Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#230251) jojjer94 válasza Hasaggymeg (#230245) üzenetére


jojjer94
csendes tag

Előljáróban: 3 évig egy Speci Align II-t használtam.

Minőségre szerintem nagyon rendben van.
Én fehér-szürkét vettem, élőben szebb mint képeken.

Jóval könnyebb mint a Speci, a levegőzése ég és föld a Giro javára. Sokkal kevésbé izzad a fejem ebben.

Párnázottsága is jobb szerintem, kényelmesebb.

Nekem a fejkerületem 59cm pont, ezért rendeltem M és L méretből is. Végül az M-lett a befutó, a Roc Loc szerkezetben még így is van kb 4 kattanásnyi nyitó irányban. De gondolom ez fejforma függő is. :))

Előtte próbáltam Bell-t, Scott-ot, meg Alpina-t de ez nekem sokkal jobban bejött. Ár-értekék arányban szerintem nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#230252) Zoliwrc válasza fulton (#230220) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

9759km/155856m szint :)

Mindez élvezetből, semmi feladatból tekerés. Még valamennyi jön hozzá, éves km nem biztos, de éves szint az tuti dőlni fog részemről. Ha már itt vannak ezek a frankó dombok-hegyek. Meg se tudom mondani hány hónapja nem mentem bringautas síkot itt, sztem talán tavasszal utoljára.

[ Szerkesztve ]

(#230253) Maximum1


Maximum1
őstag

Activities 42
Distance 2,644.7 km
Elev Gain 16,987 m
Time 137h 50m
A közértbe, melóba menés nincs benne, hétvégi mamil vagyok.

(#230254) vallas válasza Hasaggymeg (#230218) üzenetére


vallas
senior tag

Nekem Giro sisakom van, asszonynak is, mi szeretjük... GCN- is ilyenbe nyomul...
Giro foray asszem

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#230255) nemeth989 válasza fulton (#230220) üzenetére


nemeth989
senior tag

4000km/6300m mit mondjak? Alföldön lakom... 😅

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#230256) fulton válasza Zoliwrc (#230252) üzenetére


fulton
addikt

Maximum1Szép teljesítményen vagytok. Azért ezek szintek :)

(#230257) fulton válasza nemeth989 (#230255) üzenetére


fulton
addikt

Én is. :D

(#230258) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Én is épp Giro syntaxot tervezek venni a hétvégén :DD

(#230259) vallas


vallas
senior tag

ne kezdjétek el, még nincs december.... 120 tevékenység 3254 km magasságot nem tudom..de tudom :D Strava szerint 21482 méter...
+ 270 km "futás" inkább kocogás

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#230260) cousin333 válasza fulton (#230240) üzenetére


cousin333
addikt

Azt hiszem jelen, bár nem értem pontosan mire gondolsz... :U

Aláöltözőt én 30 fokban is hordok, szóval 2 réteget szoktam használni. Testre feszülős ilyen hidegre nem nagyon van szerintem (legalábbis annyira nem feszül, mint egy kompressziós aláöltözetnél), csak "passzentos". Sok múlik a tempón, és azon, hogy mennyire bírod a hideget.

Egy mez + aláöltözővel megoldható fagypont alatt is. Én Castellit használok, abból tudok példákat hozni. A Perfetto Long Sleeve (most már Perfetto RoS) például teljesen OK 10 fok környékén, és viszonylag passzentos is (nekem mindenképp ;]). Nem olcsó, de vannak akciók is. Mindenki döntse el, hogy mi éri meg neki.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#230261) velizare


velizare
nagyúr

csaxólok, holonál 2mez + 1 nadrág közül ha nem szettben veszed, a legolcsóbb ingyé van a 2+1HKHU kuponnal.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#230262) fulton válasza cousin333 (#230260) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm az infot. Tehát ha jól értem aláöltözet mindig tanácsos az izzadság elvezetése miatt.

Most voltam este tekerni egyet az uj cuccban. Direkt nem vettem fel aláöltözőt. Csak a Reload kabát és a kellys thermo nadrág. Sapka es csősál kesztyű. Tényleg működik a kabát, a nadrág, valahogy jobban bírja csapatja az ember neki, mintha a vérkeringést is serkentené vagy fene tudja..(lehet placebo de jobb az egesz testem közérzete). Pici melegítés után, 15 percig ilyen 28-32 tempoval mentem hogy üzemi hőfok is legyen be is értem a célhoz aztán fordánc vissza. 9 fok van kint. Nem fázott vagy járt át a hideg egy pillanatig sem. De izzadtam eléggé a kabát alatt ahogy melegedtem befele. A kábát jól zár sehol nem éreztem h a testem érné valami. Azt is nézegettem hogy ha hozzá hozzá nyomkodom a kabátot a testemhez, hideg érzet lesz e, de nem volt (egyedül a cipzár). Érdekes, egy vékony kabát magában és mit véd 30 as temponál...
30 perc tekerés után úgy gondolom izzadást kivéve 9 fokon pipa (ha tovább maradok sincs fázás úgy gondolom). Magában a kabát használhatatlan az izzadás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#230263) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

6186km/50192m. Március/áprilisban térdfàjdalom miatt kihagytam 3-4 hetet. Futni azóta sem futottam. :( Nyár végéig húzódott, azóta kezd jobb lenni. Így ki is maradtak a nagyobb tekerèsek. Balatonra idén sem jutottam le, hogy 1 nap alatt körbe tekerjem :DDD , meg így idén nem volt Miskolc-Kékes -Miskolc sem. 7000km a cél idén a többi a ráadás :)

(#230264) szimpláncsak válasza velizare (#230261) üzenetére


szimpláncsak
tag

Ők is tudnak jól akciózni. [ez] a mez múlthèten 16990ft volt, most 21.490ft.

(#230265) fulton válasza Hasaggymeg (#230246) üzenetére


fulton
addikt

Szerintetek mitől ropoghat a láncom? (Csere érett lenne?) :F
Tegnap figyeltem fel rá utam során Azt hittem kenni kell az a baja, bár furcsálltam 150 km után, este le is waxoltam. Ma pedig mentem vele és ugyanúgy ropog.. érdekes hogy csak terhelés alatt tekerve ropog. De tekeréskor folyamatosan ha terhelve van. Terheles nélküli tekeréskor nincs.
Akár milyen sebességre váltok ez a jelenség

[ Szerkesztve ]

(#230266) fulton válasza fulton (#230265) üzenetére


fulton
addikt

Korábban sose csinalt ilyet ( hogy mindig van valami :O )

(#230267) Ringman


Ringman
nagyúr

kulcscsonttörés (június + július 90 km összesen), térdfájdalom és a tavaszi többször 1 hét betegeskedés miatt jó soványak a teljesítmény (ebben benne van a mindenfelé tekergés, városon belüli pár km-es távokat kivéve): 2072 km; magasság irreleváns.

[ Szerkesztve ]

(#230268) Hasaggymeg válasza arcitec (#230247) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link] :U

#230250Toobee...szerintem idén nagyon sokat másztál, legalábbis nekem úgy tűnik. :K

#230251jojjer94...köszi az infót! :R ...olyan a tied ami a linkben van?

#230254vallas...igen, híresen kényelmesek a Giro-k. :)

#230258Kiskopika...szinte olyan mint az Agilis.

#230265fulton...a egy jobb láncnyulás mérő alap minden bringásnak. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#230269) cousin333 válasza fulton (#230262) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, az aláöltözet nagyon hasznos, mert elvezeti a testedről az izzadtságot. Mindemellett olyan szorosan a testre tapad ahogy kb. egyetlen mez sem. Amikor hazaérek teljesen száraz a bőröm.

A mez feladata, hogy melegen tartson, mindemellett ne izzadj bele és ne érje a mellkasodat a hideg menetszél. Ha beleizzadsz, akkor vagy nem elég jó a kabát, vagy egyszerűen csak túl meleg van hozzá (vagy nincs aláöltöződ). Az általam említett Perfetto tulajdonképpen egy kicsit vastagabb, merevebb, anyagában szélálló, egyrétegű mez, még csak nem is bolyhos belül. És mégis teljesen jó egy közepesen vastag aláöltözővel 10-12 fokban.

Én délután szoktam menni, ami azért jó így ősszel, mert induláskor még viszonylag meleg van (16*18C), és ahogy hűl az idő (10-12), úgy melegszem be én is. Reggel ez fordítva van, így trükkösebb az öltözködés is.

"We spared no expense"

(#230270) arcitec válasza Hasaggymeg (#230268) üzenetére


arcitec
addikt

Opps ezt benéztem, való igaz, ez a férfi sisak : [link] Ott a kék/fehér/piros is...
Igen a női talán szolidabb nőiesebb színezésű és csak S,M méretben: [link]
Akkor azt kell vegyed amit azasszony sugall.... :D

[ Szerkesztve ]

(#230271) nagylaci6417


nagylaci6417
aktív tag

sziasztok, a világos szinű bringámra keresek egy normális kinéztű hátsó sárvédőt ,nem találok ,az első az meg van ,CUBE ACID MUDGUARD MUD SHIELD,hátsót nem találok,köszi a segitséget előre is .tipusa:Cube Reaction Hybrid Pro 625 MTB 29"

[ Szerkesztve ]

(#230272) chubby2o6 válasza nagylaci6417 (#230271) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szerintem a kettő alapból kizárja egymást, mármint a sárvédő meg a normális kinézet. :D Meg amúgy is elég relatív, hogy kinek mi a normális. Ez [link] talán még egész szolid, ha a nyeregcsöves rögzítés megfelel. Vagy van Alzás is [link] , ez akár ma is átvehető, bár nekem a Cube jobban tetszik.
Nekem ilyen [link] van, csak 26" kerékhez való, de létezik 29"-hoz is. Szép ettől sem lesz a bringa, viszont elég rendesen felfogja a vizet/sarat.

(#230273) szimpláncsak válasza nagylaci6417 (#230271) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én SKS-Germany X-Tra-Dry XL-t használok.. Szerintem jól fogja a sarat még az országútira is át szoktam rakni, ha eső után tekerek :DDD . Nekem a kerék felé nyúló cuccok annyira nem tetszenek. Ez legalább "szép" egyenes vonalban fut :)

[ Szerkesztve ]

(#230274) andrisbandi


andrisbandi
őstag

1 dogpower engine
https://9gag.com/gag/amA0e42

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230275) zsamiatt válasza andrisbandi (#230274) üzenetére


zsamiatt
őstag

:D

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#230276) Fall-N válasza fulton (#230265) üzenetére


Fall-N
veterán

Homok került a gépezetbe a lánszemek közé. Ki kell mosni, majd újra kenés. Minél előbb, mert ha sokat fut így megeszi a kvarc a csapokat és előbb fog szétmenni a lánc.

(#230277) Fall-N válasza chubby2o6 (#230272) üzenetére


Fall-N
veterán

Én még olyan sárvédőt nem láttam, ami jól néz ki. Ezek az apró mug guardok elmennek, de az sem kellene. Én inkább úgy vagyok, ha nagyon esik akkor nem megyek biciklivel. Ha muszáj, akkor marad a bicikli és ruha mosása utána.

(#230278) Maximum1 válasza nagylaci6417 (#230271) üzenetére


Maximum1
őstag

Bike24,ez a rávaló.

[ Szerkesztve ]

(#230279) andrisbandi válasza Maximum1 (#230278) üzenetére


andrisbandi
őstag

Erről el tudom képzelni, h tényleg véd.
Még pár kép.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230280) chubby2o6 válasza Fall-N (#230277) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nem kell nagyon esnie ahhoz, hogy egy merő sár legyen mindened. Elég, ha eső után még nem száradt fel. A sárvédő nem azért kell, hogy szép vagy menő legyél.

(#230281) chubby2o6 válasza andrisbandi (#230274) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Hát ez kutya egy hajtás, ammá biztos :DDD .

(#230282) Ringman válasza andrisbandi (#230279) üzenetére


Ringman
nagyúr

Sima sks xl xtradry is sokat fog, ha nem az a feladat hogy 100% száraz legyél. Akkor sks bluemels+mudflap vagy sks longboard.

[ Szerkesztve ]

(#230283) velizare válasza szimpláncsak (#230264) üzenetére


velizare
nagyúr

hjah, kb ezt látom minden kiskerben. :O

egyébként ebből van hosszú ujjú nyári is, nem azt nézted esetleg?

visszaszívtam, pont a múlt héten rendeltem tőlük ezt, tényleg 16 körül volt. jó nagyot emeltek ezeken. :O 2+1ben téli alé cuccok jöttek asszonynak, azoknak ennyire feltűnően nem ment fel az áruk.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#230284) 6030D válasza andrisbandi (#230279) üzenetére


6030D
Ármester

Jól átgondolt gépezet. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#230285) andrisbandi válasza Ringman (#230282) üzenetére


andrisbandi
őstag

Köszi, ezt szépen összefoglaltad :)

sks xl - ennek egy verziója lehet; SKS Fatboard

- Ez szolgál a rombolón.
Esőben nem, csak utána használom, ha mehetnékem támad a még nedves úton. Bevált.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230286) szimpláncsak válasza szimpláncsak (#230264) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én úgy emlékszem, hogy a téli volt, mert még gondolkoztam is rajta és volt is méretválaszték, a nyáriból meg már nincsen :)
OFF: Ne is mond, múlthéten glamour napok volt. Mentünk nagy elánnal a praktikerbe festéket vásárolni. Ami az OBI-ban 9990ft volt az ott 11.490 ft :DDD . Így is olcsóbbb volt a 20% kedvezmény miatt, csak nem 2ezerrel, hanem 800ft-al.

Van már ilyen mezed? Jók amúgy? :)

[ Szerkesztve ]

(#230287) fulton válasza Fall-N (#230276) üzenetére


fulton
addikt

Köszi. Most volt nagygenerál a láncnál hajtásnál, teljesen Tisztára lett mosva zsírtalanítva és újra kenve. Korábban soha nem volt ilyen ropogó hang.
Ez nem homok hang valami más erősebb ropogás. A másik hogy a homok hang terhelés nélkül is hallatszódna szerintem,( De javítsatok ki ha tévedek).

[ Szerkesztve ]

(#230288) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#230279) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kvíz. Az a sárvédő úgy illik arra a kerékpárra mint : 1.kitámasztó 2.kormányszár 3.csomagtartó 4.nyereg 5.mind a négy. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#230289) andrisbandi válasza fulton (#230287) üzenetére


andrisbandi
őstag

régi sor + új lánc
- Pl ha össze kell kopnia a hajtásnak (nálam kb 2-300 km volt montin, Shimi 2x11)
akkor is zajos.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230290) parandroid válasza Hasaggymeg (#230288) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem MTB, ez egy városi közlekedős bicikli. Én borzasztó kritikus tudok lenni a témában, de ezen még nekem sincs problémám a most felsoroltak egyikével sem. Sőt, még a pedelecséggel sem. Pont erre való a dolog.

Ps.: Na jó, az az erektált stucni tényleg gáz… :B

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#230291) Fall-N válasza fulton (#230287) üzenetére


Fall-N
veterán

Az attól függ hol és mennyire mélyen ül benne a homok. Mástól nem tud ropogni csak attól hogy megszorulnak a szemek a homoktól.

Összekopás is igaz, nekem vadiúj most a fogaskoszorú és a lánc, alig van benne párszáz méter (!) így kicsit hangosabb. Féktárcsa is csak most kopott be. Munka mellett nem volt még időm sokat tekerni. De mivel 8-as van durván a hátsó és enyhe az első rotorban, így cserések lesznek, kophat be újra a fék. Mivel ingyen voltak így nem érvégás amúgy is újat vettem volna idővel. Előre rögtön 180-as megy + PM to PM 160-180 adapter. Hátul marad 160-as. Most is van fékerő, csak a fogási pont sok a nagyobbra beállított fékpofa távolság miatt. (Máshogy súrolna a csálé tárcsa).

[ Szerkesztve ]

(#230292) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#230288) üzenetére


andrisbandi
őstag

Mert te sem mertél még ilyennel menni :DDD

A merev villanyosok a sima hardtail-tól sokkal kényelmetlenebbek. Sportolásra alkalmatlanok.
A plusz nyomaték, és súly miatt extra merevítést kapnak.

Én még csak olyanról hallottam, h kukázta a merev ebike-ot, vagy közben efully-ra gyűjtött...

Lehet mégis vannak akik elgurulgatnak napi 1-2 órát simább utakon, ilyen bevásárló bringa setup-al.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230293) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Városi?! Lehet, hogy az a 120+ mm rugóutas RS villa tévesztett meg? :U🤔

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#230294) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#230288) üzenetére


szimpláncsak
tag

Kihagytad a telefontartót ;]

[Hasaggymeg] : A gumik is pont városi használatra valók :))

[ Szerkesztve ]

(#230295) velizare válasza szimpláncsak (#230286) üzenetére


velizare
nagyúr

nyári, rövidujjú, saját márkás holo mezem és rövid bib nadrágom van tőlük, az két szezon után is jó, szeretem. a téli a héten jött meg, ma reggel raktam be a szekrénybe. ha nem lett volna pedagógussztrájk, tegnap felvettem volna, hogy elvigyem a kicsit az oviba reggel, de így csak hétfőn tudom kipróbálni. :O

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#230296) andrisbandi


andrisbandi
őstag

This is my street now..
https://9gag.com/gag/az2EwXb

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230297) 6030D válasza Hasaggymeg (#230293) üzenetére


6030D
Ármester

Az azért kell, hogy paTkánál ne kelljen felemelni az elejét, hanem durrr, kimozogja!!

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#230298) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#230296) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha már nájngeg.
[link]

6030D...akkor érthető az a telefon állvány is. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#230299) sebgutkopf válasza stickermajom (#230237) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Számok!!! :DD

De jó így ránéztem én is:
2022
analóg bringa: 1561 km és 49.212 m szint
villany bringa: 1108 km és 43.695 m szint
tehát összesen 2669 km, ami alatt 92.907 m szintel kellett megküzdenem.

Azt hiszem elég keveset megyek sík terepen. :DDD

Na ja mondjuk ha a parkozást kiveszem, akkor az analógos statból a szint túlnyomó többsége kiesik, bár azt se értem miért rakja bele a strava lévén a felvonókban mindig leállítom a mérést és a tevékenységnél nem is számolja, így az összetettben nem értem miért van benne. Biztosan önbizalom növelőnek

(#230300) Hasaggymeg válasza 6030D (#230284) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amúgy milyen Cube lehet az, mert így inkább valami gnóm, nehéz megállapítani miként forgalmazhatták eredetileg. :F

sebgutkopf... az analógból kiesik és a villanyosnál nem ér. ;]... nálatok a descentet kell számolni mint teljesítmény. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.