Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181451) 6030D válasza ::Trunks:: (#181450) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem anno poplockkal volt, sőt, szerintem gyárilag azzal szerelik. Így én még nem is láttam RS villát. Használtan vetted?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#181452) INTELligent


INTELligent
senior tag

A korábban linkelt fiziológiai/edzéses posztomban (aminek a reakcióira még nem reagáltam, köszi mindenkinek ezúton is a pozitív visszajelzést :) ) említettem a FasCat-osok honlapját. Most ott 50% van minden edzéstervre (van benne súlyzós, alapozós, meg még étrend is) a FAST50 kuponkóddal. Nincs velük semmiféle affiliációm, viszont mindenképp gondoltam, hogy megemlítem, mert ha valaki ki akarná próbálni, akkor most 25$-ért már kap egy edzéstervet.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#181453) Hasaggymeg válasza 6030D (#181451) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Tora pl. ilyen.

Trunks...kell az neked egyáltalán? :F Hacsak nem állandóan kapcsolgatod ki és be (nem is ismerek olyant aki ezt tenné) nem sok értelme van...mondom ezt én akinek ilyen van. Arról nem is beszélve, hogy megéri-e 30e körül költeni arra a villára. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181454) Maximum1


Maximum1
őstag

(#181455) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

BF bringa akciot ha lattok valahol ne tartsatok magatokban. Elsosorban fitness, bike, vagy endurance road bike erdekelne.

(#181456) jjeahh válasza Hasaggymeg (#181453) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Recon RL-em is ilyen, személy szerint én jobban is szeretem, ha csak murvás vagy aszfaltos emelkedőn és sík aszfalton kapcsolom be, egyáltalán nem zavaró, ha a teló vállán kell kapcsolgatni és cserébe egyel kevesebb a bovden, meg a kormány is letisztultabb. Persze aki terepen is állandóan tekergeti, annak macera lehet, én egy ideje ha picit is tehnikás vagy rázós egy emelkedő, ott is hagyom dolgozni a telót.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#181457) f4lcon válasza Gerr'y (#181455) üzenetére


f4lcon
őstag

enek szerintem annyi az esélye, mint lónak a hátúszásra
annyira megy a piac, hogy lassan teli ár FELET is elvinnének mindet a vevők
talán nem véletlen, hogy idén egyetlen márkának sem volt semmilyen akciója

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#181458) Hasaggymeg válasza jjeahh (#181456) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én néha próbából kiakasztom felfele, de mindig rosszabb mint hagyva rugózzon. Nem szeretem ha pattog az eleje, sokkal inkább marad a földön ha hagyom dolgozni, sőt nekimehetek kisebb akadályoknak mikor már nincs erőm felkapni az elejét, mert simán kimozogja őket és átmegy rajtuk a bringa mint a tank. Csakis aszfalton, felfele, nagyon meredeken, vagy ha kiállok akkor zárom ki, esetleg nagy ritkán mikor erőm végén járok placebonak, ugyancsak aszfalton. Olyan meg, hogy gyorsan ki kellene zárni/feloldani szinte soha nincs, az talán akkor lehet jó ha megfeledkezel kizárva és elkezdesz már ereszkedni amikor elengedni a kormányt és lenyúlni már veszélyes lehet.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181459) szitaati válasza jjeahh (#181442) üzenetére


szitaati
aktív tag

A Tropix elvileg egy feltörekvő márka. Eredetileg francia, majd újonnan szingapúri, Miguel Martinez nevű csávóval reklámozzák, elvileg a tervezésben és tesztelésben vesz részt.
(Ettől még nyilván lehet, hogy a konkrét váz vmi koppintás/hamisítvány.)

https://www.youtube.com/watch?v=H_-MOFIp538

https://cycleking.co.uk/carbon-tropix-paris-700c-road-bike-black-red.html

Úgy látom Dél-Amerikában aktívabbak:
https://tropixbike.com.br/

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#181460) Hasaggymeg válasza szitaati (#181459) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez az utolsó link alapján tényleg komolyabbnak tűnik. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181461) jjeahh válasza szitaati (#181459) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm, az utolsó linken vannak komolyak és az is igéretes, hogy van normális weboldaluk meg minden, szal ha nem hamisítvány, akár jó is lehet. Bár még mindíg nincs geo ábra, szerintem nehéz a váz és gyorszáras.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#181462) f4lcon válasza szitaati (#181459) üzenetére


f4lcon
őstag

a nyomdafesték sok mindent elbír, de az, hogy nincs a márkának egy rendes európai weboldala, az elárulja a lényeget.
ha baj van, akkor meg mehetsz a sóhivatalba...
gondolom nem olcsó egy ilyen karbon váz, de garanciális problémával mit kezdesz majd?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#181463) f4lcon válasza jjeahh (#181461) üzenetére


f4lcon
őstag

az megvan, hogy ez egy 2018-as oldal, igaz? ;) azóta nincs semmi se módosítva rajta, a fent lévő katalógus is 2018-as, a termékek is mind 2018-asok (9000-es szériás XTR például)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#181464) ZolkoW válasza ::Trunks:: (#181450) üzenetére


ZolkoW
őstag

a vállon szokott lenni egy szám, azt ha beírod az RS honlapján, kijön elvileg a kompatibilis alkatrészek listája, meg a doksik. Ezekből ki kéne derülnie, mi jó hozzá.
Otthon nekem mondjuk kettő RS lock kar is porosodik bowdennel, én nem éreztem át ezt a fícsört..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#181465) Kasya válasza Hasaggymeg (#181439) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ohh, köszönöm! Az első nyerő is lenne, csak természetesen nincs raktáron. Remélem tavaszra lesz :D


Somatom
#181438
Erre nem is gondoltam, köszönöm!

(#181466) Hasaggymeg válasza f4lcon (#181463) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na az fölöttébb gyanús, én már utaltam el pénzt (cipőre) ilyen weboldalnak, aztán kiderült hamis. :U Olyan szép oldal volt, hogy az eredeti gyengébbnek nézett ki! :W
Szerk: meg is van. Eredeti vs. Hamis!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181467) Hasaggymeg válasza Hasaggymeg (#181466) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...pedig már írtam a Salomonnak, amit hetek után az oldal eltűnése követett, majd most újra itt van más URL címmel. :(((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181468) Jofi81 válasza jjeahh (#181461) üzenetére


Jofi81
őstag

Mi a baj amúgy a gyorszárral? Már többször láttam, hogy hátrányként említitek.

(#181469) bringasisti válasza Jofi81 (#181468) üzenetére


bringasisti
őstag

Átütő terepen stabilabb a villa nem diletál

BENEFON DELTA--------N8

(#181470) Hasaggymeg válasza bringasisti (#181469) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Diletál?...mi vagy te burkoló?! ;]

Jofi81...nekem hátul néha mocorog, egyszerűen nem tudom annyira meghúzni, hogy a lánccal a kisebb lánckerekeken ne tépje meg oldalra és recsegtesse meg a hátsó agyat extrém terhelésnél. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181471) Jofi81 válasza Hasaggymeg (#181470) üzenetére


Jofi81
őstag

Értem, köszi! Nekem ez még nem tűnt fel, de lehet, hogy csak nem tettem ki elég extrém terhelésnek... :D Akkor a következő biciklimnél már figyelni fogok erre is.

(#181472) bringasisti válasza Hasaggymeg (#181470) üzenetére


bringasisti
őstag

Híd is diletál pedig nem dolgozik rajta burkoló :D

BENEFON DELTA--------N8

(#181473) Csokicsibesz válasza Jofi81 (#181471) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Csak a két beszúrt kép alapján te melyiket használnád inkább?
Gyorsszár: link
Átütőtengely: link

Szerintem praktikusabb is a tengely, nem tudod rosszul berakni a kereket. Vagy berakod rendesen vagy sehogy.

(#181474) Jofi81 válasza Csokicsibesz (#181473) üzenetére


Jofi81
őstag

Oké, meggyőztél. Tényleg sokkal masszívabb az átütőtengely. Az meg külön jó akkor, hogy nem lehet rosszul berakni. Sajnos a mostani biciklim gyorszáras, egy darabig még így is marad.

(#181475) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#181470) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"nekem hátul néha mocorog, egyszerűen nem tudom annyira meghúzni, hogy a lánccal a kisebb lánckerekeken ne tépje meg oldalra és recsegtesse meg a hátsó agyat extrém terhelésnél. :U."

Vao, akkor a nagy erővel bíró versenyzők szét is tépik a hátulját a bringának. :P

Jofi81: Szerintem amíg felnifék addig rendben van a gyorszár
, ha tárcsás akkor átütőtengely.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#181476) ::Trunks:: válasza Hasaggymeg (#181453) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Aliról nagyon olcsón meglenne, ha kompatibilis lenne, ezért kérdeztem :)

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#181477) parandroid válasza Jofi81 (#181474) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sima esésnél is kiugrik a gyorszáras kerék. Egyszer rámfutott hálulról a mögöttem jövő, egyszer meg klikkpedálos tanulós időszakban dőltem. Mind a kettő említésre sem méltó eldőlés volt, de a gyorszáras kerék kiugrott a helyéről. Szóval nem atomstabil.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#181478) sebgutkopf válasza Hasaggymeg (#181401) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Parancsolj :) [link]

Már ezt is sold out.

(#181479) sebgutkopf válasza jjeahh (#181412) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Örülj neki! Legalább tiéd lehet a KOM és a tiéd is marad :D

(#181480) bardi válasza parandroid (#181477) üzenetére


bardi
aktív tag

Ott más gond lesz, dirt ugratón estem úgy, hogy elhajlott a villa nyaka, de nem ugrott ki a kerék. Nem egy esésem volt már, és soha nem ugrott ki a kerék, pedig minden egyes alkalommal amikor szervizbe vitem, szóltak, hogy laza volt a gyorszár.

'92 Honda VFR 750

(#181481) parandroid válasza bardi (#181480) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom országútin kevésbé stabil a vékony kerék miatt, vagy mittudomén. Vagy csak én vagyok gyenge, hogy normálisan meghúzzam (nem hiszem, így is úgy feszítem be a végén, hogy jó szoros legyen, és azért gyúrok karra is). Amúgy sem egy csúcsgép, 800 eur volt vadas újan, sima alu országúti, szóval a tengely, illetve a villa sem tudom, milyen benne, de biztosan nem űrtechnika. Ráadásul nem is sűrűn szedegettem szét (egy defektem volt fél év alatt, kb csak akkor). Mindegy, az új gép már átütős, nyugodtabb vagyok így.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#181482) sebgutkopf válasza IMIIKE1998 (#181419) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Sokat évelődtem a kerék méretén. Runner volt az egyik elszenvedője az agyalásnak. :D

Ha a magasságod zavar elárulom én 173 cm vagyok. Az M-es capra 29-es kerékkel akkora mint máshál az S-es váz, tehát 164-175cm-ig ajánlott. Ennek én még a felső részén is vagyok.
A spectral-om ugye 27,5 kerekű, amit nagyon szeretek. Nem meggyőződéssel vágtam bele a 29-be, hanem egy nyitott kíváncsi gondolkodás. Kipróbálom és majd eldől bejön vagy sem. Nem akarok többet úgy érvelni a 29-es kerékméret ellen, hogy nincs vele tapasztalatom, így kipróbálom, ha bejön örülök, ha nem akkor meg meg tudom mondani miért nem.

A kerékméret próbára pedig a capra ebben a nagy rugóutas vonalon a legkevésbé kockázatos gépnek tűnik. Egyrészt elég alacsony a váz, a láncvillája a kerékméret ellenére rövidebb, mint sok 27,5-es gépnek (fordulékonyság), szeret ugrani (nekem az egyik legfontosabb szempont), és van benne flip chip, tehát hátra betehetek 27,5 kereket ilyenkor átállítom a flip chip-bel a vázat magasabbra és a középcsapágy újra megfelelő magasságban lesz.
Tehát két legyet egy csapásra. 29 és a mullet felállást is ki tudom próbálni egy géppel. A spectral 27,5-es hátsó kerekét minden további nélkül át tudom rakni, úgyanaz a boost agyméret és még a gx eagle hajtás is azonos, tehát szerelést se nagyon igényel a próba (egyedül a féktárcsa méret különbség).
Nagyon kíváncsi vagyok.

(#181483) bardi válasza parandroid (#181481) üzenetére


bardi
aktív tag

Fura, sose volt még ilyen gondom, meg ismerősök között se nagyon hallottam ilyenről. Persze ennek ellenére én is az átütő tengelyt preferálom, az mindig ugyan úgy kerül a helyére.

'92 Honda VFR 750

(#181484) sebgutkopf válasza Runner_fxr (#181434) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Igen a te ajánlásod is felkerült az értékelő rublikába a capra mellett, figyelembe vettem a véleményed. 173cm vagyok, ezzel az M-es váznál a felső határhoz kövelebb vagyok (175-ig ajánlott), de nem pont határon. A nagy kerékhez inkább lefelé méreteztem a jobb irányítás érdekében (a legtöbb EWS versenyző még a gyári ajánlásnál is kisebb vázat használ, csak nem véletlen). Amúgy néztem, hogy az L-es vázzal még a hosszabb dropper-rel is belefért volna a belső lábhosszomba, de nem ez volt a döntő. Ezzel a mérettel mivel kisebb embereknek is jó, ezért kicsit alacsonynak tartom a 125mm-es droppert. Ebbe a vázba a legjobb mozgáshoz nekem akár egy 170mm-es dropper is elférne alattam (akkor lenne azonos magasan a nyereg mint a spectralon használom). De előbb kipróbálom ezzel, nem cserélek droppert minden áron csak ha zavar.

(#181485) Runner_fxr válasza f4lcon (#181449) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ja igen, abban igazad van, a Merida valóban nem volt fékfüggetlen, ez volt az egyetlen negatívum amit anno felróttak neki a tesztekben. Stereo-hoz volt szerencsém, többhöz is, őszintén szólva én nagyon másnak nem éreztem mint a Merida féle megoldást. Mindkettővel az volt a bajom, hogy túl érzékeny volt pedálozásra és a SAG-et is elég nehezen lehetett beállítani ideálisra. Viszont mentem egy rövidebb kör erejéig egy Nomad-al, hát azért azon rögtön érződött, hogy más világ, nem pogózik úgy, szebben is dolgozott. De ami a legjobban tetszett eddig, az szintén egy rövidebb teszt volt, kamaraerdei tesztnapon kipróbáltam egy Evil Wreckoning-ot. [kép]
Eszméletlen volt az a felfüggesztés, az egész bringa brutálisan jó volt. Ennél jobb Enduro-n még nem ültem.

[ Szerkesztve ]

(#181486) xy.zsolt válasza parandroid (#181477) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Vagy csak nem volt rendesen meghúzva.....csaptak már el autóval nem egyszerűen és a kerék a helyén maradt. Na, meg pont előtted dőltem el utoljára :) ....akkor sem ugrott ki a kerék.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#181487) ::Trunks:: válasza ZolkoW (#181464) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Megnézem majd köszi, ha eladnád milyen árat kérnél érte? Priviben is jöhet. Köszi.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#181488) maximilian4


maximilian4
addikt

Hátsó kerék összeállt. Az elsőt majd összedobom még és kész is. :)

Maxi

(#181489) Mezga Aladár válasza maximilian4 (#181488) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hogy nem esel le a bringáról, tiszta csúszda a nyerged. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#181490) xy.zsolt válasza Mezga Aladár (#181489) üzenetére


xy.zsolt
őstag

+1.
maximilian4 Nekem is egy hangyanemiszervnyit döntött volt a könyöklők miatt, ami normális.... de most hogy télre lekaptam egyből visszaraktam vízszintesre. Ha éppen tudsz még elengedett kézzel is tekerni akkor oké, ha nem mert lecsúszol a nyeregről akkor nagyobb terhelést kapnak a karok....ami hosszabb távon zsibbadhat....stb

Más, Egy pesti cégnél rátaláltam végre a szerintem megfelelő csapágyakra. :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#181491) jjeahh válasza Jofi81 (#181468) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azon kívül, amit a topiktársak leírtak, újabb szabvány is, szal új bringa vagy váz vásárlás esetén nem árt mindíg a lehető legújabb szabványút venni, mert időtállóbb, később könnyebben kapsz hozzá alkatrészt és könnyebb lesz eladni is. Kb. fogd fel úgy, hogy új vagy újszerű méregdrága 26-os karbon bringát sem vesz senki már nem? Elavult, 29er a jövő (jelen), majdnem mindenki azt viszi.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#181492) Hasaggymeg válasza Csokicsibesz (#181473) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez így kissé megtévesztő mert míg elsőnél tulajdonképp az agy végein egy-egy kis pöckön fexik fel a kerék,azok viselve a terhet az a vékony szár helyett,az un. átütősnél a látható tengely a teherviselő alkatrész...tény,hogy attól még a rögzítés és teherviselés is komolyabb.

Mézga...nem tudom,biztos nem hisz évtizedekig csak az volt,de hát ott is biztos vannak komolyabb rögzítések,meg náluk nem számított soha,minden versenyre mehetett új szár,vagy új kerék,vagy új kerékpár.Nagyon lelassulva meredek terepen,vagy helyből újraindulásnál megtaposva tapasztalom,ha már megindult a kerékpár nem tudom úgy megrőltetni. :F

Trunks...olcsón,+élvezetfaktornak megérheti. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181493) Hasaggymeg válasza sebgutkopf (#181478) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ez...nem semmi! Te sem sz@rral gurigázol,ez egyik legdrágább/legkomolyabb nem motoros kerékpár lehet itt. :D Gratula hozzá,és bár nem éppen műfajom,kíváncsi leszek az ilyenkor természetes újdonság elmúlása utáni véleményedre,összehasonlítva a régivel. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181494) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#181490) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én tőlük vásároltam már többször,cégnek és magamnak is. [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181495) bardi válasza Hasaggymeg (#181494) üzenetére


bardi
aktív tag

Az esztergomi üzletükbe bementem az agyba való csapágyaimmal, és 5 perc múlva a kezemben volt az skf csapágy helyette.

'92 Honda VFR 750

(#181496) ::Trunks:: válasza 6030D (#181451) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Ez így gyári, google sok ilyen verziót hoz. Amúgy hasznalt a gép igen.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#181497) ivana válasza parandroid (#181477) üzenetére


ivana
Ármester

Soha nem találkoztam ilyennel, benne kéne maradnia. Még akkor sem ugrott ki amikor beleakadtam a vizes vasúti sínbe és akkorát estem, hogy az első felni, meg a villa is kuka volt. Pedig azon a régi acél villán még kiesés gátló sem volt.

Ha sima eldőlésre kiugrik az konkrétan életveszélyes. Milyen gyorszár ez? Az a tapasztalatom, hogy vannak nagyon hitvány darabok. A legjobbak a shimano gyorszárak, illetve a régi campák, ezeknek egyben van a húzó oldali része és sokkal stabilabbak. Plusz nem nagyon foglalkoztak a könnyítéssel :)

(#181498) ZolkoW válasza parandroid (#181481) üzenetére


ZolkoW
őstag

Első-hátsó kerék között is szokott különbség lenni, én úgy emlékszem, az összes első villánál, amivel találkoztam, hogy valami kis perem, ami miatt nem is tud kiesni a kerék, amíg agyon nem lazítom a gyorszárat, hátul viszont csak simán kicsusszan.
Nemrég a gravelen jástam úgy, hogy felraktam görgőre a normál kerékkel, és a görgőhöz való gyorszárral -értelemszerűen-, majd mentem vele kint is ebben a felállásban, de lelazult, és szarul váltott... ezt annak tudom be, hogy az a gyorszár, amit az Elite görgőhöz adtak, egy fos :P - de tényleg. Alig lehet rendesen meghúzni, tiszta béna a mechanikája, viszont az áll meg rendesen a görgőben az alakja miatt. De a többi gyorszárammal nem volt ilyen gondom.
Persze átütő párti vagyok, de ki azért még nem esett gyorszáras kerék sem nálam.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#181499) gabro0 válasza ZolkoW (#181498) üzenetére


gabro0
őstag

Használt országúti vázat úgy is fel lehet ismerni, hogy versenyeztek-e vele, ha valaki megnézi ki van-e reszelve az a kiesésgátló :)

[ Szerkesztve ]

(#181500) maximilian4 válasza xy.zsolt (#181490) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem tudom. Nekem így tök kényelmes amúgy. A kép becsapós, szerintem a kameraszög miatt tűnik nagyon előredőltnek, de valóságban nem durva. Karban sosem zsibbadtam amúgy, nem is fáradt el, átlag bicajoshoz képest szerintem elég erősek. (Nem kell egyből stravan csekkolni, de tényleg 😈). Sokat megyek alsófogásban a kurva szél miatt (itt az Alföldön mindig szemből fúj (nem csak a menetszél :D ) és így adta ki nekem. Meg jobban szeretem ha elől többet kitartok a testsúlyomból, elég szarok a csipőizületeim (autoimunn betegség...), és úgy tapasztaltam hogy így sokkal ritkábban gyullad be.

Mára még egy meglepetés a fulcrum zárógyűrűk mellé (Kusz Matyi nem tudom mit művelt, de tegnap kértem tőle sos szívességet du. 4-5 fele, reggel 9kor itt volt a futár az alkatrészekkel Szolnokon a Bringalandból). Megjött a magene speed és cadence sensor Kínából! Kevesebb mint 2 héten belül. Élesben nem próbáltam még viszont felraktam a hajtókarra, agyra, párosítottam garminnal, tökéletesen műxik, érzékel, számol! Bodottá van.

[ Szerkesztve ]

Maxi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.