Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29852) ollie válasza Janusz001 (#29850) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem látok ilyen kicsiken maszkot, de nem is láttam, hogy nem engedték volna be őket. Persze ki tudja milyen biztonsági őr van a bejáratnál.

***

(#29853) ollie


ollie
MODERÁTOR

Vannak elmebeteg országok:

Tádzsikisztánban börtönbe kerülhet az, aki megfertőz másokat a koronavírussal
2-5 évet kaphat az, aki nem szándékosan fertőz meg mást, ha pedig ez többször is előfordult, 10 évet is kaphat, ahogy az is, aki direkt fertőzött a Covid-19-cel.

***

(#29854) radi8tor válasza Parci (#29834) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem zavartak haza 32000 embert. Kb 15000 vagy még annyit sem küldtek haza. A kórházi ágyak csak papíron vannak kihasználva annyira. Ezért is építik le az ágyszámot, hogy kevesebb pénz folyjon el.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#29855) ollie válasza radi8tor (#29854) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem folyik el az a pénz, mert a nélkül tönkremennek a kórházak (bár azzal is, csak lassabban).

***

(#29856) Ringman válasza radi8tor (#29854) üzenetére


Ringman
nagyúr

. Ezért is építik le az ágyszámot, hogy kevesebb pénz fojjon el.

hát persze, nyilván nem azért, hogy a ner-esített magán-eü-be tereljék az embereket.

(#29858) Ringman


Ringman
nagyúr

How the Coronavirus Compares With 100 Years of Deadly Events

infografika jópár város halálozási adatairól

(#29859) Parci válasza csƵ (#29839) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezek a számok hangzottak el. persze lehet, hogy valami mszp sajtótájékoztatón :DDD

de a dolog szomorú része az, hogy teljesen összeomlott a megszokott rutin és protokollok az egészségügyben, most van fejetlenség és vannak valós áldozatai ennek, lásd a konkrét asztmás eset, de más is. :(

közben meg megy a győzelmi fanfár. nem tudom, hogy hogy tudnám elviselni, ha közeli hozzátartozómat veszteném el emiatt és közben kéne hallgatnom. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29860) Parci válasza radi8tor (#29854) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

folyni csak ly-s jével :DDD

amikor van egy rendszer, ami kerül x pénzbe és x-et sokallod, akkor természetesen lehet x-et úgy csökkenteni, hogy a rendszert visszavágod. ez történik most. reformnak azért nem csúfolnám, mert az egészségügy összes baja közben velünk marad.

szóval: hívjuk csak forráskivonásnak. mert az.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29861) Ringman


Ringman
nagyúr

Cat drug shows promise against coronavirus in lab tests, Chinese researchers say
Feline medication binds to enzyme, halting replication of the Covid-19 pathogen, according to scientists

tényleg minden lehetőségre gondolnak :)

(#29862) Hieronymus válasza ollie (#29853) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Vannak elmebeteg országok:"

Legalább nincs vita a maszk használatról arra felé. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#29863) t72killer válasza Ringman (#29861) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó 5let, uis cicaféle betegedett már meg a c19-től (New York-i oroszlán rémlik), úgyhogy érdemes végignézni, mi a közös az ember és a cirmos fiziológiájában:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29864) syberia válasza syberia (#18288) üzenetére


syberia
veterán

Ivermectin Cuts COVID 19 Deaths in Half

Itthon vajon mennyi ivermektin van a kórházaknak betárazva? :B

https://howbad.info/

(#29865) syberia válasza syberia (#29864) üzenetére


syberia
veterán

Koronavírus: 104 ezer új beteg világszerte

"A 10 legérintettebb ország közé tartozik még Peru - csaknem 199700 regisztrált esettel és 5571 áldozattal "

Martín Vizcarra announced that his Government has purchased 350,000 hydroxychloriquine treatments and 490,000 ivermectin treatments to administer to patients with the new coronavirus .

A járványgörbe emelkedésének letörésében, ez jó lépésnek tűnik.

(#29861) Ringman: Az ivermektin is hasonlóan indult. :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#29866) Lauda


Lauda
félisten

Azt mondták szerdán jelentik be, hogy újraindítják-e teljesen az egészségügyet. Ehhez képest ha jól informálódtam, nem jelentett be semmit a nyunyóka. :F

(#29867) Rage47 válasza Lauda (#29866) üzenetére


Rage47
veterán

Lehet még nem kapták meg az engedélyt a katonai vezetőktől.

(#29868) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Bocs, de még ezt is:

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#29869) syberia válasza Carlytoo (#29868) üzenetére


syberia
veterán

:DDD

https://howbad.info/

(#29870) Carlytoo válasza syberia (#29869) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ha már TE, akkor én:

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#29871) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tartsuk valamennyire a színvonalat plz. Ezeket inkább a vicces képek topikba linkeljétek. :R

⭐ Stella

(#29872) #22743424 válasza Lauda (#29866) üzenetére


#22743424
törölt tag

Pénteken derül ki, hogy mikor indul újra az egészségügy [link]
11-kor lesz nyunyóka :)

[ Szerkesztve ]

(#29873) Floyd80 válasza ollie (#29842) üzenetére


Floyd80
addikt

https://hvg.hu/kkv/20200611_Az_oroszlanyi_Wescast_dolgozoja_volt_a_koronavirusban_elhunyt_37_eves_ferfi

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29874) perempe


perempe
addikt

4 milliárd kiesés lehet baseballban.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#29875) csƵ


csƵ
őstag

KSH: 6,4 százalékkal kevesebben haltak meg az első negyedévben, mint tavaly

(#29876) Carlytoo válasza csƵ (#29875) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Sokat nyom a latba, hogy a korlátozások ideje alatt lényegesen kevesebben voltak az utakon. Ezzel redukáltuk a közlekedési balesetekben elhunytak számát. A vezető halálokok, mint szív -és érrendszeri katasztrófák, illetve a daganatos megbetegedések esetében pedig megjósolhatatlan a halálozási arány és folyamatosan változó tendenciát mutat.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#29877) ollie válasza csƵ (#29875) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

KSH statisztikának amúgy sem lehet hinni, egy évekig ott dolgozó ismerősöm mesélt róla. Gyakorlatilag mindig azt mutatják a számok, amit a fidesz kormány megrendel.

***

(#29878) csƵ válasza ollie (#29877) üzenetére


csƵ
őstag

:DDD
Hát nyilván hazugság, ami nem fér bele a világképedbe.

(#29879) Ringman válasza ollie (#29877) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy a korlátozások miatt az influenza sem tudott annyi embert megfertőzni.

[ Szerkesztve ]

(#29880) Ajándékok válasza csƵ (#29878) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Olvass utána!

A lényeg: A ksh statisztikusa 5 éve panaszkodott, hogy mivel az influenza nem az elsődleges halálozási ok, nehéz megtalálni az influenza áldozatokat.
Most a korona halálozást tilos elsődlegesnek feltüntetni, de ugyan az a statisztikus azt nyilatkozza: "Ez abszolút segít a helyzet tisztázásában"
Te ezek után hiszel nekik? :W

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#29881) VinoRosso válasza Ajándékok (#29880) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nyilván a statisztikával úgy lehet csalni ahogy akarnak, de attól még, hogy valamit statisztikával trükközők állítanak nem feltétlenül lesz hamis. Ha így lenne elég lenne leírnia az igazságot, azt gondolnád róla, hogy hazugság és onnantól ott tartunk, hogy igaz amit írnak.

(#29882) Ajándékok válasza VinoRosso (#29881) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Nem írtam, hogy minden adat hazugság.
Azt írtam, hogy befolyásolhatóak és a kormány részéről az akarat is megvan a befolyásolásra.
Vagyis én elhiszem, amit #29877 ollie írt, mert a nyilvános információkból is az derül ki.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#29883) t72killer válasza Carlytoo (#29876) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kevesebb stressz, tisztább levegő :F? A kórházak működésének halandóságra gyakorolt pozitív hatásában sem vagyok 100%-ban meggyőződve Mo.-gon :U

#29880: Nem mintha rendíthetetlen bizalommal tekintenék pártunk és kormányunk kommunikácója felé, de kérdés, vajon hány % többlet halálozás az, amit el tudnának sumákolni a modern, közösségi médiával átszőtt életben? Az tuti, hogy a komolyabb gócokban tapasztalt 100+%-ot nem. Egyébként a környező országokban is hasonló a helyzet, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29884) VinoRosso válasza Ajándékok (#29882) üzenetére


VinoRosso
veterán

Na igen de Ollie meg azt írta, hogy nem lehet nekik hinni. Én erre reflektáltam, gondoltam ezt az állítást akarod alátámasztani.

(#29885) Lauda válasza #22743424 (#29872) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm!

(#29886) Ajándékok válasza t72killer (#29883) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ahol nem akartak sumákolni, ott volt 4x annyi valószínűleg covid halott.

#29884 VinoRosso
Ha csak 1 statisztikust befolyásolnak és az tudatosan hamis dolgokat állít, a "megrendelő" érdekeinek megfelelő adatokat ad ki, az egész intézmény hiteltelenné válik. Magyarul: nem lehet nekik hinni.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#29887) #22743424 válasza Ajándékok (#29880) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én annyit tudok amit Merkely mondott, hogy a 2017-es influenzában és annak következményeként többen haltak meg mint most a covid-19 járványban. Mi következik ebből kb semmi mert erre most úgy ahogy felkészültünk és hoztak különböző intézkedéseket. Természetesen ez csak Magyarországra vonatkozik.

Lauda Igazán nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

(#29888) Carlytoo válasza t72killer (#29883) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

"Kevesebb stressz, tisztább levegő :F?"

Az előbbi nem igaz, a második igen.

ollie (#29877) : Erre az állításodra viszont kérek valami bizonyítékot. Az kevés, ha "az egyik ismerősöm mondta" dologgal jössz. Én pedig úgy tudom, hogy a KSH adatok szigorú ellenőrzési procedúrán mennek keresztül. Kicsit ez is kezd konteózásba átmenni.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#29889) ollie válasza Carlytoo (#29888) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csináljak videót az ismerősömmel? Vagy milyen bizonyítékot akarsz? Még józan paraszti ésszel is beláthatod, hogy ott is mindenben hazudnak. Szerinted pl. minden évben csak pár százalékos az infláció?

***

(#29890) Carlytoo válasza ollie (#29889) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nem kell. Valami forrást kérek. Józan paraszti ésszel fel kell, hogy ismerjem a statisztikai hivatal hazudozik kormányzati megrendelésekre? Fel kell, hogy ismerjem, hogy egy ilyen ellenzéki és Uniós ellenőrzési rendszer megléte alatt "mindenben" hazudoznak. Miért? Mi az indíték? Persze nézhetem a Te szemszögedből ,de miért is tenném?

Több milliárd megy át a kezemen Uniós forrásból éves szinten. 5 szakhatóság ellenőrzi tüzetesen a felhasznált pénzt. Abból 2 Uniós.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#29891) Parci válasza csƵ (#29875) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

segítek: mindenki otthon volt. nem közúti baleseten, nem járványban (jaja, furán hangzik, de ez a helyzet) stb. azt meg tudjuk, hogy 0,8%-os az átfertőzöttség nálunk, tehát koronában sem haltak meg, viszont a karantén miatt másban sem.

örülök, hogy segíthettem.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29892) #22743424 válasza ollie (#29889) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem kell, szólj valamelyik MSZP-s politikusnak :DDD

(#29893) Carlytoo válasza Parci (#29891) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ezt írtam le nagyjából én is, csak nem ennyire cinikusan.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#29894) Lauda válasza Carlytoo (#29888) üzenetére


Lauda
félisten

A ksh-ban mindig az adott kormány emberei csücsülnek vezető pozíciókban és legyártják a szükséges statisztikákat. Lehet struccpolitikát folytatni és ezekre bizonyítékot kérni, a te dolgod. Szerinted arra tudsz bizonyítékot előteremteni bárhonnan, hogy a miniszterelnök barátja nem legálisan és nem a barátságuk miatt lett olyan gazdag? Ha ezt átgondolod, rájössz talán a "titokra".

(#29895) Parci válasza Carlytoo (#29893) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos a kolléga sokszor a választ (bármelyikünkét) már nem várja meg, mert nem is az a célja, hogy oda-vissza kommunikáljon. csak bevágja a követ a pocsolyába, aztán függöny.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29896) bulikavagyok válasza Parci (#29891) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Csodálom a türelmedet!

(#29897) syberia válasza Ajándékok (#29886) üzenetére


syberia
veterán

Kínában szerintem alsó hangon 10X-es a szorzó, a hivatalos adathoz képest. Más ország egyszerűen nem jut eszembe,ahol szándékosan hülyítik a lakosságot a statisztikák rendszeres meghamisításával. :N ;]

(#29871): :B

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#29898) Parci válasza bulikavagyok (#29896) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából a határán vagyok, hogy kitiltsam a topikból, mert a legkisebb szándékát sem látom a normális fórumozásra. gyk.: nem, nem azért, mert "eltérő a véleménye", meg "nem állt be a rettegők közé".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29899) bulikavagyok válasza Parci (#29898) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Érthető.

(#29900) VinoRosso válasza Ajándékok (#29886) üzenetére


VinoRosso
veterán

Mindennel egyetértek ezt a kijelentést leszámítva, mert logikátlan:

Magyarul: nem lehet nekik hinni.

Ez azt jelentené, hogy ha azt mondják 2x2=4 akkor nem lehet nekik hinni. Nem hiszem.:N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.