Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Sziasztok!

Átolvastam az összefoglalót, bocs, ha lesz a válasz és közte átfedés.

RK3188T-ről váltanék, amin KODI-t használok.
Most már olyan eszköz kellene, aminek
- van normális hálózati csatlakozása (értsd: gigabites és/vagy AC-s WiFi)
- van optikai Toslink S/PDIF kimenete
- távirányítható
- DVB-T tuneres, esetleg DVB-S tuneres (UPC direkt)
- 5.1 vagy 7.1 kijön rajta normálisan

Csak TV/zenehallgatás a célja a gépnek, tökmindegy milyen oprendszer van rajta.
(semmi játék, semmi netezés (max. fájlok letöltése, frissítések, adminisztráció)

A tuner esetében az is megoldás, ha külső USB-s tunert használok, csak lássa/kezelje, KODI szinten is.

Létezik ilyesmi? Mit javasoltok?
Aliexpress-ről rendelném, ha nincs hazai bolt.

Előre is köszönöm!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#14202) DoItYourself válasza Kapanyél (#14201) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Összeget nem írtál, ezért az egyik javaslatom egy Wetek Play 2 lenne, kapható DVB-S tunerrel is. UPC Direkthez nem tudom kell-e valamilyen előfizetői kártya, USB-n talán rá lehet kötni valamilyen kártyaolvasót.
DVB-T tuner miért érdekes? A 2010 után vásárolt tévékben már benne van.
Külső DVB tunerek is jó eséllyel működnek, akár LE alatt is.

A többi igénnyel nincs különösebb gond, van vezetékes és ac-s wifi lehetőség is (azért a vezetékes az ajánlott), utóbbihoz olcsó box esetén a KIII javasolt, vagy a drágábbakból a Minix Neo U1.

A olcsó boxokra LE a javasolt OS, a drágábbak androiddal is jól működnek (Minix, Wetek). Optikán max. 5.1-et lehet kiküldeni (AC3/DTS), de passthrough esetén a HD hangokból a core sávot átküldi a lejátszó.
Beszerzésre a geekbuying, gearbest, banggood oldalakat szoktam ajánlani.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#14203) dethroner


dethroner
veterán

Két gyors kérdés. Okozhat-e fagyást LE alatt hogy csak 2GB-os kártyán van a rendszer és hol a találom meg a kikapcsoló menüt?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#14204) Kapanyél válasza DoItYourself (#14202) üzenetére


Kapanyél
őstag

Szia!

Köszönöm!
Most nincs TV előfizum és még lusta voltam kimászni a tetőre, mióta beköltöztem, de majd UPC lesz. Az privát kártyás, vélhetően a saját STB-a kell majd hozzá. :(
Addig marad a DVB-T szobaantennával, mivel a nappaliban egy MPeG2-es régi de annál királyabb plazmám van.
De lehet, hogy ezt a TV-s vonalat inkább elengedem, igazából nem tudom, mit nyújt a KODI ezzel. Műsorújság, időzített adásrögzítés, stb. jó volna, de sosem próbáltam. És kényelmes volna, ha minden egy felületen menne. (Logitech Harmony-val mondjuk nem nagy gond, ha át kell váltani TV-re, csak próbálok néhány évre előre gondolkodni. A mostani miniPC-t 2-3 éve vettem, hozzá sem nyúltam az első hét után, hosszútávra tervezek az újjal is).

Ha jól vettem ki, akkor a sima S905 SoC kell, mert az gigabites és megy rajta az LE. Ott egyébként fontos, hogy gyárilag milyen verziójú Androidot futtat? KODI verzió frissítés miatt ugye ez most érdekes a KitKat-eseknek. Van olyan S905-ös, ami 6.0-val jött ki?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#14205) junkpod válasza Kapanyél (#14204) üzenetére


junkpod
nagyúr

az új KODI api level 21, azaz ha jól gondolom 5-ös droid elég hozzá nem kell 6-os. Másrészt ha LibreElec+KODIt hazsnálsz akkor az Android kérdése irreleváns. Most 16.1 KODI van, de készül a 17-es KODI is LE verzióban, már tesztelhető verzió létezik.

Box's don't touch!

(#14206) Csicsóka válasza dethroner (#14203) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ha nem írta tele a médiatár a storage partíciót, ami így durván 1.5 giga, vagy nem oda torrenteztél és tele lett, akkor nem lehet csak ezért fagyás. Nyomsz egy s-t és jön a shutdown menü, vagy bal oldalon alul a kedvencek melett.

(#14207) DoItYourself válasza dethroner (#14203) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nekem is 2GB-os kártyán van a LE, de inkább a kártyán lévő szabad hely az érdekes. A Kodi-ban a System menüpontban meg tudod nézni.
A kikapcsoló menü nálam (LE 009) a távirányító Power gombjára jön fel, így néz ki, itt van a "Reboot from NAND" lehetőség is. Ezt a főképernyő bal alsó sarkában lévő gombbal is el lehet érni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#14208) Csicsóka válasza tihi_ (#14187) üzenetére


Csicsóka
őstag

A reset gomb hiába is lenne, nem működne. Azóta már van ezekre újabb, jobb LE.Ezt próbáld ki először, ha a bootoláskor, vagy a reboot alatt megfagyna akkor erre frissítsd. Ez a dtb.img való hozzá. a Felrakás menete le van írva az összefoglalóban. Mivel nincs reset gomb ezért az SD-re teszel egy bármilyen tetszőleges tartalmú zip fájlt, amit droid alól a backup/update app alatt betallózol, és update. Rebootol, majd már a a duál bootos Le indul.

(#14209) Osynho válasza Osynho (#14124) üzenetére


Osynho
addikt

Erre vakaki? Ha jól értelmezem, az első indításnál feltelepül a LE, utana, ha a 2 kártyát cserélgetem, akkor gond nélkül fog bootolni mind a kettőről, az előzetesen beállított dolgok megtartásával?

(#14210) blakey válasza Osynho (#14209) üzenetére


blakey
titán

A rendszer a kártyán van, természetesen megmarad, cserégetheted és mindig a kártyára települt rendszernek megfelelően indul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14211) Osynho válasza blakey (#14210) üzenetére


Osynho
addikt

Köszi, akkor kipróbálom a 12d-t. Van 1-2 dolog, ami nemi tetszik a 9-esben, remélem az új verzió ezekben javult.

(#14212) dethroner válasza DoItYourself (#14207) üzenetére


dethroner
veterán

Kikapcsolómenű meglett, köszönöm. Tároló információknál amit látok, az lesz az sd? Ott az 512MB-ból 135megát használ, a másik partícióból 1,3GB-ból 98MB a használt. Szóval hely az bőven van még rajta. Csak tudnám minek rendeltem bele 16 gigás kártyát :F Ez valami baromi régi és szerintem lassú kártya, mégis teljesen folyamatos a menü. El van túlozva ez a class10 ajánlás :K
Mi okozhat fagyást? Kodi-ban van lehetőség a filmlejátszás közben megnézni a film statisztikáit? Bitráta, képkockaszám?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#14213) gumigyuri


gumigyuri
csendes tag

Üdv. véleményeteket szeretném kérni egy x92 média boxról ami amologic s912 chipes 2gb ram 16gb rom android 6.0 érdemes lenne vagy inkább s905 öt nézek az biztosabb?

(#14214) cof válasza Beni2360 (#14183) üzenetére


cof
veterán

Köszi az infót. Lehet a te hdd-d 1A-es mert láttam olyat is. Használat közben 300mA-nél nem eszik többet, próbáltam 2.0-s külső házzal is ugyanúgy újraindul. Lehet, hogy egy 3A-s táp megoldaná ezt a problémát, de ettől eltekintve használható, bár nem tetszik ez a 3MB/s letöltési sebesség.

@dethroner

"Kodi-ban van lehetőség a filmlejátszás közben megnézni a film statisztikáit? Bitráta, képkockaszám?"

O betű billentyűzeten, ha nincs mondjuk remoteime segítségével.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#14215) azbest válasza cof (#14214) üzenetére


azbest
félisten

Amelyik boxnál mindenféle védelem nélkül csak össze van kötve a betáp és az usb, ott a feszültség lerántása miatt könnyen újraindulás lehet a vége. A nagyobb táp talán segít, de jobb nem menet közben dugdosni.

Amelyik boxnak okosabb az usb-je, ott meg lehet nem indítja újra, de y kábel nélkül lehet nem ad ki 500mA-nál többet.

Mindkét megoldásnak van előnye és hátránya. Az meg, hogy szabványos-e az usb boxonként eltérő lehet.

(#14216) dethroner válasza cof (#14214) üzenetére


dethroner
veterán

remoteime, ez mi?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#14217) RedCat


RedCat
senior tag

Az LE átment a verziószámokról a betűkre? Vagy mi ez az a b c d? Miért nem 13,14,15... Mint eddig?

(#14218) Beni2360 válasza cof (#14214) üzenetére


Beni2360
félisten

Hiába teszel rá nagyobb tápot az USB kimeneti feszültség általában adott. De mint írta a fórumtárs menet közbeni rádugásnál nagyobb vinyó és usb 3.0 ház több ampert kíván és ez a gond. Tehát a vinyót kell támogatni.És ajánlott is ha gondok vannak. Letöltésre nekem NAS van ebben nem tudok mit mondani. De ha pl mellé dugsz egy 3.5" vinyót aminek külső tápja van az már támogatja a 2.5" vinyót. Ezt gyakorlatból tudom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#14219) azbest válasza RedCat (#14217) üzenetére


azbest
félisten

A szám a nagyobb lépés, a betű a kisebb javítások, amik kibuktak utána. Korábban ugyanazza a számmal több is kijött egymás után a gyorsfixek miatt és csak kavarodás lett. Most legalább egyértelmű, hogy melyikről van szó.

Egyébként kszaq úgy írta a topicjában, hogy mostmár a krypton a fő csapásvonal, szóval nagy módosítások nem várhatóak a 16.1-es kodit tartalmazó libreelec-ben, legfeljebb csak kis fixek, ha valami kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#14220) dethroner


dethroner
veterán

Fura dolog ez a lejátszó. Toslink kábelen fogom a hangot kivezetni, de a beállításokban nincs spdif lehetőség, de alapértelmezett AML-M8audio analog úgy tűnik megfelel erre a célra. Az spdif táblázatban se minden úgy van ahogy ezen az M8S II kütyün, de valószínű jó lesz. Ha valami nem okés, majd úgyis jelzem :) A kadenciahelyes beállítások már mind be van lőve alapból (009 LE) de egy dologra rákérdeznék.
System > Video output > Vertikal blank sync: Let driver choose / disabled. Na itt mit állítsak?
1:Let driver choose (requires restart)
2:disabled
3:Enabled during video playback
4:always enadled
Melyiket a négy közül?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#14221) DoItYourself válasza dethroner (#14220) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Hagyd úgy ahogy van.
A Kodi sokféle platformra elérhető, azért olyan a táblázat. El lehet rajta igazodni szerintem. Az audio eszköz (aml m8 audio) választásról egy pár napja volt szó, kicsit olvass vissza (nincs külön s/pdif beállítás, hdmi-re kell állítani).

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#14222) dethroner válasza DoItYourself (#14221) üzenetére


dethroner
veterán

Visszaolvastam és úgy tűnik mások is így jártak el mint én. Visszaolvastam és úgy tűnik mások is így jártak el mint én. HDMI-re nem akarom tenni, mert akkor talán a tévéből is jönne a hang. Az alapértelmezetten beállított AML-M8audio analog pont jó, csak a toslinkre adja a hangot.
Akkor maradjon az alapértelmezett Let driver choose (requires restart) beállításon?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#14223) DoItYourself válasza dethroner (#14222) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Egy kis próbálgatással hamar ki lehet ezeket tapasztalni. ;)
A vsync-nél 1 vagy 2 a helyes beállítás, ahogy le van írva az összefoglalóban...

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#14224) cof válasza dethroner (#14216) üzenetére


cof
veterán

[link] Ezt használom, távirányításra.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#14225) Osynho válasza Osynho (#14211) üzenetére


Osynho
addikt

Feltettem a 12d-t egy 32BG-os class10-es kártyára, a rendszer valamivel lassabb, mint a másik ugyancsak class 10-es 8gb-os kártyán volt. Lehetséges, hogy ekkora különbség legyen a kettő között? A menü sem annyira folyékony, illetve a filmek, sorozatok adatainak megkeresése jóval hosszabb idő volt, mint eddig. A borítók betöltése is hosszadalmas. :U

Egyébként ismét tudja a 33,5MB/sec másolást a hálózaton, valamiért a 9-essel visszaállt 11-re. Eltűnt a hang pattogása és eddig nem dobta el véletlenszerűen a tv távirányítóját (olyat is tapasztaltam az előző rendszeren, hogy egyes gombokra reagált, másikakra meg nem. Aztán megjavult.). Bootolás közbeni fagyás nem volt eddig.

(#14226) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Hálózati megosztás kérdésem lenne.

Tudok-e olyat csinálni, ha igen hogyan:

Van egy routerem + benne egy pendrive azon filmek zenék stb, a boxom kábelen csatlakozik a routerhez UPN-en keresztül érem el a pendrivet.

Ezt a tartalmat meg tudom-e osztani egy olyan box-al, ami nem erről a routerről kapja a netet?

(Szülőknek szeretnék így filmet küldeni, akik másik városban laknak, kaptak ők is egy mini mx-et, nagy segítség lenne, ha be tudnám állítani az ő boxukon is, hogy elérjék a routerembe dugott pendrive tartalmát) :R

üdv

(#14227) Ejelhar válasza werszomjas (#14226) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ilyenen már én is gondolkodtam, valszeg meg lehet csinálni, de macerás.

A routernek ismernie kéne valamelyik DDNS-t, ide építene ki VPN tunelt a távoli amlogic box. Vagyis a routernek kéne tudnia VPN szerverként üzemelni. Méghozzá olyan fajtát, amit az amlogic boxok is ismernek, szerintem openvpn lenne a nyerő.

(#14228) mayday00 válasza Osynho (#14225) üzenetére


mayday00
őstag

Nálam sem volt még boot fagyás. 12d. Remélem, h nem lesz.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#14229) tihi_ válasza Csicsóka (#14208) üzenetére


tihi_
tag

Köszönöm!
A legújabb kszaq LE-t már le is töltöttem. Ezek szerint ez jó rá.
A ránézésre azonos MXQ PRO 4k boxodon minden működött az LE-vel? Analóg kimenet, rezes SPDIF, wifi, BT? Hétvégén lesz csak rá időm, megpróbálom.

(#14231) blakey válasza werszomjas (#14226) üzenetére


blakey
titán

FTP valamint egy DDNS szerver futtatásával megoldható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14232) tihi_ válasza Csicsóka (#14208) üzenetére


tihi_
tag

Köszönöm! Bocs 2x ment. Már írtam feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#14233) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

venz v10-nek mi a konkurrense jelenleg? ár/tudás vonalon értem.

- no es importante -

(#14234) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Beelink GT1-re rendszerfrissítés érkezett. Próbálta valaki? Érdemes?

(#14235) cof válasza Beni2360 (#14218) üzenetére


cof
veterán

Épp ez az az USB kimeneti feszültség üresen 1A, ez nem indokolná a 750mA-es HDD újraindulás problémát, ami nem is zavar ha menet közben rádugom újraindúl oké. Amint feláll a rendszer utána műkődik szépen a HDD, ami felett elsiklatok az-az, hogy miért csak 3MB/s a max letöltési sebesség lan-on a routerbe dugva a kábelt torrenten (seed nem probléma), ez már a box hibája, nem kezeli rendesen, laptopon és pc-n is hozza az usb szerinti sebességet, tehát ez egy rejtély marad. Használat közben sem eszik a HDD 400mA-nál többet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#14236) Technoman válasza Sixkiller6 (#14233) üzenetére


Technoman
őstag

Szinte mindegyik "C" kategóriás készülék.
Az esetek többségében pedig:
+ RAM
+ BT
+ memória
+Gigabit LAN
uazon az áron

Viszont, a VENZ-t megveheted akár ma is, a fentiekre meg várnod kell, akár hetekig is (aliexpress, Gearbest, stb...)

[ Szerkesztve ]

(#14237) Beni2360 válasza cof (#14235) üzenetére


Beni2360
félisten

Mint írtam torrentezés terén mástól kérj tanácsot mivel én ehhez nem értek. A NAS-t is egy kedves fórumtárs állította be nekem. Androidos részét nem értem. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#14238) junkpod válasza werszomjas (#14226) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha a routerek tudja akkor igen. De a feltöltési sebessegedbol fog menni a streameles, azaz nem menni.
Inkább állítsd be náluk egy transmission demont, távolról indítsd a letöltést.

Box's don't touch!

(#14239) envagyok válasza cof (#14235) üzenetére


envagyok
veterán

24MBit sztem szép érték egy arm boxtól.
Laptoppal,PC-vel azért ne hasonlítgass össze egy 1-2w-ot fogyasztó nem x64 "médialejátszót"
Esetleg Ssh-n nézd meg top paranccsal a processzor terheltségét.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#14240) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Üdv!

Olyan problémával találkoztatok már hogy a box indításakor nem ad jelet a tv nek? Bekapcsolom a boxot a tv -t és nincs jel fogad. Ekkor áramtalanítom a boxot, újraindítom és megy szépen. M18 as Libreelec 7.90 b1 verzóval. Előre is köszi a segítséget

(#14241) DoItYourself válasza Bigmasterl (#14240) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem találkoztam még ilyen hibával.
Lehet, hogy tápegység vagy áramprobléma? Van rákötve USB-n valami?
Lehet, hogy a 7.90-es béta LE miatt van?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#14242) kmarci25 válasza Bigmasterl (#14240) üzenetére


kmarci25
veterán

HDMI kábel, foglalatok? (Nem lötyög, törik stb.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14243) Bigmasterl válasza DoItYourself (#14241) üzenetére


Bigmasterl
tag

Ennél a verziós LE nél jelentkezett, az előzővel nem produkált ilyesmit. Kábelek rendben vannak tuti.

(#14244) blakey válasza Bigmasterl (#14243) üzenetére


blakey
titán

Másik buildet próbálj ki, lehet, hogy a hőmérséklet szenzoros hiba áll fenn.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14245) Bigmasterl válasza blakey (#14244) üzenetére


Bigmasterl
tag

Az milyen hiba? Mit produkál?

(#14246) blakey válasza Bigmasterl (#14245) üzenetére


blakey
titán

Azt amit tapasztalsz, bootoláskori fagyást, van amikor nem is tud jelet küldeni és van amikorf elindul a boot logó és úgy marad. Próbálj ki egy másikat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14247) Bigmasterl válasza blakey (#14246) üzenetére


Bigmasterl
tag

Okés köszi. Nézek másik verziót. :)

(#14248) Sixkiller6 válasza Technoman (#14236) üzenetére


Sixkiller6
őstag

nagyon köszönöm, feléledt a popcorn, szóval nem annyira sürgős.
rendeltem egy Mini M8S II-t

- no es importante -

(#14249) Indiant válasza Bigmasterl (#14240) üzenetére


Indiant
addikt

Nekem a beltérivel csinálja ugyanezt a jelenséget. (van ,h. 4x kell kikapcsolnom)
Szerintem tv hiba. Ha egy másik hdmi kábelt kihúzok a tv-n, megjön a jel a beltérin.
(Bootlogo, kép bevillan, majd nincs jel.)

[ Szerkesztve ]

(#14250) Bucy


Bucy
aktív tag

A 4x-es tekerésnél jelentkező ugrálás senkinél nem jelentkezik, vagy csak engem zavar?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.