Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191751) jjeahh válasza Hasaggymeg (#191727) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na megjöttem én is :DDD . A szetted valszeg jó, de az a Conti gumi drótperemes? Mert az ha jól látom nem tubeless ready. Szalagból szvsz kell az új, már leírták miért. Az összeszerelést én a helyedben nem bíznám szerelőre, szívás ha nem rakja össze jól, mert vagy visszaviszed 10x, amíg jó lesz, vagy végül úgyis te kell nekiállj.

Csokicsibesz: jé, még egy ember, akinek nem tetszik a Maxxis :D . Conti Schwalbe nekem is jobban bejön, legalábbis a Rekon és a Forekaster nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#191752) Khelben válasza xy.zsolt (#191731) üzenetére


Khelben
nagyúr

A felső holtponton segít átlendülni. Gondolom ugyanez van 2x-nél is, nekem 1x-nél van ovális.

(#191753) xy.zsolt válasza Khelben (#191752) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ezt értem, de mikor áttértél oválra akkor érezhető volt a különbség a mászásban? Gyorsultál tőle vagy könnyebben másztál?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#191754) Hasaggymeg válasza Csokicsibesz (#191744) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja most értem, a régi szalag (nem TL) megy a kukába... :)

#191745ZolkoW...nekem sem. :( ...a váltásnál szerintem gond lehet, hogy egyik tányér széle folyton távolodik/közeledik a váltóhoz, illetve a másik tányér éléhez. :F

#191748ZolkoW... :R

#191746Teasüti...szerintem van olyan gumikombináció melynél simán összejön. Én Maxxis Ikont tettem rá a Mavic Crossmax UST kerekekre belsővel, és akkorákat lőtt valahányszor felfújtam (először mini pumpával, majd később vásároltam műhely pumpát és azzal is), hogy majd infarktust kaptam minden alkalommal. Levenni is bár akár kézzel le tudtam, előtte le kellett fejteni széleit a felni belsejének peremeiről, így nem csodálkoznék ha az ott már tej nélkül is tömített volna. :U

jjeahh...az a Conti tubeless ready.PureGrip összetétel tömlő nélküli használatra felkészítve (Conti Revo Sealant technológia) Robusztus és teljes gumi bevonat az oldalfalon...Rose szerint is...és nem akarom szerelőre bízni, ha én nem tudom megcsinálni akkor nem is kell. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#191755) Manitou válasza Teasüti (#191746) üzenetére


Manitou
addikt

A kérdés jó. Nekem az egyik trail/enduro bringámon egy Nobby Nic Performance 27,5x2,25 ös külső volt gyárilag. Mikor gumit akartam cserélni, akkor jött a meglepi, hogy jé ebben nincs belső. Pedig a külső gumi alapján simán azt hittem volna, hogy az a külső ami rajta volt az belsővel használható csak. És tej sem volt benne. A levegőt pedig tényleg úgy tartja, mint a kisangyal.

(#191756) Manitou válasza xy.zsolt (#191737) üzenetére


Manitou
addikt

Én kuplungos MTB h.váltónál hallottam, hogy panaszkodnak , hogy "rongálja" a váltót.
Nem kuplungos váltókban nem tud szerintem kárt tenni.

(#191757) jjeahh válasza Hasaggymeg (#191754) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kicsit összevissza ez a bikepro, mert a tulajdonságoknál viszont azt írják, hogy:
Külső gumi perem: Drótperemes
Külső gumi rendszer: Belső használatával
Szerintem nézz utánna a Conti weboldalán vagy kérdezz rá a bikepro-nál, nehogy drótost küldjenek.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#191758) ZolkoW válasza Manitou (#191756) üzenetére


ZolkoW
őstag

a h. váltó az ovál tányértól egyébként nem mozog sokat, pár mm-t hintázik.
Igazán elvetemültek még single speedre is tettek ovál tányért, pedig ott "fix" a lánchossz, valójában csak az okozza a minimális rángatást, hogy más szögben megy a lánc a lánckerékig, de végig ugyanannyi fogon fekszik fel. Tehát nem nulla a hosszváltozás, de nem is több pár mm-nél. (az SS-nél gondolom egyszerűen volt annyi lazaság a láncban, hogy elviselte, de nem volt olyan laza, hogy ugorjon)

Ja, meg amikor múltkor írtam a Rocket Ron sztorit, már nem emlékszem, hogy 1, vagy 2 hetet állt úgy a gumi, hogy folyadék nélkül volt felfújva a Mavic felnin, de még csak nem is puhult le. Lötyi nélkül nincs defektvédelem, szóval nem használnám, de el tudom hinni, hogy anélkül is működik. Másik Schwalbe EVOnál meg pici sziszegés volt a felninél, elöl csak, de hátul ugyanúgy látszólag tökéletesen tartotta.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#191759) J.C.G. válasza Hasaggymeg (#191754) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Jó lesz az a gumi, én is ezt használom tejjel. Szerelő meg felesleges ehhez a munkához. Jó feszesen felrakod a szalagot, pici lyukat szúrsz rá és betolod a szelepet. Innentől a felnin fog múlni hogy mennyire egyszerű feldobni rá a külsőt. A DT felni nagyon jó ebből a szempontból, a WTB féle tcs rendszer viszont szivatósabb. Felpumpálni sima no name műhelypumpával sikerült mind a kettőt.
Szerk.
Bikeproról lesz a gumi? Akkor tényleg kérdezz rá, nem ám drótost küldenek.

[ Szerkesztve ]

(#191760) gabro0 válasza Hasaggymeg (#191727) üzenetére


gabro0
őstag

Itt van csicsa nélkül is.

(#191761) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#191754) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ja, ha mégsem menne sima pumpával: https://zolkow.blog.hu/2021/04/20/legkonzerv
:D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#191762) Khelben válasza xy.zsolt (#191753) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezt azért nem tudom megmondani, mert 44-es simáról tértem át 38-as oválra, amivel alapból könnyebb lett a mászás. De én úgy érzem, felfelé jobb ezzel.

(#191763) Manitou válasza ZolkoW (#191758) üzenetére


Manitou
addikt

Biztos úgy van, én nem használok oval tányért és nem is tervezem.

Nekem még 1x sem volt ezzel a Nobby Nic külsővel defektem. Pedig megjártam vele a Kassa Single Track maratont , voltam vele Ruzomberok bikeparkban (ott kapott azért rendesen) és a lillafüredi enduro pályán is. Szóval nekem nagyon pozitív csalódás volt ez a külső.
Persze a defekt lehet mák is, hogy nem volt. De az igaz, hogy ha van benne tej az valóban biztosabb defekt ellen.

[ Szerkesztve ]

(#191764) parkr válasza xy.zsolt (#191749) üzenetére


parkr
őstag

(#191765) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok! Sisakkamerák között van valami bestbuy kategória? Nem akarok a bringám árának felét rákölteni, így egy sima 20-30Ks valami kis egyszerű dologra gondolnék, ami pont elég lehet arra, hogy ha ne adj Isten valami atrocitás történik az utakon, akkor tudjam a saját álláspontom videófelvételekkel képviselni.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#191766) truefx válasza xy.zsolt (#191740) üzenetére


truefx
aktív tag

Nem én írtam a dőlt betűs részt, de szívesen összehozlak az emberrel, ha ráveszed magad az ovál hajtásra.

(#191767) andrisbandi válasza spanyoll (#191765) üzenetére


andrisbandi
őstag

#188779 Nutra
Én nagyon meg vagyok elégedve a Mobius kamerával. Évek óta használom, bringán és motoron is. Mozgásérzékelős felvétel, relatív könnyű, bírja a strapát, tartójából egy mozdulat kivenni.
Bringán kormányon szoktam használni, hosszabb túrán külső akkuval (bónuszként beállíthatóan elindul, ha tápot kap.) Szerintem 1-1.5 óra felvételt simán megy saját aksiról.

#188862
Ügyesen el van rejtve, de jár hozzá és külön is kapható ilyen tartó. Én egy ilyesmi filléres adaptert használok hozzá, aztán bármilyen gopro kompatibilis rögzítés. (vagy simán) Innentől kezdve kb végtelen lehetőség, kormányra is, sisakra is. Távirányító nem kell (nekem). Mozgásérzékelős módban megállítja a felvételt, ha x ideig nem mozog, aztán megint elindítja, ha igen. 64 vagy 128GB kártya bele, utána meg simán annyit tartok meg, amennyi kell (több fileba rögzít). Normál esőben nem volt még gond vele, nem használok külön vízálló tokot. (Úszni nem vinném azért ;] )

# sisak kamera
# kamera kormányra
# bestbuy kamera

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#191768) Ringman


Ringman
nagyúr

kompressszor/booster nélkül, egy lidl-ös műhelypumpával neki merjek állni a nuroad tubelessítésének?

az új gumi (hutchinson touareg) sem túl rugalmas (nem lehet csak kézzel feltenni, kell hozzá a gumileszedő), bár ott a fő problémám azzal volt, hogy a műhelypumpa kb. 1,5 barral felülmérte a nyomást meg először nem szappanoztam, a végén kirúgta magát a külső.

(#191769) jjeahh válasza Ringman (#191768) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem van kompresszorom, de kitaláltam egy olyan trükköt, hogy széles ragasztószalaggal körberagasztom az egészet, mármint a felnit a gumival összeragasztom, vagy legalább a szelep környékén, hogy ne szökjön meg a levegő. Még nem próbáltam, hogy működik-e így a dolog műhelypumpával, de hamarosan a haverom gumijait is tubelessesítjük és ott letesztelem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#191770) andrisbandi válasza Ringman (#191768) üzenetére


andrisbandi
őstag

Montin tej nélkül felfújtam maxra (Lidl-ös műhelypumpával).
Leengedtem, majd a szelepmagot kivéve, beöntővel töltöttem fel. Újra maxra fújás, pörgetések. Volt, h csak másnap engedtem vissza a kívánt nyomásra.

Így "tisztán" megoldható.

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#191771) Teasüti válasza Ringman (#191768) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Meglátod hamar amint felrakod a felnire a gumit.
Ha feszesen ül a felni közepén körbe, akkor talán.
Viszont ha fel tudod húzni a gumi peremét és ujjnyi rés van alatta, akkor neki se állj! :)

(#191772) Hasaggymeg válasza jjeahh (#191769) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na elindultam lassan a tyúkbelesítés rögös útján...még elkoptatom a mostani külsőket (ha még sok defektem lesz betöltök a tejből a belsőkbe is) aztán lecserélem az egészet. (A negyedik tételt nem fogom felerőltetni kerekeimre. :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#191773) Ringman


Ringman
nagyúr

köszi a válaszokat, akkor lehet nekiállok hétvégén.

(#191774) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#191772) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én eddig mindkét WTB külsőpárommal megszenvedtem, de ez ne vegye el a kedved :).
Mivel TL-ről volt szó, én a folyadékkal kentem kicsit körbe a felnit, de már azon gondolkoztam előtte, hogy segítséget hívok, mert egy 3. kéz jó lett volna, miközben mindkettővel izmoztam a gumileszedőket majdnem eltörve.
(szelepből én mindig a rövidebbet vettem, és simán elég volt, nem néz ki furán, de ez csak kötözködés)

#191773 Ringman : friss gumival nekem majdnem mindig működött, akkor volt gond, amikor vagy már kacskaringós volt a perem (nem lógta ki magát párhuzamsra a felni szélével), vagy olyan laza volt az egész, hogy mindik kijött a levegő. Azt még meg lehet próbálni ilyenkor is, hogy az egyik peremet feltornászod a rendes helyére, hogy legalább az oké legyen, a másikat meg megpróbálod legalább nagjyából odaigazgatni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#191775) jjeahh válasza Hasaggymeg (#191772) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem 21mm a felnid? Akkor elég lesz a 23mm szalag. Én 2mm-el szoktam szélesebbet venni és tökéletes. Ja, szelepből is elég valszeg a rövid is. Kíváncsi vagyok beválik-e majd neked a tubeless, bár szerintem minden azon múlik, hogy első alkalommal elcseszed-e az összerakást és hogy van-e türelmed kikísérletezni. Vagy... lejegyzeteled az itteni jótanácsokat és elsőre sikerül :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#191776) bszg@ válasza xy.zsolt (#191749) üzenetére


bszg@
tag

Igen, a rubé is ilyennel van szerelve.
(Úgy tudom, hogy használaton kívül ki kell oldani, úgyhogy újabb macera.)

(#191777) RexpecT válasza Hasaggymeg (#191772) üzenetére


RexpecT
addikt

Meglásd jó lesz. :K
Nekem már nem volt 400km óta defektem.

Szerintetek mikor érdemes először után tölteni a tejet? 100ml helyett az első feltöltésre(29er), nekem inkább 75ml-t sikerült beletölteni, talán már kicsit gyorsabban veszt a nyomásból mint amikor összeraktam :F

Holnap jön a cadence szenzorom, próbáltam visszaolvasni hogy milyen pedálfordulatot lenne érdemes nagyjából tartani. 80 és 100 közöttivel nem lövök elvileg mellé ugye?

A ma reggeli nyugalmi pulzusom 47 volt, ami nem is olyan rossz. Lehet a kondit hanyagolni kellene, túl sok zsír már nincs rajtam, de még mindig 74,5kg vagyok a 168 centimhez.

(#191778) balintbaba válasza RexpecT (#191777) üzenetére


balintbaba
tag

Ha 168 centi vagy 75 kilóval és nincs rajtad sok zsír (bár ez szubjektív, kinek mi a sok), akkor két lehetőség van: vagy nagyon izmos vagy, vagy pedig rosszul ítéled meg a rajtad lévő zsír mennyiségét. Valószínűleg inkább az utóbbi, én 182 centisen kb. azt a súlyt tartanám optimálisnak, ami most neked van. A kondit ne hagyd abba, főleg montin az erős felsőtest, core izmok sokat számítanak, ha lábra is keményen edzel az meg csak hab a tortán, egy sprintnél nagyon sokat tud számítani.

A cadence meg egyéni preferencia, ha te 80 alatt vagy 100 felett érzed jól magad, akkor tekerj olyan pedálfordulattal.

(#191779) ZolkoW válasza jjeahh (#191775) üzenetére


ZolkoW
őstag

Az is a szélesebb szalag mellett szól, hogy ha nem hegesztett a felni, akkor legalább ráfed arra az illesztési résre is. Nekem ott pont prüszkölt kicsit a Bonti keréknél, mondjuk megfogta a tej, de jobb a béke. Nem volt előtte még ilyen élményem, szóval nem figyeltem, hogy azon a részen épp mennyire sikerült tökéletesen vezetnem a szalagot..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#191780) SOAD19 válasza balintbaba (#191778) üzenetére


SOAD19
addikt

"Ha 168 centi vagy 75 kilóval és nincs rajtad sok zsír (bár ez szubjektív, kinek mi a sok), akkor két lehetőség van: vagy nagyon izmos vagy, vagy pedig rosszul ítéled meg a rajtad lévő zsír mennyiségét."

Ebben lehet valami. Én is 167 cm vagyok, eddig 68-69 kg voltam, de volt is belem elég rendesen. Most lefogytam 61 kg-ra, de még így is meg tudom markolni a bendőmön lévő hájt. :D De, lehet tényleg izomból van meg a kollégának a többlete.

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#191781) XZoli


XZoli
aktív tag

fully bicaj tulajok ti milyen sárvédőt használtok hátra :D de nem érte meg kipróbálni a dagonyázást :DD a szép rikító sárga dzsekim kicsit koszos lett

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#191782) jjeahh válasza SOAD19 (#191780) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tyű hirtelen mennyi 16x centis ember lett :D . Én is 168 centi vagyok és 63 kiló, sajnos van egy kis hasam, de így nem nézek ki csontsoványnak :U . 61kg alatt már sovány vagyok és úgy érzem hamarabb elfogynak a "tartalékaim" tekerés közben :F . Lefogyva az is szar, hogy töri a nyereg a seggemet... meg kb minden pad és szék, amin nincs párnázás :D . 68kg fölött meg már ha jól rémlik kezdtem lassulni, picit magasabb volt a pulzus. El sem tudom képzelni mennyivel nehezebb lehet sportolni annak, akin 20 kilónál több plusz van.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#191783) lockdown90


lockdown90
senior tag

Decathlonos bikeokat nezegettem, nem nagyon van raktaron egyik sem.

belépő kategóriából:
Kellys Spider 30
Kellys Madman 30

mennyire ajánlott? van-e esetleg valakinek tapasztalata ezekkel?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#191784) Somatom válasza XZoli (#191781) üzenetére


Somatom
veterán

Odaát válaszoltam. Egyébként kép.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191785) andrisbandi válasza XZoli (#191781) üzenetére


andrisbandi
őstag

SKS-Germany Fatboard
#188154

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#191786) RexpecT válasza balintbaba (#191778) üzenetére


RexpecT
addikt

Itt 76kg voltam, ettől most zsírosabb vagyok, tippre olyan 15-17% körüli lehet a testzsírom. [kép]

(#191787) balintbaba válasza RexpecT (#191786) üzenetére


balintbaba
tag

Uhh, hát ezt nem láttam jönni. :D Van itt tömeg rendesen, főleg a lábak elég erősek. Én izomból soha nem fogynék csak a bringa miatt, a nyeszlett felsőtestet meghagynám a profi versenyzőknek. :D

(#191788) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Láttam többen rendeltetek Aliról NRC napszemüveget, illetve nézegettem a Rockbros "modelljeit" is. Mennyire találjtátok őket kényelmesnek, praktikusnak? Tavaly vettem egy Ftiier Oakley koppintást, és annyira keskeny volt az orrnyerge, hogy nem tudtam használni. Nincs amúgy széles orrom ( ;] ), a polcról levett keretek mind jók.

Megrendelem a fél Alit még július előtt, jöhetnek tippek is másra is :DDD

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#191789) xy.zsolt válasza bszg@ (#191776) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nekem aztán nem lesz kuplungos váltóm :N

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#191790) SOAD19 válasza jjeahh (#191782) üzenetére


SOAD19
addikt

A hobbitok felébrednek, előbújnak, mi több kirajzanak a téli álom után. :D
"Lefogyva az is szar, hogy töri a nyereg a seggemet... meg kb minden pad és szék, amin nincs párnázás :D "
Ismerős... Kemény felületre leülve technikázni kell olykor, hogy ne fájjon. :D

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#191791) xy.zsolt válasza RexpecT (#191777) üzenetére


xy.zsolt
őstag

van ott még zsír ;] vagy az mind izom :F . 179cm és 72kg vagyok...3kg-ot még le kell adnom a legjobb teljesítményért. Most 2kmh-val még lassabb vagyok síkon, igaz még hideg is van meg szezon eleje.....mászni pedig még nem is mertem :D
A cad-ot ha megy 90re próbáld belőni....ha nem akkor meg egyesével próbáld idővel növelni....persze kb síkon, nem 5%os emelkedőn

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#191792) Because válasza RexpecT (#191786) üzenetére


Because
őstag

kicsit beleadsz és elérheted ezt a mesés fizikumot :)) :

Isten mentsen tőle!!!

(#191793) parandroid válasza xy.zsolt (#191791) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A kép alapján nem sok. :N Az a többlet bizony mind izom. Ne akarjon fogyni a kolléga, az izomból épült extra súly nem hátráltatni fog, vo2max-hoz a teljes izomtömeg számít, nem csak a releváns izmok. Nézzétek meg az ironman triatlon élmezőnyét, hogy néznek ki, egyik sem az a nyeszlett, csont-bőr futó-kerékpáros alkat, aztán mégis 8 órán belül letolják a 4k úszást, 180k bicajt, meg a 42k futást, olyan időkkel, ami egy kerékpárosnak, vagy futónak is becsületére válna. Gondolom az úszással is ez a helyzet, de ahhoz nem értek, meg ugye természetes vízben nem sok versenyt rendeznek.

Amúgy meg az ideális súlyom nekem is valahol ott lenne, amennyi most vagyok (175/75), csak egy olyan 5 kg-ot át kéne építeni izommá, ami 40 fölött hülye egy játék. Nem is teszek be pucér felsőtestes képet magamról. :B Mindig csak az vigasztal, hogy voltam én 85 kg is, úgy 5-6 éve, és akkor csak az a minimális izom volt rajtam, hogy arrébb tudjam vonszolni a zsíros valagam, és gondot okozott 2 emelet lépcsőzés is...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#191794) RexpecT válasza Tomi_Sci (#191788) üzenetére


RexpecT
addikt

Teljesen kényelmes. Először mikor felpróbáltam féltem tőle, hogy hosszútávon nyomni fog a szárnak a vége, de pont annyira "szorít", hogy a fejeden maradjon, de órák után se nyomjon.

balintbaba: Nem célom, hogy nagyon befogyjak, de egy 3-4 kg még jó kompromisszum lehet a sportos alkat, és a biciklin való gyorsaság között.

xy.zsolt: Holnap megnézem ezt a 90-et(ha nem esik), eleinte van egy érzésem hogy túl pörgetős lesz még, de majd kiderül.

Because: :DDD


peterkeT:
Egyébként lehet igazad van, bár hírtelen ránézve erre a srácra azért elég országutis alkata van.
Valamelyik nap a Spartathlon kapcsán rábukkantam Simonyi Balázs blogjára.
Konkrétan erre a bejegyzésre.
"Jelentős túlsúlyról (74kg-ról 69-re) fogytam formára pár hét alatt, ebben izomveszteség is van, lévén nem fekvőtámaszoztam, húzódzkodtam, hogy az se egye a zoxigént, ne legyen túlsúly."

Ebből indultam ki alapvetően, illetve abból, hogy azért erős felsőtesttel még montisokat se nagyon láttam.

[ Szerkesztve ]

(#191795) xy.zsolt válasza RexpecT (#191786) üzenetére


xy.zsolt
őstag

megnéztem (utólag) a képet....ebből már ne akarj fogyni :N tényleg izom az a plusz tömeg :R ....síkon tekerésnél még ez előnyt is jelent. Respect. A cad meg ne menjen a HR rovására....nem az a cél, hogy 160+ Hr-rel tekerd a 90Cad-ot....inkább 140-150 körül. Ha esetleg most nem megy akkor ahogy írtam szép fokozatosan érd el. Az izületeid meg fogják hálálni

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#191796) parandroid válasza RexpecT (#191794) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Frodo mellett Sebastian Kienle, és Patrick Lange még a nagy nevek az utóbbi években. Egyikük sem kimondottan izompacsirta, de nem is vasággyal 50kg maratonisták.



p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#191797) Teasüti válasza RexpecT (#191777) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Úgy 6 havonta érdemes feltölteni tejjel, ha addig nincs semmi probléma. Idővel bele tud száradni, ekkor egy kicsit ütni fog a kerék. Én egyszer tisztítottam és arra számítottam, hogy szép egyenletes megkötött tócsa lesz a kerék aljában; aztán csak apró hártyákat kapartam le itt-ott körben és a tej víztartalma sem távozott, csak felhígult ahogy a sűrűje kiült a kerékre.
De szerintem ilyenkor nem érdemes szétszedni, mert a felpuhult gumit visszarakni nehezebb lesz, mint újkorában. És tényleg csak néhány grammnyi gumi rakódik fel, ami viszont elég ahhoz, hogy felemelve és megpörgetve a kereket érezni az ütést. Menet közben nem igazán jön így ki viszont.

[ Szerkesztve ]

(#191799) bardi válasza Somatom (#191784) üzenetére


bardi
aktív tag

Milyen a dhr2 elöl? Gondolkozok rajta, hogy dhf helyett esetleg majd legközelebb azt rakok előre... többi 2.3-as maxxis gumi súlyban nem sokkal jobb, viszont kevesebb a minta rajtuk. A minion SS lepett meg főleg, azt hittem, az egész könnyű lesz a középen lévő szinte slick rész miatt, erre kifejezetten nehéz, pedig az jó bulinak tűnik hátra.

'92 Honda VFR 750

(#191800) XZoli válasza Somatom (#191784) üzenetére


XZoli
aktív tag

neked is droppered van?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.