabad-e? H eltávolítom akkor a cégeset is majd újra kell beállítanom? Mondjuk pont a céges mailok a fontosabbak hogy jelezze állandóan. Ha csak arra vonatkozik a szabályozás, hogy céges a készülék. Semmi szabályozás nem céges a telefon csak a mailt használom rajt.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#39670) crok válasza psg5 (#39669) üzenetére


crok
Topikgazda

GMail app adattörlés azt jelenti amit ír - az app adatait törli, a szerveren levő email-eket természetesen nem.

A szabad-e úgy értendő hogy nem tudom saját vagy céges készülék-e, nem tudom hogy van-e rajta valamilyne felügyeleti szoftver vagy nincs vagy nem-e tiltották meg neked hogy azt eltávolítsd valamint hogy ha el is távolítod hozzá tudod-e adni megint (ismered-e a beállításoakt a céges levelezéshez) - és pont az említett prioritások miatt (is) kérdeztem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39671) psg5 válasza crok (#39670) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, akkor belevágok :)

F.K.T.

(#39672) Digitalpimp válasza L4D1K (#39663) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Be kell fenyíteni a volt IT-st, hogy adja meg-le az összes adatot amit eddig kezelt, vagy fel lesz jelentve. Ennyi. Úgyse meri megkockáztatni, mert megb....k rendesen. Meg azt is, aki leszámoltatta.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#39673) psg5 válasza crok (#39668) üzenetére


psg5
veterán

Töröltem ahogy mondtad és létrehoztam újta google fiókot. De gmailba be tudok lépni, de fiókok között továbbra sincs. Cégeset még nem adtam hozzá.

Hozzáadtam cégeset is. Ugyanúgy csak cégesnél tudom szinkronizálást állítani.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#39674) crok válasza psg5 (#39673) üzenetére


crok
Topikgazda

Hm.. használsz enterprise módot a MIUI-ban, vagy app duplikációt?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39675) psg5 válasza crok (#39674) üzenetére


psg5
veterán

Hú nagyon láma vagyok ehhez, nem mókolok semmit nem is szeretnék :)
Ahogy kicsomagoltam úgy használom. Egyetlen egy volt ami talán mókolás , hogy ahhoz, hogy AOD minden értesítést megjelenítsen ahhoz egy külső .apk-t kellet telepíteni ezt megtettem.

F.K.T.

(#39676) psg5 válasza crok (#39674) üzenetére


psg5
veterán

Nem baj köszi azért a segítséget. Végülis nagyon ritkán indítom újra a telefont, akkor meg úgyis szól, hogy állítsam be.

F.K.T.

(#39677) L4D1K válasza Digitalpimp (#39672) üzenetére


L4D1K
őstag

Már folyik az egyeztetés :))

Valóban nem volt szép az elválás, de ettől függetlenül igyekszünk emberien kezelni a helyzetet.

# ANTAL Tuning #

(#39678) Bozek válasza psg5 (#39673) üzenetére


Bozek
nagyúr

"gmailba be tudok lépni, de fiókok között továbbra sincs"

Csak a félreértések elkerülése véget: GMail fiókot nem találsz a fiókok között, vagy Google-fiókot? Mert az előbbi külön nem is lesz.

(#39679) psg5 válasza Bozek (#39678) üzenetére


psg5
veterán

Google fiok van.

F.K.T.

(#39680) Bozek válasza psg5 (#39679) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor azon belül keresd a Gmail szinkronizálását, mert oda tartozik.

(#39681) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Mi lehet a megoldás arra, hogy az S10+-omról szeretnék wifi direkten küldeni videókat a P30 Pro-ra és a kapcsolatot ugyan meg tudja csinálni, de a fájlokat nem küldi el sosem?

Szüttyög és annyit ír, hogy sikertelen.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#39682) csababarca


csababarca
őstag

találkozott valaki ilyen hibával?
samsung J5-ös telefon, lemerült, majd ezzel kapcsolt vissza.
bármire megyek, nem csinál semmit.
power gomb nem működik, a le/fel hangerővel próbálok trükközni.
Rámentem már mindre, kizöldült a szöveg, újraindult a teló, de ide dobott vissza.

mit tudok tenni, a szervízen kívül?
pc-ről valami program?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#39683) Somatom válasza Winne (#39681) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom, hogy tulképp mi az a Wifi Direct. Én a hotspot belső IP -jén szoktam futtatni WebDAV szervert és azon másolok, streamelek közvetlenül két eszköz között. Mivel ez platformfüggetlen, ezért minden droidon, vagy PC -n működik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39684) crok válasza csababarca (#39682) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem nem sokat - a hibaüzenetek szerint bizonyos file-okat hiányol amik egyébként a rendszerpartíció részei, ez lehet amiatt hogy a Mount /system-et nem csináltad meg.. vagy a partíció halott.. meg ugye hogy nincsen elég hely.. volt elég hely előtte rajta, nem volt kevés a szabad hely? Egyébként az kéri hogy az utolsó pontot hajtsd végre (Lacking storage booting) és kb. ennyit tudsz most csinálni.. aztán meglátjuk.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39685) crok válasza Winne (#39681) üzenetére


crok
Topikgazda

A P30 Pro vajon kapot jogot hogy írhasson oda ahova szeretnéd hogy menjenek a file-ok?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39686) csababarca válasza crok (#39684) üzenetére


csababarca
őstag

fogalmam sincs mennyi hely volt rajta, anyum telefonja, aztán jött hogy nem működik.
mount/systemen is megcsináltam, ide dobott vissza.

a lacking storage booting is megvolt, ugyanaz az eredmény.

próbáltam factory resetet, de az se megy le, ide küld vissza.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#39687) crok válasza csababarca (#39686) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor attól tartok ott igencsak nagyobb lesz a baj mint amit egy gyári recovery-vel meg lehet oldani.. :\ A View recovery log mit ír még?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39688) csababarca válasza crok (#39687) üzenetére


csababarca
őstag

nem látom, mert csak egy fél másodpercre ugrik be.
holnap visszaviszem telekomhoz, úgyis lejárt a hűség érte, hozunk ki valami újat.

egyszerűen bármit csinálok, csak ide hoz vissza.
előbb bejött kép két opcióval: restart vagy continue, és valami costum oc-t írt,, de onnan se vitt csak ide, bármelyik opciót választottam.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#39689) Winne válasza Somatom (#39683) üzenetére


Winne
nagyúr

Macerásnak hangzik. :)

@(#39685) crok : külön jogot kell adni a wifi direktnek? :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#39690) crok válasza Winne (#39689) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudom milyen appal vagy rendszerappal próbálkozol de mintha a filekezelőjében lenne egy wi-fi direkt a kategóriák közt és azt külön be lehet állítani hogy melyik könyvtár legyen, na lehet abba nem tud írni (még ha neked fel is dobta hogy jönne egy file és hogy akarod-e) - de egyébként a Somatom által leírt módszer célravezetőbb mint ez a nem is működő megoldás.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39691) crok válasza csababarca (#39688) üzenetére


crok
Topikgazda

Az a baj hogy ezek nem explicit információk és nem tudok velük mit kezdeni mert pl. nem emlékszel mit volt pontosan a restart-vagy-continue felett írva. Nem is csak az a lényeg hogy ide hoz vissza hanem hogy hogy és miért, csak ezt nem látni ): Egyszer pl. úgy jártam, hogy Samsung-on egy esés+ázás után a Home és a hangerő le gomb egyszerűen zárt.. szóval nyomtad a power-on-t és recovery-be tette a telefont mert a két gomb gyakorlatilag be volt ragadva, mintha egyfolytában nyomva lett volna. Nem tudom, lehet ez is ilyesmi de ehhez sajnos nem tudok többet mondani anélkül hogy ne a kezemben lenne..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39692) csababarca válasza crok (#39691) üzenetére


csababarca
őstag

tudom, bocsi, csak nincs más opció ahogy le tudnám írni, mert pillanatok alatt villanak fel ezek a képernyők.
reggel még egy videót megpróbálok csinálni róla.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#39693) Winne válasza crok (#39690) üzenetére


Winne
nagyúr

Csak simán a galériából kijelöltem a videókat, megosztás, wifi direkt, összekapcsolta a telókat és ment volna, csak nem mennek.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#39694) crok válasza Winne (#39693) üzenetére


crok
Topikgazda

Gondolom hely a fogadó oldalon van.. egyesével se megy?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39695) Winne válasza crok (#39694) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem sajnos.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#39696) Somatom válasza Winne (#39689) üzenetére


Somatom
veterán

Egyáltalán nem az. Sztem az nPlayer lejátszóval a legegyszerűbb.
Létrehozod a hotspotot, a másik eszközzel kapcsolódsz.
Megnyitod az nPlayert, a Local -ra böksz, bal felül pedig a Wifi ikonra.
Megnyílik a szerver konfig felülete. Port, felhasználó, jelszó, gyökér könyvtár (alapértelmezetten a belső tárhely).
Jobb felül van egy kapcsoló, azzal aktiválod a szervert. Ekkor kiírja az aktuális IP -t (192.168.....).
Ezt kell megadnod a másik készülék fájlkezelőjében (pl. TotalCommander + Webdav plugin) és már tallózhatod is a szervert futtató eszköz tartalmát.
Leírni bonyolultabb, mint megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39697) crok válasza Somatom (#39696) üzenetére


crok
Topikgazda

3x tobb ido volt leirnod, ez biztos :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39698) CM11forP6


CM11forP6
újonc

Hali!
Csináltam egy resetet az lg leon 4g h340n mobilomon, de az elején alapbeállításoknál nem tudok túljutni, mert egyfolytában jön a hibajelzés, hogy leállt a google play szolgáltatás. A wifihez csatlakozik, ennek ellenére a kapcsolat ellenőrzése nem sikerül, sem wifiről, sem mobilnetről. Ha ezután a kihagyást választom, folyamatosan dobja a google play szolgáltatás leállt üzenetet és nem lehet tovább lépni.

A mobil saját topikjából küldtek ide, mert az évek óta "halott"...

[Próbáltam hard resetet,hátha egy új reset megoldja a problémát, de nem sikerül a hard reset, hiba csinálom úgy, ahogy számos helyen leírják , nekem simán betölt a rendszer és újrakezdődik az alapbeállítás a g-play hibajelzésekkel.
(1. Kapcsoljuk ki a telefonunkat
2. Nyomjuk le és tartsuk lenyomva a Bekapcsolás + Hangerő csökkentése gombokat3. Ha az LG logo megjelenik, engedjük fel a Bekapcsolás gombot, majd azonnal nyomjuk meg és tartsuk is lenyomva, amíg bejön a reset képernyő)]
Találkozott ilyennel valaki?

Előre is köszi!

(#39699) crok válasza CM11forP6 (#39698) üzenetére


crok
Topikgazda

Huh.. az egy pont most öt éve kiadott telefon.. ha most azt újralőtted nullára (és jó az idő amit mutat) akkor azon egy akkori Google Play Services fut még amikori a ROM.. az nagyon régi.. wifi-re csatlakoztatva próbálj már vele várni egy órát hogy hátha megpróbálja frissíteni közben magát vagy ne adj hozzá fiókot - hagyd ki teljesen - és úgy várj vele hogy frissüljön a Play Áruház meg a Play Services és majd utána próbáljd hozzáadni fiókot.
Az a baj, hogy adb-vel lehetne belőle kinyerni logokat hogy miért áll le de ahhoz ugye USB hibakeresés kellene.. meg PC meg adb..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39700) CM11forP6 válasza crok (#39699) üzenetére


CM11forP6
újonc

KB 5 percig próbálkozik, aztán felajánlja a kihagyást. Ha PC-hez csatlakoztatom, akkor tovább, de az eredmény ugyanaz. ADB van, sőt az LG Toolkit is. Firmware Update modban el tudom indítani.

DE rajtahagyom/többször elindítom a frissítést, kiderül, mi lesz...
Köszi a tippet!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.