Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75601) Zsadi válasza tobias40 (#75600) üzenetére


Zsadi
őstag

Sorstárs... :(
CoF mesélni tudna, mennyi mindent kipróbáltunk..

Itt van 2db Vontar X96Max+ 4/64 (fél év különbség a beszerzés)
[kép]
A jobboldaliban nem megy a wifi.

(#75602) tobias40 válasza Zsadi (#75601) üzenetére


tobias40
veterán

Lexarom,csak bosszantó! ;]
Egy átlagos user mit tesz ilyenkor,kidobja a boxot?(vissza nem küldi)
Én berakok most egy routert swich-nek,megoldom de kb. a userek 80%-a nem tudna mit kezdeni ezzel a problémával.(nem a fórumozókra gondolok)

Gondolom nem javítható házilag....

[ Szerkesztve ]

(#75603) kokokka válasza kokokka (#75558) üzenetére


kokokka
őstag

Erre valaki? És az átnevezős kérdésemre? Köszi!

(#75604) kokokka válasza tobias40 (#75602) üzenetére


kokokka
őstag

Ali-ról sz@rért-hugyért egy 5g-s wifi stick. Nálam hibátlan, bár nem a boxban használom.

(#75605) Zsadi válasza tobias40 (#75602) üzenetére


Zsadi
őstag

Azt nem tudom hogy egy átlagos user vesz e egyáltalán ilyen boxot. Forgalomban sincsenek nagyon, pár oldalon lehet itthon kapni, jóáron.
Ha így jár, akkor sajna szerintem így járt. :(
Mondjuk a hazaiaknál is vannak érdekességek. Családban vettek egy Minix Neo x39-et. Gyakorlatilag médialejátszónak amire kellett volna, nem volt jó.
Leveleztem a Minixel, kiderült, hogy ez ipari felhasználásra készült (boltok, hotelek, stb számára) nem a lakosságnak. Mégis árulják boldog boldogtalannak.
Szerencsére vissza tudtam vetetni.

(#75606) tobias40 válasza kokokka (#75604) üzenetére


tobias40
veterán

Be van kábelezve csak a swich most máshol van..
De akkor sem ez a megoldás,ha benne van az eszközben a wifi akkor működjön már,ne kelljen emiatt külön eszközt venni!

(#75607) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, segítsetek :

Mecool km8 p S912 boxon frissült hálózatról a CE a legújabb verzióra és azóta a lejátszott mvk filmek indítás után 1-2 percig igen "darabosak" kissé "akadozva" indulnak
Tapasztalt bárki ilyet, vagy tudja mi lehet az oka?
Elég zavaró, a korábbi CE-vel simán jól ment minden de most frissítés óta ez a "lassulás" "darabos" mozgás van az mvk-k lejátszásakor. (720p, 1080p - bármi)

Köszönöm ha van erre valami tippetek. :R

.:. bl4ze .:.

(#75608) mpo válasza bl4ze (#75607) üzenetére


mpo
veterán

Itt már írták, hogy frissítés után át kell nézni a beállításokat, mert megváltozhat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75609) bl4ze válasza mpo (#75608) üzenetére


bl4ze
veterán

Eddig sosem volt ilyen.
Van tipped merre nézzek, milyen beállításokat kellene nézni a "szaggatás" "darabosság" miatt?

.:. bl4ze .:.

(#75610) kutga válasza tobias40 (#75606) üzenetére


kutga
nagyúr

Ennyiért ez van. Sajnos. Raspberry pi-t használtam sokáig ott nem voltak ilyen gondok. Csak annak meg sokszor már a fullhd is sok volt.

Let the Zone take me if I am.

(#75611) pixta78


pixta78
senior tag

Sziasztok!

Leteszteltem a 2 box között oda vissza maxon megy az adat:

Nem értem miért akadozik/pufferel minden 1080p tartalom?

Önmagában a 912 re kötött HDD-ről az UHD is reccenés mentesen megy, csak az SMB-vel kábelen keresztül kötött 905x-en akadnak a filmek.

Ötleteket szívesen veszek.
:R

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#75612) Botigta válasza blakey (#75569) üzenetére


Botigta
aktív tag

Persze, hogy conf-ra gondoltam.
De sajnos ezzel a képpel egy cseppet sem segítettél... Pc-n ha ràkattintok a Tanix TX3 - ra csak át dob egy másik oldalra...

(#75613) Beni2360 válasza pixta78 (#75611) üzenetére


Beni2360
félisten

Tedd át a 905x-re a HDD és úgy ellenőrizd le. Ha nem akad akkor valami a hálózati egységben lesz a hiba. De ha úgy is akad akkor valami a 905x boxban nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75614) mpo válasza pixta78 (#75611) üzenetére


mpo
veterán

Nálam a PC és a box között kábelen megy, egy Gigabites routerem van, a sebesség 940 Mbits/s volt mindkét irányba, a tiéd 94 Mbits/s.
Ennek ellenére pufferelt az UHD filmnél.
Töredezett volt a HDD.
Ha két filmet nézek meg egymás után, akkor az első után reboot-ot csinálok, mert a második filmnél már gondjai voltak, így meg nincs.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75615) syler123 válasza pixta78 (#75611) üzenetére


syler123
veterán

Szia!

Nekem a boxon megosztott hdd ugyanezt csinálta, a másik boxon akadoztak a filmek. Azóta egy Raspberry pi4-el osztom meg a tartalmakat, a probléma megszűnt, tehát nem a hálózattal volt a probléma.

(#75616) bl4ze válasza bl4ze (#75609) üzenetére


bl4ze
veterán

Erre valakinek valami ?
Vagy vissza kellene lépni valami régebbi CE verzióra ami még tuti
hibátlan S912-őn ?
Azt hogyan tudom megtenni legegyszerűbben, downgrade vissza X verzióra ?
Köszönöm. :R

.:. bl4ze .:.

(#75617) Botigta válasza cof (#75575) üzenetére


Botigta
aktív tag

Na igen az az elgondolkodtató:
A Github is ezt az img-t írja: gxl_p281_2g.dtb, hogy ez kell a TX3 Minihez. De ezzel nem települ ez én boxom!
Valaki (szerencsére, de miért???) ezt ajánlotta:
gxm_q201_2g.dtb
és jelenleg is ezzel üzemel a box. De hogy kéne kitalálni, hogy ehhez melyik vfd config fíjl való?
És vajon miért ezzel az img-vel megy az én boxom?

(#75618) pixta78


pixta78
senior tag

Köszönöm mindenkinek, tovább keresem a hibát. :R

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#75619) blakey válasza Botigta (#75612) üzenetére


blakey
titán

Nem azt csinalod amit írtam, Download Zip és a letöltött zip-et kicsomagolod, benne lesznek a fájlok. A kép és a szöveg amit írtam az segít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75620) flash-


flash-
veterán

coreelec-ben az engedélyezési listát(hogy milyen frekvenciákon hz mehessen) hogy állítsam be a tv-mnek megfelelően?
egy 10 éves samsung 720p tv-m van. leírásában frekvenciáról annyit látok hogy 60hz

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#75621) gyűrű


gyűrű
addikt

Vajon futtatja a CE-t is? A win3L hez hasonló spec..

(#75622) blakey válasza gyűrű (#75621) üzenetére


blakey
titán

Valószínűleg "le van védve" többszörösen is, nem hiszem, hogy a Google engedné, hogy más OS is települjön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75623) cof válasza Botigta (#75617) üzenetére


cof
veterán

Láttam már hasonlót, vagy S905X az alaplap és a SOC S905W vagy fordítva.... születtek ilyen kis korcs BOX-ok.

A vfd az 100%, hogy erre van szükséged, neked a .dtb-t kellene módosíttatni ahogy már írtam, hogy menjen ezzel a .vfd-vel.

Most ezzel a vfd-vel azért fagy, mert rossz .dtb-t használsz igazából.

Vidd a témát a CE VFD topikba, ott lesz megodlás biztos, itt nem hiszem, hogy valaki módosítaná a dtb-det, én szívesen, de nem értek hozzá.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75624) xsipi78 válasza gyűrű (#75580) üzenetére


xsipi78
tag

Megcsináltam de sajnos nem segített rajta.

(#75625) gyűrű


gyűrű
addikt

mecool-android-tv-box-km6-deluxe-edition A widevine L1 miatt is ígéretes lehet.. már ha valóban igaz..

[ Szerkesztve ]

(#75626) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok!912-es box legújabb CE.
Yamaha erősítőre csatlakoztatva nincs hang.
Hang menüben kipróbáltam már mindent mi lehet a gond!?

(#75627) blakey válasza gyűrű (#75625) üzenetére


blakey
titán

Az a gond, hogy ha nem "Google-certified" akkor nem ér semmit, Sok Widevine L1-es eszközöm volt vagy van de ettől még pl. nem lesz a Netflix 4K HDR. Sajnos kell a Google engedélyezés az ilyen "huncutségokhoz".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75628) bl4ze válasza blakey (#75627) üzenetére


bl4ze
veterán

Mely boxok kapták meg a "Google-certified" besorolást NF 4K HDR-hez ?
Van erről esetleg lista ?

.:. bl4ze .:.

(#75629) blakey válasza bl4ze (#75628) üzenetére


blakey
titán

Amlogic boxok közül? Mi box S. :) Nem nagyon követem a dolgokat, mert vannak hozzájuk eszközeim.
Hivatalos Android TV OS-t futtató boxok általában megkapják. Valahol biztos van lista, most nem tudok utána nézni, talán később.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75630) Botigta válasza cof (#75623) üzenetére


Botigta
aktív tag

Értem, köszönöm.
De nem találom ezt a topicot. Itt van a Prohardveren? És mi neve, hogy keressek rá?

(#75631) cof válasza Botigta (#75630) üzenetére


cof
veterán

Nem magyar, a CoreELEC fórumra gondoltam. [How to configure VFD]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75632) blakey válasza Botigta (#75630) üzenetére


blakey
titán

Lefuttatnál a droid alatt egy AIDA64-et és megnéznéd, hogy pontosan milyen boxod van?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75633) Botigta válasza blakey (#75619) üzenetére


Botigta
aktív tag

Én kérek elnézést, de nem érted. Egy zip-pel csak elbánok, elhiheted, de én arról az oldalról nem tudok egy fránya zip fájlt sem letölteni. Vagy elbeszélünk egymás mellet, és én nem jó helyen vagyok. Innen próbálom letölteni PC-n böngészőben:
[link]
Ez az oldal nekem így néz ki:

Ha ott rányomok bármelyikre, egy másik oldalra dob át, ide:
[link]
Itt szintén bármely kattinthatóra rányomok, vagy visszadob az előző oldalra, vagy egy másik oldalra...

Ami printscreent linkeltél, az gondolom telefonos, ott is próbálkoztam, de ott is sikertelenség...

[ Szerkesztve ]

(#75634) blakey válasza Botigta (#75633) üzenetére


blakey
titán

Én kérek elnézést, hogy segítek. Nekem működik a letöltés, ha neked nem megy akkor mégsem jó amit csinálsz vagy a böngésződ nem jó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75635) cof válasza blakey (#75634) üzenetére


cof
veterán

De hiába írod neki, hogy töltse le a vfd-t githubról mert azon már túl vagyunk, feltettem GDrive-ba és belefagy neki indulásnál a BOX. Persze azért fagy be mert nem tudja a BOX-hoz való .dtb-t használni, mert azzal meg nem indul, szóval a jelenlegi dtb-t kell neki megfaragni, hogy ezzel menjen a kijelző, ez ennyire egyszerű leírva, csak a .dtb módosítás már nem az én asztalom.

Azért is irányítottam a CE fórumra, mert TheCoolest biztos megcsinálná a módosítást, ha leírná ott a problémát.

Javítom magam mert elírtam a fenti posztban, szóval papíron S905W a BOX Tanix TX3 Mini, de mégis az S912 dtb-vel megy csak.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75636) Botigta válasza blakey (#75634) üzenetére


Botigta
aktív tag

Olvasd el újra légyszi még egyszer a #75633 hozzászólásomat, mert szerkesztettem, köszi

(#75637) belinho válasza Botigta (#75633) üzenetére


belinho
senior tag

Ott van, hogy go to file, jobb klikk hivatkozás mentés másként.
Ennél egyszerűbben nem lehet elmagyarázni.

(#75638) Botigta válasza cof (#75635) üzenetére


Botigta
aktív tag

Azért csak nem bánnám, ha segítenétek, mi a francért nem tudok onnan letölteni, mert későbbiekben kellhet, és idegesít.

Én próbálkoztam, de nem tudom, melyik topicba kéne mennem?

(#75639) blakey válasza Botigta (#75636) üzenetére


blakey
titán

Továbbra sem azt csinálod amit írtam, nem tudom mi a f@szért koptatom tovább a billentyűzetet, de utoljára írom le:
Rámész a zöld Code-ra

Ráklikkelsz:

utána Download ZIP-re klikkelsz:

Ezek után letöltődik az összes vfd zip-elve, kicsomagolod és ott lesznek a szükséges fájlok, az összes.
Ha ez nem megy akkor szerintem engedd el, mert már a letöltés is kihívás számodra.

A másik, hogy írták neked a másik módszert is, hogy Go to file, ez egy másik oldalra visz és onnan jobb klikkel (nem bal) letöltőd azt az egyet amelyiket kinézted magadnak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75640) blakey válasza Botigta (#75638) üzenetére


blakey
titán

Ide kell menned.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75641) Botigta válasza blakey (#75639) üzenetére


Botigta
aktív tag

:W :W :W
De barom vagyok, csak a zöld gomb kerülte el a figyelmemet, mindent klikkegettem, csak azt nem...
:R :R :R
Köszönöm, hogy végre fényt gyújtottál az éjszakában :D

(#75642) cof válasza Botigta (#75638) üzenetére


cof
veterán

Na, találtam Tanix TX3 Mini-t S912 SOC-al, szóval ebből 2 SOC létezik, S905W és S912... kínaiaknak nincs fantáziája és nem tudtak neki adni másik nevet, hogy az ember fia ne keverje már össze. De a probléma ellenére sokkal jobban jártál mint az S905W-vel.

Itt találtam Aliexpressen: [link]

Szóval most azt mondom ezek után, hogy vfd-t kell hozzá csinálni. Továbbra is a CE fórumot javasom, és majd indíthatsz is egy

dmesg | paste

parancsal SSH alatt, mert biztosan kérni fogják.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75643) Botigta válasza cof (#75642) üzenetére


Botigta
aktív tag

Akkor ez biztos lehet? Ki lehet/kéne ezt deríteni biztosra? Ki lehet olvasni a boxból, vagy szét kéne szedni?

Viszont ezzel az angol nyelvű fórummal jóval magasabbra tetted a lécet nekem, mint ahová fel tudnék mászni. :N Az angol, + szofverezés szinte megugorhatatlan... Nekem angol tudás szintjén csak gugli a jó barátom, szofveres szinten meg már ő sem... :))

Gyakorlatilag itt az első lépcsőfokon elbuktam (hogy is kéne topicot nyitni)...

(#75644) cof válasza Botigta (#75643) üzenetére


cof
veterán

Ki lehet deríteni biztosra persze, ahogy blakey is írta Aida64-et felteszel Androidra és ott a CPU infóknál írja, hogy milyen SOC. De az Android névjegy és build infó is árulkodó szokott lenni.

Ugyanitt a CE nem hazudik, ha csak S912 dtb-vel indul (márpedig azzal megy nálad) akkor ez S912 lesz, nem S905W ahogy eddig hittük.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75645) xsipi78


xsipi78
tag

Erre esetleg valakinek valami más ötlete?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#75646) Botigta válasza cof (#75644) üzenetére


Botigta
aktív tag

Ja, igazad van, hát ez logikus. És az ehhez tartozó vfd-vel nem is érdemes kísérletezni?

(#75647) cof válasza Botigta (#75646) üzenetére


cof
veterán

Kísérletezni nem érdemes, egy hozzáértő kell aki módosítja vagy csinál egyet hozzá.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75648) sanyik81


sanyik81
csendes tag

Felraktam a Coreelecet de sajnos sok kiegészitő nem indul el. Pedig Androidon mindegyik müködött eddig Netflix, Hbo, M3, Rtl Most ezek nem müködnek. csak betőltést ír aztán visszadob a menübe. [link]
Volt másnál már ilyen probléma vagy valamit rosszul állítottam be?
Nagyon köszönöm a segítséget.

(#75649) kutga válasza sanyik81 (#75648) üzenetére


kutga
nagyúr

A Kodi és kiegészítői topikban tedd fel a kérdést.

Let the Zone take me if I am.

(#75650) Botigta válasza cof (#75647) üzenetére


Botigta
aktív tag

(zárójelben azért megjegyezném, azért az érdekes, hogy az X96 Max + vfd-jével nem fagy le... 🤔)
No mindegy, tehát először is SSH - n kéne valami adatot kinyerni a boxból, első lépésként, ha jól értem? Csakhogy erről az SSH - ról csak annyit tudok, hogy valami hálózatos cucc, de még sosem használtam, beértem Samba-val. Megnéztem az összefoglaló 63-as pontját, hát ez azért megintcsak nem a magamfajta hülyegyerekeknek való szájbarágós leírás. Van valahol egy részletesebb? Vagy videót keressek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.