Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Lauda válasza MaxxDamage (#13098) üzenetére


Lauda
félisten

Én is gond nélkül használom a gls rendszerét és automatáit, flottul megy minden. :K

(#13102) MasterDeeJay

Nyomozok egy csomagom után:
RX553238113DE

Utána érdeklődtem 3 helyen.

A helyi posta szerint a nemzetközi kicserélőben van.
A posta vámoldala szerint vámolása folyamatban van. (USA-ból jön így biztos áfás vámos lesz)
A posta ügyfélszolgálata szerint Magyar Posta kezelésébe még nem érkezett meg és külföldi postaigazgatás az illetékes.

Akkor most hol is van?

(#13103) Fancy-boy válasza MasterDeeJay (#13102) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Kérd meg a feladót, hogy adjon be egy küldeménykeresést és kiderül.

(#13104) MasterDeeJay válasza Fancy-boy (#13103) üzenetére

Feladó amcsi, ebay csomagküldője viszi ez már a sokadik tracking száma.

(#13105) Fancy-boy válasza MasterDeeJay (#13104) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha eBayes, akkor úgyis ki lett fizetve előre minden teher.
És nem a Magyar Posta viszi, hanem a DHL.
Nekem is ők hozták az Amerikai Global Shippinges csomagot.
Még nem ért be az országba: [link]

(#13106) MasterDeeJay válasza Fancy-boy (#13105) üzenetére

Nem lett, nincs a számlán Héa. Nem fizettem áfát sem.
Akkor várok, bár furcsa hogy 6.-a óta nincs semmi mozgás.

[ Szerkesztve ]

(#13107) Narxis


Narxis
nagyúr

Meglopott a posta? [link]

lol

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#13108) Lauda válasza Narxis (#13107) üzenetére


Lauda
félisten

Csak a végén nehogy a srác üsse meg a bokáját. Feltöltötte ezt a videót ilyen címmel azelőtt, hogy megbizonyosodott volna róla, hol és kik szedték ki a dobozból a dolgokat, ha azok egyáltalán bármikor is bent voltak (tehát a feladó vagy valamelyik szállító cég lopta meg). Ezen kívül az sem látszik, hogy ezeket az üres dobozokat a nagy dobozból szedi ki (jogilag nagyon is fontos részletek).

[ Szerkesztve ]

(#13109) chungee


chungee
addikt

Estét!
Csomagnet.hu gls hozta ki a legelőnyösebbnek és velük szeretnék küldeni csomagot (háznál-csomagaut.ba). De hol tudom törékenységet beállítani :F

(#13110) Lauda válasza chungee (#13109) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Törékeny csomagot nem tudsz velük küldeni:

Mármint beállítani nem tudod.

Postával el tudod küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#13111) chungee válasza Lauda (#13110) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm, bekalkuláltam és Bevállalom a többlet díjat a törékenységre. De hogy tudnám megrendelni a szolgáltatást :F Úgyhogy munkahelyemen vegyék fel a csomagot :F

(#13112) Lauda válasza chungee (#13111) üzenetére


Lauda
félisten

Azt elvileg csak úgy tudod megoldani, hogy telefonon leadod a rendelést:

(#13113) chungee válasza Lauda (#13112) üzenetére


chungee
addikt

2024-ben telefonos rendelés :F :( :((

(#13114) sopruk válasza chungee (#13113) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ha a Vaterafutáron keresztül rendeled meg, akkor ott be tudod jelölni a "Törékeny kezelés" opciót, és valamivel olcsóbb is a díja...
Annyi hogy a feladóvevényt neked kell kinyomtatni...
Érdemes lehet jelezni a felvételkor ezt az infót, hogy ragasszanak rá matricát...
Ja és nem biztos hogy kapsz értesítést a felvétel időpontjáról. Legalábbis Bp.-en adtam fel sokszor, sose volt jelzés. Ha jól emlékszem, 15 óráig elküldöd a rendelést, másnap jönnek érte valamikor...

(#13115) Rage47


Rage47
veterán

Ezernél is több vállalkozó adatai szivároghattak ki a Magyar Postánál a hétvégén

Amúgy ezen nem is csodálkozom, sztem állandó szivárgás van ott. Ha várunk egy csomagot, egyből jönnek a kamu SMS-ek.

(#13116) Lauda válasza Rage47 (#13115) üzenetére


Lauda
félisten

Ezért (is) használok ilyen célra eldobhatós simet.

(#13117) gyulaszu válasza Lauda (#13116) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Csak úgy kíváncsiságból: milyen gyakran dobod el ? ;]

gyulaszu

(#13118) Lauda válasza gyulaszu (#13117) üzenetére


Lauda
félisten

Amikor lejár a kártya. Többe kerül feltölteni, mint rendelni egy másikat (telekomnál például).

(#13119) Rage47 válasza Lauda (#13116) üzenetére


Rage47
veterán

hat hallod nem hulyeseg. csak macera. atgondolom meg.

(#13120) Lauda válasza Rage47 (#13119) üzenetére


Lauda
félisten

Telekomtól szoktam ilyen simet rendelni. Ezt a számot adom meg minden online rendeléshez, pizzériát erről hivom stb. A sim egy évig aktív, utána rendelek egy másikat. :)
A rendes számomat szinte sosem hívják ismeretlen és kambodzsai számok, nem zaklatnak ügynökök, csak az eldobhatósokon. Nyilván nem véletlenül. Évek óta így csinálom, nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#13121) chungee


chungee
addikt

Én is szoktam ilyen simet használni de nem erre a célra, hanem amikor amcsiból jönnek rokonok látogatóba akkor arra a 2 hétre ezeket rendelem meg nekik. Praktikus

[ Szerkesztve ]

(#13122) chungee válasza sopruk (#13114) üzenetére


chungee
addikt

Koszonom szepen, ezt fogom valasztani :R

(#13123) Fundiego


Fundiego
tag

2,5 hónapja várok egy csomagot külföldről. a ragszám látszik a rendszerben, dhl szerint itthon van már posta nem találkozott vele. a ragszám szerint az utolsó tracking :
"The item was scanned in the country of destination on 10.01.2024. Further information may be provided by the website of the country of destination."

dhl ügyfélszolgálata azt mondja h én nem adhatok be hivatalos keresetet csak aki feladta a csomagot. a feladó 3 hete nem kapott választ (nem tudom h kamuzik-e vagy sem). ilyenkor mi a teendő? most fenyegessem jogilag a dhl-t?
100 eurós tételről van szó.

(#13124) Fancy-boy válasza omfgk (#13097) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szintén zenész.
Ugyanaz a hiba, mint a múltkor.
Automatába be, de nem érzékelte a rendszer.
Remélhetőleg holnap kiszedik.

Úgy látszik a GLS-nél esik a színvonal.

[ Szerkesztve ]

(#13125) omfgk válasza Fancy-boy (#13124) üzenetére


omfgk
addikt

Nekem végül a 10-én berakott csomagot 18-án szállították ki. Nem siették el. Mindezt úgy ,hogy én és a címzett is baszogatta őket. Baszogatás nélkül lehet rá se jönnek ,hogy ott lapul a csomag az automatában.

GLS-nél én innentől csak futárnak. Ott nyomja rá helyben a címkét, lefényképezem, aztán viheti.

[ Szerkesztve ]

(#13126) MaxxDamage válasza omfgk (#13125) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csakis háztól házig! :K
Úgy feladás másnapján a címzettnél a csomag.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13127) Lauda


Lauda
félisten

Gls-nél amúgy érdekes, hogy míg a gls group oldalon keresve egy adott csomagszámra látszik az útja, addig a csomag.hu-n keresve azt a számot nem találhatót ír. :F

[ Szerkesztve ]

(#13129) Lauda


Lauda
félisten

Akadt már el postán feladott csomagotok a regensburgi nemzetközi elosztóban? Holland címre feladott csomag 19-e óta ott héderel. A 18-án, ugyanarra a címre feladott csomagot tegnap kézbesítették. Az útvonala annak is ugyanaz volt, csak nem akadt meg sehol. :F Kíváncsi leszek a posta mit reagál.

[ Szerkesztve ]

(#13130) rushty


rushty
senior tag

Mod. Megvan.. törölhetjük

[ Szerkesztve ]

(#13131) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Olvasva itt a sztorikat érdekelne, hogy a Packeta csomagfeladással is vannak hasonló automatás rossztapasztalatok? Most csak velük tudom küldeni, a címzett kérésére.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#13132) rushty


rushty
senior tag

Posta most nem elérhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.