Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75701) MrWhite válasza tomy86 (#75699) üzenetére


MrWhite
tag

OK. A LibreELEC USB-SD Creator és a Win32 DiskImager is megvolt már, de azért teszek egy próbát az általad ajánlott programmal is. (Több SD kártya is kipróbálásra került, de az eredmény mindig ugyan az.)

...

(#75702) bl4ze


bl4ze
veterán

S912 mecool boxon mkv riccenés, dadogás indításkor megoldva : a legújabb CE-t a CoreELEC-Amlogic.arm-9.2.1.tar file-lal downgrade-eltem, és most már minden OK.
Úgy nézem ez a legutolsó CE ahol minden 100%-nak tűnik még S912 alatt.
Eltűnt ez az idegesítő döcögés, dadogó kép indításkor meg a pici leállások, riccenések....
:C

.:. bl4ze .:.

(#75703) MrWhite válasza tomy86 (#75699) üzenetére


MrWhite
tag

Újra raktam a Balena Etcher-el az SD kártyát és végigcsináltam mindent - lásd (#75695) - de eredménytelenül. Már csak a hara-kiri van hátra ;-)

...

(#75704) cof válasza MrWhite (#75703) üzenetére


cof
veterán

Android alatt látod ezt az 512MB-os partíciót? Lehet hibás a kártyaolvasó.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75705) MrWhite válasza cof (#75704) üzenetére


MrWhite
tag

Ha beteszem az SD kártyát a boxba, Android alatt a FileBrowser-ben továbbra is csak a Local Disk látható. Ez lehet a gond?!

...

(#75706) cof válasza MrWhite (#75705) üzenetére


cof
veterán

Fel kellene ismernie mint új eszköz, és a partíciót is látni kéne amit Windows alatt is.

Vagy rossz, vagy csak a pinek nem érintkeznek jól az olvasóban.

Nézd meg pendriveról vagy USB microSD olvasóval.

Én a Wifi antenna béna megoldása, meg a hűtés elforgatása óta nem ajánlom X96MAX+ vételét, akkor inkább X96 Air.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75707) MrWhite válasza cof (#75706) üzenetére


MrWhite
tag

Ha USB microSD olvasóba teszem (az SD kártyát) Android alatt felismeri COREELEC meghajtóként, és rajta van minden szükséges fájl. Hogyan lehet USB microSD olvasóból telepíteni a CoreELEC-et (vagy pendrive-ról)?

[ Szerkesztve ]

...

(#75708) cof válasza MrWhite (#75707) üzenetére


cof
veterán

Ugyanúgy, reset vagy Reboot to Libreelec app. De nem mindegyik USB port bootol, csak az egyikből.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75709) MrWhite válasza cof (#75708) üzenetére


MrWhite
tag

USB 2.0 portról simán elindul a CoreELEC. Köszönet érte!

...

(#75710) sanyik81 válasza Beni2360 (#75687) üzenetére


sanyik81
csendes tag

Köszönöm a kijelző is müködik!!! :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#75711) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Na F@sza akkor megy ez a lényeg (:. Ha nekem megjön valszeg ki próbálom majd a linuxot is rajta, mennyire éri meg futtatni, De mivel media dolgokra fog kelleni ink marad a droid. Pl nekem van egy beltérim ami képes ki streamelni az adást. Persze házon belül.

(#75712) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
x96+ box. Android alatt horizon go , Arrna tv
nezem sz NFL t es olyan mintha kicsit laggolna a kep!
Ezzel lehetne valamit kezdeni! A net kabeles giga net.
udv

(#75713) darvinya válasza nagyfejü (#75712) üzenetére


darvinya
titán

X96Max -on WiFi-n Arena4 HD-t IttOttTv-n nézem, de nincs akadások.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75714) Beni2360 válasza darvinya (#75713) üzenetére


Beni2360
félisten

Persze, hogy nálad nincs ugrálás mivel te ugrálsz, egyszer Itt, egyszer Ott nézed. :DDD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75715) darvinya válasza Beni2360 (#75714) üzenetére


darvinya
titán

:DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75716) DoItYourself válasza MrWhite (#75705) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Bekattant rendesen a kártya, mikor bedugtad? Lehet, hogy hibás a box kártyaolvasója, ahogy CoF írja. A lényeg, hogy megoldottad máshogy. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75717) MrWhite válasza cof (#75706) üzenetére


MrWhite
tag

Továbbra is foglalkoztat a dolog: "Vagy rossz, vagy csak a pinek nem érintkeznek jól az olvasóban."
Ha "kinyitom" a boxot, akkor láthatóvá, hozzáférhetővé válnak a pinek? Esetleg javítható a rossz kontakt (a pinek és az SD kártya között)?

...

(#75718) cof válasza MrWhite (#75717) üzenetére


cof
veterán

Ha szétszeded akkor sem látod a pineket.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75719) darvinya válasza MrWhite (#75717) üzenetére


darvinya
titán

SD kártya foglalatot egy mozdulattal tönkre tehető, ha fordítva erőltetik bele.
PIN -nek nincs baja, csak már többet nem rögzül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75720) MrWhite válasza cof (#75718) üzenetére


MrWhite
tag

Ez szomorú. Mit tanácsolsz, mert egyébként működik a box (és USB 2.0-ról a CoreELEC is)? Megér egy reklamációt az eladónál, vagy használjam így és ennyi?

...

(#75721) MrWhite válasza DoItYourself (#75716) üzenetére


MrWhite
tag

"Bekattant rendesen a kártya" csak nem ismeri fel meghajtóként az Android rendszer.

...

(#75722) cof válasza MrWhite (#75720) üzenetére


cof
veterán

Megérhet, kérj kompenzációt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75723) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Én ha boxot veszek, az aljára fogok operáltatni egy 12V ventinlátort mint hűtés :DDD
Meg rakok bele egy nagyobb méretű hűtőbordát rendesen pasztázva, mert szeritnem mindegyiknél valami körömnyi méretű hűtőborda van már ha van, Minél hűvösebb a gép annál jobban dolgozik. Sajnálom hogy így jártál az sdvel, Ezekkel a boxokkal ez a baj, hogy rohadtul érzékenyek. Én asszem nem fogom basztatni az ssd részét ezek után :p.
Nemsokrára november, a szülinapomra megdobom magam egy boxxal mostmár érdekel hogy milyen. vezetélk nélküli fülessel szeretnék tvn filmetnézni az ágyból. :R

[ Szerkesztve ]

(#75724) Yerix


Yerix
tag

Csicsóka leírása alapján sikerült CIFS mountolás.

Viszont ugyan abban a HSZ-bel névű metodika szerint próbáltam volna NFS mountolást is, de az nem sikerült.

CoreELEC:~ # mount 192.168.1.126:/admin /storage/test/
mount: mounting 192.168.1.126:/admin on /storage/test/ failed: Permission denied
CoreELEC:~ # mount 192.168.1.126:/admin /storage/download
mount: mounting 192.168.1.126:/admin on /storage/download failed: No such file or directory
CoreELEC:~ #

Mi lehet a hiba, mit rontok el ?

Zyxel 326 NAS és x96 Max Plus CE-vel.

(#75725) Csicsóka válasza Yerix (#75724) üzenetére


Csicsóka
őstag

/storage/download könyvtár létezik?
Ha igen, akkor ez NAS oldali téma.
Nézd meg a NAS /etc/exports fájlban, hogy valóban az /admin van e.

(#75726) flash-


flash-
veterán

nekem sokszor a x950 logo után fekete képernyő van. ilyenkor kártya ki, gyári rendszer belsőről indít, reboot,bejon a cwm akkor berakom a kártyát és újraindit

aztán pár ki-bekapcs után újra ezt kell tenni..
ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#75727) Marcsello31


Marcsello31
őstag

:))

[ Szerkesztve ]

(#75728) kokokka válasza Marcsello31 (#75723) üzenetére


kokokka
őstag

Még meg sem kaptad, le sem tesztelted de már hűtőbordát akarsz szerelni rá. Ráadásul ha BT fülessel akarsz (ezek szerint sztereóban - pfff) filmet nézni, mégcsak a többcsatornás nagyfelbontású hangsáv sem fogja pluszban megizzasztani. Nekem hiba nélkül futtat 4K HDR filmeket DTS-HDMA-val vagy épp Atmos-al órákig ha kell.

(#75729) korcsi válasza kokokka (#75728) üzenetére


korcsi
veterán

A többcsatornás nagy felbontású hangsáv dekódolása sztereóra szerintem nagyobb munka mint a passthrough HDMI-n. Esetleg ha be van kapcsolva a AC3 bekódolás, az tudja terhelni picit a SOC-ot.

Amúgy mi a gond a sztereóval? Ha jól tudom két fülünk van, nem? Bár még nem elterjedt remélem lesz idővel eljárás, ahol beépítik a sokcsatornás hang fülesre illesztését, lásd HeSuVi.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#75730) kokokka válasza korcsi (#75729) üzenetére


kokokka
őstag

Szerintem meg nem az a nagyobb munka, hanem úgy kiadni a hat vagy nyolc csatornát a megfelelő bitrátával ahogy azt kell. És igen, két fülünk van, de a térhallás szó azért rémlik? Zenét csak sztereóban hallgatok, de egy filmnek bizony legyen többcsatornás hangja. Ha még nem néztél így filmet csak sztereóban, akkor bizony ne hagyd ki legközelebb... :N

(#75731) Beni2360 válasza kokokka (#75730) üzenetére


Beni2360
félisten

De egy filmnek bizony legyen többcsatornás hangja -ezt írd meg a szinkron stúdióknak is. Na meg a megrendelőnek !!!!

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75732) mpo válasza kokokka (#75730) üzenetére


mpo
veterán

Skyscraper-nél fölnéztem a plafonra, mert előbb jött a hang, hogy dől a torony, közben a szereplőket mutatták és csak később a tornyot.
Az Évszakok-ban meg térben szólt a madár, a helyét meg tudtam mutatni.
Pedig csak 5.1.2 van.

Beni2360:
Csak eredeti hanggal nézem.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75733) Beni2360 válasza mpo (#75732) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudjuk de én nem tudok megbarátkozni vele, pedig olvasásban már tízéves gyakorlatom van. :U
Pedig itt vár 2 sorozat utolsó évadja Bosch 6, és a Homeland.S08. évad megnézésre de nem visz rá a lélek. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75734) ORCA58 válasza Beni2360 (#75733) üzenetére


ORCA58
addikt

Sajna túl drága többcsatornás erősítő + hangfalak, ráadásul nehéz lenne úgy átrendezni a panel szobát, hogy a hangszórók is megfelelő helyen legyenek. De virágboltom sincs, nem értek hozzá, így megfelelő tartalomhoz sem jutok hozzá. :O
Az olvasás nem nem akadály.

[ Szerkesztve ]

(#75735) Beni2360 válasza ORCA58 (#75734) üzenetére


Beni2360
félisten

Én is vagyok úgy, hogy késő este előveszem a fülhallgatót és azon keresztül hallgatom a beszédeket és meglepően sok mindent hallani emit még az 5.1-ben sem hallok meg. Na de ez már az én fülem hibája. Mint írtam vagy 10 éve én is a szinkron mellett olvasok, tehát ez nem gond csak a megszokás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75736) ORCA58 válasza Marcsello31 (#75694) üzenetére


ORCA58
addikt

Bocs nem tudtam szerkeszteni az előzőt, kapásom volt a telón.
Se a MINIX se a T9S nem megy 60 fokot fölé, inkább alatta van.
A jó gyári hűtés sokat segít. :K

(#75737) mpo válasza ORCA58 (#75736) üzenetére


mpo
veterán

A Minix-nél egy 4K film után a CPU és a GPU 49 C fok volt.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75738) kokokka válasza mpo (#75732) üzenetére


kokokka
őstag

Igen, erről beszélek :) Persze akinek nincs rendszere, az nem sok mindent tud tenni sajnos. Ha kényszer a sztereó az természetesen más tészta....

(#75739) blakey válasza kokokka (#75738) üzenetére


blakey
titán

Ha kényszer a sztereó az természetesen más tészta.... - nem biztos, hogy kényszer, én pl. sztereó 2.1-ben nézem a filmeket, eladtam a HM-et, nincs rá szükségem, viszont a mélyhangokról nem mondok le így olyan sztereót vettem aminek van szub kimenete is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75740) korcsi válasza kokokka (#75738) üzenetére


korcsi
veterán

"Szerintem meg nem az a nagyobb munka, hanem úgy kiadni a hat vagy nyolc csatornát a megfelelő bitrátával ahogy azt kell." Azzal nem kell semmit csinálni, csak átküldeni a megfelelő csatornára.

A másik dologgal kapcsolatban:
binaural sound

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#75741) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.
Új boxot szeretnék vásárolni, tv csere lesz a közeljövőben és a régi nem tudja a 4k-t. A régi valami no name kínai, amin CE fut hibátlanul. Jó volna, ha az új boxra is lehetne telepíteni CE-t.
Mi most a legjobb ár érték arányú készülék?
Lehet házai és külföldi rendelés egyaránt.
Előre is köszönöm.

Csend a lelke mindennek!

(#75742) kokokka válasza blakey (#75739) üzenetére


kokokka
őstag

Mindenki maga dönti el, hogy hallgat vagy néz filmeket, de nekem legalábbis furcsa, hogy vannak akik egy Bosszúállókat telefonon néznek és sztereóban hallgatnak. Az ilyen filmek kép- és hangorgiák, erre vannak kitalálva. Persze ez a cím most csak példa, nálam ez minden filmre igaz. Egy filmvigjátékot még csak csak megnézek többcsatornás hang nélkül, de azért egy sci-fi-t vagy egy háborús filmet vétek sztereóban nézni. Ismét mondom, ha nincs hozzá rendszer, az más kérdés. Egyébként milyen erősítő az?

(#75743) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Kérem, hogy a sztereó vs többcsatornás offolást zárjuk le.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75744) kokokka válasza gabikiraly2 (#75741) üzenetére


kokokka
őstag

X96Max Plus2. Egy kedves fórumtárs ajánlásai közül ez lett a kiválasztott és nagyon is jó választásnak bizonyult. 4/64-es az enyém, szépen teszi a dolgát. Duál botos lett, Android + CE. Nem volt 16k postával együtt. Én ajánlom.

(#75745) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Èn egy x96max+Szemeltem ki, 4gbyte ddrR4 ram 32gbyterommal. Akkor nem lesz gondunk a hőfokkal, èn max fulhd filmet nèznèk Kodi alatt, a tèvèm nem tud többet, na meg megjelent az Xbox game stream szolgáltatás is, amivel Android alatt tudunk Xbox játèkokkal játszani, mintha xboxunk lenne.

[ Szerkesztve ]

(#75746) gabikiraly2 válasza kokokka (#75744) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Köszi.
Egy konkrét linket tudnál dobni?
Köszönöm
Én ezt néztem ki...
[link]
Ezzel esetleg tapasztalata valakinek?

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#75747) Marcsello31 válasza gabikiraly2 (#75746) üzenetére


Marcsello31
őstag

Csak nekem nem jó a link amit megosztottál vagy másnál sem? Nézném a linked de nem nyilik semmi :)) milyen típusra gondoltál?

(#75748) Caliber92


Caliber92
csendes tag

Én is belefutottam a RAM mizériába. A Geekbuying-ról vettem egy X99 max+ 4/64 verziót, de 2/64-et kaptam. Sose legyen több pénzük mint a két RAM árkülönbözete.

(#75749) cof válasza Marcsello31 (#75747) üzenetére


cof
veterán

Erre

[link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75750) gabikiraly2 válasza cof (#75749) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Igen. Pontosan ezt néztem.

Csend a lelke mindennek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.