Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92301) forceberg válasza t72killer (#92300) üzenetére


forceberg
veterán

Jogos, a sok xarság mellett ezek már eszembe se jutottak :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#92302) BalanceR válasza Lauda (#92296) üzenetére


BalanceR
addikt

Igen, azt én is néztem, hogy oké, ő be van oltva, de a páciensei is?
Viszont amilyen szkafandert ott rájuk adnak, elenyésző az esély, hogy ott szedi össze...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#92303) BalanceR


BalanceR
addikt

Sajnos egyre több helyen futok bele hasonló sztorikba:
FB- Covid tapasztalatok
:((

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#92304) azbest válasza #20749568 (#92262) üzenetére


azbest
félisten

Azért tilos régóta arcot eltakarva vezetni a németeknél, mert a mocskos tróger gyorshajtók arcot eltakarva bújtak ki a büntetések alól, mondván nem ők voltak és nem tudják ki volt. Gondolom ott nincs objektív felelősség, amikor a tulajdonost büntetik meg, ha nem mondja meg ki vezetett.

És az egészségügyi vészhelyzet amúgy is felülírja [link] az arc eltakarós szabályt, pláne ha kötelező.

#92266 lacos001
Szóval, amiért vannak hülye tartományok, ahol nincs korlátozás, azért a korlátozással élő tartományok a hülyék, mert nem tilos átjárni a tartományok között még? Fordítva lovon ülést érzek én itt.

(#92305) t72killer válasza azbest (#92304) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Izé, ez nem úgy van, hogy a rendszám tulajáé a felelősség, és ha hárítani akar, akkor már neki kell bizonyítani, ki ült a kormány mögött?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92306) azbest válasza t72killer (#92305) üzenetére


azbest
félisten

itthon, de ezek szerint a németeknél máshogy van.

(#92307) t72killer válasza azbest (#92306) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem próbáltam még, úgyh nem tudom :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92308) lacos001 válasza azbest (#92304) üzenetére


lacos001
senior tag

Senki nem ül fordítva sehol. Paródia.

Ez kb olyasmi, mintha Somogy megyében minden be lenne zárva, persze eljársz melózni/gyerek suli-ovi és éjszaka kijárási van megszabva.
Aztán ránézel egy Békés megyére ahol kedvedre válogathatsz melyik boltba menjél, ha már nagyon unatkozol beülsz a fodrászhoz is, miközben a körmödet faragják. Ha éjszaka unatkozol még sétakocsikázni is kimehetsz.
Természetesen beülős kvzós, vidámparkos délutánok felejtősek mindenhol.
Az utca végén lévő nyaralódba nem mehetsz ki, de az ország bármely pontján barátokhoz szabad az út. Nyilván nem tömegesen, de 2 család simán.
Ugye felkérték a lakosságot, akár külföld, akár belföld a cél, ha nem halaszthatatlan, akkor ne bandázzanak.
Vmi 40K kiutazóról olvastam pár nappal ezelőtt. Oké, tesztkötelezettségük van mától ha jönnek visszafelé, na bumm.
Vagy legyenek kemények, egységes elvárás a lakosság részéről vagy semmi. Ez így érdekes, a számok viszont jönnek a jósgömbből amire lehet minden nap hivatkozni, esténként toprzékolni a tvben

Aztán majd többiek kijavítanak, mert 3 napja nem vagyok képben és még 2 biztosan így fog eltelni.

(#92309) bigdady válasza BalanceR (#92303) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egy kérdés juottt eszembe mennyi oxigén van még a kórházakban és beszerezhető-e egyáltalán mert gondolom csak import van és rohadt nagy lehet a kereslet :U

[ Szerkesztve ]

(#92310) Stanlee válasza lacos001 (#92266) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem kell keresni a logikat benne :D

Husvetkor megyunk egyik ismeroshoz, egyedul el, a varos masik vegeben lakik. Na, mi nem mehetunk hozza ketten, mert egy haztartas es egy szemely idegen haztartasbol aki talalkozhat, de ha o jonne el hozzank, akkor minden rendben.

Hatarmenti hotspotokkal nem tudnak mar honapok ota mit kezdeni, megy a szoveg a vedekezesrol, de igazabol nulla eredmeny.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#92311) BalanceR válasza bigdady (#92309) üzenetére


BalanceR
addikt

Tudtommal nem a mennyiség a baj, van Magyarországon több palackozó üzem is, hanem, hogy egyszerűen a infrastruktúra nem erre a terhelésre van kialakítva, "békeidőben" soha nincs ennyi embernek egyszerre szüksége oxigénre, a kiépített rendszer csak néhány helységben, korlátozott ágyhoz van meg, ahol nincs kiépítve, ott palackokkal kell megoldani, ami rengeteg plusz munka a túlterhelt személyzetnek (nehezek, figyelni kell a nyomásra, meg hogy mennyi van még benne, meddig elég...)
Amit még több helyen hallottam, hogy rendszeres probléma, hogy ahol van is kiépített rendszer, öregek a csövek, sok a szivárgás, a nővérek van, hogy sebkötöző ragasztóval toldják, foltozzák...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#92312) catroot


catroot
veterán

Na, amilyen szerencsétlen vagyok, valószínűleg repetázom ebből a sz.rból! :W

Éjszaka arra ébredtem, hogy fázom, kellemes hányás-hasmenés kombóval. Pulzus azóta az egekben, lázam még nincs (bár első alkalommal sem volt), de a közérzetem gyatra.

Hullámzó tüneteim, hogy néha fázom, máskor melegem van. Zúg a fejem, szédülök és ég a szemem.

kb. november végén is így kezdődött. :(

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#92313) Lauda válasza Lauda (#90211) üzenetére


Lauda
félisten

A Magyar Kerékpárosklub szóvivőjének véleménye a témáról:

VAGYIS – MAGYARÁZZA A SZÓVIVŐ – HA VALAKI SZABADIDEJÉBEN BRINGÁZIK EGYET, AKKOR NEM KELL MASZKOT HORDANIA, HA VISZONT LEUGRIK EGY VEKNI KENYÉRÉRT A KÖZELI BOLTBA, AKKOR ELVILEG IGEN.
Csakhogy az a kérdés, hogy mi van akkor, ha valaki messzebbre megy, például dolgozni? Ha számonkérik, mondhatja-e, hogy persze, persze, munkába igyekszik, de útközben valójában sportol, hiszen testmozgást végez, szaporábban veszi a levegőt.
Hol húzzuk meg ennek a határát? Vagy bízzuk ezt az emberek józan belátására? Szerintem utóbbi [link]

(#92314) t72killer válasza BalanceR (#92311) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

sebkötöző ragasztóval oxigéncsövet :Y?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92315) BalanceR válasza t72killer (#92314) üzenetére


BalanceR
addikt

Igen, paráznak is, hogy baj lesz ebbő' more'...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#92316) daneel_hu válasza catroot (#92312) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Na, amilyen szerencsétlen vagyok, valószínűleg repetázom ebből a sz.rból! :W"

Jobbulást! :(
Remélem nem covid.
A tünetek alapján bizony még más is elképzelhető.

(#92317) Narxis válasza catroot (#92312) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ajaj, ez nem jó. Drukkolunk, jobbulást! :(

Thanos was right.

(#92318) Fire/SOUL/CD válasza Rive (#92155) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez valóban pontosabb megközelítés de attól még pontatlan ez is. Esetedben ez azt feltételezné, hogy 2-3x-os szorzók lennének, amik nem lehetnek, ha másért már csak azért sem, mivel a 2. hullámban is a leggyengébb becslések is (szakik által) 5-7x-os volt.
Jelen pillanatban a valósághoz közelítő szorzó az 4-5x-ös lehet(szvsz), azaz összesen kb. 2,5-3 millió emberke esett át rajta. Ha ehhez hozzájön a 2,5M oltott (amiben vannak olyanok is, akik már átestek a Covidon, de mégis megkaphatták az oltást stb.), akkor az már ~50% nyájimmun, így működhet a matek, ezáltal meg az óvatos, fokozott nyitás.

Persze azt ne kérdezd, hogy Viktor fejében milyen algoritmusok dolgoznak, mert nincs olyan matekzseni a világon, aki azt le tudná modellezni... :DDD

UI: Elnézést, hogy csak most válaszoltam, de tegnap a szomszédhoz (idős/egyedül él) mentőt kellett hívnom(nem Covid), meg kellett várnom a mentőt, meg megbeszélni, hogy mi-merre van, hogy tudjam etetni a jószágokat, amíg haza nem kerül stb stb)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#92319) viharhozo válasza bigdady (#92309) üzenetére


viharhozo
addikt

Valasz.

Egyebkent praktikusan ugyanaz, mint amivel hegesztenek, tehat vmit mindig fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#92320) t72killer válasza Fire/SOUL/CD (#92318) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha 2-3M ember átesett már rajta (Merkely még tavaly december elején írt 2milliót, azóta kb 20milliónál kéne tartanunk a logikája szerint...), az nagyon hamar megmutatkozna a járványgörbéken. Ahhoz, hogy drasztikusan visszaessen a terjedés, nem kell 60-90%-nak immunisnak lenni, elég, ha a fő terjedési vektorok mentén lévő emberkék nagyrésze átesett már rajta.
Viszont ha sorra jönnek az újrafertőződéses sztorik, akkor ez az egész kukázható :(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92321) Rive válasza Fire/SOUL/CD (#92318) üzenetére


Rive
veterán

nem lehetnek ... mivel a 2. hullámban is a leggyengébb becslések is (szakik által) 5-7x-os volt.

Ennek a sz@rnak van egy olyan kedves szokása, hogy a klf. spekulatív becsléseket hajlamos utóbb rendesen pofánverni. Mint a korai 10% körüli IFR, meg (a másik irányból) az 'ország nagyrészén észrevétlen átment' és hasonlók.

Az 1% körüli IFR egy jó referenciaadat. Vannak körülötte statisztikai bizonytalanságok (pl. a korfa jellege, a lakosság egészségügyi állapota, az ellátás színvonala, az áldozatok nyilvántartása/besorolása, ugye): de úgy összességében jóval megalapozottabb (földhözragadtabb!) becslésre ad módot, mint bármi spekuláció.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#92322) Fire/SOUL/CD válasza Rive (#92321) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

és t72killer

Természetesen teljesen egyetértek veletek, csak azért "érdekes" ilyen cikkeket is olvasni.
Koronavírus: itt a magyarázat, ezért gondolja Merkely Béla, hogy 4 millió magyar áteshetett már a koronavíruson (A cikk ugyebár február 17.-i)

"A több mint 10 ezer emberen végzett vizsgálat azt mutatta, hogy az átfertőzöttség a 21-szerese volt az igazolt fertőzéseknek. Merkely Béla szerint ezeket az adatokat frissítette, és ha a legutóbbi szeropozitivitási mutatókból indulnak ki, akkor az igazolt átfertőzöttség mintegy tízszeresénél tarthatunk most, így adódik a 4 milliós szám.

Merkely Béla hozzátette, hogy ezeket az embereket be lehet számítani abba a tömegbe, amely a nyájimmunitáshoz szükséges, azt azonban nehéz meghatározni, hogy valójában ki esett át a betegségen."

Ha ennek a számnak csak a fele igaz (2M), akkor tartunk ott, amit Rive ecsetelt, de azóta a brit mutáns az igazolt fertőzési adatokat is megemelte, így az a kb. 2,5-3M összes fertőzött szám teljesen életképes megközelítés, így március végén. A nem igazolt, de fertőzésen átesettek nagy része azért sem kerül felderítésre, mert MO-n van az az idióta tesztelési eljárás, miszerint egy családban csak azt tesztelik, aki vélhetően fertőzött, a családtagokat nem (nem is értem miért nem). Így kapásból előfordul olyan eset, amikor egy 4 fős családban egy ember pozitív, a maradék 3 meg ki tudja, mert nem tesztelik automatikusan őket, pedig a brit mutáns meg már simán fertőzi a gyerekeket is, vélhetően az egész családon átmegy...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#92323) LED333


LED333
csendes tag

:W
Aki esetleg bármikor úgy gondolta hogy a "reálisan gondolkodó" , "vírusrealista" patikus úr,
nem lehet teljesen bolond, hiszen valaha doktori címet szerzett, az most gondolja újra:
Megszakértette a dolgot, és szerinte is férgek /élősködők / nanorobotok vannak a maszkokban, és ezt videós bizonyítékokkal is alátámasztja : hatalmas lelelplezés
Bizonyára remek doktor lehet, ha a hatodik osztályos fizika óra kifog rajta.
Ez a hoax már korábban terjedt vírustagadó csoportokban, de néhányan még a kemény magból is szóltak, hogy srácok azért ennyire ne legyünk retardáltak...
Erre a "doktorúr" is beáll a hülyeség mögé, a 30-40ezres táborában imádják is miatta.
(Nyilvánvalóan az bezony féreg, vagy nanorobot, mert kicsi is, fekete is , mi más lenne?
Aki azt mondja, hogy szösz, vagy műanyag szál más textíliáról, esetleg szőr, az hülye, merthát a szőr az nem mozog! Igaz, hogy csak nedvesség, meleg, vagy légáramlat hatására teszi, de a fizikaórán is hazudtak nekünk nem létezik, hogy bármelyik mozgásra kéztetne egy szöszmöszt...)

(#92324) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Főleg a Sinopharm esetében jöttek elő problémák:

Ne csináljon oltás után antitest-gyorstesztet, mert semmi értelme

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#92325) Stanlee válasza Sir Pocok (#92324) üzenetére


Stanlee
őstag

Elolvastad a cikket?

Milyen problemakra gondolsz?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#92326) Sir Pocok válasza Stanlee (#92325) üzenetére


Sir Pocok
őstag

"Probléma" mert aki nem ismeri a tesztek működését az nem érti miért nem mutat semmit se...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#92327) polonic


polonic
félisten

Feleségem megkapta a második AZ adagot is. Az elsőhöz képest, kb semmi nem volt, izomfájdalom csak.
Szüleim végre kaptak első adag Pfizert. Szóval már megnyugodtan.
Én meg ki tudja, mikor kerülök sorra. De kibírok mindent is. :D

A feleségemnek kell kórházba járnia, elütötték még szeptemberben biciklisként és a térdével vannak gondok. Ahogy átszervezték a kórházat, korábbi osztályokból covid osztály lett és a rendelés máshol van, így be kellett járnia most kb az egész kórházat, hogy megtalálja, ahova menni kell.
Na aztán ő mondta, hogy durva állapotok vannak. Amit látott, teljesen megdöbbent, tele beteggel minden. Van ahol az oltásokat is adják.
Bezzeg erről semmi hír sehol kb, minden a legnagyobb rendben a felcsúti Ramszesz szerint...

(#92328) Rive válasza Fire/SOUL/CD (#92322) üzenetére


Rive
veterán

Idézet a cikkből:


...első hullámban végzett országos reprezentatív felmérés eredményeit használta fel a becsléséhez....

Az első hullámban itthon egy tisztességes járványra se futotta (mondjuk nem panaszból mondom). Az akkori felmérés ki tudta durrantani a 'mindenkin átment már csendben' képzelgésbubikat, de más használatra elég korlátozott relevanciával bír.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#92329) Parci válasza Stanlee (#92325) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megmondom őszintén, nem bánnám, ha inkább ezerrel kimutatná az ellenanyagot a teszt, mint az mrns vakcinák esetén. értem én, hogy "de a sejtes védekezés", de legyen inkább ellenanyag is tutira...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92330) BalanceR


BalanceR
addikt

Ilyen se volt még: nem közöltek reggel járványadatokat
Most vajon az van, hogy megcsúszott valahol valami, vagy esetleg most próbálják kozmetikázni a számokat, hogy ne legyen nagy pánik? :F

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#92331) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#92322) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem túl optimisták ezek a becslések. egyrészt, tényleg az első hullámban statisztikáztak, ami tök jó, de így a 2. és 3. hullámban, meg visszanézve a nem is létező, nagyon lokálisan terjedő első hullámra, tuti volt ott torzítás.

másrészt, sok hír szól arról, hogy az "oltottak" közül sok fertőződik meg, azaz nem biztos, hogy kicsi a közös halmaz most.

no meg ott vannak a szaporodó repetázók.

legyen 2,5m, és egy centtel sem több! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92332) Parci válasza BalanceR (#92330) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

picit túlgondoljátok ezt szerintem, pont ma, pont ilyen bénán, pont a mai pánik elkerülése végett tuti nem kozmetikáznak. vagy legalábbis teljesen értelmetlennek hangzik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92334) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#92331) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"legyen 2,5m, és egy centtel sem több! "
Megbeszéltük! ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#92335) snecizero válasza catroot (#92312) üzenetére


snecizero
senior tag

Jobbulást kívánok! Akkor elmondható hogy kb 4 hónap védettséget ad az immunrendszer! Vagy még annyit se mert lehet hogy előbb elkapja akkor már előbb beteg lett volna.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#92336) Parci válasza catroot (#92312) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, bázz, bármi is az, jobbulást! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92337) Parci válasza snecizero (#92335) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, nem mondható el. nem készítünk egy elemű mintából hipotézist, minden ember más és más, minden megbetegedés más és más, minden lefolyás más és más (és minden mutáció más és más ;])

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92338) Ringman válasza BalanceR (#92330) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem érték el az üzbegisztánban tárgyaló vezénylő tábornokot, nincs aki jóváhagyja a számokat :))

(#92339) Z.É.T. válasza #20749568 (#92333) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Közben a háttérben

Müller Cecília: mindig úgy kiszárad a szám, tegnap még Komárom-Eszter megyét is mondtam, muszáj nekem elismételni az adatokat, amiket mindenki tud már addigra?
Kásler: nyugodj meg, egyszer én is mondtam már butaságot! De ma te mondhatod majd előbb, addig nem hozzuk nyilvánosságra. Jó lesz így?
MC: Köszönöm, kiváló! De mondhatod te is, a te hangod mélyebb!

(bocs :D )

(#92341) Ringman válasza Parci (#92337) üzenetére


Ringman
nagyúr

volt arról egy szintén nem reprezentatív study, hogy akiknek kevésbé csapott oda a fertőzés, az könnyebben elkaphatja másodjára, mint akit jobban hazavágott: [link]

Suspected Recurrent SARS-CoV-2 Infections Among Residents of a Skilled Nursing Facility During a Second COVID-19 Outbreak — Kentucky, July–November 2020

(#92342) snecizero


snecizero
senior tag

Azért ez elég elszomorít hogy eltelik pár hónap és megint beteg az ember. Figyelembe véve hogy eléggé taccsra teszi az embert. Nem beszélve a szervezet is újjabb bobázásoknak van kitéve. Még talán az előzőből se állt teljesen talpra azt itt a második hullám.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#92343) Parci válasza snecizero (#92342) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fenntartom, hogy nem tudjuk még, hogy mi lesz a végén a számlán, az előételt megettük és innen akarjuk megfejteni a teljes menüt. lehet, hogy fél év és nem téma az egész, és lehet, hogy... 2025 :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92344) Parci válasza Ringman (#92341) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egyébként egy tök igazságos dolog, mert ha nem vágott oda nagyon, akkor mindig visszab.sz a startkockára, hogy "oké, nem vágott oda, akkor nézzük újra" :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92345) radi8tor válasza polonic (#92327) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos az igazság odaát van.
A TV-t el kéne felejtenie mindenkinek, akkor talán a józan eszére hallgatna.

⭐ Stella

(#92346) Rive válasza catroot (#92312) üzenetére


Rive
veterán

Jobbulást :(

Pulzus azóta az egekben
Alap várakozás az lenne, hogy egy ismétlés már kisebb gond: viszont egyre többen ~ hasonló kaliberűnek írják le, mint az elsőt. Ráadásul az, hogy a szívverést is ugyanúgy b@szkurálja affelé mutat, hogy minden tekintetben hasonló, mint az első kör :(

Ez így nagyon nem jó buli :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#92347) t72killer válasza Fire/SOUL/CD (#92322) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet egyébként, hogy a következő 2-3hétben átesünk a 3-4M fertőzöttön, ami ha nem jön komoly mutáció, már gyengíteni fogja az idei későbbi hullámokat. A Spanyolnátha is így csinálta.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92348) Rive válasza t72killer (#92347) üzenetére


Rive
veterán

Lehet egyébként, hogy a következő 2-3hétben átesünk a 3-4M fertőzöttön

Óvatosan. A számok jóval magasabbak, mint az előző hullámban: csak éppen ez most az angol verzióból jön, és nem tudjuk, ott mennyi az IFR meg a súlyos esetek aránya, meg effélék.
Ha - hasraütés! - kétszer annyi a súlyos eset /fertőzés, akkor ez a hullám abszolut méretében (a fertőzöttek számát tekintve) még éppen csak ~ akkora, mint az előző.
Trükkös ez a sz@r nagyon :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#92349) lacafaca válasza Z.É.T. (#92339) üzenetére


lacafaca
őstag

kellenek a mai számok? tessék :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.