Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77201) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A britek Alcatraz-tervekkel próbálkoznának: önző banda, nem hajlandók megosztani mással a gócaikat.

Közben így néz ki egy Heathrow:

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77202) ubyegon2 válasza lacafaca (#77200) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az a kutya nem harap egyedül, amelliknek nincsen foga! :D
Csak úgy megemlítem, anno nekem egy ugatós kis nyamvadék a gazdája mögül előugorva úgy a sípcsontomra harapott, hogy csak na! És persze elszaladt, pedig qrvára belerugtam volna ott és akkor! :K

(#77204) perempe


perempe
addikt

A Heat kutyákkal ellenőrzi a szurkolókat

* Brahms: 4. szimfónia *

(#77205) lacafaca válasza #20749568 (#77203) üzenetére


lacafaca
őstag

nekem mondod? burgerlandiaknak árulok(-tam kva kovid :(( ), 2 szezonba tellett, amíg végre megértettem, mit hadoválnak..az amúgy is gyenge némettudás mehetett a szemétbe és azt az izét kellett megtanulni :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#77206) t72killer válasza #20749568 (#77203) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jártál már svájc déli részén:Y?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77208) envagyok


envagyok
veterán

Én érzem csak úgy, hogy az oltással nem oldódik meg semmi? Sőt, hogy lesznek komolyabb gondok is?
Madár- és sertésinfluenzával is küzdünk már évtizedek óta, iszonyú károkat okoz, mégsincs rá oltás
Ha jól értem, a covid elleni oltás esetén is tud azért szaporodni, terjedni, mutálódni. Még ha nem is olyan mértékben, mint oltás nélkül (arról nem is beszélve, hogy nincs is 100% hatásfokú oltás).
Innentől lehet hetek, hónapok, évek kérdése, és jön egy mutáció, ami ellen az oltás sem véd, és simán benne van egy sokkal komolyabb mortalitás lehetősége is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#77209) Lauda válasza envagyok (#77208) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem az oltások nagymértékben visszafogják majd a járványt és a hullámokat. Másrészt hiába fertőz az oltott is, elviekben az oltottra ez nem okoz veszélyt, szóval megfogható a dolog.

(#77210) Parci válasza envagyok (#77208) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha csak te érzed úgy, akkor még nem volt róla szó a topikban. a valóság ezzel szemben az, hogy... :DDD (az oltással nem lesz eltüntetve a bolygóról a cucc. de tömeges oltás után pont, hogy az várható, hogy "náthává szelídül", ezen felül oltottként te sem púzol majd ki egy elkapott fertőzésbe, mert nem lesz kínai az immunrendszerednek a cucc, mint most)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77211) lacafaca válasza envagyok (#77208) üzenetére


lacafaca
őstag

dehogy fog...teljesen jól látod :) ezt jól bekajálták a népek, így tökéletes apropó lesz éveken keresztül a szivatásra...aztán majd idővel ez is fölkerül a polcra a sok kivéreztetett para közé...aztán majd jöhet az eötvösgabi a nagy kabátjával :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#77212) Lauda válasza lacafaca (#77211) üzenetére


Lauda
félisten

Az kinek/kiknek lehet érdeke, hogy szivassák a népet és döglesszék a gazdaságokat?

(#77213) lacafaca


lacafaca
őstag

nem volt jó ötlet baszakodni a jamaikaiakkal... :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#77214) lacafaca válasza Lauda (#77212) üzenetére


lacafaca
őstag

ez egy elég hosszú történet lenne, de ha a világképedben az országokat politikai pártok, politikusok vezetik, mindenről ők döntenek helyi szinten, akkor hiába is mondanám el, kapnék egy laposföldes jelzőt

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#77215) Lauda válasza lacafaca (#77214) üzenetére


Lauda
félisten

Az én világképem most nem fontos, szóval nyugodtan kifejtheted az álláspontod.

(#77216) Parci válasza lacafaca (#77214) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen jogosan kapnád azt a konteós jelzőt :(

gondolom itt jönne valami hablaty a világkormányról, szabadkőművesekről, róccsildokról és kutyafüle tudja még, kikről. "láss, ne csak nézz!", meg "nyisd ki a szemed!"

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77217) Parci válasza Lauda (#77215) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sosem fejtette még ki. és nem azon múlik, hogy udvariasan kéred-e, mindenképp egy "úgy sem értenétek, nem vagytok még elég nyitottak" vagy hasonló terelés a válasz.

na de, hátha majd most!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77218) Lauda válasza Parci (#77217) üzenetére


Lauda
félisten

Ismerős. :D

Én is valami konteós mixre számítok, ennek ellenére nyitott vagyok a gondolataira.

[ Szerkesztve ]

(#77219) lacafaca válasza Parci (#77216) üzenetére


lacafaca
őstag

látod emiatt nem is kezdek bele, mert egyeltalán nem vagytok fogékonyak a valóságra..jól elvagytok a kis vélt (ámde hamis) valóságotokban, minden happy (volt ezidáig :) ) és ennyi elég is. most láthatóan nem nagyon tud a többség mit kezdeni a mai helyzettel, mert a mai világ már ilyenné lett szocializálva...de csak rúgkapáltok a modern világ vívmányaiért, a jogaitokért, az életetekért, de mindezt egy csettintéssel lehet elvenni és ezt nem is bírjátok fölfogni...ez nem lehet. az igazság viszont az, hogy debiza...és már majd egy éve az útelágazódásnál erre fordult a világ, de még ezt sem vettétek észre és ez baj. ;)

#77217 nademost tutinem, megyek vetni :P

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#77220) Parci válasza lacafaca (#77219) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha majd ez a sok zagyvaság letisztul a fejedben, írd meg azért. :DDD

egyébként annyit leszögeznék, hogy nem arról van szó, hogy nem tudom elképzelni, hogy rosszra fordul a világ, hogy diktatórikus korszak jön, hogy elveszít az ember mindent, akár az életét is. ezek voltak és lesznek is.

én annyit mondtam, hogy most nem ez a lemez van épp, még azzal együtt sem, hogy úgy amúgy is egy romlási folyamatban vagyunk már egy ideje.

másrészt, én leszarom a modern vívmányokat, sőt, ha kihal az okosteló és a fáccse, még vállat is rángatok :DDD (a ph-ért azért kár lesz :DDD). napelem legyen, meg víz...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77221) lacafaca válasza Parci (#77220) üzenetére


lacafaca
őstag

meg zőccség a kertben/kamrában

na tényleg kimentem, de onnan is figyelekám, mert a dzsunga paraszt még az üvegházban is online...ne használd a modern kort, hanem használd ki ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#77222) forceberg válasza Parci (#77220) üzenetére


forceberg
veterán

" napelem legyen, meg víz..."
Küldenek föléd felhőt, amiből max. savas eső fog esni.

Laca kell balansznak, még azzal is nyilván tisztában van, hogy az egyéni növénytermesztést is ki lehet ám csinálni...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#77223) Parci válasza lacafaca (#77221) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"ébresztő!" :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77224) Parci válasza forceberg (#77222) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Laca kell balansznak"

ballaszt lesz az... :DDD
kidobjuk? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77225) Kékes525 válasza lacafaca (#77211) üzenetére


Kékes525
félisten

"ezt jól bekajálták a népek, így tökéletes apropó lesz éveken keresztül a szivatásra..."

Ugyan már. Eddig miért nem éltek ezzel? Mos világosodott meg nekik? Élvezik a politikusok azt, hogy az állampolgáraik ellenük fordulnak és a gazdaság pedig a béka feneke alatt van? :U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77226) Ezekiell válasza lacafaca (#77219) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ejj, megint csak a terelés :( Milyen kár, ma se tudjuk meg a "valóságot" tőled.

"Kezdem" azt hinni, nem is tudsz te semmit, csak bullshitelsz. ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#77227) lacafaca válasza Parci (#77224) üzenetére


lacafaca
őstag

úgy sem mersz (akarsz)...kellek itt, mint egy falat kenyér, mert már mind be lennétek fordulva...a reményt hozom nektek és ezt értékelitek is, persze kell puffogtatni a laposföldes lózungokat, mert mégsemá érezzem jól magam, persze ez csak szórakoztató számomra :P ;)

forceberg persze ki, de nem engem...minden évben van saját magtermelésem tartaléknak ha baj lenne, egy ásott és 2 csőkút, saját villany, szóval nehéz fogást találni azon, aki évek óta készül az armageddonra

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#77228) lacafaca válasza Kékes525 (#77225) üzenetére


lacafaca
őstag

nem az ő választásuk...csak fogaskerekek a gépezetben

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#77229) daneel_hu válasza lacafaca (#77227) üzenetére


daneel_hu
addikt

"forceberg persze ki, de nem engem...minden évben van saját magtermelésem tartaléknak ha baj lenne, egy ásott és 2 csőkút, saját villany, szóval nehéz fogást találni azon, aki évek óta készül az armageddonra..."

Senki nem élne túl egy összeomlást, legalábbis nem olyan emberek akik itt az interneten beszélgetnek egymással.
Tök rendben van, hogy tartalékolsz meg megtermelsz mindent (tegyük fel áramot is, plusz vizet fakasztasz)... de a fosztogatást nehézfegyverzet nélkül nem élnéd túl.
De lehet még azzal sem.

Vannak erre modellek de könnyű kitalálni, hogy komoly összetartás nélkül nem lehet túlélni.
Egyéni szinten biztosan nem.
Tök jó, hogy Neked mindened megvan, de azt meg is kell tudni fizikálisan védeni. :)

Ezért nem működik ez.
De az sem, hogy xy kurvanagy pénzügyi megtakarításokkal rendelkezik, és majd otthon kibekkeli ONLINE rendelgetve :D egy esetleges gazdasági összeomlást.
Minden mindennel összefügg.

BTW jó amit csinálsz, félre ne értsd. :)
Nincs azzal baj ha valaki csökkenti a rendszer iránti függőségét.

[ Szerkesztve ]

(#77230) andor80 válasza lacafaca (#77219) üzenetére


andor80
senior tag

Te milyen valóságról beszélsz:Multkor se jöttél ,hogy telibeköhögjük az állításod szerint szuper ellenálló szervezeted elssunnyogtad. Most is van covid pozitív ha kell bizonyítani akarod az állításod....Kezdesz önnmagad valóság parodiája lenni..Mi volt ez a a hsz is?Egy megbomlott gyógyszerkezelt értelmezhetetlen elme katyvaszában több az érthetőség...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#77231) t72killer válasza Kékes525 (#77225) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért láttunk már példát a járványhelyzet politikai kihasználására, ld magyar "rendkívüli jogrend", brit zárlat... Nem kevés olyan intézkedés van, aminek nulla/közel nulla a járványügyi haszna, nehéz mindegyik ilyen mögé csupán inkompetenciát képzelni - igaz, abból sincs hiány.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77233) lacafaca válasza daneel_hu (#77229) üzenetére


lacafaca
őstag

ha odáig jutnánk persze nem...ez tiszta nyugi. viszont szerintem ilyen nem fog bekövetkezni, mert ez nem célja senkinek, másképpen már rég elpukkantottak volna pár atomot azt jónapot...a végső cél a totális és meg nem kérdőjelezett függőség ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#77234) bopeti98


bopeti98
őstag

Országszerte zavargások törtek ki Hollandiában a kijárási tilalom miatt

Érdekes év elé nézünk. Szerintem nem sokáig fognak működni a korlátozások, a vakcina meg még sehol.

(#77235) Lauda válasza lacafaca (#77219) üzenetére


Lauda
félisten

Megleptél. :DDD Szokásos porhintés, személyeskedéssel meghabosítva.

[ Szerkesztve ]

(#77236) Parci válasza lacafaca (#77227) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elengedtem ezt a topikot, most jött el a te napod! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77237) Kékes525 válasza lacafaca (#77228) üzenetére


Kékes525
félisten

Milyen gépezetben?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77238) daneel_hu válasza Parci (#77236) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem lehet átmenni a másikba? :)

(#77239) lacafaca válasza Parci (#77236) üzenetére


lacafaca
őstag

menekülsz gyáva angol? :DDD attól még a problémák megmaradnak, mert a fejedet a homokba dugod :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#77240) Kékes525 válasza t72killer (#77231) üzenetére


Kékes525
félisten

Természetesen van ilyen, de ez a lényegen nem változtat semmit. A politikusoknak (érts legtöbbnek, de nem mindegyiknek) nem érdeke a választók akaratával hosszú időn keresztül szembe menni és gazdaságot egyre mélyebbre süllyeszteni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77241) lacafaca válasza Lauda (#77235) üzenetére


lacafaca
őstag

te is...szokásos lózungok...ugyan az a lemez, cseréld ki ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#77242) daneel_hu válasza Kékes525 (#77240) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Természetesen van ilyen, de ez a lényegen nem változtat semmit. A politikusoknak (érts legtöbbnek, de nem mindegyiknek) nem érdeke a választók akaratával hosszú időn keresztül szembe menni és gazdaságot egyre mélyebbre süllyeszteni."

Egyetértek.
Főleg nem itt az EU-ban.
A politikusok élete kurva kényelmes ha belegondolunk, kevesen vannak akiknek valódi felelősségük van, és egy sima vállrándítás mellett "megbuknak" és továbbállnák. (természetesen a felhalmozott vagyont megtartva!)

Ha tömeges elégedetlenség alakul ki, és zavargásokká fajul, hovatovább lincselések is előfordulnak akkor a politikus az elsőszámú veszélyeztetett. :)

De az is biztos, hogy ezt a fajta "életet" nem lehet már túl sokáig folytatni, teljesen be fogunk falcolni.

(#77243) Asbee válasza bopeti98 (#77234) üzenetére


Asbee
veterán

+ Várjuk a csodát a vakcinától , de eddig nem úgy néz ki, hogy azonnal el is hozza.

(#77244) Parci válasza lacafaca (#77227) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

várj, várj, így már értem! te évek óta az armageddonra spekulálsz... persze, hogy mindenről is az jut eszedbe! hiszen muszáj jönnie! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77245) Parci válasza daneel_hu (#77238) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szabad a pálya, miért ne lehetne?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77246) updog válasza bopeti98 (#77234) üzenetére


updog
senior tag

Igen, csak ha kórházakat dobálnak, meg koronavírus tesztközpontot gyújtanak fel, akkor a másik oldal (és a törvényhozók) szemében nem lesznek túl szimpatikusak, sem személy szerint ők, sem a "követeléseik".

Aztán persze jön a még nagyobb szigor, és mutogathatnak, hogy "ugye megmondtuk hogy diktatúra lesz". Well played... csak mire jó ez.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#77247) perempe


perempe
addikt

[Szlovák egészségügyi miniszter ötletei]
-FFP2 maszkok a fertőzőknek és a nyugdíjasoknak, nem mindenkinek
-tömeges tesztelést 5 naponta kéne ismételni
-újabb üzletek nyithatnak ki esetleg

* Brahms: 4. szimfónia *

(#77248) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://www.nytimes.com/2021/01/21/magazine/covid-aftereffects.html?smid=fb-nytimes&smtyp=cur

"Zijian Chen estimates that about 10 percent of Covid-19 patients end up developing symptoms that persist for months and months — a number that would equate to roughly 100,000 chronically sick people in New York State alone. Some surveys suggest the number is higher. A study from Ireland found that more than half of Covid patients, whether they’d been hospitalized or not, reported fatigue 10 weeks out; nearly a third hadn’t returned to work. In another study, from the Faroe Islands, about half the patients with mild cases had at least one symptom 18 weeks later. A third, much larger study, from China, reported that three-quarters of those patients who were hospitalized with Covid-19 and then discharged still experienced at least one symptom six months later."

izé, valaki kiszámolta már ennek a költségét? az írek harmada nem állt vissza munkába a betegség után (és a felük 10 hét után is ultra fáradékony)..?

egyetértek, hogy lesznek itt még meglepetések, csak világdiktatúrás agyrémek helyett inkább a járvány oldalán keresném. kezdésnek jó lenne tudni, hogy ténylegesen mit is csinál ez a vírus pontosan. mielőtt felgyújtjuk a tesztközpontot, mert nem ehetek akciós húsgolyót az ikeában.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77249) Ricardo válasza bopeti98 (#77234) üzenetére


Ricardo
félisten

"Más városokban is, este 9 óra körül, a kijárási tilalom kezdetekor, zavargók támadtak a rendőrökre, és kővel dobálták a kórházakat. Több fiatalt huliganizmus vádjával állítottak elő a hatóságok."

(#77250) lacafaca válasza Parci (#77244) üzenetére


lacafaca
őstag

má megint mit írtá az összefoglalóba...úcse nézem meg :P

mielött valami armageddon fetisisztának képzelsz, nem...nem vagyok, csak készülök mindig a legrosszabbra és a legjobbakat remélem ;)

tudtam, hogy a golyók a problémád :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.