Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) Cruzolka válasza IntelKiller7 (#41044) üzenetére


Cruzolka
aktív tag

Esetleg aktív net kacsolatot igényel? :F

Zolka

(#41052) ProEvoFan válasza Cruzolka (#41051) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem igényel semmit.A kampánnyal simán tudsz játszani mindenféle előfizetés nélkül is.

(#41053) Cruzolka válasza ProEvoFan (#41052) üzenetére


Cruzolka
aktív tag

Kösz, csak mert ismerősömnél nem indul el a játék miután lemezről telepíti... :F

Zolka

(#41054) dani0113 válasza dani0113 (#40858) üzenetére


dani0113
senior tag

áh a fene vigye el, berendeltem KV-tól, olyan szar nem lehet. Hangszóró mérete is ugyanúgy 40mm mint a 9X-nek, minősége majd elválik,de úgyis vigyázok mindenre. Azért nem mindegy hogy 35k vagy 70k mint egy 9x, csak nem jobb annyival:DDD . Meglássuk' mit tud. :B

iPhone 13 Pro 128GB

(#41055) wolf88 válasza l.skywalker (#40989) üzenetére


wolf88
tag

Mikortól lesz elérhető az NBA?Az előbb néztem,de még nincs fenn.

(#41056) wolf88 válasza wolf88 (#41055) üzenetére


wolf88
tag

Appban megtaláltam.

(#41057) NJanika válasza wolf88 (#41055) üzenetére


NJanika
aktív tag

Fura én kb 15 perce állítottam be store-ból. Mivel ott látom csak ha új gp játék van. Régen a "menüben" is ki lehetett választani. :W

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#41058) prokxy válasza dani0113 (#41054) üzenetére


prokxy
veterán

Nem fogjuk megbánni. ;)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#41059) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#41060) lastmohican2


lastmohican2
tag

Tesómmal holnap este belekezdenénk a Diablo 3-ba. Ma kipróbáltam nem rossz, mentem egy kicsit necromancerrel. Az lenne a kérdésem, hogy milyen párossal induljunk neki a játéknak? Van-e esetleg valami jó tipp totál kezdőknek a Diablo 3-hoz coopban?

(#41061) hombre[EU] válasza lastmohican2 (#41060) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ōszintén szólva? azzal ami tetszik :D nem fog gondot okozni és elsō végigjátszásra mindig a legjobb guide nélkül vakon beleugrani és saját magad kitapasztalni, fōleg egy rpg-t
ha meg annyira behúz akkor úgy is lesz még egy nekifutás, ott majd lehet build optimalizálásra játszani leírások alapján. szívesen nem segítettem :D

Life, Uh, Finds A Way

(#41062) Bad Pritt válasza oriic (#41059) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Vannak pozitívumai. A fények jók, a hangok is, viszont ezek az animációk... Mintha a fegyvert irányítaná a játékos, amihez mellékesen kapcsolódik egy emberi karakter is, iszonyat gagyi, a mozgás szintén, nincsenek összekötve a különböző mozdulatok animációi.
A hud is generic, minden játék ezt használja, pedig az avp-knek milyen jó alienes hudja volt.
Ha elég változatos feladatok lennének, akkor akár még működhet is alacsony áron.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#41063) mike1334 válasza l.skywalker (#41002) üzenetére


mike1334
veterán

A Fallout: New Vegas gp-s, nem? A Fallout 3 került ki korábban.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#41064) batmanism2x


batmanism2x
tag

Mentem én is pár kört a Retek 5-tel. Szerintem ez egy teljesen őszinte, szerethető játék, grafikailag is rendben van. Horizon 4 lehet szebb néhány textúrában (főleg a kocsik tűnnek spártaibb rajzolatúnak Dirt-ben), de összességében semmi oka a szégyenkezésre ennek sem. Casual playereknek még jobban is beválhat, mint a kissé content-cunami Horizon. Utóbbiból a 4. rész kissé pózer jellege azért egy idő után eleve fárasztó, Horizon 3-nál ez nem tűnt fel annyira

(#41065) atom18


atom18
aktív tag

XSX-hez milyen fejhallgatót ajánlanátok fontos hogy ne vezetékes legyen.
Én egy ilyet néztem esetleg akinek van valami vélemény róla vagy ebben az árban esetleg más?

[ Szerkesztve ]

(#41066) szimszonos válasza Missyke (#40979) üzenetére


szimszonos
őstag

Akkor kiadtad te is az adataidat?Én gondolkodom még rajta,félek hogy később ebből gond lehet.Inkább hajlok a brazil gift card felé,csak pay pal fizetéssel nem láttam sehol.

[ Szerkesztve ]

(#41067) Wesder válasza atom18 (#41065) üzenetére


Wesder
félisten

Vettünk egy pàran ilyet, arra vàrunk hogy megjelenjen. Àràhoz képest papíron eddig túl jó hogy igaz legyen. Majd 16.-àn kiderül.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41068) EmThor válasza Wesder (#41067) üzenetére


EmThor
addikt

Kicsit fázok azért milyen lesz a hang minősége, viszont van equalizer az appban hozzá, szóval lehet finomítani majd rajta.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#41069) Wesder válasza EmThor (#41068) üzenetére


Wesder
félisten

Rosszabb nem lehet, mint a telóhoz kapott In-Ear. Atmost vettem hozzà, legyen szàmomra kényelmes és jók leszünk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41070) ρσгτσ válasza lastmohican2 (#41060) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mi párommal táv+közel, vagy ahhoz hasonló karaktereket szoktunk választani. Amiből az egyik inkább tank. Vannak ebben is nagyjából vegyesnek mondható karakterek. Főleg amíg nincs kigyúrva és nem feltétlen tudod a top build -et használni hozzá.

Nekem a Wizard és a Necro jött be a legjobban.

Érdemes többet is kipróbálni, mert lehet neked teljesen más dolgok jönnek be.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#41071) pzstm válasza Wesder (#41067) üzenetére


pzstm
titán

tényleg én KV-ből rendeltem elő a fülest, most akkor a jelenlei helyzetben házhozszállítással azért kihozzák? :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41072) persil válasza dani0113 (#41054) üzenetére


persil
nagyúr

Jo eleg lesz most mar, annyit beszeltek rola, hogy en is meg fogom rendelni a francba. :D
Az impulzus vasarlasok ugyis nagyon mennek. xD

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41073) persil válasza pzstm (#41071) üzenetére


persil
nagyúr

Csunya lenne, ha nem. 😮

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41074) EmThor válasza pzstm (#41071) üzenetére


EmThor
addikt

Persze, futár az mindig jàr, jó GLS :))

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#41075) parandroid válasza pzstm (#41071) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne essetek már pánikba, németeknél vagy fél éve ez a lezárás van (dec óta még szigorúbb, előtte kicsit lazább volt), aztán még élünk, és minden működik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41076) persil válasza parandroid (#41075) üzenetére


persil
nagyúr

De az egy ertelmes orszag. :D ;]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41077) Wesder válasza pzstm (#41071) üzenetére


Wesder
félisten

Fogalmam sincs sajnos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41078) Steve1207 válasza persil (#41076) üzenetére


Steve1207
veterán

+1 ok, hogy megrendeld a fülest, ki tudja mi lesz :DDD

(#41062) Bad Pritt: Teljesen rendben van, a graf szerintem szép egy co-op játékhoz, környezet korrekt, alienek döcögősek, de a játékmenet pörgős. Még az ui is viszonylag egységes, csak túl hülyén néz ki az a piros X, amikor végük :D Tipikus co-op játék, 10e-es listaár és 3-4e-es leárazásokat megérhet akár (a többi hasonló multi meg többet ad, szóval ha felé áraznak, mint egy DBD vagy Hunt akkor hasonló sorsra jut, mint az Predator.

.

(#41079) parandroid válasza persil (#41076) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kereskedelemben dolgozom, az online rendelések miatt több a melónk, mint amíg nyitva voltunk. Alig győzzük...

Az xbox headsetet meg én is előrendeltem, elvileg megjelenés napján hozzák. Ennyiért max a jabrának van rendes bt-s alternatívája, de az nem megy xbox-szal.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41080) jox0425


jox0425
csendes tag

A Tony Hawk pro skater remastereddel nem tudjátok mi van? Olvastam itt a tweetet hogy ingyen lehet játszani pár napig, de nekem 1 óra után kiírta hogy vegyem meg. Jézus, régen mennyit játszottam a 2-vel pcn gyakorlatilag az összes karakterrel 100%ra kinyomtam többször. Fura is volt nem a numpaddel tolni a trükköket. :DD régi szép idők, elkapott a nosztalgia így tolnam egy kicsit.

(#41081) balazs025 válasza jox0425 (#41080) üzenetére


balazs025
senior tag

Ez van, amit leírtál. Ingyen ki lehet próbálni ebben a pár napban, arra az 1 órára, csak ezt a második infót annyira már nem emelték ki.

(#41082) Norb79 válasza parandroid (#41079) üzenetére


Norb79
őstag

Húgom beszerzési vezető egyik nagyobb boltos multinál. Délre triplázódott a webshop forgalma, délután négyre a beszállítói elkezdtek picsogni, hogy értik, értik, de a karácsonyi roham az kismiska ehhez képest, ami ma van. :DDD
Én mondtam szüleimnek, hogy senki sehova, összecsomagolom a gyerekeket meg a konzolokat, holnap ebédre jövünk, a spajzból és a fagyasztóból elvagyunk cirka 20 évig, addig majd kialakul mi lesz, és majd hétfőn rendelünk a neten kaját, mint tavaly tavasszal. :)

(#41083) Csokifalo válasza parandroid (#41079) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

szerintem ez már 1000 helyen ki lett tárgyalva, noha én magam is neten kereskedek, és igen 3x annyi a bevételem, van rajtam kívül magyarországon még cca 8M ember aki meg nem tud home office-ba lenni, meg neten árulni, azok meg szopják a f....t az ilyen intézkedések miatt.Vendéglősök, turisztikai szervezők stb már rég harakirit követtek el. Arról nem is beszélve, hogy pl üzleti útra kimenni egy hétig raktam össze dossziéba papírokat, ( online reg, munkáltatói, kinti céges meghívó meg kutya fa...a ) plusz mentem orrot turatni pcr tesztre, az hogy schengen már vicc kategória, először a menekültek, most emiatt a sz@r miatt, úgyhogy IGEN, van élet így is, csak amikor a 4.5 éves gyerekemnek kell elmagyarázni miért nem mehet játszóházba, foglalkozásokra, uszodába, akkor vakarja a fejét. Úgyhogy úgy sz@r ez az egész ahogy van

[ Szerkesztve ]

(#41084) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Megtudnátok győzni, hogy a Series X-t válasszam a Series S-el szemben?
A papírt, a számokat ismerem, ez önmagában nem győz meg. Inkább a tapasztalat, gyakorlat érdekel. A tévém 60Hz-t tud.
Jelenleg egy S-em van, és minden téren, teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Eddig semmiféle hátulütőjét nem tapasztaltam. Most viszont hozzájutottam jó áron egy X-hez, és nem tudom, melyik maradjon. Mindkettőre nézve több pozitívumot is fel tudok sorolni.
S: kicsi, halk, szép, olcsó, mindent szépen elfuttat.
X: nagyobb tárhely, erősebb hw, lemezmeghajtó.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#41085) Norb79 válasza AssAssynn (#41084) üzenetére


Norb79
őstag

Ha az x-el is tudsz játszani, akkor simán rákötöd a tv-re és megnézed, hogy ugyanazok a játékok hogyan néznek ki és hogyan futnak azon, amiket az s-en játszottál, és akkor el tudod dönteni, hogy érdemes e több pénzt parkoltatni az x-ben. Szerintem. :)
Legalábbis mivel ez két játékkonzol én tuti a játékélmény alapján döntenék a kettő között.

(#41086) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Srácok, tudna nekem segíteni valaki please a 3betűs okossággal? Vennék ezt-azt, de soha nem használtam boxra VP*-t, és lenne pár kérdésem. Jöhet privátban.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#41087) IntelKiller7 válasza Zoleee83 (#41086) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

És továbbra sem fogsz Boxon használni három betűst. Írtam. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#41088) lastmohican2 válasza hombre[EU] (#41061) üzenetére


lastmohican2
tag

Köszönöm a nem segítséget! Akkor majd random választunk valamit /Nekem a nekro nagyon bejött/. Akkor nem lesz olyan, hogy az egyik karakter elnyomja a másikat. Azt olvastam, hogy az XP közös, s a loot sem lesz gond.

@ProtiHUN Neked is köszi.

(#41089) Zoleee83 válasza IntelKiller7 (#41087) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nagyon köszi! Ment a válasz! :R

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#41090) AssAssynn válasza Norb79 (#41085) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ezt nemsokára megteszem, de korábban már néztem videós összehasonlításokat. Ott még jobban is látszódik, mint amit én látnék egyikről másikra átváltással.

Más: nagyon érdekes, hogy az X tetején a nagy lyukakon át egyből beláta z ember a belsejébe, és látja az ott lévő ventilátort. Az S esetén a lyukacsos rész után jön még egy eltolt lyukacsozás, és ezért nem látni egyáltalán bele, még a ventilátorig sem. Az S rácsán emiatt nagyon meg is ül a por, és nehéz ott belül takarítani. Gondolom az X esetén nem lesz ezzel baj.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#41091) IntelKiller7 válasza AssAssynn (#41090) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Kompresszor. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#41092) Csokifalo válasza AssAssynn (#41090) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

ott majd belül gyűlik össze :DDD

(#41093) Steve1207 válasza AssAssynn (#41084) üzenetére


Steve1207
veterán

Ha azt szeretnéd, hogy meggyőzzünk, akkor megvan, hogy melyiket választanád inkább :D

Részemről a gazdaságosság a döntő hosszú távra. Amennyiben később szükséges lesz a nagyobb tárhely, az megint pénz (na meg akkor én egyből SSD-t keresnék, ha már veszek akkor 512-es vagy 1TB stb és egyből 20-30e). Használt lemezes játékok olcsóbbak, pláne, ha első körben játszanál xy címmel és keveset buksz rajta eladáskor (amennyiben szeretsz ilyesmivel is szöszölni). Amúgy jól összefoglaltad.
A két gép között túl nagy a teljesítmény különbség az SX javára. Alkalmi játékra Pass-ban, egy-egy címre digitális vásárláshoz SS is bőven elég.

Nálam betelt volna a SS gyorsan. FH4, Motorsport, két sportjáték, valami lövölde (most BF1) mindig fent van, ez a "melyikkel van kedvem játszani pack", ami bármikor jól jöhet és 300GB+.

De akkor se jársz rosszul, ha az SS marad, 2-3 év múlva meg meglátod, hogy elég-e (lehet kevesebbet játszol, akkor meg pláne), sok mindentől függ.

Gyerkőc esetén meg lehet érdemes mindkettőt megtartani, aztán "elfortnájtozik" :D

.

(#41094) parandroid válasza Steve1207 (#41093) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a nagyobb tárhely trükkös dolog, mert ugye az ss-re a játékok mérete is kisebb (igaz, nem feleakkora). Én inkább arra futtattam ki, hogy 4k tv-n nem akarok felskálázást, jöjjön csak a jel natívban. Ha valakinek 4k megjelenítője van, vagy esélyes a csere a következő 1-2 évben, akkor nem is kérdés. Emellett ugye eleve erősebb a hardver, csak szebb lesz minden. A harmadik szempont meg az elsőhöz kapcsolódva az időtállóság. Egyfelől, hogy mikor jön egy játék, ami valami igazán nagyot dob, és végre valódi nextgen lesz (forza, fable, halo, gears), másrészt ha 2 év múlva csere, akkor mit lehet még kezdeni a géppel.

Persze ha az anyagi lehetőségek behatároltak, akkor meg mindegy, a játék hangulata adott mindkét gépen, a többi csak flikk-flakk.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41096) Dewo válasza AssAssynn (#41084) üzenetére


Dewo
aktív tag

S: kicsi, halk, szép, olcsó, mindent szépen elfuttat.
X: nagyobb tárhely, erősebb hw, lemezmeghajtó.

Nem értem mit kellene ezen meggyőzni téged,series X-em van. Mindig a legerősebbet veszem. Semmi gond vele.
Amit leírtál a S-hez az X-re is passzol max a mérete nagyobb ugye. De ettől függetlenül egy rakéta az X. (előtte is az előző X-em volt)

Én TV-én el sem tudom képzelni hogy játsszak bármit is rajta. Mivel ott a HZ-nagyon gyengék.
Fasza monitor amit tud 4k vgy fullhd 120/140HZ , amd freesync ami kötelező mivel amd proci az Xbox és kb ennyi ami kell hozzá és mindent is maxon tudsz játszani kép szakadás nélkül.

Ha már megteheted hogy veszel X-et akkor monitorra is kell szánni egy kis pénzt.De nagyon megéri véleményem szerint. TV ről át menni monitorra és ég föld. Meg persze el kell dönteni hogy neked nagyon fontos a 4K vagy elég a 1920x1080 vagy több.

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#41097) hombre[EU] válasza Dewo (#41096) üzenetére


hombre[EU]
veterán

sok (legtöbb helyen) elég bután nézne ki egy 30m2-es nappaliban a huszonakárhány colos monitorka :DDD
egyébként az új oledek kb. ugyanazt tudják,mint a hrf monitorok válaszidō/lagben (kivéve a tn paneleseket, de az meg ronda mint a būn)
szóval nem, nem monitor kell hozzá hanem oled :D

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#41098) 30z.Samu válasza AssAssynn (#41084) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha van X-ed, akkor szerintem tartsd meg azt. Jó az S is, félreértés ne essék, Nekem is az van és meg vagyok vele elégedve teljes mértékben. De ha esetleg szembejönne velem egy olyan ajánlat, amire nem tudnék nemet mondani, kérdés nélkül váltanék X-re.

Más: Kipróbáltam tegnap a Tony Hawk Pro Skater 2-t...egy "szelet" gyerekkor, volt nosztalgia faktor rendesen, főleg amikor megszólalt a Papa Roach, na meg a pálya, hangár, suli... :D Szerintem jó munkát végeztek a srácok. Ugyanaz a feeling egy modernebb köntösben, szerintem majd kicsit később beruházok rá, tök jó volt vele bohóckodni. Egy valamire húztam a számat picit, amikor elesel, akkor jön egy olyan visszatekerő effekt és hologramos lesz a karakter, na az szerintem nem kellett volna. Bőven elég lett volna úgy, mint az eredetiben, hogy felkel és megy tovább.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#41099) balazs025 válasza hombre[EU] (#41097) üzenetére


balazs025
senior tag

Na, van 65 colos is. És csak egy ,,kicsit" drágább mint egy oled tv. [link] ;]

(#41100) GalaHU válasza hombre[EU] (#41097) üzenetére


GalaHU
őstag

+1!

65-ös LG C9-es Oled-en játszom, mindent tud amit a monitorok (oké, kivéve a kompetitívre szánt 240-es célszerszámokat), miközben olyan a képminősège/HDR-e/feketéje hogy bes....s! :)

Akinek nem elég a 4k/120Hz/VRR/10ms körüli input lag egy kontrolleres játéknál az inkább menjen vissza PC-re! ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.