Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75951) blakey válasza kokokka (#75950) üzenetére


blakey
titán

Egyre gyakoribb az Atmos, most is olyan sorozatot nézek ami Dolby Vision/Atmos (Messiás).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75952) mpo válasza blakey (#75951) üzenetére


mpo
veterán

Akkor ez neked jól jön, meg akit érdekel a Dolby Vision és a Dolby Atmos:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75953) kokokka


kokokka
őstag

Ha már itt járunk. Sehol sem találok biztos infót arról (pedig kutattam a NET-en), hogy a Youtube és a Netflix vonatkozásában melyik az a doboz, ami mindkét programnál mind képben mind hangban a maximumot nyújtja. Tehát képben 4K HDR10+-ig (a DV annyira nekem nem fontos), hangban pedig Dolby Atmos-ig bezárólag mindent hibátlanul futtat és szólaltat meg. Esetleg nem csak ennél a kettőnél hanem más stream szolgáltatók programjában is. Van ilyen doboz elfogadható, emberi áron? Akár gyárilag, és (hopgy témánál maradjak) akár CE vagy bármilyen más rendszerrel?

(#75954) cof


cof
veterán

Használ valaki CE alatt VPN szervert? Már ha lehet ilyet csinálni, az lenne a terv, hogy távolról is elérjem biztonságosan a TVheadendet és a Transmissiont a HDD tartalmával együtt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75955) attila157 válasza kokokka (#75910) üzenetére


attila157
tag

Szia
Légyszives egy kicsit részletesebben írd le hogy hova és hogyan illesszem be. Ebben nem nagyon vagyok otthon. Köszönöm.

(#75956) kokokka válasza attila157 (#75955) üzenetére


kokokka
őstag

Sambán Win10 alatt simán bemásolod a configfiles mappába és ennyi.

(#75957) djnice válasza kokokka (#75953) üzenetére


djnice
veterán

Ilyen nincs.
- A Shield kadenciahelyes mindenhol, de nem tud HDR10+-t és VP9.2-t
- Az Apple TV 4K nem kadenciahelyes 24.000, 30.000, 60.000 fps esetén, nem tud HDR10+-t és egyelőre VP9.2-t sem, bár ez utóbbit ígérik ([link]) . Hangtovábbítás sincs, kivéve EAC3 + Atmos
- Fire TV 4K nem kadenciahelyes Netflix esetén és nem minden hangot továbbít
- Zidoo Z9X nem kadenciahelyes Netflix és YT esetén
- Mi Box nem kadenciahelyes Netflix és YT(?) esetén, hangtovábbítást nem tudom, de Kodi-val sem tökéletes ahogy olvasom
- Dune Pro 4K II: Esélyes lehet, mert elvileg rendszerszintű az fps váltás és van HDR Netflix és YT (az első tesztek alapján mindkettő SDR volt), tesztelni kellene

(#75958) kokokka válasza djnice (#75957) üzenetére


kokokka
őstag

És az új Chromecast with Google TV? Tudom, hogy itt még nincs, de ha utána néztél esetleg, akkor mi a véleményed róla? És akkor a TV-kbe épített YT és Netflix sem tudják amit kérdeztem? Vagy akkor minek vannak ilyen lehetőségek ebben a két szolgáltatásban, ha nincs is eszköz, ami kihasznalja? A Z9X-et nézegettem, de ezek szerint az sem hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#75959) kokokka válasza kokokka (#75958) üzenetére


kokokka
őstag

A frissítés ezt írja az új Dune-nél :

Android alkalmazások számára is lehetővé vált az automatikus képfrekvencia- és képfelbontás váltás! Ezt máris támogatják olyan videós alkalmazások mint a YouTube és a Netflix, más programokról nincs infónk. 23,976 és 24 Hz korrekt megjelenítése is működik.
– 5.1-es hangsávok kezelése Netflix filmekben, beleértve a Dolby Digital Plus és Atmos sávokat is. Tehát már élvezhetőek a 4K HDR + Atmos tartalmak is.

Ebben csak azt nem értem, hogy az Atmos az nem 5.1.

(#75960) djnice válasza kokokka (#75958) üzenetére


djnice
veterán

Az új Chromecast sem kadenciahelyes. A TV-ben lévő belső Netflix / YT általában jó, de pl olyant is olvastam hogy a Sony-nál Android alatt fix 60 Hz-en működik mindkettő. A hangtovábbítás ezeknél az eARC támogatástól függ.

(#75961) mpo válasza djnice (#75960) üzenetére


mpo
veterán

A 4K HDR + Atmos az milyen bitrátával jön, mert egy letöltött film is elég méretes, ha ilyen.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75962) kokokka válasza djnice (#75960) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem csak sima ARC van a TV-ben sajnos, így a Netflix sem lesz soha Atmos rajta. Erősítőm tud mindent, ezért gondoltam, hogy a YT és a NF miatt kellene egy külön eszköz ami ha mást nem is, de ezeket hibátlanul tudja. Ezek szerint ilyen nem is létezik.

(#75963) djnice válasza mpo (#75961) üzenetére


djnice
veterán

A Netflix ~15-16 Mbps.

(#75964) pixta78 válasza Csicsóka (#75949) üzenetére


pixta78
senior tag

Milyen CE van a 912 alatt? Hiba mentesen megy?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#75965) DoItYourself válasza kokokka (#75962) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Youtube sokcsatornás hangot már kiveséztük, ez egy online szolgáltatás, azt a hangsávot kapod, amit engedélyeznek éppen. Lehet, hogy korábban volt pár videó amit sokcsatornás hangsávval töltöttek fel, és az eszközök ki is adták eredeti formában, most viszont már nem, mert állítottak valamit. Nálam mindegyik videó amit linkeltél, sztereóban jött ki a Sony Android TV hivatalos yt klienséből.
A google support oldalain is gyanúsan kevés infó van a sokcsatornás hangokról, mindenhol azt olvasni, hogy a sztereó támogatott, ill. ezek a threadek le is vannak zárva. Ha nagyon beleásod magad a yt feltöltési tulajdonságokba, ki lehet túrni, hogy jelenleg sztereó és 5.1-es aac amit támogatnak max.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75966) ztsoft válasza pixta78 (#75964) üzenetére


ztsoft
őstag

Ugyan az, mint a többin (9.2.4.2), de, az új 19-es Kodi már nem fog működni rajta, ahogy a régi S905X-en sem.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#75967) cof válasza ztsoft (#75966) üzenetére


cof
veterán

Ez nem CE lesz szerintem, abban nem lehet ilyen "tiszta" screenshot-ot csinálni mert a jobb felső sarok el van mosva.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75968) attila157 válasza cof (#75967) üzenetére


attila157
tag

Szia.
Priviben Írtam és kérem a segítségedet.

(#75969) gyűrű válasza cof (#75967) üzenetére


gyűrű
addikt

Az CE, mert megjelenik a Display pixel format, eotf, gamut. Viszont csak VP9, ami egy kb 8-ad részre tömörített kép a 265-höz képest.. Mosott mint az állat. Az 1080p-s VP9 kb. a 720 -as streamnek felel meg bitrátában...

(#75970) Csicsóka válasza ztsoft (#75966) üzenetére


Csicsóka
őstag

Csak annyit tennék hozzá, hogy a legjobb ezekre a régi vasakra, a 9.0.2-es CE. Nálam vannak régi boxok S905-912, ezeken ez a leghibamentesebb szerintem.

(#75971) Csicsóka válasza cof (#75967) üzenetére


Csicsóka
őstag

Azt akarod sugallni ezzel, hogy megvezetem itt a társaságot? :W :(((
Bravó! :C

(#75972) cof válasza Csicsóka (#75971) üzenetére


cof
veterán

Á dehogy. Csak ismerlek innen annyira, hogy azt hittem saját rendszerrel használod. :D

Nem emlékeztem, hogy a screenshot készítés nem a kezdetektől olyan mint ma, de már beugrott, hogy valamelyik verzióval került bele a jobb felső sarok kitakarása.

Az nyilvánvaló volt számomra, hogy a legújabb CE nem lehet neked, mert abban ilyen SS-t nem lehet készíteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75973) mpo válasza djnice (#75963) üzenetére


mpo
veterán

Az 10 GB egy 90 perces filmnél.
Az hogy lehet 4K HDR + Atmos?

Ha érted, akkor már elavult.

(#75974) pixta78 válasza Csicsóka (#75970) üzenetére


pixta78
senior tag

Köszönöm, nálam is az fut 905x/912-n.
Ztsoft neked is köszi.
905x- en használjam a VP9-et(Netflix)? Van értelme? Csak 720p ben megy úgyis.
:R

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#75975) mpo válasza ztsoft (#75966) üzenetére


mpo
veterán

Nem fog működni vagy csak bizonyos funkciók nem?
Minix Neo U9-H van.
Filmnézésre használom házimozival.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75976) djnice válasza mpo (#75973) üzenetére


djnice
veterán

Miért ne lehetne?

(#75977) ztsoft válasza mpo (#75975) üzenetére


ztsoft
őstag

Ha jól emlékszem, valami olyan információ volt, hogy a Kodi 19 áttér egy másik grafikus megjelenítésre, amit a régebbi Amlogic-os box-ok nem tudnak (már a Kodi 18-cal tervezték, de elhalasztották).
Meg már igen csak régiek, így érthető, hogy már nem foglalkoznak velük (igaz, az RPI 1 is régi és mégis van rá friss ropogós OSMC).

De, ne legyen igazam.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#75978) kokokka válasza DoItYourself (#75965) üzenetére


kokokka
őstag

Tudom, de az az érdekes, hogy a TV-n sem és a box androidján sem jön ki több csak sztereó, még azoknál a videókkal sem, ami a CE-s Youtube-on 5.1. A boxot még csak csak érteném, na de hogy a TV-sem, az nekem furcsa. Qrva Samsung?

(#75979) T95Z


T95Z
csendes tag

Help! X96 Air 4/32 szerintem P2, Wifi és BT nem működik Android alatt.Régi tulaj szerint jó volt,csak nem használta pár hónapja.
Gondoltam felrakom a legújabb corelecet de ott sem működik.Valami forrasztás elszállt?Van e valami megoldás?THX

(#75980) kokokka válasza T95Z (#75979) üzenetére


kokokka
őstag

Első kérdés, hogy mennyire megbízható a régi tulaj?

(#75981) cof válasza T95Z (#75979) üzenetére


cof
veterán

Több X96 MAX-nál is elszállt mostanában a Wifi+BT chip (lehet, hogy követik az X96 Air-ok is), én nem is ajánlom már ezeket vásárolni. Persze ha kábelen használja az ember akkor mindegy.

A tieden is vagy meghalt, vagy rossz firmware van rajta.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75982) T95Z válasza kokokka (#75980) üzenetére


T95Z
csendes tag

A kollégám,és sokáig wifin használta.

(#75983) darvinya válasza cof (#75981) üzenetére


darvinya
titán

Nálam ROM küldi haza az egész box-ot, így '19.07. havi az utolsó ami felrakható.
Ezutániak mind téglázza.
Az az érdekes, ebből ROM-ból 2 verzió van, amiből egyiknél egyáltalán nincs BT, másik 2 hónap után összeomlik végleg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75984) Suineg válasza cof (#75981) üzenetére


Suineg
senior tag

Mi az, hogy rossz firmware?
Én most bontotam ki egy X95 max+ -t. (Életemben ez a második, az elsőnek rossz volt a kijelzője, eladtam.)
Két sáv közül az 5GHZ-re az első inditás után felcsatlakozott, majd elment az internet elérés.
Többet nem csatlakozott. Gyári újrainditás után a 2,4 GHZ-en ment, az 5GHZ-en nem. Van egy bluetoth kereső menüpont benne, az meg csak forog (keres.keres). A youtube-on a légegér távirányító pointerén az OK gomb nem veszi az adást. Android menüjében meg vígan működik. Mindez Androidon. CE alatt lévő távkapcsolós file amúgy csdak CE alatt kell, hogy működjön? Droid alatt sima csatlakoztatás után kell működnie jól a youtube alatt is a légegér távkapcsnak? Amúgy gyári csomagolásként volt rajta egy ismeretlen wi-fi hálózat és a google chrome is simán elindult. Amikor gyári visszaállítást csináltam akkor utána már úgy indult a chrome ahogy kell. Próbálkozok tovább a Wifivel (5GHZ-en). Az android firm valami 08 havi, legfrissebb.

Tanácsokat szívesen fogadnék :F

[ Szerkesztve ]

(#75985) T95Z válasza cof (#75981) üzenetére


T95Z
csendes tag

sm1_s905x3_4g_1gbit

CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2.4.2-Generic.img.gz

(#75986) cof válasza Suineg (#75984) üzenetére


cof
veterán

Rossz firmware alatt arra gondoltam, hogy OTA-n frissül és elcseszi, vagy mi magunk teszünk rá egy másik firmware-t amiben nem működik.

A te eseted szerintem a meghalt a chip kategória, mert olyan nincs, hogy egyszer megy és utána meg nem. Nem tudom mi van a kínaiakkal, de mostanában kezdték el ilyen selejtes chip-el árulni ezeket.

A youtube-on a légegér távirányító pointerén az OK gomb nem veszi az adást. Android menüjében meg vígan működik. Mindez Androidon.

Ez a Youtube app miatt van akkor, nem támogatott.

CE alatt lévő távkapcsolós file amúgy csdak CE alatt kell, hogy működjön?

Persze.

Droid alatt sima csatlakoztatás után kell működnie jól a youtube alatt is a légegér távkapcsnak?

Ugyanaz a válaszom, hogy nem a távirányítókkal van baj, hanem az app nem támogatja ezt a funkciót.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75987) cof válasza T95Z (#75985) üzenetére


cof
veterán

Mindegy, hogy milyen a CE ha Android alatt sem működik a Wifi, CE alatt sem fog.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#75988) kokokka válasza cof (#75981) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem Max Plus-om van és kábelen megy a net, de esküszöm kipróbálom az 5G wifijét ha este hazaérek. Vagy holnap :)

(#75989) gyűrű válasza ztsoft (#75977) üzenetére


gyűrű
addikt

A régi 3 as kernellel már tényleg nem, de 4.9-esel már azért próbálkozik a CE team..
Kodi 19 alfa..

(#75990) ztsoft válasza gyűrű (#75989) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezt én is néztem, de az nem derült ki, hogy milyen box-on megy (a "Hardware" rész is fontos lenne).

Meg azt sem kell elfelejteni, hogy az S912-re még nincs 4.9-es kernel (ha jól látom, nem is lesz, [link], 5 hónapja nem nyúltak a kódhoz). A GXL-re (S905X,S905D,S905W,S805X) viszont már a 9.2.4.2 NG-s felrakható.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#75991) Suineg válasza kokokka (#75988) üzenetére


Suineg
senior tag

Próbáld is ki! Várjuk az eredményt.

(#75992) Suineg válasza cof (#75986) üzenetére


Suineg
senior tag

Régi firmware-t hogyan is teszünk fel? X96 max+-ra.

(#75993) kokokka válasza Suineg (#75992) üzenetére


kokokka
őstag

Androidot vagy CE-t? Bár az elv ugyan az mindegyiknél.

(#75994) belinho válasza kokokka (#75993) üzenetére


belinho
senior tag

Az Android és a CE az nem firmware! Hanem OS!

(#75995) Suineg válasza kokokka (#75993) üzenetére


Suineg
senior tag

droidot. Hol találok ehhez korábbi droid verziót? Nekem az kell amit OTA-n frissít. Ami most a legújabb 08. havi. Akkor rendszernek is hívhatom, vagy BIOS-nak?

[ Szerkesztve ]

(#75996) clava01


clava01
tag

Sziasztok
Youtube, böngészés, digi online,ritkán filmezéshez milyen box
Ajánlatok? Mi box jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#75997) kokokka válasza belinho (#75994) üzenetére


kokokka
őstag

Akkor áruld már el légy szíves, hogy mire gondolt Suineg fórumtárs egy X96MAX-al kapcsolatban!

Meg is van a válasz....

[ Szerkesztve ]

(#75998) kokokka válasza Suineg (#75995) üzenetére


kokokka
őstag

Nem tudom, hogy melyik ami OTA- frissül, mert én az enyémet SD- ről cseréltem le. Ráadásul újabbra és nem is gyárira.

(#75999) Suineg válasza kokokka (#75998) üzenetére


Suineg
senior tag

Hol találhatóak meg a neten a szükséges file-ok és esetleg leírás?

(#76000) Zsadi válasza Suineg (#75999) üzenetére


Zsadi
őstag

Összefoglaló
31. Android firmware letöltés, lelőhelyek

Érdemes átolvasni az egészet, rengeteg hasznos dolog van benne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.