Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92351) zoli03 válasza szjoci (#92349) üzenetére


zoli03
őstag

Olcsóbban kap egy vázat, mint amennyiért meghegeszti.

(#92352) Foose


Foose
addikt

Olvasok,olvasok. Hááát,új váz eszembe sem jutott. Meg ugye,mivel már most is 110000 ft-on felül vagyok árben ezzel a bringával,gondoltam már nemigazán szeretnék plusz költeni vázra. Nem tudom mennyiért csinálnak ilyen váz hegesztést,de ha a váz olcsóbb.... Hjajj,azt tudnám miből veszek vázat...?! Meg ugye akkor olyat kell keresnem,ami minden mostani alkatrészt fogad. Méret,kompatibilitás....Köszönöm a tippeket,lassan alszom,4kor csörög az óra....

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#92353) jilian


jilian
addikt

A jelenlegi láncom Shimano CN-HG601

Szerintetek vegyek ugyan ilyet,vagy valami alternatívát?

(#92354) ivana válasza szjoci (#92349) üzenetére


ivana
Ármester

Alu fejcsövet nem lehet heggeszteni, meg fejcsövet amúgy se nagyon (acél esetén cserélik), outi vázaknál csinálják néha a rozsdamentes acél gyűrűt az jó megoldás, tartós és soha le nem jön, de fogalmam sincs, hogy ki csinál ilyet és hol.

De 100% amúgy hogy nem festék? Belülről is látszik?

[ Szerkesztve ]

(#92355) zoli03 válasza Foose (#92352) üzenetére


zoli03
őstag

Csinálj róla jó minőségű, közeli fényképe(ke)t.

(#92356) trialboj válasza zoli03 (#92346) üzenetére


trialboj
őstag

Ezt megkérdezem majd, nem hinném hogy én meg tudom állapítani hogy jó-e v sem. Csak kíváncsiságból rákerestem, és itt pl nevetséges áron van persely.
Tekintetbe véve, hogy még a sima volume spacer is majd 10k hozzá, ami tényleg csak 1 műanyag vacak, nagyon üdítő lenne ha ezt megúsznám komolyabb zsebbe nyúlás nélkül.

Főleg mióta haver csúnyát esett, senki nem jön velem endurozni, másra meg nem jó egy ekkora gép.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#92357) 6030D


6030D
Ármester

Igaz, hogy csak mobilos képek, de egy kis Dunakanyar ízelítő a mai tekerésről:
JuliAnus-barát kilátó ;)
Dél-Amerikai urban DH pálya...
Meg lenne még egy Dunakanyar panoráma, amit nem enged feltölteni a mérete miatt. :((( De ilyen lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#92358) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Tudtok-e elfogadható városi női bringát "szinte mindegy csak rózsaszín legyen" jeligére?

(#92359) zoli03 válasza trialboj (#92356) üzenetére


zoli03
őstag

Amit linkeltél, az rugóstaghoz van.

(#92360) Vasinger! válasza 6030D (#92357) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez a Dél-Ameriaki pálya hol van Nagymaroson belül? :)

A panot a kilátóból csináltad?

[ Szerkesztve ]

(#92361) 6030D válasza Vasinger! (#92360) üzenetére


6030D
Ármester

A térképen Fehérhegy utcát keress. Igen, a kilátóból lenne a kép.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#92362) Ironizer válasza 6030D (#92357) üzenetére


Ironizer
tag

3 éve voltam a Börzsönynél nyaralni, meglátogattuk azt a kilátót is. Egyik legszebb kilátást nyújtó kilátó, amit itthon eddig láttam, egyik irányba a Pilis meg a Dunakanyar, másik irányba a Börzsöny. De jó is lenne arrafelé bringázni. Vagy bármerre, csak hegyen.

(#92363) Pttypang


Pttypang
veterán

Nosza, kipróbáltam a bubit, ha már útba esett, kitekeregtem vele erre-arra, a híresztelésekhez hűan fordul, mint egy kamion, tömege is arra hajaz, de egyébként nekem tetszett, pláne, hogy még ma reggel is a blaháról a keletiig sokkal kényelmesebb volt felkapni egy bubit és áttekerni, mintha sétálnom kellett volna.

Tegyük hozzá, hogy a járdán teljesen elfogadott a bubis közlekedés, a ~25 kg-os tömeg miatt nem is igazán jelentesz sebesség okán veszélyt senkire, meg ahogy fent írtam, minden mozdulatot, irányt illik jó előre eldönteni, mert nem igazán fogod keresztbe csapni az úton, ha ki kell kerülni valamit.

Padkázás elég erős, az úthibákat is a csuklódra tolja direktben, úgyhogy a sebesség emiatt is nem erőltetendő.

Reggel már az első kereket kiemeltem a padkákra fel, elég furán néztek a járókelők, mert nagyon hangosakat puffantam, ahogy leért megint az eleje.

Vicces a használat:
Vettem napijegyet, 500 huf, oké.
Lezárol a számládról 25 ezret és abból vonja le az 500-at, a maradékot visszautalja, amikor lejárt a jegy ideje.
De ha fél óránál tovább használod, vagyis addig nem teszed le egy dokkolónál, akkor elkezdi az extra költséget számlázni. A belvárosban viszonylag gyakoriak a dokkolók, de erre figyelni azért nem olyan kényelmes, ha egy óra lenne a limit, azt mondom, hogy oké, de a fél óra....

Azért ha valaki a városban jár és nem érzi a késztetést, hogy buszozzon vagy autózzon vagy gyalogoljon, bátran tudom ajánlani, a váltó ment mindegyiken, az ülések kényelmesek, a pedálok azért egyiken-másikon elég fura pályán jártak, gondolom valaki okosan ráugrott kb, de az se volt vészes.

Ha a napijegy tényleg napijegy lenne, sokkal nyugodtabban körbetekertem volna ténylegesen a várost.

Sorry a hosszú posztért :N

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#92365) Pttypang válasza K Norbi (#92364) üzenetére


Pttypang
veterán

sose tudtam a videoit vegignezni, a stilusa zavaró és a hang se az igazi

Everybody lies.

(#92366) K Norbi válasza Pttypang (#92365) üzenetére


K Norbi
addikt

:C :C

Hát na Szabolcsi! :DD

[ Szerkesztve ]

(#92367) trialboj válasza Pttypang (#92365) üzenetére


trialboj
őstag

Egyszer már láttam vele egy videót, azt hiszem váltót állított, akkor fel sem tűnt, de most tényleg kínosan zavaró a stílus. De legalább magyar nyelven készít videókat.

Sokaknak áldás ez, mert többnyire csak az angol HOW TO videók találhatóak a kevésbé ismert problémákról.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#92368) skroy


skroy
senior tag

Tőle vettem a Courier DT-t. A bringa mellé ajándékba járt egy névre szóló dvd, kerékpár beállítási videókkal.

Elég hasznos ha valaki szeretné megtanulni az alapokat. Korrekt bolt, nem veszik szarba a vevőt, sok bolttal ellentétben. A stílusa megszokható. :D

(#92369) jilian válasza trialboj (#92320) üzenetére


jilian
addikt

"csak GPXbe kimented runtasticnál és importalod stravan, akár többet is egyszerre"

Aha :U

Egyszerűnek hangzik... de mégis kérnék egy kis segítséget..

(#92370) zoo8800 válasza jilian (#92369) üzenetére


zoo8800
veterán

SportsTrackerről Stravára migráláskor tényleg ennyi volt a feladat.
Mi a baj?

rip and tear, until it is done

(#92371) Pttypang válasza trialboj (#92367) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem még mindig a green zoneos videók azok, amik bejönnek, a képminőség miatt újra lehetne forgatni, de egyébként eddig mindent megoldottam, amiről szó volt benne nagyjából a videókkal.. :D

Everybody lies.

(#92372) jilian válasza zoo8800 (#92370) üzenetére


jilian
addikt

De itt Runtasticról volt szó! ;)

De már sikerült!

(#92373) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#92374) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Tegnapi rövid (20km) tekerés:

Sajnos a felhőktől majd' betojtam, ezért lett ilyen rövid :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#92375) bunddog


bunddog
tag

Sziasztok!

Lett némi horzsolás vagyis vékony finom karc a felső csövön kb ujjnyi vastagon :( tud valaki fényezőt aki esetleg tudna kezdeni vele valamit? ha egyátalán lehet

(#92376) 5381


5381
aktív tag

Sziasztok! Szerintetek ezen a nagy lánckeréken miért van több méretű fog? Majdnem szívrohamot kaptam mikor megláttam, hogy így néz ki a 3 hónapos biciklimen a nagytányér. Ezek szerint gyárilag ilyen.

(#92377) ivana válasza 5381 (#92376) üzenetére


ivana
Ármester

Valtas konnyites, mondjuk eleg fura megoldas, hajtasokon nem szokott ilyen lenni, csak szegecsek a nagytanyeron.

(#92378) ShiTmano válasza 5381 (#92376) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Shimanon sem egyformák a fogak, vannak kisebbek. Pl. bal oldalt felül, meg a kar alatt is.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#92379) 5381 válasza ivana (#92377) üzenetére


5381
aktív tag

Néztem shimano tányérokat, azokon nincs ilyen. Szerintem is érdekes.
Vagy negyed óráig gondolkodtam, mikor törhettek le a hiányos fogak. Ha nem lettem volna olyan ideges, 5 perc múlva rá is jöttem volna :D

(#92378) ShiTmano ezen tényleg olyan. Eddig nem figyeltem fel ilyenekre.

[ Szerkesztve ]

(#92380) Zsolt74 válasza Vadászmenyét (#92206) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én terveztem a telefonomnak egy kormányra szerelhető tartót, majd kinyomtattam 3D nyomtatóval.
A lehető legközelebb raktam a kormányhoz, így nagyobb biztonságban van, egy esésnél, mivel a tok teljesen körbeveszi a telefont, nagy eséllyel az nem sérülne.

Zsolt

(#92381) csƵ


csƵ
őstag

52 cm-es outi váz nagyon kicsi 180 centi magassághoz?

[ Szerkesztve ]

(#92382) pc360 válasza csƵ (#92381) üzenetére


pc360
addikt

határeset lehet, de inkább kicsi

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#92383) ShiTmano válasza Zsolt74 (#92380) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Elforgathatót is tudsz nyomtatni?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#92384) Halkow.


Halkow.
senior tag

Lassan 5 napja meglett az első országuti kerékpárom. 266km utaztam érte vonaton, de röhögve megérte szerintem 130k ért pár helyen a fényezése az karcos, illetve a karbon villán van egy kissebb kopás amit a gyorsszár okozott de többi az elég jó állapotban van. gumin és a stucnin más nem volt cserélve akitől vettem.

Rock Machine RaceRide 300 (2014-es model)

[Specifikációk]

Estefele mikor hazahoztam szó szerint beraktam a kádba nagyon poros volt, tulaja tényleg nem használta. 1145km volt benne km órája szerint, csapágyon húzni kellet mert mozgott és az első váltó is állítást igényelt.

Egy két problémám akadt: Lánc hátrafele tekerve a 12-es fogaskereken néha mintha ugorna eggyet, felváltva egyet akkor nem ugrál. Láncnyúlás mérőm még nincs, erős a gyanúm, hogy közel 1200km alatt megnyúlt. illetve kerkek csapágyait nem kell zsírozni vagy olajozni? mert olyan nehéz mtb után hajtani a kerót.

Nem tudom lenne e értelme egy integrált hajtást beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#92385) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Installáltam a karbon nyeregcsövemet a bringámba és olyan furcsa érzés. Sokkal jobb az ütéselnyelő képessége mint az alunak, és ez látszik is. Szemlátomást rugózik hátrafelé. Amikor ráhuppanok akkor millimétereket hajlik. Tudom, hogy a karbonnak jobb a rugalmassága/komfortja, na de akkor is. Ez mennyire természetes, biztonságos? Másnak is így rugózik? Mondjuk ez 30,8-as átmérőjű, 45centi hosszú, amiből kilóg kb 30-32centi. Mindenesetre furi érzés, olyan mintha egy erős laprugón ülnék. Amúgy masszívnak tűnik kb 2 mm a falvastagsága, de félek, hogy az élettartama rövid lesz.

Jah, és tört már el valakinek ilyen? Ez egyébként alis, csak kíváncsi vagyok, hogy a márkásabbak is rúgóznak-e egy picit.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#92386) Tothgera30 válasza ShiTmano (#92385) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem kell félteni, ezek limitig kitolva 125-130kg-os terhelhetőségre általában le vannak tesztelve. Örök élet plusz egy nap ha nem repeszted meg a bilinccsel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#92387) zoli03 válasza ShiTmano (#92385) üzenetére


zoli03
őstag

Linket tudsz adni?

(#92388) ShiTmano válasza Tothgera30 (#92386) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

A tied is rugózik egy picit?

(#92387) zoli03: Time
Ez amúgy egy olcsó, nem egy hiperkönnyű darab. Csak kellett egy nyeregcső és itthon -szállítási díjjal együtt- ennyibe kerülnek az olcsó aluk, akkor meg már inkább karbon. Úgy is kíváncsi voltam rá.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#92389) zoli03 válasza ShiTmano (#92388) üzenetére


zoli03
őstag

Én kicsit félek ezektől a kínai karboncuccoktól, pedig sokat nézegettem őket, szívesen kipróbálnék párat.

(#92390) ShiTmano válasza zoli03 (#92389) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Villát is vettem, de azt még nem installáltam. Carbon fork
Ezeknél anyagra párhuzamos a terhelés ezért meg mertem kockáztatni, kormányt viszont nem mernék venni ott anyagra merőleges az erőhatás, ott már csak a márkásakban bíznék. Csak azokat meg kokain árban adják.

De majd az idő eldönti, hogy jó választás volt-e.
Jah, és amúgy szép kidolgozásúak, kb mint a képen.
A villának az általam mért tömege 490(!)gramm, vágatlan nyakkal.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#92391) zoli03 válasza ShiTmano (#92390) üzenetére


zoli03
őstag

Egy nyeregcsövet lehet bepróbálok, ott azért sokat nyernék a rezgéscsillapítással. Igazából alu nyeregcső is tört már el alattam :) .

(#92392) Vasinger! válasza Tothgera30 (#92386) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valószínű, hogy a kicsi-kínai is több száz mérnöki órát tolt bele, hogy 10-ed áron eladja Aliexpressen vagy Ebayen :)

(#92393) ShiTmano válasza Vasinger! (#92392) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Egy csődarabhoz ha több száz mérnöki óra kell ott már szerintem komoly gond van. De a márkásabbak könnyebbek is. Itt nem spóroltak az anyaggal, nem is könnyű. De majd úgyis beszámolok róla ha eltörik. Meg pehelysúlyú is vagyok (83kg) szóval nem hiszem, hogy túlterhelem. Amúgy meg mindent Kínában csinálnak, valszeg a Ritcheyt is. (Lehet túl optimista vagyok?) :U

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#92394) parkr válasza ShiTmano (#92393) üzenetére


parkr
őstag

kínában/tajvanon csak nem mindegy hogy ki csinálja. linkeltem már szerintem ezt a cikket korábban, vázakról szól de a lényegen nem sokat változtat.

(#92395) inifini válasza ShiTmano (#92393) üzenetére


inifini
tag

Én anno karbon nyerget rendeltem aliról, kényelmes volt, de egy nem túl erős oldalerő hatására a combom között elroppant a pálcája. Ha egy esés közben lett volna ez a törés és mondjuk a combomba áll...szóval ilyet én nem veszek többet aliról.

(#92396) Pttypang válasza ShiTmano (#92390) üzenetére


Pttypang
veterán

Remeljuk nem jarsz porul vele.

Everybody lies.

(#92397) Napfénysüti válasza zoli03 (#92389) üzenetére

Alis karbon cuccot biztos nem vennék soha. :N

Més que un club!

(#92398) Vasinger! válasza ShiTmano (#92393) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Attól, hogy Te csak egy csődarabot látsz, attól még az erőhatások nem mindig csak merőlegesek/párhuzamosak lesznek, rettentő soktényezős lehet még egy ilyen egyszerű forma is, attól függetlenül tudom, hogy nem szakmabeli vagyok.

Ha pedig ennyire biztos vagy a dolgodban miért kérdezel ennyit erről? :D

(#92399) rétisün válasza ShiTmano (#92390) üzenetére


rétisün
veterán

a 3T szerintem elég márkásnaks számít, aztán mégis eltört a karbon kormányuk. igaz, estem (karamboloztam) a bringával, amikor elborultunk, de azért akkor is :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#92400) ivana válasza rétisün (#92399) üzenetére


ivana
Ármester

Az azért más én alu koskormány is törtem már bukásnál, pedig nem valami ultra könnyű cucc volt hanem egy ősi itm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.