Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#230801) Maximum1 válasza Hasaggymeg (#230800) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem az a meglátásom, hogy 130-140-ig jól mér karon, a felett pánt kell./Fenix6x/
Z2-özni megyek akkor elég az óra bringára és futásra is, komolyabb dolgokra kell a pánt.

[ Szerkesztve ]

(#230802) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#230801) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor ezek szerint ha profi vagy, alacsony pulzusszámmal, már elég az óra is. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#230803) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Érdekes látni, hogy a leggyakoribb elkötelezettjei egyik vagy másik módszernek a pulzus mérés témában is a pálya széléről bekiabálók, akik nem próbálták mindkettőt, mégis nagyon határozott véleményük van.
Akinek nem inge ne vegye magára.

Végkövetkeztetés nélkül csak patasztalatokat osztanék meg:
- A jelenlegi csuklós mérésnél ahogy Hasaggymeg írja a reakció időből adódnak az eltérések, ami miatt a gyors és rövid intenzív intervall jellegű terhelésekben kevésbé tud jó lenni egy csuklós mérő.
- Ha nem szoros a pánt a korábban írt jelminőséget zavaró okok miatt is lehet pontatlanság.
- Mellkasi pulzuspánt se tökéletes, a jelenleg elérhető legpontosabb pulzus mérést a 12 pontos tappanccsal elvégzett orvosi ekg adja. A profi versenyzők zónáit, laktátküszöb és isten tudja mi minden csoda határértékeit is ilyen mérőkkel, de padon határozzák meg, mert erősebb rázkódásnál bármely készüléknél ott van a hiba lehetősége, meg terepre senki se tud kivinni egy ilyen ekg gépet magára kötve és közben fusson a nővérke a monti után a köveken :D
- Télen ha nézegetni is akarjuk a pulzus sport közben, nem csak utólag értékelni, akkor a csuklós módszer nem játszik, ahogy 6030D is írja a mez/kesztű alatti óra nem leolvasható, ha felülre vesszük, akkor pánt kell
- Csuklós mérés technológiáját folyamatosan fejlesztik a gyártók, az újabb és újabb generációs szenzorok nagyon sokat fejlődnek mind hardveresen, mind szoftveres oldalon. Pl 3-4 éves garmin óra már 2 generációnyi technológia elmaradásban van egy 2022-es modellel szemben.
- Idén januárban voltam utoljára átfogó szűrésen aminek része volt a 12 pontos ekg és terheléses teszt. Doki engedélyével fenntarthattam az órám és figyeltem hogyan változik az ekg értékekhez képest. Eredmény: a kisebb reakció késéseket leszámítva 1-2%-os eltérésnél nagyobb különbséget nem mutatott az óra, ami számomra meglepő eredmény volt, sokkal rosszabbra számítottam.

Volt már mellkas pántos mérőm is, amikor az órák még nem ezen a szinten teljesítettek, ma már nem foglalkozom vele, nem éri meg a felárat és plusz macerát nekem, nem vagyok olimpikon, így ha van benne pontatlanság könnyen el tudom engedni.

(#230804) Toobee válasza sebgutkopf (#230803) üzenetére


Toobee
veterán

Felkaros optikai mérőket nem láttam említve egyáltalán. Például Wahoo Tickr FIT, Polar Verity stb.. Én most ezekkel szemezgetem, én például folyamatosan küzdök a mellkaspánttal, nekem állandóan lecsúszik. Idáig betudtam a kínai pántoknak, most vettem egy használt Garmin HRM Dualt, ha ez sem lesz jó, akkor a felrakos optikaival fogok próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#230805) Maximum1 válasza Hasaggymeg (#230802) üzenetére


Maximum1
őstag

Évek kellettek hozzá :D

(#230806) run4fun válasza run4fun (#230778) üzenetére


run4fun
tag

Ő esetleg jó lehet? 42-622 helyére felmehet 35-622?
Bár szívesebben venném a Decás külsőt, de nem tudom, hogy ez rámenne a felnire... :U

(#230807) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#230805) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja, még fejlődsz egy kicsit és a szaruhártyád belsején fogod látni paramétereidet mint egy képernyőn, akár Luc Besson Lucyja. :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#230808) fulton válasza sebgutkopf (#230803) üzenetére


fulton
addikt

Huawei gt2 kontra mellkaspánt. Tapasztalat / rámérés. Ha ülök a tévé előtt és szépen beállítom az órát a kezemen és rám száll a nyugalom mind a kettő nem sok elterest mutat az óra. A pánt ontosan mér.(ütés pontos) Amint elkezdek mozogni egyre nagyobb lesz a különbség a két mérés között a pánt kapásból leköveti a pulzus változást. Edzés közben meg nem is beszélve róla mennyire pontatlan az óra nem állítom hogy mindig de sokszor. 20 as ertek kulonbseg is van sokszor. a pánt helyes értéket mutat - magam mértem rá helyzetekben. Meg lehet nélküle az ember tekerés alatt én hosszabb utakon mindig viszem megszoktam, figyelgetem, ez az egész összeállt már egyfajta rendszerré bennem. Egyáltalán nem érzem hogy rajta van mig az óra sokszor zavart ha nagyon rá szorítottam a csuklómra.

(#230809) fulton válasza Toobee (#230804) üzenetére


fulton
addikt

Kell egy kis pocakot növeszteni és akkor lesz egy jó kis homorú övezet a melled bimbója és a pocak közt , nem fog csúszkálni- probléma elhárítva ;] :D

(#230810) Fall-N válasza nrg.960 (#230795) üzenetére


Fall-N
veterán

Jól néz ki. Mekkora tárcsa van elől? Olyan picinek tűnik, mintha 140-es lenne. :D Gondolom 160-as, csak csal a kép.

[ Szerkesztve ]

(#230811) 6030D válasza run4fun (#230806) üzenetére


6030D
Ármester

Külföldről kicsit olcsóbb a kék, illetve azt is nézd, hogy abba valószínűleg jó lesz a belsőd, a 25-ösbe kell vékonyabb. 19 mm-es felnire a 25 az szerintem necces, de majd az országútisok cáfolnak. Azért görgőn tud meleg lenni a gumi, növekszik a nyomás....

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#230812) Fall-N


Fall-N
veterán

Végre találtam helyben tárcsákat, így mennek a görbe tárcsák a kukába. Előre egy 180-ad bts by Ashima került, hátra meg egy extend 160-as fog kerülni. Azt majd jövő héten teszem fel, nem lesz ma időm rá. Persze kellett PM to PM 160->180 adapter is, mert nem volt a boltban két darab 160-as tárcsa (az volt a terv). Majd beszámolok, hogy milyen az Ashima/bts. Elvileg rozsdamentes.

Az idióta torx csavar helyett meg rozsdamentes imbusz (3-as fejű) került, ha már nem divat csavart adni a rotor mellé. Sajnos a T25-ös csavar tényleg egyszer használatos, így kell cserélni a rotorral együtt. Egy két darab nehezen is jött le, mert könnyen elnyalódnak.
Itt az Ahima felszerelve, még "ki se hűlt":

(#230813) f4lcon válasza Fall-N (#230812) üzenetére


f4lcon
őstag

no offense, de a torx nagyobb nyomatékot bír el, mint az imbusz
így az elnyalódott T25 a gyenge/rossz minőségű szerszám következménye

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#230814) balintbaba válasza sebgutkopf (#230803) üzenetére


balintbaba
tag

Nekem határozott véleményem van, mert határozott különbségeket látok. Mikor 10 percig megyek 250 wattal és azt látom, hogy a szívem 120-at ver percenként, az elég gyanús. Kontroll eszközzel nem mentem ki soha tekerni, de eleget mentem pánttal és órával is külön-külön, hogy tudjam mi a realitás. Az is lehet az én csúklómhoz, fogásomhoz, bőrömhöz, hidratáltságomhoz nem alkalmas a csuklón való mérés. :U

(#230815) jjeahh válasza Fall-N (#230812) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, erre kíváncsi vagyok.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#230816) velizare válasza Fall-N (#230812) üzenetére


velizare
nagyúr

ha tárcsának nem válik be, a helyi ninják biztosan örömmel fogadják majd dobócsillagnak.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#230817) andrisbandi válasza balintbaba (#230814) üzenetére


andrisbandi
őstag

Pulzusmérős edzéshez (pánttal) én a bringás kijelzőn ellenőriztem a tól-ig sávot. Erdőben elég nehéz lehet a karon követni.

Arra tippelek szó sincs tartományokban maradásról csuklózáskor, csak kíváncsiságból néha rápillantanak, és a fő funkció, h legyen egy pulzusos adatsor is a rögzített tekeréshez.
Erre tényleg jó lehet.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230818) andrisbandi válasza jjeahh (#230815) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nagyon diplomatikus vagy :D
Kicsi, könnyített tárcsák... ezzel én biztos nem boldogulnék, kevés lenne a fékezős tudományom/bátorságom :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230819) sebgutkopf válasza fulton (#230808) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ebből is látszik, hogy nagyon nem mindegy milyen az óra. A huawei eleve okosórákat gyárt, nem gyárt sportórát és versenyezni se tud, de nem is kell egy igazi sportórával, nem egymás konkurensei mondjuk egy 4. generációs optikai szenzoros 5-800€ értékű garminnal, de nem csak pulzusban, nyomonkövetés és ökoszisztéma szempontjából sem.
Más felhasználás, más célközönség.
A klasszikus okosórák közül az apple watch a legjobb pulzus vonalon főleg az ekg képesek, azok kimottan jól tudják követni a gyors változásokat is, de az se orvosi eszköz.

Ha pénz oldalról nézzük és csak a hrm a fókusz, akkor egy olcsó óra + pánt akár árban kedvezőbb is lehet mint egy igazán jó óra.

(#230820) sebgutkopf válasza Toobee (#230804) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Erre kíváncsi vagyok, láttam már ilyen felkarra rakható cuccokat, kérdés kit mennyire zavar, ha valami szorítja a felkarját? Én a klasszik telefon/kulcstartót se bírom elviselni ha futás közben szorongatja a felkarom és bicempszem, vagy lecsúszik.
Mellkas pánt-nál az öltezet szorítása nem segít fent tartani? Elől, vagy inkább hátnál kezd el lecsúszni, vagy nem elég szoros. Nekem nem csúszott le a pánt sose, bár bringához nem hordtam csak futni. Ennek ellenére inkább csak akkor vettem fel, amikor figyelni akartam a pulzust, nélküle jobban érzem magam.
A végén te leszel az akinek alkarra, vagy csuklós óra megoldás kell a helyén maradáshoz.

(#230821) zsamiatt


zsamiatt
őstag

a bubát honnan érdemes Pesten kezdeni ahol lerakható a kocsi és vonattal vissza is lehet jönni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#230822) Maximum1 válasza zsamiatt (#230821) üzenetére


Maximum1
őstag

Ha van kocsid minek tekernél le? ;] :DDD

(#230823) arcitec válasza 6030D (#230762) üzenetére


arcitec
addikt

Akkor neked ez kell, ez tuti EKG szintű mérést ad: [link]

(#230824) ZolkoW válasza f4lcon (#230813) üzenetére


ZolkoW
őstag

így van, vagy maga a csavar volt valami gyenge eresztésből, imbusztból mondjuk gyakoribb a puha anyag.

#230814 balintbaba: mondjuk külön-külön, más időben összehasonlítva az elég messze van a méréstől..na jó, az összehasonlítástól is ;]
Biztos fejlődik a csuklós mérés, nem kétlem, hogy már rég elegendő a hobbisportolónak, de nekem ez mindig megmarad mint hátulról vakaródzós túlbonyolítütt megoldás, méréstechnikailag. A pánt gyakorlatilag közvetlenül a jelet méri, megbízhatóan, energiatakarékosan (közel egy évig jó a 2025-ös elem), azonos áron van Polar felkaros optikai mérő, azt tölthetném alkalmanként, vagy kicsit ritkábban.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#230825) ZolkoW válasza Fall-N (#230812) üzenetére


ZolkoW
őstag

a 3-as fejűt most olvasom, ez a kulcsnyílás mérete? az előbb fog elnyalódni, mint egy T25-ös torx, ráadásul a rozsdamentes sem egy kemény anyag.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#230826) jjeahh válasza andrisbandi (#230818) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Te nem, de én lehet igen xc-n, nekem most is 180-as van elöl.

Ha már tárcsa, a legutóbbi körön éreztem azért az új tárcsa/fékbetét jótékony hatását (RT56 -> RT66 és organikus betét -> félfémes), bár lehet placebo. Pedig hátul 180-asról 160-asra visszaváltottam. Mindehhez 17-18 kilóméternyi folyamatos lejtő kellett és finoman szinte állandóan húzogattam a féket, mert csaj ismerőssel tekertem és nem akartam előzgetni ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#230827) run4fun válasza 6030D (#230811) üzenetére


run4fun
tag

Köszi! Melyik külföldi oldalra gondoltál?

(#230828) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Volt valaki innen mostansag Hosszuhetenyben? Milyen a palyak allapota?

Kesznek erzem magam arra, hogy a bicajnak megfelelo, enduro koron vegre kicsit lejtozzek is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#230829) Fall-N válasza andrisbandi (#230818) üzenetére


Fall-N
veterán

Igazság szerint, mivel mechanikus fékem van, így nem kell félni, hogy megég a tárcsa. ;] Viszont meglepően jó merev, a Tektro tárcsát simán lehetett hajlítgatni. Könnyítettnek könnyített, de kompenzálja a 180-as méret. Gondolom ér annyit, mint a 160-as "teli" tárcsa. Egyébként sok hasonló formájú van, A2z és más márkák is használnak ilyet. Bár gondolom az Ashima lehet az OEM gyártó és az A2z csak a cimke rajta. Nekem az volt a lényeg, hogy egyenes legyen és ne hajoljon, mint a kifli. Shimano ST26s volt a terv, de az 7ezer Ft/db ha lehet valahol kapni. Ez fele annyi volt, mégsem noname. Az Extend márkájút lefotózom majd, az is könnyebb fajta, de nem dobócsillag forma.

ZolkoW: Kimondottan tárcsafék csavar, ismerős szerelő adta, mert egyik szakbolt ("szak") sem tartja külön a csavart, de azért megjegyezik, hogy a tárcsához nem jár. Kapják be, akkor mivel rakjam fel? Igen a kúlcsnyílás mérete 3 mm-es, de a rozsdamentes az bevonat, nem fogalmaztam pontosan. Amúgy acél csavar. Torx volt a cél, de azt még ennyire sem tart senki.

[ Szerkesztve ]

(#230830) 6030D válasza arcitec (#230823) üzenetére


6030D
Ármester

Köszi, ez nem lenne rossz, csak nem tűnik valami aktív vagy beszerezhető dolognak. Illetve amiért nem jó, az az egyedi csatlakozási rendszer, minden mást 95 %-os eséllyel cserélgetsz egy másik eszköz pántjával, ezt nem.

run4fun: [link]

MPowerPH: stickermajom volt

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#230831) zsocy válasza zsamiatt (#230821) üzenetére


zsocy
őstag

Kelenföld, ott van egy nagy P+R parkoló, közel a Buba kezdete, bringaút visz odáig is, és a vonat is ott áll meg.

Viszont sajnos ez Budán van. Pesten nem tudom hol kezdeném ;] :P

(#230832) zsamiatt válasza zsocy (#230831) üzenetére


zsamiatt
őstag

Zsir, koszi
"Viszont sajnos ez Budán van. Pesten nem tudom hol kezdeném ;] :P"

Jjjjaaaaajjjjjj, jogos 😂😂😂😂😂

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#230833) andrisbandi válasza Fall-N (#230829) üzenetére


andrisbandi
őstag

180-as már nem kicsi, az beválhat szerintem is.
Csak olyan picinek tűnt :)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230834) andrisbandi válasza zsamiatt (#230832) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ez a csóka a rakparttól indul, részletesen mutatja a buba startig az utat bicóval.

A Budapest - Balaton kerékpárút (BuBa) bemutató & teszt! | Bringábor Kerékpártúra

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230835) flash-


flash-
veterán

szeretnék megtérni waxra! :)

először is teljeseítményben nagyon alulmarad a láncolajoktól? talán a zerofriction csinált teszteket de én abból egy mukkot sem értek hiába tudok angolul, a táblázatukból én nem tudom kivenni hogy akkor most melyik hogy szerepelt,stb..

1.
legtöbbetn a Smoove-ot dicséritek-dicsérik! Smoove-ot hol szerzitek? itthon nem látom hogy rendelhető lenne, külföldről gondolom, honnan ajánlott?

2.ha egy morgan blue lánctisztítóval(meg azzal a decathlonos láncmosó görgővel) fémtisztára tudom tisztítani a láncot az elég? vagy mindeképp le kellene szedni, beáztatni mindenléfe más lötyibe? ezek az erős lánctisztítók gondolom erősebbek mint egy brigéciol vagy benzin :F (megmég nem tudom mibe szokták tisztítani,ez a morgan blue cucc elvileg diluted napthna alapú - na talán higított petróleumot jelenthet ez? )

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#230836) jjeahh válasza flash- (#230835) üzenetére


jjeahh
nagyúr

0. szerintem nem marad alul, inkább jobb
1. ha külföld is játszik, nézz rá a Squirt-ra
2. szerintem elég

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#230837) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Véleményekre lennék kíváncsi, hátha járt valaki hasonló cipőben, mint én. :)

~190 cm és 94 kg vagyok, jelenleg nyúzok egy szíjhajtásos Canyon Commuter Sport 8-ast hétköznapi mindenesnek, illetve asszonnyal hétvégi túrázósnak egy régi Gepida 200 trekkinget picit feltuningolva és csomagokra előkészítve, amit nem félek ütni vágni és ott merem hagyni bárhol...

Arra jutottam, hogy valószínűleg megválnék mindkét pónitól és szeretnék EGY igazi "mindenest", ami:
- hétköznaponként alföldi munkábajárós,
- hétvégente nem riad vissza egy kis döngölt utas/keményebb talajú erdőzéstől,
- pár napos full bikepackingot elbírja csomagokkal,
- képessé tehető egy Hingarian Divide szintű eseményen való részvételre, és nem kell félnem, hogy összef*ssa magát alattam a technika.

Helyem nem nagyon van tárolni biztonságosan (Mordor pedig begyűrűzik mindenhova, csak a a pici zárt tárolómban merném hagyni duplán lakatolva). Így csak 1 bicajban gondolkodom, hosszú távon két kerékszettel. Nem régen volt lehetőségem kipróbálni egy koskormányos régebbi alu Cube CX bringát, azóta úgy gondolom biztos vagyok benne, hogy ez a fajta geo és a koskormány lesz a jövője a kétkerekűzésemnek a továbbiakban.

Szemezgetek egy ideje a gravelokkal, főleg az acélokkal, mert mind a seggem mind a csuklóm elég kényes, az a +1-1,5 kg pedig nem hiszem, hogy zavarna (míg Szegeden éltem egy acél országútit hajtottam és azt is imádtam). Kona Rove-Sutra, Genesis Crox de Fer, Marin Nicasio+, Ribble CGR 725, Rondo Ruut, Author Ronin, Csepel Deepspace fronton nézelődtem eddig, de előbb rá kéne szánnom magam a meglévők eladására.

1. Kérdés:
- Szerintetek a leírtak alapján jó döntés lenne belevágni ebbe a projektbe?

+1:
- Ma szembejött egy titán vázas hirdetés és igen tetszik a csatolt paripa

Planet X Tempest Ti

Esetleg valaki hajt ilyet? A titánnal, mint váz alapanyag, van bárkinek tapasztalata innen a csoportból? Titán vázban egyelőre nem is gondolkodtam, de ha ilyen árban ki lehet fogni őket, akkor elgondolkodtató lehet az is. :U

Köszönöm, ha elolvastok, főleg ha válaszoltok is.

Kellemes hétvégét mindnekinek!

[ Szerkesztve ]

• Honor Magic5 Pro •

(#230838) kobayashy válasza MPowerPH (#230828) üzenetére


kobayashy
tag

Kedden voltam,igaz most először, de én nem találtam semmi kivetnivalót a pályákon,tiszták nincs gond. Egyedül a DH pályán nem mentem le.
Mennék többször is,csak kicsit messze van trébányától.

[ Szerkesztve ]

(#230839) zsocy válasza fpatrik17 (#230837) üzenetére


zsocy
őstag

Na, erre a titán vázas PlanetX-re most egy kicsit felállt, én kérek elnézést :)

Ha megvan rá a pénz, én nem is gondolkoznék, ez egy igazán különleges darab. Titán váz!
Az elképzelt felhasználáshoz is passzol a gravel, van koskormányos tapasztalatod is, szerintem jó csere lenne a két mostani (plusz rengeteg pénz) helyett egy gravel bikepack mindenes.

A Tempestet lehet pakolni is, még ha nem is az a kifejezett bikepacking rig.

A felsoroltak közül a Deepspace-t és a Kona-t ismerem hallásból, azok jól lehetnek, szerintem a Divide-on is elmennének bőven. Van aki egészen régi montin tekerte végig, ott inkább az ember számít.
Azt nem tudom mennyiért tudod eladni a két bringád, de ha tudsz vágj bele a cserébe, nem fogod megbánni.
Az egyetlen amitől (nagyon) félnék az a lopás, egy ilyen bringát biztos nem tárolnék semmilyen tárolóban, ez jönne be velem a lakásba, akár a falra is, dísznek :)

(#230840) f4lcon válasza fpatrik17 (#230837) üzenetére


f4lcon
őstag

a titán még jobb, ha belefér a keretbe
rugalmasabb, mint az acél

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#230841) andrisbandi


andrisbandi
őstag

USA, 43$ ~ 18e Ft, ha beköpöd a bringaúton illegálisan parkolót.

NYC Proposal Offers Cash for Spotting Parking Violations in Bike Lanes
A bill that would allow New Yorkers to collect bounties for reporting bike-lane blockers...
New Yorkers who submit evidence of a parking violation can earn 25% of a proposed $175 ticket.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-09-29/nyc-may-pay-people-for-reporting-bike-lane-blockers

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230842) nrg.960 válasza Fall-N (#230810) üzenetére


nrg.960
tag

160-as van elől és hátul is, elől egy négydugattyús magura gondoskodik majd a megállásról. …ez volt kéznél :U :DDD

Nem vagyok a szavak embere..

(#230843) Toobee válasza MPowerPH (#230828) üzenetére


Toobee
veterán

Rohadt nagy a por. Most azért el tudnék viselni egy Assegai DHR párost.

https://barbieripnk.hu/

(#230844) Fall-N válasza andrisbandi (#230833) üzenetére


Fall-N
veterán

Közben megtaláltam [link] Alligator néven is. Ugyanaz. Igaz több mint dupla annyiba kerül. :D

(#230845) stickermajom válasza MPowerPH (#230828) üzenetére


stickermajom
addikt

Poros volt mindegyik nagyon a hétvégén, de amúgy minden rendben volt. Meglátjuk mit hagynak belőle hétvégén a srácok. :D Ha magányra vágysz hétfőig ne menj oda.

(#230846) varsam válasza MPowerPH (#230828) üzenetére


varsam
őstag

Le vannak takarítva, levél mentesek, sőt lombfúvóval elvileg mindegyikről le lett fujva a por a héten, de mivel nem esett sok helyen elég mély por van már most is. Vonat közben azert lehet nyelni. A hétvégén van Mecsek Enduro verseny, most elég sokan leszünk fent a hegyen, szombaton és vasárnap viszont csak rajtszámmal mehetsz a pályákon...

(#230847) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#230841) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Spiclinevelés. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#230848) fulton


fulton
addikt

Tegnap volt egy kis karika 2 részben. Fahrenheit mez + dekás training aláöltöző.
Javult az átlagom úgy hogy direkt a 70-80% zónában toltam egy kellemes tempóban. [kép]
21.9 (korul voltam régebben) ilyen távra erre az útra, most: [kép]
Lecseréltem a Garmin 530 órán pár mezőt, jobb szeretem így: [kép]

16-14 fok volt. (Út első része) Ebben nagyon kellemes volt tekerni. Az út végén az aláöltözet nedves volt de nem vizes. Egy jó 45 perc es indultam vissza, ekkor már kúszott le a hőmérő higanyszála. Kezdett nem komfortos lenni azzal a nedves aláöltözővel. 13 fokon indultam vissza, majd 9 fokon 30km után úgy döntöttem vonattal megyek tovabb (ekkor 23.7 lett az átlag), nem kockáztatok. Itt már kb 3.5 órája voltam a szabadban. Úgy gondolom a test kihült ennyi idő alatt + a nedves aláöltözővel ismét nyeregbe ülni...
Az út nagyon jó volt főleg az első 2/3a :) . A végét nem élveztem annyira, erőm sem volt a rossz komfort miatt.

[ Szerkesztve ]

(#230849) nemeth989


nemeth989
senior tag

Sziasztok
Van itt valaki aki használ Rapha cuccokat? Már régóta szemezek ezzel a márkával, de még nem nyomtam rá a buy gombra. Eddig Gore és a Santini-vel vagyok a legelégedettebb. Ezekhez képest kíváncsi lennék mit tudhat.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#230850) chubby2o6 válasza fulton (#230848) üzenetére


chubby2o6
senior tag

A talpközéppel-tekerés itt a topikban kimeríti a mugliság fogalmát ;] :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.