Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41402) ρσгτσ válasza pzstm (#41394) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Billentyűzet támogatás van, mert az a főképernyőn is működik. Egér nincs, ami valószínű nem is lesz.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#41403) hadam98


hadam98
senior tag

Valószínűleg lassan a végére érek a Metro: Exodus játéknak. Én imádom az egész szériát és ez is egy nagyon jó játék lett. Megnézem a grafikát és az egész játékot és tényleg ki tettek magukért. Nézzétek meg ezt a játékot meg mondjuk a Red Dead Redemption 2. Mind2 játék zseniális és ki dolgozott, a grafikára egyiknél se lehet panasz. De mindegyik játékban lehetne javítani. A grafika teljesen rendben van az újabb címeknél mégis a még élethűbb grafikára mennek. Mi lenne ha ez a generáció nem erről szólna? Ray-Tracing? Tök jó, de mi lenne ha elmenne a játék fejlesztés egy más irányba? Képzeljétek csak el, minden játékban lehet fejleszteni azon kívül sok mindenen. Mi lenne ha rendes törés / rombolható környezetet kapnának? Az animációkon is lehetne faragni rengeteget. A fizikáról ne is beszéljünk. A fű mozogjon, reakcióba lépjen a külső hatásokkal pl. robbanás, tűz. Ez a grafika mint a Metro vagy RDR2 kellően szép, hogy jó élményt adjon. De nem megint a grafikára kéne menni. Amit előbb fel soroltam sokkal nagyobb élményt adnának. Interaktív legyen az egész játék, minden lépjen reakcióba amivel csak kell. Megint elmegyünk a grafika fele na de fejlődni fognak a játékok azon kívül? Nem tudom mióta nem láttam komoly ugrást a fizika és aprónak tűnő dolgok terén... Ezek a konzolok kellően erősek ahhoz, hogy maradjon ez a grafikai szint és fejlesszenek az ilyen dolgokon. Lehet csak én vagyok vele így, de ha ezek az “apróságok” benne lennének a metróba ilyen grafika mellett akkor teljesen más élményt nyújtana a játék. A Robot mozgásoknál sok játékban ne is beszéljünk. Szerintetek?

(#41404) prokxy válasza hadam98 (#41403) üzenetére


prokxy
veterán

Anno a 2033-mal játszottam és Párom néha bele-belenézett, majd emiatt megvette a könyvet. Utána a másik könyvet is, nem semmi volt a vége az egésznek és az Exodus csak fokozta a dolgot. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#41405) Def26 válasza Missyke (#41401) üzenetére


Def26
félisten

Vannak itt konzol bolt ker. vezetők, NS dolgozók stb. Általában mindig jönnek belsős infók.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#41406) AMD Power


AMD Power
titán

Közel 7.5 óra után kész lettem a Medium-al. Magamhoz képest nagyon jó "eredménnyel". Az 1000-ből 840 achievement pontot összeszedtem! :) Hangulatos játék volt, néhol ötletes megoldásokkal. De még az én gyenge angolommal sem volt bonyolult.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41407) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

melyikben jobb a multi: Battlefront1 vagy 2?

Life, Uh, Finds A Way

(#41408) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#41407) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

2, fényévekkel.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#41410) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

srácok, imádom ahogy ez a topik él, én most a napokban próbálgatok steam és EA origin játékokat játszani, de vannak gondjaim.
Melyik topikban tehetem fel a kérdéseim szerintetek?
előre is köszönöm a tanácsot :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#41411) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#41408) üzenetére


hombre[EU]
veterán

igen? a kettest már játszottam csak úgy látom nincs cross-progress...szóval kezdhetem újból :D az egyest nem láttam, nem hallottam róla semmit

Life, Uh, Finds A Way

(#41412) oriic válasza hombre[EU] (#41411) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kis tulzassal a 2. resz multija az elso alaposan kibovitett verzioja. Csak kar h nincs mar tamogatas hozza, frissites sem jon.

Live-Die-Respawn

(#41413) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#41411) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ilyen proto változat az első, az egész progression, kasztok át lettek dolgozva a másodikra, jobbak a pályák, jobb a netkód (bár nekem az elsőnél se volt gondom vele) illetve több a content.
Nem mellesleg minden ingyen van hozzá GP-ben, a Battlefront 1-hez meg fizetősök a dlc-k.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#41414) 3L1T3 válasza Def26 (#41405) üzenetére


3L1T3
addikt

Jön minden héten, áprilistól pedig kifutnak az előjegyzések és elérhető lesz folyamatosan.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#41415) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#41413) üzenetére


hombre[EU]
veterán

akkor újból kezdem...mondjuk ezt a hōsös témát annyira nem csípem a 2-ben (nemtudom az 1-ben volt-e)

(#41412) oriic hát ezt a játékot rendesen bōvítik akkor még egy generációt elvitt volna a hátán. az engine jó, univerzum adott...

Life, Uh, Finds A Way

(#41416) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#41415) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Volt az 1-ben is, csak sokkal szarabb megvalósításban, random eldobálta bizonyos időközönként a mapon és aki épp arra járt, felszedhette a random hőst.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#41417) Silεncε válasza 3L1T3 (#41414) üzenetére


Silεncε
őstag

Ez jó hír, mostmár a kékeket várjuk ugyanígy :DDD ;]

(#41418) craftsman01 válasza Def26 (#41397) üzenetére


craftsman01
senior tag

Szinte bárhonnan vehetsz már,1 hét alatt nálad van legkésőbb.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#41419) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Az miért van, hogy Bad-nél 19-ét ír a GPU lejáratára, Nálam meg 11-ét? Ugye Home-olunk és ugyanazt az előfizetést használjuk.

Sic Parvis Magna

(#41420) Wesder


Wesder
félisten

Jason Ronald on Iron Lords Podcast says when asked what game he is excited for this year, he answers “not all games that are releasing this year have been announced.”

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41421) hombre[EU] válasza Wesder (#41420) üzenetére


hombre[EU]
veterán

horizon5 :D

Life, Uh, Finds A Way

(#41422) negyven2 válasza hombre[EU] (#41421) üzenetére


negyven2
veterán

Crackdown 4 :D

Amúgy igen. A Forza-k tipikusan azok a címek amiket általában a megjelenés évében lepleznek le, hogy fejlesztés alatt áll.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#41423) hombre[EU] válasza negyven2 (#41422) üzenetére


hombre[EU]
veterán

power of the cloud returns :D lehet ebben a generációban sikerül összehozni

Life, Uh, Finds A Way

(#41424) Madoc válasza 30z.Samu (#41419) üzenetére


Madoc
veterán

Az úgy érdekes mert home társ nem is láthatná az előfizetés adatait.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#41425) oriic válasza hombre[EU] (#41415) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

En csak abban remenykedem, hogy a dontessel, miszerint sem a Battlefront 2, sem a Battlefield 5 nem kap mar nagyobb frissitest, azzal a BF6-ra fokuszalnak, ami minden eddiginel jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#41426) AxBattler válasza oriic (#41425) üzenetére


AxBattler
félisten

... ami minden eddiginel jobb lesz.
Köhömm. Nyugtával dicsérd a napot. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41427) oriic válasza AxBattler (#41426) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jo hat na.... :D Nalam mar ott plusz ponttal indulnak hogy nem kell megint vilaghaborosat jatszani.

Live-Die-Respawn

(#41428) hombre[EU] válasza oriic (#41425) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ha only-nextgen lesz akkor lehet nagyot gurítani, a bf-nek jól jön a cpu powa

Life, Uh, Finds A Way

(#41429) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Konzolvásárlás előtt állok (bár ahogy nézem, ha PS mellett döntök, idén karácsonyra lesz a kezemben...) és érdekelnének a játékelőfizetéses lehetőségek. Őszintén szólva el vagyok kicsit veszve, ezért kérdezlek titeket, nem tudnátok-e egy szájbarágós összefoglalóhoz irányítani, vagy esetleg lenne-e valaki olyan kedves és kifejtené, mi az az Xbox Live, Game Pass, Ultimate Game Pass és mik a különbségek közte?
Hogy van ez a játékelőfizu? Kiválasztom az online könyvtárból, letölti a konzolra, játszok vele, majd, ha úgy dönt az MS, hogy kiszedi a könyvtárból, akkor kész, vége, többet nem is tudok játszani vele, nem tudom befejezni pl? Elég casual gamer vagyok, így egy játék kijátszása nekem hónapokba is telhet.

Rólam előzményként annyit, hogy nem volt még xbox-om, konzolom is utoljára 1999-ben, így nem vagyok túlzottan képben ezekkel...

(#41430) EmThor


EmThor
addikt

Jövő kedden vagy szerdán jön a Xbox wireless fejhallga :))

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#41431) Wesder válasza EmThor (#41430) üzenetére


Wesder
félisten

16.-a.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41432) pzstm válasza Wesder (#41431) üzenetére


pzstm
titán

remélem szól a futár kedd reggel :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41433) oriic válasza pzstm (#41432) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fel perccel az ajtod elott :DD

Live-Die-Respawn

(#41434) Zoleee83 válasza Wesder (#41431) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ő is azt mondja, jövő kedd = 16.-a :)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#41435) hadam98


hadam98
senior tag

BREAKING: EU approves Microsoft’s $7.5 billion Bethesda acquisition

(#41437) 30z.Samu válasza Madoc (#41424) üzenetére


30z.Samu
félisten

Látod, én ezt sem tudtam. :D

Sic Parvis Magna

(#41438) hadam98


hadam98
senior tag

Milyen asztalt használtok Xbox-hoz? Ágyról tolom de már görcsbe áll a hátam...

[ Szerkesztve ]

(#41439) 30z.Samu válasza hadam98 (#41438) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem TV állványon van és elé gurítom a széket. :))

Sic Parvis Magna

(#41440) hm_guesswho


hm_guesswho
tag

Aki nincs képben a Dying Light 2 fejlesztésének körülményeivel, és a fejlesztő cég: Techland dolgaival, annak ajánlom ezt az összesítő videót. A CEO egy hihetetlenül antipatikus, kókler, aki még csak nem is szakmabeli, és ezzel csontozza ki szép lassan a cégét. (rombolja a morált, megakasztja a munkálatokat, felesleges hülyeségeket kér) A Cyberpunk hamarabb elő fog állni a fullos verziójával, mint hogy ez elkészüljön :DDD

(#41441) vendingo válasza hadam98 (#41438) üzenetére


vendingo
veterán

Sima fiókos szekrényen van a tv, és a box. Amúgy fotelból játszok ülve, illetve lábtámasszal, és akkor félig fekve.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41442) hm_guesswho válasza hadam98 (#41438) üzenetére


hm_guesswho
tag

nálam TV mögött van, és kanapén szétfolyva játszom. Ha boss fight van, akkor felülök :D

(#41443) craftsman01 válasza hadam98 (#41438) üzenetére


craftsman01
senior tag

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#41444) ratcache válasza hm_guesswho (#41442) üzenetére


ratcache
aktív tag

így-így :DD

a bal vállam mondjuk már kezd reklamálni érte, jellemzően azon az oldalon fekszem/könyökölök.

(#41445) AMD Power


AMD Power
titán

De rohadt jó lett ez a Wreckfest! :))

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41446) Lacielvtárs válasza AMD Power (#41445) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, az valami hatalmas játék, majd várd ki amikor neked kell busszal menni a kis "taligák" ellen és gyepálni kell őket :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#41447) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Boldog Nőnapot Kívánok a Kedves Hölgy topictársaknak!

Go Gunners!

(#41448) .bTr


.bTr
tag

Sziasztok!

Series X-hez gondolkodom új monitor vásárlásán. Azért nem TV-t akarok venni, mert 2 éve vettem egy Sony 55"4K-t és igazából nincs vele baj, de a játék nem az igazi rajta az input lag és a válaszidő miatt, nekem legalábbis zavarja a szemem. Persze olyan is van, hogy asszonypajtás sorozat néz és akkor esélyem sem lenne TV-n játszani. :DD
Emiatt gondoltam, hogy a mostani 1080p 144hz monitorom lecserélném valami jobb nagyobb felbontású IPS panelesre.
Sokat olvasgattam a neten, de nem tudok dönteni mi lenne a legjobb a konzolhoz.
1, 1440p nagyobb képfrissítéssel, de ugye a játékok nagy része 60FPS, azaz a 60Hz tökéletesen elég lenne. Kérdés van-e előnye a 120Hz-nek ha a konzol 60 képet küld csak ki másodpercenként?
2, 4K monitor 60Hz (60Hz feletti monitor jelenleg olyan drága, nem éri meg akkor inkább OLED TV)
3, LG 55"OLED CX... persze ez csak akkor ha az első 2 pontban nincs értelmes versenytárs vagy alternatíva.

Gondolom más is volt hasonló cipőben vagy más sokkal jobban ért hozzá mint én.

Köszi előre is!

(#41449) hadam98 válasza Cicero (#41429) üzenetére


hadam98
senior tag

Xbox Live Gold: Ha szeretnél Interneten játszani másokkal akkor ez kell, ez mellett kapsz havonta pár játékot amit be zsebelhetsz az előfizetésedért, ez olyan mint a PS Plus.
Game Pass: Több száz játékot játszhatsz egy kisebb összegért cserébe havonta, a kínálat folyamatosan bővül, úgy képzeld el mint egy Netflix-et. A saját gyártású tartalom örökre bent marad, a harmadik féltől származó tartalom pedig idővel ki kerül. Itt a játékot nem kapod meg mint a Gold esetében, itt addig játszhatsz vele még elő vagy fizetve valamint nem kerül ki. Több hónap mire egy játék ki kerül, a tartalom újul így mindenkinek van ideje ki pörgetni a kinézett játékát.
Game Pass Ultimate: Ez egybe vonja az összes előfizetést ez éri meg egyértelműen a legjobban. Benne van a Gold előfizetés, játszhatsz haverokkal, valamint kapsz pár játékot ami a tied. Benne van még a Game Pass konzol és PC verziója tehát ha van géped akkor nem csak Xbox-on hanem PC-n is tudsz játszani több száz játékkal.

A konzol vásárlása pedig: Ha keveset játszol, nem vagy olyan anyagi helyzetben vagy pedig annyira nem érdekel a csúcs szuper 4K grafika akkor válaszd a Series S-t.
Amennyiben meg teheted és sokat játszol valamint számít, hogy mennyire csillogjon az ember feje akkor Series X.

(#41450) Bep válasza AMD Power (#41445) üzenetére


Bep
senior tag

Nekem is nagyon bejött! Szórakoztatóak az AI-k is :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.