Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181482) sebgutkopf válasza IMIIKE1998 (#181419) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Sokat évelődtem a kerék méretén. Runner volt az egyik elszenvedője az agyalásnak. :D

Ha a magasságod zavar elárulom én 173 cm vagyok. Az M-es capra 29-es kerékkel akkora mint máshál az S-es váz, tehát 164-175cm-ig ajánlott. Ennek én még a felső részén is vagyok.
A spectral-om ugye 27,5 kerekű, amit nagyon szeretek. Nem meggyőződéssel vágtam bele a 29-be, hanem egy nyitott kíváncsi gondolkodás. Kipróbálom és majd eldől bejön vagy sem. Nem akarok többet úgy érvelni a 29-es kerékméret ellen, hogy nincs vele tapasztalatom, így kipróbálom, ha bejön örülök, ha nem akkor meg meg tudom mondani miért nem.

A kerékméret próbára pedig a capra ebben a nagy rugóutas vonalon a legkevésbé kockázatos gépnek tűnik. Egyrészt elég alacsony a váz, a láncvillája a kerékméret ellenére rövidebb, mint sok 27,5-es gépnek (fordulékonyság), szeret ugrani (nekem az egyik legfontosabb szempont), és van benne flip chip, tehát hátra betehetek 27,5 kereket ilyenkor átállítom a flip chip-bel a vázat magasabbra és a középcsapágy újra megfelelő magasságban lesz.
Tehát két legyet egy csapásra. 29 és a mullet felállást is ki tudom próbálni egy géppel. A spectral 27,5-es hátsó kerekét minden további nélkül át tudom rakni, úgyanaz a boost agyméret és még a gx eagle hajtás is azonos, tehát szerelést se nagyon igényel a próba (egyedül a féktárcsa méret különbség).
Nagyon kíváncsi vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.