Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
SimplePay-t haasznál valaki?
Egy ideje mióta szervízben volt a teló és törlődött az ujjlenyomat, nem enged feloldás után egyből fizetni hanem érintésre behozza az appot majd ujjlenyomat és még egyszer érinteni kell....
Mitől lehet ez? Újra is tettem már az appot.

(#39452) justmemory válasza crok (#39447) üzenetére


justmemory
senior tag

Ja, azt nem mondtam, hogy szeretem a fölösleges dolgokat... :))
ON
Persze, igazad van, és nagyon köszi a tippeket, próbálkozom. Amiatt "kellene" csak telefonon, mert egyrészt az mindig nálam van, megszoktam (nokia n900-on...), és sajnos többnyire pont nem PC/laptop közelében van időm arra, hogy kísérletezgessek/írogassak (pl. buszozás). Hobbi ez nálam, nem vagyok tanult ember ilyen szempontból (sem), így nyilván néznem kell jobban, hogy egy adott sor működlik-e vagy sem... A gcc-nek is megörültem, játszottam volna vele (láttam Play-en valamilyen GCC-ket, de nagy bizodalmam nincs hozzájuk). Mondjuk sqlciphert építettem volna, hogy egy máshol létrehozott adatbázist tudjak vele kezelni, stb. Ilyenekre gondoltam, meg másra is, de nyilván az Android ezen képességeinek van egy határa (sajnos). Azért köszönöm! :R

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#39453) crok válasza justmemory (#39452) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem ez nem az Android felhasználhatóságának a határa. Az SQLCipher-t meg leforgatod PC-n és felteszed majd használod. Telefonon megcsinálni a build-et szerintem felesleges, de ha azt mondod szereted a felesleges dolgokat akkor hajrá, lásd lentebb (:

Szerintem a Termux + a szükséges komponensek telepítése neked teljesen elég erre (meg mostmár tudom hogy C-ben gondolkodsz). Ha mégis "rendes" IDE is kell out-of-the-box akkor az említett AIDE mellé ajánom megtekintésre a CppDroid-ot mert azt használják még sokan tanulásra (bővebb info a saját honlapján, szerintem ez még érdekelhet).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39454) justmemory válasza crok (#39453) üzenetére


justmemory
senior tag

Egyre inkább úgy néz ki, hogy be kell állítsak egy Android NDK-t, csak kell találjak rá időt... Nyilván nem szeretek széllel szemben... és ahol lehet egyszerűsítek, de olykor szeretek küzdeni, hátha. Ennyi.
A Termux-ot használtam, tetszik, jó; sőt, nem csak C-ben, hanem (inkább) Pythonban is gondolkozom - volt már fönn SL4A (Taskerrel összelőve), meg PyDroid3; de még keresem, hogy mi lenne igazán jó (buildozerrel is próbálkozom még, de ahhoz is kéne a PC/laptop), mert elvileg vannak androidhelper.py-k, amik működnek is elvileg, csak sajnos még nem tapasztaltam ki, hogy miként kéne összelőni a dolgokat. Nagyon más (nyilván!) minden, mint Maemo Linux alatt volt, és ki kell még tapasztaljam...
Mindenesetre nézem azokat is, amiket írtál, köszi :R

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#39458) Satyricon válasza crok (#39439) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi, jófej vagy! Le fogom tölteni és megnézem vele.

Az app vásárlástól sem ijedek meg, meg is vennék belőle párat, ami úgy jobban bejön, csak egyelőre nem akar tökéletesen működni, na meg félig magyar, félig angol a torque. Ezen kívül van két diag progim, azokkal is jól elvagyok, csak ez jobb lenne, mert nem kell hozzá laptop, csak a telefon, ami mindig kéznél van.

Apropó app vásárlás: Azért elmennek a kedves appgyártók a p.csába: Múltkor néztem, hogy a kb 5 éve megvásárolt GTA Vice Citymet már nem tudom feltenni a jelenlegi telefonomra. Mégis mi jogon korlátozzák le azt az appot, amit már megvásároltam? A Fancy Widgetet is anno megvásároltam. Vásárlás előtt tökéletesen működött, nem volt vele semmi gond. Na mondom, mivel tök jó app megveszem. Meg is vettem, majd rá pár napra hibásan működött, több telefonon is ugyanazt a hibát tapasztaltam. Ja, és már nem is érkezett rá frissítés. Így vegyen meg az ember appot... :((( Bocs, hogy kicsit kiakadtam, véletlenül sem Neked szól, csak le kellett írnom...

Mégegyszer nagyon köszi!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39459) crok válasza Tityahome (#39450) üzenetére


crok
Topikgazda

Hello, szerintem a tabletben talán megállt a gyro szenzor vagy a kijelző kernelmodulja nem jól működik, nézd meg működik-e egyáltalán a gyro valami szenzor tesztelő appal. Az erőltetett forgatással az a gond, hogy az orientációtól függ és azt a kernelmodul tudja visszaadni hogy a képernyőnek mik a felbontásai az egyes orientációkban - ez is működhet helytelenül. Ez most leírva hülyén hangzik, de valahogy leegyszerűsítve elképzelhető, hogy amit a droid protré módban mond magáról az a kernelnek a fekvő módjának a felbontása, és vice versa.

Mivel típust nem kaptunk nem tudok többet mondani csak azt gyanítani hogy a Win-es tabletre az Android talán nem is hivatalos, így a portoláskor a kernelmodulokkal bőven lehet gond.

Deepsleep: írtam angolul egy jó leírást (sokat vagyok jelen Telegramon..) a Battery Historian-ról és abban egy bugreport-ból könnyen kiderülhetne hogy miért nem akar doze módba lépni a készülék. Ha vaan root (Magisk) akkor azért van még lehetőség (BetterBatteryStats, GSAM..). További Doze mode-al és merülés okának kiderítésével kapcsolatos leírást tőlem itt találsz ha rákeresel arra hogy "akinek nem alszik a telefonja" meg arra, hogy "Doze profilok".

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39460) crok válasza Satyricon (#39458) üzenetére


crok
Topikgazda

Szivesen! A Torque kijelzőit egyébként elnevezheted magad is, szóval a kijelzőn láthatsz magyarul mindent ha megírod. A többi részét nem tudom, lehet hunglish.. én csak angolul használom, ha hibakódot keresek vissza akkor a magyar fordítás valami elképesztő pocsék szokott lenni általában, meg se nézem már mert szerintem értelmetlen.

Az appvásárlás.. az meg sajnos ilyen, ugye az AOSP görgeti magával az SDK-t is és az SDK-k közt nem egyszer nagyon nagy különbségek vannak, amik közt az átjárhatóság-kompatibilitás oltárán feláldozzák egyik-másik appot simán. Valahol legmélyen értem, borzasztó sok meló van benne ha az ember valamit mindennel is kompatibilissé akar tenni :\ csak szívás a másik oldalán (is) lenni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39461) Tityahome válasza crok (#39459) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Köszönöm. Küldtem privátban a választ...

(#39462) kraftxld válasza crok (#39336) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, próbálkoztam pár dologgal, de nem nagyon jutok előrébb, recovery-ben nem látja az SD kártyát amit beleraktam egy másik telefonból (16GB-os, 32GB-ig támogatja)
Az OTG-n keresztül fel lehetne tolni egy CWM-et? Azt látná recovery módban?
Olvastam, hogy pár emberknek custom rom telepítés után megmaradtak a képek meg némi adat, ez mennyire biztos infó?
Valami megbízható Android forensic program van? Mert a MobilEdit se nagyon működött, az összes többi amit a google feldobott meg kamu / trójai cuccnak tűnt.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39463) crok válasza kraftxld (#39462) üzenetére


crok
Topikgazda

microSD mire volt formázva? FAT32 remélem, mással szinte biztosan nem fog menni, lehet a másik készülék ismert mást is. A második felét nem teljesen értem. Mit kéne látnia minek? A gyári recovery szeirntem nem tud (nincs rá menüpont) hogy OTG-ről csináljon bármit is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39464) kraftxld válasza crok (#39463) üzenetére


kraftxld
nagyúr

FAT32, normál módban látta a storage-ot, a felső csíkban a lock screen-en feldobta hogy megy a kártya.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39465) kraftxld válasza crok (#39463) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha rákötök egy OTG kábelt és arra valamilyen FAT32-re formázott USB-t. Az látható lesz recovery módban, és a CWM zip file-ját fel tudom úgy telepíteni? Hogy aztán az Aroma-val lementsem a file-okat amik kellenek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39466) crok válasza kraftxld (#39465) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahhoz az kéne hogy OTG-t is tudjon meg a CWM-et is lássa rajta. Ezt lehet megoldás de ahhoz kellene láss akkor recovery-ben olyat hogy update.zip install és az OTG (ugye itt az sdcard nem a microSD-t hanem a belső memóriát jelenti még). Ha megvannak a képek akár megpróbálhatod törölni a kulcsfile-okat is az AROMA FM-el, hogy "feloldd" a zárat..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39467) cirkus válasza crok (#39365) üzenetére


cirkus
aktív tag

Redmi Note 7-es, android rendszerrel. Más camera alklamazást nem használtam, open camerát sem még.

(#39468) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Marshmallow rendszeren hogyan tudom elérni, hogy lehessen egy adott app-ból kártyára menteni? ACR appban szeretném beállítani, hogy a felvételeket a microSD kártyára mentse le, de az alábbi szöveget kapom:
"Az SD kártya nem használható! Az Android 4.4+ korlátozza a hozzáférést az SD kártyához harmadik féltől származó alkalmazások esetén."
Ezzel már próbálkoztam, de nem jártam sikerrel.
Rootolt a készülékem.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#39469) szimi57 válasza pvt.peter (#39468) üzenetére


szimi57
őstag

Pl. a MacroDroid robotizálóval meg tudod oldani, hogy helyezze át a kiválasztott fájlokat (könyvtárat) az SD-re, ha bezártad az appot, vagy meghatározott időközönként, hivás befejezése után, stb.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#39470) lovi27 válasza pvt.peter (#39468) üzenetére


lovi27
addikt

Nem lehet, hogy azért mert a külső SD kártyát mint a belső SD kártya bővítése módon formáztad meg és úgy használod? Tehát, nem adattárolóként, hanem a belső SD bővítéseként.

(#39471) pvt.peter válasza szimi57 (#39469) üzenetére


pvt.peter
őstag

Egy helyen szeretném/kellene tartani, hogy az ACR adatbázisa, vagy bármi ami nyilvántartja ezeket a fájlokat a megfelelő helyre mutasson adott fájl esetében ha vissza akarom hallgatni a korábbi telefonbeszélgetést.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#39472) pvt.peter válasza lovi27 (#39470) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nem ilyen módon használom, hanem "elkülönítve" a belső SD kártyától.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#39473) Bozek válasza pvt.peter (#39468) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg próbáld meg ezt. Feltéve, ha van felrakva Xposed is, de egy rootolt telefonon (legalábbis azzal a szoftverrel) azért hasznos.

Forrás

[ Szerkesztve ]

(#39474) lovi27 válasza pvt.peter (#39472) üzenetére


lovi27
addikt

Azzal a mobillal formatáltad meg az SD-t? Recovery (TWRP) tud rá írni?
Csak az az egy alkalmazás nem vagy a többi sem tudja írni?

(#39475) pvt.peter válasza lovi27 (#39474) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ez egy jó kérdés, erre már nem emlékszem.
TWRP tud rá írni, ez biztos, mentettem már le rá a különböző partíciókat backupként.
A többi tudja írni, legalábbis látom, hogy vannak olyan mappák rajta, amik más alkalmazásokhoz köthetőek.

Az alkalmazásban van egy ilyen opció, hogy hol legyenek a felvételek, amikor menteném el a betallózott SD kártyát, akkor dobja a fentebbi üzenetet is :/

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#39476) pvt.peter válasza Bozek (#39473) üzenetére


pvt.peter
őstag

Xposed asszem nincs, de Magiskom, TWRP -m, van.
Keresgélek még neten, eléggé vegyesek a kommentek az általad linkelt threadnél.
Nekem is ua. a telóm van mint ami ebben a hsz -ben is van említve, ez alapján nem valószínű, hogy müxik :/

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#39477) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
Folyamatos "Várakozás a letöltésre " -probléma esetén mi a megoldás Google Play-nél?
Köszönöm

(#39478) crok válasza helixP (#39477) üzenetére


crok
Topikgazda

Letöltés nevű app(ok) adatainak törlése és restart általában megoldja, beragad a letöltésvezérlő (vagy a jogosultságai lettek elkettyintve).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39479) lovi27 válasza pvt.peter (#39475) üzenetére


lovi27
addikt

Megnéztem ezt az appot és nekem is ugyanezt a hibaüzenetet küldte amikor az SD-t akartam mentési helynek beállítani. Más app ekkor root jogot kér és probléma megoldva, de gondolom nem akarnak szembe menni a Google-vel, mert tudják akkor kivágják őket a Play Store-ból. :D

Sok felhő tárhelyet kezel, plusz FTP, WebDAV a saját NAS-ra küldéshez. Van választék egy helyen, biztonságban tárolni a felvételeket. De fájlszinkronizálóval az SD-re is áthelyezheted őket, ha neked ez a fontos.

(#39480) Somatom


Somatom
veterán

Próbált már vki 4GB -nál nagyobb fájlt belső tárhelyre letölteni? A csájnatabom 3,5 körül eldobta. Vajon a Note 9 -cel menne, vagy ehhez mindenképpen PC kéne? Nem értem, hogy 64 bites rendszeren miért nem megy.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39481) tordaitibi válasza Somatom (#39480) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem FAT fájlrendszerű az a belső tárhely?
Annak az elvi méretkorlát 4Gb.
ExFat vagy EXT, (ki sem mondom a mumust, :) NTFS) ezeken lehetséges nagyobb fájlok.

(#39482) crok válasza Somatom (#39480) üzenetére


crok
Topikgazda

PC-vel se fog menni se MTP-vel se massal sem, ez az MTP-vel valo kompatibilitas miatt van igy sajnos mert az se tud protokoll szinten tobbet megcimezni es az fo megoldas par eve mar, nem az USB Mass storage (jo ok van ra). ADB push talan menne, vagy extFAT (ha tamogatott) microSD/OTG drive-rol kozvetlenul, de ez is keszulek/kernel fuggvenye, altalaban nem megy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39483) crok válasza tordaitibi (#39481) üzenetére


crok
Topikgazda

A belso tar ugyan ext4 (minimum, vagy F2FS) ugyanis a titkositas miatt kell (FAT-on nem megy max a file titkositas, a disk nem tud) de a fentebb irtak miatt mindegy, nem amiatt nem megy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39484) rgeorge válasza Somatom (#39480) üzenetére


rgeorge
addikt

Most töltöttem le egy Windows 10 image-t belső tárolóra, 4.9 GB. Samsung Galaxy S9+.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39485) helixP válasza crok (#39478) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm a választ, megpróbálom. :)

(#39486) crok válasza rgeorge (#39484) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, wifi/mobilnet az megy (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39487) Somatom válasza crok (#39482) üzenetére


Somatom
veterán

Bocs, félreérthetően fogalmaztam! :B
PC alatt Windows -ra gondoltam. A Linuxom FAT -on fut.

rgeorge:
Köszi, ez jó hír! Akkor a Note -tal is mennie kéne. Egyébként a saját ROM -ját szeretném letölteni.

crok:
Wifin dobta el az a nyomorult tablet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39488) tordaitibi válasza crok (#39483) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszi, leragadtam ezen a téren Adroid 4xx-nél, ott még FAT32 volt a belső tár, legalábbis így emlékszek.

(#39489) Somatom válasza tordaitibi (#39488) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem sosem volt FAT a belső tár. EXT, vagy F2FS.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39490) tordaitibi válasza Somatom (#39489) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Látatlanba igazat adok mert ennek kb. 8-9..? éve lehet és a memóriám fakul.
Írtam is hogy így emlékszek. Lehet rosszul.

(#39491) crok válasza Somatom (#39487) üzenetére


crok
Topikgazda

Sajnos akkor az nem is fog tudni többet.. a másik említett készülék akkor tud ha pl. wifi/mobilnet a forrás. De akkor ugye kábelen nem lehet majd leszedni a file-t (ezért van ez a backward compatibility az MTP-vel). Az MTP meg úgy került a képbe, hogy amikor még max. Android 4.x-ig megvolt az USB Mass Storage lehetőség akkor a belső tárat nem lehetett USB-n PC-re csatolni csak úgy, hogy az Android alól teljesen le kellett csatolni, így az elérhetetlenné vált pl. az appok számára és ez elég nagy gondokat okozott. Ennek kiküszöbölésére állt át az AOSP az MTP-re mint megoldásra amivel nem kellett a belső tárat leválasztani és mind az MTP mind a rendszer számára elérhető maradt minden - csak az MTP mint protokoll tartalmaz pár ilyen apróságot.. nem gondoltak rá hogy valaki 4GB+ file-okat akar mozgatni. Többek közt ezért van pl. a TWRP-ben az, hogy a 2GB-nál a partíciómentéskor a backup file-okat eldarabolja (és még ezt sem 4-nél hanem 2-nél, biztos ami sicher FAT16 visszafelé kompatibilitás és így az MTP is biztosan megy TWRP alatt).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39492) Somatom válasza crok (#39491) üzenetére


Somatom
veterán

Tudja az Lanon is. :)
Sztem símán át tudnám utána tolni a NAS -ra SMB -n, egyben is. Talán még OTG -n is átmenne exFAT -ra, vagy NTFS -re. De, nem kell egyben. Ez egy zip. Kibontom és a benne levő fájlokat külön is át tudom vinni pendrive -ra, onnan meg PC -re.

Nem értem, hogy adatátvitelhez miért kéne ilyen MTP hókuszpókusszal PC -re dugdosni egy Androidos telót.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39493) crok válasza Somatom (#39492) üzenetére


crok
Topikgazda

Értsd jól: úgy ahogy akartad úgy nem megy, ezer más megoldáson meg ami nem ezt használja azon meg vagy megy vagy nem - de ez biztos :D

Nem hókuszpókusz, hanem ezt tudja használni az R1 user a legegyszerűbben, kábelen. Ez van.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39494) Somatom válasza crok (#39493) üzenetére


Somatom
veterán

Én úgy akartam, hogy letöltöm a telóval a belső tárhelyre.
Ez komoly, hogy az R1 userek PC -re dugdossák a telójukat? :Y

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39495) crok válasza Somatom (#39494) üzenetére


crok
Topikgazda

Majd' minden gyártónak van valami PC companion/suite/sync/egyéb Windows programja, ami USB + drivertelepítéssel induló móka és azt ígéri elmenti a cuccait PC-re.. úgyhogy ja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39496) Somatom válasza crok (#39495) üzenetére


Somatom
veterán

Cirka 8 éve droidozok, de a hekkelésen kívül még egyszer sem dugtam PC -re a telót.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39497) lovi27 válasza Somatom (#39494) üzenetére


lovi27
addikt

Nem dugdossák, mert a döntő többségnek nincs PC-je. Minek nekik? Ott a mobil. ;]
Arról sem tudnak, hogy a fórum szakértő azt mondta nem lehet. Csak nekifognak és letöltik.
Végül örülnek... :DD

(#39498) crok válasza lovi27 (#39497) üzenetére


crok
Topikgazda

:DD

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#39499) Somatom válasza lovi27 (#39497) üzenetére


Somatom
veterán

Így gondolom én is. NAS, meg mobil általános használathoz elég. Sztem a tabon is azért hasalt el a letöltés, mert a kínaiak trükköztek valamit. Pl. 32 bites rendszer a 64 bites SOC -on és nem tudta megcímezni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39500) lovi27 válasza Somatom (#39499) üzenetére


lovi27
addikt

Ne, ne! Ma már másodszor említed a 32 bites dolgot rosszul. Gondolj bele, akkor a 32 bites rendszerek nem tudnak nagy fájlokat kezelni? Ennek nem volna értelme. A 32 és a 64 bites rendszer között "csak" annyi a különbség, hogy ha pl. 64 bites címet kell küldeni, akkor a 64 bites rendszer ezt egy lépésben ki tudja adni, míg a 32 bitesnek ehhez két lépésre van szükség: először kiadja a 64 bit felső felét, majd másodikként az aló felét. De a 32 bites is bármekkora számmal tud dolgozni, csak neki ehhez több lépésre van szüksége. Vagy a másik oldalról, a 64 bites rendszer gyorsabb, hatékonyabb (valamivel).

A többször emlegetett 32 bites korlátnál másról van szó.
Amikor megállapodnak egy protokoll, fájlrendszer paramétereiben, akkor például rögzítik, hogy a címzés 32 bites egész számon történik. Akkor úgy gondolják, hogy ennek a korlátját (határát) nagyon sokára érik el. A 32 bittel 2^32 -> 4GB adat címezhető meg. Ennyi adat 20-30 évvel ezelőtt még nagyon nagynak tűnt. De a 2000-es évek végén, amikor a Google úgy döntött, hogy az Android MTP-nek a 32 bites cím elég lesz nem gondolta, hogy bő 10 év múlva ezen változtatnia kell. Pedig ez történik. A hírek szerint az idén megjelenő Android 11-ben 64 bitre növelik. Végre lehet másolgatni a 8K-s videókat és nézni a tenyérnyi kijelzőkön. Reméljük. :DDD

Én meg azt, hogy valamennyire tisztábban látható a több fajta 32 bit szerepe.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.