Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75551) Runner_fxr válasza .mf (#75545) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Enduro monti kb 600-700K-tól indul, ennél a kategóriánál ez a belépő szint. :)
És ennek akkor van értelme ha durvákat akarsz lejtőzni, komolyabb terepen.

Visszatérve az XC-re, szerintem azt kéne eldönteni, hogy egy olcsó szaladgálós kecskét akarsz, vagy valami normálisabb gépet, amivel alap szinten lehet hegyi kerékpározni is?
Az olcsó szaladgálós kecskéhez elég lesz a 100K vagy kicsivel alatta, épkézláb XC montihoz kevés.
Ideális esetben 2 bringa van. :) Én egyébként ennek vagyok a híve.

Crytec210: Rengeteg féle írás van a témában, de konkrétan mire lennél kíváncsi? Elég összetett a téma, sok mindenen múlik.

CaNNa3IS: Trek Sessiont, vagy ehhez hasonló régebbi FR gépet én csak akkor vennék ha van felvonó is arra amerre használod, mert ezt tologatni a hegyre nem lesz nagy élmény, de ahogy érzed. Akkor inkább valami könnyű AM gépet vettem volna.

Nekem RS Reverb Stealth van most, 125mm-es verzióban, de a KS is jó.

(#75552) CaNNa3IS válasza Runner_fxr (#75551) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

:-)
viszonylag jó áron tudom megvenni. AM van egy 2013 -as cube ams 130 race de az is 13-14kg. Meglátom milyen lesz a trek.
Jövőre megy majd mindkettő és abból lesz az enduróm.
Viszont szeretnék valami merev vázast szaladgálósnak. gondolom erre inkább 27,5 vagy inkább 29 ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#75553) kk831228


kk831228
addikt

Sziasztok!!

Egy kis tanácsot kérnék... :R Barátnőmnek néztünk biciklit 158 cm körül van a magassága így 43 - as vázméretet gondolnám jónak... A kiszemelt egy ilyen lenne: ktm

Véleményekre lennék kíváncs hogy mennyire jók ezek a ktm-ek... :F :R (visszaolvasva volt egy két probléma, kattogás stb...) :F

KÖSZÖNÖM!!

Üdv!!

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#75554) Hasaggymeg válasza Pttypang (#75548) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gondolom a kerekekre,mint legszámottevőbb különbségre gondolsz.[link]...de van még pár iromány erről.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75555) geotigris9 válasza -=RelakS=- (#75533) üzenetére


geotigris9
tag

[link]

Úgy vettem anno, hogy nem veszek új mobilt amíg bírja. (60 k körül vettem akkor)
A másik - olyan jó kicsi és vékony, hogy a nagy bringás táskámon egy kis zsebben a vállpánton tudom hordani pont bele passzol. Telefonálni még mindig tudok vele tökéletesen. (Hiába kaptam egy tabletet ami se nem tablet se nem telefon igazán, mert méretben a kettő között van azt csak elvétve használom.)
Viszonylag jó képet is lehet vele csinálni ideális körülmények között, de az ritkán adott. :)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75556) Runner_fxr válasza CaNNa3IS (#75552) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért az nagyon nem mindegy, hogy 13-14 vagy 17-18. :) De majd meglátod, vedd meg.

Merev vázban én inkább a 29"-et látom értelmesebb választásnak.

(#75557) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Az alábbi ritkább küllős felniknek a kinézetükön kívül van még előnyük? Könnyebb talán, mint egy normáls fűzésű? Gyanítom ehhez kompletten másik agy is szükséges.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75558) .mf válasza joysefke (#75547) üzenetére


.mf
veterán

Agyváltós annyira nem izgat, ez a bringa is több "telet" (már amennyire azok voltak) kihúzott már minimális lánc-karbantartással. Eddig egyetlen alkalommal hagyott cserben télen, épp idén szilveszterkor, és az sem a lánc miatt volt, hanem a bovden befagyott.

Runner: igen, két bringa esélyes, valószínűleg a jelenlegi bringa marad hétközbeni nemsajnálós szaladgálósnak amíg még bírja (aztán le lesz cserélve valami inkább városhoz passzolóra), mert az újat egy kicsit félteném a városban. Nagyon alap hegyi bringázás, de számomra inkább a lefelé része számít: a jó fékek és a strapabírás. A kicsivel nagyobb tömeg kevésbé aggaszt.

Ehh, szép árak. Motorban is akörül indulnak a használt de nem túl régi endurok. Az enyémet idén kicsivel 700 fölött vettem, 10 éves de relatíve megbízható és olcsón karbantartható típus, 30 centi rugóút elöl-hátul teljesen állítható telókkal, 30 centi hasmagasság, 40 ló(ra van visszafojtva), és papíros utca-legális. Papír nélkülieket pedig jóval olcsóbban találni, alacsonyabb tömeggel és nagyobb teljesítménnyel. Pedig egy kicsit több anyag, fejlesztés, technológia, munkaóra van bennük. Nagyon várom már, hogy mikor pukkad ki az egekbe húzott bringaár-lufi, de lehet, hogy ezt csak én találom totál aránytalannak...

IMIIKE: most DRZ

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#75559) geotigris9 válasza kk831228 (#75553) üzenetére


geotigris9
tag

(Azért az eredeti ára kicsit túl volt árazva szerintem.)

Ha motorkerékpárokat vesszük alapul a KTM nagyon jó. (úgy tudom)
Ez szerintem tükrözi talán a bringás részüket is.
Nem volt KTM bringám ismerőssel beszéltem akinek volt azt nem tudom menyire volt elfogult, de meg volt vele elégedve. Inkább az lehet gond vele könnyen kiszemelik a tolvajok.
De biztos válaszol neked olyan is aki relevánsabb a KTM témában. :)

Méretben IMIIKE1998 kérdezd őt neki van tapasztalata.
Bocsi de ezt nem tudtam kihagyni .. ;]

Tréfát félre téve: [link]

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75560) anorche1 válasza runner 125 (#75557) üzenetére


anorche1
őstag

Szerintem erősebb tőle a felni, mert kevesebb helyen van megfúrva. De csak tipp.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#75561) r.levente75 válasza kk831228 (#75553) üzenetére


r.levente75
addikt

25 éve használok ktm bringákat volt outim is, most jelenleg négy van a családban. Teljes mértékben meg vagyok velük elégedve.

(#75562) ivana válasza runner 125 (#75557) üzenetére


ivana
Ármester

Ez ha megnézed egymás mellé fűzött küllő és annyira nem kevés. Szvsz ez nettó hülyeség. Kevés küllőnek outin lehet értelme mert javítja a légellenállást, de bizonyos alatt kb. olyan 16-20 már nehezíti és gyengíti a karbon kereket is.

(#75563) kk831228 válasza geotigris9 (#75559) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm a választ... :R Kalkulátor is 43-at dob kb... ;)

r. Levente75 : Köszönöm, megnyugodtam... :R

Akkor szerintem "kosárba tesz" hamarosan... :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#75564) geotigris9 válasza kk831228 (#75563) üzenetére


geotigris9
tag

:)

Más:
Aki használ víztasakot az, hogyan oldja meg a tisztítását / szárítását? (Ma mentem egy bő 100 -s kőrt szóval vittem a kulacs mellé ne keljen útközben tankolni már.)
Jobb hi-án volt hogy hajszáríztóval szárítottam ki a belsejét, ne hogy bebüdösödjön a kevéske víz ami a végén még maradt benne. Szóval mivel elég komplikált a tisztítása egy kulaccsal szemben ritkán használom.
Van valakinek valami spéci tippje, hogyan szárítja ki egyszerűbben?
Ezt találtam a neten lehet jó lehet hozzá nagyon. [link] Esetleg valaki konkrétan használja ezt a készletet tapasztalat menyire vált be?

(Ha nem tud kiszáradni teljes egészében, gyorsan bebüdösödik és a papucsállatkák is megjelennek idővel benne. ) :)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75565) geotigris9 válasza geotigris9 (#75564) üzenetére


geotigris9
tag

Mi a tököm: [link] :Y

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75566) kk831228 válasza geotigris9 (#75559) üzenetére


kk831228
addikt

Na még pont kérdezni akartam hogy tolvajok ellen mit lwhet tenni milyen zár, riasztó stb. aj@nlott??? :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#75567) pc360 válasza Runner_fxr (#75544) üzenetére


pc360
addikt

Eddig nem gondoltam, hogy a 29er azért nem lesz jó alám, mert a kerék sem bírja. F@nak nőttem ekkorára... Szimpatikus egyébként, amit linkeltél. A 140 millit kicsit soknak érzem viszont haladáshoz. Igaz, az már nem sokkal több a mostani, amúgy tökéletes 130-amhoz képest. Kevesebbel én nem mernék padkázni, a 130 már bírja. Hol lehet vajon elérni? Kíváncsi vagyok az árára, hadd fájjon..

6030D: Megfontolandusz, de konkrét ötletekre is szükségem lenne. Nem mondanám, hogy túl sok pénzem lenne rá, de muszáj megoldani akkor is a dolgot.

Hasaggymeg: A Plus Bikeról: nem igazán van szükségem szélesebb szettre, 2.0-s külsőnél soha nem használnék nagyobbat (és a 26-os kerék sem érdekel többé).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75568) eddie1978 válasza geotigris9 (#75564) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Én rakok bele egy 80mm ventit (Deuter 3l tasak). Pár óra alatt kész csővel együtt. Így ventivel szárítom a cipőimet is. Sokkal gyorsabb mint légáramlás nélkül.

(#75569) Hasaggymeg válasza runner 125 (#75557) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerelő szerint semmi csak dizány...a hagyományosan fűzött keréknél,szerinte még nincs jobb,erősebb.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75570) trialboj válasza Hasaggymeg (#75501) üzenetére


trialboj
őstag

Kiderült hogy mi érződik kotyogásnak. A tárcsa, nincs megfelelően rögzítve az első agyra, és innen mozog a teljes villa, épp hogy érzékelhető módon.

És gondolhatnám hogy hát akkor csak meg kell húzni, de a hátsó tárcsával is ez volt/van, és ott már 1-2cmet mozgott előre hátra a bringa. Aztán mikor hátsó agyat cseréltem mondta a szervizes hogy majd odafigyel és meghúzza rendesen. Csak ez nem jött össze v nem sikerült, és ugyanúgy mozog azóta is.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#75571) szjoci válasza trialboj (#75570) üzenetére


szjoci
őstag

Ezeknél inkább a szegecselés adja meg magát és akkor kezd el kotyogni, a rögzítéssel nem hiszem hogy gond lehetne. De ne legyen igazam, mert nem olcsó mulatság egy ilyen tárcsa :U

[ Szerkesztve ]

(#75572) concret_hp válasza geotigris9 (#75565) üzenetére


concret_hp
addikt

60Kért inkább vennék egy kerékpárcomputert, nem egy valamit ami a telóból csinál azt :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#75573) geotigris9 válasza concret_hp (#75572) üzenetére


geotigris9
tag

Megnézném, hogy abból mobilból hogyan lesz kerékpárcomputer. Újonnan vettem akkor csúcs mobile volt és meglepő módon telefonálás céljára. :D

(Újból most már közel sem adnék annyit bármilyen mobilra. Kicsit más világ van mobil trén mint 10 x éve.)

A linket megnézted .. ?

(#75568) eddie1978 Ez olyan mint a hajszárirtós verzió lényegében.
Én cipőnél váltok máikra vagy kirakom napra, hogy száradjon ki.

(#75566) kk831228 SpyBike

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75574) Hasaggymeg válasza trialboj (#75570) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1-2 cm az nagyon sok! :Y Nézd meg szegecseknél,de ha nem ott kotyog,akkor csak azon a szorító anyán kell húzni.Az amolyan recézett és ugrásokban szorul,így nem értem hogyan lazulhatott meg. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75575) kk831228 válasza geotigris9 (#75573) üzenetére


kk831228
addikt

Ezeket láttam... :R ;) Csak addig nem kellene eljutni hogy ellopják... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#75576) smkb válasza .mf (#75558) üzenetére


smkb
őstag

Nem, nem csak te találod annak. A jelenlegi bringaárak egy vicc. Egy xt szettes merevfarú gép alap fox telóval 600e? Egy elektromos monti ugyanezen felszereltséggel 1.5-2m? Miközben tyúkbélből van már rajtuk a lánc, ami jó ha 1000kmert kibír? Nekem lehet magyarázgatni, hogy így úgy a könnyű anyagok stb, de nehogy már egy vadiúj KTM DUKE 390 árában legyen egy bringa, ami szó szerint vicc anyagokból van a KTM-hez képest... :)

Ráadásul a tendencia is nagyon gáz. Évről évre gyengébb komponensekkel jönnek ugyanazok a modellek, miközben az ára meg növekszik, majd új néven piacra dobják azzal a szettel amivel évekkel ezelőtt indult. Ez szégyen. Jó példa erre pl a Cube LTD, vagy a KTM 1964 LTD. Ezeket nézegettem így évenként.

(#75577) ivana válasza smkb (#75576) üzenetére


ivana
Ármester

Országútiban is vicc az új, egész egyszerűen nem éri meg. 200-ért kapsz egy sora szettet, de szar fsa négyszöges hajtással, vázgeoról nem is beszélve. Amikre már azt lehet mondani, hogy jók tényleg, mondjuk egy full 105 gép az meg 400+.
Miközben használtan 200-ért kapsz elpusztíthatatlan sokat váltós 10 sebi campát amihez képest még az új 105 is gagyi. Pl. egy random hirdetés 10 sebi chorus full karbon

(#75578) Strezi


Strezi
őstag

Alakul a 1x11 szett, "drágaságom":

Sajnos a bringa gariztatva lesz, mert tényleg kimaradt egy távtartó a hátsó rugózásból, így egy gyári rendelés van folyamatban :((( Remélem két hét alatt megfordulnak vele...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#75579) pc360


pc360
addikt

Tudtok régi Saint típusú tácsát? Kapnék egy zsír új Novatec hátsó agyat a szétkopott sok éves Saintem helyett, ha találnék rá tárcsát. Sok esélyt a szervizes se lát rá, de hátha..

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75580) Runner_fxr válasza .mf (#75558) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az én tapasztalatom az, hogy hosszabb távon olcsóbb is a 2 bringa fenntartása, mint egy komolyabb.
Szóval mindenképpen ezzel jársz a legjobban.

Bringaárakkal kapcsolatban az a véleményem, hogy egyrészről hatalmas az igény a komolyabb gépekre, épp ezért nem várható áresés. Amíg sok esetben nem tudnak annyit gyártani, hogy kielégítsék az igényeket addig hülye lenne bárki is árat csökkenteni. Másrészről meg sokan azt is elfelejtik, hogy bár lehet a széria utcai motorhoz viszonyítva aránytalan az ára, de egy több milliós bringa olyan gép amivel világkupákon szoktak versenyeket nyerni. Ezt célszerűbb lenne motorversenyen használt motorokhoz hasonlítani, és akkor már mindjárt értelmezhetőbbé válnak az árak. Egy verseny karbon váz mondjuk egy gyorsasági motorhoz, elérheti 6-10 millió közti összeget is. Csak ezzel sokan nincsenek tisztában.

pc360: Nem azt mondom, hogy nem bírja, de ha abból indulok ki, hogy én a 85 kilómmal túl rugalmasnak éreztem egy 29"-es DT kerékszettet, akkor te a 115 kilóval minek fogod érezni? Masszívabb kereket tudsz építeni ha a kisebb kereket választod. A plusz-os verzió meg azért jó, mert nem csak egy szélesebb gumit és nagyobb tapadást kapsz, hanem a szélesebb agyak és szélesebb küllőperemek miatt egy szerkezetében is erősebb kereket.

smkb: Nem lehet, hogy az igények is nagyok? Azért lehet kapni épkézláb bringákat értelmes árakon is. Az elektromos hajtás felára meg érthető. Drága az előállítás, főleg az akkuknak, sok pénz elment a fejlesztésre, mindemellett még így is kevesebbet tudnak gyártani mint amennyit megvennének. Illetve egy bizonyos árszint felett még az elektromos felár sem vészes, csak az olcsóbb kategóriákban szembetűnőbb. Nem egyszer láttam olyat, hogy volt 1000 euró az azonos felszereltségű elektromos és sima monti között. Én nem azt akarom ezzel mondai, hogy olcsók lennének, de régen sem volt sokkal jobb, a 90-es években még sokkal rosszabb volt. És azóta rengeteg fejlesztés történt, az emberek igényeit is feljebb tolták.

[ Szerkesztve ]

(#75581) Because válasza Strezi (#75578) üzenetére


Because
őstag

beugrottál Bánhidára Leviékhez? majd egyszer talán találkozunk az utakon :D

nálam egy Zee szett porosodik race-face narrow wide tányérral a polcon, egyszer megejtem az átépítést

[ Szerkesztve ]

(#75582) jackbacsi87 válasza ivana (#75577) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Ilyesmiket linkelgethetnétek, épp oútit keresek. :C Bár Bernardi-ról nem hallottam.

Mozgásvilág tesztnapra ha valaki jövőre tervezi, két ötlet:
1. Egész napra menj! Reggel Győrben még futóversenyen voltam, MÁV meg sikeresen késett. Így is bőven a foglalási időm előtt odaértem, de bő 1órát vesztettem. Voltak gyártók, akiknél foglalni kellett, de volt jó pár akinél ott voltak a szabad bringák, csak vinni kellet. Országútira amúgy kevesebben voltak!
2. MTB cipő! Oúti cipőt vittem, amivel a szerelőket is sikeresen megszívattam, (Amikor a cube ltd-re rakták fel a 105-ös pedált! :C ) meg magamat is.

Ezeket foglaltam:
Speci TARMAC EXPERT CARBon: Vezetett túra, 40perc, bringalandosok csinálták, nagyon jó fejek!Mentünk egy kört, volt benne egy sík hosszabb szakasz, meg egy tábla szerint 15%-os út is, aztán lehetett válogatni melyiket nézzük meg még egyszer. A gép iszonyat merev, nagyon bejött!

Cube LTD RACE 2X BLACKLINE 29: Szintén vezetett, 40perces végig terepen. MTB-vel "komolyabban" pár hónapja kezdtem foglalkozni, 26-os trek 6300-at lőttem használtan. 29 sok mindenben jobb volt, egyedül a lejtős kanyargós résznél éreztem azt, hogy a trek-el talán gyorsabb lennék. Bár tök más a 2 bringa, de ez megszokás kérdése lehet, vagy ilyen helyzetben a 26 tényleg gyorsabb?

rose x-lite cw: Csak odamentem, vittem, nem kellett foglalni. Jó gép, Mavic kerék sokat dobott rajta, de a Speci....

Cube Attain: Elvileg vezetett túra, gyakorlatban saját magadat vezetted amerre akartad. Semmi extra, mondjuk szarul volt az egész belőve.

(#75583) ivana válasza jackbacsi87 (#75582) üzenetére


ivana
Ármester

10 sebi campák közül a sokat váltósok nagyon jók, szarni ment a xenonom és találtam egy srácot aki kicserélte a belét valami rendes 10 sebijével, így kívülről xenon belül meg olyan mint a chorus 10s. Valószínűleg a legjobb fékváltó ami létezik mert egy nyomásra 3-at vált fel, és 5-öt le, brutál jó érzés csak nyomogatni is :))
De elvileg a 11s chorustól felfelé is ilyen, csak az marha drága.

(#75584) jackbacsi87 válasza ivana (#75583) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Campával még nem volt dolgom, eddig shimano-t pöckölgettem. Tesztnapon reméltem hogy véletlenül belefutok, de csak shimi meg sram volt. :(

(#75585) Tothgera30 válasza Strezi (#75578) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Milyen sort teszel fel hátra? Elől hány fogas a narrow wide?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#75586) Strezi válasza Because (#75581) üzenetére


Strezi
őstag

:K

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#75587) Strezi válasza Tothgera30 (#75585) üzenetére


Strezi
őstag

11-46 lesz a sor, elöl pedig egy 32-es. Sajnos nem egybe jött, "elfelejtették" megrendelni a központban mert nem volt éppen meg a kódja :N Viszont a 180-as karral nem volt semmi gond, pedig azt nem is látni neten ...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#75588) Jester01 válasza ivana (#75577) üzenetére


Jester01
veterán

kapsz egy sora szettet, de szar fsa négyszöges hajtással

Az enyém is ilyen, akkor most nekem nagyon rossz? Miben? De azért elég lesz elkopás után cserélni?

Jester

(#75589) mark!


mark!
őstag

[Azért ez már tetszik :DD] Ilyenkor már csak a küllők újrahúzása segíthet ugye? :D

>

(#75590) Napfénysüti válasza Jester01 (#75588) üzenetére

Merevségben, tömegben lehet hátránya (inkább előbbiben).

Més que un club!

(#75591) Tothgera30 válasza Strezi (#75587) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az úgy nem rossz. Én 34T - 11/42-vel tolom, de maratonra kevés, 2x10/2x11-esek elmásznak mellettem. Tesóm gyári 2x11-es M8000-ese is 11/40-el eszi a mezőnyt, de ha már hozzányúlnék, upgradelném kissé.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#75592) Runner_fxr válasza pc360 (#75567) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha jól látom itt olyan 1800 euro. [link]

(#75593) Jester01 válasza Napfénysüti (#75590) üzenetére


Jester01
veterán

Jó, de gyakorlatban ebből észrevenni valamit ami indokolna egy cserét?

Jester

(#75594) Napfénysüti válasza Jester01 (#75593) üzenetére

Szerintem amíg a gyakorlatban nem próbálsz ki egy jóféle integrált hajtást nem fogod érezni.
Ha neked ez most megfelel akkor nem cserélném csak amikor már tényleg megérett rá. Akkor viszont érdemes lehet egy jobbat rátenni.

Néha én is kacérkodom a gondolattal hogy vennék egy 105-ös hajtást az FSA Gossamer helyett de egyrészt költöttem már eleget a bringára mésrészt elvagyok még ezzel a gyárival is.

Més que un club!

(#75595) Syd69 válasza Napfénysüti (#75594) üzenetére


Syd69
aktív tag

Én a második 105-ös szettet nyúzom. Hááááát kipróbálnék egy Ultegrát (még a régi 9-es Tiagra is jobban tetszik nekem) :F

Alma

(#75596) Napfénysüti válasza Syd69 (#75595) üzenetére

A következő bringám már nekem is legalább Ultegra szettes de lesz de nem azért mert elégedetlen vagyok a 105-tel csak azért lépnék még egy szintet feljebb. :)

Més que un club!

(#75597) bandus válasza Napfénysüti (#75590) üzenetére


bandus
veterán

ezekről a hajtásokról lehet többet tudni? négyszög, meg bb30, ezek nekem mind kínaiak :) ami most feltűnt, hogy pl az én hajtókarom egyben van a középcsapággyal (vagy mivel, ami átmegy a vázon és összeköti a hajtókarokat) :D de a cimbi ultegra szettjén meg úgy nézett ki, hogy egy imbusszal volt ráerősítve a csapágyra. meg is lepődtem.

nah tessék, integrált hajtás, még egy fogalom amit nem tudok hova tenni :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#75598) Runner_fxr válasza bandus (#75597) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az integrált hajtásnál a tengely a hajtómű részét képezi, ráadásul vastagabb is ez a tengely, ezáltal sokkal merevebb mint amikor egy vékonyabb tengelyre van ráhúzva mind a két hajtókar. A csapágyazás átmérője is nagyobb, merevebb az egész rendszer. Nagyon meg lehet érezni a különbséget tekerés közben mondjuk egy négyszögeshez képest.
A BB30 lényege, hogy ezt egy kicsit továbbgondolták, még nagyobb átmérőjű csapágyakkal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#75599) StLui


StLui
veterán

Ehez a bringához mit szóltok 199900 Ft-ért most? Gondoltam ez elsőre jó lenne max kamraerdei tesztkörhöz hasonló terepeken gurulgatni gyerekkel, de elleszek vele a bringaúton is, ha eladnám a trekkinget. Majd ha marad a határtalan lelkesedés akkor lenne mellé valami komolyabb össztelós all montain. Ja és fogalmam sincs miért pont ez, annyi féle van, hogy elveszek a rengetegben, csak a 27,5 és a deore mint kulcsszó volt a vezérelv.

Runner_fxr ha van valami jobb ajánlatod esetleg, ne tartsd magadban. (én nem tudom te hol vagy, melyik boltban)

Más: itt az alpinbike-nál volt valaki már a túráikon, akár a helyiken, akár a nagyobbakon? Szombatra beneveztem egyre egy tesztbringájukkal.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#75600) ivana válasza Jester01 (#75588) üzenetére


ivana
Ármester

Különösebb baj nincs vele, sőt strapabíróbb a csapágyazása és olcsón kapsz kart ha gáz van. Nekem is az van jelenleg az összes bicón, mondjuk mentem már integrálttal és az sokkal jobb. Szívesen váltanék az outin de francia menetes :( (Vázcsere annyira nem játszik egyelőre, mert szeretem ezt a vázat, és columbus csöves jóféle darab, ami pont a méretem) Így elég nehéz, de ha valaki tud olyan szerelőt akinek van olasz menet fúrója ne tartsa magában, mert azt lehetne bele vágni francia helyett.
A probléma itt inkább az, hogy pofátlanságnak tartom, hogy 200-ért megkapod a shimano belépő szettjét (a tourney-t, meg a clarist hagyjuk, még a soranak sincs párja se sramban, se campában). És még az amúgy jó részét az integrált hajtást is kispórolják, is bele raknak valami olcsót négyszögest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.