Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93351) parkr válasza rétisün (#93343) üzenetére


parkr
őstag

pedálokkal 7,1 körül

(#93352) Vasy09


Vasy09
őstag

Shimano xt rd-m772-es hátsó váltóhoz milyen görgőket tudnátok ajánlani? Szétszedtem tegnap őket, kicsit megjárattam, kipucoltam őket, egy fokkal jobb, de szerintem még mindig szorul picit, így lehet inkább cserélném! :U

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#93353) TomMusic válasza flash- (#93349) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát attól függ, milyen tempóban tekerem körbe. Igazából azon gondolkodom, hogy 1 vagy 2 nap legyen. Lehet jobb lenne 2 nap alatt, mert akkor lehet nézelődni, elcsavarogni erre-arra. Csak akkor valahol szállást kell kivenni (olyat, ahol a bicót biztonságban lehet tudni, amíg alszom..).

Szerk.:
Vasy09: nem húztad meg túl erősen a görgő közepén a csavart?

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#93354) Vasy09 válasza TomMusic (#93353) üzenetére


Vasy09
őstag

Én is néztem, de nem, mert szinte meg sem húzom rendesen, és akkor is van egy kis akadása! :U

Gamertag: Vasy09

(#93355) r.levente75 válasza parkr (#93351) üzenetére


r.levente75
addikt

Az igen. :K

(#93356) Hasaggymeg válasza Vasy09 (#93354) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tudtommal az bikázva is könnyen kell forogjon,az nem egy hézagállító csavar,csak rögzítő.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93357) Vasy09 válasza Hasaggymeg (#93356) üzenetére


Vasy09
őstag

Pedig bikázva szorul rendesen! :DDD

Amúgy a felső csak valami műanyag persejes, az alsó pedig csapágyas! Mondjuk a csapágyas is korcogva forog ha megtekerem önállóan! :U

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#93358) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy Btwin rockrider 520 és szeretnèk egy shimano alivio hajtóművet vásárolni hozza. A kérdés a következő a rockrider 3x8as hajtással van kitalálva de az alivio pedig 3x9, nem probléma ez? Össze lehet a kettőt hozni hogy normálisan működjön?! Előre is köszi a segítséget! :)

(#93359) 6030D


6030D
Ármester

Rendeltem innen. Jó áraik vannak, és nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar ideér.
Pénteken délben küldték a levelet, hogy megkapták a pénzt, szombaton már úton volt, tegnap beért a magyar postához (!), akik az imént kézbesítették. :C

A Sram lánchoz mondjuk odaírhatnák, hogy nem a csodadobozban fog érkezni, hanem zacsis, akkor nem marad ki pár szívverésem a bontáskor, hogy nincs benne, de amúgy ajánlott bolt.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#93360) trialboj válasza trialboj (#92344) üzenetére


trialboj
őstag

Tanácsot kérnék mert kezd kabarészerűvé válni ez a jelenet.

18. án jött ki a szervízből a Fox Talas teleszkóp, azért vittem be mert enyhe kotyogást éreztem, nem azt javították meg hanem a rebound részt, ami tényleg szét volt menve, megmutatták h a perselyek állítólag jó állapotban vannak.
Mikor hazahoztam továbbra is éreztem azt a nagyon enyhe mozgást a jobb becsúszónál, azt gondoltam hogy akkor ez lehet normális, ekkora rúgóútnál, mutattam más bringásnak is, aki azt mondta lehet h érez valamit, de tanácsot nem adott.

Azóta 4x tekertem vele, és ma már tekerés elején éreztem hogy valami nincs rendben, mire hazaértem hallhatóan és egyértelműen érezhetően kotyogni kezdett, akárhogy szorítom a headset részt.

Szóval ha most visszaviszem, milyen jogos elvárásaim lehetnek? Pl hogy szedjék szét cseréljenek perselyt de nem fizetem a szervízdíjat csak az alkatrészt?
nem szeretnék balhézni mert ők az egyetlen említésre méltó szerviz a környéken, de silány munkát végeztek, ferde pipa, gumigyűrű lehagyása, ferde féknyereg behelyezés, úgy rakták össze a telót mint egy amatőr :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#93361) zoo8800 válasza 6030D (#93359) üzenetére


zoo8800
veterán

Ahogy látom, a BD-hez képest 10 helyett 4 EUR a fuvar, és az árak se igazán rosszabbak :U
Jah, és mintha 27 helyett 19%-os ÁFÁ-val számlázna M.o-ra

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#93362) 6030D válasza zoo8800 (#93361) üzenetére


6030D
Ármester

A fuvar 6,99 € volt, pedig megörültem, hogy 50 € felett ingyenes, de csak a németekhez. Illetve nem fogadta el az OTP virtuális bankkártyát, aztán elkapkodtuk a dolgot, utalás lett belőle, ami drága lett, de még így is olcsóbban jöttek a cuccok, mint máshonnan.
Igen, 19 %-kal számol. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#93363) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Erről az U lakatról egész jókat mondtak, úgy hogy ez lesz a befutó, csak itt, mert utóbbinál olcsóbb :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#93364) pvt.peter válasza 6030D (#93362) üzenetére


pvt.peter
őstag

Belelehetne rakni összefoglalóba mint ajánlott külföldi webshop.
Akár ide is: 1.8e Külföldi webshopok

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#93365) Kickass


Kickass
őstag

Láma kérdés következik, előre figyelmeztettem mindenkit :D

SPD pedálon mit kellene állítanom ahhoz ha úgy érzem a jobb lábamnál enm jól van valami és mintha befelé a váz felé csavarná egy kicsit a lábfejemet és a térdem is ezáltal kicsit bfelé feszül? Tehát ha mozgatom a lábam nem le-fel mozog hanem kicsit nyolcast ír le.

Nem vészes, minimálisat kellene állítanom rajta de hosszabb túrákon fáj miatta a térdem (legalábbis most erre fogom).

A cipőn lévő csavarral kellene játszani? A belső talpélhez közlebb eső csavart kellene talán lentebb raknom picit?

Köszi előre is :R :R

(#93366) 6030D válasza Kickass (#93365) üzenetére


6030D
Ármester

A cipőn a stoplit kilazítod, és forgatsz rajta. Kell hozzá egy kis térben látás, hogy jó felé tekerd, de max utána korrigálsz a másik irányba. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#93367) zoo8800 válasza 6030D (#93362) üzenetére


zoo8800
veterán

pár dolgot összeválogattam a kosárba, akkor 4 EUR-t írt ki

rip and tear, until it is done

(#93368) Hasaggymeg válasza trialboj (#93360) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Muszáj valahova máshova vinned,leírásod alapján ők így már biztos nem képesek megjavítani...amúgy nem te ugrálsz vele?! Csak mert az nem egy ugrálásra szánt teleszkóp,vagy igen? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93369) planbmokus válasza Hasaggymeg (#93368) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ez egy Trail/AM villa, hobbi endurora is lehet használni.
Ha az ember betartja a 100-150 üzemórás szimmering/persely/porlehúzó/olajcserét, nem nagyon szabadna ilyet művelnie...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#93370) 6030D válasza zoo8800 (#93367) üzenetére


6030D
Ármester

Mo, DHL? (Alapból No-van beállítva, az a 4 €.)
Milyen fizetést választottál?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#93371) ZolkoW válasza csodavas (#93358) üzenetére


ZolkoW
őstag

9-es hajtóműnek működnie kéne 8-as rendszerben.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93372) Hasaggymeg válasza csodavas (#93358) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én arra figyelnék,hogy a láncvonal ne változzon és az első váltó tudja azt a fogkülönbséget ami ott lesz a legkisebb és legnagyobb tányér között.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93373) zoo8800 válasza 6030D (#93370) üzenetére


zoo8800
veterán

Bocsi, tényleg 7 EUR, elnéztem

rip and tear, until it is done

(#93374) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#93350) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mondom én, XT agyakat felejtsd el. Mikor megkotlott, az akkor még frissen megjelent M8000-es, akkor döntöttem úgy hogy nem adok neki több esélyt. Alkatész is alig volt hozzá, ráadásul kónuszos, amit amúgy is után kellene állítani, így hosszas anyagbeszerzés után összeraktuk, és szettként elment. Azóta csak DT Swiss vagy Fulcrum szetteket lesek, azok esetleg beáznak, de ugye a hátulját is 10-15 ezer forintból meg lehet csinálni, új csapágyakkal, bár most mindkét oldalra porvédős került (gyárilag csak az egyik oldala az), elvileg tovább bírja majd.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#93375) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

városi közlekedésre keresnék valami minimál kinézetű, agyváltós bicót. Sajnos nem túl nagy a választék... a legtöbb az ilyen egyenes háttal ülős, cuki csomagtartókkal elöl hátul, stb.

Kross Noru Ebbe bele vagyok szerelmesedve, de elég dimbes-dombos a környék, nem merem bevállalni. Nem látott esetleg valaki ehhez nagyon hasonló, de agyváltós bicót? :D Átépíteni nem hiszem, hogy egyszerű lenne, ahogy nézegettem képeket bowdennek sincs hely.

Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni.

MZ/X

(#93376) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#93374) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Anno örültem mint majom a farkának,hogy iksztés agyakkal vásároltam bringát,akkor,amikor a gyártók ott spóroltak a leginkább,mert a mugli nem figyeli...erre meg az is sz@r! DT Swiss-nek melyik 29"-os kerékszettje ami már jónak mondható és nem kerül bringám árának felébe?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93377) 6030D válasza Hasaggymeg (#93376) üzenetére


6030D
Ármester

Egyik haverom most cserélte Fulcrumra a kerekét, mert a zsír új DT kerékszettben folyton törtek a küllők (80 kg alatti srác, karbon bringa, nem vadulós lefelé). Csak hogy segítsek a döntésedben. ;]

Rodi Blackjack?

Tothgera30, próbáltatok már Rodi-t? Tapasztalat?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#93378) trialboj válasza planbmokus (#93369) üzenetére


trialboj
őstag

Először el akarták magyarázni hogy ez teljesen normális mozgás, illetve épp hogy érezhető. Aztán mondtam hogy ne vicceljünk már, ha csend lenne hallatszana is hogy kotyog, kikapcsolták a zenét és egyből elhitték hogy nem szórakozni jöttem.

Viszont előrébb nem lettem, azt mondták esetleg el tudják küldeni az országos fox szervizhez hogy lemérjék mekkora a kotyogás?!

Illetve azt mondták hogy nagyon drága lenne a persely csere?! Ez igaz?
Csak mert azt olvastam valahol, hogy a fox szerviz köteles a világ minden pontján hasonló áron szervizelni vagy legalább is értékesíteni a szervizcsomagokat.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#93379) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#93376) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az 1900-asok nem vészesek árban, de még ha fűzetsz is, megéri. Sun Ringlé Black Flag/Charger sem rossz, esetleg Fulcrum Red Power széria. Ezekkel van tapasztalatom, egyikkel sem volt problémám, csapágyakat persze időnként ki kell cserélni.

#93377 6030D: Országútiból a Vision felniket, ami elég könnyű, de nagyon vékony a falvastagsága, és eléggé csavarodik. Nekem az alacsony, belépő szintű kategória ugrik be róla, de persze aki szereti, hát használja.

Egyik haverom most cserélte Fulcrumra a kerekét, mert a zsír új DT kerékszettben folyton törtek a küllők (80 kg alatti srác, karbon bringa, nem vadulós lefelé). Csak hogy segítsek a döntésedben. - Abszurd, nem mindegy milyen szett, van amelyik súlylimites, az XR331-es is szétpattant 75kg srác alatt köves lefelében. De tudom hogy használta, szóval nem lepődöm meg. Szét lehet nyírni egy atomkemény szettet is, ha minden kőhöz odacsapod, bezzeg nekem CX sem szakadt még szét, pedig 1500g-os szettet is próbáltam már, öklömnyi kavicsokon kónuszon eresztve.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#93380) IMIIKE1998 válasza Tothgera30 (#93276) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hol készült a kép? :)

(#93381) Strezi válasza Tothgera30 (#93379) üzenetére


Strezi
őstag

Alattam is bírja még az DT x1900 az Epic-ben, pedig jártunk már pár durva helyen együtt, és alsó hangon 95 kiló + felszerelés vagyok (inkább több).
E1700 szett is jól szuperál a Canyon-ban.

Meg az XT hátsó agy is a merevfaruban, de az még "'békebeli"...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#93382) ZolkoW válasza DopeBob (#93375) üzenetére


ZolkoW
őstag

nemám elviszed előlem az apróról az Alfine agyas trekking kerékszettet! :D
A bowdenvezető hiánya nem akkora gond, persze vérmérséklettől függően... végig zárt házban megy nekem is a bowden, mert ilyen gyárilag, de erre is feltehetsz olyat a váltónak, a másik mellé fogatod, ameddig a hátsó féké megy, utána meg max 1-2 ponton kell rögzíteni a váltóig, de lehet hogy megáll magában.
Fura, hogy ennek sem vízszintes a papucsa, de ettől még jó lehet.
Amúgy a csomagtartót+egyebeket elég könnyű leszedni, ha amúgy a váz jó lenne :) de olyat keress, amire nem nyomta rá annyira a bélyegét a bevásárlókosaras életérzés ;) Árakat nem tudok, de 1-2 gyártónak volt ilyesmi cucca, amit keresel, egyik talán Cannondale volt...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93383) 6030D válasza Tothgera30 (#93379) üzenetére


6030D
Ármester

DT XR1501
Nem azt mondom, hogy mind rossz, csak azt, hogy mindennel járhat már így az ember.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#93384) Tothgera30 válasza IMIIKE1998 (#93380) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szabolcsveresmart, Víztározó.

#93381 Strezi: Hogyne bírná, az talán a legstabilabb szett a DT-től.

#93383 6030D: Ebben pont a az XR331, vagy ilyesmi felni van befűzve. Súlylimites, nincs min csodálkozni. Persze egy 1700-1900g-os szettnél nagy ritka hogy letérdel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#93385) Zebu válasza Hasaggymeg (#93259) üzenetére


Zebu
addikt

Meglett a megoldás! Elhoztam a Dt Swiss-hez és garanciában megcsinálták. Tengelyt cseréltek, csapágyakat, valami kerámia cuccra ha jól értettem és kompletten a szabadonfutót is. Azt mondták most hibátlan új kerekem lett! Tök jó! A helyi Rose emberke javasolta. Este beteszem, és holnap kipróbálom.

Van valami titka a direct mountnak? Szenvedtem mire kiszedtem, a vissza sem lesz könnyebb gondolom.

(#93386) CaNNa3IS válasza trialboj (#93378) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Azt először esztergáltatják szerintem és kap nagyobb perselyt. De lehet tévedek.
Hívd fel dr bike-ot és regéld el nekik a történeted

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#93387) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

A hétvégén tekertem 84km-t cube aim sl bicajommal,de a gyári nyereg igen csak kènyelmetlen volt.
A vègèn már alig vártam,hogy haza èrjek.
Eddig rövidebb távokon is ez volt a helyzet kb 40km után.

Valaki használ ilyen nyerget??
Másnál is előfordul,hogy ennyire kènyelmetlen vagy valami beállítás probléma lehet,,mondjuk vîzszintbe van állítva..
Nem szívesen vennèk másik nyerget csak kíváncsi vagyok másnak milyen...
Nem tudom nadrág mennyit segîthet,ha mondjuk betètes lenne.?

(#93388) trialboj válasza soultrapp (#93387) üzenetére


trialboj
őstag

Ez majdhogynem alapnak mondható. Mondjuk a gyári nyergek a legritkább esetben kényelmesek, vagy passzentosak.

Ha következő nap(okban) nem fáj, azaz nem törte fel a feneked, akkor nincs nagy baj, sajnos nem fogsz olyat találni amiben vigyorogva végigtekersz egy 100ast.

Függ attól is, hogy mennyire vagy edzésben, mikor kezdted a szezont, mostanra már meg kellett szokd, ha 2-3 hónapja letolsz havi pár 100 km-t.

Összefoglalóban van ülőcsont távolság mérés, amivel kiszámolhatod milyen széles kellene legyen a nyereg. Ez szerencsére nem a legdrágább alkatrész, szóval érdemes legalább még 1 eltérő stílusút kipróbálni(ívelt, lapos, puhább keményebb, zselést kerüld) hátha az jobban beválik (a mostanit meg esetleg elbótolod valakivel).
Jobb helyeken van tesztnyereg is...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#93389) planbmokus válasza trialboj (#93378) üzenetére


planbmokus
senior tag

Első körben a Doctorbike-nál érdeklődnék a helyedben!

(#93379) Tothgera30:

Én a Mavic Crossone kerékszettemhez annyira ragaszkodtam, hogy a montiból átjött a gravel-be! Lehet, hogy nem a legkönnyebb, de brutál erős!

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#93390) csodavas válasza ZolkoW (#93371) üzenetére


csodavas
tag

Hasaggymeg,Zolkow köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#93391) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Zavart érzek az erőben. Gondolom ez valami lehúzásféle. :F

Van belőle több is!

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#93392) ZolkoW válasza ShiTmano (#93391) üzenetére


ZolkoW
őstag

0 db. eladással... ugyan, vágj bele! :D
(nehogy... igaz,hogy valszeg visszakapod a pénzed, de több hónapig eltarthat, egyszer besz*ptam hasonlót szűz eladótól, de az nem volt ennyire nyilvánvalóan átverés)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93393) ShiTmano válasza ZolkoW (#93392) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Eszemben sem volt belevágni, csak nem értem, hogy mit akar ilyen nyilvánvalóan ésszerűtlen összeggel. :U Legalább írna 100dollárt, az is nonszensz, de ennek nincs olyan hülye aki bedőlne.
Amúgy a másiknál is 0db eladás van.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#93394) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Tele van vele az Ebay. Mire jó ez, ha úgysem kapja meg a pénzt???
Lehet a Paypal beépített embere. Beszednek így pár százezer dollárt balekoktól, befektetik, aztán két hónap múlva visszaadják az eredeti összeget, a hasznot meg zsebre teszik. :U :F :W :D

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#93395) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#93379) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

és (#93377) 6030D ...valszeg fűzés lesz a vége,de...az még odébb van.Nálam elvi kérdés,hogy nem vásárolunk új bringát,majd azzal kezdjük,hogy kicserélünk mindent rajta mert amit jónak vettünk az valójában sz@r.Egyelőre levelezek és szervizelek amíg csak lehet. :(( Arra gondolok,hogy akik 100-150e ért vásárolnak bringát joggal nézhetnek minket sznobnak amikor (tulajdonképp joggal) sz@rozzuk az XT-t is. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93396) Hasaggymeg válasza soultrapp (#93387) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha az ülőcsontszélesség mérés közeli értéket mutat még adj neki egy esélyt.Amúgy elég keskenyek,135mm körüliek,vékony,kicsiny emberekre tervezve.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93397) ro_bert17 válasza 6030D (#93333) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ezen az oldalon fit fájlokat javítanak. (gondolom a strava használja), nekem meg gpx fájllal, és az oruxmaps-el van gondom.

Letöltöttem egy gpx viewer alkalmazást. Gond nélkül megnyitja a problémás fájlokat, gps követés van benne, forgatja a térképet, nem kapcsolja ki a képernyőt, tud magyarul. Teszek vele egy próbát, szimpatikusnak tűnik arra amire nekem szükséges.

:R

(#93398) Zebu válasza soultrapp (#93387) üzenetére


Zebu
addikt

140mm alatt nyeregre ülni 75kg alatt talán ha legalább 185cm vagy. Én is próbálkoztam, nem sikerült...

(#93399) ivana válasza Hasaggymeg (#93350) üzenetére


ivana
Ármester

Ez konkrétan szvsz mérnöki hiba, kínai racsnik jobbak :(( Az a kis bigyó a végén persze hogy nem bírja a strapát. Nem is értem miért van ennyire túl bonyolítva. Egy tisztességes agyban a kalapács közepén megy a rugó nem egy ilyen kis izén.

(#93400) Hasaggymeg válasza ivana (#93399) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Normális anyagból meg lehetne azt csinálni,de hát ez is tömegcikk lett. :(
Közben megosztom veletek Paul Lange válaszát,mellyel semmi kifogásom nincs,nem úgy mint a Shimano anyagminőségével.

"

...a probléma ismert. / a jelenség a 29” esek elterjedése óta sokasodok, megoldás apró, a szerkezet mechanikai változtatásával folyamatban van /
Jótállási időn belül a hibás termék + az eladási számla másolatával cserélem a kazettát.
by the way
Nem nyúlunk a garanciális termékbe, mert jótállását veszti a termék ! Tudom bosszantó a meghibásodás, és valahol megértem a csalódást az XT minőséggel kapcsolatban,
de fogyasztói társadalom kitermeli magának az újabbnál újabb rendszereket, melyeknek a régi beváltak nem tudnak maradéktalanul megfelelni.
A gyorszáras rendszer nagyobb hibaszázalékkal teljesíti a 29 es ill 650 B s rendszerek teljesítmény igényét, mivel nagyobb nyomatékot ad le a 11 es rendszer 32 – 40 / 42 es áttétele.
Ezért térnek át a gyártók a 11 es rendszernél az átütő tengelyes rendszerre, ahol is kisebb a meghibásodás – itt is előfordult 2015-2016 ban, ebben az évben még nem volt rá példa.
Illetve az xtr nél nincs ilyen meghibásodás, a kazetta test az anyagösszetétele miatt.
szép napot
Varga Zoltán „Vargánya” | Qc manager"

...azt viszont,hogy az átütő tengelynek mi köze van a reteszelő mechanikához,nem vágom. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.