Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40701) Fire/SOUL/CD válasza radi8tor (#40698) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:DDD

UI: Ja és Asbee, hatalmas Respect :R
(kb 500+ hsz-t olvastam végig...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40702) Z.É.T. válasza Monya78 (#40697) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szia, az egyetlen tünet önmagában még nem ad okot komoly gyanakvásra, de ha van veszélyeztetett korú és/vagy egészségi állapotú a (mikrobiológiai) közösségetekben, megfontolandó kerülni őt/őket.

Basic, de hasznos tájékoztató szerintem:
ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK A COVID-19 MEGBETEGEDÉSRŐL

(#40703) Monya78 válasza Kékes525 (#40700) üzenetére


Monya78
veterán

Nincs orrdugulás...

(#40704) t72killer válasza Monya78 (#40703) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

tesztelni kéne.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40705) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#40706) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#40701) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért, írt valami relevánsat? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40707) Parci válasza szabi__memo (#40705) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen érdekes, itthon ez teljesen abszurd volna. kettő fertőzött miatt séróból teli lezárás. mi ennél keményebbek vagyunk, sokkal!

"Lezárták a dél-kínai Jünnan tartományban található Zsujli várost, miután a hétvégén két, külföldön megfertőződött beteget diagnosztizáltak a koronavírus okozta Covid-19 nevű betegséggel – adta hírül kedden a Hszinhua kínai állami hírügynökség.
A csaknem 140 ezres lakosú, a mianmari határon fekvő városban vasárnap késő estétől kezdve hirdettek egyhetes vesztegzárat, miután két mianmari állampolgárt azonosítottak koronavírus-fertőzöttként."

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40708) headhunter


headhunter
addikt

(#40709) Ezekiell válasza Parci (#40707) üzenetére


Ezekiell
veterán

rettegők ;]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40710) szabi__memo válasza Ezekiell (#40709) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egy olyan országban ahol szart sem ér az emberélet

(#40711) lacafaca válasza headhunter (#40708) üzenetére


lacafaca
őstag

:C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#40712) atomchicken


atomchicken
tag

Sziasztok,

Eddig csak külső megfigyelő voltam az egész covid járványban, de nagyon úgy tűnik, hogy sikerült nekem is elkapni és a magyar egészségügyben újra nagyott kellett csalódnom.
Én úgy gondoltam, hogy a tesztelés meg a kontaktkutatás a valóságban jól működik és a vírus terjedését még csírájában sikerül a hatóságnak elfolytani, de ehhez képest amit tapasztalok az tragikus.

Múlthét hétfő este jelent meg az első tünetem, kedden még csak hőemelkedésem volt, de szerdára nagyon szarul lettem, így a háziorvosom elrendelte a hivatalos tesztelést. Az igért 24 óra helyett, csak pénteken (48 óra) sikerült levenni a mintát. Ezzel még nem is lenne gond, de eredmény a mai napig nincs!!! :W Több, mint 4 nap telt el a mintavétel óta és több, mint 6 a teszt megrendelése után.
Természetesen a velem egy háztartásban előkkel eddig senki se foglalkozott, oda mehetnek ahova akarnak, ha munkájuk nem engedné meg a home office-t, akkor vagy járnának potenciális fertőzőként dolgozni vagy ülnének otthon 0 ft-ért, mert táppénz az gondolom nem lenne nekik... Még szerencse, hogy vannak olyan felelősségteljesek, hogy nem mennek sehova.
Tüneteim megjelenése előtt 3nappal egy nagyobb társasággal találkoztam, természetesen velük se foglalkozik senki, de lassan felesleges is lesz, mert ha el is kapta volna ott valaki és tünetmentes, akkor lassan Ő is túl lesz rajta.

Én annak ellenére, hogy nincs eredmény kb 95% esélyt adok, hogy COVID fertőzött vagyok, a papírforma tüneteket mintha rólam formázták volna...

Mi értelme így az egész tesztelésnek és kontaktkutatásnak? Mire tudna valamit tenni a hatóság az már édes késő...

A fentebbi kis szösszenetet ignoráljátok nyugodtan, csak kicsit össze kellett foglalnom, hogy mi van velem mielőtt a következő kérdéseim felteszem.
A kérdésem egyszerű: mégis mikor szabadulhatok?
Az 5.sz melléklet alapján:
"Otthonában vagy szociális intézményben elkülönített beteg/fertőzött izolációjának
megszüntetési kritériuma
A beteg legalább 3 napja láztalan, légúti tünetei megszűntek, és a tünetek kezdete után legalább
10 nap eltelt, gyógyultnak nyilvánítandó. Tünetmentes fertőzöttek izolációját a fertőzés
igazolása utáni 10. napon lehet feloldani."

Nekem a 10. nap csütörtökön lejár, tüneteim vasárnap óta nincsenek, hétfőn munkába is visszaálltam (home office). Nem hazudok sokat ha azt mondom, hogy teljesen rendbe jöttem, de se eredményem, se hatóságilag elrendelt karanténom, semmim sincs.
Nagyon bízom benne, hogy ha pozitív lesz a teszt, akkor a karantén elrendelésről szóló nyilatkozatot és a feloldásról szóló nyilatkozatot nem postán küldik? Ugye nem (van ügyfélkapum)??? Egyáltalán meg kell várni ezt a sorrendet (karantén, karantén feloldó határozat)? Vagy a háziorvosom jelezheti, hogy felesleges elrendelni a karantént és minden határozat nélkül visszaállhatok a normális életbe?
Ha negatív lesz a tesztem, emire kicsi az esély, akkor a háziorvosom tájékoztatása alapján meg kell várni a 2. negatív tesztet. Ha kell a második teszt és addig én nem szabadulhatok, akkor az azt jelenti, hogy még jövőhéten is itthon fogok ülni. Ezt nem lehet valahogy kihagyni,ha ugyis letelt a 10 nap, ami a zárlat feloldásának feltétele és nem mellesleg tünetmetes is vagyok jó ideje?

Csak offba kérdezem meg: Hol van az törvénybe foglalva, hogy, amíg nincs meg a hatóságilag elrendelt teszt eredménye ( vagyis 2db teszt eredménye), addig nem hagyhatom el a lakást? Kerestem, de nem találtam.

Köszi

(#40713) Parci válasza Kékes525 (#40695) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én totál megbízom jakab ferencben. sokkal jobban érdekel a mondandója, mint amit mi itt közösen összeveszekszünk a topikban. az egyetlen dolog, ami fura picit, hogy például franciaországban a második hullám 2 hónapja indult, 9 hete. a halálozások még sem indultak úgy el, mint tavasszal. egyszerűen nem értem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40714) lacafaca válasza Parci (#40707) üzenetére


lacafaca
őstag

Láthatod, ott ér az emberélet valamit..itt szartse

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#40715) Parci válasza lacafaca (#40711) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fogadjuk el kapufáról bepattanónak :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40716) szabi__memo válasza Parci (#40713) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Megerősödött immunrendszer (nyár)?

(#40717) Parci válasza lacafaca (#40714) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ott szemmel láthatóan úgy kezelik a járványt, hogy teljesen kiirtják.

pedig biztosak lehetünk benne, hogy eléggé szem előtt van a gazdaság, abban az országban, ahol jogod van kidőlni a gyártósor mellől bármikor, mert azonnal odalép a helyedre a következő.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40718) Parci válasza szabi__memo (#40716) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amennyi bezárás, karantén és home suli kinéz az őszre, most jobb állapotban leszünk, mint szoktunk :DDD (kop-kop)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40719) szabi__memo válasza Parci (#40718) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na igen, az átlagos alatt lesz az biztos.
De nem kell aggódni, az eü-nk az világszínvonalú. Na jó nem, csak eu top

[ Szerkesztve ]

(#40720) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#40706) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

IS.... :DDD
Egyébként Én (aztán ugye messziről jött ember azt mond, amit..) nem egy hülyegyerek vagyok. Az Én édesanyám(aki egyedül nevelt fel és most, 5 éve aorta aneorizma(nem így kell írni, tudom, csak, hogy a "nép" értse"... :R ), szóval Ő is azt mondta(70+), nekem (az egyetlen fiának), hogy (próbálom idézni):
Én már éltem, ez van, de Te éld az életed. Túl idős vagy, hogy ez a szar 4-5 évet elvegyen az életedből...

Nem vagyok vírustagadó, meg Gödény 3.0 stb stb... De abban biztos vagyok, hogy anyukámnak igaza van... :(((

Persze mindent megteszek, hogy ne hozzam haza ezt a szart... De az életnek mennie kell tovább... Talán nem úgy, mint régen, de akkor is.

Azt, amit meg k.hu-n olvasol, az humbug.
A féligazság is hazugság... (matek bizonyítja)
Én azt szeretném, ha a meggyógyultak statisztikáit is publikálnák... Anélkül csak átverés.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40721) szabi__memo válasza Fire/SOUL/CD (#40720) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tehát ha ő meghal az sem zavar, meg ha sokan mások az se? Vagy mire akarsz ezzel kilyukadni? Komolyan nem értem.

Látom szerkesztetted, akkor nem erre.
De amúgy közlik a gyógyultak statisztikáját is. Érdemes olvasni

[ Szerkesztve ]

(#40722) t72killer válasza Parci (#40707) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"külföldön megfertőződött" - érdekes, hogy ezt fontosnak tartották kiemelni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40723) szabi__memo válasza t72killer (#40722) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tavasszal is poén volt amikor magyarokat állítottak meg mert épp behurcolták volna a vírust

(#40724) fatal`


fatal`
titán

A nemrégen lezajlott lélegeztetőgépes vitához:

Jakab Ferenc: A következő hetekben nagyon meg fog emelkedni a halálesetek száma

Elmondása szerint a napi adatok alapján egyre többen vannak lélegeztetőgépen, és „80 százalékuk sajnos sosem jön le a lélegeztetőgépről”

Ennyit az 50%-ról.

(#40720) Fire/SOUL/CD: Azért, mert maszkot kell hordani már nem lehet élni az életet? Egyre több hír van, hogy maradandó károkat is tud okozni ez a szar. Szerintem senki nem mondja, hogy teljes vesztegzár kell, a többség a bagatelizálást és a maszk miatti rinyálást nem érti.

[ Szerkesztve ]

(#40725) nobela válasza atomchicken (#40712) üzenetére


nobela
senior tag

"Én úgy gondoltam, hogy a tesztelés meg a kontaktkutatás a valóságban jól működik"

Ezt vajon mire alapoztad?

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#40726) szabi__memo válasza nobela (#40725) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztos nem itthon él :)))

(#40727) Fire/SOUL/CD válasza szabi__memo (#40721) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olyan stat-t nem találtam (ha Te igen, légy oly kedves, hogy megosztod), amiben életkorra és betegségre (tehát, mint a halálozásra) látnék adatot MO-n... :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40728) szabi__memo válasza Fire/SOUL/CD (#40727) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ja, hogy annyira részletes. Olyat még én sem, de speciel én nem érzem hogy azzal előrébb lennék.
Amúgy én azt is csodálom hogy halálozásra van. Valószínűleg kötelező

(#40729) bigdady válasza Ezekiell (#40681) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez a szuper kupa miért olyan nagy dolog? Negatív tesztel jöhetnek külföldiek nem? Magyartól max elkapja és viszi haza másnap :U

(#40730) Fire/SOUL/CD válasza szabi__memo (#40728) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

De azt azt Te is "érzed" miért lenne fontos? :K
Nem vitatom, hogy az idősökre veszélyes, csak az egyáltalán nem mindegy, hogy a felgyógyultak arányában mennyi (erről nincs hivatalos adatom)... :R

fatal`
Maszkról egy szót sem ejtettem... :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40731) Kékes525 válasza lacafaca (#40711) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nekem is feltűnt!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40732) bigdady válasza Monya78 (#40697) üzenetére


bigdady
nagyúr

Infarktus jele is

(#40733) szabi__memo válasza Fire/SOUL/CD (#40730) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Fontosnak nem érzem fontosnak, de hasznosnak hasznos lenne mindenképpen.
Lehet az államnak sincs ilyen

(#40734) Csatravi válasza bigdady (#40729) üzenetére


Csatravi
senior tag

A vírus biztos tudni fogja ki a külföldi és ki a magyar.

(#40735) Csatravi válasza Kékes525 (#40731) üzenetére


Csatravi
senior tag

Valószínű nem ez volt a legfontosabb momentum a műsorban :)

(#40736) szabi__memo válasza bigdady (#40729) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem sem az, azért nem kéne megtartani. Max nézők nélkül

(#40737) bigdady válasza Csatravi (#40734) üzenetére


bigdady
nagyúr

Negatív a külföldi aki jön nem?

Miert is kéne nézők nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#40738) Csatravi válasza szabi__memo (#40733) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha a betegségre lebontva van statjuk, akkor valószínű, hogy van életkor bontással is.

(#40739) szabi__memo válasza bigdady (#40737) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gondolom a magyar hatóságok fogják egyesével megnézni az igazolásokat. Azt tudjuk milyen

[ Szerkesztve ]

(#40740) Kékes525 válasza Parci (#40713) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt pontosan csak néhány év múlva lehet megmondani. Addig csak találgathatunk.

1. Az első hullám alatt a legsérülékenyebbek többsége meghalt.

2. Jobban ismerjük a vírust ezért jobban is tudjuk védeni a sérülékenyebbeket.

3. Az idősek, sérülékenyebbek jobban félnek és ezért jobban is védekeznek.

4. Az idős otthonokat sokkal hatékonyabban védik.

5. Azért az sincs kizárva, hogy Franciaországban tényleg mutálódott a vírus. Jakab a magyar viszonyokról beszélt. Itthon ezt az eredményt hozta ki a vírus genom elemzése.

6. Akik nem tartják be leginkább a védekezést azok között sokkal több fertőződött meg eddig és így már a jövőben nem tudnak fertőzni a helytelen magatartással, mert már immunizálódtak. Mondjuk pont Franciaországra ez nem magyarázat, mert ott most sok új fertőzött van.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40741) Csatravi válasza bigdady (#40737) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az egy dolog, hogy a külföldi negatív, de mi van a magyarokkal. Azoknak nem kell negatív teszt, anélkül is mehetnek így aztán ők simán szórni fogják.

(#40742) szabi__memo válasza Csatravi (#40741) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na igen, jelenleg nem a külföldi drukkerek a nagyobb veszélyforrás

(#40743) bigdady válasza szabi__memo (#40742) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mennyi magyar kapott lehetőséget jegyet egyáltalán? 500eu dolgozó?

(#40745) t72killer válasza Fire/SOUL/CD (#40727) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi a különbség a magyar és az egyéb nációk közt? a szittya vér elmélet épp most készül megbukni.

A halálos kimenetel melletti apróságokról: "Italy’s Bergamo is calling back coronavirus survivors. About half say they haven’t fully recovered."

Ezt meg ma linkeltem: "Coronavirus patient unable to work six months on", valamint Tóth Bendegúz, Michael Ojo és pár búvár sztorija is előkerült már a topikban. Statisztika még nincs ezekről rendesen, ahol a covid úgy igazán beütött, nemigen értek rá a hullaszámláló pörgetésén másra.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40746) Csatravi


Csatravi
senior tag

"...mind a 13 500, magyarok számára fenntartott jegy elkelt."

(#40747) szabi__memo válasza bigdady (#40743) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

67ezres stadion, 30% kitöltöttség minusz a Bayern+Sevilla 6e jegye,naz úgy durván 14000

(#40748) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#40720) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de szerintem ezzel kevesen vitatkoznának. én sem. persze, hogy élni kell. meg kell találni valami értelmes középutat. én például nem érzem tragédiának, ha maszkot kell használni ebben az őszi-téli szezonban. kicsit kényelmetlen, de majd közösen röhögünk rajta pár év múlva. cserébe eléggé meg lehet fogni a koronát és az összes többi tipikus dolgot is, jobb állapotban lesz a lakosság átlagosan is és lehet, hogy ennyi, meg kifejezetten zárt terekben való tömörüléstől eltekintéssel kész is vagyunk. de lehet, hogy máshogy is lehet, csak mondtam valamit.

szerintem kevesen terveznének 4-5 évig kuksolni otthon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40749) bigdady válasza Ringman (#40744) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kecskemet eddig nőtt most stagnál vagyis csökkent a fertőzés felfutása

[ Szerkesztve ]

(#40750) Csatravi válasza Ringman (#40744) üzenetére


Csatravi
senior tag

Kár hogy csak a megyeszékhelyeket mérik :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.