Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75101) pinnacle válasza Zsadi (#75100) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Próbáld ki a Parking bekapcsolást.

(#75102) zsfoto válasza kutga (#75048) üzenetére


zsfoto
tag

"whitelisttel játszottam"
Itt mit értesz whitelist alatt?

_Zs_

(#75103) Zsadi válasza pinnacle (#75101) üzenetére


Zsadi
őstag

Próbáltam, akkor is megy a venti.
Ha nem lesz rá szívverés, akkor marad más módszer. :)

[ Szerkesztve ]

(#75104) Szigma70


Szigma70
addikt

Sziasztok

X96 Max+-on feltettem a CE-t a belső tárhelyre, dualbootot választva. Kodin Aeon Nox Silvo skint használok, de nem jelenik meg a power menü alatt, csak a kikapcs, ujraindit stb, szokásos lehetőségek, olyan nincs, hogy az Androidrol bootoljon. Más skinnél van ilyen lehetőség. Bele tudom varázsolni ezt valamilyen módon? Esetleg addon kell hozzá?

Előre is köszi

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#75105) Zsadi válasza Zsadi (#75103) üzenetére


Zsadi
őstag

Szoftveres az a szívverés... 😁 Most látom az automatikus kitoltes mit írt..

(#75106) Beni2360 válasza Zsadi (#75100) üzenetére


Beni2360
félisten

Mi van az USB 3.0 slottban?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75107) pajanko válasza Suineg (#75037) üzenetére


pajanko
csendes tag

Természetesen az is jó, sőt a kék színű átvilágítja a doboz oldalát.A kétszínű led nem,lyukat kellene fúrni az oldalába.
A linkelt led-hez 22 Ohm-os ellenállást tettem sorba.Működik.

(#75108) Zsadi válasza Beni2360 (#75106) üzenetére


Zsadi
őstag

Nincs benne semmi.

(#75109) Beni2360 válasza Zsadi (#75108) üzenetére


Beni2360
félisten

na megnéztem mivel nekem egy kicsi venti van a box alatt és ha a CE-ben a dugónál a gép kikapcsolását választom akkor, igaz 1-2 perc eltelik mire véglegesen kikapcsol és a venti is le áll, pedig nekem van 2 db 3.5" HDD 3 slotban és azt is lekapcsolja. Táv gombbal nem kapcsol ki teljesen vagyis alvó módba megy a HDD-k ledjei is égnek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75110) Zsadi válasza Beni2360 (#75109) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszi, megnézem így is. :R

(#75111) Shane83


Shane83
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudnátok erősíteni abban, hogy az X96S (S905Y2) TV Stick-re már támogatott a CE? Megrendeltem a 2/16-os verzióját, és ahogy utána néztem, a CE a 9.2.2-től támogatja az S905Y2-es chipeket. Felraktam egy pendrive-ra a CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2.4.2-Generic.img rendszert és a device_trees-ben ha minden igaz meg is van a hozzávaló dtb.img (g12a_s905y2_2g.dtb). Tényleg csak egy megerősítést szeretnék, hogy jól utánajártam a dolgoknak. Előre is köszönöm! :)

(#75112) zsfoto válasza zsfoto (#75102) üzenetére


zsfoto
tag

Megvan. Köszi.
Ha bejelölök egyet is, akkor white, ha nem, akkor black 😃

_Zs_

(#75113) headhunter válasza Szigma70 (#75104) üzenetére


headhunter
addikt

(#75114) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Van egy Tanix TX5 lejátszóm, már tobb mint két éves 0-24-ben ment. Pár héttel ezelőtt jött egy Coreelec frissítés, amit feltettem, majd többet nem kapcsolt be, piros LED világít. Költöztünk, így nem foglalkoztam vele. Most próbálkoztam vele, de SD kártya nélkül sem bootol be, reset gombra nem reagál, amint csatlakoztatom a tápot maga a táp elkezd búgni, kihúzva nincs hangja. Táp és a lejátszó sem melegszik fél óra után sem.
Esélyes, hogy csak a táp halt meg? Békéscsabán lenne valakinek egy teszt erejéig egy 5V2A-et tápja? Gyanítom kb minden boxnak hasonló van.

[ Szerkesztve ]

(#75115) Zsadi válasza Beni2360 (#75109) üzenetére


Zsadi
őstag

Hát nálam úgy is megy tovább a venti.

(#75116) Beni2360 válasza Zsadi (#75115) üzenetére


Beni2360
félisten

A Ce beállításában van olyan, hogy HDD leállítás kapcsold be hátha :F Egyébként az egész táp egy távkapcsos konnektorba van dugva mert nekem se állt le az elején. És kikapcs után azt is kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75117) Zsadi válasza Beni2360 (#75116) üzenetére


Zsadi
őstag

Épp most nézem azokat a konnektorokat. :)
Időzítővel jó lesz az is, ha nem jutok előrébb a beállításokkal.
Köszi az eddigieket! :R

(#75118) Szigma70 válasza headhunter (#75113) üzenetére


Szigma70
addikt

Köszi

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#75119) DoItYourself válasza flegga92 (#75114) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Hasonlóak a tápok, csak a tápdugó átmérője szokott változni, érdemes egy tolómérővel megmérni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75120) divan válasza Zsadi (#75100) üzenetére


divan
senior tag

Nekem is X96 MAX+ van, és lekapcsolja. Van egy Magicsee N5 Max is a nappaliban, először az alá akartam tenni, az nem kapcsolta le. Az X96 a hálóban van, az lekapcsolja nekem.

(#75121) Yerix


Yerix
tag

BOX-ra usb-n van kötve HDD mkfs.ext4 utasítással szeretném formatálni, de azt írja, hogy moutoolva van.

Milyen paranccsal tudom unmountolni, hogy le tudjam formatálni ?

(#75122) dzz válasza Yerix (#75121) üzenetére


dzz
aktív tag

umount /dev/amimountolvavan

df -h megmuntatja, hogy mi hová van szerelve.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#75123) Yerix válasza dzz (#75122) üzenetére


Yerix
tag

Köszönöm, sikerült.

Én unmount utasítást kerestem, nem pedig umountot.

[ Szerkesztve ]

(#75124) szabochris


szabochris
aktív tag

Sziaztok!
Adott egy H96max plus, most helyeztem üzembe, kiírta van új frissítés, rányomtam.
Aztán indítom a netflixet, ott is kiírta hogy van új verzió. Leszedte, és az új verzió nem indul el rajta... :(
Mi a teendő?

(#75125) tsilver


tsilver
aktív tag

Vorke Z6 + CE, az optikai kimenete nem világít, (speciális optikai átalakító kell hozzá mert "jack-es" bemenet van) találkozott már vki ilyennel, mit lehetne tenni?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#75126) cof válasza tsilver (#75125) üzenetére


cof
veterán

Akkor az nem optikai. Ilyen kábelt keress:

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75127) blakey válasza tsilver (#75125) üzenetére


blakey
titán

Nem optikai a kimenete, azért nem világít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75128) tsilver válasza cof (#75126) üzenetére


tsilver
aktív tag

köszi

mi ennek a hivatalos neve

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#75129) cof válasza tsilver (#75128) üzenetére


cof
veterán

Ez jó lehet a keresőnek:

SPDIF RCA to 3.5mm Stereo Digital Coaxial Cable

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75130) kenand válasza cof (#75129) üzenetére


kenand
veterán

Egyébként a topik összefoglalóban szereplő "sima" video kábellel, is megy a dolog (fehérn vagy piroson meg ekell nézni)

[ Szerkesztve ]

(#75131) kulup válasza kenand (#75130) üzenetére


kulup
tag

Pontosan egy ilyen kábellel nekem is sikerült, én úgy emlékszem, hogy a sárgán jött a digitális audio jel. Aztán egy ilyennel alakítottam analóggá, ennek van koax digi bemenete.

(#75132) kenand válasza kulup (#75131) üzenetére


kenand
veterán

Persze ez csak akkor jó direktben ha van az erősítőnek SPDIF elektromos/coaxiális bemenete (is), a BOX-on meg 3.5mm jack a digitális SPDIF kimenet (pl Mgicseee N5)
Mondjuk én az analog kimenetet soha sem használom, több erősítőm van, régiek, használtak, egyen még csak SPDIF van, többi már HDMI-s.

(#75133) divan


divan
senior tag

Vagy egy évvel ezelőtt használtam OpenVPN-t az egyik boxomon, és működött is rendesen. Most ismét szükségem lenne rá, emlékeim szerint simán a keresővel megkerestem és feltelepítettem az alkalmazásoknál. Most viszont nem találja, történt valami változás ezügyben vajon? 9.2.4.2, tehát a legfrissebb stabil verzió.

(#75134) kenand válasza divan (#75133) üzenetére


kenand
veterán

Itt van (google keresés)
Zip-ből feltelepítheted

(#75135) divan válasza kenand (#75134) üzenetére


divan
senior tag

Köszönöm. :R
Én is kerestem (valószínűleg nem jól), mert én olyat találtam, hogy Zomboided repó, és abból
service.vpn.manager plugin. Működik ezzel is, csak emlékeim szerint benne volt valamelyik alapból feltelepített repóban is.

(#75136) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok,
egy X96Max+-t használok Coreeleckel. Van egy Banana Pi 4TB külső HDD-el, ami torrent és fájlszerverként üzemel. Azon gondolkodvom, hogy az X96Max+ át tudná-e venni a szerepét (a lejátszás mellett, persze)? Mik a tapasztalatok az ilyen jellegű használattal kapcsolatban? Milyen letöltési sebességet lehet vele elérni? Mennyire nehéz konfigurálni? Esetleg Webmin vagy valami hasonló elérhető?

(#75137) tsilver válasza kulup (#75131) üzenetére


tsilver
aktív tag

igen ilyen már van, :)
(a sárga mindig video )
de tényleg ezzel is ki lehet próbálni és müxik, kösz mindenkinek

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#75138) kutga válasza HENE (#75136) üzenetére


kutga
nagyúr

Én áttettem mindent az X96-ra. RPI3 volt, azon még csak usb3 sem volt, arra ment Retropie, torrent, smb szerver a CE-re.

Let the Zone take me if I am.

(#75139) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

X96Max plus (coreelec-kel)--> Onkyo erősítő --> tv a HDMI jel útja. A HDMI CEC nem valami jól működik:
1) Ha X96-ot bekapcsolom, bekapcsolja a tv-t, de az erősítőt nem, így ennek semmi haszna, mert a tv-onkyo oda-vissza be-ki kapcsolja egymást szükség szerint (és mindig jól)
2) néha arra érek haza / ébredek fel, hogy a tv be van kapcsolva. X96 előtt ilyen soha nem volt.

Lehet ezzel valamit kezdeni? nekem az is jó, ha az x96-ot teljesen kiveszem a kölcsönös ki-be kapcsolásból (sőt talán az lenne a legjobb), de a legfontosabb, hogy a tv-t ne kapcsolja be véletlenszerűen (plazma, nem szeretném, ha beégetné a bemeneti feliratot...)

köszönöm a segítséget előre is! Ha valaki linkeli azt a hozzászólást, amit nem találok :( (mert tuti valaki már leírta ) azt is köszönöm!

(#75140) HENE válasza kutga (#75138) üzenetére


HENE
aktív tag

Köszi. Mindent parancsorból ,ssh-n állítottál be?
0-24-ben megy? Van esetleg leírás róla valahol?
Torrent max letöltési sebesség milyen? Lejátszást nem akadályozza?

(#75141) ice9


ice9
tag

Sziasztok. Nővremnek lenne szüksége egy egyszerűbb Androidos TV boxra. Valami felhasználóbarát Out of the box megoldás. Netflix+torrent kliensként funkcionálna. Coreelec-es megoldást hanyagolnám. Nincs kedvem naponta beszélni vele telefonon, hogy mit hogy kell beállítani. :D Mi box S-t néztem de a 2/8GB elég karcsúnak tűnik. A tárhelyet azért meg lehet toldani egy vinyóval de 2GB ram elbírja mondjuk egy netflix lejátszás közben, hogy a háttérben megy a torrent? Úgy rémlik nincs combos nete, 100mbit körüli, így a torrentet valószínüleg korlátozni kell kb. 70-re.

(#75142) kutga válasza HENE (#75140) üzenetére


kutga
nagyúr

Parancssorból, illetve a guin keresztül. Thoradia repot kell telepíteni, onnan a transmissiont, kikapcsolni, beállítani, esetleg a konfig fájlt szerkeszteni, vissza kapcsolni. 0-24-ben megy, a letöltési sebesség nálam pocsék, de nem a transmission miatt. :D

Let the Zone take me if I am.

(#75143) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,

Most vettem észre egy kijelző szegmens hiányát X96 max+-on.
CE alatt is hiányzik az első számkijelző alsó, vízszintes
szegmense.
CE alatt androidra váltva ugyanúgy nincs meg a boot felirat b betűjének alja, és ugyanúgy az idő kijelzésnél sem.
Másnak is van ilyen?
Gondolom mivel droid alatt is előjön, ezért csak hardveres gond lehet?

(#75144) kutga válasza Suineg (#75143) üzenetére


kutga
nagyúr

Otthon megnézem az enyémet. Bár olyan kicsi a kijelző, hogy nagyító kell hozzá. :D

Let the Zone take me if I am.

(#75145) blakey válasza Suineg (#75143) üzenetére


blakey
titán

Hardveres hiba. Szerintem te vagy az első akinél hibás a kijelző, nem emlékszem, hogy bárki is írt volna ezzel kapcsolatban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75146) Suineg válasza blakey (#75145) üzenetére


Suineg
senior tag

Hát ez remek, remélem csak érintkezési, forrasztási gond, és meg tudom bütykölni :(((

(#75147) Mctevje válasza Lasersailing (#75139) üzenetére


Mctevje
csendes tag

Az AVR bekapcsolása be van állítva a CoreElec cec menüjében?
Illetve az avr-ben engedélyezni kell a hdmi stby-t.
Tv-n szintén engedélyezni kell, hogy mit csináljon.
Nálam CE ---> Onkyo ---> Samsug a sorrend bekapcsoláskor.
Mit és hogyan nehéz kérdés, mert minden márkánál más-más a beállítás..

(#75148) Lasersailing válasza Mctevje (#75147) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Coreelec CEC menüje mi én a hardware alatt latok power options, itt van inject BL301 Blob. Ezt kellene bekapcsolni?

(#75149) Marci6


Marci6
tag

Megoldható valahogy, hogy pl. youtube-on a lejátszási sebesség növelésével a hang ne töredezzen szét, mintha kiesnének darabok?
(lehet, hogy inkább Kodi kérdés, de CE fut nálam X96Max+-on)

(#75150) Mctevje válasza Lasersailing (#75148) üzenetére


Mctevje
csendes tag

??
Nem értem mit szerettél volna írni..
CE CEC beállítása [link] , az Onkyo-ra keress rá a gugliban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.