Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74701) korcsi válasza Suineg (#74689) üzenetére


korcsi
veterán

Minkét verzióból van eszközöm, és ugyanaz a támogatott BT+wifi csip van bennük.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#74702) DroiDMester válasza Beni2360 (#74698) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mióta van ceemmc azóta így használom az összes boxomon, és a CE frissítés is tökéletesen megy mindeggyik boxon.

És igen teljes tárhely megmarad CE és droid alatt is, a ceemmc az a droid DATA partíciójára települ 500.megás rész elkülönítve magának (ahogyan SD kártyáról futva használod ott is 500.megát vág le az SD-ből)

1.dologra kell vigyázni ha droid alatt(vagy recovery-ben egy format data-t) csinálsz egy gyári állapot vissza állítást akkor a CE is gyalulva lesz.

(#74703) Indiant


Indiant
addikt

Felezős CE alá normális, hogy nem megy vissza egy normál Backup? (sem a ról készített "üres") :F

(#74704) Suineg válasza beers (#74690) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszi de nem erről írtam.

(#74705) Suineg válasza korcsi (#74701) üzenetére


Suineg
senior tag

Akkor csak a doboz felirat a tetején a különbség?

(#74706) Beni2360 válasza DroiDMester (#74702) üzenetére


Beni2360
félisten

Szupi, így már értem a végül én is erre gondoltam vagyis sakkoztam ki. Most visszalépve a droidra nem talált frissítést de lehet, hogy elvégezte mert nehezen akart vissza lépni vacakolt és újra indítani kellett, valami hang végett szerette volna de akkor nem engedtem.
De ellenben ha droidból kapcsolom ki a távval újra indul és a CE jön be. Nincs hosszú gomb nyomásra menü amiből lehetne választani, vagy ennél nem is létezik? :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74707) Csicsóka válasza djnice (#74681) üzenetére


Csicsóka
őstag

Való igaz, nem kernel probléma volt, kevertem a dolgokat. Az NG-k megjelenésekor volt ez a téma napirenden, és akkor néztem rá utoljára. Most elővettem ismét, és a portmap-et hiányolta indításkor. Egy külön posztban leírom majd hogy lehet NFS szervert indítani NG-n.

(#74708) Zsadi válasza DroiDMester (#74702) üzenetére


Zsadi
őstag

Szia!
Megcsináltam az általad javasolt bootloader cserét.
Fórumtárstól kaptam android fw-t. (ugyanaz a box).
De sajnos WiFi, Bt, nincs se droid, se Ce alatt. Droid alatt a beállítások menü is alig akar bejönni, van amikor csak fekete képernyőt dob rá.
CE betöltés előtt ez fut le:
[kép]
Utána egyébként, vezetékes kapcsolat esetén, szépen működik a Kodi.

[ Szerkesztve ]

(#74709) Csicsóka


Csicsóka
őstag

NFS Szerver NG boxokra.

Ez a megoldás már nem működik az új boxokon, az alábbi a teendő hogy mégis ki lehessen használni ezt a lehetőséget:

Feltéttel, telepített Entware.

opkg update
opkg install nfs-kernel-server

nano /opt/etc/exports

Benne a kiajánlott könyvtár elérési útját módosítani kell. A példában az egész /storage és a rádugott HDD lesz exportálva.
Ha írni is akarod, az ro-t rw-re cseréld.

/storage *(ro,all_squash,insecure,no_subtree_check,sync)
/media/Toshiba *(ro,all_squash,insecure,no_subtree_check,sync)

Az rpcbind systemd service-t tiltani kell.

systemctl mask rpcbind.socket
systemctl mask rpcbind.service

Az init.d szkript tartalmát cserélni kell!

nano /opt/etc/init.d/*nfs-kernel-server

Az eredeti tartalmat törölni kell, majd ezt beilleszteni a helyére:

#!/bin/sh

prefix="/opt"
PATH=${prefix}/bin:${prefix}/sbin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin

start() {
echo 'Starting NFS server'
modprobe nfsd
#for module in sunrpc lockd exportfs nfsd; do
# insmod /lib/modules/$(uname -r)/${module}.ko
#done;
mkdir -p /opt/var/lib/nfs/sm
mkdir -p /opt/var/lib/nfs/sm.bak
mkdir -p /opt/var/lib/nfs/rpc_pipefs
echo -n > /opt/var/lib/nfs/etab
echo -n > /opt/var/lib/nfs/rmtab
echo -n > /opt/var/lib/nfs/xtab
mount -t rpc_pipefs rpc_pipefs /opt/var/lib/nfs/rpc_pipefs
mount -t nfsd nfsd /proc/fs/nfsd
echo 65536 > /proc/fs/nfsd/max_block_size
exportfs -ra
rpc.nfsd --no-nfs-version 4 --udp 8
rpc.mountd --no-nfs-version 4
}

stop() {
echo 'Stopping NFS server'
killall -q rpc.mountd
killall -q -2 nfsd
exportfs -ua
umount /proc/fs/nfsd 2>/dev/null
umount /opt/var/lib/nfs/rpc_pipefs 2>/dev/null
rm -f /opt/var/lib/nfs/etab
}

status() {
if [ -n "`pidof nfsd`" ] && [ -n "`pidof rpc.mountd`" ] ; then
echo 'NFS server is running'
else
echo 'NFS server is stopped'
fi
}

reload() {
echo 'Reloading /opt/etc/exports'
exportfs -r
}

case "$1" in
start)
start
;;
stop)
stop
;;
restart)
stop
sleep 2
start
;;
status)
status
;;
reload)
reload
;;
*)
echo "Usage: $0 (start|stop|restart|reload|status)"
exit 1
;;
esac

exit 0

Reboot után már fut is az NFS szerver.

[ Szerkesztve ]

(#74710) Csicsóka válasza Indiant (#74703) üzenetére


Csicsóka
őstag

Normális, ezt ki kelett venni a felezősből, mert ott ext4-en van az egész rootfs, és teljesen hibásan működne az eredeti megoldás.

(#74711) Csicsóka válasza Véreshurka (#74686) üzenetére


Csicsóka
őstag

(#74712) Indiant válasza Csicsóka (#74710) üzenetére


Indiant
addikt

Köszönöm, esetleg valami alternatíva a mentés-visszaállításra?

Ami számomra meglepő, hogy putty-al (ssh) belépve storage mappába és fájlkezelőn át belépve a storage mappába (pl.: \\192.168.1.102\storage\) teljesen más helyen járunk. (~media\STORAGE) Valószínűleg az utóbbi az SD.

(#74713) tsilver


tsilver
aktív tag

Csicsóka felezős 2GB de fizikailag hatalmas pendrive-ot szeretném "klónozni egy kisebb fizikai méretű, de 4Gb. lehetséges ez? (votar x3)

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#74714) Indiant válasza Indiant (#74712) üzenetére


Indiant
addikt

Feladtam, a rendszer alapra állítása sem működik.
Sajnos mivel nincs leírás a felezős rendszerhez, lehet áttérek a másikra.
Pedig én igazán bíztam benne, főleg azért mert Csicsóka nevéhez fűződik.
De a bootidő csak egy dolog. A backup-restore általában csak 1x kell, de akkor nagyon.
Meglehet, hogy megpróbálom a két gépet összevetni és az addonokat egyesével beállítani, de az elég nagy munkának tűnik.

(#74715) Csicsóka válasza tsilver (#74713) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem teljesen értem. Már fut az eMMC-ről a felezős rendszer, és az indításra használt pendrive-ot akarod lecserélni egy másikra?

(#74716) Csicsóka válasza Indiant (#74714) üzenetére


Csicsóka
őstag

a rendszer alapra állítása sem működik

A szokott módon nem. A /storage/.kodi könyvtár törlése pár perc SSH-n, és akkor minden alap.

De a bootidő csak egy dolog. A backup-restore általában csak 1x kell, de akkor nagyon.

Az ext4 rendszer miatt az egész gyorsabban reagál, nem csak a boot idő rövidebb. backup-restore is megoldható rsync-el, csak az macerásabb mint az eredeti. Nem is való ez a rendszer mindenkinek, ez tény.

(#74717) Yerix


Yerix
tag

Az 1. hsz 59. pontjában van egy link a linux parancsokra.

Van benne egy leírás, hogy lehet software-es raid-et csinálni.
Elgondolkodtam, hogy a box-ra kötött 2 HDD-s dokkolóval meg tudnám-e csinálni.
A gondom az, hogy nem ismerem a linuxot, úgyhogy ha valami nem sikerül, akkor azonnal el is akadok.

Kérdésem az lenne, hogy valaki box-on csinált-e már software-es raid-et ?

[ Szerkesztve ]

(#74718) Indiant válasza Csicsóka (#74716) üzenetére


Indiant
addikt

Nos folytatom a csepegtetést.
A visszaállítás működik a preparált (felezős) sdvel az emmc-re helyezés előtt.

(#74719) Véreshurka válasza Csicsóka (#74711) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Hálás köszönet! :R Este ki is próbálom és visszajelzek!

El Psy Kongroo

(#74720) Véreshurka válasza Csicsóka (#74709) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Még egyszer köszönöm! :R Minden működik ahogy kell!

Tudom, hogy sok évnyi tapasztalatod van linux terén, illetve készítettél már a közösség számára is igen csak jól működő rendszert és alkalmazásokat is. Jómagam most ismerkedem a linux-al úgy általánosságban. A linkelt pull request-ből honnan tudtad, hogy az init.d szkript-ben mit kell átírni ahhoz, hogy működjön? Pusztán a kíváncsiság hajt, ha túl macerásnak érzed a választ elfogadom, csak gondoltam nem lenne rossz picit mögé látnom. Mivel én akárhogy néztem azt a linkelt oldalt és a hozzá tartozó többit is (commits, file changed lapok) nem láttam semmi olyasmit ami erre utalna, vagy csak a fától nem láttam az erdőt. Esetleg ha valaki más is kedvet érezne még válaszra, kérem ne tartsa magában.

El Psy Kongroo

(#74721) mpo


mpo
veterán

A The.Martian.2015.Extended.2160p (47 GB) filmnél van két magyar felirat, amit a Minixen nem tudtam előhozni (friss CE+Kodi).
PC-n is megpróbáltam Kodival, VLC-vel a többi nyelv megjelenik, a két magyar nem.
Ez a formátuma a feliratoknak:
[kép]
Arra jutottam, hogy a filmben van a hiba.
Igazam lehet?
Ha van jó megoldás, akkor legközelebb nem kell srt-t keresnem.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74722) tsilver válasza Csicsóka (#74715) üzenetére


tsilver
aktív tag

igen , egy másik méretűre

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#74723) TCr


TCr
veterán

Urak, hogyan tudok NAS-ra CE-t backupolni?
Csak a saját tárolót tudom kiválasztani célként.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#74724) Beni2360 válasza TCr (#74723) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen azt hittem, hogy lehet de nem lehet.
Elmentettem a Backup mappába és onnan átmásolod a NAS-ra és ha kell onnan az új SD vissza másolod a backup mappába.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74725) Csicsóka válasza tsilver (#74722) üzenetére


Csicsóka
őstag

A másik SD-t vagy pendriveot formázod FAT 32-re, a lemezcímke fontos hogy COREELEC legyen. Egyszerűen átmásolsz rá mindent ami a korábbi drive első, dózer által is látható FAT partícióján volt.

(#74726) TCr válasza Beni2360 (#74724) üzenetére


TCr
veterán

Ok, köszi.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#74727) Csicsóka válasza TCr (#74723) üzenetére


Csicsóka
őstag

Fixen mountolod a NAS NFS, vagy SMB megosztását, és akkor mehet rá. Ott a minta fájl a /storage/.config/system.d-ben. nsf.mount.sample, vagy cifs.moun.sample néven.
Lehet autostart.sh-ból is SMB-t, pld így:

mount -t cifs -o username=abcd,password=xyz //10.1.1.3/Downloads /storage/videos/
Itt a Downloads, a megosztás neve, és a videos-ba mountolja.

Vagy NFS:

mount 10.1.1.3:/media/Nas /storage/videos/
/media/Nas a kiexportált elérési út!!

[ Szerkesztve ]

(#74728) TCr válasza Csicsóka (#74727) üzenetére


TCr
veterán

Neked is köszi!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#74729) avena71 válasza kenand (#74651) üzenetére


avena71
tag

Helló,

Én is egy S905W-re (X96 mini 2/16) tennék fel Armbiant, majd Home Assistantot, tudnál linkelni egy jó útmutatót? :R

(#74730) Csicsóka válasza Véreshurka (#74720) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az init szkript elején volt egy feltételvizsgálat, amiben a portmap PID ellenőrzést csinálta. Ez a procesz nem fut, ezért egyből kilépett. Ezt kellet törölni a szkriptből, és már megy is. A Git-re rá se néztem.

(#74731) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Mecool M8S Pro+t használok 2 TB WD Elements-szel, CoreElec-kel.
Kezdtem kifogyni a tárhelyből, így vettem egy ugyanolyan Elements-et, csak 4 TB-osat. Átmásoltam mindent egy az egyben, de a box nem ismeri fel.
Kötet neve ugyanaz, NTFS fájlrendszer. Ha visszateszem a 2 terásat, simán felismeri, automountolja. A 4 terásat nem. Mi lehet a gond? Fel kellene mountolni máshogy?
2,4 A-es tápról megy, tehát még több is, mint a gyári 2A, bár még nem zártam ki, hogy esetleg kevés neki az áram. Laptop USB 3-ról teljesen jól megy.
Köszi, ha valakinek van bármi javaslata!

Elfogadom a sütiket.

(#74732) Beni2360 válasza Dr.NX (#74731) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem 2 db egy 2 TB és egy egy 6 TB van egy HUB-n keresztül a boxra kötve és mindkettőt felismeri. Hálózaton is látszik az ip cím alatt. Igaz csak simán rá van dugva és nincs torrenthez csatolva.
Klónoztad a HDD-ket? Próbálj másik nevet adni a 4 TB HDD-nek. Mindegyiknek külön azonosítójuk van szerintem. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74733) Dr.NX válasza Beni2360 (#74732) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem klónoztam, sima másolás volt. Kipróbálom a másik nevet mindenesetre.
Te gondolom aktív hubon használod ezt a sok vinyót, nem? Félek tőle, hogy USB 2-n nem megy át annyi áram, bár próbáltam Y-kábellel is.

Elfogadom a sütiket.

(#74734) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Van annak jelentősége, hogy sd-re vagy pendrive-ra teszem a CE-t?

Let the Zone take me if I am.

(#74735) Beni2360 válasza Dr.NX (#74733) üzenetére


Beni2360
félisten

Elvileg aktív hubon vannak. Addig amíg nem onnan játszottam le videót (tartalékok) csak a NAS-ról semmi gondom nem volt. De 1x ráfanyalogtam egy két videóra onnan és egy 2 órás film alatt 2-3x leállt és a box újra indul. Már idegbajt kaptam mire rájöttem, hogy kell a + 5V 1A táp nekik. Pedig mindkettő 12V-s saját táposak voltak. Megkapta a HUB a + tápot és utána semmi baj nem volt.
Ennek semmi köze az USB 2.0 csatinak mivel onnan 5V-s áramot kap. Vannak olyan 2,5" HDD-k amiket nem akar elfogadni de 12V-ban nem igazán jellemző. Az én 6TB Seagate Backup Plus-n rajta maradtak a biztonsági cuccok és simán elfogadta.
Előtte üresen volt próba?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74736) DoItYourself válasza kutga (#74734) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nincs, de általában sd-re szoktuk, mert azt úgy sem tudod másra használni, és nem áll ki (nagyon) a gépezetből.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#74737) kutga válasza DoItYourself (#74736) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, én is erre gondoltam, de az összes sd-met elajándékoztam családnak, haveroknak erre-arra. Pendrive viszont van dögivel. :D

Let the Zone take me if I am.

(#74738) Dr.NX válasza Beni2360 (#74735) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem, üresen még nem. Ha otthon leszek, nekiállok elölről.
Olyan szempontból lehet jelentősége az USB 2.0-ának, hogy az csak 500mA áramot ad le, az USB 3 meg 900mA-t. Lehet, hogy a 2 terásnak pont elég volt a 0.5A, a 4 terásnak kevés.

Elfogadom a sütiket.

(#74739) Beni2360 válasza kutga (#74737) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor tedd arra és ha olyan a boxod akkor onnan átlehet fixen rakni a droid mellé és akkor semmi sem kel már a boxba.
Előtte szépen belakod, hogy meg legyen tartaléknak és aztán mehet az átmásolás SSH-n (ceemmc -x paranccsal) keresztül, kb az egész 2-3 perc.
Éppen tegnap küldtem át és vettem ki az SD kártyát az X96 MAX PLUS boxból.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74740) kutga válasza Beni2360 (#74739) üzenetére


kutga
nagyúr

Na én pont egy ugyanilyen boxot rendeltem.

Let the Zone take me if I am.

(#74741) Beni2360 válasza kutga (#74740) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor a gond letudva.
Már csak a melegedésével kell egy kicsit mokólni itt olvashatsz róla eleget.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74742) gyűrű válasza kutga (#74737) üzenetére


gyűrű
addikt

Nekem usb3-s pendrive-on van, usb3-as ajzatban, sokkal gyorsabb mint az sd, mert ott mindegy milyen jó a kártyád, a maximális sebesség kb. usb-2-es. A pen pár mm-t áll ki a házból..

[ Szerkesztve ]

(#74743) kutga válasza gyűrű (#74742) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszi, közben találtam a fiókban egy sd kártyát, fogalmam sincs kitől lehet, de mindjárt teszek vele egy próbát.

Let the Zone take me if I am.

(#74744) csibe1 válasza Beni2360 (#74735) üzenetére


csibe1
addikt

Milyen aktív hubot használsz?
Gondolkodom én is egy aktív hubon, mert a 4TB-os külső merevlemezt nem hiszem, hogy meghajtaná a box USB-ről.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#74745) Unsign


Unsign
tag

Sziasztok!

Elnézést, ha már volt, de mi lehet különbség a két box között?

X96 MAX Plus 4GB/32GB
[link]
vagy
X99-MAX-Plus 4GB/32GB
[link]

Ár ugyanaz, cseh raktárból jön.

Köszönöm előre is!

(#74746) djnice válasza Unsign (#74745) üzenetére


djnice
veterán

Az X99 nem ajánlott.

(#74747) Unsign válasza djnice (#74746) üzenetére


Unsign
tag

Nagyon köszönöm! Ha nincs jobb ebben a kategóriában, akkor rendelem az X96 MAX plust.

(#74748) TCr válasza djnice (#74746) üzenetére


TCr
veterán

Ehhez kapcsolódóan:

Jutnék bármilyen előnyhöz, ha a régi S905X-et (gigabites adapterrel) lecserélném erre az X96 Max Plus-ra, CE-t használva?
Képminőség, fluiditás, stb?
(1080p remux-szokkal etetem NAS-ról, zenét más kütyüvel hallgatok)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#74749) cof válasza TCr (#74748) üzenetére


cof
veterán

FullHD-ra teljesen jó az S905X.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74750) Beni2360 válasza csibe1 (#74744) üzenetére


Beni2360
félisten

Én még 2016-ban vettem egy UGREEN HUB-t azóta nem nagyon használtam és most befogtam. Fekete és még nekem van az usb dugó mellett egy micro dugó is telefonhoz. Olyat már nem látni.
Ha 2,5" akkor mindenképpen kell. Ha 3.5" akkor egyedül elég maga a HDD. A HUB elektronikának kell a + táp.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.