Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74151) jézusom válasza Beni2360 (#74106) üzenetére


jézusom
addikt

Nah valahogy sikerült. Úgy nézem több féle képpen be lehet írni ugyan azt az elérést. Nagyon kusza a ce menüje. Tudom ez a legjobb, nincs jobb, de én is használom pár éve, még classic xboxon is használtam, de kifogott rajtam. Basszus miért lehet ennyi helyen beírni az elérést, és nem is fogadja el mindenhol... Nagyon gáz, megsz@patott rendesen. Nem tudom valahogy van a video hozzáadása, ott beírod szépen az ipt, na az kurv@ra nem jó. Ott rá kell menni a tallózásra, ahol megint ugyan azt feldobja, be is van már írva az smb, de az sem jó, a tallózáson belül kell beírni! A tallózás meg nem is működik, akkor minek kattintanék oda...

Na mindegy, köszi szépen! Örömbódottá van :D

(#74152) djnice


djnice
veterán

X96 Max Plus 4/32 cseh raktárból jó áron: [link]

(#74153) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Ha 912 es boxon a CE áthelyezem a belső memóriába akkor is kell az sd kártya?

üdv

(#74154) beers válasza djnice (#74152) üzenetére


beers
addikt

Megrendelve! :R

M&N

(#74155) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#74143) üzenetére


Gabesz87
veterán

ERRE valaki?

(#74156) bhonti válasza bhonti (#74122) üzenetére


bhonti
tag

Vagy erre? :)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#74157) Melorin válasza bhonti (#74156) üzenetére


Melorin
addikt

És erre? :DDD

(#74158) djnice válasza bhonti (#74156) üzenetére


djnice
veterán

Kodi plugin.

(#74159) Imi1981 válasza Gabesz87 (#74155) üzenetére


Imi1981
veterán

Csak a youtube-ban tudok segíteni. Az mpeg-dash-t be kell kapcsolni.
link

(#74160) cof válasza Gabesz87 (#74155) üzenetére


cof
veterán

Több infót, több infót legközelebb.

Milyen rendszer? Milyen Kodi verzió? Régen jó volt a hang? Milyen hang, DTS, AAC? TV a hangeszköz nem is kell piszkálni a hangbeállításokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74161) Fisha válasza cof (#74160) üzenetére


Fisha
őstag

Nekem is akadozós vagy inkább talán recegős problémám van. Bármilyen tartalom esetén előjön, akár sima fullhd-nál is, de persze uhd-hdr-nél is. A forrás egy snyology nas smb-n keresztül. Ugyanezek a TV belső lejátszójával (szintén a synoról, bár embyvel) nem recegnek.
Tudtok ötleteket adni, hogy milyen beállításokra pillantsak rá? Esetleg mit tudok debugolni a témában? Topot néztem, ott nem láttam kiugró terhelést az akadásnál. De ugyanerre utal az is, hogy a sima FHD is meg-meg reccen.

X99 max plus. CE, kodi.

(#74162) Egon válasza Fisha (#74161) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem lehet hogy nem 24p-ben mennek a filmek? Az szokott "recegést" okozni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#74163) Gabesz87 válasza Imi1981 (#74159) üzenetére


Gabesz87
veterán

Ok, köszönöm, megpróbálom.

#74160) CoF:
jó, persze, de ha senki nem reagál, honnan tudjam, milyen infók kellenek!?
X88 Pro X3 4/64-es változat
CE 9.2.3
A film, amit nézni akartam, egy DVD verzió (Sose halunk meg), iso formában. De csekkoltam egy DTS hangsávval rendelkező filmmel, az is néma (apropó, filmen belül hol tudom a hangsávokat váltani?)
Azt hogy régen volt-e hang, sajna nem tudom megmondani, mert bár már pár hónapja fent van a CE a lejátszón, a hálóban, de sosem használtuk még filmezésre (gyerek miatt nincs rá alkalom/idő), csak néha Youtube-ra, gyereknek mesét nézni. Ott meg, ahogy írtam, van hang, és rendszerhangok is vannak.

Visszaraktam default-ra mindent a hangbeállításoknál, és így van hang! Köszi :)

(#74164) Gabesz87 válasza Imi1981 (#74159) üzenetére


Gabesz87
veterán

És itt az mpeg dash-nél a videó minőséget mire állítsam? Adaptív (Változó MP4/H264 vagy Változó WEBM/VP9), vagy 1080p-re? Mit szükséges beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#74165) djnice válasza Fisha (#74161) üzenetére


djnice
veterán

Ha beállítottad, hogy váltson frekvenciát a CE, akkor nem akadozhatna semmi. Lehet, hogy a megjelenítőd 24p kezelésével van gond.

[ Szerkesztve ]

(#74166) cof válasza djnice (#74165) üzenetére


cof
veterán

Én úgy emlékszem, hogy az az alapértelmezett Indításkor / Leállításkor.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74167) Fisha válasza djnice (#74165) üzenetére


Fisha
őstag

Nekem is ilyesmivel kapcsolatos volt az első gyanúm. A TV hibáját kizárnám: ez egy vadiúj LG OLED.
Ezek a beállítások érintettek szerintem, de szóljatok, ha más is:
adjust display refresh rate: on start stop
sync playback to display: off

Ezek jók így, nem? Van más is?

Amúgy kicsit ellentmond ennek az iránynak, hogy ez nem egy periodikus valami, hanem inkább elő-előfordul, de akár néha másodpercenként, néha meg nem. Még egy fontos infó: vezetékes hálón lógok természetesen (és a nas is).

(#74168) djnice válasza Fisha (#74167) üzenetére


djnice
veterán

Nálam az LG 65B8-on nincs akadás 2-es De-Judder mellett. Eagle fórumtárs szenved még ezzel GX-en, ha a Shield 23.976-ot küld ki magából, szóval lehet hogy az új LG-kkel van valami.

(#74169) Fisha válasza djnice (#74168) üzenetére


Fisha
őstag

Ezt hogy lehet értelmesen debugolni? A TV-n én ennyire részletes adatokat nem láttam még, hogy hol lehetne kinyerni, pedig eléggé ismerjük már egymást. :)
Amúgy B9.

(#74170) djnice válasza Fisha (#74169) üzenetére


djnice
veterán

(#74171) Fisha válasza djnice (#74170) üzenetére


Fisha
őstag

Wow. Ez miért nem volt még az oled topicban :D Köszi. Megsasolom.

(#74172) Imi1981 válasza Gabesz87 (#74164) üzenetére


Imi1981
veterán

Én 1080p-re állítottam mert full hd a tévém. Igazából próbálgasd és ahogy tetszik.

(#74173) nfsu17 válasza Gabesz87 (#74164) üzenetére


nfsu17
veterán

a vp9 kevesebb erőforrást használ, így mindenképp azt erőltesd

(#74174) Melorin válasza Melorin (#74145) üzenetére


Melorin
addikt

Annyi infóm van még, hogy amikor azt csinálja, hogy a TV bal felső sarkában megy piciben a lejátszás, akkor a TV azt írja, hogy a forrás felbontása 4800x2160. Persze ezt a TV nem támogatja, ezért jelenítheti meg így. De miért áll be a box ilyen fura felbontásra néha, 4k anyagoknál?

(#74175) cof válasza Melorin (#74174) üzenetére


cof
veterán

Mi a Kodi felbontása? Ugye nem 4K, az régen szokott furcsa jelenségeket okozni, legyen 1080p a GUI.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74176) Fisha válasza djnice (#74170) üzenetére


Fisha
őstag

Ezzel nekem a TV 60Hz-et ír a frame rate-re. Míg a forrás elvileg 23.976215. Lehet ez a baj? Milyen beállítás lehet rossz?

(#74177) cof válasza Fisha (#74176) üzenetére


cof
veterán

Szerintem ez legyen bekapcsolva sync playback to display: off.

Akkor vált frekvenciát ha film indításnál elsötétül a kép, 1 másodpercre kb.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74178) djnice válasza cof (#74177) üzenetére


djnice
veterán

Ezt nem szabad bekapcsolni, pont akkor nem fog váltani.

(#74179) djnice válasza Fisha (#74176) üzenetére


djnice
veterán

Igen, ez baj, amit írtál beállítások azok jók. Nézd meg a whitelist-ben ott van az összes felbontás/frekvencia páros amit a TV támogat? Ha nincs akkor nem kapja meg a box rendesen az EDID info-kat.

[ Szerkesztve ]

(#74180) cof válasza djnice (#74179) üzenetére


cof
veterán

A whitelist-el már régóta nem kell szórakozni tudtommal.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74181) mpo válasza cof (#74180) üzenetére


mpo
veterán

Megelőztél.
Nálam sincs kijelölve semmi a whitelistben.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74182) Fisha válasza cof (#74177) üzenetére


Fisha
őstag

Nagyon köszönöm mindenkinek, most jónak tűnik. Két megjegyzés még hozzá:
1. az LG-n a leírással ellentétben ezt a trükközést nem a channels, hanem a programs menüponton kell előhozni.
2. a sync playback to display beállítás újraindítást igényelt, hogy életbe lépjen.

Most 24Hz-et ír a TV a titkos menüpontban, és szerintem nincs recegés se.

Még egy bónuszkérdés, csak mert szeretem megérteni is a dolgokat, nem csak tudni. Én a fenti két beállítást úgy értelmeztem, hogy ez elsőnél a TV-t szinkronizálja magához a player a frame rate alapján. Míg a második ennek fordítottjának tűnik nekem. De ezekszerint mégsem. Mit jelent ez a két beállítás pontosan?

(#74183) djnice válasza cof (#74180) üzenetére


djnice
veterán

Nem is azt mondtam hogy állítson be ott bármit is, csak ellenőrizze hogy mit tartalmaz.

(#74182) Fisha: Biztos hogy nem a a sync playback to display oldotta meg, az arra való, hogy a GUI frekvenciáján menjen ki minden, pl a csak 60 Hz-et tudó display-eken ne döcögjön a lejátszás és ilyenkor az audio pt-t is bukod.

[ Szerkesztve ]

(#74184) cof válasza djnice (#74183) üzenetére


cof
veterán

Meg kell nézni úgy is ha vissza ki kapcsolja. Mert lehet, hogy a szinkronizálás a megjelenítőhöz Indításkor / Leállításkor bekapcsolásnál is kell restart. És lehet, hogy egyszerre kapcsolta be a kettőt.

Amúgy ilyenkor nincs pt igen, a hang meg csak 2.0, de ha nincs erősítő lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74185) djnice válasza cof (#74184) üzenetére


djnice
veterán

Azért nem lényegtelen, mert annak a beállításnak semmi értelme normális megjelenítőn, többet árt, mint használ.

(#74186) cof válasza djnice (#74185) üzenetére


cof
veterán

Hát én nem engedem rá a TV-re az 5.1-et, mert a beszéd marha halk. Sajnos 2.0 verziókat meg nem csinálnak, így nekem a Kodi dolgozza meg a hangot. Szóval nálam lényegtelen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74187) Fisha válasza cof (#74186) üzenetére


Fisha
őstag

Na, dejó, hogy beszélgetünk róla. Mindenki jogosan érezte, hogy ez nem lehet a megoldás mégse. És valóban sztereó lett a hang, csak franc se figyelte ezt a kép tesztelése közben. :D
Kikapcsoltam, újra is indítottam és még mindig 24Hz. Szóval minden ok. Nem hiszem hogy valaha nyúltam a másik beállításhoz, ráadásul tudtommal az a default. Szóval lehet, hogy valami meghülyülés volt és a pure restart is elég volt.

Köszi mindenkinek.

(#74188) jézusom


jézusom
addikt

Gyerekek, csak hogy értsem. Most ugye a box lejátszását (frekvenciát) nem a tévéhez kell igazÍtani, hanem a filmhez, igaz? Aztán ha a tv nem tudja az cumi, de hát akkor tökmindegy.
Jól gondolom?
És akkor most a boxot kell minden filmnél kapcsolgatni, vagy automatán a film frekijén viszi a filmet?

(#74189) djnice válasza jézusom (#74188) üzenetére


djnice
veterán

A filmhez igazodik a frekvencia. És nem kell kapcsolgatni, ez max abban az esetben fordulhat elő, ha úgy indul a box, hogy nincs rádugva a TV-re, így nem tudja mit tud a TV.

(#74190) jézusom válasza djnice (#74189) üzenetére


jézusom
addikt

:R

(#74191) mpo válasza djnice (#74189) üzenetére


mpo
veterán

A box tudja, hogy 60 vagy 120 Hz-es a tévé?
Ha igen, mit változtat a box lejátszáskor?
( A 120 Hz maradék nélkül osztható a 24 fps-sel, a 60 Hz már nem).

Ha érted, akkor már elavult.

(#74192) djnice válasza mpo (#74191) üzenetére


djnice
veterán

120 Hz-et nem lehet kiküldeni a box-szal (nem is lenne értelme).
Ha azt látja, hogy a TV tud 23.976 vagy 24.000 Hz-et, akkor annak megfelelő frekvencián küldi ki.

(#74193) mpo válasza djnice (#74192) üzenetére


mpo
veterán

Van olyan tévé, ami nem tudja a 23.976 vagy 24.000 Hz-et?

Ha érted, akkor már elavult.

(#74194) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Megjött a box!
/2020 Android 9.0 TV Box X96 Max Plus Amlogic S905x3 8K Smart Media Player 4GB RAM 64GB ROM X96Max Set top Box QuadCore 5G Wifi/
Felraktam rá a CE 9.2.4.2 verziót.
Müködik ,de mint a csiga! A mediatár beolvasása közben mást nem csinál! Olyan mintha kifagyna!
Felraktam a 9.2.3 at és ugyanaz!!!!!
A régi 912 es box ugy hasitott ehhez képest , ez meg!!!
Többet vártam!!!
Vagy én csesztem el valamit?
De mit??

üdv

(#74195) Imi1981 válasza nagyfejü (#74194) üzenetére


Imi1981
veterán

Nálam villám gyors! Gyorsabb mindkét előző boxomnál! Nem lehet hogy lassú sd kártyára raktad a coreelec-et ?

(#74196) djnice válasza mpo (#74193) üzenetére


djnice
veterán

Van, a régebbiek, nekem is volt annó.

(#74197) nagyfejü válasza Imi1981 (#74195) üzenetére


nagyfejü
őstag

Nem tudom!
Lehet kártyáról kártxára költöztetni?
Nincs kedvem ujra mindent.
De kipróbálnám.

(#74198) mpo válasza nagyfejü (#74197) üzenetére


mpo
veterán

Ez is csak egy adathordozó.
A régi tartalmát HDD-re, majd onnan az új kártyára másolod.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74199) nfsu17 válasza mpo (#74198) üzenetére


nfsu17
veterán

Vagy átteszi belsőbe...

(#74200) Beni2360 válasza nagyfejü (#74197) üzenetére


Beni2360
félisten

Na de ha olyan lassú nem is igazán tudtál sok mindent rátenni. És ha valami félrement a rendszerében azt átviszed az új kártyára. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.