Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92401) ShiTmano válasza Vasinger! (#92398) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem vagyok biztos benne, igazából vívódom. Bizonytalan voltam aztán Tóthgera picit megnyugtatott, attól optimista lettem, aztán meg a többiek megint elbizonytalanítottak.
De már meg van a cucc, péntek óta használom és továbbra is fogom. Később majd beszámolok a tapasztalataimról, remélem hasznára válik a topiknak. Olvastam itt és máshol is prot-kontrát az olcsó karbon cuccokról, nekem úgy jött le, hogy többségében pozitív a tapasztalat, illetve, hogy a márkásakkal is előfordul gond.

(#92399) rétisün: Kormányt (és vázat) nem vennék soha aliról.
A kormányok nem ritkán törnek esésnél, anyagtól és márkától függetlenül. Szerintem az egyik legnagyobb igénybevételnek kitett alkatrész, a méretéhez és a merőleges erőhatáshoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#92402) Jester01 válasza ShiTmano (#92401) üzenetére


Jester01
veterán

Passed EN 14766 Sandards and the JAPAN JIS test Standards.

Jó, hát az interenet sokat elbír, de csak nem hazudnak?
Az itteni utak minőségét figyelembe véve egy ilyet lehet nekem is ki kellene próbálni ... ha nem a lejtőn törik el amikor hatvannal zötyögök...

Jester

(#92403) Hasaggymeg válasza Pttypang (#92363) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Miskolcon is van?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92404) Dottore válasza Jester01 (#92402) üzenetére


Dottore
addikt

De igazat sem mondanak mert melyik JIS szabvány. Csomó van belőle.

Nézzétek. Csodák nincsenek. Pár ezresért nem lehet venni normális minőségbiztosítással és megfelelő technológiával gyártott karbon cuccokat. Persze van, hogy egy háromezer forintos cső soha nem törik el és olyan is, hogy egy drága cucc meg igen.

Mindenki mérlegeli, hoz egy döntést, a következményeit pedig vállalja.

(#92405) Napfénysüti válasza Dottore (#92404) üzenetére

Na meg a kínaiak sose szoktak füllenteni. :DDD
Mikor korábban a telefonokra szemrebbenés nélkül ráhazudtak olyan specifikációkat hogy még egy komoly gyártónak is kerekedett volna szeme. :))

Egyik haverom aki amúgy igen sokat teker beválllalt egy ilyen Alis karbon egybe kormány, stucnit. Ő még elégedetten használja de én nem mernék ilyen olcsó dolgokkal kísérletezni bármennyire is csábító az áruk (ez valami negyedébe került az én márkás alu stucni, kormány kombómnak).

Més que un club!

(#92406) Tothgera30 válasza ShiTmano (#92388) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem a váz rugózik, alu nyeregcsövet használok montiban és CX-ben. Outin volt Deda, 3T, Bianchi, FSA, Carbon nyeregcsövem, otthon talán még van a fiókban.

#92392 Vasinger!: Mondjuk a szerkesztett rész azért nem volt ott mikor korábbi hsz.-emben véleményt formáltam. Nem ítélem el azt sem ha ebay/ali és társairól vesznek Carbon kiegészítőt, netán villát/vázat. Ismerősi körben van aki évek óta használja. Szerelőm egyszer elrepesztett egy aliexpress-es kormányt, mutatta hogí tök más a falvastagsága bizonyos helyeken, bár ott is van gyengébb és jobb minőségű termék.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#92407) Dottore válasza Napfénysüti (#92405) üzenetére


Dottore
addikt

Én sem, ezt a kormányt viszont már szívesen bevállalnám.

A másik, hogy ha ezt tudnák a kínai cuccok nem lenne ott mindegyik alatt egy ilyen videó? Dehogynem.

[ Szerkesztve ]

(#92408) csƵ


csƵ
őstag

100k-ig érdemesebb építeni vagy komplett egysebességes bicajt venni? Városi szaladgálásra kellene.

(#92409) hzsolee


hzsolee
őstag

Sziasztok!

Vennék egy monoblokk kulcsot, de a leírásokban mindig valami belső 24 mm-t adnak meg. Vagy 24-es kulcs kell hozzá? :F

A külső menetméret ~34,7 mm.

A fogszám stimmelne, de nem tudom miért a belső méretét adja meg a kulcsnak. A 24 mm kb ide esne.

Akinek van ilyen kulcsa kisegíthetne egy kis infóval.

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#92410) Napfénysüti válasza Dottore (#92407) üzenetére

Na igen csak ezt nem fizeti meg az átlag földi halandó. Én is szívesen vennék 3T karbon cuccokat, most is tőlük van az alu kormányom meg a stucnim és elégedett is vagyok velük.
Viszont ilyenekre max akkor fogok beruházni ha a bringám is full karbon lesz. Most már az aluvázas Focusra nem akarok több "tunuingot", így is elég sokba van már. :B

Més que un club!

(#92411) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! A hátsó váltómmal van valami gond. Az miért lehet, hogy terhelés esetén a váltó recseg-ropog, időnként el is vált? Nem egy csúcs bringa, otthon-vasútállomás közöttre pont jó, de nagyon zavaró, hogy megindulni nem merek vele, mert félek, hogy szétesik. Köszönöm az ötleteket!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#92412) rétisün válasza hzsolee (#92409) üzenetére


rétisün
veterán

ne azzal a 24 mm-el foglalkozz (ami lehet pont a hozzávaló kulcs mérete, majd megmérhetem neked, ha járok a garázs felé) ez egy szabvány cucc, jónak kell lennie.

mod: megmértem, nekem egy BBB van, aminek gyárilag volt 'nyele' is, de miután az egyik ismerősöm leküzdötte róla, én is csavarkulccsal használom, 24-es kell hozzá.

ja, olyant vegyél, amiben van egy tüske (a képen látható pl. menetes, és bele tudod hajtani a tengely menetébe) így nem tud kifordulni használat közben a csészéből.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#92413) ivana válasza rétisün (#92412) üzenetére


ivana
Ármester

Simán lehet, hogy az 24-es, az icetoolz 32-es és pont akkora kb. a kulcs mint a kerek rész, ez meg kisebb. Egy fél méteres 32-es villáskulccsal szoktam használni, az elég rendes fegyves amúgy ha valakit agyon akarnék verni azt használnám. :DDD

(#92414) hzsolee válasza rétisün (#92412) üzenetére


hzsolee
őstag

Igen, mint írtam is a kulcsnyilásra is gondoltam. Köszi, akkor megrendelem.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#92415) Pttypang válasza Hasaggymeg (#92403) üzenetére


Pttypang
veterán

dehogy, semmi ilyesmi

Everybody lies.

(#92416) Hasaggymeg válasza Pttypang (#92415) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor szép,hogy 15km-re Bp.től egy miskolcitól világosulok fel Bubiügyben. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92417) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Nézegettem pumpákat és az egyiken megakadt a szemem: MERIDA HIGH VOLUME PUMPA. Az van a leírásában, hogy 27+ méretű kerekekhez is.
Ezt nem egészen értem. Egy átlag műhelypumpa nem alkalmas ilyen méretű kerekek pumpálásához? Ez nekem kicsit nehezen hihető.

(#92418) Hasaggymeg válasza Kal-El (#92417) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mini pumpa is alkalmas,csak lassú.Műhely pumpával autókereket is lehet fújni.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92419) Kal-El válasza Hasaggymeg (#92418) üzenetére


Kal-El
senior tag

Akkor ez a leírásban, csak parasztvakítás. Gondolom a nagyobb nyomás miatt könnyebb pumpálni vele ezeket, de semmi több.

(#92420) Hasaggymeg válasza Kal-El (#92419) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

High volume = gyorsabb felpumpálás,semmi több.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92421) K Norbi válasza Hasaggymeg (#92418) üzenetére


K Norbi
addikt

Hát igen, csak megszomorodok mire felfújom az autó kereket :D Sok levegő kell bele...
Max kicsit nyomni bele jó..

Én vettem egy Kellys Twistert, de elnéztem full műanyag, se óra rajta :( vehettem volna valami masszívabbat.
Van kompresszorunk itthon [link] ezzel kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#92422) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#92418) üzenetére

SKS Airkompressor 12.0, én ezzel fújom 3 bringa (MTB, Cross, Outi) meg a kocsi kerekét is. Nagyon frankó cucc, nem bántam meg hogy megvettem. Talán a talpa lehetne nagyobb.

Més que un club!

(#92423) K Norbi válasza Napfénysüti (#92422) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez már jó cucc! Nem olyan mint az enyém :(((

(#92424) wZoLee7


wZoLee7
újonc

Üdv.
Bringa vásárlás előtt állok, eddig futással tartottam a kondim, de néhány tényező miatt bringára váltanék. Tehát nem igazán értek hozzá. A minőséget meg kell fizetni, de mivel kezdő bringás leszek nem kell űrhajó.
Két márka közül kellene választani, amiknek az üzlete elérhető közelségemben van.
Leginkább az érdekelne, hogy melyik éri meg ár/érték arányt szem előtt tartva leginkább.
1.
https://www.kellysbike.com/hu/cross-c0000000000515/cliff-10-black-yellow-p0000000048554
2.
https://www.kellysbike.com/hu/cross-c0000000000515/cliff-30-dark-mango-p0000000048539
3.
http://www.kenzel.hu/distance-200-ferfi_p42
4.
http://www.kenzel.hu/distance-400-ferfi_p40

Előre is köszönöm!

(#92425) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali,
Körbe akarom tekerni a Balatont (egyelőre úgy néz ki, egyedül). Megfordult a fejemben, hogy mi lenne, ha bicóval mennék Budapestről oda, és mondjuk másnap meg körbetekerném. Vélemények? Van egyáltalán biztonságos út lejutni Budapestről a Balatonra bicóval?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#92426) geotigris9


geotigris9
tag

Egy két spéci cucc tekeréshez.
Videó link

(#92425) TomMusic Mihez képest mi biztonságos ... :D Ez elég relatív kérdés, ha biztonságosan kerülgeted és bringázol az autósok között pl. a Nagy körúton Pesten akkor nem hiszem, hogy gondot okozhat lemenni a bal-csira. (Nem vagyok képben van-e már végig kiépített kerékpár út oda.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#92427) -=RelakS=- válasza geotigris9 (#92426) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Sh!t kit XD
kééész :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#92428) Hasaggymeg válasza TomMusic (#92425) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom mennyit szoktál tekerni de 2 nap alatt ~400km combos lehet.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92429) Frenky89 válasza Frenky89 (#92358) üzenetére


Frenky89
őstag

Az alap probléma megoldódni látszik.

Viszont 37-622, vagy ennél egy picit kisebb full fehér gumiköpenyt ismertek-e?

(#92430) TomMusic válasza Hasaggymeg (#92428) üzenetére


TomMusic
őstag

Na igen, valószínűleg ez lesz a nagyobb probléma. Na jó, ezt a lehetőséget egyelőre szerintem félrerakom. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#92431) Vanir válasza TomMusic (#92430) üzenetére


Vanir
veterán

Pestről le Veszprémbe vonattal, onnan körbeteker, haza vonattal? Járhatóbb út szerintem.

(#92432) ivana válasza Vanir (#92431) üzenetére


ivana
Ármester

Egyszerűbb akkor egyből Világosra menni, Veszprém kiesik eléggé.

(#92433) Hasaggymeg válasza TomMusic (#92430) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Néztem én is egy párszor (Dunakesziről) de csak elég sok kerülővel lehet viszonylag biztonságosan lekarikázni a Balatonra.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92434) bunddog válasza bunddog (#92375) üzenetére


bunddog
tag

erre valaki? matt fekete színről van szó

(#92435) ZolkoW válasza bunddog (#92375) üzenetére


ZolkoW
őstag

mi a cél? a teljes eltüntetés?
milyen a váz anyaga? milyen festés? Ha zavar, és valami kompromisszumos megoldás is megfelel (nem horror ár, de nem is lesz teljesen olyan, mint a gyári), akkor azt tudom elképzelni, hogy helyileg kap 1 réteget a megfelelő színből. de ha mintás a váz, speckó a szín... szóval én nem tudom elképzelni azt az élethelyzetet, hogy biciklivázon annyira zavarjon a karc, hogy komoly erőfeszítéseket tegyek bele a kijavításába.
Ha látnám, akkor is csak kicsivel tudnék okosabbat mondani, de így annyira mondjuk nem tudom elképzelni a sérülést. Lehet hogy csak ezért, de azt tippelném, csak durva árakat mondanának rá a fényezők.

ja, matt fekete. az relatíve talán egyszerű, ~1200 Ft egy használható spray, ha ügyes vagy, javítható házilag is, ha mély a karc (akár picit is), akkor tömíteni kell előtte, mert a feketén nagyon átlátszik a felület egyenetlensége.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#92436) Jester01 válasza Hasaggymeg (#92433) üzenetére


Jester01
veterán

Nem olyan vészes szerintem. Széll Kálmán tér - Budakeszi - Biatorbágy - Alcsút - Székesfehérvár - Nádasladány - Berhida - Balatonfűzfő 121km. Jó, nem bicikliút de nem is életveszélyes. Általában a 7-es főútat is be lehet vállalni Tárnok - Pettend szakaszon, az M7-es miatt nem olyan nagy a forgalom csak ha valami gubanc van. Így lehet a Velencei tó felé menni, onnan már van bicikliút Fehérvárig. Ez 115km nagyjából, kevesebb benne a szint és persze félúton meg is lehet állni.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#92437) bunddog válasza ZolkoW (#92435) üzenetére


bunddog
tag

csinálok majd képet, nem mély amúgy a karc

(#92438) Pttypang válasza Hasaggymeg (#92416) üzenetére


Pttypang
veterán

Az a szép, hogy most oldódott fel a pénz a számlámon. Érdekes :N

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#92439) Hasaggymeg válasza Pttypang (#92438) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Biztos nem vitted haza Bubit? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#92440) csƵ


csƵ
őstag

Évek óta érett a dolog és most rászántam magam. Mindig is egy SS MTB-t szerettem volna. Elég jó áron jutottam hozzá, kereken 100k-ért jön újan. Testbike-on olvastam két meggyőző véleményt, van még valakinek ilyen?

Kellys Physio 10 2015. év

[ Szerkesztve ]

(#92441) 6030D válasza csƵ (#92440) üzenetére


6030D
Ármester

Mindig is egy SS MTB-t szerettem volna.
Aztán lett belőle városi cross. :D Szép kis bringa egyébként, grat!

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#92442) Pttypang válasza Hasaggymeg (#92439) üzenetére


Pttypang
veterán

Emeld at egy nagyobb padkan, nem lesz tobb kerdesed :DDD

Everybody lies.

(#92443) Vanir válasza 6030D (#92441) üzenetére


Vanir
veterán

Akartam mondani. :P
Amúgy tényleg egész igényes, bár én eggyel szélesebb gumit tennék rá, meg kiszedném a spacer stack-et, ha te is ugyanilyen setuppal használod.

(#92444) Dottore válasza bunddog (#92437) üzenetére


Dottore
addikt

Turtle Wax karc és folteltávolító paszta

Ezzel szedtem ki (fekete színű) a felső csövön látható karcokat, de kell hozzá türelem. Ami nem mélyebb mint a lakk azokat el lehet vele tüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#92445) 6030D válasza Frenky89 (#92429) üzenetére


6030D
Ármester

Ebike-on van 32-es fehér Kenda, ha az még belefér a keskenyebbe. Szerintem a fehér az már felszereléskor is koszolódik, hogy fog kinézni pár km után. Amúgy átérzem a problémát, nem lesz könnyű dolgod. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#92446) Napfénysüti válasza 6030D (#92441) üzenetére

Ez nem inkább egy SS Fitness gép?

Més que un club!

(#92447) 6030D válasza Napfénysüti (#92446) üzenetére


6030D
Ármester

A saját honlapjuk szerint Urban Move Concept. De igazából az SS fittnes meg az SS városi cross között nem lehet nagy különbség.
De most nézem, hogy a honlapjuk menüje szerint meg Fittnesz kategória, úgyhogy ők se tudják nagyon, hogy mi ez. :DDD Egy egyszerű, könnyű, rohangálós bringa jó minőségű aszfaltra, kisebb túrákra. Fakíroknak hosszabbra is. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#92448) ivana válasza 6030D (#92445) üzenetére


ivana
Ármester

fehér az már felszereléskor is koszolódik, hogy fog kinézni pár km után

+1 ocsmány a fehér gumi, ami talán elmegy feketén kívül az a piros a többi hanyagolható :U

(#92449) varsam válasza bunddog (#92434) üzenetére


varsam
őstag

Mi májusban voltunk egy csapattal. Mi Kelenföldről kimentünk vonattal Biatorbágyra, csak hogy a nagy forgalmat elkerüljük. Onnan pedig Etyek, Alcsútdoboz, Fehérvár, Berhida, Papkeszi és mi Kenesére érkeztünk. Ez így 105 km volt, a falusi kocsmáknál bárhol meg tudsz állni egy frissítőre. Forgalom szempontjából jó volt az út, tényleg nem sok autó van, egyedül Fehérváron átjutni macerás kicsit de az sem vészes. Pár hosszabb emelkedő van, amúgy kb sima az út.
Én egy 29er montival voltam, Rapid Rob gumikkal és kb 150km edzettséggel, de meg lehetett csinálni. Mondjuk másnap már nem vágytam volna bringára :)
Szóval hajrá

(#92450) Dottore


Dottore
addikt

Néha úgy érzem kicsit azért elszaladt a gyártókkal a ló. Elég egy másik külső kicsit eltérő beállítás és kész is egy új kategória ami sikeresen betömi a soha nem létező, mesterséges piaci rést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.