Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74901) darvinya


darvinya
titán

X96Max box-on hogyan lehet a root-ot eltűntetni adott app-előtt?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74902) Indiant válasza Beni2360 (#74896) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi, de csak mennék mondjuk Vissza, vagy Jobbra, stb.... ezeket nem hiszem, hogy nem találja. De egyébként pont úgy viselkedik, mint ahogy leírtad.
X96 max + -on a távirányító tanítható gombjai közül csak a bekapcsoló gombot sikerült tanítani. (gondolom a SET-et nem is lehetne, de a többit jó lenne)

(#74903) galaxys80


galaxys80
veterán

Használja valaki esetleg az Amber skint?
2 dolgot az istenért nem találok benne. Hogyan a lehet a filmek résznél beállítani, hogy a nemrég bekerültek megjelenjenek? Illetve, hogy lista nézetben látszódjanak a fanart képek a háttérben?
Atv-n MrMc-t használok és ott ezek alapból működnek.

(#74904) Beni2360 válasza galaxys80 (#74903) üzenetére


Beni2360
félisten

Holnap írjál rám és megkeresem és leírom
Erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74905) tomy86 válasza Indiant (#74902) üzenetére


tomy86
addikt

A "set" gomb valóban nem tanítható, a többit pedig ugyanúgy kell, ahogy a power gombot is.

[ Szerkesztve ]

(#74906) Beni2360 válasza Indiant (#74902) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem se sikerül a tanítás de nekem az LG TV távom delfines vagyis Bt-s. De nem izgat mivel nem is szoktam videózásnál használni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74907) galaxys80 válasza Beni2360 (#74904) üzenetére


galaxys80
veterán

Szia. Igen erre. Mármint a nemrég hozzáadott rész.
Viszont fura mód a videóban sincsenek fanart képek lista nézetben. Lehet, hogy akkor ez csak a MrMc-ben van így?

(#74908) kutga válasza darvinya (#74901) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezt hogy érted?

Let the Zone take me if I am.

(#74909) Indiant válasza tomy86 (#74905) üzenetére


Indiant
addikt

Szerintem tegnap óta elfelejtette a bekapcsolót is, de ma ismét betanítottam. Viszont ma a hangerő fel is ment. A többi sajnos nem. Majd talán holnap.
Egyébként tök random be és kikapcsolja a tv-t a box. Sajnos a bemenetre nem vált át magától, pedig a régi box ezt nagyon tudta. (CEC-ben nincs beállítva, hogy kapcsolgassa a tv-t)

[ Szerkesztve ]

(#74910) Beni2360 válasza Indiant (#74909) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam meg kikapcs vagy akár alvás után az LG TV kapcsolgatására valamelyik gomb hatására vissza kapcsol a box. :W
Még jó, hogy távos aljzatba van és így tudom áramtalanítani.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74911) tomy86 válasza Indiant (#74909) üzenetére


tomy86
addikt

Másik távot használok, de egy hónap után tegnap elővettem a box gyári távját és az összes korábban megtanított funkció működik.
Én betanítottam az egyik gombra a tv forrásváltó gombját. Három különböző márkájú tv-nk van (LG, Samsung, Philips), de egyik sem vált automatikusan arra a benetre, ahol éppen van jel.

[ Szerkesztve ]

(#74912) joydrv válasza Beni2360 (#74904) üzenetére


joydrv
tag

Ez az Ambre skin 2 videód tetszett :)
Régóta használod, elég stabilan fut?
Megnézem, hogy megy-e android alatt is, vagy csak CE-vel.

(#74913) Beni2360 válasza joydrv (#74912) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen regebben is hasznaltam de sajnos nincs minden benne ami esetleg kellene. A beallitasokat az eredetin vegeztem es aztan valtottam at ra. Ez a video a laptopon keszult kodi alapon. Bocs tabon vagyok es itt nem javitja valamiert a gepelest.:F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74914) racerx


racerx
őstag

Már működő beállított Kodiról mivel lehet a legjobb full backupot csinálni? A beépített, vagy van az a backup addon? Ahogy néztem az addon csinált egy 650 megás zipet (kb 150 film), a beépített meg jóval kisebbet.

(#74915) zsfoto


zsfoto
tag

Sziasztok!
Előre elnézést, ha hosszúra sikeredik az írásom.
Rendeltem egy https://www.aliexpress.com/item/32944357239.html ilyen boxot. Meg is jött. Sajnos nem túl jó tapasztalataim vanank vele kapcsolatban. Nem a tudására, hanem talán a meghibásodására vagy a hibájára vonatkozik.
Beüzemelés után természetesen mindenféle eszközről próbáltam vele filmeket lejátszani. USB 2-es külső (2,5") HDD, majd USB 3-ast is.
Utána jött a wifire való csatlakozás. Az oké, hogy a routerem rosszalkodik, ezért nem is erőltettem a wifi csatlakozást, mert nem is tudott csatlakozni. Pár nappal később igen. (Ma viszem haza az új routert.)
Rádugtam az UTP kábelt. Első nap szépen működött vele. NAS-ról néztem nagy méretű filmeket. Másnap nem találta a NAS-t. Nem tudott csatlakozni a LAN-hoz. Kábelcserével működött.
Nem sokkal a beüzemelés után egyik másik filmnél a felénél vagy a háromnegyedénél egyszerűen lefagyott. Van amikor újra is indult és van amikor csak lefagyva maradt. A hangszórók vibráló hangot adtak. Az első esetnél hittem túlmelegedett, majd teljesen szabaddá tettem. A kábelek tartják a pehely könnyű boxot a levegőben és így mindenhonnan jól szellőzik. A probléma ugyanúgy megmaradt. A filmeknél kiszámíthatatlan pozícióban lefagy.
Próbáltam felmásolni a belső memóriájára egy nagyobb filmet TotalCommanderrel, de 10% körül mindig leállt és visszaesett 0%-ra és újra kezdte.
Felvettem a kapcsolatot az eladóval az Aliexpressen keresztül. Javasolták, hogy frissítsek firmware-t. Adtak is egyet. Ma vagy holnap fogom frissíteni.
Én memória problémára gyanakszom.
Van valakinek tapasztalata ezekkel az eszközökkel?
Vagy milyen X96-ost ajánlotok?
Köszönöm

_Zs_

(#74916) kutga válasza zsfoto (#74915) üzenetére


kutga
nagyúr

Szia!

Ilyet vettem én is, a 32 gigás változatot. Kábelről megy az internet, eddig nem volt vele gondom, igaz, egy filmet sem tudtam vele végig megnézni, mert semmi időm nem volt a héten. Hétvégén kipróbálom.

Let the Zone take me if I am.

(#74917) djnice válasza zsfoto (#74915) üzenetére


djnice
veterán

Ne androiddal használd.

(#74918) Suineg válasza Indiant (#74909) üzenetére


Suineg
senior tag

Gyerekek, ezzel a CEC-el nekem is gondom van. Korábban be volt kapcsolva mind a boxon, mind az LG TV-n. Egyszer csak azt vettem észre, hogy Xbox-ot bekapcsolom, bekapcsol az X96 max+ is.
Most meg ki van kapcsolva a TV-n is meg a boxon is, és mégis bekapcsolódik az X96 max+ is, pl ha hangvezérléssel bekapcsoltatom a TV-t rá a youtubre (Google Nest Mini+Smart remote kapcsolat van).

Szóval valami gebasz van CEC téren ezzel, s szerintem nem a TV a ludas. Más mit tapasztal CEC terén?

[ Szerkesztve ]

(#74919) kutga válasza djnice (#74917) üzenetére


kutga
nagyúr

Ja igen, azt elfelejtettem, egyből ment rá a CE.

MOD
Suineg
Nekem eddig tökéletesen megy a CEC a tv távirányítójával. A korábbi CE-s eszközökön amúgy HP MCE Remote-ot használtam, azzal sem volt gond. A box gyári távirányítójáról nem tudok nyilatkozni, ki se bontottam.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#74920) Zsadi válasza Suineg (#74918) üzenetére


Zsadi
őstag

Nálam is bekapcsolja Xbox esetén. LG tv szintén.
Sőt van amikor alvó módba lemegy, akkor meg atvalt az AVR is, persze váltja a tv-t, gyerek meg káromkodik a nagy csata közben :)

(#74921) Beni2360 válasza zsfoto (#74915) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha vetted volna a fáradságot és egy kicsit rákerestél volna a X96 Max Plus boxra és elolvastad volna az összefoglalót akkor láthattad volna, hogy az ilyen olcsó boxokon az android nem nagyon használható videó lejátszásra. A megoldás agy CE rendszer egy SD kártyán és azt ha belaktad át lehet költöztetni 100%-ba a droid mellé és kapsz egy dual bootos boxot. Kb 1 hónapja üzemel nálam és NAS + 2 db HDD táplálja videókkal. Még wifin is megy a 4K remux videó.
Na és a KODI beállításokat is tanulmányozni kell.
Nagyon jó kis box és várjál avval a frissítéssel.
Ui: A melegedés tényleg észlelhető de nem ennyire, hogy lefagyjon.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74922) cof válasza racerx (#74914) üzenetére


cof
veterán

A legjobb szerintem lemásolni a kártyát.

Egy SSH parancs kellene ami csinál egy .img képfájlt a kártyáról mind a kettő partícióról.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74923) Indiant válasza tomy86 (#74911) üzenetére


Indiant
addikt

Ez box függő, nem tv.
Suineg: amint egy hdmi-n lévő másik eszközt bekapcsolsz, a box is úgy érzi, hogy nem maradhat le és bekapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#74924) tomy86 válasza Indiant (#74923) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor nem ugyanarra gondolunk.

(#74925) racerx válasza cof (#74922) üzenetére


racerx
őstag

Akkor valami image készítő progival csinálok róla másolatot.

(#74926) Beni2360 válasza racerx (#74925) üzenetére


Beni2360
félisten

Az összefoglalóban találsz hozzá leírást.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74927) Suineg válasza Indiant (#74923) üzenetére


Suineg
senior tag

:D :D :D

Főleg úgy, hogy boxnál tiltva a CEC

:D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#74928) Suineg válasza Zsadi (#74920) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszi, akkor nem csak nálam nem működik helyesen.

(#74929) Zsadi válasza Suineg (#74928) üzenetére


Zsadi
őstag

Nálad is Arc-n van a tv-n illetve az erősítőn bekötve?
Már azokat is végignyomkodtam a beállításokban, de ez a box erőszakos. :)

[ Szerkesztve ]

(#74930) Suineg válasza Zsadi (#74929) üzenetére


Suineg
senior tag

Szia. Nálam az xbox van arc csatlakozón a TV-re kötve, de annyira a hang résszel nem foglalkozom most, jó a sima sztereó nekem azt meg átküldi a sima HDMI-n.
Kikapcsoltam minden cec-t, talán, még tesztelem, hogy ne kapcsolgasson be össze-vissza, inkább magam váltok csatornát.

[ Szerkesztve ]

(#74931) Suineg


Suineg
senior tag

Új kérdésem van:
Aki látta szétszedve az X96 Max+-t, látta, hogy ott van a panelon egy visszajelző power LED-nek helye? Oda be lehetne forrasztani egy LED-et?

(#74932) Zsadi válasza Suineg (#74930) üzenetére


Zsadi
őstag

Nálam minden AVR-be van kötve, így amikor életre kel, akkor kavar be.
Gondolkodok rajta, kap egy külön hdmi-t a tv-n, de a hangot akkor is az AVR-be szeretném küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#74933) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok,
vettem egy GT-Kinget, ami ezt produkálja a menüben:
[link]

a videófelvétel frekvenciája miatt ez itt állóképnek tűnik, de élőben egy nagyon gyors villódzás. :)
feltúrtam a netet, de nem találtam megoldást.
valakinek valami ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#74934) redbiro válasza redbiro (#74933) üzenetére


redbiro
őstag

kiegészítések: csak a Movies és TV shows fülek produkálják, ahol a borítók megjelennek, az Add-ons és Settings nem.
előtte X96 max volt, ugyanezzel a hdmi kábellel ment, nem volt semmi gondja.
Aura skint használok.
ha elindítok egy filmet majd stoppolom, abbahagyja, majd hamarosan újrakezdi.
a screensaver hibátlanul megy.

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#74935) cof válasza redbiro (#74934) üzenetére


cof
veterán

Gyári Skinnel is csinálja?

Mi a GUI beállítása, 1920x1080/60Hz?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74936) redbiro válasza cof (#74935) üzenetére


redbiro
őstag

amiket próbáltam:
1920x1080p 50 és 60
3840x2160p 50 és 60

másik skinnel még nem próbáltam, de az lesz a következő.
a tv-m egyébként 50hz-es 4k, akkor mire kéne állítanom? :)

it never gets easier, you just go faster

(#74937) cof válasza redbiro (#74936) üzenetére


cof
veterán

1080p 60Hz-en jónak kellene lennie.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74938) zsfoto válasza Beni2360 (#74921) üzenetére


zsfoto
tag

Szia
"Vettem volna a fáradságot?"
Nos a terv az az volt, hogy elsőnek megveszem és belakom. Letesztelem. Ha minden jól megy és nem kell visszaküldeni, akkor lehet tovább lépni. Egyelőre nem akartam továbblépni!
A CE vagy a LE későbbi.

----
Kaptam az eladótól egy oktatóvideót egy másfél gigás image filet és programot, hogy frissítsem a rendszert. Meg is tettem. Eddig a felkonfigurálással foglalkoztam és jött (volna) a teljes tesztelés. Épp ebben a pillanatban fagyott le ismét. Hang vibrált és restart.
A dolog nem változott.
---
Nos a várakozásom a teljes frissítésre az azért van, hogy a HW nem hibás-e.

De jó kérdés arra a mondatra, hogy ha nem videó lejátszásra való, akkor mire? TV, műhold bemenet nincs rajta. Hmm.

_Zs_

(#74939) zsfoto válasza zsfoto (#74938) üzenetére


zsfoto
tag

Eddig el voltam havazva. Holnap veszek egy kis kártyát a CE-nek.
Mekkorát vegyek? 2-4 G elég lehet? (Még csak most olvasgatok, keresgélek erről infókat.)
Sok minden nem kell nekem rá. Filmeknek szeretném, VLC, KODI menjen rajta és kész.

_Zs_

(#74940) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Egy Venz V10Pro+-om van (s912, 2gb).
Végigolvastam az összefoglalót, ez alapján már 2 éve megcsináltam a CE telepítést és használtam is boldogan, de szerintem egy automatikus telepítés valamikor teljesen elrontotta. Nem töltődik be, csak egy rakat failed itemet listázott a bal oldalon.

Ezért most fogtam magam és egy új installt kezdtem.
A legújabb verziót, a 9.2.4.2-t használva.
Viszont itt képtelenség a modellnek megfelelő device tree-t kiválasztani.
Volt 1-2 tippem, hogy melyik, végig is próbáltam végül vagy 3-4 fájt és bootoltam, de a CE képernyőn túl nem lép, tehát az megjelenik, írja a bal felsőben a helyes verziószámot, de nem lép tovább.
Sajnos se itt, se a CE fórumban nem találtam, hogy melyik fájlt kellene helyette használnom és a mappában van vagy 30... Valakinek van valami tippje?
Most próbaképp visszatettem a 8.95.6-ot, amivel még 2018-ban mentem, azzal egyből sikerült a manőver.
Most akkor vagy ezt használom és próbálkozom az OTA frissítéssel (csak ettől azért tartok, mert szerintem ez vágta haza nemrég) vagy esetleg manuálisan próbálkozom...
Vagy esetleg egy valamivel korábbi verziót tesztelek, hátha ott rájövök melyik device tree kellene...
Valakinek van tippje esetleg a legújabb kapcsán, hogy mit rontottam el?

Köszi!

(#74941) Beni2360 válasza zsfoto (#74939) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért érdemes egy kicsit nagyobb kártya min 10-s sebességgel. Pl egy 16 GB-ost. És arra mehet a CE és az már egy kész videózásra kihegyezett KODI rendszer más nem is kell hozzá. VLC meg hasonlók erre nem is mennek fel. Itt egy SK videó az SD kártyára miképpen írom fel a CE-t Van még az oldalamon sok segítség videó formában ami szabadon elérhető és segít az esetleges gondok megoldásában.
Ha még valami nem OK akkor jöhetnek a kérdések. De a videókban általában minden meg van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74942) Zsadi válasza Suineg (#74930) üzenetére


Zsadi
őstag

Most az alapértelmezett leállítási módnak alvó állapot helyett a kikapcsolást választottam, így most nem kavar be az Xbox bekapcsoláskor, nem kapcsol be a box mellette.
Egyelőre hagyom így, tesztelgetem.

(#74943) Suineg válasza Zsadi (#74942) üzenetére


Suineg
senior tag

oké. Írjál majd.

(#74944) pixta78 válasza Dr.NX (#74890) üzenetére


pixta78
senior tag

Ééés igen :Y a táp ment csak tönkre. Kössz az infót :R

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#74945) pajanko válasza Suineg (#74931) üzenetére


pajanko
csendes tag

Be lehet forrasztani kétszínű ledet, de nem működik.
Még kell hozzá 2db SMD NPN tranzisztor és 5db SMD 1K ellenállás.

[ Szerkesztve ]

(#74946) pajanko válasza pajanko (#74945) üzenetére


pajanko
csendes tag

(#74947) kutga válasza zsfoto (#74939) üzenetére


kutga
nagyúr

Kodira CE tökéletes. Én egy 8 gigás cl10-es kártyát tettem bele. Kis hozzáértéssel a belső tárba is át lehet tenni, akkor sd sem kell többé.

Let the Zone take me if I am.

(#74948) Indiant válasza pajanko (#74946) üzenetére


Indiant
addikt

Ez mind kimaradt??

(#74949) pajanko válasza Indiant (#74948) üzenetére


pajanko
csendes tag

Nem maradt ki, nincs benne!
Suineg "feldobta", megnéztem, beforrasztottam és működik.
Hogy mire jó, nem mindegy, működik.ON zöld, OFF piros.Androidon megy.

[ Szerkesztve ]

(#74950) Indiant válasza pajanko (#74949) üzenetére


Indiant
addikt

Ügyes Vagy! Bár tényleg nincs haszna, mert bekapcsolva ne világítson...és kikapcsolva se.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.