Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181551) Tomi_Sci válasza Hasaggymeg (#181541) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Azért ha egy gyorszár elenged, nem kéne kifordulnia a keréknek. Néha csinálj egy wheeliet ellenőrzni, hogy tart-e még :DDD

Én váltófüleket meg ilyen apróságokat vettem tőlük, arrafelé valahogy olcsóbban dolgoznak a CNC-k ;]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#181552) Hasaggymeg válasza Tomi_Sci (#181551) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A gyorsszáras agy vége ~5mm-t fexik fel a villa papucsaiban, a tárcsa megfogva egyik oldalon szerintem egyből kifordítaná az első kereket...én még fékezés nélkül sem mernék gurulni úgy, hogy nincs gyorsszár benne.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181553) Tomi_Sci válasza Hasaggymeg (#181552) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Jaaa a gyorszárhoz a felniféket asszociáltam :R

Egy *haverom* amúgy egyszer gurult egy kicsit gyorszár nélkül, mire leeett, hogy mi történik. Mondjuk ha kolbász a papucs akkor elég szembetűnő.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#181554) Hasaggymeg válasza Tomi_Sci (#181553) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Marha nagy torziós erők dolgozhatnak egy keményebb tárcsafékezésnél, nem véletlenül van meg6ározva a villára szerelhető max tárcsa mérete is, tekeri féloldalra a villát mint állat.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181555) INTELligent


INTELligent
senior tag

Aláöltöző nadrág tekintetében a sí- vagy a a futócuccok bírnak a jobb légáteresztő tulajdonsággal? Mert körbenéznék a Decathlonban, csak a honlapos leírások ilyen téren nem voltak túl sokatmondóak.
Ma mondjuk a lábam akart lefagyni, és ebbe a cipőmbe nem fér bele neoprén zoknim. Láb melegen tartására nektek mik a bevált trükkjeitek?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#181556) Tomi_Sci válasza Hasaggymeg (#181554) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Talán azért a gyorszáras tárcsás bringák már kezdenek kikopni. Vagy legalábbis nem olyanok, ahol valakinek eszébe jutna könnyebb alkatrészeket (mint pl. gyorszár használni).

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#181557) jojjer94


jojjer94
csendes tag

Sziasztok!

Egy Triban RC500 ami idén júliusban lett vásárolva, 600km futása van. Megéri a 180 ezer forintot?
Plusz a gyárin felül Selle Italia x1 nyereg, dekás km óra (8e), meg kulacstartók, nyeregtáska van még pluszban.
Összességében olyan 250 ezer körül volt.

Idén kezdtem bringázni egy cross trekkingel, direkt azzal, mert nem tudtam mi is érdekel jobban. :)
De a lassan 3 ezer km alatt, 80% aszfalt jött össze, 20% földút, egy kis murvás ( kedvenc utamon van, ez maradna továbbra is. :DD).

A terv az, hogy valami semi-slick gumit kapna, 35mm körül, hogy kicsit Gravelesebben is lehessen használni.

(#181558) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

[link] Használ közületek valaki ilyet? Olvastam valahol, hogy nagyon könnyű vele a gumi fel-le vétel....rendeltem is egyet.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#181559) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#181558) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hiányolom róla az ezen is lát6ó kis fület,kampót,horgot [link] ,melyet beakasztva a küllőbe betol6od a második (nagy ritkán esetleg harmadik) gumileszedőt is,hogy végre leszedd a mondjuk nehezebben leszedhető gumit. :F [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181560) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Lassan meglesz az a kerékpáron generált energiával működő váltás is. [link] :) Valamelyik karral (fék,váltó) feltöltöd,aztán lesz energia a váltásra.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181561) vallas válasza FerNandor (#181543) üzenetére


vallas
senior tag

Ne is mond, én péntek reggelre "vesegörcsre" ébredtem...
sürgősségi 9-től 13 ig.... aznap elég jól voltam, szombat reggel semmi baj, majd ebéd után megint beindult.... 6 kor ügyelet + injekció seggbe... ezzel kibírtam az éjszakát...
most vállalható, de gondolni sem tudok a tekerésre... fasza ez a 2020

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#181562) bringasisti válasza vallas (#181561) üzenetére


bringasisti
őstag

Sok sört kell inni az kimossa

BENEFON DELTA--------N8

(#181563) bringasisti válasza Hasaggymeg (#181560) üzenetére


bringasisti
őstag

Éreztem hogy valamit kéne fejleszteni a bringámon :U

BENEFON DELTA--------N8

(#181564) Hasaggymeg válasza vallas (#181561) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az év elején többen temették a 2020at én meg azt mondtam nem eszik azt olyan forrón...hát egyeseknek legalábbis olyan forrón eszik sajnos.:( Nekem csak jó sok és egyelőre ismeretlen eredetű fejfájás árnyékolta az évet,amit próbálok kideríteni esetleg köze lehet-e kerékpározásomhoz.(ülés,nyakpozíció,fizikai megterhelés,víz-elektrolit héztartászavar stb. :F )

Más...tegnap ez volt. [link] ...(6030D jártál már arra?)

bringásisti...bár én is az öregekhez tartozok,imént tanultam egy kifejezést melyet elsütök rajtad:Ok boomer! ;] :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181565) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#181559) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ennek pont az a lényege, hogy nem kell beakasztani. [link]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#181566) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#181565) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tjúblessz és könnyen le és feltehető guminál talán működik,de egy nehezen lejövő és esetleg belsős guminál csak egy 2 cm-es sávban befeszítve azt a kanalat nehezen fogod csak simán végigtolni. :F Ha feszes letolod az összes matricát,festéket,visszafele meg kicsípheted a belsőt. :F
Majd számolj be róla. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181567) Toobee


Toobee
veterán

Nálatok mekkora a nyugalmi pulzus? Picit hamarabb bekapcsoltam, mint szoktam. Engem meglepett. 50-ig lement, csak mire elővettem a telefont felszaladt.

https://barbieripnk.hu/

(#181568) 6030D válasza Hasaggymeg (#181564) üzenetére


6030D
Ármester

Ez egy sima Királyrét - Nhh - Csóvi (vagy fordítva) nem?

Mai tekerés pozitívan indult, lemértem a bringát, és 10,8 kg-t mutatott a mérleg (pedállal, két kulacstartóval, garmin és nebula konzollal). Nem tudom hol hagytam el a grammokat, csak a külsőcserére emlékszem, de jó ez így. :)

Toobee: ágyon 54 körül, de mire a lépcsőházban előszedem a bringát és bekapcsolom az órát már 80.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#181569) itouchfan válasza Toobee (#181567) üzenetére


itouchfan
senior tag

52-54 szokott nekem lenni, reggel ébredés után mértem már alacsonyabbat, 48-49-et (vérnyomás merővel) de anál kevesebbet nem igazán. Napközben, ha már aktív vagyok de leülök mondjuk vagy ilyesmi, 56-58-60 szokott lenni.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#181570) bringasisti válasza itouchfan (#181569) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért ilyenkor egy %SpO2 mérés nem ártana

BENEFON DELTA--------N8

(#181571) 6030D válasza itouchfan (#181569) üzenetére


6030D
Ármester

Anál közben mennyi? ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#181572) bringasisti válasza 6030D (#181568) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért megy fel a lépcsőházba 80 ra mert az agyad tudja hogy tekerni fogsz. Mikor jártam Balatonra indulás előtti napon már vedeltem a vizet és mégis szomjas voltam

BENEFON DELTA--------N8

(#181573) maximilian4 válasza 6030D (#181571) üzenetére


maximilian4
addikt

Attól függ hogy ő csinálja-e, vagy rajta hajtják végre. :DDD ;]

Maxi

(#181574) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#181566) üzenetére


xy.zsolt
őstag

OK....bár én most is csak kézzel teszem vissza a conti ultrasport-ot...igaz nem olyan könnyen mint a TLR-t. Igazán a Pirelli érdekel majd tavasztól.
Toobee nekem ébredéskor annyi....és még az is jónak számít az átlaghoz képest

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#181575) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#181566) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Egyébként visszagondolva most is így szedem le a gumit (egy leszedővel és nem küllőbe akasztva) csak piszok szar a kanál fogása, plusz gyenge műanyag és 2t már el is törtem. Festék, matrica leszedését nem is értem....ott hozzá sem ér a leszedő....a fékfelület az amin van contact. De majd kiderül....

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#181576) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

outisok, van valakinek tapasztalata ezzel a belsővel?....vagy egyáltalán a maxxis belsőkkel?

Más, a mai tekerésemnél volt szurkolótáborom :DD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#181577) vallas válasza bringasisti (#181562) üzenetére


vallas
senior tag

És tényleg, ma megittam két sört délután, és kijött a kis kövecske...

1 mm és rendesen koppant a fajanszon, de legalább nem fájt...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#181578) parandroid válasza 6030D (#181571) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom az is számít, melyik végén vagy.

Amúgy tavaly ilyenkor voltam kb fizikailag topon (hogy összeomoljak 3 nappal az év legfontosabb versenye előtt), akkor a heti 100 km körüli futásoknak, meg a sok hosszú edzőfutásnak hála 40-45 körül volt a nyugalmi pulzusom a garmin szerint. Amúgy nekem autóvezetés közben szokott beállni nagyon alacsonyra, nem vqgsok az a stresszelve dugózóa típus, rádió be, chill on, pulzus takarékra. Bár az utóbbi időben elég hektikus, meg meló kicsit stresszes, a sok nyugodtabb, hosszabb tekerés kezdi megint lenyomni, nemcsak a nyugalmit, hanem a terhelésest is.

vallas: Phuh, na, az mák, mások hetekig tudják élvezni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#181579) bringasisti válasza vallas (#181577) üzenetére


bringasisti
őstag

Faternak volt. Üveg edénybe kell pisilni mert a követ analizálják és megmondják mit ne egyél. ( Nem vizes pohárba ) A sör azért jó mert vízből ha sokat iszol beteg leszel tőle főleg ha sportolsz.

BENEFON DELTA--------N8

(#181580) maximilian4 válasza xy.zsolt (#181576) üzenetére


maximilian4
addikt

Minden belsővel rossz tapasztalatom van. Szerintem el kéne felejteni a belsős rendszereket. Az volt a legjobb mikor vettem valami rohadt könnyű jó drága schwalbe belsőt, beraktam. Egyik az egyik nap, másik a kövi nap kapott defektet.

Maxi

(#181581) stefi81 válasza xy.zsolt (#181576) üzenetére


stefi81
tag

Én vettem 2hónapja egy párat. A hátsó gumim nagyon kopott már és egy kavics meg is vágta így 10km után ragasztani kelett, de azóta bírja. A súlya tényleg nagyon kevés, szerintem megéri.
Pont ma mértem meg a bringát hogy kb. mennyi a súlya, mert az ősszel vettem. (120eft volt de láncot és hátsó sort csarélni kellett.)
Ez egy 15éves bringa és kapott nálam pár titán csavart és gyorszára a kerék meg másik ülést.

[ Szerkesztve ]

(#181582) zsocy


zsocy
őstag

Végre összeállt a téli setupom, megjött kínából a második Magene szenzor is.
Így már van pulzusmérő övem, CAD és sebesség szenzorom is.
Ez így már jó a Zwifthez, bár egyelőre elvagyok sorozat nézéssel is közben. Persze tuti kipróbálom a virtuális tréninget is hamarosan, csak előtte egy kicsit jobban bele kell jönnöm mert ez a helyben tekerés nekem sokkal nehezebb mint az igazi.

Azért a hangulat szerintem így is jó lett, még a menetszelet is tudom szimulálni valamennyire
:)

(#181583) xy.zsolt válasza maximilian4 (#181580) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nekem meg a tubeless-el van rossz tapasztalatom :D
stefi81 kipróbálom....max nem jön be, de hátha mégis....akkor pedig ennél jobb nem kell.
A kerekek súlya sem mindegy hogy ebből a 7.5-ből mennyi....de ez így szuper összesen

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#181584) stefi81


stefi81
tag

Ultegra 6600 szett van a bringámon és kopott a névtábla a váltókaron. Esetleg tudok még ilyet valahol beszerezni?

xy.zsolt Sajnos a kerekek is retrósak és a súlya is kb. 1800g (Mavic ksyrium elite)
Lehet jövőre keresek valami használtat ami 1500g körüli. Nem tudom mi lenne jó ami nem egy vagyon. Egyébként a belsőt én is tartaléknak gondoltam, de inkább használom... :D

[ Szerkesztve ]

(#181585) parandroid válasza zsocy (#181582) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Ez így már jó a Zwifthez, bár egyelőre elvagyok sorozat nézéssel is közben. Persze tuti kipróbálom a virtuális tréninget is hamarosan...”
Why not both?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#181586) Hasaggymeg válasza parandroid (#181585) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mit nézel,romantikus drámákat? ;]

6030D...Csovi felé indultam,de mentem tovább előre a murván,majd füldúttá silányult,majd jobbra a kék ponton,a végén aztán feltoltam a 200m köves,csúszós meredeken.Sár van az erdőben. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181587) bardi válasza xy.zsolt (#181583) üzenetére


bardi
aktív tag

De ha jól emlékszem te magadnak raktad össze, és abból fakad a rossz tapasztalat, nem? Mondjuk nem tudom mekkora a különbség outin vele, mtb-nél az, hogy gond nélkül leengedhetem a kereket 1.6 barra, mindent megér.

'92 Honda VFR 750

(#181588) xy.zsolt válasza bardi (#181587) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem én raktam össze....3 hónapig jó is volt.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#181589) maximilian4


maximilian4
addikt

Én eddig az összeset magam raktam össze és az összes tökéletes is. Nincs már az 1 tekerés 1 defekt átlag. Sőt észre sem veszem a defektet, max kövi tekerés előtt, mikor ellenőrzöm a nyomást. Aki csak országúton teker lehet annak nincs ekkora jelentősége, de aki terepre is megy, én annak egyáltalán nem ajánlanék belsőt. Annál nagyobb szopás sosem volt, mikor valahonnan 2 órát gyalogoltam haza a töltésen, úgy hogy mindkét belsőt elhasználtam már, és közben rám is sötétetett. Olyan is volt mikor fűvel tömtem ki...

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#181590) jjeahh válasza Toobee (#181567) üzenetére


jjeahh
nagyúr

45, ha leviszem a bringát már 100 :D .

Más: király idők vannak felénk, felétek is ilyen? Ha lesz motiváció, a napokban tekerek is egy hosszabbat valamerre, csak idegesít, hogy közúton kötelező a maszk.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#181591) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#181589) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

És a fűvel mi a baj? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#181592) FerNandor válasza xy.zsolt (#181576) üzenetére


FerNandor
őstag

Meg egy ilyen külső és megint leugrott minimum 200g :DDD

#181561 vallas ja.. jó kis év. de azért történtek jó dolgok is, csak több rossz :DDD
jobbulást.
Nekem jobb a térdem, ma el is mentem bejárni egy másik útvonalat, hogy milyen az út. Kíváncsi leszek, mit mond majd az orvos, meg tudok-e menni egyáltalán hozzá..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#181593) anorche1


anorche1
őstag

Teli oltozetetnek nekunk is ki kell talalni valamit. Azt hittem ha ahogy egyre hidebb lesz annal tobb si ruhat veszunk fel az jo lesz, de nem igazan. Emelkedon izzadas van, kesztyu sem kellene, lefele meg teljesen atfagyunk, a kesztyu sem eleg.
Szerencsere maradt a montin a platform pedal, igy legalabb a labfejem bakkancsban nem fazott.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#181594) vallas válasza bringasisti (#181579) üzenetére


vallas
senior tag

6 évesen volt vesekövem, most már mindjárt 42 leszek, közben semmi jele nem volt....
A nagy ijedsége iszok is még egy sört!!!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#181595) vallas válasza FerNandor (#181592) üzenetére


vallas
senior tag

Mondjuk az új bicó mindenképpen jó történés... :D

A térddel is meg voltak már a köreim..... :(
Bal keresztszalag, aztán 1 évre rá, bal meniscus szakadás is volt.... mondjuk most 2 éve "jó" de már fáj a jobb is szóval átérzem....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#181596) bardi válasza anorche1 (#181593) üzenetére


bardi
aktív tag

Rajtam ma felfelé volt egy rövid és egy hosszú ujjú aláöltöző, átmeneti időre szánt mez, kesztyű, meg egy sapka a sisak alatt, és amikor a szelesebb részre értem, ahol több lefelé volt, ott felvettem egy bringás esőkabátot, így egész komfortos volt.
A lábfejem lefagyott néhol, félnyári cipő, két zokni, de nem volt elég. Egyetlen bakancsom nagyon ormótlan, nem is tudom hogy tapadna platformpedálon, azt annyira nem akarom erőltetni.

'92 Honda VFR 750

(#181597) FerNandor válasza vallas (#181595) üzenetére


FerNandor
őstag

Ugyanez.. Bal elülső keresztszalag, aztán meniscus. Gondolom, most is a meniscus miatt ugrott hátra.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#181598) parandroid válasza Hasaggymeg (#181586) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Brazil szappanoperákat. ;] Amúgy a hónapban kivégeztem tekerés közben négy évad The Expanse-t, pont most fogyott el, ránéztem erre a The Great-re, és asszem maradok, úgyis csak egy szezon. Jövő héten le is tudom bőven. Amúgy van netflixem, meg amazonom is, be van tárazva bőven néznivaló.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#181599) bringasisti válasza vallas (#181594) üzenetére


bringasisti
őstag

Csodálom hogy nem mondták hogy pohárba kell pisilni! Ha jól tudom de lehet hülyeség a tejtermék az egyik ludas. Mindenképp tegyél el a kőből mintát. Volt hogy fájt a holyagom és az urológus adott egy labor beutalót hogy ha ismét fáj akkor adjak vizeletet és megnézik hogy nem követ hanem homokot üritek esetleg. Persze volt boríték előtte

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#181600) parandroid válasza bringasisti (#181599) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amilyen meszes, kemény víz van arrafelé, az a csoda, hogy nem szül mindenki évente egy kavicsot. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.