Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74601) Balinov válasza kenand (#74596) üzenetére


Balinov
félisten

:R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#74602) cabriobarat válasza Ejelhar (#74597) üzenetére


cabriobarat
tag

Ohh ez szomorú, köszi!

(#74603) Ejelhar válasza Véreshurka (#74600) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ha video kódolás gond, akkor majd a hozzáértők megmondják a tutit, én egyébként erre gyanakszom.
A MediaInfo kapcsán én erre gondoltam, részletes infó a videóról Windows alatt:
[https://mediaarea.net/en/MediaInfo]

Utánlövés:
Amúgy a CE ebben (hibás vagy furcsa, gyanús kódolású videók lejátszása) kifejezetten jó szvsz.
Még régebben az amúgy szintén mindenevő Dune kedvérét én volt amit átkódoltam PC-n, mert az nem vitte. CE alatt kipróbáltam az átkódolatlan anyagot, itt már jó volt (még S905X alatt).

Illetve volt olyan, hogy gányolt anyagokat Android vagy Linux (Ubuntu, gyári Khadas Kodi) alatt nem vitt a Kodi, de ugyanaz a vas meg CE alatt igen.

(#74604) blakey válasza Véreshurka (#74598) üzenetére


blakey
titán

Egy Mediainfo jobb lenne, gyanítom, hogy sz@r az anyag.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74605) Véreshurka válasza blakey (#74604) üzenetére


Véreshurka
senior tag

& (#74603) Ejelhar:

Ha erre gondoltatok, akkor ez lenne az: [link]

Nekem még mindig az a fura, hogyha az anyag rossz (nagy a valószínűsége), akkor miért játsza le a miniPC-m KVM switch-en keresztül röccenés mentesen?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#74606) Ejelhar válasza Véreshurka (#74605) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nekem még mindig az a fura, hogyha az anyag rossz (nagy a valószínűsége), akkor miért játsza le a miniPC-m KVM switch-en keresztül röccenés mentesen?

Ez úgy nem jelent semmit.
Nem a hálóval van gond szvsz, akár 10 switch is lehet a körben, legfeljebb nagyobb a késleltetés, de ez nem lehet akadály.

Az eltérő architektúra viszont indokolja az eltérő viselkedést, ha nem is magyarázza.
Van amibe a PC-s Kodi hal bele (ha közel 1 milcsibe kerül, akkor is), van amibe a CE, meg van amibe az Androidos céleszközök (és ahogy tapasztaltam: van amibe a linuxos Kodik, az meg főleg furcsa magyarázat lehet ilyenkor, hogy a CE is linux).

[ Szerkesztve ]

(#74607) Beni2360 válasza Ejelhar (#74606) üzenetére


Beni2360
félisten

Na kikaptam a virág boltból egy részt S01.03 és akadás nélkül viszi a CE. A média infóból egy részlet, azt nem értem, hogy jön ide 25 fps érték? Mert a kimenetre is 24 fps-t ít.
Video
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Simple@L3
Format settings, BVOP : No
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (H.263)
Codec ID : XVID
Codec ID/Hint : XviD
Duration : 44 min 0 s
Bit rate : 907 kb/s
Width : 640 pixels
Height : 352 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Compression mode : Lossy
Bits/(Pixel*Frame) : 0.168
Stream size : 286 MiB (79%)
Writing library : XviD 0.0.12 (UTC 2003-06-11)
--------------
Nála az nfo-ban ezt írja:
Frame rate : 25.000 FPS :F :F :F
Original frame rate : 23.976 FPS

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74608) Ejelhar válasza Beni2360 (#74607) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ja, ja.
Ez nekem is feltűnt, ez biztos egy ritka pocsékul rosszul átkódolt anyag. Pont azért, amit te is írtál:
Frame rate : 25.000 FPS
Original frame rate : 23.976 FPS

Bár a CE annyira mindenevő, hogy nem biztos, hogy ez a gond, mert szinte minden ócska, gányolt anyagot visz. Lehet, teljesen más ezzel a gond.

(#74609) Véreshurka válasza Beni2360 (#74607) üzenetére


Véreshurka
senior tag

7 évadig nálam sem volt gond. Próbáld már meg légy szíves a 8x01-el.

Egyébként én is csodálkoztam ezen:
Frame rate : 25.000 FPS
Original frame rate : 23.976 FPS

Miközben a torrent tech info-ban ez van ennél a résznél:
[General] Format: AVI
[General] File size: 350 MiB
[General] PlayTime: 42mn 56s
[General] Bit rate: 1132 Kbps
[Video] Codec: XviD
[Video] PlayTime: 42mn 56s
[Video] Bit rate: 957 Kbps
[Video] Width: 624 pixels
[Video] Height: 352 pixels
[Video] Frame rate: 23.976 fps
[Audio] Codec: MPEG-1 Audio layer 3
[Audio] PlayTime: 41mn 10s
[Audio] Bit rate: 162 Kbps
[Audio] Sampling rate: 48 KHz

(#74606) Ejelhar: a switchen csak azért akadtam fent, mert szerintem egy KVM switch csak ronthatja a minőséget gép és monitor között.

El Psy Kongroo

(#74610) Beni2360 válasza Véreshurka (#74609) üzenetére


Beni2360
félisten

Na kérlek szépen lehúztam és simán megy akadás nélkül.
Az én beállításom : 3840 x 2160/60 - így a box konvertál 4K-ra és nem a TV , esetleg közbe van AVR az is okozhat galibát ha nincs jól beállítva.
és nálam a kimenetnél ez mutatja.
3840 x 2160/50
10-bit, YUV420

Nálad még a yuv440 is :F
A CE-ben mi van beállítva erre nálad?
Állitsd át az én beállításomra és úgy próbáld nézni.
Amíg írtam fut a 8/ 1 rész akadás nuku.
Azért megjegyzem, hogy egy 4K TV ilyennel etetni nem szép látványt nyújt. Fent van 720p-ben de az látom már nagyobb jóval de nem kell egyszerre letölteni ha nincs elég hely.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74611) Ejelhar válasza Véreshurka (#74609) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igen, igazad van.
Én néztem be, nem gondoltam, hogy itt valaki tényleg szó szerint érti és szakmailag pontosan értelmezi a KVM-et.
Bocs, megszoktam a slendriánságot.

[ Szerkesztve ]

(#74612) Véreshurka válasza Beni2360 (#74610) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Hmm... Érdekes. Nálad a 3840 x 2160/60 a System --> Display --> Resolution alatt van erre beállítva? Tehát hogy a GUI legyen 4K-s? Ha nem akkor merre? Illetve a YUV-ot is merre találom? System --> Coreelec --> Use 4:2:2 colour subsampling kapcsolója? AVR nincs a képben. Egyébként általában azt olvasni itt a fórumon (legalábbis amikor a 9.2.2-nél jártunk), hogy a kadenciahelyes lejátszáshoz érdemesebb nem piszkálni a beállításokat, az úgyis úgy van beállítva, hogy jó legyen.

Nem a tárhely a gond, inkább gyűjtögetős vagyok :) , ha valami tetszett leszedem nagyobb felbontáson, de 5 méterről egyébként nem zavar a minősége. Illetve nem is 4K tv-t kerestem amikor vettem, de már csak ilyen volt... FHD-vel én teljesen elégedett lennék / vagyok.

A válaszaid alapján még megpróbálom majd holnap még egyszer, illetve addig is leszedem újból a 8. évadot, mert már régen lejött, csak idő most lett megnézni.

(#74611) Ejelhar: ne viccelj! Csak azért rugóztam a témán, mert gondoltam lényeges, hogy a monitorba jutó jel nem a legminőségibb, pláne, hogy még egy HDMI splitter is van a képben, csak azt már el is felejtettem :D

El Psy Kongroo

(#74613) nfsu17 válasza Ejelhar (#74608) üzenetére


nfsu17
veterán

Pont múltkor futottam bele egy anyagba, ami CE-n csak színes kockák voltak, de a mobilom is a gyári playerrel és a wines vlc is lejátszott. Mondjuk elbaxott kódolása volt, de akkor azért mégsem.annyira mindenevő. Ha érdekel a kódolása, keress rá a hozzászólásaim között

(#74614) blakey válasza Véreshurka (#74605) üzenetére


blakey
titán

Az van amire gondoltam, ez két különböző fps-ből összetákolt anyag, a hardveres gyorsítás legyen mindig, ha nem tévedek akkor így ezek a packed bitstream anyagok is jól lesznek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74615) Indiant válasza djnice (#74593) üzenetére


Indiant
addikt

cabriobarat, djnice: nálam nem megy a fogpiszkálás :F

(#74616) djnice válasza blakey (#74614) üzenetére


djnice
veterán

Ez nem tákolás, én is szoktam ilyent csinálni. A lényege, hogy van egy 25 fps-es szinkronod pl DVD-ről és egy 23.976-os filmed, akkor ahelyett hogy lelassítanád a hangot, a filmet gyorsítod fel 25-re, de átkódolás nélkül (egy beállítás az MKVToolNix-ben). Sokkal jobb megoldás, mint elcseszni a hangot (pl BSTH filmeknél elég zavaró).

(#74617) djnice válasza Indiant (#74615) üzenetére


djnice
veterán

Pedig ugyanabból a cseh raktárból jött nekem is. Próbáltad másik SD kártyával? Ha igen, akkor lehet rossz a kártyaolvasója, de ezt android alatt letudod tesztelni. Ha sehogy sem megy, akkor bootold be pendrive-ról és tedd fel dual boot-ban az eMMC-re a ceemmc -x paranccsal (gondolom úgyis ez lenne a vége, így nem kell SD kártya).

(#74618) nfsu17 válasza Indiant (#74581) üzenetére


nfsu17
veterán

Jól van bent az sd kari? Ha jól emlékszem pofával lefele lehet csak betolni. Másik boxon meg pont fordítva, így azért feszegettem egy darabig míg rájöttem

(#74619) cabriobarat válasza Indiant (#74615) üzenetére


cabriobarat
tag

Volt , hogy egy sd kártyát nem szeretett, de azt már a windows sem nagyon szerette, nem látta linux partíciót mert nem akart neki meghajtó betüjelet adni, így nem tudtam átmásolni a device-tree-t.Egyedül a AOMEI Partition Assistant tudott neki meghajtó betüjelet adni, ez után már ment a fogpiszkálós reset gomb nyomva tartós telepítés.
Tuti mindent jól csinálsz?
Bocs, nem olvastam vissza, nem tudom az előzményeket.
Itt egy magyar leírás: [link]

(#74620) Beni2360 válasza Véreshurka (#74612) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálad a 3840 x 2160/60 a System --> Display --> Resolution alatt van erre beállítva? - IGEN, evvel nem piszkálsz bele a kadenciahelyes lejátszáshoz.
Use 4:2:2 colour subsampling kapcsolója? - igen az nálam nincs bekapcsolva. Azon az oldalon csak az első sor és az utolsó HEVC van bekapcsolva.
Mivel a TV konvertálta fel 4K-ra ezért lehetett a anomália nálad.
Letöltéssel meg várjál előbb a beállításokkal próbálkozzál.

ha valami tetszett leszedem nagyobb felbontáson, - pont erről beszélek. Ahhoz, hogy megnézd és eldöntsd, hogy marad vagy nem 1x veszem ki jobb minőségben de nem az egész 8 évadot hanem pl 2-3t. ha már ott nem tetszik akkor nincs megtartás és mehet a levesbe és jöhet a következő évad. Én 3.5 m-ről nézem az OLED 55 TV és igen zavaróvolt ez a minőség. Utoljára én a HÍD amerikai sorozat első vagy 2. évadját szedtem le alacsony felbontásban mert nem volt fent jobb.
a monitorba jutó jel - gondolom a monitor nem 4K félbontású és ott a sz.gép égesszében konvertál. A TV-nél meg= 1x a box FHD-ra majd a TV 4K-ra.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74621) Indiant válasza cabriobarat (#74619) üzenetére


Indiant
addikt

djnice: igen, bár nekem Németországból jött.
Android alatt látszik a Coreelec meghajtó és tudok róla apk-t telepíteni is.
A ceemmc-t szeretném mellőzni és megtartani az Androidot, így a felezőssel tenném fel.
nfsu17: szépen bekattanik a helyére
cabriobarat: lehet, hogy nem szereti, de szerintem ha látja és használja, akkor itt talán más van.
Találtam egy ilyet erre az esetre:
su
boot_from_libre.sh
reboot
De sajnos az említett fájlt nem találom, pedig ez esetben másnak ez segített. (természetesen libre alatt is kerestem)
Sajnos egyelőre másik sd-m nincs.

[ Szerkesztve ]

(#74622) redbiro


redbiro
őstag

úgy döntöttem, hogy S905x3-as boxot vennék, az alábbiakból van ajánlott?

Magicsee N5 MAX
X88 PRO
X96 Air
A95X F3 Air

dizájnra az A95X tetszik a legjobban, de el tudom engedni, ha van más szempont, amiben a többi közül nyer valamelyik.

it never gets easier, you just go faster

(#74623) djnice válasza Indiant (#74621) üzenetére


djnice
veterán

Próbáld ki még ezzel a dtb-vel, hátha: sm1_s905x3_4g_1gbit_slowsdio.dtb

(#74624) kutga válasza redbiro (#74622) üzenetére


kutga
nagyúr

Én ezzel szemezek.

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#74625) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

Most ott tart a dolog, hogy tegnap csináltam egy friss telepítést egy új kártyára CE 9.2.4.2-vel, nem állítottam semmit (egyedül a HEVC seeking-et kapcsoltam be, de ez a másikon is be volt már kapcsolva) csak ráengedtem a sorozatrészt és úgy tűnik most nem akadozik a videó. Majd megpróbálom összehasonlítani a két kártyán lévő rendszer beállításait hátha észreveszek valami különbséget, de hirtelen nekem minden ugyanannak tűnt.

(#74620) Beni2360: a 9.2.2-vel megcsinált kártyás rendszeren rápróbáltam a javasolt beállításokra, de sajnos nem vezettek eredményre. Valami más lesz itt a ludas. Ha valamikor tudok rá időt szánni, oldalanként át fogom bújni a két rendszer beállításait, hátha lesz valami szemet szúró eltérés.

El Psy Kongroo

(#74626) Csicsóka válasza Indiant (#74621) üzenetére


Csicsóka
őstag

ceemmc-vel is lehet úgy feltenni, hogy marad a droid is. Osztozni fog a CE-vel, mert a CE /storage, egy könyvtárba fog települni a droid data partíciójára.

su
boot_from_libre.sh
reboot

Ez nincs CE alatt, de adb-vel egyszerűen el lehet intézni droid alól.
Hálózat éljen, CE SD legyen bent, a megfelelő dtb-vel, majd PC-ről így. Ha jó az SD, és a megfelelő dtb- van a gyökérbe, ez megfelel egy fogpiszkás indításnak, de kényelmesebb és gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#74627) tomy86 válasza Indiant (#74621) üzenetére


tomy86
addikt

Tegyél egy próbát a Reboot to Libreelec progival! Androidra telepíted és ezzel egyszerűen át tudsz váltani Coreelecre. Én mindig ezt használom és akkor nem kell a fogpiszkálós megoldás.

(#74628) gyűrű válasza Indiant (#74621) üzenetére


gyűrű
addikt

Próbáltad pendrive-ról is? Arról se megy?

(#74629) Indiant válasza tomy86 (#74627) üzenetére


Indiant
addikt

Köszönöm, de az Recoverybe visz. akárcsak a reboot update.
gyűrű: pendriveról működik rendesen.

(#74630) blakey válasza Indiant (#74629) üzenetére


blakey
titán

Android alatt látod az SD-t? Ha nem akkor 2 lehetséges ok miatt fordulhat elő, egyik, hogy az SD sérült vagy nincs a helyén, a másik, hogy rossz a kártyaolvasó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74631) djnice válasza blakey (#74630) üzenetére


djnice
veterán

Ezt már elmondtuk neki... ki kellene próbálnia a slowsdio dtb-vel...

(#74632) cof válasza Ejelhar (#74587) üzenetére


cof
veterán

Nekem is ilyen megoldásra lenne szükségem, CE-t használok. Viszont én LAN és Wifi-n is külön router-hez csatlakoznék.

Routereket már 1 tartományba konfigoltam, értsd LAN-os 192.168.1.2-192.168.1.19-ig oszthat IP-t LAN CE meg is kapta a 192.168.1.2-t. Routeradmin 192.168.1.1

Wifi-s 192.168.1.21-192.168.1.100-ig oszt IP-t, Wifi CE meg is kapta a 192.168.1.22-t. Routeradmin 192.168.1.20

minden tök jónak tűnik, CE kapcsolatoknál LAN státusz online, Wifi ready... De nem frissül le az idő indulásnál, szóval nem is online az az online... oké, nézem a porton ülő appokat, TVH szerver, Transmission, nem tölt be 192.168.1.22:9981-re a TVH webadmin.

Nem egészen értem ezt a működést.

Windows alatt tök jól működik a LAN és a Wifi egyszerre is. (LAN csatlakozással van internet, router webadmint is elérem, ugyanúgy a Wifi-s router webadmint is elérem) csodálkozom, hogy ez így Linux alatt nem működik. A Windows gépről meg nem érem el a TVH és TM-et. A LAN-os részen csatlakozni ezekhez mert olyan szolgáltatói routerem van, hogy elszeparáltan működnek egymástól az eszközök, ezért reméltem, hogy ha Wifive rácsatlakozok egy saját routerre, és a PC-n is ugyanarra a saját routerre akkor megoldja nekem ezt a problémát.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74633) Indiant válasza blakey (#74630) üzenetére


Indiant
addikt

Igen, látom az SD-t és működik is rendesen. (kipróbáltam másik sd-vel is, azzal sem megy)
Ha átteszem az SD-t usb-be, akkor onnan sem indul el.
Kipróbáltam slowsdio dtb-vel is, azzal sem megy.

(#74634) blakey válasza Indiant (#74633) üzenetére


blakey
titán

Írd ki újból az img-t (a megfelelőt) az SD-re, lehetőleg egy másik módszerrel vagy programmal, másold be a megfelelő dtb-t, hátha így jó lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74635) Beni2360 válasza Indiant (#74633) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezen módszert próbáld meg és előtte az SD formatterrel formázd meg.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74636) Necro_Ramone


Necro_Ramone
tag

Ma megjött az X96 MAX Plus, gyári androiddal használom(nám), de az irányítója nagyon szar, tíz inputból 3-4-5 általában odavész. Ez normális?

(#74637) redbiro válasza Necro_Ramone (#74636) üzenetére


redbiro
őstag

szemre ugyanaz mint amit az X2-es sima MAX-hoz adtak, ott is gyalázatos. :)

it never gets easier, you just go faster

(#74638) Beni2360 válasza Necro_Ramone (#74636) üzenetére


Beni2360
félisten

Érdekes mivel a napokban pont azt írta valaki, hogy neki nagyon bejön a távja mivel alig kell célozni és érzékel mindent.
Én meg vagyok elégedve vele nincs gondom az érzékelésekkel, csak egy kicsit zavar a számsor felé helyezett gombok amik általában alul vannak. Napi szinten használom a többi boxom most nincs beüzemelve.
----------------
redbiro - lehet, hogy a boxban van gubanc az érzékelővel.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74639) Indiant válasza Beni2360 (#74635) üzenetére


Indiant
addikt

Nos az 1Gb és 8Gb -os kártyát látja és kezeli az Android.
A 16Gb-os kártyát nem tudja mountolni (pc-n igen) és bootoláskor ezzel végre hibát ír és nem a Recoverybe dob.
Megcsináltam az ajánlott módszerrel is: Could not mount LABEL COREELEC

(#74640) Necro_Ramone


Necro_Ramone
tag

Megoldottam a HDMI CEC-el, a TV (Sony) távirányítójával működik.

(#74641) blakey válasza Indiant (#74639) üzenetére


blakey
titán

Mivel írod ki az img-t?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74642) Beni2360 válasza Indiant (#74639) üzenetére


Beni2360
félisten

és bootoláskor ezzel végre hibát ír és nem a Recoverybe dob. - Általában ilyenkor a rosszul választott dtb.img a gond. vagy fals a RAM megadás a boxnál volt már ilyen is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74643) gyűrű válasza Beni2360 (#74642) üzenetére


gyűrű
addikt

Igen , de írta hogy pendriveről viszont megy, tehát a dtb.img jó hozzá.

(#74644) Beni2360 válasza gyűrű (#74643) üzenetére


Beni2360
félisten

Most olvasom a hsz-ket látom de már velem is előfordult, hogy a nagy igyekezetben rosszat másoltam ki. Más 5letem nincs.
Megyek szalonnás, kolbászos, virslis tojásos diétás lecsót főzni. :Y

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74645) Imi1981 válasza Necro_Ramone (#74636) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem nagyon jól működik a távirányító! Még csak oda se kell fordítani a tv box felé. Nem elem baja van? Vagy nem ugyan olyat adnak minden x96 max plus-hoz ?

(#74646) Necro_Ramone válasza Imi1981 (#74645) üzenetére


Necro_Ramone
tag

Nekem is széles az a tartomány ahonnan érzékel, de kb a fele akkor is elvész ha közvetlenül rácélzok. Zsír új sony elem ment bele (az irányítón a LED akkor is villog amikor a box nem résztrálja hogy input volt).

Mindegy, a HDMI CEC részemről megmentette a dolgot.

(#74647) Imi1981 válasza Necro_Ramone (#74646) üzenetére


Imi1981
veterán

Jó hát nem egy minőségi darab az biztos de eddig ez a legjobb amit gyárilag kaptam tv boxhoz . Akkor képzeld milyen lehetett a többi 😄 . Én majd később veszek egy jobb bluetooth-os távirányítót .

(#74648) Indiant válasza blakey (#74641) üzenetére


Indiant
addikt

Nagyon köszönöm Mindenki támogatását. Sikerült. :C
Az 1GB,8Gb,16Gb után a 32Gb-os Samsung kártyával működik!
Azért majd jó lenne átverni, hogy ne a 32gb-os kártya parkoljon benne a 2mp miatt.
Bár ha pont a boothoz kell, akkor nem fogom megúszni.

(#74649) nfsu17 válasza Indiant (#74648) üzenetére


nfsu17
veterán

Mondták már ezerszer.

ceemmc -x

És nem kell semmi sd kártya többé

(#74650) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!
Lenne egy kerdesem:-).
Mivel a X96 MAX Plus kivaltotta a regi s905-os beelink gt1-et, ezert azt szeretnem hasznositani:-).
Sajnos a NASomra nem tudom feltenni a dockert es ezaltal a home assistant programot sem.
Elvileg a regi beelink eleg hardverileg erre, es azon az android rajta is van.
Van arra mod ,hogy azon fusson a HA-nem appban?
Mert azt tudom,hogy vagy nAS csere/intelesre/, vagy egy pi2-3 kell akkor hozza.
De a kotseghatekony az lenne, ha a meglevo eszkozt tudnam erre hasznalni:-)!

Koszonom a valaszt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.