Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75351) blakey válasza mpo (#75350) üzenetére


blakey
titán

Droid alatt meg tudod nézni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75352) cof válasza mpo (#75346) üzenetére


cof
veterán

Nekem ott van csak nem fér ki a képernyőre. Lemész az alsó részre és jobbra vagy balra nyíl, és ott lesz abban a sorban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75353) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az X96 Max+ és az X99 Max+ között mi a különbség?

Szerk.: tárgytalan. Úgy látom X99-re nincs CoreELEC.

[ Szerkesztve ]

(#75354) blakey válasza cof (#75352) üzenetére


blakey
titán

Ha ilyen triviális a hiba akkor inkább nem írok semmit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75355) mpo válasza blakey (#75351) üzenetére


mpo
veterán

Igen, újra megnéztem, azért írtam le.
Cof:
Én is végigmentem jobbra, a same director az utolsó egy ... art meg szürke és nincs tovább.
Volt olyan film, amit átneveztem, de van amit nem tudtam.
Előzőleg írtam, hogy PC-n megy.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75356) maestro87


maestro87
őstag

Azt hiszem kipurcant a tv boxom (Tanix TX92), film nézés közben egyszer csak lefagyott (Tv-n "nincs jel" felirat) és azóta nem boot-ol. :( Kivettem az sd kártyát, de az android se tölt be, csak a "boot" felirat van a készülék kijelzőjén.
Valami ötlet? Vagy kuka?

(#75357) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok! lehetséges ezekhez a boxokhoz CE alatt egyszerre 2 bluetooth fülessel csatlakozni? (konkrétan GT-KING van)
sajnos csak egy van itthon, nem tudom kitesztelni. :(

it never gets easier, you just go faster

(#75358) Beni2360 válasza mpo (#75355) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát megnéztem nekem a 9.2.4.2 ce van fent és csináltam egy mobilos felvételt. És mindegyiknél ott van a képek után a frissítés.
Most nincs rosszul szkennelt változatom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75359) ERPY


ERPY
őstag

A box-ra ha egy usb-s ventilátor van kötve, ami ugye így mindig pörög, paranccsal lehetne ezt ki-be kapcsolgatni valahogy?

(#75360) Zsadi válasza ERPY (#75359) üzenetére


Zsadi
őstag

Ez nem jó?

[link]

Nálam működik. Igaz valamiért kellett egy teljes áramtalanítás, és újraindítás hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

(#75361) Yerix


Yerix
tag

Gyűrű ebben a postban linkelt képen lévő adatokat szerettem volna én is látni.

Ezért Tomy86 ebben a postban lévő leírását követtem, de sajnos nekem nem jelenik meg semmi sem.

Valakinek sikerült az ismertető alapján elvégezni a módosítást ?

(#75362) syler123 válasza maestro87 (#75356) üzenetére


syler123
veterán

Nézd meg egy másik táppal, hátha csak az dőlt ki.

(#75363) Mike88


Mike88
senior tag

Sziasztok!
Némi tájékoztatást kérnék tőletek. Az összefoglaló nem tér ki erre részletesen.
Mecool KII box, mint az összefoglalóban írva van LE kezeli a tunereket, KIII-nál nincs erről információ. Az volna a kérdésem, hogy a két box közül melyiket érdemesebb vásárolni? Nem szempont a gigabit lan, az szempont, hogy LE vagy CE kezelje a belső tunereket, lehetőleg 8-asnál frissebb legyen a LE vagy CE, még esetleg lehet szempont az, hogy az android jól használható legyen, valóban fullHD legyen legalább az a felbontás, nem csak ilyen felkonvertált 1080p, de ebben tudok kompromisszumot kötni.
Mindeddig egy wetek playt használtam (az első verziót, nem a play2-t), de tegnap elhalálozott! A wifi chip kisebb "durranással" inkább "pattanással" gyak. szét égett. Hogy arra miért nem került hűtőborda az egy rejtély, ezek szerint szükséges lett volna, de hát így is 5 évet szolgált 0-24-ben, azaz ez valóban 5 évnyi üzemidő ami benne volt.
Play 2-t sajnos már égen-földön nem találni, pedig azzal volnék igazán elégedett, ha azt tudnék vásárolni (nyilván használtan), ez van... Maradnék a TVheadend-nél, linuxos boxot nem szeretnék. Fontos, hogy TVH szerver mellett az OScam szerver is jól fusson. Fontos, hogy legyen IR szenzor, a remote.conf szerkeszthető legyen, de ahogy látom ez mindkettőnél van, ill. járható, a távirányító épp emiatt nem szempont, hogy néz ki, mennyire használható, lehet a KII gagyi alap távirányítója is, mivel úgy sem azzal irányítanám. Csak az S tuner lényeges.

(#75364) M_AND_Ms válasza Mike88 (#75363) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én Mecool KI pro-t használok. A tunert simán kezeli a CE, a Tvheadend stabilan teszi vele a dolgát. Amióta ez a konfig van, minden felvételem sikerült (míg a régi X96 az usb-s Mygica T230 tunerrel csak szenvedés volt)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#75365) tomy86 válasza Yerix (#75361) üzenetére


tomy86
addikt

Igen, például én azután írtam le, hogy előtte kipróbáltam :)
Milyen skint használsz?

(#75366) tomy86 válasza Yerix (#75361) üzenetére


tomy86
addikt

Kifutottam a szerkesztési időből. Ha az a gond, hogy abszolút nem jelenik meg az az információs sáv, akkor ott más probléma van. Annak alapból meg kellene jelennie (Codecinfo címszó alatt). Én és gyűrű is csak módosítottuk az ott megjelenő infókakat.

[ Szerkesztve ]

(#75367) mpo válasza Beni2360 (#75358) üzenetére


mpo
veterán

Köszi a segítséget.
Idáig jutottam a hibakereséssel.
Ha a Kodi userrel használom, akkor nincs Frissítés sehol, ha a Masteruser-rel, akkor van. :F

Ha érted, akkor már elavult.

(#75368) mpo válasza mpo (#75367) üzenetére


mpo
veterán

A media info és a media sources-nél meg kell néznem, hogy ez van-e beállítva:
Shares with Default - Shares media info with the default user with full control

Ha érted, akkor már elavult.

(#75369) mpo válasza mpo (#75368) üzenetére


mpo
veterán

Ez volt a baj, ez most megoldódott.
A film mappáján állva nincs információ (kép és leírás), csak akkor ha az Blu-ray struktúra.
Az mkv fájlon állva van.
De ez nem akkora baj.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75370) maestro87 válasza syler123 (#75362) üzenetére


maestro87
őstag

Igazad volt, a táp gyengélkedik, 5V helyett már csak olyan 4,2V jut a boxnak és ez már kevésnek bizonyult. :R

(#75371) cof válasza Jim74 (#75353) üzenetére


cof
veterán

Szerk.: tárgytalan. Úgy látom X99-re nincs CoreELEC.

De van rá CE, sőt ugyanaz a .dtb is kell rá mint a MAX+-ra. Viszont abból elég sok volt a fake memóriás, nem ajánlott. Egyébként az X96 Air is tejesen jó gép, nekem olyan volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75372) Mike88 válasza M_AND_Ms (#75364) üzenetére


Mike88
senior tag

Köszi. Külső tunerekkel mindig szívás van, Wetek sem kezelte jól a külső T tunert, de azóta nincs is rá szükségem, egyetlen helyi TV csatornára nem áldozok ennyi energiát... :)
KI pro-t már nem kapok egyrészt, másrészt geekbuyingon európai raktáron van KII pro és KIII pro is, így ezek közül kellene döntsek, nem szívesen adok plusz 15e-t a KIII-ért, mert épp építkezésben/házfelújításban vagyok, 15 ezer is számít jelenleg, de ha azt mondjátok, hogy a KIII és a KII között ég és föld a különbség, és a KII-n egy rakat sz-r az android, használhatatlan, akkor a KIII-t választom, csak kérdés továbbra is, hogy e kettőnél is jól működik-e a tunerkezelés (CE alatt!), mert ha a KII-nél problémamentes, de a KIII-nál vannak gondok vele, akkor viszont sz-rom le, hogy jobb hardveres tulajdonságokkal bír a KIII, hogy esetleg használhatóbb rajta az android, maximum akkor KII és idővel csak szerver lesz belőle, kliensnek meg egy olyan androidos box, ami korrekt. Mondjuk a Weteknél is ez volt a terv, hogy csak szerver lesz belőle, aztán mindig húztam, halasztottam a box vásárlást, most meg már nem lesz belőle más, mint hulladék. :D Ha kell valakinek egy feltehetőleg LE/CE/android alatt működőképes USB-s IR vevő, akkor szóljon, kb. ennyi ami menthető belőle, meg a tuner, de az meg kinek kell(?), tele vele az e-bay.

(#75373) csubyy válasza Mike88 (#75372) üzenetére


csubyy
tag

Azt kell eldönteni, hogy mediaboxra van szükséged vételi lehetőséggel, vagy vevőegységre médiás beütéssel. Kompromisszum lesz mindkettőnél, de az alap feladat a lényeg. Az, hogy minden tökéletes rajta, olyan nem lesz.A tvbox felől szerintem a CE a megközelítés, gyakorlatilag minden megoldható vele. A sat vevő felől az enigma az alap, arra vannak kiegészítők.

(#75374) sanyik81


sanyik81
csendes tag

H96MAX plus boxnál (KODI), hogy lehet beállítani az SMB-t sajnos már mindent megnéztem de nem látja a fájlokat benne. Könyvtár nevéig eljutok de ha megnyitom a könyvtárat üres benne nem látja a benne lévő fájl/fájlokat.
VLC programban tökéletesen müködik csak szerettem volna ha a KODI-t tudnám mindenre használni.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#75375) Yerix válasza tomy86 (#75366) üzenetére


Yerix
tag

Pontatlanul fogalmaztam alap infósáv megjelenik, csak az extra infó nem. Olyan mint ha nem is módosítottam volna a file-t.

Alap Estuary skin van.

(#75376) Mike88 válasza csubyy (#75373) üzenetére


Mike88
senior tag

csubyy! Nem akarok engmás boxot! Leírtam, h a tvh-nél maradnék! Ezt nem kell eldöntenem, ez eldöntött, így kezdtem! Nem ez volt az első boxom és nem is az utolsó, volt linuxos (e2), androidos, és utoljára a wetek TVHeadend-el. Ne haragudj meg érte, ne értsd félre, de nem ált. tájékoztatásra van szükségem a STB-ok témakörében. Egyedül ennyi érdekel, h a két említett boxnál a belső tunert jól kezeli-e a CE vagy az LE, immáron harmadjára is ugyanaz a kérdésem! Illetőleg android tekintetében melyik használhatóbb? Általánosan én is hozzátudok szólni nagyon sok mindenhez, köszönöm szépen, hogy segíteni próbáltok, de annak reményében kérdeztem, h itt vannak olyanok, akik esetleg használják e két box valamelyikét, mert tapasztalatokkal lényegesen beljebb vagyok, mint mondjuk egy tesztvideóval a yt-on, ami rendszerint az újdonság erejétől fölbuzdulva készül, hibák meg majd több hónap használat után buknak ki, mikor leszáll a rózsaszín köd.

(#75377) ERPY válasza Zsadi (#75360) üzenetére


ERPY
őstag

Nálam sajnos nem hozott eredményt. Áramtalanítás, minden megvolt, de a venti nem áll le. X96max plus-ról van szó.

Szóval máshogy meg lehet oldani, hogy egy USB portra dugott ventilátort lehessen valahogy akár gombbal, akár parancsból ki-be kapcsolgatni?

(#75378) tomy86 válasza Yerix (#75375) üzenetére


tomy86
addikt

Az estuary mappát átmásoltad a storegra? Anélkül nem szerkeszthető a DialogPlayerProcessInfo.xml. Illetve mivel szerkesztetted a fájlt (Notepad++ az ajánlott)?

(#75379) Yerix


Yerix
tag

Igen át másoltam, winscp-vel szerkesztettem.
De ezen ne múljon, akkor újra átmásolom és nano-val fogom szerkeszteni.

(#75380) tomy86 válasza Yerix (#75379) üzenetére


tomy86
addikt

Innen letöltheted az általam módosítottat. Csak a CPU hőmérséklet kijelzés van hozzáadva, más módosítás nincs.
Ha pedig pontosan azt szeretnéd látni, amit gyűrű linkelt, akkor ebben a hozzászólásában levő zip fájlt kell letölteni és az abban levő DialogPlayerProcessInfo.xml fájlt kell helyettesíteni az eredetivel.

[ Szerkesztve ]

(#75381) csubyy válasza Mike88 (#75376) üzenetére


csubyy
tag

Kicsit mindketten óvatosan elbeszéltünk egymás mellett. Te sem írtad, hogy csak ez az opció és én sem, hogy szerintem ez nehezebb út. Alapból szerintem a TVHeadend+CE kezelni fogja a tunert ezekben a boxokban. Nekem a K1 plus és Meelo + külső satos és DVB-t-t2 is ment, illetve megy. A stabilitás is tűrhető, de a felvételeknél voltak problémák. A KII és KIII tunerjei is mennek, bár nekem nincsenek ezekkel tapasztalataim. Processzor illetve memória mennyiség a legnagyobb különbség köztük. Az árak pedig effektive magasak, ezért próbáltam azt sugallni, hogy egy jó enigmás box Kodival és kiegészítőkkel és vinyóval, jobb bizonyos esetekben. Nálam az Android ezen célra nem játszik. Amúgy bocs, hogy segíteni próbáltam, ez nem fog többé előfordulni.

(#75382) Beni2360 válasza sanyik81 (#75374) üzenetére


Beni2360
félisten

Hálózat tallózása: Videó

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75383) Mike88 válasza csubyy (#75381) üzenetére


Mike88
senior tag

Bocs, csak az utóbbi időben több kérdést is tettem föl, (teljesen más témában) és mindent írt mindenki, csak választ nem és ettől kicsit fölvagyok telve, (példának okáért múltkor 1 kérdést tettem föl, hogy két 15-ös gerenda egymáshoz rögzítéséhez mekkora szerk.építő csavart használjak, kaptam a "választ", hogy a gerendák ne érjenek le a földre, mert az baj, és egyébként is terveztessem meg. :D szóval ilyen kalandok és ez csak egy a sok közül. Ha ezt most nem érted, az nem csoda, én is értetlenül állok a dolog előtt) kösz a választ, akkor már megmerem venni valamelyiket is. Felvenni nem akarok. Idejét nem tudom már mikor vettem föl utoljára TV műsort, ott a direct now, rtl most+, no meg a torrent, de mióta van netflix, elvagyok azzal, sportot meg nem nézek.
Írtam egyébként az előző hozzászólásban: #75363
"Maradnék a TVheadend-nél, linuxos boxot nem szeretnék."
Wetek-el nem volt semmi gond. Többeknek volt gondja a tunerkezeléssel. Lehetséges hogy az én használati szokásaim merőben mások, mint az átlagnak, így ezért nem volt nálam probléma, nem használtam szerverként és nem szoktam egyébként szörfözni a csatornák között. Megnyitom az EPG-t és megnézem hol mi megy, nem kapcsolgatok vaktában.
Ha nehezebb út alatt azt érted, hogy magát a rendszert nehezebb kezelni, abba már belejöttem az 5 év alatt, nekem már kényelmes, kényelmesebb egyébként mint az e2, bármilyen furcsán is hangzik (mert ismerkedési fázisban meg kell tőle bolondulni, szó se róla), bizonyos szempontok szerint még több lehetőséget is ad.
Az android nem erre a célra lenne használva, azon netflix, direct now (ehhez kodi kiegészítő nincs, nem is várható), rtl most app, ilyesmi. Ezért nem volna rossz, ha az android valóban tudna FullHD felbontást. Android alól a tuner részét nem használnám, a kezeléséért felelős applikáció az valami hihetetlenül ízléstelen, mondhatnám, hogy múltidéző/retro, s akkor szépen mondtam, de igazából ízléstelen. Amiko androidos széria meg teljességgel kizárva, egy életre megromlott a viszonyunk! De hát aki követi az 'A' széria "fejlődését" - és ez erősen idézőjeles, mert egy kabaré az egész - az tudja miért van kizárva.

(#75384) csubyy válasza Mike88 (#75383) üzenetére


csubyy
tag

CE alá van UPC directnow, Netflix és RTL Most plugin is.

(#75385) Jim74 válasza cof (#75371) üzenetére


Jim74
nagyúr

:R

(#75386) Yerix válasza tomy86 (#75380) üzenetére


Yerix
tag

Amit a mega-ra töltöttél fel azt még nem próbáltam, de a másik megoldás nálam semmit sem csinál.

(#75387) Yerix


Yerix
tag

Van aki használ CE alatt rtorrent+rutorrent párost ?

(#75388) gyűrű válasza Yerix (#75386) üzenetére


gyűrű
addikt

Amit én tettem fel az nem az alap estuary skinhez, hanem a mod v2 hez jó.

(#75389) tomy86 válasza Yerix (#75386) üzenetére


tomy86
addikt

(#75388) gyűrű: igen azt sajnos benéztem :B Bár azt nem magyarázza, hogy nála semmit nem változtatott.

Most kipróbáltam és gyűrű által módosított xml-el is teljesen máshogy kellene kinéznie. Igaz, hogy rosszul jelenik meg - mert ahogy írta, az az estuary v2-höz készült - , de ha nálad nem történik változás, akkor más probléma van. Módosítás után újraindítottad a Kodit?
Ilyen az általam módosított fájllal (csak a hőmérséklet infó van hozzáadva):

és ilyen azzal, amit gyűrű módosított (bár értelemszerűen rosszul jelenik meg ezzel a skinnel, de ezzel is változnia kellene ):

[ Szerkesztve ]

(#75390) Yerix válasza tomy86 (#75389) üzenetére


Yerix
tag

Nekem teljesen üres, semmi infó nincs ott.

(#75391) Imi1981


Imi1981
veterán

Megjött aliexpressről az 5v-os ventilátor. Ez nagyon lehűti a boxot 40 fokra vagy még alá is de hangos. Most kiserletezek mindenféle hűtés nélkül. Csak raktam egy fél cm magas talpat alá. Halkabb lenne a ventilátor szuper lenne de így idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#75392) tomy86 válasza Yerix (#75390) üzenetére


tomy86
addikt

Az igaz, hogy én módosítottam több xml fájlt, de úgy emlékszem, hogy ez az információs panel alapból benne van az Estuary skinben. De most már kezdek elbizonytalanodni, jó lenne ha más is megerősítené. Azt gondolom tudod, hogy ez nem az a panel, ami alapból megjelenik, amikor a táv info gombját megnyomod.

(#75393) gyűrű válasza Imi1981 (#75391) üzenetére


gyűrű
addikt

Vegyél egy ilyet hozzá ezzel egész kicsire veheted a fordulatot.

(#75394) Imi1981 válasza gyűrű (#75393) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! És még olcsó is.

(#75395) Yerix válasza tomy86 (#75392) üzenetére


Yerix
tag

Nekem ennyit mutat. Azaz semmit.

(#75396) gyűrű válasza Yerix (#75395) üzenetére


gyűrű
addikt

Nem jó gombot nyomsz, vagy nem jót programoztál fel..

(#75397) blakey válasza Yerix (#75395) üzenetére


blakey
titán

Rossz gombot nyomsz meg. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75398) Yerix válasza blakey (#75397) üzenetére


Yerix
tag

Nemár, és mit kellene nyomni ?
Ilyen távirányítóm van. A hangerő gombok közötti fogaskereket mintázó gombot használtam.

Ha tényleg csak ennyi, akkor mindjárt elsüljedek a szégyentől.

(#75399) cof válasza Yerix (#75395) üzenetére


cof
veterán

Szép fehérek a fogai. Gondolom elektromos fogkefét használ. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75400) blakey válasza Yerix (#75398) üzenetére


blakey
titán

Ehhez kell a keymap editor és akkor beállíthatod, hogy melyik gombra jöjjön elő az információs rész amiról szó van, egyébként yatse-val könnyen előhozhatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.