Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93401) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Felhívták figyelmem minden hirdetésszerű hozzászólás,sőt az aláírásban szereplő burkolt hirdetések törlésére is.Kérlek mellőzétek ezeket,nem tudok tovább jófejkedni.Köszönöm!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93402) Hasaggymeg válasza Vasy09 (#93352) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha simán elforog és nem akadozik én nem foglalkoznék vele,hisz ott nincs terhelés,csak a láncvezetésben van szerepe.

(#93399) ivana ...és még tudod mi az érdekes? A 4 kalapács nem egyszerre reteszel,hanem mindig csak valamelyik 2 szembelevő,így bármelyik elfexik minden második reteszelésnél félre húzza a kazettatestet. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93403) hzsolee


hzsolee
őstag

Sziasztok!
Gyors kérdés: alu vázba alu csészés monoblokk? Csak azért kérdezem mert a "vas" meg az alu elég jól össze szokott rohadni...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#93404) Pttypang válasza Hasaggymeg (#93402) üzenetére


Pttypang
veterán

Igy lehet megoldani, hogy "kisebb" legyen a reteszelések közötti távolság, a kvázi holtjáték, de a külső kör "fogainak" méretét ne kelljen csökkenteni.
Gondolom a gyorszaras rendszereknel inkább a tengely meretebol adódik a problema, illetve a nagy méretű szorító erőből, amit néha rádobnak az okos tulajok, nagyon sokan úgy vannak, hogy ha alig tudja ráhajtani, akkor jó, nem fog kiesni.

Everybody lies.

(#93405) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#93400) üzenetére


ZolkoW
őstag

szóval elmúlt az idő, amikor az XT agyas szett még akkor is az egyik legjobb ár/érték arányt képviselte, ha úgy fűzetted... tudom, a kónuszos kivitel miatt eleve valakinél kizárt, de már kétszer voltam úgy, hogy "most végre tényleg iparis kerekeim lesznek", aztán csak győzött az ár.
Egyébként nem is volt gondom soha velük, bár keveset megyek, egyedül egy Deore hátsó agynál lazul le örökké a kónusz.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93406) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#93405) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kónusszal semmi bajom,a Shimano még a Saint pedálját is úgy gyártja.Az ipari csapágyas kevésbé szervizelhető,vagyis igen,de kell hozzá drága csapágy kihúzó/benyomó.A kónuszosnál össze kell bikázni rendesen a kontraanyával,és mindig csak egyik feléről bontani,másikat nem lazítani meg többet.Hézagolásnál viszont valóban könnyű elcseszni,mert ha kotyog,ha szoros hazavágja a cementált felületeket.

(#93404) Crytec210 ...biztos úgy van.Régen,az orosz félverseny bringák menetes fogaskoszorújában csak 2 kalapács volt és még akkor sem igazán aggódtunk mikor egyik elhallgatott.Mikor a másik is elfeküdt akkor kiegyenesített golyóstoll (!) rugóból készítettünk rugót a kalapácsok alá. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93407) Vasy09 válasza Hasaggymeg (#93402) üzenetére


Vasy09
őstag

Igen, ahogy írtam, szétszedés és tisztítás után jobb lett, de szerintem azért nem százas! Ezért is kérdeztem, hogy érdemes-e és ha igen, milyen görgőket venni! :U

Amúgy köszi szépen a választ, akkor lehet, hogy ezt a szezont még megvárom, és majd jövőre lesz ez is javítva! :K :R

Gamertag: Vasy09

(#93408) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#93395) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pedig általában úgy vásárolok bringát hogy elkezdem bontani, és a saját elképzeléseim szerint szerelem fel. Őszintén szólva, egyedül a bringa színe nem érdekel, a többiből viszont megveszem a számomra vélt legjobb alkatrészeket. Esetedben egyben elpasszolnám a kerékszettet, és vadásznék egy másikat.

#93389 planbmokus: Persze, ha bevált, minek cserélnéd. Esélyes hogy csak rosszabbat kapnál.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#93409) planbmokus válasza Hasaggymeg (#93400) üzenetére


planbmokus
senior tag

Valószínűnek tartom, hogy az átütőtengelynek azért van köze a mechanikához, mert egy sokkal merevebb tengelyen fekszik fel az egész alap, ergo a csavarodás minimálisra vagy közel 0-ra csökkenthető. Így a racsni mechanika minimálisan sem tud szögben állni az agytesthez képest. Mivel itt nagyon precíziós mechanikáról beszélünk, akár 1-2 fok eltérés is "nem ideális helyzetet" teremt.
Vannak olyan gyártók, akik ezt megpróbálják gyorszáras agyaknál is csőtengellyel áthidalni (Mavic, Fulcrum, DT, Roox, Novatec, A2Z,....), viszont ugye bizonyos méretek adottak, így a végtelenségig nem növelhető az átmérő, maximum az anyagokkal tudnak játszani...

(#93408) Tothgera30 : Nagyon sok mindent kipróbáltam már életemben, szerintem ezt Te is tudod, de azt kell mondjam, hogy a régi, 4X versenyzésre használt hegesztett Singletrack/Roox/DT kerékszettjeim, amiket akkor a legbrutálisabbnak éreztem, közelében sincsenek a jelenleg használt 29-es Mavic Crossone-nak. Könnyebb, erősebb, szebben fut. Régebben is használtam Mavic felniket, de ez az első komplett kerékszettem. És a 24 küllő is elég szexi! :D

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#93410) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Korábban említettem, hogy nem érzem magam kényelmesen a nyeregben a kormány és a stucni méretei miatt.

Jelenleg 700-as hajlított kormány és 80-as stucni van benne. Ezt szeretném lecserélni legalább 720-asra és 100-asra. Nem tudom, hogy a 740-es mennyire lenne széles, illetve ha széles is lenne akkor egyszerűen csak le lehet belőle vágatni és kész, nem? (Bicikli boltban 500-ért megcsinálják talán)

Ki honnan és milyen komponenseket javasolna?

(#93411) ZolkoW válasza Vasinger! (#93410) üzenetére


ZolkoW
őstag

700 -> 720mm mindkét oldalt 1-1 cm különbség, azt nem is tudom, észrevenni-e...
Viszont lehet, hogy jobban észreveszed, ha más a két kormány hajlítása, ekkora hossznál már számít, hogy 6 vagy 9 fokos, olyan, mintha 5-10mm-rel hosszabb/rövidebb stucnit vennél.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93413) flash- válasza TomMusic (#93353) üzenetére


flash-
veterán

Hát tavaly 2 nap alatt tekertük körbe.. Az nem volt kellemes.. Nem is készültem rá fizikailag, meg aztán mivel a cuccokat cipeltük a bringa is lassabb volt, raadasul másnap felülni a nyeregre az nem gyenge dolog... Persze jobb ha nezelodik az ember stb, megértelek:) bár mi is több napra mentünk csak abbol egy napos volt a bringazas

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#93414) Vasinger! válasza ZolkoW (#93411) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, ez kimaradt, hogy hajlítottról egyenesre váltanék. Ez lehet elég drasztikus váltás hogy elég lesz a 720-as erre a célra.

(#93415) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#93408) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sajnos nem vagyok ez az adok-veszek típus,hiányzik a kereskedő véna belőlem,így igyexem startból olyan venni ami bár a nyilvánvaló kompromisszumokkal,de minden téren megfelel a legközelebbi fejlesztésekig,melyeket már az alkatrész elavultsága,kopottsága kényszeríti ki.

(#93409) planbmokus...enyémben is valami vastagabb csőtengely van. :F
[link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93416) TomMusic válasza flash- (#93413) üzenetére


TomMusic
őstag

Illetve, az időt is jól ki kéne fogni, lehetőleg ne legyen kánikula, sem eső. Hát nem egyszerű. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#93417) csƵ


csƵ
őstag

Külföldről honnan érdemes rendelni alkatrészeket, ahol nem magyar áfával számolnak?
rosbikes: kicsi és szűkös a választék, az árak jók lennének amúgy
bike24: magyar áfával már drága
chainreactioncycles: lerabolták az akciós készletet

Valakinek ötlet?

(#93418) varsam válasza csƵ (#93417) üzenetére


varsam
őstag

bike-discount.de még ami felkapott tudtommal.

(#93419) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Megjött a Kenzel sit n go alacsony vázas kerékpárom. Kb ugyanolyan minőségű mint a Schwinn csepel. Bár a csepelen legalább fém a fékkar, meg dinamós a lámpa, jobb a kitámasztója, illetve az ülés is kényelmesebb. Röviden ennyi. Pár kiegészítőt átrakok úgy látom... A kenzel csak 1 év garanciát biztosít, ami szerintem nagyon kevés. Anno a csepelre 3 vagy 5 év is volt, a gepidámra is 3. Sajnos kevés az ilyen alacsony vázas bicaj, pedig igény lenne rá. De még a saját viszonteladójuk se tudott erről a sit n go-ról, ami meg röhej. (Speedy Békéscsaba)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#93420) Runner_fxr válasza trialboj (#93360) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is a Dr.Bike-ot ajánlanám. Ezzel a kotyogással a szervizek 99%-a nem tud mit kezdeni. Sajnos a Fox bizonyos szériájára ez egy jellemző probléma. Dr.Bike akár esztergálni is tud bele új perselyt, ha ahhoz az adott modellhez nem elérhető az alkatrész.

(#93421) Hasaggymeg válasza Victoryus (#93419) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor hajtsad az 1 év alatt jöjjön ki minden baja. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93422) Strezi válasza Vasinger! (#93414) üzenetére


Strezi
őstag

Szerintem is kevés a 720. Ha nem arany árban találsz, menj fel 780-800-ra (stucni maradjon első körben), és ha kell vágj belőle.

Mondom én, aki annó kb. 600mm-rel mentem :Y Mondjuk balatonkörre jó volt az a bringa :P

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#93423) Strezi válasza ZolkoW (#93405) üzenetére


Strezi
őstag

A gyorszáras agy már a multé, mégha XT matrica is van rajta. Nem hiszem hogy ugyanakkora energiát fordítanak rá mint az aktuális átütős modellekre(ami probléma persze). Ugyanakkor, ebből nem feltétlenül ítélném meg az XT csoport aktuális minőségét úgy általában.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#93424) maestro87


maestro87
őstag

Tudnátok valami jófajta hőtartó kulacsot ajánlani?
Sportkulacsot nem szeretnék, tehát ezt a fajta kupakosat.
:R

(#93425) Vasinger! válasza Strezi (#93422) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

800-as biztos széles lenne már, annyira nem vagyok ügyes hogy azzal manőverezzek, nem DH bringáról van szó azért :)

720-740 első lépésben elégnek kell lennie, aztán majd meglátom. Akkor stucni marad, egy kicsit max lejjebb rakom, mert sok hézagoló van alatta. Ezzel nagy bajt nem csinálhatok ugye?

(#93426) planbmokus válasza Hasaggymeg (#93415) üzenetére


planbmokus
senior tag

Igen, igen! Erről beszéltem!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#93428) planbmokus válasza Hasaggymeg (#93415) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ezen a képen a 3 legelterjedtebb szabvány látható a DT-től.
Első sima gyorszár, második 10mm-es bolt-on, a harmadik az újabb (boost) bolt-on.
Az első kettő csereszabatos egymással, a tengelynél szemmel látható a (komoly) különbség.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#93429) 6030D válasza Vasinger! (#93425) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem neked egyenes kormány van a canyonon (ha a gyáriról beszélünk). Ha nagyobb kormányt veszel, akkor a stucnival várj, mert így is előrébb jön a tested, mert szétnyitod a kezed.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#93430) Hasaggymeg válasza planbmokus (#93428) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gondolom a váz sem mindegy melyiket fogadja,így mindent cserélned kell váztól,telóig.Csak a szok(P)ásos. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93431) ZolkoW válasza Strezi (#93423) üzenetére


ZolkoW
őstag

az XT agyakra még kb 10 éve fűzettem kereket, azóta el is adtam, azokkal nem hiszem, hogy gond lett volna, hozzájuk sem kellett nyúlnom, amíg nálam voltak...aztán kerékméret váltás történt :)
új vázat egyelőre nem akarok, a hátsó gyorszárat nem is érzem szűk keresztmetszetnek, sokkal inkább az egyens fejcsövet :(

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93432) szjoci válasza parkr (#93427) üzenetére


szjoci
őstag

Még ezzel kiegészíteném: eubikeshop
Jó árak szoktak lenni, többször rendeltem már.

(#93433) 6030D válasza szjoci (#93432) üzenetére


6030D
Ármester

Én bárhova kattintok, mindenhol azt írja, hogy ez a kategória nem tartalmaz terméket. :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#93434) Vasinger! válasza 6030D (#93429) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, egy kicsit ezt benéztem. Egyenes, de van benne valami visszahajlás benne. Kicsit kevertem a fogalmakat. Ezek szerint az számít egyenes kormánynak amiben nincs emelés, nekem pedig inkább a visszahajlás mértéke sok a jelenleginél.

(#93435) szjoci válasza 6030D (#93433) üzenetére


szjoci
őstag

Basszus, tényleg... Remélem csak pillanatnyi gond a szerverrel és nem csődölt be, kár lenne érte :(

(#93436) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kempingen lehet hátsó fogaskereket cserélni, vagy egyben van az aggyal? Az első is kisebb, mint a régin, a hátsó meg jóval nagyobb. Kb olyan ez a Sit n go mintha a gepida kaptató fokozatban lenne... ezt nem írták sehol. Max sebesség 15km/h, az ember lába meg jár mint a motolla. Mondjuk nem nekem lesz, de ez így elég gáz.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#93437) ivana válasza Victoryus (#93436) üzenetére


ivana
Ármester

Persze... Kontrás? A cogot akkor egy rugó gyűrű tartja, azt kell leszedni és máris mehet fel egy másik 3 körmös cog, utána visszarakni kicsit szenvedősebb. A legkisebb ilyen cog 15-ös.

(#93438) planbmokus válasza Hasaggymeg (#93430) üzenetére


planbmokus
senior tag

A legtöbb vázba a 10-es tengely belemegy, így ott nincs para QR-ről cserélve, cserébe sokkal merevebb lesz.
A 12mm-es (és a nagyobbak) már más tészta...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#93439) Strezi válasza planbmokus (#93428) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem jött az átalakító készlet gyorszárra az átütőtengelyes(nem boost) kerékszett mellé.
Szerintem már nem gyártják az első verziót külön.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#93440) planbmokus


planbmokus
senior tag

De, még gyártják, gondolom egyes gyártók igénylik, az alacsonyabb ár miatt, meg gondolom OEM piacra minek adjanak minden boldog-boldogtalannak csúcstechnológiát? Nem venné meg később a jobbat...
De mondjuk szimplán elég átgondolni, hogy amíg a sima QR-t lehetne akár trekkingben is használni, addig a 10-es tengelyest nem tenném oda...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#93441) #27813376 válasza maestro87 (#93424) üzenetére


#27813376
törölt tag

[link] Én ezt használom. Ha teli van, még egy óra múlva is közel ugyanaz a hőmérséklet van benne mint amit beletöltöttél. Kinti 32 fokos melegben ;) Ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#93442) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Érdemes biciklis maszkot beszerezni, illetve használni Bpest belvárosában bicajozás közben?
Ha igen milyet?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#93443) varsam válasza planbmokus (#93440) üzenetére


varsam
őstag

ha jól értem, akkor a DT-nek van egy olyan tengelye, ami átütős és nem 15 hanem 10mm-es, és be lehet tenni egy normál 9mm-es gyorszáras villába?
Ráadásul ezek szabadon variálhatók, hogy melyiket használod?

(#93444) deny330


deny330
aktív tag

Up:

Megjött a marsh guardom a bicóra (bocsi a képminőségért). Nekem kegyetlenül tetszik még így is, hogy ezen a Kellysen van. Nem értem miért Szeptember 19. volt megadva szállítási időnek mikor ma jött meg. Egyenlőre hasznát nem fogom venni szerintem, semmi csapadékot nem mond erre a hétre /szinte/. De ahogy lesz eső, kiviszem az erdőbe. :DDD Nem mondanám, hogy nagyon masszív darab, de semmikép se tévesszen meg a vékonysága. Azért nem kelt törékeny érzetet. Nagyon kíváncsi leszek arra, hogy hogyan szuperál majd. Hátulra nem pakoltam fel (vagyis felpróbáltam, de kegyetlen hülyén néz ki a vékony támvillán(?)). Mindenesetre későbbre elraktam, még más bicóra simán jó lesz. Felszerelni pofon egyszerű amúgy, kb 5 perces meló (mondjuk remélem, hogy jól raktam fel :D ). Hogy a pénzét meg-e éri és teszi-e a dolgát majd később megmondom. :)

[ Szerkesztve ]

(#93445) pc360 válasza varsam (#93443) üzenetére


pc360
addikt

Az első, 9 mm-es helyre a 9 mm-es tengely megy be értelemszerűen, a hátsó 10 mm-esbe pedig a 10-es. Nem keverendő a kettő, tehát első és hátsó agyakról van szó. A Novatec-nek is voltak (vannak?) ilyenjei, én is inkább ezt használtam, mert sokkal merevebb. Élhető átmenet a rendes átütős és a gyorszáras megoldások közt. Tehát a 9 és a 10 mm az, amit minden monti fogad gyorszár helyett - néhol szűkösen, ezért nem árt kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#93446) 6030D válasza deny330 (#93444) üzenetére


6030D
Ármester

Menj be az erdőbe, völgyes részekre, patakok mellé. Van azért még sár a múlt (2) heti esőtől. :K Hétvégére remélem felszárad. Főleg a Bükk... :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#93447) trialboj


trialboj
őstag

Ez az a videó, amit ha megnézel, átértékeled hogy mekkora tehetség is vagy valójában. Viszont ha szimpla fanatikusként fogod fel, akkor csak egyszerűen egy király videó.

Hajós mondta, hogy az internet az a hely ami arra jó, hogy ha elhiszed hogy zseni vagy valamiben, rákeresel és kiderül, hogy a világ másik végén egy 4-5 éves kisgyerek sokkal jobban csinálja mint te :))

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#93448) planbmokus válasza pc360 (#93445) üzenetére


planbmokus
senior tag

Több gyártó is gyárt olyan első agyat, ahol maga a tengely a gyorszár, ilyen pl a Novatec D041SB is.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#93449) Pttypang válasza 6030D (#93446) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem is ki kene mennem vamikor mar megkuzdeni valami rendes szinttel megint :D

Everybody lies.

(#93450) zoli03 válasza planbmokus (#93409) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt kár szépíteni, szarul tervezték meg az agyat. Azt nem tudom, hogy direkt-e, vagy csak így sikerült, de attól még szar. Ilyen hülye indokokkal felesleges jönni, hogy átütőtengely meg nyomaték. 26-osnál szerintem nagyobb a nyomaték is. Írják is, hogy az XTR jó, azt azért megcsinálták normálisra. Régen csak az olcsóbb agyaik kazettáit csinálták direkt szarra, most meg már a felső kategóriát is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.