Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76751) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

WD40 megfelelő lánc tisztításra?
Utána természetesen megy rá a megfelelő kenőanyag, miután letakarítottam.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#76752) Runner_fxr válasza StLui (#76717) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Úgy azért elég nehéz válaszolni ha valakinek nincs tapasztalata az adott témában. :) És itt most nem csak arra gondolok, hogy merev vagy fully, hanem egy csomó kategória is van.

Az lehet, hogy drágább a fully, de ha megveszed a merevet, majd rájössz, hogy ez igazából mégsem az amit szerettél volna, akkor eladni bukóval és venni egy másik bicajt, rosszabb üzlet lesz, mint kapásból egy fully-t venni.
Járt már így ügyfelünk. Pont az általad említett okból, hogy az olcsóbb.
Ha olyan montit akarsz ami kompromisszum mentes úgy összességében, és nem versenyzésre kell, akkor AM fully-t kell venni. Ez a kategória erre lett kitalálva, mint a neve is mutatja, hogy árkon bokron, le föl menjél vele, szinte bárhol. Amikor nem tudod eldönteni mi is lenne a fontosabb, mert nem nagyon akarsz kompromisszumokat. Ha ettől eltérsz valamelyik irányba, akár a kisebb rugóút vagy merev, akár a nagyobb rugóút, akkor mindenhol kompromisszumokba fogsz ütközni.
Persze számít a felszereltség is sokat, mert a súly itt központi kérdés, és nagyban meghatározza a használhatóságot. Épp ezért mondtam azt is, ha van pénz egy top felszereltségű karbon eduro-ra, akár megveheted azt is, mert nem fog jelentősen rosszabbul mászni mint az AM.
Tehát összegezve, arra mérget vehetsz, hogy az összteló, 34-35-ös becsúszó, 27,5"-ös kerék, mondjuk egy 2,35-ös gumival párosítva olyan élményt tud nyújtani amit egyik merev sem fog megadni. Nyugtathatod magad azzal, hogy olcsóbb volt, de azt az élményt nem fogod megkapni. Itt egyedül az írja felül ezt a gondolatmenetet ha versenyre kell, vagy nagyon számít az, hogy a lehető leghamarabb érj fel a hegy tetejére. De ha ez nem szempont, akkor vedd az AM össztelót, ez itt nem is kérdés. :) Élvezetesebb lesz a terepezés, gyorsabb leszel lefelé és simán feljutsz vele a hegytetőre.

(#76722) ---Lasali---: Tudom, hogy szoktak javítani karbon vázakat, de amióta dolgoztam karbon gyártó üzemben (mondjuk nem kerékpár), és láttam valamelyest a technológiát, úgy vagyok vele, ha egy karbon alkatrész megsérül akkor azt kidobom. Ez most így durván hangzik egy méregdrága váznál, de az tény, hogy a javított karbon soha nem lesz ugyan olyan erős mint gyárilag. Megszakad a szövet folytonossága. Ettől még simán lehet, hogy használható marad, mert olyan jellegű a sérülés, hogy még elbírja a váz a javítással, de én már nem mernék ráülni és rábízni az életem.

(#76739) 6030D: Majd a legközelebbi tekerésre hozok rénszarvas húst, és sütünk rénszarvas burgert az erdőben. :)

[ Szerkesztve ]

(#76753) StLui válasza Runner_fxr (#76752) üzenetére


StLui
veterán

Na hát akkor ott tartok, hogy
ez a legjobb ár-érték arányban, de ez tetszik kinézetre legkevésbé, színeset szeretem, és tartok a karbontól
Ez már tetszik még ha nem is színes, elég "mokánynak" néz ki, és nagyon jól felszerelt
Ez a legszebb, de a leggyengébb felszereltségű, viszont tök új

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#76754) TayRol válasza StLui (#76753) üzenetére


TayRol
veterán

Pedig élőben ez a Ghost szebb lehet mint képen.

(#76755) Szakbarbár válasza ivana (#76681) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Csak egy ötlet ha nincs otthon gumileszedő: a kanálnak és a villának tompa lekerekített nyele van azzal nagyon könnyen lejön a külső és még ha raktok alá egy darab papírt a felniről sem szeditek le a festést.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#76756) Strezi válasza StLui (#76753) üzenetére


Strezi
őstag

Mondraker-nek +1. Több tesztben dobogón végzett.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#76757) 6030D válasza StLui (#76753) üzenetére


6030D
Ármester

Én segítenék választani, de nem tudok, mert nekem egyik váza sem tetszik. :) Ha nagyon kell, akkor a Mondraker. Viszont lehet, hogy leegyszerűsíti a kérdést, ha a két használtat felhívod, hogy érdekel. Mit kell róla tudni, ami nincs a hirdetésben, és mit szólnak a vázszámos, személyi igazolvány számos adásvételihez. Lehet, hogy szűkül a kör (természetesen nem kívánok rosszat az eladóknak, csak egy ötlet).

Runner_fxr: jó ötlet. De megelégszem, ha simán szeletelve hozol szárított sonkát, azt is szeretem. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#76758) Normi™ válasza SSJmeszes (#76751) üzenetére


Normi™
őstag

Igen,én is úgy csinálom,de alaposan töröld le a láncról mielőtt visszaolajozod.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#76759) pc360 válasza SSJmeszes (#76751) üzenetére


pc360
addikt

Sok mindenre nem jó. Inkább szedd le és áztasd benzinbe! Kis keféléssel az kiszedi a mocskot és nem az lesz, hogy WD40-nel kevered az olajat a végén a görgők alatt.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#76760) Normi™ válasza pc360 (#76759) üzenetére


Normi™
őstag

5200km-ernél tartok a láncommal,elejétől így csinálom,semmi gondom nem volt eddig,gyakorlatilag néma a hajtás.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#76761) -=RelakS=- válasza pc360 (#76759) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem kell leszedni és áztatni.
Egy lánctisztítóba kell tölteni a benzint, és a mocsok csak úgy pereg lefelé.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#76762) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Egy kérdés a fully témához, mert látom már egy ideje gyűritek.

Hátsó felfüggesztéshez katalógusban megtalálható csapágyakat használnak? Bemegyek a csapágyboltba és veszek xFt/db áron ami kell vagy mint pl Campa az UT középnél egyedi 6805 csapágy 6mm szélességgel a katalógusban megtalálható 7mm helyett. Abban az esetben ha egyedi méret, akkor támogatottság időben (1-2-5...év)?

Országútról jövök terep felé, most még csak CX, ezért nincs információm a fenti kérdéskörben.

(#76763) StLui válasza 6030D (#76757) üzenetére


StLui
veterán

Köszi! Igen ezt mindenképpen megejtem.

Strezi: naked is köszi!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#76764) Hasaggymeg válasza StLui (#76763) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tegnap fogtam egy tolvajt a Blaha Lujza előtti kéjefszí előtt,mikor leszerelte nejem bringájáról a lámpát.A szentencia azonnal elvégeztetett. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#76765) Normi™ válasza Hasaggymeg (#76764) üzenetére


Normi™
őstag

Nagyon megverted? ;]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#76766) 6030D válasza -=RelakS=- (#76761) üzenetére


6030D
Ármester

Hányszor használtad már a Lidles mosó+benzin kombót? Nekem kezd szétesni a teteje, szerintem eszi a benzin. :)

Hasaggymeg: lehet, hogy akart rá rakni egy jobbat. ;]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#76767) Hasaggymeg válasza Normi™ (#76765) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jogos önvédelem volt. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#76768) Normi™ válasza Hasaggymeg (#76767) üzenetére


Normi™
őstag

:D

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#76769) -=RelakS=- válasza 6030D (#76766) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nincs Lidl-es mosóm, helyette ebay-es dx-es mosóm van :)
Nekem is úgy tűnt, hogy megtámadta a benzin, ezért azt használom, ami úgy néz ki, mintha üvegszilánkokból lenne összerakva. Nem tudom, miféle szentlélek tartja össze :Y Mindenesetre eddig kétszer használtam benzinnel, eddig jól bírja, és a lánc is lett olyan tiszta, mintha leszereltem volna.

Ami kicsit zavar, hogy a kazetta felé lefolyva nem mehet-e olyan helyre a benzin, ahol nem ártana, ha a kenés megmaradna :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#76770) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#76767) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Önbíráskodó mittudoménmi! Hát miért nem hívtál rendőrt, és bíztad rá? Biztos megvárta volna a szarházi, míg odaér! Az ilyeneknek van börtönben a helyük, akik másokat korlátoznak a szabadságukban, vagy csak úgy megvernek.

Stb...

Tetszőleges Tolvajkergető utáló szöveg behelyettesítendő :DDD

[persze, nem komoly ;) ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#76771) pc360 válasza -=RelakS=- (#76769) üzenetére


pc360
addikt

Nah, pont ez a bajom a mosóval. Meg aztán ég és föld, ha áztatod és lögybölöd is (pl. egy pet palackban), vagy csak megsikálgatod vele a mosóban (aztán folyik mindenhova máshova is). Nem csak az a lényeg, hogy a külseje legyen tiszta, hanem hogy kiszedd az olajos-fémes homokot a görgők alól. Azt pedig az áztatás tudja.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#76772) szatocs válasza szatocs (#76714) üzenetére


szatocs
őstag

Na, röntgenen ha írtó szar minőségű is, de nem látott a doki törést, szóval ez biztatónak tűnik, valószínűleg valami porc volt a recsegés (vagy mondta, hogy ha csak repedt, van olyan, hogy csak 3 nap múlva látszik a repedés, amikor már elkezdett dolgozni a test a forrasztáson. 2 hét múlva elmegyek még egy röntgenre, majd akkor kiderül, hogy edzhetek-e 3 hét múlva már vagy sem.
Így szerencsésen megúsznám és lehet kezdeni a gyakorlást előröl. :D

=== Szatocs ===

(#76773) -=RelakS=- válasza pc360 (#76771) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az első próba előtt az olajos mocsoktól a láncom recsegett-ropogott.

Ilyen rendszerű mosóm van, ebben azért valamennyire nyeklik-nyaklik a lánc, illetve benzint is kap bőséggel. Még a 8. csere után is valamennyire piszkos volt a benzin, amit a mosóból kiöntöttem, az első 4-5 adagon konkrétan nem lehetett átlátni.
És aminek a legjobban örültem: a fent említett recsegés legalább annyira eltűnt, mintha áztattam volna a láncot.

Szóval én azt mondom, hogy ésszel tekerve (nem fröcsköl mindenfelé a benzin), ésszel töltve a mosót (nem lötykölöd ki, a nagyját le tudja maga a mosó húzni) van olyan jó, mint az áztatás.
Persze, nem mindegy, milyen mosóról beszélünk, mert pl egy ilyen lehet, hogy nem sokra jó (moindjuk ebben is nyeklik a lánc... lehet, kipróbálom majd, úgyis van ilyen itthon :D)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#76774) 6030D válasza -=RelakS=- (#76769) üzenetére


6030D
Ármester

+ pc360: én ha átpörgetem vele, kb 3-4 lánchossznyit, akkor semmi nem folyik a láncról, csak nedves a lánc. Egyedül a mosó végén folyik a cucc, ahol jön ki a lánc, de ott meg rongy van, hogy ne a gumira menjen. A fogsor és a váltógörgők is csak nedvesek lesznek tőle, ami pont annyira elég, hogy utána ronggyal le lehet törölni az olajat, ami rajta van.
Ennek a sörtéi bemennek a lánclapok közé, így onnan kiviszik a dzsuvát, és ahogy pörögnek, mozgatják a görgőket, ami alá be tud menni a benzin és ki tudja oldani az olajsarat, de a kefék mozgás miatt ki is pörgetik onnan. Egyébként én azt szoktam még néha, hogy egy mosás után átpörgetem a láncot rongyba fogva, az sok mindent leszed, meg felszívja a felesleges benzint. A második mosásra tiszta a lánc (nekem, persze nem olyan, mint az outisoknak, meg a videókon).

Ez a dx mosó a nyeles? Ali-n láttam olyat, pár dollárért, olyan lesz a következő nekem, mert ezt is fogni kell, annak meg van nyele, hátha jobb. Kb 10 használatot kibírt, most kezd el szétesni, így ha a 600 Ft-os cucc is bír annyit, nekem simán megéri. Ilyen lesz tőle a lánc.

(#76773) -=RelakS=-: na, amilyened van, olyasmi az Ali-s, csak olcsóbban, olyat fogok venni. :D Amit meg linkeltél, 6000-ért, olyat vettem a Lidlben 1700 (?) Ft-ért, pont annyit is ér. A kis kallantyú, amit a váltókanálra kell hajtani, semmit sem ér, mert akkora az ellenállása a keféknek, hogy húzza az egész váltót, ezért rá kell markolni a műanyagra. Viszont a 3 kefés rendszer príma, rosszul látszik, de ott van rajta a szintjelző, hogy meddig kell tölteni, akkor nem folyik ki, és rendesen mos. Annyi, hogy van még olyan, aminek a kimenetelnél oldalról is vannak kefék, az még leváltaná a rongyot. Bár a dzsuva benne marad, mert kimosni nem nagyon lehet.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#76775) -=RelakS=- válasza 6030D (#76774) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Olyan nyeles cucc, mint amit linkeltem. Maximum a rászitázott márka más.

A rongyos cuccot meg lehet, majd valahogy kipróbálom. Van ilyen lidlis/aldis feltekercselt rongyom (olyan, mint a konyhai törlőkendő), abból majd egy szeletet megpróbálok rápreparálni, hogy a feles benyát leegye :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#76776) 6030D válasza -=RelakS=- (#76775) üzenetére


6030D
Ármester

Nem kell McGyverkedni. Mosol, mosó le, ronggyal megfog, pörget, mosó vissza megint mos, le, rongy, pörget. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#76777) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#76770) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A szarházi nem akart elfutni,verekedni akart...aztán távozott mielőtt kijöttek a rendőrök,mert az étterem alkalmazottjai kihívták őket.Mezítláb...mármint cipő nélkül távozott. ;] Kijöttek,kikérdeztek,majd behívtak meghallgatásra.Megettem az addigra kihűlt csirkeszárnyaimat és az esőben bekarikáztunk a VII kerületi rendőr-főkapitányságra,így jó későre értünk haza.Megjegyzem,hogy nem volt kérdéses melyik oldalon állnak a rendőrök. :K

(#76766) 6030D ...a lámpa nem volt nagy értékű,ez elvi kérdés volt! :o

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#76778) pc360 válasza Hasaggymeg (#76777) üzenetére


pc360
addikt

A Népszínház utcában egyébként ahányszor járok, annyiszor van valami mozi ott. 4 rendőr ugrik egy ürgére, egy manus közben Rockynak képzeli magát és melegítőben ugrabugrál előre a levegőt boxolva, néha kikerülgetve a hányó csöveseket. Lácban visznek el onnan embereket, 8 kocsi jön ki stb. Ez az igazi népszínház: az erkélyen dohányozgatva mindent látsz. Minden este előadás...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#76779) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#76777) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A bajom az, hogy ha így írod, még az jut eszembe, hogy egy kicsit bent tartottak, és esetleg próbálták rád kenni a felelősség egy részét, hogy gyorsan megszabaduljanak az egész ügytől :(
Persze, remélem, nincs igazam.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#76780) Hasaggymeg válasza StLui (#76730) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Röviden azt mondja,hogy a merevfarú bár kényelmetlenebb,gyorsabb mert a rugós tag nem nem vesz el annyit a hosszabb egyenes és emelkedős részeken a pedálozás erejéből,így több erő megy direktbe a hátsó kerékre,így a haladásra. Érdekes teszt,mert szinte azonos felső kategóriás bringákat használ,az egyetlen nyilvánvaló különbséggel.Gondolom ahogy durvulna a terep,főleg annak is az ereszkedős része,úgy kerülne pariba az össztelós.Olyan nehézségű terepen (ott rendeztek már bajnokságot is) a merev előnyösebbnek bizonyult.

(#76778) pc360...ez is az a fajta volt aki nem csak elveszi ami a tied,hanem még utána be is ver egyet ha visszakéred.Azért remélem te nem dohányozni jársz a teraszra. :U

(#76779) -=RelakS=...nem,nem az volt.Őt nem vihették be,hisz bár mezítláb,de meglépett,így mivel bejelentés történt ki kellett hallgatni valakit.Rendesek voltak,nem próbálták a nyilvánvaló önbíráskodás felé terelni a dolgot. :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#76781) dark/night válasza dark/night (#76675) üzenetére


dark/night
csendes tag

A kérdésemre valaki?

(#76782) StLui válasza Hasaggymeg (#76780) üzenetére


StLui
veterán

Nagyon köszönöm!! Jó lesz nekem a fully, egyre inkább ezt érzem,vagy ezt akarom érezni ;]

dark/knight: méretkalkulátor, országúti

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#76783) Hasaggymeg válasza StLui (#76782) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Főleg egy kizárható rugós taggal. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#76784) rétisün válasza dark/night (#76781) üzenetére


rétisün
veterán

én a 176 centimmel az 56-ost venném, neked lehet inkább az 59-es lenne jó. ha van most bringát, amit jónak érzel, annak a geometriája alapján is nézheted a méretet.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#76785) StLui válasza Hasaggymeg (#76783) üzenetére


StLui
veterán

A hétvégi hosszabb túrán simán tartottam a tempót az élbollyal mászásban, az anthem bringával, persze nem a vezetőnkről (Dani) beszélek, ő hozzánk igazodott, vele nyilván nem bírtam volna.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#76786) ivana válasza dark/night (#76675) üzenetére


ivana
Ármester

53 mivel ez CX. CX-ből kisebb kell, hogy tuti ne verd bele a műszert. 56 valószínűleg outiból is nagy neked, az 53 elég jó.

rétisün: 83cm-es belső lábhosszal egy 59-es vázat át se tud lépni, még az 56-os is nagy.

[ Szerkesztve ]

(#76787) rétisün válasza ivana (#76786) üzenetére


rétisün
veterán

cx-ből ennyivel kisebb kell, mint outiból? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#76788) Hasaggymeg válasza StLui (#76785) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Világos,ugyanakkor ha merev-farút kapsz lehet még Danit is lehagyod. ;] ...nem elbizonytalanítani akarlak,csak piszkálódom.A kizárható középrugó jó köztes megoldás lehet a dilemmádra. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#76789) Vanir válasza ivana (#76786) üzenetére


Vanir
veterán

Szvsz 54.5-ös effektív felsőcsővel jó lenne neki az az 56-os is, de ez csak az én véleményem, élőben jobb ilyeneket kipróbálni vásárlás előtt.

(#76790) rétisün válasza ivana (#76786) üzenetére


rétisün
veterán

én a 84 centis belső lábhosszammal tök jól elvoltam a(z 55-ös vázméretű) lapierre outimmal, ennek a stack értéke 579 mm volt.
ennél a cube-nál ez 576 mm:

ezért írtam, hogy ha van olyan bringa, amit most használ, és kényelmesnek érzi, annak a méreteiből kil lehet indulni, mekkora lenne jó ebből a cube-ból.

(megjegyzem, cube sl road-ot vettem 2 hete bikediscount.de-ről, 56-ost, nem érzem nagynak. persze annak más a geo-ja, mivel egyenes kormányos)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#76791) Normi™


Normi™
őstag

Lenne egy kérdésem.Már annyi mindent olvastam,hogy nem tudom,hogy ki kivel van.Tömlő nélküli rendszerről van szó.Az egyik ember azt mondja,hogy érezni,hogy a folyadék mozog és ez nem jó,a másik meg semmit sem érez.Én egyszer mentem egy ilyen bringával de nem volt időm megtapasztalni igazán milyen is ez a dolog.Aki használt ilyet mit tapasztalt?Egy trekking-re(csomagtartó nélküli,inkább sport) tenném a rendszert,van egy tubeless ready országúti felnim és vennék majd egy tubeless ready országúti külsőt 30-32mm-es méretben plusz kiegészítők,olyan 7bar körül használnám.Elég sokat költöttem,hogy a kerék könnyebb legyen és ezáltal jobban gyorsuljon a bringa.Mennyire lenne ez hülyeség szerintetek?Illetve mit jelent kerekenként pluszban a folyadék?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#76792) Acef válasza Normi™ (#76791) üzenetére


Acef
addikt

Inkább egy jó külső

Én mostanaban cseréltem, mert a nyáron a Conti UltraSport-al kb 1-1.5 hetente defektet kaptam. (~6000 km-t futott, még nem volt elkopva)

Mostanában kevesebbet tekerek, de így is meggyőző, megérte lecserélni: aug 17 óta (kb 1000km) nem volt defektem, pedig u.a. útvonalon bringázok.

Tehat inkább egy jó minőségű, komoly defektvédelemmel ellátott külső.

[ Szerkesztve ]

(#76793) Normi™ válasza Acef (#76792) üzenetére


Normi™
őstag

Az van(Bontrager Aw1),csak most került bele az 5400.kilométer így elkezdtem nézelődni,hogy mire cserélem majd és átfutott az agyamon ez a megoldás is.Eredeti terv az Bontrager R3.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#76794) StLui


StLui
veterán

Na ez az a szint amit nem hiszem, hogy már megközelíthetek, de vágyom rá :) nagyon jók a videóik egyébként! 3:20-tól sziklaszélen tekerős :Y, gyönyörű tájak is, beszarás
Miért olyan üres a videózó kormánya? Olyan mintha nem lenne fékkar sem

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#76795) CaNNa3IS válasza StLui (#76794) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

csak 1*11 rendszer van igy csak jobb oldalt van váltókar. Bal oldalt meg a dropper post remote. Persze a féken kívűl.

Ez technikailag nem nehéz szint. Lefele ez simán vállalható. A mászás meg csak erőnlét kérdése.
Ahogy tudom egyikük sem profi kerékpáros. Seth biztos nem :-D

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#76796) Runner_fxr válasza Pttypang (#76725) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A roppanás egy bizonyos mértékig teljesen normális és ártalmatlan jelenség az ízületben. Gond esetleg akkor lehet ha folyamatosan ropogsz, és bemelegítve sem szűnik meg.

StLui: Nekem a Mondraker tetszik a legjobban, de azért a Ghost-tól sem zárkóznék el ha valamivel tudja igazolni az eredetét. A Mondraker csinált először Forward geometry-t, ami egy hosszabb első háromszögből és rövidebb stucniból áll tulajdonképpen. Azóta már sokan másolják ezt a megoldást.
Nagyon jó gépek. Nagy sebességnél is stabil és jól irányítható. A hátsó rugózása is nagyon jónak számít a piacon (Zero suspension). Érzékeny, de ugyanakkor pedálozásra kevésbé mozdul be, a "lebegő" rugóstag rögzítés miatt.
Én egy Carbon Foxy-val mentem egy rövidebb tesztkört, elég meggyőző volt.
Elkapkodni azért nem kell, van időd még jövő szezonig kitalálni, hogy melyik bringát válaszd. :)

eddie1978: A kérdés jó. Sok esetben szabványosak a csapágyak. Tehát besétálsz egy nagyobb csapágy szaküzletbe és megveszed ami kell. Viszont sajnos akadnak kivételek, némely gyártó egy-egy modellje nem szabványos csapágyat használ. Ilyen esetben rá vagy utalva a gyártóra, és előfordul, hogy hónapok kérdése mire beszerzik. Szerencsére a legtöbb esetben szabványos a csapágy, tehát nem kell aggódni. A különböző hézagolók beszerzésével szokott még gond lenni, de ezeket le is lehet gyártatni.

[ Szerkesztve ]

(#76797) Strezi válasza StLui (#76794) üzenetére


Strezi
őstag

Én is tőle linkeltem pár napja, nagyon izgalmas helyeken mennek!

Remélem hamarosan nekem is ilyen lesz a kormányom, sőt még teló lockout sem lesz rajta. Azért is néz ki annyira üresnek, mert nagyon széles kormánycsövet használ.

Én párszor felszisszentem azért ahogy és ahol mentek, szerintem nem alap terep. A srác is mondta, hogy pár hónapja és más bringával nem mert volna arra menni ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#76798) ivana válasza Vanir (#76789) üzenetére


ivana
Ármester

Ha outi lenne azt ajánlanám, de ez CX amiből alapból kicsit kisebbel nyomják, illetve ha nem tudsz dönteni akkor célszerűbb a kisebb. 59 már tuti nagy, 53 v. 56 az biztos, de inkább 53.

(#76799) Pttypang válasza Runner_fxr (#76796) üzenetére


Pttypang
veterán

Én meg attól féltem, hogy már egy kis ropogás is azt jelenti, hogy kapufa az adott terület, vagy jó útonhalad felé. Köszi :)

Everybody lies.

(#76800) StLui válasza Strezi (#76797) üzenetére


StLui
veterán

Akartam is írni, hogy kinek köszönhetően találtam a videóikra, csak már fáradt voltam visszakeresni :R Kamera mondjuk ilyen esetben is csal sokszor, mert szűkebbnek tűnnek helyek mint a valóságban.

CaNNa3IS: Hát azért van egy-két lefelé ami nem tűnik egyszerűnek, felfelével nincs gond meredekség miatt, bírom ameddig bírom, de volt pár szikla aminek még nem mernék egy jó darabig nekifutni, mert az gondolnám olyan mintha falnak mennék :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.