Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77301) Ricardo válasza #20749568 (#77299) üzenetére


Ricardo
félisten

Ebben az esetben a kijárási tilalom ellen tüntettek, ami fél órája volt érvényben.
A figyelem elérése egy dolog. Viszont ha a többség nem támogatja az adott dolgot cseszhetik. Aki frissen műtve ott feküdt a kórteremben amikor bedobták az ablakot egy kockakővel tuti támogatja az ügyüket, sőt a családja is, meg sokan akik szintén gustustalannak tartják ezt.

Mint az utcai zavargásokat az ablakból néző család esetén. Tehetetlenül nézik végig ahogy az utcán vonuló tömeg felgyújtja a család ház előtt parkoló autóját amire éveket spóroltak, és apának fogalma nincs mit válaszoljon a kislánya kérdésére. "Apa a bácsik miért csinálják ezt a kocsinkkal, amikor mi nem is ártottunk nekik?"

Az ész nélküli rombolás, csak vandalizmus.

[ Szerkesztve ]

(#77304) Ricardo válasza #20749568 (#77303) üzenetére


Ricardo
félisten

Mindennek van oka. Attól még nem lehet akármit megtenni.

(#77306) forumpista válasza updog (#77262) üzenetére


forumpista
tag

"Csak az általad leírtakat nem lehet ép ésszel, tényekkel alátámasztva megindokolni, míg a zárást de."
Oké, akkor kérném a következőkről a hatást tanulmányokat, a számítógépes modelleket, amik ép ésszel és tényekkel alátámasztják:
-Miért nem mehetek ki este 8 után az utcára, de előtte meg igen?
-Miért pont este 8, miért nem éppen 7 vagy éppen 9?
-Miért zárjuk be a boltokat este 7-kor?
-Miért nem 6kor zárnak a boltok vagy épp 9kor?
-Miért mehetek ki kutyával 8 után is, de kutya nélkül csak 8 előtt?
-Miért csak 500 méterig mehetek ki kutyával 8 után, miért nem 400 méterig vagy épp 600-ig?
-Ha márciusban nem véd a maszk a vírus ellen, akkor áprilisban miért csak a maszk véd?
-Ha decemberben bármilyen maszk véd, akkor januárban miért csak az ffp2-es véd?
-Ha Magyarországon a sima maszk is véd, akkor Németországban miért csak az ffp2-es véd ugyanakkor?
-Miért csak 10 fő felett terjed a vírus? Kivéve szenteste mert akkor 10 fő felett sem terjed.
-Ha csak az oltás véd, akkor miért katonának vezénylünk az utcára ahelyett hogy oltópontokat létesítenénk?
-Ha a katonákat (állítólag) alkalmasak kórházak vezetésére, akkor miért nem lehet kiképezni őket oltásra is?

És még sorolhatnám jócskán, ha te erre azt mondod hogy márpedig ezek ép ésszel és tényekkel vannak alátámasztva, akkor megeszem a kalapom...

(#77307) Parci válasza forumpista (#77306) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt azért ugye érted az eszeddel, hogy ezek mind valamiféle kontaktuscsökkentő korlátozások? igazi fingharcolás azon izélni, hogy miért pont este 8-nál húzták meg a határokat, és tudod, hogy miért? mert ha 7 vagy 9 lenne, ugyanezt a kommentot gépelted volna be, csak azzal a számmal. ezen picit gondolkodj már el.

...mert a korlátozásoknak viszont van értelme/célja, az, hogy felejtsd el az esti bulikálást a gozsduban, mert ha nem, g.córa pörgeted a járványt.

na most ez nem azt jelenti, hogy minden intézkedés értelmes, még azt sem, hogy komoly szakmai alapokon hozták meg őket. azt viszont igen, hogy céljuk van, nélkülük rosszabb lenne a helyzet, sokkal.

na, ez csak az első kérdésedre a válasz, de van a többire is, és egyik esetben sem az a végeredmény, hogy milyen okosat kérdeztél.

"-Miért csak 10 fő felett terjed a vírus? Kivéve szenteste mert akkor 10 fő felett sem terjed."

szenteste is terjed, de b+, akartak egy kis jókedvet csempészni a szar hétköznapokban, ergo úgy voltak vele, hogy szenteste lesz egy kis plusz fertőzés, de érzelmileg annyi plusz a népnek, hogy többet nyernek a réven, mint amit elvesztenek a vámon.

és így tovább.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77309) forumpista válasza Parci (#77307) üzenetére


forumpista
tag

Hát Parci, ez eddig egy nagy bullshit bingó ám.
Tehát nem tudod semmiféle tényekkel, számítógépes modellekkel alátámasztani hogy ezek az intézkedések bármit is lényegesen befolyásolnának.

"azt viszont igen, hogy céljuk van, nélkülük rosszabb lenne a helyzet, sokkal."
Bizonyíték, bizonyíték, bizonyíték. Én nem látok egyet sem.
Szerintem meg nem, na bumm.
Ha bemondás elég, én is be tudok mondani olyat, hogy
például a boltok csökkentett nyitvatartása növeli a tömeget, mivel ugyanannyi emberre kevesebb idő jut. Ha kell matematikailag is bizonyítom. A tömeg pedig segíti a vírus terjedését (erre tudok hozni orvosi cikket), tehát a boltok csökkentett nyitvatartása konkrétan _fokozza_ a vírus terjedését, enélkül a helyzet sokkal jobb lenne.
És így tovább.

Tudom kocsmastílus stb stb, a probléma mindig ugyanaz, nektek bármit bemondásra el kell hinni, de ha valaki mást gondol, akkor az egyből "fingharcolás".

(#77310) Z.É.T. válasza #20749568 (#77308) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Láthatóan a többség nem készíti el a "szorgalmi feladatokat", mert sokkal egyszerűbb és lazább konteózni, de ezekre mindre talál választ, aki azt keres és nem csak habzó szájjal okoskodik.

Az összes "forumpista" és hasonlóan gondolkodó kihagyta ezt. Amikor fb-on megosztok egy biostatisztikus, biofizikus, hálózati matematikus egyszerűsített írását, azonnal jön rá néhány komment, hogy "átlag ember ebből sz@rt se ért".
Akkor?
Akkor aki nem érti, az kérdezzen, de ha lusta hozzá, akkor inkább fogja be...

És igen, a politikusok rosszul kommunikálnak és igen, jócskán vannak olyanok, aki a maguk pecsenyéjét sütögetik.
Ettől még a legtöbb korlátozásra van logikus, racionális magyarázat és az minden polgár számára elérhető a nyugati társadalomban.

(#77311) Asbee válasza forumpista (#77309) üzenetére


Asbee
veterán

Ez a 8 as kijárási, 7 kor boltok zárnak ez egy nagy baromság.

(#77312) Z.É.T. válasza forumpista (#77309) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ajánlom pl Röst Gergely munkásságát tanulmányozni.
Ha megvolt és még mindig nem érted, akkor kérdezz és szívesen válaszolunk.

(még azt is érteni fogod, hogy meddig volt az élet- és egészségvédelem a domináns és mikortól lett a gazdaság fontosabb a hazai vezetőknek - persze mindkét lépcsőt árnyalja egy csomó egyéb tényező, de lacafacalától szabadon: ne csak nézz, hanem láss is!)

(#77313) t72killer válasza updog (#77292) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"de nem emlékszem hogy ezt valaha bárki is tiltotta volna."

+ 2x2 teszt ára + karantén felér egy tiltással. Úgy dobálódznak a darabja 100-150€-s tesztekre kötelezésével, mintha mindenkinek olajkútja lenne a kert végében.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77314) Coyot válasza #20749568 (#77299) üzenetére


Coyot
őstag

Ki fog megrohadni egy kávézó kinyitásakor? Az amelyik kinyitott, mert más nem max. aki bemegy és elkapja és még korházba is kerül - akkor mondjuk nagyon. Sőt a kinyitást lehet büntetni ahogy vandalizmust is. Egy tüntetést pedig nem, és azt senki nem nézi rossz szemmel mert kiállnak az ügyükért, teljesen jogosan - tudod joga van hozzá te vagy ennek a felemlegetője. De az már munka meg esetleg meg is kell szervezni...

Má' nem

(#77315) Chesterfield válasza forumpista (#77306) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ha rajtam múlna még a beszélgetést is betiltanám a boltokban (azon kívül, hogy 10 deka parizert kérek), valahol olvastam is már ilyen ajánlást.

Itt van: [link]

(#77317) Ricardo válasza #20749568 (#77308) üzenetére


Ricardo
félisten

"Igen, ez tökjó, de a saját lakásodban még mindig azt csinálsz amit akarsz."

Bizonyos kereteken belül.

(#77318) Z.É.T. válasza Chesterfield (#77315) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Volt már utcai tiltás is az olaszoknál

(#77320) radi8tor válasza Asbee (#77311) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez egyedül arra jó hogy még véletlen se bulikázzanak a fiatalok. Könnyebben felkelnek reggel a sulihoz. :D

⭐ Stella

(#77322) Z.É.T. válasza #20749568 (#77316) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Részben egyetértek, de:

- "amit a kormány mond, az hazugság"

- "átlagpógár sz@rt se ért belőle"

Ez a kettő bőven elég hozzá, hogy ne érjen célba az se, amit tényleg kommunikálnak. Akkor viszont marad a nép gyermekként kezelése.

A Google-özés meg szerintem tök oké, mert aki képes megérteni az összefüggéseket, az képes a Google-t is használni.
Aki meg inkább háborogni akar, annak tökmindegy.

És nem vagyok introvertált sem, asszem ezt még nem írtam. Sok mást viszont igen.

(#77324) Asbee válasza Coyot (#77314) üzenetére


Asbee
veterán

Érdekes a nagy gyárak, üzemek étkezőiben, öltözőiben nem tarol a covid. A üzletekben összegyülő tömegben, a 2 hónapja ugyanazt azt 1 rétegű szövetmaszkot hordott környezetben nem tarol a covid. De a kávézóban, étteremben elkülönített asztaloknál, na ott durva lenne. A játszótereken, sportpályákon kint levő csoportosulásoknál nincs covid, de 8 után már van covid. Ezeken kellene elgondolkodni. Akkor vagy legyen durva szigorítás, vagy akkor legyen értelem ha ezt azt engedünk.

[ Szerkesztve ]

(#77325) Z.É.T. válasza radi8tor (#77320) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Arra viszont kiváló, a környezetemben a 1x és 2x évesek nagyrésze elfogadja, sajnálja és egyetért vele. Egy másik - kisebb - része tolja az illegált néha. De vannak bulik a köreimben, épp a napokban mesélte egy DJ haver, hogy ők úgy intézik, hogy friss negatív antigén teszt és/vagy pozitív antitest teszt a "belépő".
Max 25-30 fő. (ahol korábban 80-100 fő volt)
Értelmesen is lehet ezeket intézni.

(#77326) Lauda válasza Asbee (#77311) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem is. Este 11-kor úgy kell hazajönnöm a páromtól minden este, mintha valami háborúban bújkálnék az ellenség elől. :DDD Úgy fasság az egész ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#77327) Ricardo válasza #20749568 (#77321) üzenetére


Ricardo
félisten

Én arra gondoltam hogy nem csinálhatsz azt amit akarsz.

Próbálj meg példáu egy panel hatodik emeletén a nappaliban bográcsozni. :DDD

Komolyra fordítva. Egy csdomó minden szabályozza mit tehetsz és mit nem a saját ingatlanodon belül. Sok helyen még füvet sem akkor nyírshatsz amikor akarsz.

(#77328) Z.É.T. válasza #20749568 (#77323) üzenetére


Z.É.T.
őstag

"akkor a kormány megbukott"

Bár úgy lenne...
Attól tartok, hogy nem buknak, vagy legalábbis nem azok és nem azért, amiért jogos lenne.

(lehet, hogy türelmesebb vagyok, de azért az itteni sületlenségek engem is ki tudnak hozni a sodromból :D )

(#77329) Parci válasza forumpista (#77309) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azzal nincs gond, hogy kételkedsz és magyarázatot vársz, de ne tőlem kérj már számítógépes modellt, baszki :DDD

arra akartalak rávezetni, hogy a korlátozásoknak, mint csomagnak van célja. az, hogy szerinted az egész hülyeség (és hogy az egész járvány csak arról szól, hogy meghalt 10 ezer haldokló vénember), a te bajod, reklamálj a megfelelő állami szervnél, hogy téged nem győztek meg. én érteni vélem, hogy miért vannak. közvetett bizonyíték is van egyébként, a tavaszi zárással ugyanis konkrétan elhalt a járvány -- ha akkor nyitunk, nem halt volna el, tehát ott tudhatóan működött is a zárka. és ott van Z.É.T. kommentje, van elég matematikai modell az intézkedésekről, hajrá!

a következő "nektek" részre pedig még ebből a topikból is kiváglak. igen, kocsmai stílus, ha egy kérdéskörben nem válaszolsz, hanem gyorsan beteszel egy csomó ember egy kalap alá és ugatod őket.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77331) Ezekiell válasza #20749568 (#77330) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tehát akkor a választópolgárok a hibásak, a kormány a hibás, mindenki hibás. Értem, valid.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#77332) Z.É.T. válasza Asbee (#77324) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Teljesen jogos a háborgás emiatt, illetve azért, mert nincs elmagyarázva.

Képzelj el egy gépet, az egyik felén bemegy a virnyák, a másik felén kijön az áldozatok mértéke, benne az egészség, élet és gazdaság.
A gépen van mondjuk 200db potméter, a különböző korlátozásokra. Úgy igyekeznek csavargatni a potikat, hogy ami kijön, az az legyen, amit a kormány(ok) szeretnének.
Na azért pl lehet háborogni, hogy miért pont azt a potit tekerték klipelésig, amelyik adott ágazatot teszi tönkre, de leginkább azért, mert amit torzításig tekertek, azt illene kompenzálni.
Ja, hogy akkor mindjárt inkább lejjeb tekernék?
Na ezért jogos akár a tüntetés is.

Egyik kormányt sem irigylem ebben a helyzetben, az EU meg kutyapózban kapja az ívet, de teljesen egyértelmű mára, hogy kizárólag az elfojtás + határzár tud úgy működni, hogy kevesen is haljanak és a gazdaság is elketyegjen alapjáraton.
Az EU nem volt felkészülve egy olyan helyzetre, amiben nem a különböző érdekeket kell csak harmonizálni, hanem tényleg egységes megoldást találni.
A különböző függőségi viszonyok kevesek voltak ehhez.

Itt csatlakozom lacához, sokkal nagyobb átrendeződés kellene, nem pedig veszteségminimalizálás és mielőbbi visszaállítása a jól láthatóan működésképtelen rendszereknek.

És ez még mindig csak egy atyai tasli ahhoz képest, amit a klímaválság fog csinálni úgy kábé mindannyiunkkal...

(#77333) Gsx-rr válasza Asbee (#77324) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ott nem es a szallodakban sem ahol tobb szaz ember van.
November 30 ota mar kb 4000 utasunk fordult meg kulfoldon senkinel semmi panasz nem volt a hazaerkezes utan.

(#77334) Z.É.T. válasza #20749568 (#77330) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Látva, hogy az emberek ~95%-a szart sem ért meg a járványdinamikából, epidemiológiai és biológiai összefüggéseiből, nem látok rá esélyt, hogy azt buktassa a nép, amelyik "megérdemli".
A 95% simán buktatna szinte bármiért, ami neki kényelmetlen, előnytelen. Zseniális lenne.
Az 5% meg fogná a fejét és megint jönne a következő populista f0sh@lom.

(apu kiábrándultságtól fortyogó agyvize vagyok)

(#77335) Coyot válasza Asbee (#77324) üzenetére


Coyot
őstag

Szerintem nem nehéz megérteni azt, hogy a szórakozás nem létszükséglet. Így mint azt a kontakt szám csökkentése miatt nyugodtan meg lehet szüntetni vagy nagyon redukálni. Egyetértek azzal, hogy állami megoldás kell a most kieső vállalkozásoknak, hogy túléljenek, de ez lenne a kormány feladata, ha ezt nem csinálja lehet menni tüntetni, meg kurvaanyázni mindenhova a szolgáltatószektor minden emberének - teljes joggal! Ha jól láttam már elő is vették az ügyet, naugye...

De míg a kórházak tele vannak és azt sem tudják merre állnak arccal - szerintem teljesen érthető lépés hogy mérsékelni próbálják a kontaktot. Amit írsz mindenhol tarolhat a covid, de egy kávézóban/étteremben továbbra sem muszáj tartózkodni, mint a céges kifőzdében ahova dolgozni jár a nép és ennie kell valamit, hogy dolgozni tudjon - ez két külön szint nem is értem hogy meritek összemosni - míg kávézni nem létszükséglet továbbra sem.

A 8 órás zárás egy faszság szerintem is, főleg hogy ugyan az a tömeg tömörül be szűkebb időablakban a boltokba - bár amerre én járok a többlet egyáltalán nem látszik, de ez buborék, biztos van ahol nagyobb a tömeg.

El is kell gondolkodni, de meg is kell érteni mi miért van és mit hol baszarintanak el. És kell is élni azzal a jogoddal, hogy megmondod a vezetésnek csúfolt arcoknak, hogy hüyék vagytok.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#77337) Asbee válasza Coyot (#77335) üzenetére


Asbee
veterán

Itt nem tömeges szórakozásról, bulikról, és egyebekről van szó. Attól hogy elkülönített asztaloknál, kávéznak esznek egyet, folyamatos fertőtlenítés mellett, attól nem lesznek tele jobban a kórházak, mint ami a bevásárlóközpontokban plázákban van. Röhej amikor egy plázában sétálgatnak, beszélgetnek, de ugyanabban a légtérben tőle 5 méterre nem ülhet le egy kávét inni....

[ Szerkesztve ]

(#77338) Asbee válasza Gsx-rr (#77333) üzenetére


Asbee
veterán

Na igen...

(#77339) Coyot válasza Asbee (#77337) üzenetére


Coyot
őstag

Igen de ezt koordinálni kell, és továbbra sem létszükséglet. Míg a szervek nem érnek rá minden ilyen helyet végignézni pár naponta addig azt az egyszerűbb megoldást választották, hogy bezárás van. Szerintem ezzel továbbra sincs gond, de ahogy mondtam ilyenkor a kompenzációt meg kell oldani, hogy ne egyszerre csődöljön be mindenki.

Ahogy láttuk a teszteken beltéren nagyon hamar kapod el, lehetnek 3-5 méterre is az asztalok egymástól. Szerintem ezért nem fogják engedni a nyitást, mert a rendes szellőztetést ugye megintcsak felügyelni kéne, kültéren meg télen szerintem nem tudsz sem éttermet sem kávézót üzemeltetni ilyenkor - nyáron amúgy simán engedni lehet a kültéri verziót ha jól rémlik így is volt nagyon sok helyen.

Má' nem

(#77340) Corleone33 válasza Asbee (#77337) üzenetére


Corleone33
aktív tag

abban egyetértünk hogy ilyen helyzetben a plázákat sem szabadna megnyitni

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#77341) Asbee válasza Coyot (#77339) üzenetére


Asbee
veterán

Én a tesztekben màr annyira nem hiszek. Gyakorlat sokszor felülírja. Nem egy meg két , egy háztartásban élőknél fordul és fordult elő , nincs távolságtartás aztán nem kapja el a másik fél. Csak egy példa. Egy köhögő, tüsszögő szuperterjesztő, na az be tud tenni ilyen helyen, ezt nem vitatom.

(#77342) Asbee válasza Corleone33 (#77340) üzenetére


Asbee
veterán

Ez még mindig nem a haljunkéhenotthon vírus

[ Szerkesztve ]

(#77343) Ezekiell válasza Asbee (#77337) üzenetére


Ezekiell
veterán

elkülönített asztaloknál, kávéznak esznek egyet, folyamatos fertőtlenítés mellett

Ez az, amit lehetetlen felügyelni és betartatni (arról nem is beszélve, hogy mondjuk a pultok/wc-k/egyéb közös részeknél akaratlanul is sérül a távolságtartás). Gondolom ezért nem engedik ezeket (IKEA tömeg vs étterem: IKEAban maszkban vannak végig, étteremben nem, így bár előbbiben van tömeg, utóbbi a veszélyesebb)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#77345) Ezekiell válasza #20749568 (#77344) üzenetére


Ezekiell
veterán

A NER országában mégis mit vársz, de komolyan?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#77347) radi8tor válasza Ezekiell (#77343) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pedig még nekik is kedvezne a sok fertőtlenítő szer vásárlása (MOL vagy ÁFA viszonylatban).

⭐ Stella

(#77348) Coyot válasza #20749568 (#77344) üzenetére


Coyot
őstag

Nincs rendben, de nem az a megoldás rá, hogy lázadunk. Számonkérni, igen azt kötelező lenne mindegy melyik kormány van a porondon.

radi8tor
Amekkora állami bevételkiesés volt azt nem tudod ilyen szimpla dolgokkal behozni. Így is mindenhol tonnaszámra veszik a fertőtlenítőt.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#77349) tom_tol válasza updog (#77262) üzenetére


tom_tol
addikt

"Így egy év után, mikor ezerszer le lett írva hogy úgy van csak ennyi áldozat, hogy a fél világot lezártuk, elég merész leírni hogy nem látszik a haszna."
Leírhatnád hogy mennyit segítettek a különböző intézkedések. Pl. kijárási -12625,
éttermek bezárása -127, stb. Azt már sokszor halottam hogy ha nem lennének korlátok mekkora katasztrófa lenne de azt még soha hogy mit nyertek a népek ezekkel.
Bár többek szerint Skandinávia nem tartozik Európához és valójában az északi népek földönkívüliek de ha ettől eltekintünk és komolyan vesszük az intézkedések hatékonyságát akkor svédeknél 3 millió fertőzöttnek és legalább 50 ezer halottnak kellene lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.