Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75851) kokokka


kokokka
őstag

Akadályba ütköztem nem is kicsibe (nekem legalábbis nagynak számít). Nem tudok semmit írni, törölni, letölteni az X96Max Plus-ra kötött két darab HDD-re. Azt írja minden megpróbált műveletnél, hogy nincs jogosultságom hozzá. Nem értek még az SSH-hoz, de ennyit sikerült összeszednem abból is :

Tegnap este óta keresem, bújom a NET-et, de nem találom a megoldást. Nem tudom, hogy hogy lehet megváltoztatni a jogosultságomat ezen a két HDD-n. Ráadásul nem is értem, mert eddig még a Torrent is ide töltődött és innen osztódott vissza. Pár napja újraraktam a CE-t de még csak most akartam először FTP-n másolni a merevlemezekre (itt bukott ki először a probléma). Lehet, hogy az újratelepítésnél van a kutya elásva? Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#75852) cof válasza kokokka (#75851) üzenetére


cof
veterán

Milyen FTP szervert futtatsz CE alatt? Nekem nem sikerült még összehozni, régen LE alatt simán ment. Ugyanilyen hibaüzeneteket kapok mint te csatlakozásnál "permission denied". Inkább SMB-t használok.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75853) stigma


stigma
addikt

Szasztok.

Valakinek működik a DB menüs lejátszás CE 9.2.4.2 alatt rendesen?
Hivatalos oldalon az alábbit találtam: Link
Itt a Fórumban pedig: Link

Lényegáben a Drive-ról, melyet a hivatalos oldalon linkeltek lekapom a fájlokat, majd mivel Khadas VIM3L-em van az ng-s nevüeket bemásolom a Addon-s mappába és restart?

Ennyi lenne a mutatvány?
Azért a hivataloson látom pár embernek gondja volt vele, csináljak elötte egy backupot a rendszerről, ha gond lenne akkor vissza tudjam tölteni ?

Valaki tud ebben segíteni?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#75854) djnice válasza stigma (#75853) üzenetére


djnice
veterán

Kikapcsolod az auto frissítést, a .tar-t bemásolod az update könyvtárba, a .zip-et pedig feltelepíted a kiegészítőknél, majd újraindítod a boxot.

(#75855) stigma válasza djnice (#75854) üzenetére


stigma
addikt

Ezer köszönet. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#75856) kokokka válasza cof (#75852) üzenetére


kokokka
őstag

Proftpd. Kell neki név + jelszó, aztán simán csatlakozok rá a Filezillával. Ez most is megy, lefelé tudok szedni természetesen mindkét HDD-ről, de felmásolni már semmit sem tudok rá. Se FTP-n, se Sambán, de még a Kodi saját fájlkezelőjében sem.

(#75857) cof válasza kokokka (#75856) üzenetére


cof
veterán

Igen azzal voltak probémáim pont. Sehogy sem akart kapcsolódni, na mindegy...

Nem vagyok egy linux guru, de megnézheted a jogosutságot így, de lehet, hogy lesz finomabb megoldás is, most nincsenek előttem a parancsok.

CoreELEC:~ # ls -l /media
lrwxrwxrwx 1 root root 10 Jun 10 10:27 /media -> /var/media

Egyébként itt amit mutattál képet SSH-n, nekem is ugyanazt a hibát írja, szóval valószínű, hogy nem teljes a parancs nem érti mit akarsz és azért tilt, mert nálam minden rendben van a másolással.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75858) kokokka válasza stigma (#75855) üzenetére


kokokka
őstag

Azért annyira ne örülj :) Én is megcsináltam, működött is. Úgy-ahogy. Sajna volt olyan elindított DB mappa aminél pár másodpecenként elhalványult majd újra jó lett a kép. A sima OK gombra nem indul egyetlen egy DB mappa sem, csak akkor, ha a felugró menüben kiválasztom a lejátszást. Ha be jött a kép, nem volt olyan gomb a távirányítón, amivel simán a főmenübe vissza tudtam volna lépni. Radásul mindegy mit indítottam el, nagyn lassú volt az egész. Egyetlen DB ISO fájlom van, azt meg el sem indította. Lakaul ez szerintem, de még nagyon nem az igazi sajnos. Nálam legalább is ezek voltak.

(#75859) blakey válasza kokokka (#75858) üzenetére


blakey
titán

Az a DB mappa nem BD mappa akar lenni? Két különböző dolog rövidítése.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75860) kokokka válasza cof (#75857) üzenetére


kokokka
őstag

-sh: /storage: Permission denied

Ezt dobja be sajnos. Próbáltam már ezzel is :

mount -o remount,rw

Természetesen ezzel sem javul meg :( Már megőrülök! Nehogymár innentől egyfolytában az legyen, hogy HDD le, PC-be be, HDD le, boxba be, ha másolni akarok rá valamit. Mert egyáltalán nem írható sehogy és semmivel, ahogy írtam, még a Kodi saját fájlkezelőjével sem.

[ Szerkesztve ]

(#75861) kokokka válasza blakey (#75859) üzenetére


kokokka
őstag

:) De igen BD mappa :)

(#75862) Beni2360 válasza attila157 (#75850) üzenetére


Beni2360
félisten

He kérsz tudok küldeni a távhoz és a kijelzőhöz 2 fájlt ami a rendes működéshez kell.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75863) stigma válasza kokokka (#75858) üzenetére


stigma
addikt

Hi, meglátjuk, délután kipróbálom.
Én nem nagyon szoktam leszedni ilyesmit csak most Házimozi és kábelek tesztelése miatt kellett leszednem egy Dolby Atmos-os fájlokat , és annál probléma volt az indítás...
Úgy emlékeztem van rá megoldás, ezekszerint van, majd kiderül hogy működik.

De köszi az infót :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#75864) kokokka válasza cof (#75857) üzenetére


kokokka
őstag

Új paranccsal ezt látom :

Látszik, hogy a ZENE nevű HDD-m ro, míg a Torrent nevű az rw. Csak nem tudom, hogy lehetne megváltoztatni? A kérdés, hogy ha ez nem ide tartozik, akkor tudtok-e olyan topikot itt a PH-n, ahova fordulhatok a problémámma. Bár ez szerintem keményen a készülékhez is köthető dolog, hisz (úgy gondolom), hogy a CE újratelepítése után jött elő ez a probléma. Persze ezt nem tudhatom pontosan...

(#75865) Csicsóka válasza kokokka (#75864) üzenetére


Csicsóka
őstag

mount -o remount,rw /var/media/Zene

Erre mit lép?

(#75866) kokokka válasza Csicsóka (#75865) üzenetére


kokokka
őstag

Kell újraindítás? Mert nem látok változást a parancssorban, ennyit mutat csak :

CoreELEC (official): 9.2.4.2 (Amlogic-ng.arm)
CoreELEC:~ # mount -o remount,rw /var/media/Zene
CoreELEC:~ #

Szerk. :
Úgy néz ki ok lett, tudok másolni FTP-n is és böngészőből is rá :) Nem semmi vagy, nagyon szépen köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#75867) kokokka válasza kokokka (#75866) üzenetére


kokokka
őstag

Korai volt az öröm. A box újraindítása után ismét nem tudok semmit másolni rá. SSH újra kiadtam a parancsot, egyből jó lett megint. De valamiért nem tartja meg ezt a beállítást...

(#75868) attila157


attila157
tag

Sziasztok
Melyik az a progi amivel a távirányítot tudom programozni, X96Max+
Válaszotokat előre is köszönöm

(#75869) kokokka válasza attila157 (#75868) üzenetére


kokokka
őstag

[link]

Szerintem ezt keresed.

(#75870) Csicsóka válasza kokokka (#75867) üzenetére


Csicsóka
őstag

autostart.sh-ba beírva ezt a parancsot, jó lesz reboot után is.

(#75871) attila157 válasza kokokka (#75869) üzenetére


attila157
tag

Igen, Köszi :C

(#75872) kokokka válasza Csicsóka (#75870) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem nincs autostart.sh fájlom. Létrehoztam egyet SSH-n keresztül, beleírtam ezt a két sort és elmentettem :

mount -o remount,rw /var/media/Zene
mount -o remount,rw /var/media/Filmek

Ugyanis ez a két HDD amire nem tudok írni. Most nincs semmi más ebben az .sh fájlban, csak és kizárólag ez a két sor. Jó ez így? Van még teendőm, vagy reboot és örülök?

Szerk. : látom ez még kell az elejére. Beillesztettem, most így néz ki :

#!/bin/sh
mount -o remount,rw /var/media/Zene
mount -o remount,rw /var/media/Filmek

[ Szerkesztve ]

(#75873) qqq


qqq
tag

Sziasztok, hosszú leszek kicsit.
Mecool KIII pro kütyüm tökéletesen tette a dolgát, legalábbis amire én használtam (letöltögetés, videózás). Sajna a tápcsatlakozó aljzat elkezdte elveszíteni az áramot, de végül is közben vettem egy gyors laptopot így azzal ugyanezt tudom tenni. Pár hete feljött egy hirdetés: X99 Max+. Hát jó, csilivili, 8K, jöjjön. Sajna bár kétszer is a 64GB-re kattintottam, mégis a végén a 32GB-os lett regisztrálva. Akkor még azt gondoltam, sebaj.
problémáim:
van Netflix előfizum, de valahogy "elbújt" az ajnározó 8K hivatalos reklámokban, hogy a Netflix az Androidján csak SD és kész.
CoreElec-kel nincs Wifi és Bluetooth (ez utóbbi nem tragédia, de azért, na)
Beledugtam egy T-Link 54Mbs wifiUSB-t, ami bőven a szolgáltatói maxom felett van. Transmission fut, de 30 kb/s körül döcög és imbolyog.
A laptopról a GUI is le-leszakad. Nem találok semmit a KODI beállításokban, amivel rendbe tehetném a sebességet.

Van bármilyen ötletetek wifi bluetooth és sebesség témában? Azt már itt megtaláltam, hogy a 64 GB-s nem vacakolt volna.
Illetve arra ötlet, hogyan tudnám a MeCool-on a tápaljzatot megjavítani?
Köszönöm szépen.
ui: a router túl messze van, hogy kábelről menjen, de épp találtam egy elég hosszút, át a szoba közepén, azzal hozza a kötelezőt, de sajna ez nem megoldás.

(#75874) cof válasza qqq (#75873) üzenetére


cof
veterán

van Netflix előfizum, de valahogy "elbújt" az ajnározó 8K hivatalos reklámokban, hogy a Netflix az Androidján csak SD és kész.

Kétlem, hogy Netflix 8K-val volt hirdetve. Ezeken a kínai olcsó dobozokon csak SD a Netflix Android alatt, CE-n ki lehet sajtolni a 720p-t is, de nem a BOX hibája, hanem Netflix korlátozás.

Pedig vagy a routert kell közelebb hoznod vagy beiktatni valahol egy AP-t, hogy már alapból ne a lassú sebességet továbbítsa szerencsétlen. Nem is csodálom ha a GUI is ledobál 30 kb/s töltésnél. Kb. pár megabit lehet a valós sebesség ki tudja, jelenleg.

Egyébként szerencsés vagy inkább, hogy nem 64 GB-os verziót sikerült venned, abból rengeteg a fake ramos, 4 GB helyett csak 2 GB.

Van bármilyen ötletetek wifi bluetooth és sebesség témában? Azt már itt megtaláltam, hogy a 64 GB-s nem vacakolt volna.

Ez attól függ, hogy milyen chip-et ültettek bele, ami a tiedben van ahhoz még nincs vagy csak a CE nem tartamazza a drivert. Ugyanígy lehetett volna a 64-es verzióban is a jelenlegi chip.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75875) kokokka válasza kokokka (#75872) üzenetére


kokokka
őstag

Megvolt a reboot, és most mindkettő újra írható minden platformon :) Ezek szerint ennyit kellet írni ebbe az autostart.sh-ba.
@Csicsóka
Légyszi erősíts vagy cáfolj meg benne :) Már csak annyit, hogy amikor djnice-tól megkaptam a box-ot rajta volt a Transmission. Elindítottam, beállítottam, Win10 webes felületen meg kezeltem. Na miután újraraktam a CE-t már a Transmission sincs fent (ezt nem is értem) és azóta sem tudom mit hogyan kéne leszednem és beállítanom, hogy újra működjön. Szerintem valamit elqrhattam, csak nem tudom mit.

(#75876) cof válasza kokokka (#75875) üzenetére


cof
veterán

A CE alatt nincs Transmission alapból, külön kell feltenni. Úgy kaptad, hogy telepítve volt rá.

Ezt a repository-t tedd fel, és tudod telepíteni belőle a Transmission-t: [service.thoradia.zip]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75877) qqq válasza cof (#75874) üzenetére


qqq
tag

A 8K-t úgy értettem, hogy ott virít a termékoldalon, hogy ilyet is tudjátszani - csak párhuzamba állítottam a netflix-szel. Az android hozza a maxot a beépített wifivel, az usb-s meg tudni tudja, csak a CE nem szereti valamiért.
Most már így annak örülnék leginkább, ha a Mecool tápaljzatára sikerülne jó ötletet kapnom.
Köszi.

(#75878) kokokka válasza cof (#75876) üzenetére


kokokka
őstag

Ez nekem is lejött, legalább is ettől értelmesebb magyarázatot én sem találtam rá. Viszont amit leszedtem és feltettem repoból az nem megy, de szerintem azért, mert valami még kell hozzá vagy mert valamit elrontok. Van valahol egy szájbarágós és egyszerú módja annak, hogy hogyan telepítsem fel?

(#75879) cof válasza qqq (#75877) üzenetére


cof
veterán

Vagy kicseréled az aljzatot, vagy kivezeted 2 eres vezetékkel, a másik végére meg olyan forrasztható aljzatot veszel amibe bele tudod dugni a táp csatlakozót.

Ez gyanítom nem 5V-os a tuner miatt, hanem 12V inkább, szóval még az USB-A vezetékes táplálás sem működik, bár lehet csak a tuner nem fog menni.

az usb-s meg tudni tudja, csak a CE nem szereti valamiért

Hát te egy 56Mbit-es Wifi-t dugtál rá, az barátok között is csak 28 Mbit le/fe, és akkor még a távolság a routertől, esélyes, hogy nem több a max sebesség 10 Mbit-nél, ezért is dobálja el a GUI-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75880) cof válasza kokokka (#75878) üzenetére


cof
veterán

Ha arra gondolsz, hogy nem tudod megnyitni mert szürke inaktív a futtatás gomb, akkor nem is fog menni, ez csak backend.

Böngészőből eléred a felüetet a PC-ről pl, ha egy alhálózatban vannak a BOX-al, http://BOXIPCIME:9091 vagy valami Remote GUI programmal Windows-on.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75881) qqq válasza cof (#75879) üzenetére


qqq
tag

Világos, nyugodtam "döcöghetne" felőlem azzal a mondjuk 1 MB-tal, amit írsz, de helyette megy 5-6KB-tal, ráadásul ide-oda ugrál a sebessége :(.
Köszi a tápos ötleteket is.

(#75882) kokokka válasza cof (#75880) üzenetére


kokokka
őstag

Arra gondoltam, hogy a box ipécime + 9091-en semmi sincs a win böngészőben. Mindent beállítottam (azt hiszem) amit kellett, megadta neki a mappákat is, és alapértelmezetten hagytam az IP és port neveket is. Lehet, hogy az a baj, hogy amit lezsedtem az csak egy 1Mb-os (service.transmission-8.2.20.zip) fájl és ez nem is az ami nekem kéne?

(#75883) cof válasza qqq (#75881) üzenetére


cof
veterán

Az a 10 Mbit/s csak tipp, lehet, hogy a fele sincs meg. Wifi-n a torrentezés nem kifizetődő, mert eléggé terheli, ez a stick meg nem egy mai darab.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75884) cof válasza kokokka (#75882) üzenetére


cof
veterán

Azt a repót töltsd le amit linkeltem, és abból tedd fel a Transmissiont. Amit feltettél külön azt előtte töröld. Az egész repót, service.transmission-8.2.20.zip ez régebbi rendszerekhez van.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75885) kokokka válasza cof (#75884) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi, megcsinálom. De ha jól emlékszem már ezzel is próbálkoztam...

(#75886) kokokka válasza cof (#75884) üzenetére


kokokka
őstag

Leszedtem, feltettem. Azt írja ha rányomok a repora : Sikertelen csatlakozás a tárolóhoz. És itt vége is a mutatványnak nálam...

(#75887) cof válasza kokokka (#75886) üzenetére


cof
veterán

Indítsd újra a BOX-ot. De remélem törölted az előző Throadia repót, meg a Transmissiont is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75888) kokokka válasza cof (#75887) üzenetére


kokokka
őstag

Reboot és innentől már indult a kiegészítő is. Felraktam a Transmissiont és lőn csoda, már látom is a Chrome-ban! Egyébként nem thoradia volt fent, hanem csicsóka (ezek szerint) régi zip-je, de igen, töröltem azt is.
Köszi a segítsget CoF, hálás vagyok érte!

(#75889) kokokka válasza kokokka (#75875) üzenetére


kokokka
őstag

Hát mégsem. Most, hogy újraindítottam a boxot, megint nem írható egyik meghajtóm se. Nem tudom, hogyan tovább. Így nem sokat ér a box, ha nem tudom használni a HDD-ket :(

(#75890) cof válasza kokokka (#75889) üzenetére


cof
veterán

Ez nem normális dolog egyébként. Még sosem volt gondom HDD írással LibreELEC és CoreELEC alatt sem.

Nem követtem a szálat nagyon, hogy milyen BOX ez, milyen CE-t tettél fel, mekkora HDD-k és milyenek 2.5" vagy 3.5", milyen módon van csatlakoztatva a BOX-ra, aktív HUB vagy nem aktív HUB stb...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75891) kokokka válasza cof (#75890) üzenetére


kokokka
őstag

Persze, hogy nem normális :) Eddig ment minden hibátlanul. A Filmekre szedtem a torrentet, FTP-n másoltam ide-oda mindegyikre, semmi gond nem volt velük. Újraraktam a CE-t, gondolom e miatt valami bekeveredett. Nem biztos, mert nem tudom pontosan behatárolni, de erre gyanakszom. X96Max Plus2 egyébként, ami teljesen hibátlanul tette a dolgát. Mindegyik 3.5-ös HDD, mindegyik 1Tb-os. Egy Axagon ADSA-ST USB3.0-SATA dokkolóban csatlakoznak a boxhoz. De ezek a dolgok nem változtak semmit ahhoz képest amikor még jó volt. Na még kutakodok egy kicsit.

(#75892) kokokka válasza kokokka (#75891) üzenetére


kokokka
őstag

Ahogy látom, nem én vagyok az egyetlen. Volt itt más is aki így járt :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#75893) Caliber92 válasza Beni2360 (#75754) üzenetére


Caliber92
csendes tag

Felajánlották hogy visszafizetik a motyó árának a felét. Ha tényleg a számlámon lesz a zseton, akkor korrekten intézik.

(#75894) m165le3 válasza kokokka (#75892) üzenetére


m165le3
csendes tag

nekem is sokszor volt ilyen problémám külömböző rendszereken, főleg akkor ha több félén akartam használni. pl. pendrive.
valaki ajánlotta, hogy ezeket a tárolókat, amiket csak adattárolásra használok formázzam exfat -ra.
na azóta az exfat -ra formázott HDD -im vagy pendrive -im mindig olvashatók - írhatók bármilyen rendszeren max sebességgel, mindenfajta jogosultsági probléma nélkül.
próbáld meg.

(#75895) bestpixel válasza gyűrű (#75845) üzenetére


bestpixel
tag

Ezer köszönet Neked! :R Nekem is furcsa volt, hogy szétesik a cucc. Magam is teszteltem korábban sok mindent (fényképezőgépek, audio eszközök, hangfalak stb.), de sosem tapasztaltam ilyenféle gyártói hanyagságot (jó, egy fényképezőgép azért más kategória).

Érdekelne még (nem csak gyűrűtől), hogy az említett X96 MAX Plus viszi-e rendesen a 4K-s anyagokat? Alapvetően nekem az kell, hogy ne szaggasson, ne akadjon meg a film. Nem akarok 100 terrás anyagot kezelni minden aprósággal együtt, egyszerűen csak jó minőségben, akadásmentesen szeretnék filmezni, zenét hallgatni. Az X96 MAX Plus egy procija tudja ezt biztosítani? Vagy inkább a Beelink GT-King 3 (vagy több) chipje miatt jobb választás lenne?

+: most CAT6-os UTP kábelem van a routertől a boxig, de egy más fórumon az ilyen szaggatást az árnyékolt CAT6-os kábel oldotta meg. Van ennek ekkora jelentősége, vagy csak a box (és a chip) számít?

Létezik valamilyen megoldás arra, hogy Mac-kel formázott (Apple File System (APFS)) SSD-t is lásson egy médiabox? Ahogy látom, alapban csak a Windows-os exFAT, meg egyebeket tudják olvasni.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#75896) kokokka válasza m165le3 (#75894) üzenetére


kokokka
őstag

Természetesen találtam ilyen megoldást a NET-en, hisz már tegnap este óta ezen szenvedek :) De mindkét HDD-n rengeteg dolog van amit nem akarok elveszíteni, így nem is fogom megformázni, bár eszembe jutott ez is már. De érdekes a helyzet, mert azóta többször is újraindítottam és most megint jó, megint tudok írni mindkét merevlemezre. Nem tudom mitől függ, miért volt (van?) az, hogy az autostart.sh után sem lett írható egyik HDD sem, de most jónak tűnik már vagy három restart után is. Remélem így marad, de kicsit tartok még a dologtól. Pár nap alatt kiderül, hogy akkor ez így most tartós megoldás e vagy sem. Azért köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#75897) kokokka


kokokka
őstag

Akkor mára még egy kérdés tőlem így utoljára. Lecseréltem a gyári (szerintem full sz@r) adnroidot egy custom romra, amivel már egy működőlépes Android TV-t kaptam. Tényleg jó, beállítottam, feltuningoltam használható appokkal. Újraraktam a CE-t egy SD kártyára, ezt is belaktam, beállítottam tényleg jó most (remélem a jogosultságok is rendben lesznek innentől). Szóval ezt a CE-t szeretném áttenni belső memóriába (ceemmc -x-el természetesen) de úgy, hogy mindegyik rendszer ugyan olyan hibátlan maradjon és úgyan az legyen, mint most. Ahogy olvasgattam ez elméletileg így lesz, de aki csinált már ilyet nyugtasson meg legyen szíves, hogy nem sz@ródik el egyik rendszerem sem miután áttettem a CE-t belsőre! Esetleg ha van vagy kell, jó tanács is jöhetne ezzel kapcsolatban.
Köszi előre is!

(#75898) Beni2360 válasza kokokka (#75897) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem 2 DB 3.5" HDD 2 és 6 TB usb porton aktív hubb és minden működik oda vissza X96 MAX Plus-n. SMB-n. Másolás laptpo- box-hdd, NAS- box-HDD.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75899) kokokka válasza Beni2360 (#75898) üzenetére


kokokka
őstag

Mint írtam már, nekem is ment minden mióta megkaptam a boxot. Hibátlanul ugyan úgy, ahogy most Neked. Csicsóka segítsége után most úgy néz ki megjavult és megint olyan mint volt, erre írtam, hogy remélem így marad. Most az érdekelne amit az előző hsz-ben kérdeztem, mert ha minden a fentiek szerint maradna, már raknám is át a belsőre a CE-t.

(#75900) Beni2360 válasza kokokka (#75899) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát várjál vele egy pár napot és aztán rakd át.
Nekem már vagy 2 hete át van rakva de az SD kártya csak ki van pattintva a helyéről és benne maradt a boxban.
Hogy mitől lehetett az anomália fogalmam sincs. Igaz nekem a 9.2.4.2. van fent.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.