Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191851) mobal válasza itouchfan (#191849) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Vettem váltót ami használt volt illetve féktárcsát ami dobozos volt de nem. Elvittem mert kellet. Amúgy rendesek.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#191852) cettlee


cettlee
őstag

hali
a kazetta kotyoghat valamennyit? ki-be lehet mozgatni de elhanyagolhato, talán fél mm. a végén a lockring atomra meg van huzva.
12es deore

(#191853) AtisFace válasza RexpecT (#191836) üzenetére


AtisFace
csendes tag

Bodó Imi is tudott kemény tempót diktálni montival közel testépítő versenyes fazonnal és tömeggel ;] , de jó ideje már nincs fókuszban nála a bicaj.
Ha nem cél, hogy hegyimenő legyél, akkor bringásokhoz képest nagy izomtömeggel is jól el lehet lenni még amatőr szinten is. Tapasztalatból: egy Cyclocross versenyen pl. nem lenne nagy hátrányod az izomtömeg miatt, a beletett több éves edzésmunka hiánya lenne a mérvadó. (Én kb. 3 év váltottam súlyzós edzés fókuszról bringa irányába, de előbbit se hagytam abba.)

[ Szerkesztve ]

(#191854) ivana válasza cettlee (#191852) üzenetére


ivana
Ármester

Nem, nem hiányzik a sorból egy hézagoló az egy felőli végén?

[ Szerkesztve ]

(#191855) cettlee válasza ivana (#191854) üzenetére


cettlee
őstag

majd megnézem, gyárilag igy rakták össze

(#191856) andrisbandi válasza cettlee (#191852) üzenetére


andrisbandi
őstag

Az én 2x11-en úgy volt, h mielött a lockringet ráhúztam, a másik oldalon lehetett szorítani egy kónusz szerűségen (a sorral ellentartva).

Azt passzolom mennyire kell meghúzni.
Utána pont ment szervízbe, nem foglalkoztam vele, úgyis szétkapták karbantartani. Azóta nem szedtem szét.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#191857) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Kinéztem egy Genesis Speed Cross SX Pro-t. Ebben az árkategóriában megbízható valasztas (170 körül)? Miért jó nekem, hogy ezen már hidraulikus fék van? Sokat szoktam tekerni a Balanceomon, de a gumibelső-cserénél és a hagyományos v fék állítasnál nem többet nem értek hozzájuk.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#191858) Hasaggymeg válasza cettlee (#191852) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A mostani 12-es sorom előtt mindegyik kotyogott egy hangyányit, az nem a sor mozgása a kazettán, hanem maga a kazetta pici játéka. Annak (legalábbis a Shiminél) gyári hézagolása van szivarpapír vékonyságú alátéttel beállítva, így még állítani sem tudsz rajta. Ha menetes akkor szintén a racsni kotyog6, ott a menet az biztos atomszoros hisz hajtásirányba szorul.

Hullamerevséég...linkelj valamit lássuk. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#191859) ivana válasza Hasaggymeg (#191858) üzenetére


ivana
Ármester

A 12-es menetes azért elég perverz lenne ;] A shimano még 12-es esetén is alkalmazza a régi csúszócsapágyas megoldást? :Y Am kazetta=sor, amire gondolsz az a kazettatest.

[ Szerkesztve ]

(#191860) cettlee válasza cettlee (#191855) üzenetére


cettlee
őstag

nah közben rákerestem a "problémára" és teljesen normális, freehub play.

köszi hasaggymeg

[ Szerkesztve ]

(#191861) Rigormortiis válasza Hasaggymeg (#191858) üzenetére


Rigormortiis
addikt

[link]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#191862) Hasaggymeg válasza ivana (#191859) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja hogy neki az van!...nem vettem észre. :B ...érdekes enyém nem moccan. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#191863) ivana válasza Hasaggymeg (#191862) üzenetére


ivana
Ármester

Én is félre értettem, a régi shimano nyilván kotyog, ahol egy teflonos műanyag alátét a hézagolás. A microsplinenak nem kéne. A campa pl. soha nem csinált ilyet, mert ott mindig is 4 csapágy volt a kazettás agyban.

(#191864) xy.zsolt válasza zsocy (#191843) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Linkeljem újra vagy azért végül rámertetek klikkelni? :DD

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#191865) Hasaggymeg válasza Rigormortiis (#191861) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem rossz az ára. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#191866) Rigormortiis válasza Hasaggymeg (#191865) üzenetére


Rigormortiis
addikt

És holnaptól elvileg egy huszassal olcsóbb is lesz. A kérdésem inkább arra irányult, hogy ezek ugye nem olyanok, mint amiket a tescoban/auchanban árultak, hogy pár ezer km után szétfoszlottak a biciklik? Bár amennyire tudom a Genesist csak itthon forgalmazza az Intersport, nem saját márka.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#191867) Friczy válasza Hasaggymeg (#191840) üzenetére


Friczy
senior tag

Igen, ilyen az, amikor fogalmatlan az, aki geo-t mér :) Slopingos váznál a nyeregcső tényleges hossza legfeljebb arra jó, hogy valami információd legyen az átlépési magasságról, de ilyenkor meg kéne adni az effektív hosszt is. Ahogy az L esetén se a csőhosszt adják meg, úgy a nyeregcsőnél is az L-ig meghosszabbított vonalat kéne megadni, és ott tényleg hasonló érték lenne a kettő.

(#191868) zsocy válasza xy.zsolt (#191864) üzenetére


zsocy
őstag

Én bátor voltam, ráklikkeltem, és köszönöm a szemcsi linket, ezeket gyűjtöm :)
Szeretnék már végre egy "igazi" bringás szemüveget én is, de olyan arcszerkezetem van hogy ezek a rámgörbülő sportszemüvegek vagy kicsik, vagy rossz helyen nyomják az arccsontom. A tiédnek állítható valamilyen módon az orrnyerge? Eddig egy Rudy Project Spinhawkban bringáztam amit napszemcsinek nagyon szeretek, de oldalt befúj a szél, az meg nem jó a szememnek. Holnap elnézek a Rudy bemutatóterembe felpróbálni néhány darabot, de ott a legolcsóbb is 40K, és azért jobb lenne valahogy kínai áron megúszni ezt a dolgot :)

(#191869) Friczy válasza zsocy (#191847) üzenetére


Friczy
senior tag

Kicsit idétlen ez a nyeregrögzítés (nejem bringáján is így van), mert külön dönteni nem lehet, mivel maga a szár ívelt, ha előre/hátra húzod a rögzítési pontot az ív mentén, azzal a dőlésszög is változik. Ha így túl előre vagy hátra kerülne a nyereg, akkor meg a nyerget lehet még külön igazgatni..

(#191870) Friczy válasza itouchfan (#191849) üzenetére


Friczy
senior tag

Kétszer vásároltam már náluk, alapvetően nem rossz. A részletes weboldal jó, sok minden van rajta, de ha az alapján venni akarsz valamit, hívd fel őket, mert nem biztos, hogy raktáron is van az a cucc, ami a weboldalon szerepel. A fiamnak vettem egyszer egy SPD cipőt, kinéztem, hogy mi az, ami jó lehet, elmentünk, akkor szembesültünk azzal, hogy amit kinéztem, épp nincs. Viszont a boltban volt szép nagy választék, úgyhogy nem mentünk haza üres kézzel, találtunk olyat, ami tetszett neki és méretben is jó volt. Ebben segítőkész volt a csapat.
Második alkalommal megrendelt cuccért mentem oda, már a vírusos időszakban. Egyszerre csak egy vevő lehet a boltban (érthető), aki épp benn volt, elég hosszan időzött (bonyolult vásárlás lehetett). Az egyik eladó kijött, megkérdezte, mi kell, a rendelés alapján előszedte a cuccot, gyorsan bementem kifizetni és hozta.

(#191871) Rigormortiis válasza Rigormortiis (#191861) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Őt ajánlanátok inkább, vagy őt: [link] ?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#191872) parandroid válasza Rigormortiis (#191871) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább a riverside. Terepezni gondolom, úgysem fogsz vele, meg durvákat mászni sem, és bár nem tudom, milyen az a btwin microshift váltó, a 3x7-es altusnál csak jobb lehet. Könnyebb is, 1x is, jó, a felsőcső fura, de na.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#191873) xy.zsolt válasza zsocy (#191868) üzenetére


xy.zsolt
őstag

igen állítható....kattintással lehet lazábbra és szorosabbra állítani. Ez volt az egyik fő szempont nekem. Ha jól látom akkor a teljes szemüveg ívén is lehet némiképp változtatni.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#191874) vallas válasza cettlee (#191860) üzenetére


vallas
senior tag

Na jó ezt tudni, mert nálam is a gyári keréken csinálja ezt a sor, kb 0,5 mm nyit érzek rajta, de akkor ez nem gond... :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#191875) Napfénysüti válasza zsocy (#191868) üzenetére

Utcára én is Spinhawkot hordok, bringára meg Tralyxot.

Més que un club!

(#191876) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Adott egy trekking kerékpár, eredetileg 42-622 gumival szerelve.
Kérdés: Rá tudok rakni egy 20-622-es méretet? Ezt találtam mint legvékonyabb gumit.
Egy kis versenyezgetés lenne a cél de egyenlőre nem vennék másik bringát. Működhet ez a dolog? Esetleg konkrét gumi gyártó/típus javaslat?
Köszi.

(#191877) Flatline


Flatline
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok olyan kerékpárszervizt Budapesten vagy környékén, ahol egy menetes középcsapágy házat síkba tudnak marni? Baromi nehezen tudom berakni a hollowtech ii integrált hajtóművet, hátha ez segítene rajta kicsit. Régebbi acél váz.
Ilyesmire gondolok: [kép]
Köszi! :R

(#191878) bardi válasza Runner_fxr (#191817) üzenetére


bardi
aktív tag

Kőnehéz, az a baj vele, és fel is kell hajtanom a hegyre :D

andrisbandi, én főleg terepen használom, aszfaltos teljesítmény annyira nem számít emiatt, súlyban amúgy nem rossz. Nem tudom féktávon terepen az a középső sáv hogyan viselkedne. Amúgy a belsőt azzal a kerékszettel szerintem hagyd, tubelessel jó lesz az.

'92 Honda VFR 750

(#191879) Atti777 válasza odipapa (#191876) üzenetére


Atti777
senior tag

A felni belső szélességétől függ, az abroncsgyártók oldalán általában van táblázat, hogy milyen széles felnire milyen széles abroncsot lehet felszerelni, pl. [link]

Путин, иди нахуй!

(#191880) Hasaggymeg válasza Rigormortiis (#191871) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1 a Decasra.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#191881) Rigormortiis válasza Hasaggymeg (#191880) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Köszi mindkettőtöknek :R

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#191882) ZolkoW válasza odipapa (#191876) üzenetére


ZolkoW
őstag

szerintem az elvetemültek se mennek 23 alá, egy 25-öst javaslok, annál vékonyabbat semmiképp. Az meg 99%, hogy működni fog a felniddel.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#191883) FerNandor


FerNandor
őstag

Ma végre tudtam menni egyet azóta, hogy a soudal waxot használtam.
Az biztos, hogy tiszta maradt a hajtás, mondjuk túl sokat nem mentem, 47km. Országút.
Azonban most, hogy már szép idő volt, sapka nem volt rajtam, így jobban hallom a zajokat is, viszont a soudal wax-szal hangosabb a lánc. Kistányéron inkább darálósabb, nagytányéron meg nyikorgósabb, mint valami tanyabike. :Y Na jó, talán annyira nem durva, de a Rohloff olajhoz képest jelentős. Normális ez? Összesen 3x raktam rá waxot, így első használat előtt, miután az előző réteg megszáradt. Mondjuk én nagyon finoman adagoltam neki, nem áztattam el. Lehet, hogy kevés volt, vagy ez ilyen?

Mondjuk annyira még nem is zavarna, ha ez hosszú távon ilyen marad és még ennyivel egyszerűbb lesz a tisztítás/kenés, csak ne kopjon gyorsabban a rendszer. De majd meglátjuk.

Csatolok két képet.
Ilyen volt előtte: [link] elég durván bele lehet nagyítani.
Ilyen lett utána: [link]

szerk.: Amúgy legközelebb lehet, hogy kiforralom a láncot ultradermben vagy valami, mert hiába áztattam brigéciolban is, gondolom maradt valamennyi olaj a csapokon belül.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#191884) ivana válasza odipapa (#191876) üzenetére


ivana
Ármester

Borzalmas lesz, 32 alá semmiképpen. Trekking geoval nem leszel gyorsabb a vékony gumitól, amúgy is outin is 28-al mennek manapság.

(#191885) RexpecT


RexpecT
addikt

Lenne egy technikai jellegű kérdésem.
A hétvégén nem rendeltetésszerűen szálltam le a bicikliről (nem adta ki a lejtő ;]), és most észrevettem, hogy ha leszállok a bicikliről, majd behúzom az első fékkart és kis erővel előre és hátra nyomom a biciklit, akkor a homlokcsőnél valaminek van kb 1mm-es holtjátéka és van egy minimális hangja is. Mi lehet ez, mit kellene meghúzni :F

(#191886) ivana válasza RexpecT (#191885) üzenetére


ivana
Ármester

Első körben lelazult fejcsapágynak hangzik.

(#191887) andrisbandi válasza bardi (#191878) üzenetére


andrisbandi
őstag

Putting XC tires on my trail bike has made me a better mountain biker
youtu.be Fast Trak tire
- Az ürge szerint sokkal ügyesebben kell vele erdőzni, így nem csak ezzel a gumival lesz gyorsabb az ember, mert rájön sok technikai trükkre.
> Ezért gondoltam lehet érdekelne téged, ha úgyis ki akarsz próbálni valami új gumit. :)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#191888) zsocy válasza ZolkoW (#191882) üzenetére


zsocy
őstag

Nem csak az elvetemültek, hanem a profi world tour versenyzők sem mennek 25 alá, sőt lassan a 28 lesz az átlag.
odipapa, nem akarom letörni a fiatalos hevületet, de akármilyen gumit raksz egy sárnehéz trekkingre, azzal nem fogsz eredményesen versenyezni. Pontosan milyen bringa lenne az alany? Lehet a felnire nem is jó olyan kicsi külső, a trekking felnik nem erre vannak kitalálva.

(#191889) parkr válasza RexpecT (#191885) üzenetére


parkr
őstag

Parktool & Calvin Jones segít [link] :)

(#191890) bardi válasza andrisbandi (#191887) üzenetére


bardi
aktív tag

Van egy szett bontrager xr2-es gumim, hasonló lehet ehhez, kicsi bütykök, hátra majd ki akarom próbálni. Sajnos csak szárazon az igazi, picit sarasabb talajban én már elvérzek vele.
Amúgy az rám biztos igaz, hogy szar a technikám, nincs mögöttem annyi terepen gurulás, hogy jó legyen, meg sziklásabb részeken beszari vagyok, ott mindig az van bennem, hogy ha esek, tuti csonttörés.

'92 Honda VFR 750

(#191891) cettlee


cettlee
őstag

én most pattintottam fel a hurricane gumikat, hétvégén kiprobálom terepen. eddig big apple-el aszfaltoztam, magic maryvel terepeztem ami egy kicsit overkill. ha beválik a hurricane akkor nem kell gumit cserélgetnem. amugy lájtosan megyek

(#191892) lajo


lajo
senior tag

Vettem ma a Decathlonban egy láncnyúlásmérőt, hogy majd ha kell akkor legyen, és kíváncsiságból kipróbáltam. Az 50es beleesik, a felette lévő vonalnál áll meg pont. A papírja szerint ez azt jelenti, hogy a lánc cserés, meglepődtem mert eléggé vigyáztam rá.
2X10-es Deore rendszer, KMC X10-1 lánc, 1200km-t futott, csak száraz (sokszor poros) terepen, minden vagy minden második menet után takarítás, az első 300km-től Squirt.
A kérdésem az lenne, hogy ez így normális vagy valamit rosszul csinálok? :)
Milyet vegyek helyette? Láttam ajánlott volt ez a lánc, maradjak ennél?
Köszi a tippeket!

(#191893) anorche1


anorche1
őstag

Van valahol egy lista, ahol ossze vannak gyujtve azok a bringa boltok, ahol lehet kerekpart szepkartyaval venni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#191894) mobal válasza lajo (#191892) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az nem lehet, hogy a nyúlás mérő kamus? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#191895) lajo válasza mobal (#191894) üzenetére


lajo
senior tag

Meg sem fordult a fejemben, hogy egy ilyen egyszerű eszköznél erre gondolni kelljen, de a megnéztem a Decathlon oldalán az értékeléseket és van olyan értékelés, hogy rosszul mér. Szerzek egy másikat szerintem.

(#191896) bardi válasza lajo (#191895) üzenetére


bardi
aktív tag

Elég kis méretekről van szó, nem kell nagyon elcsúsznia a méretének, hogy rosszat mutasson, én pont az értékelések miatt nem ott vettem végül.

'92 Honda VFR 750

(#191897) Zoliwrc válasza lajo (#191895) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Nem szabad a dekátlonba ilyen dolgot venni (én pl semmit nem veszek ott évek óta)

Park Tool CC-3.2-t keress máshol az egy minőségi és megbízható mérő.

(#191898) andrisbandi válasza lajo (#191895) üzenetére


andrisbandi
őstag

Park Tool CC-3.2 chain checker
- Ezt szokták itt ajánlani.

Mivel nem volt, ilyet vettem; BBB ChainChecker BTL-125 Chain Wear Indicator
Két fajta új láncot néztem meg vele. Újnak mutatja őket, ahogy kell.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#191899) lajo válasza bardi (#191896) üzenetére


lajo
senior tag

+#191897 #191898
Köszönöm a tippeket, szerzek egy rendeset akkor mielőtt elindulok láncot venni. :R

(#191900) Teasüti válasza andrisbandi (#191887) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt adom. Múlt hétvégén kipróbáltam magam egy bringás parkban. Be is támadtunk rögtön egy kék vonalat (videón piros :F 2018 óta megkékült :D ). Az összes berm ujjnyi vastag porban állt, így elég para volt a szélső bütykökre döntögetni. Ráadásul elég technikás is volt az a szakasz. Észnél kellett lenni, pedig ha hússzal lehetett menni, lehet sokat mondok. Meredek is, poros is, folyamatosan kellett fékezni. Talán egyszer nem mertem úgy igazán lefektetni, főleg becsatolt SPD-vel, ahol még lelépni se tudok. De összességében nem volt olyan rossz a könnyű XC gumikkal sem, sőt! Élveztem. :K
Egyszer rátévedtünk egy vörös vonalra, ami nagyon meredek és nagyon lassú, még lassúbb mint ez a kék volt. Viszont szűk kanyarok egymás után, 50-70 centis drop-pal megtarkítva helyenként, kanyarba érkezve, ami mellesleg egy rock garden. Hát itt ahogy lejöttem a drop-ból, azzal a lendülettel mentem a fák közé. :DDD
De az XC gumik nagyon jól tartottak. Nyomással se volt gondom, nap elején 23/24 psi-t kezdtem, majd ezt visszavettem a kényelmes 21/22 psi-re (54-559 és 57-559 19-es felnin) és nem érzékeltem, hogy egyszer is felütöttem volna. Igaz elég szűkek és lassúak a pályák. Ha ötvennel megyek be egy rock garden-be, akkor lehet ott ezen a nyomáson 0,2 másodperc alatt szublimálna mindkét kerék. :DDD
Rocket Ron elől, Racing Ralph hátul. Haver gépén elől Hans, hátul Nobby és alig-alig volt csak gyorsabb előttem. Neki se volt túl sok tapadása a porban, szóval nem voltam akkora hátrányban. Viszont ki kellett mérni nem csak a féktávot, de még a döntés mértékét is, mert azért csúszkáltam rendesen. Nap végére a fekete kerekek világos szürkék lettek, mintha cement por lenne az egész bringán. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.