Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75701) 6030D válasza flash- (#75697) üzenetére


6030D
Ármester

Nem a táv öl meg, hanem a tempó. Arra kell figyelni, hogy egy egyenletes tempóban menj végig (számold ki magadnak, mondjuk 18-20 km/h), ne hajtsd ki magad az elején. Ha van hegy a környékeden, érdemes a tekerésekbe minél többet belevenni, akkor nem lesz gond az északi part emelkedőivel sem.

Ha tudsz, akkor ne nyáron hétvégén menj, mert a sok családos meg divatbringás miatt mindig lassítani, gyorsítani kell, az is fárasztó. És vigyél magaddal sok kaját meg nagy kulacsot. (de jövőre úgyis előkerül a téma előtte)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#75702) Hasaggymeg válasza 6030D (#75701) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott aztán tényleg nem fenyeget sem a kiszáradás,sem az eléhezés veszélye,sőt,inkább a túlétkezés,majd nehezen újraindulásé. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75703) Because válasza 6030D (#75693) üzenetére


Because
őstag

de még 120000-ért se.... pedig a kopással se lehet gondja senkinek, kap új láncot, gumikat, belsőket

jó ötlet ez a vázcsere, hátha ha más lesz ráírva elkel egyben :)

sőt most talán 8000-ért elmegy a Race Face Narrow Wide tányérom ilyen állapotban:

szóval ennyit a használt piacról :D

[ Szerkesztve ]

(#75704) 6030D válasza Hasaggymeg (#75702) üzenetére


6030D
Ármester

Mi Keszthely után kb 2 órán át nem találtunk kutat a déli parton. Talán Zamárdi volt az első, ott ahol a főútról bemegy az út a partra. Vendéglőzéssel nem nagyon lehet megcsinálni az egynapost. :)

Because: hol lehet megnézni a bringát?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#75705) Because válasza 6030D (#75704) üzenetére


Because
őstag

már leszedtem, mert rájöttem hülye leszek elkótyavetyélni ezt a felszerelést ennyiért, amikor negyed milla alatt lassan nem találkozol jobban...

vázcsere ötleted tetszik, építeni egy újat, aztán ha Cube lesz már mehet fel 180000-ért :D

[ Szerkesztve ]

(#75706) 6030D válasza Because (#75705) üzenetére


6030D
Ármester

Lehet, hogy haveromat érdekelte volna. Mindegy.
Amúgy miért adod el? Nem tudod átépíteni magadnak amilyenre kell?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#75707) bunddog válasza Because (#75705) üzenetére


bunddog
tag

bike-discountról ocóért vehetsz cube vázat, utána viszik majd mint a cukrot

(#75708) Because válasza 6030D (#75706) üzenetére


Because
őstag

háttérbe szorult a kerékpározás, már nincs annyi szabadidőm, hogy el tudjak menni. idén nyáron ha 50km belekerült, letakarva pihen a pincében.

(#75707) bunddog: reméljük :)

[ Szerkesztve ]

(#75709) rétisün válasza 6030D (#75704) üzenetére


rétisün
veterán

de meg lehet csinálni, nekünk pár éve belefért a 300 km-be egy pizza, meg 2-3 kisbolt-látogatás (banán, ásványvíz vásárlás)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75710) Tothgera30 válasza Because (#75668) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos ami itthon nem elég ismert az nem kelendő. Igaz hogy más ligában van, de nekem is itt az idei Carbon Formigli, ami kint 3000eur körül kószál, idehaza meg 300k fölött már húzzák a nyálukat, hogy "mennyipénz egy biciglijér".

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#75711) lorcsi válasza flash- (#75697) üzenetére


lorcsi
veterán

kora tavasszal..és kora őszel a legjobb körbetekerni -szerintem
május környéke vagy szept hónapok
már-még jó idő van,de nincs dugig nyaralókkal..és szépen lehet haladni
plusz nem is égsz le mint a fene...napszúrás stb..folyadék mennyiséget is máshogy kezeli ilyenkor a szervezet

rétisün:
szerintem ti azért durva tempót diktálhattatok :D
miylne átlaggal mentetek?

[ Szerkesztve ]

(#75712) Hasaggymeg válasza Because (#75705) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kjúb máj essz! Tégy rá egy kátéem matricát és mehet 220-ért is. ;]

(#75710) Tothgera30...szerintem te is jobban járnál ha bétvinnel kereskednél. :U

(#75704) 6030D...mi nejemmel és kamasz lányommal,3 db. 1,9 es rücskös gumival szerelt montival (összáruk 150e volt 2003 ban) tettük meg,úgy,hogy volt egy fürdés és egy vendéglőzés is közben.216km volt és reggel 5-től este 22-ig mentünk.Utána még 2-3x csak nejemmel,ugyancsak montikkal,de már 1,75 városi gumikkal szerelve,de abba még 2 db 1 órás pihenő,meg még vagy 2-3 10-15 perces is belefért.Természetesen az első kivételével,mindegyik a nyár egyik,ha nem A legmelegebb napján 30+ C-ben. :W

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75713) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok,

Lenne egy gondom a kerékpárommal. A hátsó keréknél figyeltem fel rá hogy gyorsabb, élesebb kanyarokban meg-megúszik a hátsó kerék. Megnéztem és látom hogy bár a gyorszár fogja rendesen, de a kerék mégis 0.5-1cm-et "kotyog, lötyög". Ez hátsó agy gond lehet?
Amikor hazafelé jöttem melóbol, az utolsó pár méteren el is kezdtem hallani, hogy valami búgó, kereplő hangot ad, amikor terhelve van a súlyommal.

Van ötletetek? XI. kerületben vagyok egyébként, merre érdemes itt szervizeltetni? Köszi

[ Szerkesztve ]

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#75714) rétisün válasza lorcsi (#75711) üzenetére


rétisün
veterán

26.5 átlag, 12.5 óra nyeregben töltött idő....szki-vel voltunk, régebben ő is rendszeresen írt ide topokba.
még egy blogbejegyzésem is született az útról.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75715) Runner_fxr válasza gubisadam (#75713) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kilazult a konuszod, azert lotyog a csapagy. Ha szerencsed van akkor tengelycsere konusszal, uj golyok bele es megint jo. Ha sokat hasznaltad igy akkor lehet mar az agy belso felulete is kopott, ez esetben egy uj hatso agyra lesz szukseged. De az elmondottak alapjan az agy mar kuka lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#75716) gubisadam válasza Runner_fxr (#75715) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Köszönöm a választ.
bringa: Kross Hexagon X2 (2015)
A máka oldalán ezt írja hátsó agyra: Joy Tech 752QR
Gondolom ez nem valami komoly cucc...
Normál utcai használathoz, milyen árral kell kalkukálnom ha kicseréltetem? Illetve milyen ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#75717) joysefke válasza Because (#75705) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ugyan már, itt a megoldás ;] :
Specialized bike sticker

(#75718) 6030D válasza rétisün (#75709) üzenetére


6030D
Ármester

+ Hasaggymeg: nekem az éttermezés az, hogy elmegy vele 1,5-2 óra. (Megállsz, bemész, kérsz piát, kihozza, kérsz kaját, kihozza, 40 p, megeszed, fizetsz, kijössz, mész tovább.)
Illetve én nem 15 órával számolom az egynapos kört. :D (Jó, nyilván lányokkal, családdal más.) És azt se felejtsük el, hogy nem mindenki van meg egy Bala-körön csak egyszeri kajával + banán+vízzel. Aki sokat teker, annak rááll a szervezete, de aki nem, annak szerintem nem jó ez a tanács.
Mi úgy indultunk, hogy fejenként 5 szendó (oké, volt táska), meg kulacsban a víz. 5x álltunk meg szendózni, ebből 2-3 alkalommal lecsúszott egy sör is. Illetve volt még egy kényszermegállás, mert haverom gyomrának nem tetszett az izó. :C Így lett a 206 km-en 9 óra tekerés + 2 óra állás. A kulacsos részt rontottuk el, mert a táskába kellett volna még egy víz, ha nincs csap.

Tothgera30: szerintem nálad is hasonló a probléma. A magyar átlag embernek ismeretlen a Formigli (én is azóta hallom, hogy neked van :B ), ezért simán továbblép rajta. Ha olyan bringa lenne, aminek "van neve itthon" (tucatmárka, mint bármelyikőnké), szerintem simán elmenne. Nem véletlenül ment el olyan hamar a KTM is.
Te is jobban járnál, ha vennél egy Cube vázat 100 €-ért... na jó, viccelek. :U :N Külföldi oldalak?

joysefke: ha már matricázunk, legyen má' S-Works! :C

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#75719) Strezi válasza Because (#75703) üzenetére


Strezi
őstag

Ha sok lesz elől a 32T, akkor beszéljünk majd erről a lánckerékről ;) Jóáron (pláne itt vidéken) ;]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#75720) Because válasza Strezi (#75719) üzenetére


Because
őstag

látod ha engem keresel meg lenne Zee váltókarod, váltód és még ez a lánctányér is újonnan
sőt HG50-es (11-36) sor és HG54-es lánc is előkerülne dobozában :D

[ Szerkesztve ]

(#75721) Runner_fxr válasza gubisadam (#75716) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Jól látod, az bizony egyáltalán nem komoly cucc. Maga az agy filléres tétel, ha ugyan olyat szeretnél: [link]
Csak ugye ezt át is kell fűzni, amit 4000ft körül csinálnak meg. A másik lehetőség a komplett hátsó kerék, mert 6000ft körül az is van, ez ugyan annyi mintha agyat cseréltetnél a régi kerékben. Az én tanácsom az lenne, hogy vegyél egy ilyen alap kazettás aggyal szerelt kereket: [link]
Tapasztalat azt mutatja, hogy a menetes agyakkal sokkal több a probléma mint a kazettással. A csapágyak szélesebben helyezkednek el a kazettásba, sokkal tovább bírja ha rendesen be van állítva a kónusz. Viszont ehhez kell venned egy új fogaskeréksort, ami kazettás aggyal kompatibilis: [link]
És egy új láncot is tennék akkor már rá: [link]
Szóval összegezve, ha elég a kónuszcsere, csináltasd meg, az kb munkadíjjal együtt 3000ft-ból megvan, de ha agy csere kell, akkor én fejleszteném kazettásra a fent említett módon.

(#75722) 6030D válasza Because (#75720) üzenetére


6030D
Ármester

HG50-es (11-36) sor és HG54-es lánc mindegyik új?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#75723) gubisadam válasza Runner_fxr (#75721) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Köszönöm szépen a tanácsot.
Megnézetem hogy javítható-e ha nem akkor lehet hogy kazettásra váltok.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#75724) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!! Na megnézegettem kicsit jobban a ktm fun riad - ot a hervisbe meg volt egy x fact női is 40000-el olcsóbban... Na most az lenne a kérdésem hogy mennyire szarok azok az x fact vázak?? Igazából a 2 agy volt gyengébb az x fact-on meg azon tektro tárcsa van a ktm-en meg shimano... A váltók jobbak az xfacton elől hátul... Nem tudom... :F Ér negybennel többet a ktm?? :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#75725) ShiTmano válasza gubisadam (#75713) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Runner pont a XI.-ben van.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#75726) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#75712) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még ha kerekesedő lennék, rá is állnák.

#75718 6030D: Ez az hogy ezer és egy márkát tudnék mondani, pölö csak az Olaszoktól, ami itthon nem ismert, mégis megvan az ára, kint meg pláne. Ha nem viszik, megy ebay-re, ott elkapkodják. A KTM se ment el túl hamar, de itthon túl van hypeolva, outi terén ugyan ez a Bianchi, Pinarello, meg most jön fel a De Rosa, igaz, nekem is kedvencem az osztrák márka, épp ma rendeltem be az utódját, és irdatlan jó áron kapom meg a tavalyi gépet. Ilyenkor olyan vagyok mint egy kisgyerek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#75727) t1 válasza Tothgera30 (#75710) üzenetére


t1
addikt

Ezen azért ne csodàlkozz, valakinek autóra nincs 3-400 ezre, nem egy bringára, kint màs az életszínvonal nincs ebben semmi meglepő.

(#75728) Tothgera30 válasza t1 (#75727) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ott sem kolbászból van... csak több marad hobbira, szórakoztató elektronikára, meg akármi másra. Tisztában vagyok vele hogy a népesség nagy résznek (nem csak itthon) buszjegyre nincs pénze, de a másik része akit (B)Runner_fxr(/B) említett korábbi hsz.-ében, ugye akinek meg lenne rá az pont ezen fog fukarkodni. Tudod ott van anyám főnöke, E-class Mercedes tulaj, újonnan vette, vállalkozás, hitel nélkül, eljött bringát nézni, mert berendeltem neki, és a 130k ft-os, pár hónapos Cannondale Trail 29er nem kellett neki, mert "túl drága". Itt inkább az a gond hogy agyban kellene tisztázni a helyzetet, mikor "átlagparaszt" biciklit vesz, az 20-30k, telefon lehet 150-200k, mert hitelre kiteszi, ha notebookot néz, akkor Média, vagy Tesco, max. 100k-ig, ha autót, akkor lehet ezer éves is, de 200k km alatt legyen, diesel és karcmentes, hibátlan, még ha egy B5-ös kombi Passatról beszélünk, 400k-s ársávban is. Fizetés meg olyan téma hogy mikor én elkezdtem dolgozni, netto 90k-t kerestem, és most sem keresem meg ennek a dupláját. De persze olyan userek szóltak már meg hogy "jó drága bicikli és "jól megy" kombinációval, akik évi 300k-t is elfüstölnek, WC-re is kocsival mennek, és irdatlan mennyiségű összegeket hagynak egy-egy bevásárlás során az ABC-ben.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#75729) geotigris9


geotigris9
tag

Gyerekek ma k. k. zsernyákok megbírságoltak, mert kerékpárral olyan közúton("még jó hogy közért van ez az út") közlekedtem ahol tábla tiltja. :W
A "hozzáértő" közeg ilyet szól "Ő nem ilyen drága bringával jár mint én" - Ezt a boltbajáros 10 e. - Ft outira. :( mondta. "Arányosan 5 e. bírságolt" ami a bringa jelenlegi értékének kb. az 50 % -a. :((
Persze figyelmeztetés az szoba sem került csak a helyszíni bírság meg a feljelentés ..
És a végén még volt képük "Szép napot Kívánni" a K. anyukájukba!! ,,I,,
Mert nyilván azért járok ilyen bringával (is), mert olyan baromira jól megy nekem.. :((
Ha lett volna zsetonom eladtam volna, mert lényegében minden cserés lenne rajta, hogy ha azt akarnám minden tökéletesen működjön .. (Most csak ami cserélve lett ami létkérdés rajta, hogy egyáltalán A - B-e eltudjak vele menni.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75730) geotigris9


geotigris9
tag

... és vettem volna valami KONÁT.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75731) Vanir válasza geotigris9 (#75729) üzenetére


Vanir
veterán

Igazabol tok feleslegesen haborogsz, ha te nem tartottad be amit a tabla eloir. A rendor meg abbol el, hogy betartattja veled amit be kell...

(#75732) geotigris9


geotigris9
tag

És persze nem véletlenül mentem ott, mert az esetleges alternatív "bringaút / kerékpározásra kijelölt útszakasz" járhatatlan (rossz minősége miatt ,mert próbáltam) lényegében outival + a hozzá kapcsolt utánfutóval. Ezt el is mondtam a K. rendőrnek, de rohadtul nem érdekelte csak, hogy lehúzzon ...
Ezt mondta: Lehet fordulni az illetékes önkormányzatokhoz, hogy megcsinálják a bringás utat ...

"Mert az ember ha már bringával jár minden vágya, hogy autók között menjen. Mérgező kipufogó füst és zajszennyezés között, mert az olyan b@romira jó!" :((

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75733) geotigris9 válasza Vanir (#75731) üzenetére


geotigris9
tag

Szóbeli figyelmeztetésben is részletezettet volna és mondhatta volna, hogy legközelebb nem úszom meg ennyivel. De úgy állított meg eleve, hogy megbírságol. :((

[link]

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75734) Vanir válasza geotigris9 (#75733) üzenetére


Vanir
veterán

Pech. Ilyen napja volt / felsobb utasitasra kotelezoen birsagolnia kell. Amugy az ilyen tiltasokat nem szoktak felvallrol venni. Es abban is igaza van, hogy nem az o hibajabol szarok az utak. Innentol nincs mirol beszelni, be kell tartani a kreszt egeszen addig amig az kozvetlen balesetveszelyhez nem vezet. 10k-bol meg lehet venni boltbajaros montit ami kb mindenen atmegy.

(#75735) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#75728) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát én sem adnék sem 200e telefonra,sem 10 millát autóra. :U

(#75729) geotigris9...kellett neked drága bringával parádézni hozzáértő rendőrök előtt! Szerintem irigységből bűntettek azonnal. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75736) geotigris9 válasza geotigris9 (#75732) üzenetére


geotigris9
tag

Ahol mehettem volna bringa út / kerékpározásra kijelölt út (mert autók is járnak rajta) olyan mint amikor átadták (nem nyúltak hozzá) végig betonozott csak már rengeteg helyen fel van fagyva fel van törve a beton így kátyús valamint a betondarabok között bitumen csík van ami meg termesztésen dobálja folyamatosan a bringát az utánfutóról nem is beszélve. És sok helyen alapból, már a beton sem eleve sima ..

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75737) geotigris9 válasza Vanir (#75734) üzenetére


geotigris9
tag

Azért kicsit más outi + utánfutóval egyetemben menni, mert főleg az utánfutó kapcsán mentem az autóúton. Mert azzal üresen sem lehet ott menni mert szétdobálja a sz@r bringa út megpakolva had ne mondjam ..
Minden nagyobb úthibánál lényegében nullára le kell lassítanom, hogy a bringaút közepéből meg csöve jönnek ki és lehet centizni az utánfutót húzva, hogy elférjek eleve. És így kb. tízes átlaggal ha haladhatok ..

Nem abból a célból csináltam a kerékpáros utánfutómat, hogy kb. olyan tempóval haladjak vele mintha gyalogolnék!

Hidd el utánfutó hatványozottabban észreveszi az úthibákat sajnos.

Meg azért az sem mindegy ha 10 k bringa ide vagy oda elvisz-e biztosan nem hullik-e szét útközben ugye fő előnye a 10 k bringának nem fáj annyira, ha mégis ellopják. De ebben ki is merül az előnye.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75738) Strezi válasza Because (#75720) üzenetére


Strezi
őstag

Áááá, a Zee az "csak" tíz sebességes, meg 12 grammal nehezebb :P
Meg, kell az a hátsó 46 is csirke vagyok :O

Ma elmentem a régi bicómmal tekerni... Hát, nehéz lesz magam rávenni hogy mégegyszer visszaüljek rá! Iszonyat kényelmetlen volt, szinte minden kavicsot folyamatosan éreztem a murvás úton a gerincemben. Óriási a kontraszt az atom merevfaru 26" alu váz és a fullos 29 gép között. Szinte nem is tudtam kövesebb mászásokon eröt kifejteni annyira rázott...

Másrészt, most ugye nics SPD-m sem, hát taposó pedálra sem fogok mégegyszer terepre menni :( Szinte az első köves, gyökeres mászásnál leestem a bringáról, mert szépen próbáltam volna egyensúlyozni a húzással. Ilyenkor lehet igazán szép nyomokat szerezni a sípcsontra, pláne egy durvább pedállal. Azt hiszem, aki kicsit is komolyan gondolja az MTB-t terepen, mászásokkal az mindenképpen ruházzon be SPD-re, és ne nézzen vissza! Szerintem ;)

Lefele viszont szépen megindult, a 29 colos kerekekkel összevetve, csak úgy surrogott a gumi pillanatok alatt. Lavírozni is könnyebb volt vele sziklák között. Persze azért az első és hátsó rugóutat nem pótolja semmi, akkor nem kell lavírozni :DDD

Amúgy, ezektől az apróságoktól eltekintve jól ment a tekerés. Esélyes, hogy most két hónap aktív eBbringázás után ha átülnék egy hasonló de nem akkus-motoros gépre, akkor azon is hasonlóan jól esne megint a tekerés. Azért éreztem, hogy könnyebb a gép 12 kilóval :K

Lehet hogy kellene vadásznom egy S-Works FSR-XC-t (vagy ahogy most aktuálisan hívják), amire igazából mindig is vágytam? Biztos használtan fillérekért lehet találni, bár azt matricát drágán adják ;]

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#75739) t1


t1
addikt

Srácok kérdés.

Vettem egy Elite görgőt : [link] és azt vettem észre, hogy nem tudom rendesen befogatni a gépet, mert ha erősebben rángatom tekerem akkor kijön belőle a bringa. Az áruházban próbáltam az atom stabil volt. Adtak hozzá egy másik gyorszárat azzal kéne használom? Lehet nem kompatibilis a gyári R501 kerekekhez adottal?

(#75740) Napfénysüti válasza t1 (#75739) üzenetére

Gyári kerék gyorszárával nehogy használd!!!! :Y

Nekem is Elite görgőm van, az ahhoz kapott fém kúpos gyorszárat kell a kereked tengelyébe tenni és úgy befogni.
Ilyet adtak a görgőhöz igaz? Elite Quick Release

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#75741) rétisün válasza t1 (#75739) üzenetére


rétisün
veterán

a saját gyorszárát kell hozzá használni. mármint amit a görgőhöz kaptál.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75742) t1 válasza Napfénysüti (#75740) üzenetére


t1
addikt

Azért volt nekem furcsa, köszönöm :D
Még egy láma kérdés ezek után, simán egyszerűen kilehet szedni a régit a kerékből igaz ? Nem kell hozzá semmi speckó szerszám :B

Igen ugyanezt kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#75743) Napfénysüti válasza t1 (#75742) üzenetére

Persze, csak kioldod és lecsavarod a végén a zárókupakot majd kihúzod a gyorszárat. Aztán mehet a helyére a másik. Csak arra figyelj hogy az a két kis rúgó jó helyen legyen a zár két oldalán.

Més que un club!

(#75744) t1 válasza Napfénysüti (#75743) üzenetére


t1
addikt

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, eléggé para volt vele tekerni egy kiállásnál majdnem zakó volt :D

(#75745) geotigris9 válasza IMIIKE1998 (#75653) üzenetére


geotigris9
tag

Na gratulálok én is a bringához, nekem is tetszik jól néz ki. :)
(Talán még jobban is fogod szeretni ,mert kicsit rögös utad volt hozzá.)
Tartsad rendszeresen karban és akkor sokáig jól fog menni. ;)
(Végül menyibe került az jövevény?)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75746) geotigris9 válasza geotigris9 (#75733) üzenetére


geotigris9
tag

Kicsit fel frissítettem az ismereteimet tehát lakott területen kívül verőfényes napsütéseben nap közben nem kötelező lennie fényvisszaverő ruházatnak [Ezt a napszakos dolgot nem vágtam pontosan most.] mert:

Még kérdezgette, hol a láthatósági mellény is szóval tényleg csak a bírságra ment ki a játék.

(Volt rajtam némi láthatósági ruházat is bár este bőven több van rajtam. A bringán meg első prizma első lámpa hátsó lámpa ami prizmás is mind a két sárvédőn fényvisszaverő matrica meg a váz oldalán a nyeregtáskán + az összes külön fényvisszaverő pálcika az SPD pedálba meg fényvisszaverő taposó is van ez eggyik pedáloldalt mind két pedálon. És persze csengő is. )

(Végig rádiózott az eggyik még a másik az áldást írta.)

(A másik meg rendszeresen szoktam járni azon az úton is meg látok más bringást is szinte mindig, de ez idáig nem állítottak meg bírságoltatni.)

(Persze az utánfutóba meg, hogy nem borostyán-sárga szír - sz@rt raktam a kerékre ha nem fényvisszaverő küllőpácát még abba is bele köthetek volna elviekben. Bár az utánfutón meg ép az van borostyán-sárga sz.sz. :N )

Azért rendesen felhúztak .. :o

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75747) geotigris9 válasza geotigris9 (#75746) üzenetére


geotigris9
tag

(Még az jutott eszbe, hogy úgy tudom, ha a szomszédba mentek át a Szlovákokhoz ott kötelező a bukósisak használata lakot-területen kívül szóval ha nincs, lehetnek ott is "jó fejek" a fakabátok, hogy valami szabályt áthágtál és fizethetsz.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75748) geotigris9 válasza Vanir (#75734) üzenetére


geotigris9
tag

És milyen jogon van több joga egy rendszeresen autóval járónak egy rendszeresen kerékpárt használóval szemben, járhatóbb jobb minőségű nagyobb úthoz pld.?

Azért mert ő azzal, hogy rendszeresen autót használ szennyezi a környezetet már utóbb írtam mérgező kipufogó gázzal és jelentős zaj terheléssel. Sok esetben fosszilis energia pazarlásával itt főleg a kihasználatlanul közlekedő autósokra gondolok egy autó - egy utas. Nézzük meg menyi káros anyag keletkezik egy "mezei" autó előállításával és akkor még egy métert nem tett meg. Hozzá vehetjük az autóknak szánt szélesebb utakat is ami több környezeti teher mint előállításban mint ökológiai téren. Hozzá vehetjük a parkolókat is, hogy pl. x mennyiségű autónak mekkora parkoló hely kell és aztán képzeljük el oda menyi bringa tudna leparkolni ... és sorolhatnám tovább még..

Persze van benne sarkítás is, de el lehet gondolkodni azon amiket írtam.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75749) IMIIKE1998 válasza geotigris9 (#75745) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Olyan 150 k körül, rá kellett fizetnem 20k-t, de szerintem megérte. :)

(#75750) 6030D válasza geotigris9 (#75748) üzenetére


6030D
Ármester

Hol büntettek meg amúgy? Helyileg? (Merre ne menjek? :) )
A közút meg nem a köznek van, hanem közlekedési útvonal, rövidítve. :D
Én azon csodálkozom, hogy az utánfutóért nem büntetnek. Az outi féke hogy lassíthatja azt a 30 kg+te szerelvényt... ? Mondjuk erre szerintem nincs szabályozás, ezért lehet a gyereket is bottal húzni meg gyerekszállítót utána kötni. Ez is érdekes. Sokan még egy bringával se tudnak közlekedni, nem úgy, hogy kanyarog mögötte 1,5 m-rel valami/ki.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.