Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40152) Kékes525 válasza Asbee (#40102) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40153) Csatravi


Csatravi
senior tag

Rosszabb a helyzet, mint ahogy kinéz (plazmaterápia)

Hét osztály került karanténba egy szombathelyi iskolában
(Index)
Persze zárni nem zárunk, megvárjuk míg kidől mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#40154) Kékes525 válasza Csatravi (#40153) üzenetére


Kékes525
félisten

"két hónap múlva kereskedelmi forgalomba kerülhet,"

Igen kerülhet, de nem fog. Rendkívül felelőtlen nyilatkozat, mivel Magyarországon biztosan nem fog az idén forgalomba kerülni. Nem tudom miért kell ilyen rövidtávra ilyeneket mondani, amire majd az emberek emlékezni fognak 2 hónap múlva is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40155) Asbee válasza szabi__memo (#40149) üzenetére


Asbee
veterán

De olvastam. Egyik sem egy statisztika vagy tudományos közlemény az átlalad állítottakról. El is engedem inkább ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

(#40156) Csatravi válasza Kékes525 (#40154) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szerintem minél közelebb leszünk a nagyobb bajhoz annál több felelőtlen vagy kevésbé megalapozott mondat fog elhangzani.

(#40157) szabi__memo válasza Asbee (#40155) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor komoly gondnok vannak nálad mert az első három kapásból az, és a többiben is akad

[ Szerkesztve ]

(#40158) pendre54


pendre54
addikt

Itt van ez a Rusvai Miklós virológus, aki szerint, mi a svéd modell jobbik változatát gyakoroljuk. [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#40159) Asbee válasza szabi__memo (#40157) üzenetére


Asbee
veterán

Még mindig Magyorszàgról van szó, édes istenem. Elemi oktatást vedd már át. Főleg szövegértést. :W

(#40160) szabi__memo válasza Asbee (#40159) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van ott magyar is, de igyekszem megoldani hogy nem szeretsz olvasni. Tessék videó
"Minden második beteg akit lélegeztetőgépre teszünk meghal"
Prof. Dr. Csomós Ákos, Honvédkórház Központi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztályénak osztályvezető főorvosa
Tudom nem annyira hiteles mint egy plasztikai sebész, de nekem elég meggyőző

(#40161) azbest


azbest
félisten

Ellenőrzés kapcsán meséli anyukám, hogy múlt héten a faulban volt közúti ellenőrzés, ahol a buszt is megállították és rászóltak a rendőrök az utasokra, akik rosszul vagy sehogy sem viseltek maszkot. Meg szolnokon a buszra civil ruhások felszállnak ellenőrizni az utasokat és a sofőrt.

[ Szerkesztve ]

(#40162) Parci válasza pendre54 (#40158) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt írja, hogy amíg nem emelkedik a kórházban kezeltek száma. de hát emelkedik... :U

mindenesetre legyen neki igaza!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40163) Gubu0101 válasza azbest (#40161) üzenetére


Gubu0101
veterán

Tegnap este laza nap volt,sofőrön nem volt maszk (bár rajtuk amúgy is rikán látni) meg kb az utasok felén se.
Reggel már mindenkin volt,bár sokan nem voltunk,még a sofőrön is,lehet azért mert idős volt :)) :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#40165) Lauda válasza szabi__memo (#40160) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a videót, ez így rendben van. :K Mármint amiről szó volt.

(#40166) azbest válasza szabi__memo (#40164) üzenetére


azbest
félisten

ez azért szép, mert így nem állja a tb sem, ha otthonról nem tud dolgozni. Max sima táppénzen tud lenni, de ehhez a munkaadó is partner kell legyen. Sőt, max a háziorvos tudja kiírni valami félkamu indokkal.

[ Szerkesztve ]

(#40167) Ezekiell válasza Parci (#40162) üzenetére


Ezekiell
veterán

Itt csak a halottak száma fog bármit is jelenteni. Amíg az nem emelkedik drasztikusan, addig nem lesz komoly változás a járványügyi intézkedésekben.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40168) Parci válasza Ezekiell (#40167) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha elegánsan félretesszük a meg nem haló, de izomból lepúzódó embereket, akkor ennek még lehet értelme, bármilyen kegyetlen is. :U

igazából figyelni kellene a tavasszal nagyon megcsapott helyeket, hogy ott most letarolja-e őket a második hullám. ha igen, akkor nem tudom, hogy miben reménykedünk. ha nem, akkor meg mégis "nyájimmunizálunk" :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40169) Braavos válasza lacafaca (#40077) üzenetére


Braavos
tag

Én azt hittem, hogy a jelenlegi 40-60 éves korosztály építette olyanná ezt az országot, amilyen. - Köszi utólag is! :B
A magyar történelemben ekkora lehetőséget, mint a rendszerváltás, és az utána lévő mondjuk 10-15 év..még senki nem puskázott el ennyire.

Nem bezzegmaifiatalozni kellene, hanem ennek a korosztálynak kicsit magába nézni. :R

(#40170) Ezekiell válasza Parci (#40168) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, akkor van értelme. A bajom ezzel a hozzáállással/stratégiával csak annyi (ha nem nézek a halálozáson kíül semmi járulékos kárt - márpedig kellene, de mind1), hogy ha akkor kezdünk szigorítani, amikor megugrik a halálozás, akkor még 2-3-4 hétig az bizony felfelé fog menni, és elég magasra is felugorhat, agyoncsapva az ellátórendszert. Nagyon pontosan el kell találni, hogy mikor húzzák be a gyeplőt, és ez hatalmas rizikó.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40171) t72killer válasza Jablocskov (#40151) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A helyesírásért a szerző nevében is sorry :U. Értelemszerűen a hasonló adottságokkal rendelkező skandináv szomszédokkal kell hasonlítani, nem a full turizmusból élő spanyolokkal vagy az épp brexitelő britekkel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40172) lacafaca válasza Braavos (#40169) üzenetére


lacafaca
őstag

Ebben nagyon is igazad van. Mi tehetünk mindenről, mert ugyan olyan beszari pöcsök voltunk akkor és nem csináltunk igazi rendszerváltást, megelégedtünk a mézes-mázas ígéretekkel és a kirakatba kirakott (mint utólag már tiszta) az előző rendszerből hátrahagyott komcsikatonákkal...nagyon el lett ez baszva színigaz...viszont azóta is ugyan az a szitu, mindenki megelégszik az ígéretekkel, csak mostanra már ugye rabigába hajtva a nép (a bankok és munkáltatók által) és retteg az esetleg elvesző mai javaktól...teszem hozzá annak sanyi. A világgazdaság padlón és már csak a lendület viszi nem túl sokáig. Jobb lesz felkészülni a legrosszabbra, mert attól is szarabb világ következik és ennek semmi köze a vírushoz és az egészségügyhöz, ez sokkal csúnyább lesz.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#40173) tom_tol válasza t72killer (#40171) üzenetére


tom_tol
addikt

Kicsit nézz utána mennyire hasonló adottságúak a skandináv országok (gazdaság). Norvégia olajból, Dánia energiaexport - mezőgazdaságból, Svédek ipari termék exportból élnek. Kis túlzással a finnek talán egy ebola járványt is simán átvészelnének. Ezt figyelembe véve még nem is annyira rossz a helyzet.

(#40174) pjen


pjen
félisten

Most eléggé kifelé mennek a Svédek a járványból.A Svédben lakó fórumtársak irtak beszámolókat arról,hogy az élet normális mederben folyt.Lehet nekik megérte így is.

(#40175) t72killer válasza tom_tol (#40173) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Norvégia olajból, Dánia energiaexport ..." - tavaszi olajárakat néztél ;)? Bizony, nekik se volt habostorta a világgazdasági nemkonjunktúra...

#40174: örülhetsz, mert most gyakorlatilag svéd modell van egész €urópában, minimális kozmetikával.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40176) Amur


Amur
addikt

Azt a részt be tudom fogadni hogy amíg a lélegeztetőgépre kerülők, és elhunytak száma nem emelkedik, addig nincs nagy baj. Ez ok. Viszont ez az immunizálás téma nekem nem jön át!
Nem arról volt szó hogy nem lehet igazi nyájimmunitást kialakítani mert a vírus folyamatosan mutálódik? és mint az infulenzavírus, ez is mindig más mutációval tér majd vissza?
(hiszen most is erre hivatkoznak , hogy ez már egy másik mutáció mint a tavaszi)
Vagy rövid távú nyájimmunitást akarnak? mert az elég orosz rulett!
ugye minnél több fertőzőtt , annál több variáns jöhet létre(nem vagyok szakember, csak logikázok), tehát lehet csak pár hónapot nyerünk vagy annyit sem.
javítsatok ki ha nem jól látom!

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#40177) lacafaca


lacafaca
őstag

Akinek még nem tiszta a sztori, nézze meg ezt a filmet és meg fog döbbeni, hogy mi és hogyan történt akkor, mert szinte szóról-szóra benne van az a pár év [link]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#40178) Parci válasza Amur (#40176) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fél évet, és elvileg jövőre oltás

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40179) Csatravi válasza pjen (#40174) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ez mindig úgy van, hogy aki túléli annak "megérte".

(#40180) t72killer válasza Amur (#40176) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mutáció a dolog egyik fele, a másik, hogy valami miatt az antitestek pár hónap elteltével eltűnnek sok ex-beteg szervezetéből. Ami gáz, mert még1x megbetegedhet. Bár olyat nem olvastam még, hogy a második nekifutás súlyos lett volna.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40181) perempe válasza Csatravi (#40153) üzenetére


perempe
addikt

Az elsőből:
Most indítottuk el azt a kutatást, amelyben visszamérjük, hogy azoknak, akik meggyógyultak, vannak-e maradványtüneteik. És sajnos az első mérések azt mutatják, hogy 42 százalékuknál vannak.
Erre a 42 százalékra rákérdezhettek volna.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#40182) Csatravi válasza Ezekiell (#40170) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Nagyon pontosan el kell találni, hogy mikor húzzák be a gyeplőt, és ez hatalmas rizikó."
Ehhez viszont orrba-szájba tesztelni kellene mert ha sok a rejtett fertőző akkor nem fogják eltalálni, hogy hol az a határ. Ha meg elszámítják akkor akár hónapokra elcseszhetik a járványkezelést és nem tudják kordában tartani.

(#40183) pjen válasza Parci (#40178) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de ha tényleg mutálódik,mire kifejlesztik az oltást a mostani vírus ellen,lehet már rég egy mutáció fertőz.úgy mint az influenzánál.

(#40184) Parci válasza pjen (#40183) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kár találgatni előre. ha hasonlatos lesz az influenzához, akkor az oltása is, ami nem szerencsés, de legalább lesz és lehet választani.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40185) proci985 válasza t72killer (#40175) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Összehasonlításképp, a svédek tavaszi korlátozásai szigorúbbak voltak a mostani magyar intézkedéseknél.

csak a tisztanlatas kedveert. relative hosszu es bonyolult cikk, plusz eleg jol kiemeli azt, amirol szo volt par napja, hogy kulturalis kulonbsegek vannak.

aprosagokat nem emlit, pl hogy a sved parlament eleve nem is vezethetne be kijarasi tilalmat, mert nincs ra jogkore. egyebkent en elegedett vagyok a helyzet kezelesevel es hogy felnott emberkent nem probal senki a szuksegesnel jobban belemaszni az eletembe, mikozben nekem meg nem kell kifogasokat keresnem, hogy miert kellett az elso szep hetvegen beszerezni egy kerti fotelt a boltbol. ugy, hogy ott akkor mar legalabb 6 hete ultem otthon es a fotel szignifikansan javitotta az eletminosegemet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40186) Parci válasza Csatravi (#40182) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából simán lehet, hogy elég jól becsülhető ebből-abból. szennyvíz, google keresés, matek modellek stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40187) pjen válasza Parci (#40184) üzenetére


pjen
félisten

Ha bele gondolok a topik nagyrésze találgatás,jóslás,jövőbe látás.Mért pont én ne találgassak?

(#40188) Csatravi válasza Parci (#40186) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szennyvízmérés hány városban történik? Megyeszékhelyek?

(#40189) t72killer válasza proci985 (#40185) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DD , mondjuk a fotelvásárlást nem sok országban tiltották be.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40190) Parci válasza pjen (#40187) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egész bátran :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40191) bigdady válasza Csatravi (#40153) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ket hét múlva mehet újra

(#40192) proci985 válasza t72killer (#40189) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

volt, ahol volt kijarasi tilalom is.

en meg felelos felnottkent ugy dontottem, hogy szombat delelott, a pre sale a tokeletes pont arra, hogy nekem normalis kerti fotelem legyen. amit mai napig ugy adtam el magamnak, hogy sporoltam 300 eurot a ket fotelon :DDD igaz ugy eleg necces volt fotelt venni, hogy leulni meg kiprobalni muszaj volt, de kozben folyamatosan fertotlenitettem a kezem, meg igy pathfindingoltam, hogy senki ne legyen a kozelemben addig se.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40193) Floyd80 válasza Floyd80 (#40046) üzenetére


Floyd80
addikt

Kiderült, hogy karaoke bulin volt, ami átadás szempontjából már majdnem beerpong.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#40194) t72killer válasza proci985 (#40192) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Britek BoZo kezdeti nyájimmun őrülete után estek át a négylábú patás másik oldalára, ahogy a franciák-spanyolok-olaszok is egy idő után fullba nyomták a kretént (=erdőbe se mehettél túrázni).

Ezeket tényleg nem ártott volna átgondolni, mielőtt ráb.szták a népre, mert a mostani "zárásellenesség" nem kis része a túlzottan, indokolatlanul elnyomó vesztegzárnak köszönhető. Akit a saját tulajdonú nyaralója egyes szám első személybeni/nulla továbbadási rizikójú használatától eltiltottak, és ebből még esetleg anyagi kára is lett, megértem, hogy ferde szemmel néz a kormányzatra.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40195) Micsurin válasza proci985 (#40108) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Átérzem, annyit hagytam ki, hogy amivel tél végén szériáztam most megmeredtem mi a franc ezzel ment lazán?! :DDD

Piramisozva emel, emel, lead egész szépen visszajön az pár hét alatt. Annyira azért nem tud az ember leépülni ennyi idő alatt, mármint aki hobbi szinten nyomja.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#40196) proci985 válasza Micsurin (#40195) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az a baj, hogy en hiztam is, szoval sajat testes cardional igy kulon orom volt, hogy egyreszt eleve vesztettem izmot, de sebaj, nehezebb is vagyok :DDD. jo, kb mostanra a novemberi szintem mar megvan.

visszaepites nekem azert volt necces, mert itt kb egy enyhe orrfojassal illendo volt otthon maradni, az meg ugye nem segit, ha az embert megfujja az esti szel es kimarad a fel het.

tetejeben en vegig monitoroztam is, hogy mit edzek, szoval iden kb depresszios leszek akarhanyszor megnyitom a polar flowt :DDD.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40197) Kékes525 válasza Parci (#40168) üzenetére


Kékes525
félisten

Az idős otthonok megvédésére a kijárási és a látogatási tilalom kevés, mivel eddig sem az idősek kijárása vagy a látogatók vitték be a vírust, hanem a kórházakból visszatérők és/vagy a személyzet. Legalább őket kellene rendszeresen szűrni. Ha nem teszik, előre lehet borítékolni az "eredményét"'. :(((

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40198) Alex91


Alex91
félisten

[link] , Apa, kezdődik...!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40199) Stanlee válasza Floyd80 (#40193) üzenetére


Stanlee
őstag

Az meg hagyjan, de amin a legjobbat rohogtem, hogy hatosagi karantenba tettek, amirol ertesitest is kapott, de mivel ezt nem tartotta be, igy a hatosagok most azt merlegeleik, hogy kapjon-e penzbuntetest. :DD

Ahogy a nemet jogalkalmazasi gyakorlatot ismerem, akiket megfertozott azoknak kell fizetniuk valami horror buntetest, mert nem kerdeztek meg tole, hogy karantenban van-e a helye? Vagy ha kell is fizetnie, majd kap egy ketszamjegyu buntetest.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#40200) Csatravi válasza bigdady (#40191) üzenetére


Csatravi
senior tag

És akár pár nap múlva meg megint 2 hét karanténba. Ezt egy 25 fős osztállyal matematikailag akár 25-ször is el lehet játszani. De legyünk jóindulatúak és csak 8-szor zavard őket haza 2 hétre 1 hetes közökkel. Az ~6 hónap, minden csak nem tanítás. Annál még a full online is többet ér. Aztán mi van ha már 3 nap múlva mehetnek újra karanténba vagy esetleg csak 2 hét múlva. Teljes bizonytalanság. Még a felezett osztály heti online/offline oktatása is jobb mert kiszámíthatóbb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.