Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#211051) mephi666 válasza DS39 (#211050) üzenetére


mephi666
nagyúr

....szokatlan környezeten szerintem a faszerdőt értette, ahova ő kergette be a játékosait :DDD ...biztos sherwoodi erdőre gondolt, majd dickwoodot ütött a gps-be

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#211052) perempe


perempe
addikt

Szurkol valaki szomszédainknak? Szlovénia, Szlovákia, Ausztria, Románia...
Mindenki továbbjutott, csak mi nem.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#211053) Soulfly842 válasza perempe (#211052) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szépen sarkítod... Horvátok, szerbek?

(#211054) HellGreg válasza Napfénysüti (#211047) üzenetére


HellGreg
őstag

Ez pontosan így van, és a magyar sajtó úgy értékelte volna, mint zseniális taktikai húzás. Ha a többi csapatról van szó, ilyen szóba se jöhet, mindenkinek azon kell dolgoznia, hogy mi 3 ponttal és -3 gólaránnyal továbbjussunk.

(#211055) perempe válasza Soulfly842 (#211053) üzenetére


perempe
addikt

Lehet kötekedni, de nem akarok divatból a spanyoloknak vagy más favoritnak szurkolni.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#211056) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Egy kis Copa America:

Azért az kemény, hogy Venezuela megverte Mexikót és Ecuador-t is o.O Már csak egy sörmeccsk maradt Jamaika ellen és hibátlanul zárják a csoportot, Ecuador és Mexikó meg vérre menő meccset játszhat egymás ellen az utolsó fordulóban.

#211055perempe
Ne forgasd a perspektívát alaptalanul pls. Hibás volt az alap állítás.

[ Szerkesztve ]

(#211057) forceberg válasza perempe (#211055) üzenetére


forceberg
veterán

Az osztrákok érdekesek lehetnek, a többi 12 egy tucat. Szerintem :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#211058) mephi666 válasza HellGreg (#211054) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak ebben pszichológiailag szerintem kockázat van: gondolj bele, hogy leeresztenek a nagyok utolsó csoportmeccsre, eldobják azt, a kiscsapat ellenfelet pedig mentálisan feltüzelik... gondolok itt a grúzokra, akik felszívták magukat a portugálokból és a szlovének pedig az ő oldalukról nagyon jól teljesítettek az angolok ellen... kapnak a portugálok egy ilyen mentálisan maxon pörgő szlovéniát, akik ezzel a tempóval ugranak a meccsbe, rúgnak 2 gyors gólt és pisloghatnak, mint hal a szatyorban :DDD ...mert hát tegnap hiába tolták be utolsó 20-30 percben a nagyokat, lófaszt nem tudtak produkálni... ott lesz a fejükben a gondolat, hogy "ezt is lehet elbukjuk" és ez blokkolhat

...na de majd meglátjuk, mi sül ki az egészből :K szar, hogy nem jutottunk tovább: tanulni kell ebből... önerőből kell legközelebb megoldani, nem pedig bízni, hogy "majd ez+az megoldja helyettünk, amire mi nem voltunk képesek"

ui: innentől nem tudom kinek szurkolok... szlovéneknek egy kicsit, olaszoknak azért hogy 9 nap múlva még versenyben legyenek, amikor náluk járunk :) ...na meg coming out-olok: szurkolok az angoloknak is :DDD oké, hogy sokat röhögök már rajtuk leginkább szószgét miatt, de másik oldalról úgy vagyok vele, hogy "jöjjön már végre össze nekik, mint DiCaprio-nak az oscar"

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#211059) sh4d0w válasza forceberg (#211057) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Tartom: remélem, vmi underdog nyeri.

https://www.coreinfinity.tech

(#211060) Soulfly842 válasza forceberg (#211057) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen

Románia - Hollandia
Ausztria -Törökország
Anglia - Szlovákia
Portugália - Szlovénia

S még a legönnyebb ellenfelet is kapták a négy közül az osztrákok.

A grúzok is nyomhatják majd a spanyolok ellen. Ott már nem fog sok öröm jutni. Ez már nem a Luis Enrique csoda-éra :D

[ Szerkesztve ]

(#211061) Napfénysüti válasza perempe (#211052) üzenetére

Szlovéneknek eddig is szurkoltam és ezután is fogok.
Osztrák csapat is egész szimpatikus.

Més que un club!

(#211062) mvkly


mvkly
senior tag

A németek elleni játékot nézve eszembe jutott, ez a szimpatikusan küzdő kiscsapat (de biztos nem középcsapat) is megérdemelhetne egy kisebb hömpölygést az utcákon, mint 16ban. Aztán a skótok ellen kukázták az egészet.
De az egész EB egy elég nagy csalódás eddig. Bár az elvárásokat inkább csak a maga torna diktálta, nem a csapatok, játékosok minősége.

(#211063) HellGreg válasza mephi666 (#211058) üzenetére


HellGreg
őstag

A grúzoknak ez most ugyanúgy életük EB-je, mint ahogy nekünk volt a 2016-os. Nem sajnálom tőlük. Sajnálom hogy kiestünk, de igazságosnak tartom. Az origon meg felháborító olvasni, hogy szánalmas portugálok, önző angolok, elcsalt szlovák-román meccs… mi zseniálisok voltunk, mert a 100. Percben behúztunk egy meccset a leggyengébb ellen. Semmi kritika persze, mert az rendszer elleni támadás és magyar válogatott elleni szurkolásnak minősül. Nagyon nagy a baj a fejekben.

(#211064) Farkassacred válasza perempe (#211055) üzenetére


Farkassacred
őstag

Nyerjen a jobbik én amondó vagyok. Plusz annak aztán biztosan nem fogok szurkolni a torna alatt akik antifocit játszanak..

[ Szerkesztve ]

(#211065) vond válasza forceberg (#211057) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Alapvetően nem vagyok oda az osztrákokért, de ez a Ragnick féle válogatott menjen csak minél tovább. Meg a szlovénok is. :K Rajtuk kívül még a dánokat mondanám. Kár, hogy pont a németeket kapták a 16 között. Lehetne még Grúzia Georgia is, de a spanyolok szerintem komolyan fogják venni, ahogy eddig is tették.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#211066) venember83 válasza Ringman (#210891) üzenetére


venember83
nagyúr

Inkább arról írj, hogy Calhát elengedi-e Beppe? Elvileg 60-70 millió eurót adna érte a Müntyhen, s a török középpályás sem lesz fiatalabb. :U

(#211067) Ringman válasza venember83 (#211066) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hakan azt irta, hogy maradni akar. Ennyiert szerintem megvalnank tole, foleg ha mondjuk Koopmeinerst el tudnank hozni a helyere

(#211068) Ricardo


Ricardo
félisten

Úgy néz ki , hogy ez nem csak az öngólok EB-je, hanem a pályára berohangáló szurkolóké is.
A török meccsen megint volt kergetőzés a biztonságiakkal.

(#211069) Jhonny06 válasza Egon (#211019) üzenetére


Jhonny06
veterán

Senkit nem érdekelnek a drukkerek. A magyar drukkerek éltettek egy szar csapatot, az angolok eközben csoportelsők lettek és csak saját magukhoz képest játszottak gyengén, nem az egész EB-szintjén. Van egy kis különbség.

(#211070) venember83 válasza Ringman (#211067) üzenetére


venember83
nagyúr

Koop szerintem Angliába vagy az utáatos vén olasz szipirtyóhoz szerződik (nem a Genoára gondoltam).

(#211071) thebigK válasza Jhonny06 (#211069) üzenetére


thebigK
addikt

szerintem az angolok az egész EB szintjén játszottak eddig gyengén

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#211072) hdanesz


hdanesz
senior tag

Hogy kicsit megtörjem az Eb témát....
Szerintetek ki az aki 30 év alatti és világszinten meghatározó színvonalú focista? Aki ilyen Messi-Ronaldo kaliberű lehet.

(#211073) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Damn, Hollandok ennél könnyebb sorsolást az elődöntőig nem kaphattak volna. :D

Jól sejtem ha nem kapnak ki Ausztriától akkor másik ágon vannak? Vagy csak helyet cseréltek volna?

Remélem a szlovákok kiverik az angolokat, egy olasz-holland elődöntő jó lenne

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#211074) Phoen|x válasza Vismajor01 (#211073) üzenetére


Phoen|x
őstag

Amilyen rém gyengék voltak... nem biztos, hogy kiverik a románokat.

Go Gunners!

(#211075) Creative997 válasza Phoen|x (#211074) üzenetére


Creative997
őstag

Ha Depay nem lenne kezdő, még akár esélyes is lehet a menetelés ;]

Viccet felretéve... ja várj, ez nem vicc volt. Akár be is jöhetne, csak se kozeppalya, se védelem, se csatarsor, 1-2 jó kaliberű emberke van és ennyi :( nem értem miért kell Koemant erőltetni aki már annyiszor megbukott

Project Torque 4ever! http://www.youtube.com/watch?v=mZFd76UmplE

(#211076) pendre54


pendre54
addikt

Olvasva itt, a harmadik csoportkörös beleszarós, szalonremis, döntetlenes hozzáállásokat egyes csapatok részéről, az UEFA talán annyit tehetne ennek minimalizálására, hogy némileg át kellene variálnia, a csoportharmadikok továbbjutási szisztémáját.
Ha én lennék ebben a kérdésben a hajjakend :D , akkor ez úgy nézne ki, hogy a hat csoportharmadik közül, alanyi jogon, csak a két legjobb pozíciót szerzett lehetne ott a tizenhat között, a másik négy csapatnak lenne egy pótvizsgás meccse, és az azt abszolváló két csapat menne tovább a tizenhatba.
Így már kevésbé érné meg a matekozás a csoportkörben a harmadik helyért, mert az a négy harmadik helyezett csapat, akik pótvizsgára lennének kötelezve, ami ugye plussz egy meccset jelentene nekik, emiatt, a továbbjutó két csapatnak, azért lenne ez szopás, mert így csak max 3 nap pihenőjük lenne a nyolcaddöntőig, ellentétben azokkal, akik pótvizsga nélkül jutottak be a tizenhatba.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#211077) eldoble válasza Jhonny06 (#211069) üzenetére


eldoble
aktív tag

Angol válogatotthoz hasonlítani abszolut értékben a magyar csapatot, hát ..., relatíven nézve viszont sokkal nagyobb teljesítményt tett le a mi válogatottunk az EB-n, még így is, hogy csoport harmadikként kiestünk, mint az angolok, ebből következik, hogy a magyar szurkolók éltetik a csapatot az angol szurkolók meg szidják a válogatottjukat.
Nézd meg hány emberből válogatnak az angolok, mennyi pénzt áldoznak focira és még így se tudnak angol nemzetiségű játékosokkal felállni.
Persze mindez a csoport körre igaz, mert az angolok még meg is nyerhetik ...

[ Szerkesztve ]

(#211078) ProEvoFan válasza pendre54 (#211076) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Irjál az UEFAnak, ez jó ötlet. :R

(#211079) Soulfly842 válasza venember83 (#211070) üzenetére


Soulfly842
addikt

Azt ígérte, hogy:
1, 1 évet pihen
2, Más angol csapathoz, riválishoz nem kíván szerződni.

(#211080) Soulfly842 válasza pendre54 (#211076) üzenetére


Soulfly842
addikt

A lebonyolítást nehezítené:
1, Át kell írni a naptárat
2, a pótselejtezősök töredéke annyit pihennének, mint mások.

(#211081) mephi666 válasza eldoble (#211077) üzenetére


mephi666
nagyúr

...szerintem meg az kéne, hogy 3. körben duplán számítson a pont :DDD ne alibizzék szét sokan

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#211082) eldoble válasza pendre54 (#211076) üzenetére


eldoble
aktív tag

Az a baj ez nem segítene azon, hogy aki már tuti első (esetleg továbbjutó) két kör után, az ne a "B" csapatával álljon ki a 3. körre. Egyébként érthető, az a "B" csapat csak azt az egy meccset játsza az EB-n és többet nem.

(#211083) DeathAdder válasza hdanesz (#211072) üzenetére


DeathAdder
veterán

onnan érdemes megközelíteni hogy ki az aki pótolhatatlan űrt hagyna ha nem lenne, ilyen focista ma nem nagyon van, rendszer nélkül nem létezik már ilyen, rendszerben meg leginkább a 6os poszt, azon belül Rodri a legnagyobb elit, de ő sosem lesz széleskörűen elismerve egy szürke poszton, pedig a sziti gépezet egyetlen olyat eleme amit ha kiveszel szignifikánsan szarabb lesz a csapat

a határán van mindennek ami nélkül a top foci nem működne, passzkirály, védekezéskor takarít, labdát szerez, megtartja, nyomás alatt kiforog vele, és egyből indítja a támadást, de marad mentális kapacitása arra is, hogy akár 40 méteres távolságokra odategye a labdát, közben a kapu előtt is veszélyes, biciklicselezget a 16oson belül aztán kilövi a hosszút, és iszonyat clutch player is

de mégegyszer, rendszer nélkül, magára hagyva ő sem tűnne különlegesnek

(#211084) venember83 válasza Soulfly842 (#211079) üzenetére


venember83
nagyúr

Ideje egy újabb kávénak, Teun Koopmeiners a téma, nem Jürgen. :)

hdanesz: Ez nem kérdés. Antony vagy Darwin Núñez.

[ Szerkesztve ]

(#211085) Soulfly842 válasza venember83 (#211084) üzenetére


Soulfly842
addikt

Köszi! Gondoltam elírtad :D Rohannom kellene egy kicsit dolgozni is már... lecsíptem az elejét :DDD

Inkább a hiperaktivitásom és, hogy túl sok helyen vagyok fejben. Megpróbálom kontrollálni magam egy-egy témára inkább :DDD

(#211086) Jhonny06 válasza eldoble (#211077) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pontosan mit is tett le a magyar válogatott az EB-n? Azon a 100. perces gólon kívül nagyjából semmit. De azt is egy olyan skót válogotatott ellen, akiket még nekünk is 5-0ra kellett volna vernünk, annyira világtalanok voltak.

[ Szerkesztve ]

(#211087) pendre54 válasza Soulfly842 (#211080) üzenetére


pendre54
addikt

"1, Át kell írni a naptárat"
Annyira azért nem, ugye a harmadik csoportkör vasárnap kezdődött, csak az A csoport meccseivel, hétfőn folytatódott csak a B csoport meccseivel, míg kedden-szerdán meg már két csoport meccsei zajlottak. Miért nem lehetett már vasárnap, és hétfőn is, két-két csoport meccseit tolni, így szerdán már lett volna egy plusz szabadnap. Ha ezt vesszük, meg a jelenlegi lebonyolítást, akkor max két nappal lenne hosszabb az EB, de szerintem még a pótvizsgával is beleférhetne az EB időtartama a mostaniba, egy kicsivel feszesebb csoportköri lebonyolítással.
"2, a pótselejtezősök töredéke annyit pihennének, mint mások."
Nagyon helyesen, pont ez lenne a lényeg, hogy a csapatok a harmadik kört is igyekezzenek maximálisan abszolválni, elkerülve az esetleges pótvizsgát, egy harmadik hellyel.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#211088) Cs1csó válasza hdanesz (#211072) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hát a Kevinünk! Rúgott egy gólt! Szívesen!

(#211089) forceberg válasza pendre54 (#211087) üzenetére


forceberg
veterán

32 csapat, azt nincs 3. helyes bohóckodás :D

(#211086) Jhonny06: A lantot!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#211090) dellfanboy válasza eldoble (#211077) üzenetére


dellfanboy
őstag

Nézd meg hány emberből válogatnak az angolok, mennyi pénzt áldoznak focira és még így se tudnak angol nemzetiségű játékosokkal felállni.


miért a magyarok tudtak?
ez a callum gyerek angolul vakerál, nego asszem a balatonon barnult, az a kerkez gyerek elég erősen ugatja a magyart, dárdai,orbán németföldön született...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#211091) Cs1csó válasza forceberg (#211089) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legyen inkább 48!

(#211092) Phoen|x válasza pendre54 (#211076) üzenetére


Phoen|x
őstag

Ha már reformerkedünk. Mi az, hogy a 6db 4 fős csoportokból 4db csoport 3. is továbbmegy?

Go Gunners!

(#211093) hdanesz válasza DeathAdder (#211083) üzenetére


hdanesz
senior tag

Pontosan erre gondoltam amikor a kérdést feltettem. Hirtelen, de még picit gondolkozva sem nagyon jutott eszembe senki.

(#211094) mephi666 válasza Cs1csó (#211091) üzenetére


mephi666
nagyúr

ne aprózzuk el, legyen 64 és húzzunk ide kecskebaszóktól is pár országot :DDD ...selejtező se kell, az is csak nyírja a klubfocit... induljon csoportmeccsekkel, ahol lefeleződik a létszám

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#211095) hdanesz válasza dellfanboy (#211090) üzenetére


hdanesz
senior tag

És tegyük hozzá, hogy a szövetségi kapitány sem magyar. :) Vagyis most már papíron félig az...de kb. 9 év után nem tud magyarul nyilatkozni. Kedvelem Rossi-t, meg nagyon örülök a sikereknek amit elért a magyar válogatottal..de számomra ez kicsit fura...főleg, hogy magyar állampolgár is. Valamint időről időre felmerül 1-1 játékos honosítása, akinek kb. minimál magyar vér folyik az ereiben vagy csak fényképen látott magyarokat...hát ennyire nincs itthon 'merítés'?

Előző munkahelyemen sokat kellett Olaszországba utaznom. Majd' két és fél év alatt tíz alkalommal voltam ott. Alkalmanként 5-6 napot. Pár kifejezés és néhány rövid mondat még így is ragadt rám, hogy semmi de semmi erőfeszítést nem toltam a nyelvtanulásba. A mostani munkahelyemen német kollégáim vannak, nem volt feltétel a profi német nyelvismeret....mert amúgy nemzetközi csoportokkal dolgozunk. De azért a németek örülnek neki ha a saját nyelvükön beszélünk velük. Hat éve dolgozok itt és annyit hallgattam már őket, hogy a munkához szükséges kifejezéseket ismerem és a szakmai hívásokat le tudom bonyolítani németül is.

(#211096) Cs1csó válasza mephi666 (#211094) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
A Forma 1-nél kellene az hogy nem kell időmérő hanem kisorsolják a rajtsorrendet. Sőt, elég lenne egyszer a szezonnyitó előtt aztán minden futamon minden sor egyel előrébb kerülne (nyilván akik legelől voltak az első futamon azok a második futamon az utolsó sorból indulnának a kövezkezőn az utolsó előttiből és így tovább. :DDD

(#211097) eldoble válasza Jhonny06 (#211086) üzenetére


eldoble
aktív tag

Ha a 100. percben rúgsz gólt, akkor azt nem azt jelenti, hogy addig nem csináltál semmit, 0-99. percig nem kaphatsz gólt, fárasztod az ellenfelet, ilyen a foci.
Elértük a reálisan elvárható eredményt úgy, hogy a legjobb játékosunk sérülten játszott, az angolok messze voltak a tőlük reálisan elvárható játéktól, persze ők még javíthatnak ...
(Sajnos) ez szép eredmény, azt is látni kell, hogy két olyan csapatok ellen játszottunk, akiből az egyiknek 80% nem svájci nemzetiségű, hanem a világból válogatták, a németnek 50% nem német nemzetiségű, így nem reális, hogy ezek ellen pontot szerezzünk, persze csodák vannak, csak nem minden meccsen.

(#211098) eldoble válasza dellfanboy (#211090) üzenetére


eldoble
aktív tag

Igen, próbálkozunk mi is, bár akiket írtál (Nego kivételével) mindnek van magyar gyökere, de nézd meg a svájciakat 80%-nak semmi köze a svájci nemzetiséghez.

(#211099) mephi666 válasza Cs1csó (#211096) üzenetére


mephi666
nagyúr

amúgy viccen kívül 48/64-re felbővítve akár működhetne is jól: nincs selejtező, hanem bekerül mindenki 8db 6-8csapatot tartalmazó csoportba... sorsolás meg mehetne úgy, hogy ranglista 1-8, 9-16, 17-24, stb megy 1-1 kalapba... aztán az elit alapjáraton szét van dobva, amihez kerülne az egyre gyengébb töltelék... :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#211100) Jhonny06 válasza eldoble (#211097) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Ha a 100. percben rúgsz gólt, akkor azt nem azt jelenti, hogy addig nem csináltál semmit"

De, pontosan ezt jelenti, 80 percig semmit nem csináltunk. Vagy nem láttad a meccset, vagy totál elvakult vagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.