Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75301) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#75292) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nalátod, az lehet.
Veszel ilyet.
Drága, de nem méri bele a görgő kopását. Cserébe az (1) oldalát nehéz betuszkolni a láncba :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#75302) ivana válasza Hasaggymeg (#75300) üzenetére


ivana
Ármester

Én úgy szoktam, hogy túltolom aztán vissza, és utána még ellenőrzöm is, hogy jól forog-e.

(#75303) -=RelakS=- válasza ivana (#75302) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Biztos, hogy jó ötlet? Én legalábbis úgy vettem észre, hogy ezek a csapok valamivel szélesebbek az eredetinél (legalábbis a SRAM láncban a Sunrace csap szorul rendesen, míg a visszatolt eredeti csap majdhogynem magától kiesett), és ha toligálod, esetleg kitágítja maga körül a lyukat.
Amúgy ha jól emlékszem, a Shimano is azt ajánlja, hogy ha egy csapot betettél, akkor a következő láncbontást egy másik csapon csináld, gondolom, a fentiek miatt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#75304) ivana válasza -=RelakS=- (#75303) üzenetére


ivana
Ármester

Szerinten igen mert így tuti a helyén lesz. Bontani ott bontom ahol épp kényelmes, 100+ láncszem elég random.

(#75305) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#75301) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sokba kerül,de annyit vacillálok,hogy tényleg megvenném csak már legyen egy halálbiztos mérés.Neked ilyen van? Ha igen akkor tényleg jó és elég egy mérés,hogy biztos légy?

(#75302) ivana...utoljára én is így csináltam...mert csak egy kis multiszerszám láncbontójával rendelkezem,így elég nehéz tekerni.Visszatoltam egy picit,majd újra,aztán tökéletesen lifegett a végén.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75306) Strezi


Strezi
őstag

Ezeket is hozzácsaptam még az 11x1 XT hajtáshoz:

Idén korán lesz karácsony :DD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#75307) kacsyx


kacsyx
aktív tag

No, ma volt időm foglalkozni vele és nem a racsni a ludas. A váltóval sem lehet gond, eddig is pontosan váltott, recsegés, darálás, más egyéb zaj sincs. Sőt, gyakorlatilag hangtalan most a bicikli.
Szóval nézegettem hajtás közben miként kapaszkodik bele a lánc az említett fokozatokban és a lánc ugrik meg amikor a patentszem elhalad rajta. Nem minden fordulatnál, de amikor a patentszembe belekapaszkodnak a fogak, szépen elkezdi megemelni a láncot, aztán visszaesik. Szemre úgy látom, hogy a patenszem oldalirányban minimálisan szélesebb és lehet, hogy emiatt kap bele a szomszédos fogaskerék.
Sokan írogatták fórumokon, hogy 100-200 km kellett mire összekopott a patentszem a többi alkatrésszel. Remélem csak ennyi lesz, mert különben jó eséllyel kidobtam egy lánc árát.

(#75308) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#75305) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, vettem ilyet.
Eddig még nem esett bele egy láncomba sem (a mérőszalag szerint nem is kell), bár az olcsó mérő sem csinál még ilyet.
Amitől tartok, hogy sikerült erőből belenyomnom a láncba az első próbánál, és hátha azzal eldeformáltam, de majd később kiderül.

Mindenesetre több helyen is meg szoktam vele mérni a láncot, mert ha több pontból egy helyen beleesik, az szerintem már elég ahhoz, hogy ne akarjam visszatenni a következő cserénél.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#75309) bunddog válasza Strezi (#75306) üzenetére


bunddog
tag

az szép :)

(#75310) 6030D válasza Strezi (#75306) üzenetére


6030D
Ármester

Idén korán lesz karácsony

Jövőre meg elmarad, mi? :) :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#75311) Strezi válasza 6030D (#75310) üzenetére


Strezi
őstag

Magas labda volt, mi :P Ugyanakkor, így negyven felett már a mának kell élni :D

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#75312) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Eladó egy teljesen új, bontatlan Shimano RT33 országúti cipő 45-ös méretben. Ha valakit érdekel, keressen Privátban nyugodtan!

Üdv,

(#75313) Normi™ válasza kacsyx (#75307) üzenetére


Normi™
őstag

Az szép,akkor tévedtem.Gondolom azonos kiosztáshoz való a szem és a lánc is,érdekes,hogy szélesebb. :(((

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#75314) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

rendeltem egy Garmin 520-at, de mire ideért egyrészt vége lett a szezon érdemi részének -el sem tudtam vinni a most hétvégi nagy tekerésekhez /Balaton + MTB-TT/-, másrészt még a telefonom is bedöglött illetve a kollégám győzködött, hogy telefon mennyivel jobb GPS-térképnek mint egy ilyen Garmin. Szóval most erősen vacillálok rajta, hogy bontatlanul visszaküldjem és vegyek egy 5-5,5" kijelzős bika akksis Androidos telefont. Egy Windowsos telefont váltana, amelyen nagyon hiányos a Strava támogatás. Ha szezon eleje lenne tuti megtartanám a Garmint, de így...

Ezzel kapcsolatban lenne a kérdés, hogy:

Ideális esetben mit lehet várni egy nagy akksis Androidos telefon+Strava kombinációjától, mennyire használható egy Garminhoz képest? Értelemszerűen a Garmin 520 helyett felkerülne egy rendes computer a bicajra, ami a távot+szintet mérné (VDO M4 vagy valami hasonló Sigma). A telónak pedig a navigálás és a Strava lenne a feladata.

A telefont tartókonzollal rögzíteném a kormányhoz és
-egyrészt ismeretlen utakon használnám hangos navigációhoz (itt még előnyben is lenne a Garmin 520-hoz képest, amin csak vaktérképet tud, így Garmin 520-szal nem lehet újratervezni)
-illetve Strava live-szegmensekhez használnám, versenyeznék a saját korábbi eredményeimmel, illetve (nagyon vidéken) megpróbálnék pár KOM-ot felállítani. (Nem tudom ez mennyire reális, főleg ősszel, de nyilván nem a Budai hg-re, a Pilisre vagy a Börzsönyre gondoltam)

-(1)Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Komolyabb akksival rendelkező telefonokból milyen Strava üzemidőt lehet kihozni? (esetleg olyan tartókonzolt vennék, amire még külső akksit is lehet rakni)

-(2)Mennyire kényelmetlen egy telefont kezelni szemben egy viszonylag ergonomikus célszerszámmal? (tél, kesztyű, érintőképernyő?)

-(3)Kell az AMOLED vagy jó az IPS is?

Előre is köszi!
J.

[ Szerkesztve ]

(#75315) dokee78 válasza 6030D (#75270) üzenetére


dokee78
félisten

Mintha láttam volna egy bringa eladás Facebook csoportban.

(#75316) t1 válasza joysefke (#75314) üzenetére


t1
addikt

Tapasztalat nincs, de én nem cserélném le az 520-ast telefonra.
Nagyon bika teló max 7-8 óra kijelző időt tud, de folyamatosan bekapcsolt bt + mobilnettel biztosan kevesebbett.
Jó dolog a telefon, de nem véletlen vannak céleszközök :)

(#75317) parkr


parkr
őstag

ez szerintetek jó Shimano Tiagra/105 kazetta leszedéshez?  pár helyen racsninak írják, de feltételezem kazettára gondolnak

(#75318) ShiTmano válasza parkr (#75317) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Alatta a leírásban kazettát írnak. Hívd fel őket, az a biztos.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#75319) Runner_fxr válasza ivana (#75304) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezt 6-7-8-as láncoknál el lehet játszani, de 9-től felfelé préseltek a szegecsek és nem bonthatod meg bárhol, csak azon a ponton ahol összeraktad a gyári csappal. Annak kicsit sötétebb is a színe. Vagy patentszem. Ha máshol bontod, akkor esetleg összerakás után kijöhet a csap és elszakad a lánc.

Strezi: Na végül a legjobb Pike lesz, nem a Yari? :) Az biztos nem lesz csalódás, pont ilyen villám lesz nekem is csak 27,5"-ös és 150mm-es. Már legalább is ha a futárcég 3 meghiúsult próbálkozás után végre el is tudja hozni a bringámat.
X1900-as DT kerekem is volt már, elég jó kerék.

Ha esetleg valakit érdekel, van 2 időpontom a kamaraerdei tesztre, amire nem fogok tudni elmenni, mert be kell mennem melózni délután 2-ig és csak utána megyek ki a tesztre.

Specialized Fuse Comp 6Fattie L-es méretben 24.-én délelőtt 10-kor. Jó kis 27+-os gép

Rock Machine '17 BLIZZ e70-27+ Ha jól emlékszem ez is L-es méret. 12 órától. Ez meg a legújabb 70Nm-es Shimano steps rendszerrel van szerelve.

Aki esetleg kipróbálná ezek közül valamelyiket, az küldjön egy privát üzenetet és akkor nem mondom le hanem csak megadom az ő nevét. Bár nem tudom, hogy ez megoldható e, de szerintem igen.

(#75320) parkr válasza ShiTmano (#75318) üzenetére


parkr
őstag

most jobban megnézve, jó lesz ez. HG van az enyémre is írva, meg ezekből az újfajta vékonyabb falu megy csak rá

(#75321) t1


t1
addikt

Adott egy egyenes kormànyos outi, ha leszeretném cserélni koskormànyra és fékvàltókarosra milyen alkatrészekre lesz szükségem illetve milyen àron oldható meg ?

(#75322) rétisün válasza t1 (#75321) üzenetére


rétisün
veterán

ha outi váltók vannak rajta, akkor olyan fékváltókarok kellenek, mint a váltók (fokozatok száma, illetve típus, pl. Sora 3x8), illetve ugye kormány, bandázs, bovdenek (fékbovden mindenképpen), szerelési költség, ha nem saját magad csinálod.....kb. ennyi, árat nem tudok mondani, mert nagyban függ attól, milyen váltók vannak most a bringán.

esetleg rövidebb stucni, mert ugye outi kormánnyal előrébb kell nyúlnod.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75323) t1 válasza rétisün (#75322) üzenetére


t1
addikt

Tiagra első és 105 hàtsó van 105 fékekkel. 3x9 a rendszer, a vàltókarok Shimano de típust nem tudok mondani.

(#75324) parkr válasza t1 (#75321) üzenetére


parkr
őstag

hajtómű alapján Tiagra 4600-as kell hozzá (triple változat 3x10s), ha a váltók is azok és az újonnan nem túl olcsó [link]

[ Szerkesztve ]

(#75325) t1 válasza parkr (#75324) üzenetére


t1
addikt

Van ára.
Lehet érdemesebb eladni a gépet :D

(#75326) rétisün válasza t1 (#75325) üzenetére


rétisün
veterán

mondjuk pont nem jó hozzá (ez 3x10-es) de ami jó lenne, az se olcsóbb.....esetleg bikemag aprón, vagy testbike bolhán ha találsz elfogadható áron.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75327) t1 válasza rétisün (#75326) üzenetére


t1
addikt

Ebayről lesek majd valamit, újat nem akarok, az se baj ha csúnya csak működjön. Lecserélni nem akarom a gépet, mert akkor már valami komolyabbra ugranék az meg a mostani árán felül egy jó 200k + lenne, valami költséghatékonyabb megoldás érdekel a 100% outi élményért.

(#75328) dokee78


dokee78
félisten

Tudom,hogy nem igazán ajánlott és elismert márka a topikban a Btwin,de az SLX váltós Rockrider 580-tól van jobb vétel 200k alatt,ha csak új jöhet szóba?
Esetleg CTM Rambler 1.0?

(#75329) pc360


pc360
addikt

Szóval... elvetettük esetemben a fullyt, viszont a 29er hardtail biztos (120 mm csillapítással, 203 cm / 115 kg alá, 1 m-es belső lábhosszal).

Arra jutottam, hogy amire legnagyobb esélyem van, az egy középszerű gép, amin idővel minden szükséges alkatrészt ki tudok majd cserélni. A lényeges itt a váz komolysága. A felszerelésen viszont első körben tudok spórolni. Erre mit mondanátok?

Itthon létezik olyan bringabolt 0% THM-es lehetőséggel? Az járható út lenne, 2 év alatt a számomra megfelelő felszerelésű gépet is ki tudnám fizetni - a későbbi cserék szükségessége nélkül. A mostani gépem fleújítását már szeretném megúszni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75330) Syd69 válasza joysefke (#75314) üzenetére


Syd69
aktív tag

Jövőre is lesz szezon...mondjuk újabb Garmin is.

Ha választani kell akkor célhardver, a telefon +Strava kombó szerintem kompromisszumos.

Alma

(#75331) rétisün válasza t1 (#75327) üzenetére


rétisün
veterán

ez pl. jó lehet.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75332) t1 válasza rétisün (#75331) üzenetére


t1
addikt

Okés figyelek majd, most ràér még tavaszig elleszek ahogy van, görgőzni így is tudok, kint meg max 300km lesz még idén :)
De ha 50k körül megàllok akkor az jó lenne, többet nem nagyon szànnék rà.

(#75333) concret_hp


concret_hp
addikt

lehet hülye kérdés, de tracking bicóra lehet országúti fogaskeréksort felrakni? :D (shimano mindkettő)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#75334) bunddog válasza concret_hp (#75333) üzenetére


bunddog
tag

persze, én egy ilyen 11-25ös ultegra sort rakok majd rá hamarosan :K

(#75335) atok666 válasza joysefke (#75314) üzenetére


atok666
őstag

Esetleg egy 820? :) Ott mar nem csak vaknavigalas van terkep nelkul. Szerintem jo a strava integracio (valos idoben latod a lemaradasod/elonyod az aktualis KOM-hoz/sajat legjobb idodhoz vagy elore beallitott tempohoz kepest). Akku idoben nem hinnem, hogy jobban jarsz a teloval (az 510-em akar 20orat is bir, az 520 nyilvan vmivel kevesebbet). A garminra tudsz installalni egesz jo 3rd party applikaciokat (az aktualis kedvencem). Alapbol vizalloak (tegnap jol jott, olyan zuhet kaptam a nyakamba hogy alig lattam az esotol), nem kell tokba rakni, egy csomo szenzort rakhatsz a bicodra/magadra, amivel komunikalni fog a garminod, stb. Nem cserelnem le okostelora... de ez csak az en velemenyem :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#75336) eddie1978 válasza atok666 (#75335) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Elégedett vagy a 820-szal? Gondolkodom egyen.

(#75337) atok666 válasza eddie1978 (#75336) üzenetére


atok666
őstag

Egyelore igen, de meg csak ket napja "hasznalom" (ketto ~40km edzokort mentem vele osszesen). A navigaciot meg nem is probaltam. Majd ha picit jobban kitapasztalom, irok rola par sort. Mondjuk a gui jobban teszik az 510-en :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#75338) f27


f27
aktív tag

Sziasztok.
Van egy [link] ilyen elso telom.
Ez mar a szelesebb nyaku alul mint a regebbi telo,viszont en a bringaba sima nyakut akarok tenni.
Van valami atalakito amivel betudom tenni ennek helyre a masikat?
Ertheto mire gondolok? :)

(#75339) maximilian4 válasza f27 (#75338) üzenetére


maximilian4
addikt

Van. De miért akarod kicserélni, mikor tapered a fejcső (legalábbis nekem ez jött le)?
Ha tapered a fejcsöved, akkor átalakítóval elvileg bele tudsz tenni 1 1/8-os nyakú villát (a régit) és taperedet is (alúl 1 1/5). Viszont normál fejcsőbe tapared nem megy bele. De gondolom ez tiszta. Fizikailag bele sem fér.

Strezi

Vissza alakít taperedről? Olyan nincs. Hova alakítja vissza? Tapered fejcsőbe lehet max belerakni a régbbi, nem "kúpos" nyakú villákat.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#75340) Strezi válasza f27 (#75338) üzenetére


Strezi
őstag

Persz, van olyan fejcsapágy ami vissza alakít taperd-ről.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#75341) pc360 válasza f27 (#75338) üzenetére


pc360
addikt

Ha van egy ilyen telód, miért akarnál simát rakni a vázba? Számomra egyáltalán nem érthető, amit írsz. Válassz a három lehetőség egyikéből:

• a vázad és a telód is tapered-es, így nincs szükség extra átalakítóra -> örülj, hogy ilyened van

• a telód tapered-es, de a vázad nem -> az egyiket cserélned kell

• a villa sima (bár nem ezt írtad), és a vázad tapered-es -> mint írták is, átalakítóval megoldható a dolog

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75342) zoli03 válasza maximilian4 (#75339) üzenetére


zoli03
őstag

"Viszont normál fejcsőbe tapared nem megy bele. De gondolom ez tiszta. Fizikailag bele sem fér." Bizonyos esetekben megoldható.

(#75343) pc360 válasza zoli03 (#75342) üzenetére


pc360
addikt

Ha jól sejtem, szabványméretekről van szó. Mik lehetnek ezek a bizonyos esetek? Újrahevítés, esztergálás?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75344) Strezi válasza maximilian4 (#75339) üzenetére


Strezi
őstag

Ėrtő olvasås megvan? Ugyanazt írtuk :Y

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#75345) szjoci válasza pc360 (#75343) üzenetére


szjoci
őstag

Szerintem itt a második kép (H típus) pont ilyen eset ;)

[ Szerkesztve ]

(#75346) zoli03 válasza pc360 (#75343) üzenetére


zoli03
őstag

Ha 44 mm-es félintegrált fejcsöved van, akkor tudsz venni olyan kormánycsapágyat, amivel be tudod rakni a tapered villát az 1 1/8"-os fejcsőbe.

(#75347) Strezi válasza Runner_fxr (#75319) üzenetére


Strezi
őstag

Ja, nem akartam félmegoldåst. Bár baråtom låjtosabb xc megfontolásból sid -reba vonalon ajånlott, most még nem a súly az első.

Most nekem sincs bicóm, leadtam az ebikeshophoz szervízbe. Egyik oldalon alsó forgáspont mintha szorulna, és kicsit megkoptatta a festést is. Szerintem túl lett húzva és vagy nincs alatta távtartó. Én nem bírtam lazítani rajta...

Remélem jövő hétre összeåll nekem is z "új" masina, aztán mehetünk egyet csapatni (akár ausztriåba ha az idő engedi még). Kiderült, hogy egyik volt helyi cimbora fia a magyar DH bajnok (Zámbó csalåd), ők rendszeresen járnak arra. Tőle megbtudom kérdezni hova NE menjünk :))

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#75348) maximilian4 válasza Strezi (#75344) üzenetére


maximilian4
addikt

"Persz, van olyan fejcsapágy ami vissza alakít taperd-ről."

Wat!? Egyáltalán nem ugyanazt írtuk. Amúgy meg taperedről hogy alakítasz vissza? Eleve nem értelmezhető amit írsz. Tapered felül 1/8-os alúl 1/5-ös, tehát kúp alakú. Tiszta? Mit akarsz rajta és hova alakítani?

Ne haragudj, de amit én írtam annak van értelme. Amit te írtál annak semmi. És nem az én értő olvasásommal van a gond...te nem értesz itt valamit.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#75349) maximilian4 válasza maximilian4 (#75348) üzenetére


maximilian4
addikt

Egyébként meg értelmetlen félmondat helyett talán emberien kifehezhetnéd magad anélkül, hogy egyből jösz itt az értő olvasással jó magyar szokáshoz híven (hála istennek már nem sokat maradok "itthon", ez a kevés is éppen elég volt). Így átgondolva talán arra gondoltál hogy a tapered fejcsőbe rakható olyan csapágy, amivel bele tudod rakni az 1/8-os nyakú villát. De a félmondatodból akár mennyire hiszed értő olvasással sem egyszerű ezt kikövetkeztetni. Mert tapered lehet a villanyak is, amin meg mi a fenét alakít az ember stb... Nem nekem kéne megfejtenem, hanem neked kéne tudnod kifejezned magad egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#75350) geotigris9


geotigris9
tag

Na felalvadtam az új hajtókar leszedőt meg az új középrész leszedőt. (Már egy éve szekrénybe pihentek.)

Két napig csavarlazítóztam a Schwinn Csepelben, hogy most ki tudjam szedni a vázból. Jól össze volt rozsdásodva, de hát még nem volt cserélve meg kapta télen is az áldást már egy ideje rendesen. Zsírnak nyoma nem volt a középrészben létezik az szerintetek, hogy gyárilag csak olajozva volt a középrész menetrésze esetleg? Bár így négy-évszakos bringaként használva egy jó ideje nem csodálkoznék anyira, hogy eltűnt a gyári zsírozás ilyen színten, de teljesen?! Meg azért már 100 ezer km-t raktam bele már bőven. (A középrészben benne van. :) A kerékagyaknál már volt cserélve párszor ez + az meg újra zsírozva. )

Ilyen integrált cuccot még nem szereltem még ez idáig csak hagyományost.
Kinéztem ezt a felülről a 4. -t. Tengelyhosszra 1,5 mm rövidebb a kinézett darab, mint a kiszerelt, de elvileg attól még jó hozzá, de jó hozzá amúgy ez a blokk?

Amit nem tudok pontosan mit takar a CH 52 .. szám?

(Ki van szerelve a záró csésze rész is az nincs a képen, mert azt csak később sikerült kiszednem kelet még neki anyag.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.