Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#190601) Yszapos


Yszapos
tag

Üdv, ez a lakat mennyire ajánlott vétel? 160 ezres bicót zárogatnék le vele max 30 percre bolt előtt. Ha ez nem ajánlott mit ajánlotok helyette?

[ Szerkesztve ]

(#190602) vallas válasza itouchfan (#190576) üzenetére


vallas
senior tag

esetleg?
[link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#190603) ivana válasza vallas (#190602) üzenetére


ivana
Ármester

Mi ez a challenge? Valakinek valami új márkája? Soha nem hallottam róla. A 14k-s gumi meg azért nem filléres cucc.

[ Szerkesztve ]

(#190604) vallas válasza ivana (#190603) üzenetére


vallas
senior tag

nekem a bicóboltos ajánlotta, ő is használ ilyet, és meg volt vele elégedve...
Én is húztam a szájamat amikor meg vettem, pedig nekem 17 volt barna falú 36-s darabja akciózva... de ő mondta, hogy ezek a tubeless gumik ennyik... :O :O :O

[link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#190605) f4lcon válasza ivana (#190603) üzenetére


f4lcon
őstag

olasz cucc, kézzel készül, ilyen manufakturális jelleggel a Pirelli által megvett, majd a 90-es években felszámolt Clément gyárában alapították, 2000 óta megy ezen a néven
mondjuk attól, hogy "kézműves" még nem tudom mivel jobb, mint egy Schwalbe vagy Conti

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#190606) Ringman válasza ivana (#190603) üzenetére


Ringman
nagyúr

a gravelspecifikus gumik elég drágák sajnos, kb 30-35€/db-tól kezdődik az áruk. (a csak belsővel használható cx gumik 20€ alatt is kaphatók már)

a hutchinson tuaregem darabja is 13k volt.
a dekának van egy saját márkás "gravel mintázatú" gumija 3300 forintért, de az drótperemes: [link]

challenge márka történelme itt olvasható: [link]

[ Szerkesztve ]

(#190607) Ringman válasza f4lcon (#190605) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem azért kézműves, mert tubulart gyártottak?

(#190608) f4lcon válasza Ringman (#190607) üzenetére


f4lcon
őstag

ez elképzelhető (nem tudom most is gyártanak-e) én anno a Pirellis fószertől hallottam erről a gyárról Eurobike-on (mert persze a Pierlli visszatért a high-end kerékpárgumikhoz, és akkor már sajnálták, hogy eladták anno azt az üzemet, késő bánat)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#190609) ivana válasza f4lcon (#190605) üzenetére


ivana
Ármester

Közben én is megtaláltam, nem tudom azért egy conti valahogy jobban hangzik.

(#190606) Ringman Ja ez tubeless? :B Sima conti CX gumik ilyen 9 ezerért is szoktak lenni itthon.

(#190610) Ringman válasza ivana (#190609) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg igen: [link]

#190608 f4lcon
a honlapjuk szerint vannak tubular külsőik is.

(#190611) itouchfan válasza vallas (#190602) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi, challenge-t néztem, de inkább a strada bianca-t, de ez jobb talán. Kicsit sokallom az árát, emésztgetem egyelőre...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#190612) Ringman válasza itouchfan (#190611) üzenetére


Ringman
nagyúr

amikor challenge-nél szerintem elég zavaró, hogy van pro/race/tle/etc/stb variáns :)
pl esetedben: [link]

mondjuk én azért vettem a touareget, mert az kb 2 nap alatt itt volt a dekában.

(#190613) INTELligent válasza Hasaggymeg (#190586) üzenetére


INTELligent
senior tag

Hasaggymeg: annyiért tényleg :).
itouchfan: neked milyen típusú lett?
peterkeT: tudom sajnos. Aki meg laikus, az olyat, mint a topikfőnöknek, feltesz 399€-ért, aztán 2 nap múlva 800-ért látom...
6030D:
lakatom az éppen van, ráadásul ennél jobb Abus :DDD , hát igen, egy karbont láttam 1000€-ért, de az valószínűleg elég régi
ZolkoW: :DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#190614) vallas válasza itouchfan (#190611) üzenetére


vallas
senior tag

Ilyen az enyém a bicón, meg ahogy megjött.
mondjuk még csak tesztkört mentem vele, de jól gördül, a középső sima része miatt
[kép]
[kép]
[kép]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#190615) cityman


cityman
újonc

Sziasztok

Pár hete kértem segítséget (kaptam is), most újra fárasztanálak Titeket:

Városi rohangálósra szánnám (olcsóbb de még használható kategóriát keresek), íme a hirdetés:
[link]

Mi a véleményetek?
Egyenes kormányos átalakításra lenne ítélve a tervek szerint...

(#190616) parandroid válasza cityman (#190615) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem mai darab, de teljesen használható lesz. A Sora belépő szint, de legalább nem Tourney, a hátsó sor meg lehet, hogy hamarosan csereérett, azt kalkuláld bele (meg akkor új lánc is már, ez ki tudja, milyen régi), de ez azért csak üzemszerű dolog. Ja, meg valami rendes pedál kell majd rá... Az, hogy itt-ott kicsit levert, azt te döntöd el, hogy mennyire zavar. Ha viszont az átalakításhoz még váltókart, fékkart, meg kormányt is venned kell, akkor lehet, hogy a fentiekkel együtt (minden költséget összeadva) már jobban járnál egy eleve olyan biciklivel, amilyennek ezt tervezed.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190617) kenguru99 válasza cityman (#190615) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Városi forgalomra szerintem legalább 28mm széles gumi kell. De nem tudom milyen széles felni van ezen, de ha ilyen 13-14-es az nem igazán jó a szélesebb gumihoz. Azt is meg kellene nézni, hogy a vázba hogy fér el a gumi, bár az ránézésre jónak tűnik nekem.

(#190618) itouchfan válasza vallas (#190614) üzenetére


itouchfan
senior tag

Jól néz ki, szép a bringa, majd én is rakok fel képet ha úgy meglesz, ahogy azt megálmodtam.

IntelLigent: outi/cross. :K :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#190619) 6030D válasza f4lcon (#190605) üzenetére


6030D
Ármester

Kézműves termékeknél a hibás szó szinonimája lesz az egyedinek. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#190620) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Hali!
XLC BS-X15 fékpofát ismeri valaki? Hogyan viszonyul az eredeti Shimano R55C4-hez?

(#190621) INTELligent válasza itouchfan (#190618) üzenetére


INTELligent
senior tag

Várjuk a képet :K .
Bakker, ma 5 percen belül elvittek egy ilyet 300€-ért a szemem elől :Y :Y :Y . Mire megnéztem a spec-et, már késő volt.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#190622) sbi85g


sbi85g
csendes tag

Sziasztok.

Korabban elloptak a bringamat es ideje a nyer kozeledtevel egy ujat szerezni. Remelem esetleg tudtok segiteni benne.

- Atlagos hasznalatra nezelodok, foleg varos esetleg egy kicsi foldut amin szoktam kozlekedni. Szoval szerintem a trekking kategoriarol lenne szo.
- Arkategoriaban szeretnek maradni 150ezer forint kornyeken (Vagy alatta ertelemszeruen).
- Meret 57-60as vazmeret (21-23"). (magassagom 189cm, belso labhossz 86cm)

Kineztem 3 tipust. Van esetleg tapasztalatotok veluk? Melyiket itelitek meg ar-ertek aranyban a legjobbnak?

Riverside 500 (Decathlon) - https://www.decathlon.hu/trekking-kerekpar-riverside-id_8577822.html
Hoprider 500 (Decathlon) - https://www.decathlon.hu/varosi-kerekpar-hoprider-500-id_8405476.html
X-Fact Cross Sport (Kilimanjaro) -
https://www.hervis.hu/store/Felszerel%C3%A9s/Ker%C3%A9kp%C3%A1rok/Cross-ker%C3%A9kp%C3%A1rok/X-Fact/Cross-Sport/p/COLOR-2876039

Talan ezek tuntek megfelelonek. De nyitott vagyok barmely mas opciora. Otletek vagy hozzaszolasok? Barmi segitsegnek orulok :).

Balint

[ Szerkesztve ]

(#190623) itouchfan válasza INTELligent (#190621) üzenetére


itouchfan
senior tag

Le kell csapni. Sajnos nekem is beletelt másfél-két hónapba, mire olyasmit találtam, annyiért amennyiért szerettem volna. Egy jó párat elvittek az orrom elől, mert nem aznap este hanem másnap reggel írtam, vagy nem voltam elég rámenős. Farkastörvények uralkodnak, a pénz beszél, el kellett fogadni és rámenősnek lenni.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#190624) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, cross trekking kerékpárt szeretnék venni (csak újat, mivel nem igazán értek hozzá és a használtnál nem tudnám megállapítani, hogy milyen állapotú), a cél: sík és enyhén dombos részen szinte 100%-ban (na jó, 95%) aszfalton lenne használva, max. 20-30 km-es távra, kifejezetten "öreguras" használatra csak az élményért. A keretem kb. 150e nagyon max. 170e körül, de gyakorlatilag jelenleg "semmit sem" lehet kapni, teleszkópos villa, kazettás és lehetőség szerint tárcsafékes bicajban gondolkodom. Ebben az árketegóriában készleten az alábbit találtam, tudom nem ideális Hervis bicajt venni, de egyszerűen nincs más ezekkel a paraméterekkel, a linken lévő szerintetek vállalható a fent vázolt célra, ezzel az árral és a linken lévő alkatrészekkel (bár nem sok derül ki, szinte csak a váltó és a tárcsafék)
[Kilimanjaro X Fact Cross Sport ]
Persze más ajánlatot is megköszönök, ha a linkeltet "nem szabad" megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#190625) Hasaggymeg válasza pietrrr (#190620) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt nem ismerem, de a Shimanohoz nem nehéz jónak viszonyulni.

sbi85g...eddig már menj el legalább.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#190626) sebgutkopf válasza zgospel (#190469) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Persze ott vannak a sima deore fékek kedvezőbb áron. Egyébként nem olyan ördögtől való csak az egyik féket cserélni, főleg ha annyit nem is bringázol.

(#190627) Teasüti válasza jjeahh (#190441) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megnéztem azt a programot: na ne szórakozz! :))
Ez gagyi. Ha ez neked tökéletes, akkor csak véletlen egybeesés lehet.
Terepet figyelmen kívül hagyja, gumiszélességre névleges értéket kér a valós szélesség helyett az adott felnin. Súly eloszlás nincs. És első blikkre ez onroad only számokat generál. Nekem 28 psi-t számolt, ami a Silca-ban aszfaltos nyomás. Mellesleg én belsővel mentem ilyen nyomáson, mint amit ez belső nélkülire ír. :P

Ahogy nézem a Schwalbe kalkulátor is jó magasra teszi.
Fura. Én magamnak kísérleteztem ki, addig engedve lefelé amíg még stabil maradt és jóval e számok alatt vagyok és nekem bevált. A Silca majdnem el is találta. :K

[ Szerkesztve ]

(#190628) INTELligent válasza itouchfan (#190623) üzenetére


INTELligent
senior tag

Végül kiderült az eladó számára, hogy túl olcsó, de 600€-ért karbon 29er-t, bakker... Mondjuk a váz méretét nem tudtam meg, szóval biztos nem is lett volna jó :DDD.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#190629) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem egy új MTB-ot 200k-ig?
Terepen és aszfalton vegyesen használnám.
173cm és 73kg vagyok!

Nem nagyon értek hozzá mire kéne figyelnem a vásárláskor.

Köszi a segítséget!

(#190630) Yszapos


Yszapos
tag

Ebbe tudnátok nekem segíteni? Eléggé fontos lenne egy megbízható lakatot beszereznem!

(#190631) Hasaggymeg válasza Teasüti (#190627) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A gyártó értelemszerűen mindig errs on the safe side, vagyis őt ne hibáztasd ha felütöd a felnidet, vagy éppen koppan a teló. :U

Yszapos...160e bringára 16e lezáró, ez az ökölszabály. 30 perc marha sok is tud lenni. :F

d.beni...keress valahol Cube AIM SL-t, vagy. [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#190632) ivana válasza d.beni (#190629) üzenetére


ivana
Ármester

Deka és ST540, a többit költsd ruhára.

(#190633) parandroid válasza Yszapos (#190630) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Abus-szal nagyon nem tudsz mellélőni. Ezzel együtt hamis biztonságérzetbe ne ringasd magad, bármit el lehet vágni a megfelelő szerszámmal. A környék ismerete nélkül meg eleve sokat nem lehet mondani. No meg hiába mondjuk mi, hogy fasza lesz, ha éppen arra turnézik a Lakatos Cirkusz, és pont a tiéden csillan meg a déli nap fénye...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190634) bringasisti válasza Yszapos (#190630) üzenetére


bringasisti
őstag

És a kerekek az ülés mitől marad a helyén. Ez környezet és idő függő. Bemész egy üdítőt venni vagy alszol a lakásban a Hős utcában?

BENEFON DELTA--------N8

(#190635) Teasüti válasza Teasüti (#190627) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hozzá kell tennem, h én olyan alacsonyan használom, ami még nem fordul le a felniről. Komoly igénybevételt nem kap így 22/21 psi-n, de azt mondják ha elviszem bringa parkba, akkor is elég feljebb rakni 3-4 psi-vel. A felütés az nem annyira érdekes össztelós TL rendszeren szerintem. Azért nem olyan könnyű tönkretenni egy felnit. ;]
Egyszer csaptam oda úgy igazan járdaszegélyre hátsó kereket (arra érkeztem le ugrásból merev vázon) és abból is csak egy enyhe beverődés lett ami még a felniféket se nagyon zavarta.

Hasaggymeg
Koppanó teló se zavar igazán. Szétesni nem fog. Azért van benne a végállás ütköző, h ne sérüljön a belseje. A szerkezeti szilárdság meg adott.
Ezek ilyen 0,01% esélyű dolgok (egyetlen egyszer koppant nálam a 150-es villa vmi kövön, még csak nem is ugratáskor), viszont a másik 99,9%-ban meg kényelmes. :)

[ Szerkesztve ]

(#190636) Hasaggymeg válasza Teasüti (#190635) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért mondom, te addig engeded lefele amíg akarod, az a te bajod, de ők nagyobb nyomásokra mondják ki azt, hogy biztonságos, így védve magukat...telókoppanás meg nem is annyira a tönkremeneteltől sz@r mint a balesetveszélytől, fájni tud ha egyszr csak hirtelen már nem csillapít.😕

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#190637) 6030D válasza Teasüti (#190635) üzenetére


6030D
Ármester

Merrefelé bringázol?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#190638) Yszapos válasza parandroid (#190633) üzenetére


Yszapos
tag

Tudom, hogy nincs olyan, amit ne lehetne feltörni, de akkor egy ilyen Abus lakatot már nem annyira könnyű pl egy kalapáccsal leverni? Ha egy deichmanos saját márkás lakat és eközött az abus lakat között kellene választani melyiket inkább? A környéket ismerem, az egyik bolt, ahová gyakran járok az nem messze van egy c. teleptől, a másik a belváros elején van, mindkettő viszonylag nagy forgalmú helyen van, van lehetőség mihez odalakatolni a bicajt, de ha mégis nekiállnának feszegetni a lakatot azért az feltűnést keltene.

bringasisti: a kereket és az ülést is villáskulccsal lehet csak kiszedni, de ha úgyvan veszek két ilyen lakatot (amennyiben ez az abus jó és ajánlott) és akkor minkét kereket kilakatolom. Ha az ülést ellopják az a legkevesebb. A boltban nagyon max fél órát lennék bent.

[ Szerkesztve ]

(#190639) Carvus


Carvus
senior tag

Sziasztok,

lenne egy RR ST560 bringám gyári HUTCHINSON COBRA AIR LIGHT 27,5" x 2,10 gumiköpennyel. Mivel 95+% aszfalton van használva és szeretnék "kicsit" gyorsulni hosszabb utakon, arra gondoltam, hogy lecserélem a hátsót vagy akár mindkettőt:
Schwalbe Hurricane Performace vagy Continental Double Fighter III. (inkább előbbi)

Mit gondoltok róla? Illetve 2,10 helyett 2,0 okozhat problémát?

Köszi a segítséget előre is! :U :R

(#190640) szuszinho


szuszinho
őstag

Nézem hetek, hónapok óta, amiket mindig ajánlotok bringákat. Olyan árak vannak, pofám leszakad... A végén még felteszem apróra a trekkingem :)

(#190641) Teasüti válasza 6030D (#190637) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Anglia déli részén. Itt egy-két bringás parkon kívül nem vmi változatos a terep. Amúgy GMBN-es arcok is ilyesmi nyomásokkal csapatják, ők meg azért csak tudják. :)

(#190642) bardi válasza Teasüti (#190641) üzenetére


bardi
aktív tag

Azért gumi függő is, nekem is elől elmegy az 1,5 bar simán, legközelebb majd 1,4-re leengedem, egyszer sem sikerült felütnöm a felnit még ezekkel a gumikkal.

'92 Honda VFR 750

(#190643) itouchfan válasza vallas (#190614) üzenetére


itouchfan
senior tag

Lementem a közeli boltba, panaracer gravelking volt pont két darab, 32 széles. Elhoztam, tetszik. :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#190644) Teasüti válasza Hasaggymeg (#190636) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem az az egy ilyen élményem nem tűnt balesetveszélyesnek. Igaz dupla defekt lett belőle, akkor még belsővel a Mecseken, de nem veszítettem el az irányítást. Meg fájni se fájt. Lejtőzés közben volt és végtagból kimozogtam. :F
Itt történt viszonylag nagy sebességen. Sose jöttem rá, min mentem az, amihez durván kevés volt a 150 mm és mindkét kereket felütötte.

[ Szerkesztve ]

(#190645) parandroid válasza Yszapos (#190638) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Paranoidnak sem éri meg lenni, mert akkor meg abba hülyül bele az ember. Ha márkás lakatot veszel, azzal megtettél mindent, amit meg lehet tenni. Ilyen értékű bicajjal még biztosításon sem igen érdemes gondolkozni, drágábbat meg nem szabad szem elöl engedni, az a trükk.

Amúgy ha már úgyis Abus, akkor nézd meg inkább a Bordo-t az U-lakat helyett, könnyebb is, kezelhetőbb is, meg talán biztonságosabb is (?), mondjuk árban gondolom kicsit húzósabb.

Ja, ha nagyon paranoia, akkor ha jól értem a linket, ehhez a lakathoz is jár hurokkábel-sodrony, ha nem, akkor külön is kapható ( [link] ), azzal még lehet variálni a kerekek, meg az ülés védelmében.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190646) Hasaggymeg válasza Carvus (#190639) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem okozhat semmi problémát, sőt ha cseréled akkor még vékonyabb, valami 1,75 körüli kellene jól felfújva, akkor éreznél némi gyorsulást is.

Yszapos...az amolyan Deichmanos csodáknál biztos jobbak az ilyen zárszakértő cégek (Abus,Kryptonite,MasterLock,OnGuard,Hiplock stb.) által gyártottak, ez nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#190647) sbi85g


sbi85g
csendes tag

Koszi.

Azt mondod hogy megeri az upgrade a 900-asra? Nem mondom szimpatikus, de mi az elonye a masikakkal szemben szerinted?

Nem igazan olvastam semmit a Microshift valtorol vagy kazettarol (mondjuk a Hervis-es Alivioval szemben)

(#190648) jjeahh válasza Teasüti (#190627) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen szélességű gumit használsz milyen széles felnin és hány kiló vagy? Nálam az applikációban ajánlt nyomás, vagy a Schwalbe sáros körülményekre ajánlt nyomása a minimum, amíg le tudok menni, sziklás terepen kb. 0.15 bar-al kisebb nyomáson már koppan a felni és félek, hogy tönkreteszem. A Silca hátra nekem 1.55 bar-t ajánt és nemrég 1.5 bar-on felüttem :D . GMBN-es srácok nem használnak tire insert-et? Meg náluk a felni nem 30-40mm? A gumi meg 60mm. No de szerintem használd úgy, ahogy neked bevált.
szerk: szerintem a kalkulátorok által ajánlt nyomást nem kell vérkomolyan venni, csak kiindulási alapnak jók, amit aztán finomhangolhatsz.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#190649) sbi85g válasza Hasaggymeg (#190625) üzenetére


sbi85g
csendes tag

(ah bocsi elcsesztem az elozo hozzaszolast es nem valaszkent irtam)

Koszi.

Azt mondod hogy megeri az upgrade a 900-asra? Nem mondom szimpatikus, de mi az elonye a masikakkal szemben szerinted?

Nem igazan olvastam semmit a Microshift valtorol vagy kazettarol (mondjuk a Hervis-es Alivioval szemben)

[ Szerkesztve ]

(#190650) rétisün


rétisün
veterán

ilyen se volt még..... rendelés (vagy inkább a feladás) után egy héttel mozdult/indult el végre az új 'családtag' :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.