Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) hadam98 válasza T.Peter (#41649) üzenetére


hadam98
senior tag

Én is utánna néztem viszont sajnos nem találtam HDR kapcsán frissebb infót. Szerintem marad az 1080p...

Ez lesz: BenQ MOBIUZ EX2710

[ Szerkesztve ]

(#41652) Bad Pritt válasza 30z.Samu (#41638) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

- I want that new Indy game so much!
- But you have the Indy game at home!
Indy game at home:

(Amúgy rohadt jó, csomó minden ismerős az Unchartedből, csak ilyen nyomi formában. :D Gondolom ND erősen "inspirálódott" ebből a játékból is.)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#41653) prokxy válasza hadam98 (#41651) üzenetére


prokxy
veterán

Mindenki mást helyez előtérbe, FHD monitort venni 2021-ben, Te tudod. :)
Nekem a 4K után a 2560x1080 is már egy vicc volt, de kinek mi.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#41654) parandroid válasza prokxy (#41653) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, hát én meg azon akadok fent mindig, hogy valaki vesz egy konzolt, aztán beleül egy székbeaz íróasztal elé, és monitoron játszik. WTF!?! :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41655) hadam98 válasza prokxy (#41653) üzenetére


hadam98
senior tag

Most ez egy olyan dolog, hogy 2021-ben LED, vagy 2021-ben 60hz. 4K-t is vehetnék persze ha meg tehetném de sok értelme nem lenne hiszen jelenleg nincs vagy kevés 4K120 monitor van valamint az Xbox nem tudja ki használni. Persze vicces valóban az 1080p na de ezek már nem azok mint amiket te régen kaptál. Ha jó sebességet akarsz akkor egyértelműen 1080 vagy 1440p viszont ugye nekem 1440 kicsit ki van lőve mert 150 felett vannak a normálisak. Egyébként pl. a BENQ kifejezetten 1080p gamer monitort ajánl az oldalukon Series S/X és PS-hez. Meg rendelem ki próbálom és le írom ezt a TV vs Monitor témát őszintén, ha nem tetszik úgy is vissza küldöm. Gondolom több mindenkit érdekel itt :)
Egyedül ennél a monitornál csak azt tudnám fel hozni, hogy 1080p és 27” bár a profik is játszanak ekkora méretben csak nem lehet gáz.

[ Szerkesztve ]

(#41656) jox0425 válasza hadam98 (#41655) üzenetére


jox0425
csendes tag

Én ezt használom:
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lg/32ul500-w-p556108719/
127K-volt októberben.
igaz "csak" 4K@60Hz de így 30 fölött már nem nézek ilyesmiket. Így is hatalmas ugrás volt az előző kb 10 éves 23-as full HD után.

(#41657) Zoleee83 válasza hadam98 (#41655) üzenetére


Zoleee83
addikt

Én most 43" 4k 100Hz Tv-t nézegetek az XSX mellé másodlagos kijelzőnek, de ez az én egyéni preferenciám, eszembe sem jut az OLED (beégés miatt), mivel munkára is használnám a játék mellett, és a méretből kifolyólag nagyobbat szeretnék, mert a konzol+meló mellett film is menne rajta, ráadásul nem baj ha 1-1 prezi, vagy excel elfér normálisan rajta.
Mindenesetre majd számolj be pls, mert érdekel, hogy válik be a BENQ. ;)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#41658) hadam98 válasza Zoleee83 (#41657) üzenetére


hadam98
senior tag

jox0425: Na mondjuk ez ár érték arányban elég korrekt :)

Zoleee83: Mondjuk játékra ha már TV inkább QLED-et mondják. Remélhetőleg pénteken meg jön és hétvégén meg írom. :)

(#41659) consono válasza parandroid (#41654) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem is fura, én pont azért lettem konzolos, mert napi 8-10 óra író asztalnál görnyedés után már nem akartam a szabad időmet is ott tölteni. Meg a TV-n játszás nálunk családi történet: legtöbbször én játszom és a család meg nézi a mesét :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#41660) Bep válasza GalaHU (#41632) üzenetére


Bep
senior tag

Azért kíváncsi lennék, hogy mi volt benne generációváltás.
Sok számítást nem végez a játék fizika és AI terén, szinte nulla. Előtted írták, hogy néha kell féket nyomni. Próbáljátok, ki, hogy a start után egyszer sem nyomtok féket, sőt a gázt 100%-ról egyszer engeditek vissza. Simán teljesíthető az összes pálya, mivel mindegyik olyan széles, hogy tankok is versenyezhetnének, mert elférne egymás mellett vagy 8db. Próbáltam direkt. Így persze könnyed kikapcsolódos, "filmezés" a gameplay.
Grafika a csillogáson és pár effekten kívűl semmi különleges nincs benne. Autók kidolgozottsága (modell részletesség) elmarad szinte az összes prevgen autós játékhoz képest.
Sár fröcsög a dagonyában, de talajnyom sincs, ezzel sem számol. Belsőnézet nulla (Fordnál arra sem figyeltek, hogy a fordulatszám 4e a max., mi ez? dízel? Dirt 2.0-nál érdekesen ok). Textrúrák mosottak. A sok effekt és csillogás miatt tűnik szépnek, főleg este és esőben amikor lényegében semmi nem látszik a grafikából. És akkor itt kell megnézni, hogy ezt a részletességet is S/X változatban milyen felbontáson tolja ki adott frame mellett...
Szinte az összes prevgen autósport játék felülmúlva, persze játékmenetben azok nem kétbitesek, talán egy OONRUSH szintű.
Látszik, hogy egy teljesen másik csapat lett megbízva vele. Remélem először és utoljára és nem csak a játékmenet szempontjából.

(#41661) Wesder


Wesder
félisten

Roblox goes public Wednesday — here's how indie game makers turned it into a $30 billion company

Wtf? :Y

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41662) GalaHU válasza hadam98 (#41655) üzenetére


GalaHU
őstag

Nyilván egyéni preferencia kérdése, de ha egy TV 200k-ba kerül, és venni kell mellé 100k-ért egy monitort, akkor már inkàbb adnék 350k-t egy kifutó 55-ös LG CX-ért amivel jön a 4k120hz HDR gaming, 10ms körüli laggal, olyan feketével mint a vakond belső zsebe...

Ráadásul a filmnézés is más élmény lesz.

De nyilván egyéb paramétereket is figyelembe kell venni.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#41663) GalaHU válasza Bep (#41660) üzenetére


GalaHU
őstag

Nem ez a nagybetűs új generáció, de a generációváltásokkor kiadott játékok eddig is inkább “megúszósak” voltak, egy csipetnyi ízelítő, hogy honnan fognak fejlődni.

Ez leginkább grafikai effektekben nyilvánul csak meg a Dirt5 esetében, a modelleken ott se javítottak, de nem is ígértek ilyesmit. Meg ne is hasonlítsuk egy Forzához, ami nagyságrendekkel nagyobb költségvetésből készül, ráadásul az új rész a kanyarban sincs. :)

A fék nélkül végigjátszhatóság szerintem nettó valótlanság, pláne legnehezebb fokozaton. Egyrészt sokkal nagyobb távolságot kellene autóznod, másrészt számos pályán vannak olyan akadályok amibe bele lehet akadni. Szóval tényleg arcade, de ennyire nem szar... ;)

Nyilván később sokkal jobb, nextgenebb játékok jöhetnek, elég csak a FM2-t az FM4-el összehasonlítani. Legalább ezt várom a Dirt6-tól! Addig meg egy rohadt jó Dirt : Rally 3-at! ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#41664) Wesder válasza GalaHU (#41663) üzenetére


Wesder
félisten

Aztàn majd csak pislogsz, mikor ősszel megjelenik a FH5.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41665) prokxy válasza parandroid (#41654) üzenetére


prokxy
veterán

Nekem sajna más választásom nincs. :P

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#41666) 30z.Samu válasza Bad Pritt (#41652) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na majd ránézek, szeretem az ilyen játékokat. :D Csoda is, hogy még nem vettem meg a Tomb Raider-t. :D

Xbox Series S reklám

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#41667) AssAssynn válasza MultiDoodad (#41623) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nekem, mint újként becsatlakozónak működött ez a módszer hetekkel ezelőtt. Nem tudok róla, hogy azóta lelőtték-e volna. Nem hiszem. A 300Ft-os GPU-t letudod ellenőrizni magadnak. Vannak HA-n emberek, akik elég olcsón árulják, náluk tudsz bővebben érdeklődni.
Egyébként minden bizonnyal - ha lejárt - működni fog így.

#41662GalaHU
"olyan feketével mint a vakond belső zsebe"
:C :DD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#41668) Zoleee83 válasza GalaHU (#41663) üzenetére


Zoleee83
addikt

Az a kanyarban sem lévő Forza idén úgy fog a kanyarban előzni, hogy öröm lesz nézni.
Van rá pár söröm hogy őszig/ősszel megjelenik. :DDD

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#41669) Bep válasza GalaHU (#41663) üzenetére


Bep
senior tag

Nem valótlanság. Megcsináltam szinte az összes pályán, assist nélkül legnehezebben, 3. gyakorlás után már kisujjból ment, csak enyhén illúzió romboló, amúgy a pályarészek 70-80%-án nem tudsz elakadni, működik a falratapadós módszer is... :D . Próbáld ki. ;)
Amúgy nem csak FH és FM volt a prevgenben. A többi is túlszárnyalja.

(#41670) kr:sz


kr:sz
tag

Valaki két nappal ezelőtt posztolt egy ilyen "szivárogtatást" és ott március 31.-re volt egy Nintendo féle Márió sor is. Szerintetek mire lehet számítani?! Vagy nincs alapja reménykedni és fake lehet?

(#41671) sith7 válasza Zoleee83 (#41668) üzenetére


sith7
nagyúr

Várhatóan az is gamepass - s lesz ? :F

(#41672) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Sziasztok! Valaki aki játszik elder scroll online-al nem tudja véletlen, hogy ebben lesz crossgen mert a pc- s verzióhoz képest sqjnos kevesebb a játékos.

(#41673) balazs025 válasza sith7 (#41671) üzenetére


balazs025
senior tag

Miért ne lenne az? Már régebben elmondták, hogy minden Xbox Game Studios játék az lesz day1.

(#41674) Wesder válasza kr:sz (#41670) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem ne reménykedj.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41675) pzstm


pzstm
titán

Ujra van “olcso” LG CX mediaban akit erdekel

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41676) vg


vg
addikt

Az insider-ba jött omega rendszer frissítés amiben javították, hogy ne kapcsoljon ki a gép használat közben. 4 hónap alatt eljutottak ide, bravó.

(#41677) 30z.Samu válasza vg (#41676) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mármint a controller?

Sic Parvis Magna

(#41678) Zoleee83 válasza sith7 (#41671) üzenetére


Zoleee83
addikt

Igen, az összes saját stúdiós játék day1 GP-be kerül.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#41679) lastmohican2 válasza GalaHU (#41632) üzenetére


lastmohican2
tag

Lehet ránézek majd, a Wreckfest lesz a következő.

Nekem tetszett annyira a játék (zene), hogy néhanapján egy-egy órára újra elővegyem. Előbb- vagy utóbb meglesz az 1k mérföld is.

(#41680) vg válasza 30z.Samu (#41677) üzenetére


vg
addikt

Nem, a gép.

(#41681) pzstm válasza vg (#41676) üzenetére


pzstm
titán

A gep egyszer kapcsolt ki egyetlen jatek alatt, amit jatek patch megoldott :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41682) sith7


sith7
nagyúr

köszönöm a válaszokat

(#41683) vg válasza pzstm (#41681) üzenetére


vg
addikt

Még biztos nem játszottál borderlands 3-al.

(#41684) EmThor válasza pzstm (#41681) üzenetére


EmThor
addikt

Allitolag az nfs heat meg a borderlands 3 akasztja ki legtobbszor.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#41685) Wesder válasza EmThor (#41684) üzenetére


Wesder
félisten

De az akkor jàték hiba, és nem OS gondolom.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41687) EmThor válasza Wesder (#41685) üzenetére


EmThor
addikt

Valoszinu szoftveres, tulteliti a memoriat v ilyesmi gondolom.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#41688) hombre[EU] válasza vg (#41683) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az a játék hibája,mert már az elōzō gépeken is fagyott ... nem tudom az update konkrétan mire vonatkozik, de nekem is már fagyott ki,ha ki-be ugráltam játék-dashboard között

Life, Uh, Finds A Way

(#41689) Alexios válasza Wesder (#41685) üzenetére


Alexios
veterán

Azért az valahol OS hiba ha hagyja hogy egy játék hiba miatt kikapcsoljon a gép

(#41690) lmno válasza hadam98 (#41644) üzenetére


lmno
őstag

" egyszerűen nem tudok pár óránál többet játszani mert ki folyik a szemem és annyira fáradt leszek. Egy gamer monitor szem kímélő amikor régen pc-n toltam 8 óra után se volt semmi bajom ennél a TV-nél az másfél óra..."

Nem lehet, hogy az a TV PWM-es és azért folyik ki a szemed tőle? Az LG OLEDek nem azok, én érzékeny vagyok erre, és semmi bajom tőle.

(#41691) oriic válasza vg (#41683) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

En nem is fogok soha mar, annyiszor kilotte gepem. (One X-et es Series X-et is)

Live-Die-Respawn

(#41692) S@c@ válasza lmno (#41690) üzenetére


S@c@
őstag

Minden oled PWM-es én úgy tudom. Technikai sajátosság.

(#41693) persil válasza hombre[EU] (#41688) üzenetére


persil
nagyúr

Nemtom' en bitang sokat toltam a border 3-at one x-en es series x-en is, de egyszer sem fagyott/lepett ki.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41694) oriic válasza persil (#41693) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerencses vagy akkor. :(

Live-Die-Respawn

(#41695) persil válasza oriic (#41694) üzenetére


persil
nagyúr

Hat, ha ennyien irjatok, hogy bajos a jatek, akkor igen. De cserkeszbecsszo, hogy soha nem volt vele semmi gondom.

Jelenleg is fent van a gepen, parommal split screen is szoktunk jatszani.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41696) oriic válasza persil (#41695) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Volt hogy kikapcsolta gepet, de olyan is hogy csontta fagyott, mikozben a jatek hangja bugott folyamatosan. Csak kikapcsolas segitett rajta. Par hete hasonlot csinalt COD Cold War is, de az ugy tunik megjavult.

Live-Die-Respawn

(#41697) Corpuscle válasza oriic (#41696) üzenetére


Corpuscle
őstag

MW alatt is volt nálad hasonló még régebben, ha jól emlékszem.

(#41698) persil válasza oriic (#41696) üzenetére


persil
nagyúr

Hat orulok, hogy ezek engem eddig elkerultek. :F
A rage 2-nel volt talan nehanyszor, hogy a hang megszunt, meg a destiny 2 ket alkalommal lefagyott. De ujrainditva(csak a jatekot, tehat dash-re visszalepve) mindig helyrejott.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41699) Helmoras válasza persil (#41698) üzenetére


Helmoras
őstag

Ne stresszeljetek be most akarom megvenni a border 3 ultimate verziot :Y :))

Vagy akkor Persillel coopozok hogy ne fagyjon :C

[ Szerkesztve ]

(#41700) hadam98 válasza lmno (#41690) üzenetére


hadam98
senior tag

Fogalmam sincs.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.