Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#91751) BalanceR


BalanceR
addikt

Vótmá'?
Zacher Gábor - Ennek meglesz a böjtje, óriási felelőtlenség.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#91752) ubyegon2 válasza #20749568 (#91748) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor azt írtam volna, hogy "nem nagyon vagy hülye".

No igen, csak mivel benne van a volna szó, így nem érvényes ez a mondat. ;] Azért akárhogyan is, úgy jött át, ahogy és Parcinak is, mint Laca legjobban ismerője!

Nem, Laca távolt áll a hülyétől.

Ja, de nem egész nap, de erről meg nem tehet, imádja a turulos meg ormánypropagandát és konteos videókat is. Ez azért hosszú távon kihat rendesen az ember agyára! (bocs Laca, ezt most úgy vedd, hogy mindannyian egy korcsmaasztalnál üldögélünk) ;]

(#91754) viharhozo válasza lacafaca (#91674) üzenetére


viharhozo
addikt

Az volt a kiindulo allitas, h jon a meleg, amitol majd "elul a viruslarma". Ezt mondja most a meleglobbi, jol teszi a kormany, h most se hallgat rajuk.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#91755) HellGreg válasza #20749568 (#91753) üzenetére


HellGreg
őstag

Ebben a helyzetben még sört se nyitnék, max zárnék :DDD

(#91756) szaszayanou válasza BalanceR (#91751) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Szabad levegőn sétálva, minimális elővigyázatossággal gyakorlatilag nulla esély van megfertőződni. Nem értem minek kell azon dolgozni, hogy mindenki zárkózzon be, és lehetőleg érezze magát nyomorultul. Tavaly ilyenkor is mekkora értelme volt lezárni Margit-szigetet.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#91757) ubyegon2 válasza HellGreg (#91749) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az tiszta, a 2.5 milliót senki nem érti, gondolom a szokásos O1 hasraütésből származhat.

de arra gondolni sem merek, hogy a politikusok és azoknak a legszélesebb rokoni és baráti köre tenné ki ezt a számot.

Szerintem akkor ne is gondolj erre. :N Ha eddig úgy érezték, minden övék az országból és az országban, akkor pont ez esetben lennének visszafogottak?

De ahogy a mostani képek/hírek is sugallják, azt a fiatal réteget nem is nagyon kell egymásnak ereszteni. Ez a pár napos kellemes napsütés visszakapcsolta a népekben az életet, kb ez történik.
Most mindenki megy valahová vagy jön valahonnan és hüledezik, mennyi felelőtlen marha van kinn mindenhol.

(#91758) ubyegon2 válasza #20749568 (#91753) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egs! :D Jó lesz az a holnapi hegymászás, ha nem esik annyi jégeső ott, mint ma is! ;] Nálatok még a tavasz is más.

S J B hozta megint zsákban a meleget! (bocsi, de viharhozo kolléga emlegette a meleglobbit)

[ Szerkesztve ]

(#91759) viharhozo válasza Wn2tl (#91708) üzenetére


viharhozo
addikt

Soha senki nem beszelt errol, mivel Magyarorszagnak szuk ketmillio 65 evnel idosebb allampolgara van.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#91760) t72killer válasza Parci (#91714) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem kell sok, a denevérfeldolgozás is gondolom elég egyedi tevékenység volt Vuhanban - már ha egyáltalán igaz a vírus eredetéről szóló kínai mese.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#91761) lacafaca válasza ubyegon2 (#91752) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor ide is: csak semmi buzulás...túl sokszor kérsz elnézés :) nincs rá szükség, toljad csak ;]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#91763) BalanceR válasza szaszayanou (#91756) üzenetére


BalanceR
addikt

Igen, ha egy tökéletes , fegyelmezett, intelligens világban így lenne...
Nálunk a fiatalok jellemzően tömegközlekedéssel mennek csoportosan a parkokba, oké a parkban szabad levegő, de a buszokon, vonatokon, metrón, héven tömeg.
A családok simán együtt mennek a parkba a gyerekek barátaival , másik, ismerős családdal, akár egy kocsiban, aztán dumcsi, amég a gyerekek játszanak, de a másfél méter biztos nincs meg...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#91764) Sub-S válasza #20749568 (#91747) üzenetére


Sub-S
senior tag

Milyen szerencse hogy még a legjobban elosztott dolog is a világon. ;]

(#91765) Z.É.T. válasza szaszayanou (#91756) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Gyakorlatilag nulla, ja.
Majdnem. Ezt elfelejtették elmondani a vírusnak, aztán így két különböző társaságunk fertőzte végig egymást kirándulás, túrázás közben és csak egy valaki került közülük lélegeztetőre. És a húgomék csak 3 napig rettegtek, hogy a 3 gyerek közül melyikhez kell mentőt hívni.
(végül a 2 év alattihoz kellett)
Szóval, lehet ezt mondogatni és tényleg kicsi rá az esély, de rohadtul nem nulla.

(#91766) ubyegon2 válasza lacafaca (#91761) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nincs buzulás, max meleghozás. :B

túl sokszor kérsz elnézés

Elnézést kérek! :D (lehet előre kompenzálom azt, amikor morcosabb vagyok és nagyon nem kérek majd elnézést, de akkor is vedd úgy, mintha kérnék) Amúgy meg kultúrember volnék, legalábbis nyomokban, talán.

Aweriot:

Hát ha esik akkor felvesszük a családi linuxpólónkat, az majd megvéd

Még megvan? Aszittem már lecserélted az összeset rágottalmásra. :N Bár az nem tesz olyan keménnyé, az tény.

[ Szerkesztve ]

(#91767) lacafaca válasza ubyegon2 (#91766) üzenetére


lacafaca
őstag

nem tudsz kibillenteni semmivel, morcos sem vagyok soha senkire semmiért, szóval nincs rá semmi szükség...én sem fogom vissza magamat, ami a szívemen a számon. akinek meg nem tetszik... ;]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#91769) t72killer válasza Parci (#91741) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Konteó ON: nem ölésre fejlesztették (keresték a természet adta példányok közül) - az nem így nézne ki félkészen se, hanem célzottan a világ figyelmének elterelésére és a világgazdasági-hatalmi status-quo odébbmoccantására. Rendkívül érdekes, hogy olyankor fertőzte végig a kór a Theodore Roosevelt legénységét, amikor Kína épp a nemzetközi jogot megsértve nekifogott felszámolni Hong Kong autonómiáját. Illetve amikor a világ végre tényleg elkezdte volna realizálni, hogy k.rva nagy gáz van a széndioxid-szint körül és talán lehet nem kéne bedőlni a vigyor mögött szénerőműveket építgető kínaiaknak. Na most járvány után senki se fog kérdezni semmit, égethetik az ausztrál szenet flottaszámra. Továbbá láthatjuk, ahogy a vírus élő egyenes adásban destabilizálja az Európai alapértékeket, mint pl az emberek szabad áramlása.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#91771) Z.É.T. válasza t72killer (#91769) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Végre egy életszerű konteó :)

(#91772) lacafaca


lacafaca
őstag

senki ne felejtse kettőkor előreállítani háromra az órát, így holnap egy órával kevesebbet nem mehettek sehova! :C

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#91773) Z.É.T. válasza lacafaca (#91772) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Soha, én ellenálok a cirkadián-terrornak, engem nem zavarnak össze, simán kihúzok 6 hónapot, csak le kell vonni egy órát a csukott szeműekhez képest !!! Ébresztő !!!
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#91775) Z.É.T. válasza #20749568 (#91774) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Pontosan, figyeljen rám az időpont, há' nem? Há' de. :D

(#91776) lacafaca válasza Z.É.T. (#91773) üzenetére


lacafaca
őstag

én meg azt sem tudom mennyi az idő...se óra a kezemen, se a telefont nem hurcolom magammal...pont szarok rá :DDD amúgy is az idő csak egy illúzió, amit ránkerőltettek a gyíkok, hogy összezavarjanak...ahogy mondod :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#91777) Z.É.T. válasza lacafaca (#91776) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Végre valami megnyugtató gondolat, el is trollom a biciklit aludni :D

(#91778) BalanceR válasza t72killer (#91769) üzenetére


BalanceR
addikt

Ez szerintem már sokmindenkinek megfordult a fejében, remélem, kimondani viszont nem lenne szerencsés, vezetők számára, mert simán casus belli.
Pont jó lenne még egy VH.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#91779) Z.É.T. válasza BalanceR (#91778) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Egy VH a PH! mellé? És hogy mennének akkor gyúrni a vazzegek? Meg fodrászhoz?
Na az kellene még, hogy se gyanta, se hatvanas kar, se belőtt séró, szerintem a Gődény azonnal tüntetne ellene!

(#91780) lacafaca válasza Z.É.T. (#91777) üzenetére


lacafaca
őstag

kovidmentesszépálmokat :D

BalanceR nézz körbe...csodálkoznék, ha megúsznánk

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#91781) Z.É.T. válasza lacafaca (#91780) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Egyrészt jó éjt mindenkinek, másrészt: tényleg, valaki álmodott már ezzel az egész f0shalommal?
(én egyszer, amikor húgoméknál necces volt)

"álmom az állam tulajdona, vár rám a 101-es szoba"

(#91782) lacafaca válasza Z.É.T. (#91781) üzenetére


lacafaca
őstag

hálistennek soha nem álmodok...én a valóságban élek :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#91783) BalanceR válasza Z.É.T. (#91779) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát szerintem kb mindegyik nagyhatalom tisztában van vele, hogy kína valamilyen szinten ludas, (sanszos, a labotszökevény vírus, de ha esetleg mégis természetes, akkor a titkolózás, a későn jelentés, a vizsgálóbizottság hátráltatása...) mégsem kürölik szét, nem szankcionálják, mert mindenki tudja, hogy a következő után VHt már kövekkel és botokkal vívhatják, ha most arcoskodásra adják a fejüket.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#91784) lm83 válasza proradeon (#91735) üzenetére


lm83
őstag

Lehet itt már akármit csinálni. Lehet korlátozásokat hozni, meg oltogatni...
Látszik, hogy sokan már lesz***k az egészet...
Ide kellettek volna a rendőrök ma rendet tenni...
Ülhetek még itthon hónapokat a gyerekekkel, ha a sok balf*sznak ennyi esze van.
Lehet úgyis a szabadba menni, hogy elkerülöd a tömeget, stb..
Csakhát, csak kell pletykálni, meg az ismikkel barizni, de sokan nem fogják fel...
Nem kell otthon begubózni, lehet ezt ésszel is csinálni.
Persze nekem sem értik a gyerekek, ha mondom ne a játszótérre menjünk be, csak kint bringázzunk, meg focizzunk, ha a többi gyerek meg bent játszik...
Ekkor nekik miért nem lehet... Dehát értelmesen próbálom elmagyarázni, amit értenek azért, csak furcsállják, hogy más nem lehet beteg tőle vagy ilyesmi...

(#91785) zilazil válasza t72killer (#91769) üzenetére


zilazil
senior tag

Már csak az a kérdés, hogy miért otthon engedték el, miért nem New Yorkban?

(#91786) Ezekiell válasza #20749568 (#91738) üzenetére


Ezekiell
veterán

Minimális józan ésszel megáldott ember ezen átlát még akkor is, ha semmilyen más hírforrása nincs

Aha, ja. Minimális józan ésszel megáldott ember nem lesz szektás se pl, aztán látod a világot mégis, mennyien szektásak (és direkt nem emelek ki egy szektát se, tudok, azok ;) ) ... Szóval dehogynem, ezt zabálják nagykanállal Magyarországon sokszázezrek - és ez igazán szomorú :(

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#91787) BalanceR válasza lm83 (#91784) üzenetére


BalanceR
addikt

+1
Én is mondtam haveroknak, hogy végre jó idő, ki lehet menni egy kicsit a napra, erre egyből ment az " üljünk össze valahol a réten egy sörre"
Ki is osztottam pár verbális csicskalángost...
Aztán az lett a vége, hogy mindenki pattant bicóra, kiment a közeli erdőbe/ parkba / rétre ahol a madár se jár, pattintott egy sört, és Zoomon ment a csevej. Persze, hiányzott a fizikai kontakt, de meg lehetett oldani, úgy, hogy nem terheltük a tömegközlekedést, és senki nem veszélyeztette magát, sem mást.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#91788) t72killer válasza Z.É.T. (#91771) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#91770: +konteó2 (aztán jön Parci a banollóval és lőttek a mesedélutánnak): a totál agyrotty 5G, csippelagéc, nincsvírus konteók pedig lejáratják azokat, akik a fentebbit meg szeretnék piszkálni - ki szeretnék nyomozni, van-e benne valami.

#91785: 1.opció: mind1 hol engedik el, valahogy úgyis visszajön, 2.opció: idő előtt "megszökött" a laborból

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#91789) Lauda


Lauda
félisten

Látom rendeletet kreáltak orbán 2,5 milliós víziójából, amit nem igazán tudott még eddig senki szakmailag megfejteni. Tehát orbán kitalált valamit (szakmai alapja nulla, azt sem tudni mikor lesz ebből valami és ha lesz is mik a következményei) és már kint is a rendelet. Az iskolákat meg visszanyitja úgy, hogy gakorlatilag újra a védtelen tömeg találkozik egymással, mert sem a gyerekek nincsenek beoltva, sem a nevelők egy része, akik meg igen, azokban meg oly kevés antitest fog leledzeni. Már korábban is azt gondoltam, hogy ennél jobban nem lehet megtébolyodni, de ezeknek mindig sikerül meglepetést okozni.

(#91790) zilazil válasza t72killer (#91788) üzenetére


zilazil
senior tag

Sokkal inkább utal balesetre az egész, mint hogy szándékos legyen. Már ha tényleg laborból szabadult.

Ha szándékosan eresztenék a világra, akkor nem otthon tennék, rendelkeznének már az első pillanatban oltással és teszttel ami kimutatja a fertőződést. Amit láthattunk, az nem erre enged következtetni.

[ Szerkesztve ]

(#91791) t72killer válasza zilazil (#91790) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, a baleset valószínűbb. Ha instant előhúznak egy vakcinát, akkor viszont instant lebuknak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#91792) BalanceR válasza Lauda (#91789) üzenetére


BalanceR
addikt

Kifelejtetted a fantasztikus nyitási tervet...
Csak egyetlen példa: pláza, ruhabolt (a pláza közepén), mondjuk 500 négyzetméter.
Egyszerre 50 ember lehet bennt, a többi addig kint vár a pláza folyosólyán de mivel több bolt is van a plázában, minden bolt előtt sorok... A ruha, az pont olyan, amit nem összekapkod az ember, hanem válogat, próbál, nagyobbra cserél , majd megint próbál... Minimum egy óra.
Addig a sor kint gyarapszik...
A pláza folyosólyán orbitális várakozó sor, te meg csak beszaladnál a sparba kenyérért, ahol mondjuk nincs sor, mert gyorsabb a fluktuáció, de emiatt el kell menned 1864 várakozó mellett , aki vagy normálisan viseli a maszkot vagy az állán, vagy kilógatja az orrát, vagy csokit eszik és nincs is rajta....
A legnagyobb plázák szinte mind úgy épülnek fel, hogy a ruhaboltok vannak középen, és egymás mellett...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#91793) zilazil válasza t72killer (#91791) üzenetére


zilazil
senior tag

Nyilván, de nem kell mindenki orrára kötni. Mindenesetre egy nagyhatalom ha ilyen fegyvert akar bevetni, akkor feltehetően előtte minden lehetséges óvintézkedést megtesz és ellenszert is kifejleszt magának, és ami a legfontosabb, nem a saját lakosain teszteli le először élesben.

(#91794) hellboy válasza BalanceR (#91792) üzenetére


hellboy
csendes tag

Plázás sorban állás, miért lepődünk meg ezen is,
hát az oltópontokon is össze tudják hozni a sorbanállást.
Egyébként meg az lesz mint az idősek vásárlási sávjánál ott is a bolt előtt sorakoztak az emberek.

De miért kell ezt rendeletbe irni hogy április 19 kinyitnak az iskolák?
Majd az élet felülirja ezt is.

Tényleg nem értem, ahogy már mások is irták nem gondolnak bele,
hogy esetleg egy újabb hullámot fog indítani ez, még a beoltott tanárok sem lesznek védettek.
(csoda, hogy a 3 hete szajkozott tanárok előrevételét az "oltási tervükben" megfogadták végre)

Annyi 60 feletti oltott jár az iskolákban, hogy nem lesz itt gond kérem
elérjük a megálmodott tervet: 2,5 milló oltás és minden jó lesz.

Miért nem lehet az iskolát eltolni egy-két hónappal.
Persze így nem lesz nyári szünet, meg nyaralás
(nem hiszem, hogy amúgy lesz főleg egy külföldi pl el nem fogadott keleti oltással)
Legalább addig legyen szigorítás, amig javul a helyzett.

Még az elején irtam, hogy itt mutyi lesz a keleti vakcinákkal.
Nem tudni mennyi a haszna a sinopharm-on a közvetitő cégnek, 20-25 milliárdot becsülnek.
Ha kerekítve az 5500 elvesztett eü dolgozó volt az 5%, aki nem irta alá szerződést
akkor vehetünk 100 ezer eü dolgozót a 100%-nak
20 milliárd / 100 ezer = 200 ezer forint jutott volna abból MINDEN eü dolgozónak.
Ok nem sok de szerintem jobb helyen lett volna az pénz az eü dolgozóknál, mint a közvetitő cég offshore szlaján.
(és ne feledjuk a lélegeztető gépeket sem: 4-5x annyit rendeltek mint amire szükség lehet és min 2x-sen túlárazva)
Persze azt mondták ez máshogy nem dolható meg, csak céggel.
Azt is mondták nem lesz több keleti vakcina beszerzés :)

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#91795) fatal` válasza hellboy (#91794) üzenetére


fatal`
titán

"Azt is mondták nem lesz több keleti vakcina beszerzés :)"

Ezt mondták több hete is, aztán a héten engedélyeztek még kettőt, igaz az indiai azóta exporttilalom alá került, a cansinot nem tudom. De a második negyedévben már nyugati vakcina is bőven több, mint elég lesz (jelenleg sem tudnak eleget beadni a csodálatosan szervezett oltási rendszerben), de abból nem lehet lopni.

(#91796) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Lehet nem leszek népszerű, de abból a nyomorult iskolákból ha 19.-én kinyit, durván másfél hónap lesz hátra, azt már digitálisan is lenyomhattuk volna, kerülve a kockázatot. Normálisan gondolkodó szülők nem kiabáltak volna ellene.

(#91797) t72killer válasza zilazil (#91793) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes mód Kínából nem hallottunk 100e+halottról, mint a sokkal kisebb UK, Fraciao., Spanyolo.-ból. Szóval még ez is...

Ok, titkolódznak, de ha lakosságarányban annyi halottjuk lenne, az már a műholdképeken látszana...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#91798) Ricardo válasza t72killer (#91797) üzenetére


Ricardo
félisten

Kína kicsit más. Társadalmi, és politikai téren is. Ebből adódóan a vírust is sokkal komolyabban tudják megfogni.

(#91799) lacafaca


lacafaca
őstag

[kép] :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#91800) Alex91 válasza Nagymelák (#91796) üzenetére


Alex91
félisten

A kozepiskolakat mar valoban siman digitalison lehetne hagyni, valoban ennyi idore sok ertelme nincs visszanyitni. A bolcsik, ovik, altalanos iskolak mas kerdes... Vagy mukodteti vagy ad valami potszabadsagot a szuloknek. Mert ugye csaladbarat kormany, csak amikor nem lehet sibolni, akkor mar tesznek ra!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.