Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Somatom válasza kiraly.andra (#43000) üzenetére


Somatom
veterán

Pl. ha belemész a Beállítások menübe, ott már nem tudod a Nova -hoz társított ikonpakk ikonjait használni. Csak azt, amit a rendszer dob.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43002) HoTaZo válasza kiraly.andra (#43000) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen, ahogy Somatom írta, a Beállításokban pl. más, a rendszer saját ikonpakja van. Én eljátszogattam a Novában megjelenítendő ikonokkal, pl. átlátszó hátterűvé tettem őket.
Örülnék, ha ilyenek lehetnének a rendszeren belül is.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#43003) crok válasza Llew (#42998) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem ne.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#43004) mzso


mzso
veterán

Helló!

Az miért lehet, hogy a Messenger Lite nem ad hangot ha írnak csak rezget? A hangouts ad hangot.

Amúgy más hangot a két alkalmazás amikor minden normális. Lehet a korábbi valami rendszer alap jelzés amit kikapcsolódhatott? Van ilyen? Más nem tudok elképzelni. A jelzés jogok nincsenek visszavonva. Az alkalmazáson belül be vannak kapcsolva az értesítések.

[ Szerkesztve ]

(#43005) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

Az utóbbi néhány hétben furcsán viselkedik a telefonom: A képernyő olyan, mintha le lenne véve a fényerő, érintésre furcsán reagál, sliding működik, de a normál koppintás nem, hosszan nyomvatartás (nagyon hosszan) igen. Ha elég kitartóan szórakozok vele, akkor megint jó lesz, világos a képernyő és normál módon működik. Újraindítás után van, hogy rendbe jön, van, hogy nem. Van úgy, hogy napokig nem csinálja, aztán megint kezdi.
Nokia 6.1, Android 10, Nova launcher van, egyébként semmi extra alkalmazás nem használok.
Kérdésem nyilvánvaló: mitől van a fenti jelenség, illetve hogyan orvosolható?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#43006) killertibi


killertibi
tag

Sziasztok. Ha telefonról akarok tv-re filmet kiküldeni, akkor elegendő egy usb-hdmi kábel, vagy valamilyen usb-hdmi konverter kell? Illetve ilyenkor a mobilon is menni fog a kép és hang, vagy csak a tv-n? Oneplus 8t gyári android 11 a rendszer.

(#43007) Somatom válasza killertibi (#43006) üzenetére


Somatom
veterán

Először is a telónak tudnia kell USB -n a képkimenetet. Utána elvileg elég egy USB-C - HDMI, gyakorlatilag viszont nem, mert meg is kell tápolni. Az sem árt, ha a teló képkimenet közben tud töltődni. Ez sem triviális. Az a 8t tudja mindezeket?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43008) killertibi válasza Somatom (#43007) üzenetére


killertibi
tag

Keresgéltem, a teló tudja. Viszont nem teljesem értem amit írsz. Miert kell külön táp?

(#43009) tordaitibi válasza killertibi (#43008) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mert egy több órás film leeszi az akkut, ha meg a teló saját kijelzőjét elküldöd alvóba akkor megszűnik a hdmi kép is.

(#43010) Somatom válasza killertibi (#43008) üzenetére


Somatom
veterán

Mert a teló nem biztos, hogy elég áramot tud kiadni a stabil működéshez. Ha igen, akkor is merülni fog, mint a Titanic. Az enyém eldobálja a képet, ha nincs megtápolva. A teló és a tablet is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43011) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!

Honor 8 okostelóm van. Már hónapok óta küzdök a helyhiánnyal, letöröltem minden alkalmazást róla, amit nem használok, de állandóan elhasználja a szabad területet. Most ott tartok, hogy van 400mega szabad hely és már kiírja a mobil, hogy egyes funkciókat nem tud használni. Videók, fotók, zenék alig vannak a telefonon, nem azok lopják el a tárhelyemet.
Valami jó megoldást tudtok ajánlani erre a problémára?
Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#43012) crok válasza almos94 (#43011) üzenetére


crok
Topikgazda

DiskUsage
Storage Analyser & Disk usage
Files by Google-el szétnézés

A saját (rendszer) file kezelőben "lomtár" ürítése, galéria thumbnails.. fenti app-ekben megnézni mi foglal sok helyet, sokszor pl. a Google maga is sok helyet visz el a közösből (Google Play Services pl. 500MB+ környékén simán lehet, GMail ha arra van állítva hogy töltse le a csatolmányokat akkor ugye letölti de az marad a GMail app adatok alatt amíg te "le nem töltöd"). Ilyesmik jutnak eszembe első körben.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#43013) almos94 válasza crok (#43012) üzenetére


almos94
aktív tag

Köszi a gyors választ!
Épp letöltöttem a DiskUsage nevű programot, de valamiért franciául indította el...
Töröltem, letöltöttem megint, de újra francia nyelven indul el az app. A gond csak annyi, hogy nem tudok franciául... :W

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#43014) crok válasza almos94 (#43013) üzenetére


crok
Topikgazda

Pedig többnyelvű, magyar nem tudom van-e benne de angol 100%, de hogy nálad miért francia.. azt nem tudom..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#43015) Fall-N válasza almos94 (#43013) üzenetére


Fall-N
veterán

X-Plore fájlkezelőbe bele van építve a DiskUsage, töltsd az le. Amúgy is az egyik legjobb a kategóriában (erős a verseny, mert a Solid és a MiXplorer is kiváló).

(#43016) borix


borix
őstag

Üdv. Samsung telefonra Odinnal eddig remekül működött az újrarakás most valamiért nem akarja.
Egy hülye kérdés az odinnak kel internet vagy dolgozik anélkül is?
Ezt jelzi ki hiba okának. [link]

(#43017) Osynho


Osynho
addikt

Hello!

Lehet, hogy kicsit off, de már nem tudok kitől segítséget kérni. Van egy Amazfit Gts2 Mini órám és egy Huawei P40-es telefonom. Korábban csont nélkül működött együtt a 2 eszköz a Zepp alkalmazással. Időközben összetörtem a telefont, majd vettem egy csont ugyanolyat. Azóta nem tudok belépni az app-ba. Hibás jelszót, vagy felhasználónevet ír. Kértem új jelszót 10x, újratelepítettem a programok 7-8x, kipróbáltam 3 különböző verziót, sehogy se jó. Más telefonon be tudok lépni, csak a sajátomon nem. Lehet valami android beállítás, vagy bármi, ami ezt okozhatja? Köszi! :R

(#43018) mobilizmo válasza borix (#43016) üzenetére


mobilizmo
addikt

Esetleg a saját topikba is beírhatnád. Eddig sikerült 2 helyre, aminek semmi köze az Odinhez.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#43019) ElektrikusDE válasza almos94 (#43011) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Volt Honor 8 tulajdonosként mérges vagyok azért hogy vajon miért kellett 2 verziót kiadni belőle!
Neked valószínűleg a 32 GB-s van meg, mert ha a 64 GB-s verziód lenne, akkor több mind 2x tárhellyel gazdálkodhatnál! (és nem panaszkodnál valószínűleg)

Az igazán jó megoldás sajnos telefoncserét jelent!
Különben marad a rendszeres takarítás!

Ui:

Sajnos nem egyedi eset a tiéd, pl. Mate S telefon esetén 3 memória méret volt 32,64,128 GB!
És természetesen a nyomásérzékeny kijelzőt csak a 128 GB-s kiadás tartalmazta!
Szerencsére én 32 GB-s árban jutottam a 128 GB-s verzióhoz! :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43020) tordaitibi válasza ElektrikusDE (#43019) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ne viccelj, 32 gigán nem lehet elférni...?
Nekem 3 éves lesz most a 32-es telefonom és ha a az én vackaimat leszámolom, 8Gb sincs foglalva a rendszer részéről.
Kis kompromisszummal egy 16-os emmc-n el lehet lenni simán.

Kollégánál valami más lesz, nerég volt hasonló eset csak nem emlékszek mi volt a bűnös vagy meglett-e.
Beragadt OTA tud gigákat foglelni, a böngészők is felmehetnek 1 gigára, google play frissítések, play szolgáltatás is tud foglalni.
Valahogyan csak meg kéne keresni mi foglal, mégha franciául is :)
Vagy ha semmi nem vezet eredményre akkor gyári állapotra visszaállítás.

(#43021) szabi__memo válasza tordaitibi (#43020) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nálam: rendszer 31GB.
Egyéb alkalmazások: 44GB.
+média, +zene, +videók, nincs játék
Egyéb kérdés? :U

(#43022) zsoltzsolt válasza szabi__memo (#43021) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A rendszer 31??

(#43023) Fall-N válasza tordaitibi (#43020) üzenetére


Fall-N
veterán

Neked kevesek az igényeid. Nálam a 64 GB-ból 50 foglalt, így hogy a média az a 256 GB-os kártyán van. Ha nem lenne SD akkor el sem férnék.

(#43024) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Xiaomi redmi note 10 pro telón, hogy lehet beállítani ezt a %-os töltés kijelzést, hogy ha megnyomom a bekapcsoló gombot, nem feloldást, ezt mutassa? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#43025) tordaitibi válasza szabi__memo (#43021) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Lenne kerdesem, mi foglal ennyit?
Nekem van kb 30-35 utolag telepitett app es minden nap hulyere nyuzom a telefont. Az igaz custom.romot hasznalok.
A 2016-os telepitesu, minde updaten atasett Windows10-em jelenleg 28 GB meretu. Egy Android meg 30 meg 50 meg meg tobb?

(#43026) zeon.hu válasza makoss (#43024) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szerintem sehogy, ezzel csak azt jelzi, hogy elindul a töltés.

#?*@&!

(#43027) zeon.hu válasza makoss (#43024) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Esetleg tedd fel a "Deep Sea" témát, abban a töltés képernyő jön elő koppintásra/gombnyomásra és csak újabb érintésre látható a lockscreen.

#?*@&!

(#43028) makoss válasza zeon.hu (#43027) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, de a haver azt mondja a alwasy on display résznél van, mondjuk én nem találom, de még keresem... oké, igaz a csúcstelónál nézi ez a csávó, de hosszan:
[link] :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#43029) draco31


draco31
veterán

Hello!

Más sokadik alkalommal járok úgy, hogy telefon váltáskor a régiből minden fiók törlésre kerül, SIM is ki lesz véve másik mobilba, és a régi telefon mégis megkapja pl az sms-t, vagy hívást jelzi. Ez miért van? Ilyenkor mindenképpen csak a gyári visszaállítás a megoldás?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#43030) rjg válasza draco31 (#43029) üzenetére


rjg
őstag

Ez elég valószínűtlen. Az smsnek arra a telefonra kell érkeznie, amiben a SIM kártya van. Vagy az nem sms, hanem valamilyen chat, amit az sms kliens kezel. Maximum azt tudom elképzelni, hogy valamilyen szinkront bekapcsoltál, ami a régi telefonra is átmásolja az újra kapott smst.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#43031) draco31 válasza rjg (#43030) üzenetére


draco31
veterán

De minden fiók törölve, sír is a telefon, hogy nem tud biztonsági mentésről gondolkodni. Face, messenger, és társai nincsenek telepítve.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#43032) mizoli válasza makoss (#43024) üzenetére


mizoli
addikt

Always-on display - töltő animáció megjelenítése.
Kapcsold ki, ha be van, és fordítva 🙂
link

(#43033) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Azt tudja valaki, hogy miért nem kezeli a Xiaomi redmi note 10 pro telóm a külső Samsung T5 SSD-m? :F
Ezt írja ki: [kép] [kép] [kép] :R
Nem valami frissítés kellene erre?
A régi redmi note 3 pro kezelte gond nélkül :F

#43032 mizoli Megnézem majd, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#43034) Somatom válasza makoss (#43033) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy nem tudja elég árammal ellátni és akkor meg kell tápolni, vagy sérült és akkor formázni, vagy a fáljrendszerét nem kezeli és akkor Paragon.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43035) szabi__memo válasza tordaitibi (#43025) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egy nagyságrenddel több az app nálam

(#43036) makoss válasza Somatom (#43034) üzenetére


makoss
addikt

Az az érdekes, hogy a régi note 3 pro kezelte.
Ez a Paragon mit csinál pontosan? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#43037) Somatom válasza makoss (#43036) üzenetére


Somatom
veterán

Ha egy teló önmagában csak FAT32 -t tud kezelni, akkor ezzel a progival az OTG -n rádugott EXFAT, vagy NTFS tárakat is tudja kezelni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43038) creedszl


creedszl
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Xiaomi Redmi 9 android 11-gyel.Hogy lehet egy alkalmazást zárolni a memóriába?Nem találom ezt a funkciót...

Hulligaaan

(#43039) crok válasza creedszl (#43038) üzenetére


crok
Topikgazda

Esetleg igy [link]?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#43040) makoss válasza mizoli (#43032) üzenetére


makoss
addikt

Megnéztem, de nem csinál semmit, ugyanúgy csak az elején mutatja. :F
Nálad folyamatosan látszik?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#43041) makoss válasza Somatom (#43037) üzenetére


makoss
addikt

Végül összejött :R a kapcsolat, de nincs másik ami nem fizetős, mert most trialban vagy miben megy, sosem használok fizetős progikat?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#43042) Somatom válasza makoss (#43041) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudok rá alternatívát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43043) makoss válasza Somatom (#43042) üzenetére


makoss
addikt

Olyan jutott még eszembe, hogy lehet a kábellel lehet valami, lehet csak sima type C, nem OTG-s. [kép]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#43044) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!

Adott egy Xiaomi Redmi Note 5A MIUI 11 alapú Global ROM-mal. Van benne 16 GB ROM ugyebár, és van 16 GB microSD is beletéve.
(a készülék topikja nem élő, ezért ide is írok)

Korábban volt valami mókolás, hogy a microSD-t is belső tárolóként kezelje. PC-re kötve CMD-ben kellett állítani valamit.
Nos, ez valamiért abbamaradt.

S mostanság folyton jelzi, hogy kevés a hely. Így nem is frissít a Play Store.
Számomra egyelőre nem érthetetlen. Mi a túrót lehet tenni, hogy működjön, és ne kelljen folyton törölni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#43045) crok válasza zsoltip (#43044) üzenetére


crok
Topikgazda

"PC-re kötve CMD-ben kellett állítani valamit. Nos, ez valamiért abbamaradt" -- ezt bábozd már el pontosan mit jelent nálad? Megpróbáltátok valahogy adaptált tárolóra formázni? Hogyhogy "abbamaradt"?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#43046) zsoltip válasza crok (#43045) üzenetére


zsoltip
őstag

Tehát működött, de mintha most már nem így érzékeli. Így "maradt abba". :N

(#43047) crok válasza zsoltip (#43046) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha adaptált tárolóra volt formázva az egyben a rajta levő app-ek elvesztésével is járt volna, azt meg észrevetted volna. Egy linket adj ha tudsz hogy mi volt pontosan a PC (gondolom adb) mókolás. A helyzet az, hogy lehet nem "abbamaradt" hanem azt is kinőtted. Az adaptált tároló nem egyszerűen megnöveli a felhasználható tárolókapacitást hanem ahelyett lesz felhasználható (a rendszer maga marad az eMMC-n de minden más a microSD-n lesz - de mivel nem sokkal nagyobb az a microSD így nem is igazán segítetted ki vele magad).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#43048) creedszl válasza crok (#43039) üzenetére


creedszl
aktív tag

Köszönöm! :R

Hulligaaan

(#43049) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

Van egy Galaxy S10 telefonom, ONEUI 3.1 van rajta. Nagyon szuper a telefon, viszont egy dolog idegesít engem. Sehogy sem tudom eltüntetni a felugró üzeneteket messengeren. Akármikor írnak mindig az arcomba tolja üzenetet. Csak egyesével tudom kikapcsolgatni minden embernél.

Esetleg valami tipp?

(#43050) zeon.hu válasza M4T4D0R (#43049) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem éppen szakmai kérdés...

De:
Messengeren belül beállítások, értesítések és hangok, értesítések előnézete, ezt kapcsold ki.
Ha a chat fejek zavarnak, azt is ki lehet kapcsolni messenger beállításon belül.
Plusz telefon beállítások, alkalmazások, messenger, értesítések, lebegő értesítések, kapcsold ki.

#?*@&!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.